PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه لپتاپ خود را به Access Point تبدیل کنیم (آموزش)

ya30n
2012/09/22, 23:05
سلام
شاید همه ی دوستان با این موضوع بر خورده اند که چگونه از وای فای خود به عنوان Access Point استفاده کنند ! چه برای اشتراک گزاری اینترنت چه شبکه کردن چند سیستم مجهز به وای فای !
اقلام مورد نیاز :
1) یک عدد سیستم (لپتاپ ، پی سی) مجهز به آداپتر wifi (به عنوان (AP)
2) به مقدار لازم سیستم برای اتصال به شبکه !

بتدا از روشن بودن وای فای خود اطمینان حاصل کنید.به کنترل پنل رفته و وارد Network And sharing Center بشوید.سپس mange wireless network را انتخاب کنید.Pic 1
بر روی add کلیک کرده و Create an ad hoc network را انتخاب کنید ، next کنید ! در قسمت Network name یک اسم برای اکسس پوینت خود انتخاب کنید ، در قسمت Security Type سطح امنیتی شبکه را تعیین کنید.
(Open : شبکه ی شما برای همه قابل دسترسی است ! احتیاط واجب بر آن است که WPA2 را انتخاب کنید ، در این حالت برای دسترسی به شبکه کلمه ی عبور لازم است همچنین در این حالت اطلاعات ارسال شده از طریق وای فای به صورت رمز نگاری شده ارسال می شود. (حداقل تعداد کاراکتر برای این سطح امنیتی 8کاراکتر است ). ) .سپس next کنید.
در این قسمت (Pic 2 ,part 6) نشان داده میشود که شبکه شما به درستی تعریف شده است ، برای شیر کردن اینترنت در این قسمت باید گزینه ی Turn on internet connection sharing را انتخاب کنید.توجه داشته باشد که این گزینه وقتی فعال میباشد که شما هنگام تعریف AP به اینترنت متصل باشید(از طریق lan یا بلوتوث یا کانکشن های دیگر )، در غیر این صورت این گزینه را نخواهید دید.Pic 2
الان سیستم شما به یک access point تبدیل شده است ! Pic 3
132001320713208

Navid.y
2012/09/22, 23:13
خیلی ممنون
ولی یه مشکل هست

ad-hoc توسط سیمبین، جاوا، اندروید و ویندوز فون پشتیبانی نمیشه. از بین موبایل ها فقط iOS میتونه به ad-hoc متصل بشه.

پس اسمش اکسس پوینت نمیشه. اسمش میشه همون ad-hoc.

ya30n
2012/09/22, 23:22
خیلی ممنون
ولی یه مشکل هست

ad-hoc توسط سیمبین، جاوا، اندروید و ویندوز فون پشتیبانی نمیشه. از بین موبایل ها فقط iOS میتونه به ad-hoc متصل بشه.

پس اسمش اکسس پوینت نمیشه. اسمش میشه همون ad-hoc.

اشتباه میکنی دوسته عزیز ! من خودم یه شخصه انروید رو تست کردم ! حتی توی اندروید 2.2 به بعد میتونی وای فای خود گوشی رو به اکسس پوینت تبدیل کنی !

Navid.y
2012/09/23, 00:22
اشتباه میکنی دوسته عزیز ! من خودم یه شخصه انروید رو تست کردم ! حتی توی اندروید 2.2 به بعد میتونی وای فای خود گوشی رو به اکسس پوینت تبدیل کنی !
اینو جهت اطلاع بقیه دارم میگم وگرنه ما با هم صحبت کردیم.

اون قضیه ی hot spot درسته ولی ربطی به ad-hoc نداره.
گوشی ها نمیتونن به ad-hoc وصل بشن (بجز آیفون). خودتون تست کنید.

rre_za
2012/09/23, 04:59
اینو جهت اطلاع بقیه دارم میگم وگرنه ما با هم صحبت کردیم.

اون قضیه ی hot spot درسته ولی ربطی به ad-hoc نداره.
گوشی ها نمیتونن به ad-hoc وصل بشن (بجز آیفون). خودتون تست کنید.

برادر اندروید روت شده با یه Patch شبکه Ad-hoc رو هم میبینه... برین XDA برای گوشی خودتون سرچ کنین...

2224614
2013/01/06, 11:24
سلام
شاید همه ی دوستان با این موضوع بر خورده اند که چگونه از وای فای خود به عنوان Access Point استفاده کنند ! چه برای اشتراک گزاری اینترنت چه شبکه کردن چند سیستم مجهز به وای فای !
اقلام مورد نیاز :

بتدا از روشن بودن وای فای خود اطمینان حاصل کنید.به کنترل پنل رفته و وارد Network And sharing Center بشوید.سپس mange wireless network را انتخاب کنید.Pic 1
بر روی add کلیک کرده و Create an ad hoc network را انتخاب کنید ، next کنید ! در قسمت Network name یک اسم برای اکسس پوینت خود انتخاب کنید ، در قسمت Security Type سطح امنیتی شبکه را تعیین کنید.
(Open : شبکه ی شما برای همه قابل دسترسی است ! احتیاط واجب بر آن است که WPA2 را انتخاب کنید ، در این حالت برای دسترسی به شبکه کلمه ی عبور لازم است همچنین در این حالت اطلاعات ارسال شده از طریق وای فای به صورت رمز نگاری شده ارسال می شود. (حداقل تعداد کاراکتر برای این سطح امنیتی 8کاراکتر است ). ) .سپس next کنید.
در این قسمت (Pic 2 ,part 6) نشان داده میشود که شبکه شما به درستی تعریف شده است ، برای شیر کردن اینترنت در این قسمت باید گزینه ی Turn on internet connection sharing را انتخاب کنید.توجه داشته باشد که این گزینه وقتی فعال میباشد که شما هنگام تعریف AP به اینترنت متصل باشید(از طریق lan یا بلوتوث یا کانکشن های دیگر )، در غیر این صورت این گزینه را نخواهید دید.Pic 2
132001320713208

سلام دوست عزیز ممنونم از این توضیحات
امکانش هست که اینجا به جای وایفای از بلوتوث استفاده بشه؟ یعنی من گوشیم ای فای نداره میخام از طریق بلوتوث بتونم از اینترنت لپتابم استفاده کنم. میشه توضیح بدید؟ ممنون

ya30n
2013/01/06, 13:36
سلام دوست عزیز ممنونم از این توضیحات
امکانش هست که اینجا به جای وایفای از بلوتوث استفاده بشه؟ یعنی من گوشیم ای فای نداره میخام از طریق بلوتوث بتونم از اینترنت لپتابم استفاده کنم. میشه توضیح بدید؟ ممنون
.
منظور شما این هست که اینترنت لپتاپ رو روی گوشی شیر کنید با اینترنت گوشی رو روی لپتاپ ببرید ؟

2224614
2013/01/06, 15:51
.
منظور شما این هست که اینترنت لپتاپ رو روی گوشی شیر کنید با اینترنت گوشی رو روی لپتاپ ببرید ؟

من الان توی لپتاپم اینترنت دارم. ای دی اس ال که به صورت وایرلس هست. میخام گوشیم هم اینتر نت داشته باشه اما گوشیم وای فای نداره.بلوتوث داره

rezaleopard
2013/01/08, 11:55
سلام خواهشا کمکم کنید :(( چراتو عکس 6 با این حتلی که به اینترنت وصل هستم اما گزینه turn on internet sharing وجود نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
توروخدا جواب بدید

meelad
2013/01/08, 12:04
سلام خواهشا کمکم کنید :(( چراتو عکس 6 با این حتلی که به اینترنت وصل هستم اما گزینه turn on internet sharing وجود نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
توروخدا جواب بدید
لپتاپ یا پی سی شما آداپتور wifi داره؟
به این قسمت پست اول هم توجه کنید:

در این قسمت (Pic 2 ,part 6) نشان داده میشود که شبکه شما به درستی تعریف شده است ، برای شیر کردن اینترنت در این قسمت باید گزینه ی Turn on internet connection sharing را انتخاب کنید.توجه داشته باشد که این گزینه وقتی فعال میباشد که شما هنگام تعریف IP به اینترنت متصل باشید(از طریق lan یا بلوتوث یا کانکشن های دیگر )، در غیر این صورت این گزینه را نخواهید دید.

ya30n
2013/01/08, 15:53
توروخدا جواب بدید

.
وقتی که این تنظیمات رو ست می کنید ، باید به اینترنت متصل باشید !

2224614
2013/01/20, 08:16
کسی راه حلی برای مشکل من پیدا نکرد دوستان؟

Castiel
2013/01/20, 08:28
کسی راه حلی برای مشکل من پیدا نکرد دوستان؟

دوست عزیز مدل گوشی شما چیست؟

2224614
2013/01/20, 12:57
دوست عزیز مدل گوشی شما چیست؟

سونی اریکسون
M600i

majidmagic
2014/04/14, 18:58
سلام
اقلام مورد نیاز :

132001320713208

من الان همین کاری که شما گفتی رو انجام دادم تا ببینم میتونم با گوشی به اینترنت وصل بشم از طریق لپتاپ یا نه. یه مشکلی هست و اینکه با وجود اینکه به اینترنت وصل هستم اون گزینه شیر اینترنت رو نمیزنه

casperghost
2014/07/02, 22:32
سلام ممنون از پستتون. من همه کارهایی رو که گفتین انجام دادم. گزینه Turn on internet connection sharing رو هم زدم ولی نمیتونم وای فای لپ تاپم رو پیدا کنم. من با گوشی sumsung و Huawei سعی می کنم به اینترنت لپ تاپ وصل شم ولی وقتی وای فای لپ تاپو سرچ می کنم پیداش نمی کنن. وای لپ تاپم نصبه و فعاله. درضمن انروید 2.3 و 4.1 و 4.2 رو امتحان کردم و لی پیدا نکرد.
لطفا منو راهنمایی کنید

casperghost
2014/07/02, 22:43
سلام ممنون از پست بسیار خوبتون. من همه کارهایی رو که گفتین انجام دادم. اما هرچی با گوشی سعی میکنم وای فای لپ تاپمو پیدا کنم نمیشه. من با گوشی های sumsung , HUAWEI سعی مینکم وای فای لپ تاپو پیدا کنم که از اینترنتش استفاده کنم که نمی شه.
درضمن با اندروید های 2.3و 4.1 و 4.2 سعی مینکم. لطفا منو راهنمایی کنید.