PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نقاط قوت و ضعف تلفن همراه خود را به اشتراک بگذارید

Castiel
2012/09/22, 21:52
سلام دوستان عزیز

از شما می خواهم در محیطی دوستانه، نقاط ضعف و قوت تلفن همراه خود را بیان کنید تا دوستان با قابلیت های آن آشنا شوند. امید است این تاپیک با کمک شما عزیزان به یک مرجع برای خرید تلفن همراه تبدیل شود.

با تشکر

توجه : هر پستی که با تاپیک هماهنگ نباشد بدون درنگ حذف می شود.

Castiel
2012/09/22, 22:01
خب اول از سامسونگ گلکسی فیت خودم شروع می کنم. نسخه 2.3.4 اندروید با پردازنده 600 مگاهرتزی مشکل چندانی نداره و هنگ کردن اتفاق نیفتاده. کیفیت صدای اسپیکر ها در سطح خوبی هست و تا الان با صدای حداکثر تماسی از دست ندادم. اما وضعیت در هدفون کاملا برعکس هست و حجم صدا در وضعیت بسیار بدی قرار دارد. صفحه نمایش 3.3 اینچی فقط یک نقطه ضعف دارد که آن هم مشکل با محیط پرنور و زیر نور خورشید هست که به کل چیزی روی صفحه قابل مشاهده نخواهد بود و باید چشم بسته با آن کار کنید! باتری خیلی خوبی دارد و با کارکرد معمولی، تا 4 الی 5 روز خیلی راحت جوابگو خواهد بود. صفحه نمایش 3.3 اینچی برای وبگردی خیلی خوبه و تاچ صفحه هم دقت خوبی دارد. در بخش ظاهری هم من رنگ سفید این به اصطلاح اسمارت فون را دارم و واقعا از نظر من زیباست!

من اواخر سال گذشته 360 هزار تومان خریدم و الان هم در حدود 400 هزار تومان است.

خب اول از سامسونگ گلکسی فیت خودم شروع می کنم. نسخه 2.3.4 اندروید با پردازنده 600 مگاهرتزی مشکل چندانی نداره و هنگ کردن اتفاق نیفتاده. کیفیت صدای اسپیکر ها در سطح خوبی هست و تا الان با صدای حداکثر تماسی از دست ندادم. اما وضعیت در هدفون کاملا برعکس هست و حجم صدا در وضعیت بسیار بدی قرار دارد. صفحه نمایش 3.3 اینچی فقط یک نقطه ضعف دارد که آن هم مشکل با محیط پرنور و زیر نور خورشید هست که به کل چیزی روی صفحه قابل مشاهده نخواهد بود و باید چشم بسته با آن کار کنید! باتری خیلی خوبی دارد و با کارکرد معمولی، تا 4 الی 5 روز خیلی راحت جوابگو خواهد بود. صفحه نمایش 3.3 اینچی برای وبگردی خیلی خوبه و تاچ صفحه هم دقت خوبی دارد. در بخش ظاهری هم من رنگ سفید این به اصطلاح اسمارت فون را دارم و واقعا از نظر من زیباست!

گوشی خوبیه . فقط یه ایراد دیگه ای که داره به نظر من, اینه که از پهلو به صفحه نمایش نگاه کنیم تصویر واضح نیست.

گوشی خوبیه . فقط یه ایراد دیگه ای که داره به نظر من, اینه که از پهلو به صفحه نمایش نگاه کنیم تصویر واضح نیست.

بله در کل در بخش صفحه نمایش بسیار بسیار بسیار ضعیف هست. زاویه دید فکر کنم در حد 20-30 درجه باشه

Navid.y
2012/09/22, 22:47
سلام

این گوشی مال خودم نیست ولی بیشتر دست منه.

Samsung I9003 Galaxy S البته با اسم Galaxy SL و Galaxy S SuperClear LCD هم شناخته میشه.
مشخصات
CPU: 1GHZ Cortex A8 (one time overclocked up to 1300 MHz) n
Chipset: TI OMAP 3630
GPU: PowerVR SGX530
Camera: 5 MP
Memory (RAM): 478 MB
Display: 840*480 Superclear LCD
SAR: 0.31 W/KG
Voice 68dB / Noise 66dB / Ring 70dB
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

این گوشی فوق العاده هست. از نظر کارایی از خود گلکسی اس بهتره. چون میشه کمی اور کلاک کرد. این نکته رو هم بگم که چیپ OMAP از Hummingbird برای اور کلاک بهتره.

2 گیگ رام داره و 70 مگ هم برای مخاطب ها و پیام ها. 2 گیگ هم حافظه ی داخلی داره، هرچند اسمش اینه که 4 گیگ هست!

کیفیت اسپیکرش خیلی افتضاحه. ولی اگه هدفون بهش وصل بشه کیفیتش حرف نداره.

کیفیت صفحه خیلی عالیه. هیچ ایرادی نمیشه گرفت. زیر نور آفتاب هم خوب پیداست.

دیگه بقیش هم عین I9000 هست که دیگه جای تعریف نداره.

تیر پارسال 505 تومن گرفتمش.

در ضمن از مدل های مشابه مثل Xperia neo v & Xperia neo &... خیلی کارایی بالاتری داره.

Arsn
2012/09/22, 22:48
میخوام از Nokia X6 براتون بگم ! البته مرحوم نوکیا x6 چون تصمیم خیلی جدی دارم تا حداکثر 1-2 ماه آینده عوضش کنم ! اگر سنگ از آسمون نباره LG Prada3 میخرم !

ببینید عزیزان ، بدنه x6 به شدت ضعیف است ! دقیقا خود چسب راضی را زدند بهش ! تازه اگر نخواهیم بی ادب باشیم باید بگیم چسب وگرنه ...
در دو سوت بدنه در قسمت شمال شرق و جنوب غرب ، ضعیف میشه و شروع به لق زدن میکنه ! کیفیت ساخت دکمه Lock/unlock هم جالب نیست !

سیستم عامل سیمبین سری 60 ورژن 5 قدیمی ، منسوخ و د موده شده ! با این که نسبت به پردازنده 434 مگاهرتزی عملکردش کند نیست ولی میتونست بهتر باشه به خصوص در مولتی تسک !

به شدت کیفیت صدای بلندگوی خوبی داره ! موزیک پلیر خوبی داره ، رزولیشن صفحه خوبه ، عکاسی خوبه ، فیلم برداری بد نیست ، نرم افزار بد نیست ، بازی افتضاح قرن است ، تاچ اسکرین عالی داره ! (به معنای کلمه عالی)

عارضم به خدمتتون که نور صفحه و دقت رنگ خوبه ، زاویه دید خوب نیست ، حافظه 8-16-32 خوبه ولی سرعت دسترسی بالا نیست !

در کل فلش کردنش را هم توصیه میکنم ! در دنیای الان هم خرید معقولی نیست ! (برای پارسال خوب بود الان توی همون رنج قیمت گزینه های بهتر هست !)

Navid.y
2012/09/22, 22:57
میخوام از Nokia X6 براتون بگم ! البته مرحوم نوکیا x6 چون تصمیم خیلی جدی دارم تا حداکثر 1-2 ماه آینده عوضش کنم !

ببینید عزیزان ، بدنه x6 به شدت ضعیف است ! دقیقا خود چسب راضی را زدند بهش ! تازه اگر نخواهیم بی ادب باشیم باید بگیم چسب وگرنه ...
در دو سوت بدنه در قسمت شمال شرق و جنوب غرب ، ضعیف میشه و شروع به لق زدن میکنه ! کیفیت ساخت دکمه Lock/unlock هم جالب نیست !

سیستم عامل سیمبین سری 60 ورژن 5 قدیمی ، منسوخ و د موده شده ! با این که نسبت به پردازنده 434 مگاهرتزی عملکردش کند نیست ولی میتونست بهتر باشه به خصوص در مولتی تسک !

به شدت کیفیت صدای بلندگوی خوبی داره ! موزیک پلیر خوبی داره ، رزولیشن صفحه خوبه ، عکاسی خوبه ، فیلم برداری بد نیست ، نرم افزار بد نیست ، بازی افتضاح قرن است ، تاچ اسکرین عالی داره ! (به معنای کلمه عالی)

عارضم به خدمتتون که نور صفحه و دقت رنگ خوبه ، زاویه دید خوب نیست ، حافظه 8-16-32 خوبه ولی سرعت دسترسی بالا نیست !

در کل فلش کردنش را هم توصیه میکنم ! در دنیای الان هم خرید معقولی نیست ! (برای پارسال خوب بود الان توی همون رنج قیمت گزینه های بهتر هست !)

با اجازه ی صاحب پست یک نکته رو اضافه کنم.

این گوشی نیست. فقط یه اسپیکر فوق العاده هست. چون نه امکانات تلفن همراه رو داره، نه امکانات موزیک پلیر خوب.

ضعف های امکانات ارتباطی: صفحه کلید QWERTY به صورت مستطیل های هم اندازه هست و موقعی که ازش استفاده میکنم با لودر میره رو اعصابم. نمایش SMS ها هم به شکل گوشی های عهد شاه ویزویزک هست، نه threated view.

از طرفی فرمت DivX رو اجرا نمیکنه و رزولوشن بالاتر 640*480 پخش نمیکنه.

و اما یک مشکل بزرگ. گاهی اوقات که با ovi map کار میکنم مخصوصا موقعی که navigation فعاله، رم گوشی پر میشه. جالب اینه هیچ برنامه ی دیگه ای هم باز نیست اما رم پر میشه.

حدود 1.5 دقیقه طول میکشه تا روشن بشه. یعنی با سرعت ذغال سنگ!

ببخشید دیگه علیرضا حقیقت تلخه!

Arsn
2012/09/22, 23:17
با اجازه ی صاحب پست یک نکته رو اضافه کنم.

این گوشی نیست. فقط یه اسپیکر فوق العاده هست. چون نه امکانات تلفن همراه رو داره، نه امکانات موزیک پلیر خوب.

ضعف های امکانات ارتباطی: صفحه کلید QWERTY به صورت مستطیل های هم اندازه هست و موقعی که ازش استفاده میکنم با لودر میره رو اعصابم. نمایش SMS ها هم به شکل گوشی های عهد شاه ویزویزک هست، نه threated view.

از طرفی فرمت DivX رو اجرا نمیکنه و رزولوشن بالاتر 640*480 پخش نمیکنه.

و اما یک مشکل بزرگ. گاهی اوقات که با ovi map کار میکنم مخصوصا موقعی که navigation فعاله، رم گوشی پر میشه. جالب اینه هیچ برنامه ی دیگه ای هم باز نیست اما رم پر میشه.

حدود 1.5 دقیقه طول میکشه تا روشن بشه. یعنی با سرعت ذغال سنگ!

ببخشید دیگه علیرضا حقیقت تلخه!

البته نه اونقدر تلخ که جناب عالی مثل زهر مار به ملت خوراندی ! بهتر از اون 5610 درب داغون یا اون x6 تو با لنز شکسته است ! 9003 هم که یه روز ازش بد میگی یه روز خوب !!! (حرف داری بیا روی Wall من !!!)

بهترین نرم افزار GPS و Navigation داخل ایران که هم به صورت آفلاین کار کنه و هم voice داشته باشه مال نوکیا است ! که در x6 هم استفاده شده !

دقت بالای تاچ اسکرین همانطور که عرض کردم ، باعث میشه کوچکترین مشکلی در زمینه ارسال پیام یا وب گردی نداشته باشید ! البته اگر گوشی را با دسته بیل اشتباه نگیرید !

قرار هم نیست گوشی دو سال پیش از divx پشتیبانی کنه چون خیلی از همین جدید ها هم نمیکنند !

استفاده از گوشی برای کاربر عام سخته (شرمنده)، باید بلد باشید مدیریت رم انجام بدید تا مثل دوستمون با فعال کردن navigation گوشی هنگ نکنه ! که البته اصلا هنگ نمیکنه ، برنامه بسته میشه !

نوشته شده برای مخاطب خاص !!!

rre_za
2012/09/23, 05:35
HTC One X روه همه تقریبا میشناسین کم و بیش :دی پرچم داره HTC هستش دیگه... من سعی میکنم بیشتر ضعف هاش رو بگم ...خوبی که بسیار زیاد داره

اول از همه باطری , بیشترین استفاده از باطری رو صفحه نمایش داره ( که توی این رزولوشن بالا طبیعیست ) ... در نتیجه مصرف باطری رابطه مستقیم با استفاده از صفحه نمایش داره شما با یک شارژ کامل حدود 3.5 ساعت میتونین Display time بگیرین :دی... ( با Auto brightness ) حدود 3:30 - 4 ساعت هم شارژ باطری زمان میبره ( برای فول شارژ )

مشکل بعدی اینه که در هنگام بازی های بسیار سنگین مثل SHadowGUN THD پشت گوشی داغ میشه... به یه حدی میرسه که شما ترجیح میدی دیگه بازی نکنی...

یه مشکل دیگه هم در طراحی هست که باعث میشه وقتی گوشی رو روی زمین ( میز یا هر سطح دیگه ) میزارید دورین گوشی با سطح برخورد مستقیم داره باید حواست باشه که خط نیفته :دی

دیگه اگه چیزی به ذهنم رسید همین پست رو ویرایش میکنم...

VSH-Katana
2012/09/23, 11:53
گوشی من optimus one p500 هستش !
از خوبیهاش میشه به, ارزون بودنش اشاره کرد! باطری مناسب ! صفحه نمایش خوب از لحاظ خوانایی زیر نور آفتاب (ملایم)
اما پردازنده ضعیفی داره همچنین میزان فضای داخلی کم برای نصب برنامه (یه سری از برنامه های اندرویید روی sd نصب نمیشن)
رزلوشن پایین صفحه نمایش!
اندرویید هم نسخه قدیمی 2.2.2 هستش
در کل برای بودجه کم گوشی خوبی محسوب میشه
جنس بدنه خوبی داره (البته دیگه خوبیش در کنار اون بالایی ها کمه) و نوع درب پشتی به گونه ای هست که از دست سر نمیخوره

saeid3949
2012/09/23, 12:32
سلام

گوشی sony xperia sرو دوهفته پیش خریدم بعد تحقیق فراوان بین Htc one s و sony s گوشی سونی انتخاب کردم.

نقاط قوت گوشی :دوربین 12 مگاپیکسلی وصفحه نمایش 4.3 اینچ 1280*720 پیکسل حافظه داخلی 32 گیگابایتی وخروجی Hdmi و پردازنده 2هسته ای 1.5

نقاط ضعف گوشی: باتری که زود خالی میشه و نداشتن درگاه حافظه جانبی و هدفون بی کیفیت . داغ کردن گوشی توی بازی کردن زیاد

darkknight
2012/09/23, 13:11
گوشی من galaxy s3 هست
حدود 3 هفته ای هست گرفتمش
تقاط ضعف
1.صفحه نمایش بزرگه و کارکردن باهاش برای من که دستم بزرگه هم یک دستی سخته البته در موقع دیدن فیلم به نقطه قوت تبدیل میشه
2. درب پشتی وقتی که گوشی رو داخل کیف میزارم یه ذره جابجا میشه در کل اگه بالا و پایین گوشی رو از فلز کار کرده بودند بهتر بود
3. توی بعضی بازی ها بعد ازیه مدت کاور پشت گوشی داغ میکنه که اگه کاور از فلزبود بهتر گرما رو پخش میکرد و باعث نمیشد که اینقدرداغ بشه
4.برای امکانات پیشرفته مخابراتی ایران یه ذره ضعیف هست و باعث میشه مجبور بشید یا مودم وایرلس بگیرید یا اینکه مثل من از ادپتور وایرلس(tp link TL -WN727N)(من کلا اسم چیزهایی که مال شبکه و اینترنت هستند رو همش قاطی میکنم:دی)استفاده کنید البته با چندتا نرم افزار که بتونید به اینترنت دسترسی داشته باشید
5.من هنوزنتوستم باهاش به چیز چیز ان وصل بشم
نقاط قوت:
1.امکان اپدیت به اندروید4.1
2.شارژ بیسیم(هنوز نیومده):دی
3.امکانات ارتباطی عالی
4.اجرای بازی ها و نرم افزار ها با خیال راحت
5.تاچ روان
6.تماس با نزدیک کردن تلفن به گوش
7.کیفیت فیلمبرداری و عکاسی خوب
8.موزیک پلیر عالی مخصوصاMUSIC SQUARE که من همیشه ازشاستفاده میکنم
9/1..نمایش موزیک ویدیو ها درحالت بند انگشتی که باید بگم خود موزیک ویدیو هست نه بصورت عکس(8تا موزیک ویدیو رو همزمان نشون میده)
9/2.نمایش قسمت های یک موزیک ویدیو(همزمان همه قسمت ها رو نشون میده البته 12قسمت)
10.سرعت خوب اتصال به جی پی اس
11.سرعت کم سنسور تشخیص نور

farjam1990
2012/09/23, 20:53
شماره تلفن دخترهای زیادی توشه =)))))))))))

راستی مدلش یادم رفت بگم
1203 نوکیا :دی
sms دریافتی
42111
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

sms ارسالی
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

1 سال کارکرد بدون شل شدن کلیدها

YGH
2012/09/25, 21:59
گوشی من Samsung S5620 Monte هست که تقریبا 3 سال هست دارمش.
صدای خوبی داره. یه صفحه کوچیک 3 اینچی از نوع LCD داره به علاوه یک باطری 1000 میلی آمپری که معمولا در استفاده عادی حدود 3 روز شارژ نگه میداره. ویدئو فقط mp4 و 3gp پخش میکنه. سرویس جی پی اس اون فقط در کشور جمهوری چک رایگان هست! یه جایی خوندم یه پردازنده 300 مگاهرتزی داره. در فرم ور های قدیمی خبری از صقحه کلید مجازی QWERTY نیست ولی با آپدیت کردن اون به آخرین فرم ور، این قابلیت بهش اضافه شد که البته متاسفانه واسه من کارایی نداشت چون این صفحه کلید در زبان فارسی کارایی نداره. یه دوربین معمولی 3.15 مگاپیکسلی بدون فلش داره. حافظه داخلیش 200 مگابایت هست و قابلیت استفاده از کارت حافظه تا ظرفیت 16 گیگابایت رو داره. سیستم عاملش هم که جاوا هست. در کل ازش راضیم. فعلا که داره خوب جواب میده. فکر کنم از گوشی همه بچه ها افتضاح تر باشه! میخواستم امسال از بین htc One X یا گلکسی اس 3 و یا Sony XPERIA Ion یکی بخرم که با توجه به بازار افتضاح و قیمتهای بالا نتونستم بخرم. فعلا کمین کردیم ببینیم که آیا ما هم به این افتخار نایل میشیم یا نه. شاید هم مدل دیگه ای خریدم.
این گوشی من مال موقعی هست که تازه سامسونگ داشت محبوب میشد و هنوز مثل امروز اینقدر محبوب نبود.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

medial144
2012/11/16, 21:41
سلام
گوشی گالکسی نوت 32gb
1.اندازه بسیار عالی
2.کیفیت خوب صفحه نمایش
3.دو هسته ای 1.4
4.حافضه تقریباً کافی
خوب وقتی من این گوشی را گرفتم موقعی بود که s3 16gb تقریباً یک قیمت بود ولی من به دلیل این که این 1.نمایشگر بزرکتر 2.حافضه بیشتر در این قیمت 3.بس بودن مقدار cpu 4 باتری بیشتر 5 کیفیت مساوی داشت این را گرفتم و هنوز هم از کارم راضیم
و هم این را به کسایی بگم که فکر میکنن زیادی بزرگه که اسلاً باید گشی اینقدی باشه و کافیه اونا برای یک هفته داشته با شید دیگه راضی به کوچکتر از این نمیشید

wnhl
2012/11/16, 22:24
سلام
nokia 1208
1- قیمت مناسب
2- نگهداری شارژ بالا در حالت عادی حتی تا یک هفته
3- آنتن دهی فوق العاده
4- چراغ قوه (جدی میگم تا حالا کلی به دردم خورده)
5-سبکی
6-ماندگاری بالا الان نزدیک به 4 ساله فقط براش قاب عوض کردم اونم سر بی احتیاطی روی شیشم با سنگ خش افتاد.

Yaser_Aramesh
2012/12/30, 15:18
N8 الان هم خوب هست البته اگه به Belle آپدیتش کنید

نقاط قوتش : USB on the Go , HDMI , دوربین با کیفیت (اگر با توجه به موقعیت تنظیماتش رو ردیف کنید ) , پشتیبانی از Divx و Xvid , نقشه ی نوکیا که واقعا فوق العادست (اگه فایل نقشه ها رو دانلود کنید و آفلاین استفاده کنید ).

درضمن درباره ی USB on the go باید بگم کیبرد , ماوس , فلش 16GB تست کردم خوند اما ماوس وایرلس رو ساپورت نکرد

نقاط ضعفش که امروزه ضعف هستن اما در زمان معرفی اش نبودن : صفحه نمایش

نقاط ضعفش که زمان معرفی اش هم ضعف بودن : RAM 256MB , پردازنده 680Mhz ,

سیمبین 3 سیستم عامل خوبی نیست. رابط کاربری جذاب نیست و قابلیت های شخصی سازی کم هست (در Home Screen محدودیت زیاد است که در Belle خیلی بهتر شده ) و Anna هم عملا هیچ چیز خاصی نداشت ! تاکید میکنم ! هیچ چیز خاص !

برنامه و بازی کم هست برای Symbian 3 و به هیچ وجه قابل قیاس با آندروید یا iOS نیستن برنامه ها از نظر قابلیت ها و زیبایی

Belle هم که هسته اش با سیمبین 3 و Anna یکی هست و در نتیجه برنامه ی خاصی ساخته قرار نیست بشه براش !

درضمن نوکیا گفته Symbian Belle نگیم ! باید بگیم Nokia Belle چون تغییرات زیاد و خیلی خوبی نسبت به Anna داره

و در نهایت دو چیز میخوام بگم . 1) همه چیزهایی که نوشتم تجربه ی 1 سال و 6 ماه کار کردن با N8 بود ( 5 ماه کار کردن با سیمبین 3 , 1 سال با Anna و 2 هفته Belle Refresh )

2 ) امیدوارم Carla و Donna سیستم عامل های خیلی خوبی از آب در بیان

موفق و سربلند باشید

dr.zhivago
2012/12/30, 22:34
صفحه نمایشش مزخرفه و تو نور آفتاب دیده نمیشه ، دکمه هاشم خیلی داغونه ، صدای گوشی و اسپیکرش هم ضعیفه بعضی وقتها صدای من میره صدای طرف نمیاد ، حافظه داخلیشم کمه ، حافظه همراهشم کمه الانم دیگه تولید نمیشه ،بازی و نرم افزار هم که ساده ترینشو باید روش نصب کرد ، اونم جاوا ، باتریشم که خیلی ضعیفه ، آنتنشم بعضی وقتها میره نمیدونم کار ایرانسله یا ایراد گوشی ، بلوتوثم نداره ولی مادون قرمز داره ، جویستیکشم خرابه ، در مورد دوربینشم که صحبت نمیکنم خودتون حدس بزنید !

ولی 5 سالی میشه با من رفیقه !
مدلشم خودتون حدس بزنید

darkknight
2012/12/30, 22:53
صفحه نمایشش مزخرفه و تو نور آفتاب دیده نمیشه ، دکمه هاشم خیلی داغونه ، صدای گوشی و اسپیکرش هم ضعیفه بعضی وقتها صدای من میره صدای طرف نمیاد ، حافظه داخلیشم کمه ، حافظه همراهشم کمه الانم دیگه تولید نمیشه ،بازی و نرم افزار هم که ساده ترینشو باید روش نصب کرد ، اونم جاوا ، باتریشم که خیلی ضعیفه ، آنتنشم بعضی وقتها میره نمیدونم کار ایرانسله یا ایراد گوشی ، بلوتوثم نداره ولی مادون قرمز داره ، جویستیکشم خرابه ، در مورد دوربینشم که صحبت نمیکنم خودتون حدس بزنید !

ولی 5 سالی میشه با من رفیقه !
مدلشم خودتون حدس بزنید
مدلش 1100 است؟:دی

dr.zhivago
2012/12/30, 23:36
1100 که مادیون نداره ! حافظه نداره تازه اینقد ایراد نداره !
W200i

shahidamlaki
2012/12/31, 09:38
سلام
خب منم در مورد سونی اریکسونم میگم مدل دبلیو 995

نقاط قوت: دارای بدنه ای واقعا قوی ( خیلی زمین خورده در اماکن مختلف با شدت های مختلف) و دوربین فیلمبرداریش واقعا عالیه یعنی فیلمبرداریش حرف نداره (دوربینش 8 هست) ظاهرش هم واقعا قشنگه

نقاط ضعف : سیستم عاملش آشغال جاوا اون موقع که داشتم می خریدم گوشی رو از سیستم عامل زیاد سر در نمی آوردم منظورم سیستم عامل گوشی هست برا همین اینو خریدم فقط به خاطر دوربینش و ظاهر قشنگش

iranmanoto
2012/12/31, 23:59
خوب
نوبتی هم که باشه نوبته منه
من از گوشیم خیلی راضیم
سبک هست شارژ رو خیلی خوب نگه میداره(نسبت به رقبا) خوشجله (شبیه حلال ماهه) دوربینش خوبه (پاناراما 3 بعدی داره) خروجیه hdmi داره صفحش خیلی خوفه(از نظر اندازه نه بزرگه نه کوچیک)
gps خیلی خوفی داره سیستم عاملش حرف نداره(اندروید 4.0.4) خوش دسته و...
ضعف
ظریفه(البته 7-8 بار از دستم افتاده و اخ نگفته)
رنگ مشکیش زود لکه دار میشه(چربی دست رو میگم)
حافظه داخلیش کمه
حالا شما بگید گوشیم چیه!

dr.zhivago
2013/01/01, 08:40
سونی اریکسون از این طراحی ها داره

من میگم : arc s

iranmanoto
2013/01/01, 09:35
سونی اریکسون از این طراحی ها داره

من میگم : arc s

>>>------> [ @ ]
آورین
زدی به هدف
راستی یادم رفته بود بگم
قیمت مناسب

dr.zhivago
2013/01/01, 10:15
مدل دقیقشو از پروفایلت دیدم !

Dark Bloo
2013/01/01, 11:03

واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من ایس خودم رو خریدم 315
ایول به خودم
تازه ار نمایندگیش خریدم اونم made by samsung که کره باشه نه چینی
از این بابتم مطمئنم

Castiel
2013/12/18, 14:23
خب لازم هست که در مورد گوشی اپتیموس 4 ایکس که حدود 1 سال این گوشی را در اختیار دارم، صحبتی بکنم و نکات مثبت و منفی را بیان کنم.

نکات مثبت:

1- صفحه نمایش بی نظیر که از نظر شدت روشنایی و تفکیک رنگ بسیار عالیست، تصاویر روی این گوشی بسیار طبیعی و زیبا نمایش داده می شود.
2- باتری 2150 میلی آمپری در میان رقبای 4.7 اینچی یک نکته مثبت است و کلا باتری خوبی دارد. در حالت Power Saver با شدت روشنایی 50 درصد، حدود 2 روز برای کارهای روزمره پاسخگو خواهد بود.
3- دوربین 8 مگاپیکسلی در بخش ویدئو بسیار خوب است ولی در بخش عکاسی یک ضعف بزرگ دارد و اینکه با کوچکترین لرزش دست، تصویر شما به طور کامل خراب می شود!
4- کیفیت بدنه نسبت به رقبا بسیار مناسب است.
5- از نظر ظاهری به شدت جلب توجه می کند و به خصوص رنگ سفید که واقعا زیباست.
6- پشتیبانی از کارت حافظه تا 32 گیگابایت، با اینکه گوشی به 16 گیگابایت حافظه داخلی مجهز است ولی ال جی برخلاف رقبا، امکان نصب کارت حافظه را هم در نظر گرفته است.
7- کیفیت صدای هدست خوب است و روی بیس و جزئیات صدا به خوبی عمل می کند.
8- کیفیت صدای مکالمات در سطح خوبیست ولی خب انتظار بیشتری می رود.

نکات ضعف:

1- گوشی در بازی های HD و وبگردی به شدت داغ می کند و این حرارت را حتی می توانید از چند سانتی متری گوشی هم احساس کنید. حرارت دقیقا روی لوگوی ال جی در قسمت جلو و کنار دوربین پشت کاملا احساس می شود و این حرارت به شدت نگران کننده است.
2- رابط کاربری اصلا جذاب نیست و تقریبا به زور باید این رابط را تحمل کنید و بیشتر کاربران این گوشی، از لانچر استفاده می کنند.
3- ال جی به هیچ وجه برای این گوشی آپدیت ارائه نکرده و نخواهد کرد تا حداقل کمی در بخش توان مصرفی و قابلیت Power Saver بهینه سازی صورت بگیرد و اینکه تغییراتی هم در رابط کاربری به وجود آید.
4- حجم صدای بلندگوها بسیار ضعیف است و خیلی راحت می توانید در محیط های تا حدودی شلوغ، تماس تلفنی و به خصوص پیام کوتاه را از دست دهید.
5- اتصال کلید های پاور و حجم صدا، ضعیف است و موارد بسیاری دیده شده که این کلید ها از کار افتاده یا در نحوه کارکرد آنها اختلال به وجود آمده.

Shahin007
2013/12/18, 16:45
با اجازه ی دوستان منم از NOKIA LUMIA 820 میگم...

نقاط قوت:
(نرم افزاری)

1_مجهز بودن به سیستم عامل پایدار و روان و قوی ویندوزفون 8 شرکت مایکروسافت
2- پشتیبانی قوی از طرف مایکروسافت
3- پشتیبانی خیلی قوی تر از طرف NOKIA
4- برنامه های با کیفیت و کاربرپسند ویندوزفون
5- قابلیت آپدیت تمام گوشی های با ویندوزفون 8 به نسخه ی 8.1
6 امنیت فوق العاده بالای سیستم عامل ویندوز فون
7-نقشه های آفلاین نوکیا عالیه

نقاط قوت: (سخت افزاری):

1- طراحی زیبای این گوشی و سایز بسیار مناسب برای وبگردی و تماشای ویدئو
2- کیفیت ساخت خیلی خوب و مقاومت بالا
3- صفحه نمایش بسیار با کیفیت AMOLED و ضدخش Corning Gorilla Glass مجهز به تکنولوژی ClearBlack
4- تاچ فوق العاده قوی با تکنولوژی
Super Sensitive

5- عکاسی با کیفیت با لنزهای مشهور Carl Zeiss Tessar و فیلمبرداری با کیفیت FULL HD
6-داشتن 8 گیگابایت حافظه ی داخلی و ساپورت SD CARD تا 32 گیگابایت
7- قابلیت شارژ بیسیم
8- ارزش خرید بسیار بالا (کارایی/قیمت)

نقاط ضعف:
1-باطری متوسط (به طور متوسط یک روز و نیم دوام میاره)
2- روی درب پشت اثر انگشت باقی میمونه (روی رنگ زرد تست شده)
3- تراکم پیکسل متوسط که به لطف amoled بودن و تکنولوژی ClearBlack قابل تشخیص نیست
4-وزن نسبتا سنگین

@};-

Castiel
2013/12/31, 07:18
نکاتی در خصوص سامسونگ گلکسی مگا 6.3

نکات مثبت:

1- با وجود اینکه روی کاغذ مشخصات صفحه نمایش مگا 6.3 در مقابل رقبا چندان جالب نیست ولی کیفیت تصویر واقعا مناسب است و نباید زیاد خودتان را درگیر این مشخصات کنید.
2- باتری بسیار عالی که پس از 5 ساعت وبگردی، گوش دادن به موسیقی، تماشای فیلم و بازی کردن، فقط 20 درصد از شارژ خالی شد!
3- کیفیت دوربین واقعا خوب است، مخصوص در فیلم برداری
4- کیفیت و حجم صدا بسیار عالیست (در مقایسه با گوشی LG Optimus 4X که پیش از این در اختیار داشتم، می توانم بگویم که اپتیموس 4 ایکس به طور کلی اسپیکر نداشت!)
5- امکانات و قابلیت های کاربردی بسیار خوبی برای این محصول در نظر گرفته شده است.
6- نرم افزار های حیاتی که بنده در نظر داشتم و باید به صورت دستی روی اپتیموس 4 ایکس نصب می کردم، به صورت پیش فرض روی مگا 6.3 نصب گردیده است.
7- بدنه باریک با کیفیت خوب توجه شما را جلب می کند. (حدود 2 میلی متر از اسند میت 6.1 اینچی باریک تر است!)
8- رابط کاربری بسیار خوب، مفید و کاربردی
9- درب پشت گوشی قابل باز شدن و دسترسی به باتری امکان پذیر است.

نکات منفی:

1- وزن 199 گرمی گوشی بیشتر در قسمت پایین احساس می شود و باید حسابی حواستان به مگا 6.3 باشد که آن را درست در دست بگیرید.
2- سنسور 8 مگاپیکسلی سامسونگ به لرزش دست حساسیت زیادی دارد.

در کل گلکسی مگا 6.3 سبب آشتی دوباره من با سامسونگ شد!

Castiel
2014/01/01, 12:32
نکاتی را هم در خصوص گوشی Huawei G525 ارائه می کنم که امیدوارم برای دوستان مفید واقع شود.

نکات مثبت:

1- باتری مناسب با توجه به مشخصات صفحه نمایش (نکات منفی-شماره 2- مطالعه کنید.) که حدود 1.5 تا 2 روز با استفاده عادی شارژ خواهد داشت.
2- کیفیت بدنه مناسب
3- طراحی ظاهری مناسب (البته اکثر محصولات هواوی شبیه به هم هستند!)
4- مدیریت مناسب حافظه رم، بازی هایی با دیتای سنگین به راحتی روی گوشی اجرا گردید.
5- کیفیت و وضوح مناسب صدای اسپیکر
6- پردازنده چهار هسته ای قدرتمند کوالکام
7- قیمت مناسب (البته نوسان قیمت این مدل کمی غیر منطقی است.)

نکات منفی:

1- وزن سنگین 155 گرمی
2- شدت روشنایی صفحه نمایش اصلا مناسب نیست. (بین حداقل و حداکثر شدت روشنایی، اختلاف زیادی مشاهده نمی کنید!)

codemaster
2014/03/11, 21:29
من گوشی s4 mini دارم بزرگ ترین عیب این گوشی دوربین اون هستش واینکه بعضی اوقات شبکه تلفن همراه رو نمی شناسه و حتی موقعی که بردم نمایندگی گفتند که باید صبر کنی تا اپدیت جدید اندروید بیاد و برطرف بشه (اندروید 4.2 هستش) ولی در مجموع ازش نبستا راضیم

Aliover
2014/03/12, 12:13
خب بچه غول سابق رو معرفی میکنم.
Xperia Mini
این گوشی رو یک سال هست که دارم.
صفحه نمایش 3 اینچی با رزولیشن 320*480 از نوع LCD با نور پس ضمینه LED.
تراکم=192
باتری=1200 میلی آمپر
ساپورت حافظه تا 32 گیگ
Ram گوشی هم توی یکی از سایت های خارجی زده بود دو عدد 400 مگاهرتز از نوع دوکانال ست.
از نکات مثبتش بگم:
انواع اقسام موس و کیبورد و فلش و دسته بازی هم بهش میخوره.
مثلا دو نفری توش FiFa بازی کرد!!:))
کاستوم رام های متعدد و زیبا.تا همین الان رام 4.4 کیت کت هم براش عرضه شده ولی به شخصه خوشم نیومد.هنوز جای کار داره.
همین الان رام 4.2.2 رو روی این گوشی استفاده میکنم.
گوشی بسیار پرسرعت.انگاری گوشی 2 هسته ای به دست گرفتید.
بازی های HD رو هم باز میکنه.
کیفیت عالی صدای هدفن.(با ورژن آخر برنامه خود واکمن!
که به شخصه بنده با سایر گوشی های رده بالا مقایسش میکنم.
بیس و صدای زیر و میانی هدفن عالیست.( هدفن فابریک گوشی است)!
البته گوشی مود و توییک شده.
کیفیت عالی صفحه نمایش نسبت به رقبا به لطف موتور Bravia Engine V2.(خودم بهش اضافه کردم.نسخه کارخانه ای 1 بود)
نور و درخشش صفحه نمایش در آفتاب هم کاملا مناسبه و اذیت کننده نیست.
تاچ مناسب(نسبت به رقبا البته)
خوش دست بودن گوشی
محیط کاربری عالی و راحت و بسیار زیبا.همین الانبه محیط کاربری آندروید 4.3 سونی آپدیت کردم.
پردازنده عالی و اورکلاک پذیری بالا پردازنده Cortex A5.بدون افزایش ولتاژ!
اونطور که به نظر میرسه چیپ پردازنده لاو ولتاژه
خودم از 1 گیگاهرتز تا 2 گیگاهرتز اورکلاکش کردم.نه تنها اورکلاک شد بلکه تو این فرکانس تست سنگین 3D mark هم پاس کرد!!!
البته گوشی کمی داغ شد که بیخیالش.
برای استفاده روزانه تا رام 4.0.4 روی فرکانس 1600 ست شده بود ولی بعد از رام های 4.0.4 تمامی کرنل ها مکس فرکانس روی رقم 1400 مگاهرتز به یک باره قفل شد!!
دوربین عکاسی گوشی به نسبت سایر رقبای هم رده بهترین هست.
خصوصا روی سوژه های نزدیک عالی فوکس میشه.
دوربین گوشی نسبت به گوشی های هم رده عکاسی بینظیری رو ارائه میده.
یادم رفت دوربین گوشی 5 مگاپیکسل مجهز به لرزش گیر خوب و تشخیص چهره و لبخند و سوژه هاست.
با مد کردن دوربین بیت ریت فیلم ها در رزولیشن HD از 6100 به 14200 افزایش یافت که کیفیت دوربین فیلم برداری گوشی به کل متحول شد.!!!
همچنین نرخ فریم ریت دوربین فیلم برداری از رقم 30 اسمی که دواقع از 15 تا 28 متغییر بود به رقم 31 فریم افزایش یافت و مینیموم فریم به 25 کاهش یافت!
البته دوربین گوشی مد شده.
صدای اسپیکر مکالمه خوب است و در محیط های پرسر و صدا هم به خوبی جواب گوست.
کیفیت دکمه ها مناسبه و در محل مناسبی هم قرار داده شده.
با اورکلاک گوشی به 1900 مگاهرتز فیلم های Full HD رو هم با نرخ فریم تقریبا 20 باز میکنه.
همه جور فرمتی هم باز میکنه.البته به غیر از فرمت های خاص مثل Ts دستگاه های پخش.
از نکات منفیش بگم:

صدای اسپیکر به شدت کم هست حتی از سری قدیمی این خانواده مثلا ، W700 !!!
البته کیفیت اسپیکر خوب است.
مقدار حافظه داخلی گوشی رقم کمی هست.ولی با این حال نسبت به سایر گوشی های زمان خود خوب بود.
( مشکل رو بنده با مدینگ رام و کرنل و نصب برنامه جدا حل کردم و الآن تمامی برنامه ها به کارت حافظه لینک میشه!!)
مقدار RAM گوشی کم است.
این مقدار در کرنل و رام رسمی 4.0.4 به 330 مگابایت افزایش یافته بود که با نصب کرنل و رام مخصوص به رقم 390 مگ افزایش یافت.
با این حال این مقدار رم نهایت برای اجرای دو یا سه برنامه هم زمان مناسب است.منظور برنامه هایی هست که رم بیشتری مصرف میکنند مثل وایبر و کیک و لاین و غیره..)
که با این مشکل گوشی باید مدام توییک بشه.
به نظر بنده برد وای فای گوشی ضعیفه و با دور شدن از فرستنده انتن دهی خیلی زود ضعیف میشه
این یه مورد رو با سایر گوشی ها در مسافت یکسان تست کردم.
حالا نمیدونم از کرنله یا واقعا ضعیفه.
مصرف نامناسب باتری گوشی که با توییک و مصرف عادی نهایت دو روز و مصرف زیاد نهایتا کمتر از یک روز شارژ نگه میداره.
و اینکه اسپیکر گوشی دقیقا در پشت گوشی هست و برجستگی هم نداره.
در این حالت وقتی گوشی رو در جیب قرار میدهیم اسپیکر گوشی به نوعی خفه میشه!!!
پشت گوشی یه حالت چرمی داره که درستهکه زیباست ولی اثر انگشت روی اون باقی میمونه و باید مدام پاک بشه.
و... نداشتن دوربین جلو برای مکالمات تصویری

Lycas
2014/03/12, 15:22
XPERIA ARC S
دوساله که دارمش !

نکات مثبت :
1 - طراحی بسیار زیبا
2 - کیفیت دوربین عکاسی بسیار خوب
3 - صفحنه نمایش با کیفیت و زاویه دید مناسب
4 - کیفیت بلندگو نسبتا خوب
5 - تو انجام بازی ها HD با توجه به پردازنده 1.4 GHz نسبتا خوب عمل میکنه

نکات منفی :
باتری افتضاح !
اندروید 2.3.4 که میشه آپدیتش کرد به 4.0.4 اما این کار باعث کند شدن شدید گوشی میشه
کیفیت متوسط فیلم برداری 720p

vestlaif
2014/03/12, 19:02
گوشی من galaxy s4
کل گوشی نقطه قوته .از دوربینش بگیر تا امکاناتش . معرفی که شد رفتم گرفتمش . واقعا ارزشش رو داره از همه نظر . کیفیت فوق العاده تصاویر و ویدیو . سرعت پردازنده 8 هسته ای . عالیه .
تنها 3 نقطه منفی داره
1- اینکه بدنه گوشی باید خیلی مواظب بود و خش بیافته خیلی .... میسوزه .
2- بعدشم با قیمتی که داره اگه یه لک روز صفحه بیافته بازم میسوزی ...
3-باتری فقط 1 روز و نیم شارژ نگه میداره البته با استفاده و بازی تا یک روز نهایتا .
وگرنه من مشکل ازش ندید.
آهان چرا یکم داغ هم میکنه بعد از یه ربع بازی کردن که اونم طبیعیه به نظرم.
الان هم منتظر s5 هستم البته خودم باید برم ببینم چجوریه اگه به دلم نشست بگیرم اگه نه همین اس 4 بازم فوق العاده ست .
یک نقطه قوت s4 شارژ خودکار هست . من گوشیم چندین بار شارژش تموم شد و خاموش شد بعد از مدتی که روشنش کردم دیدم 6 درصد حدودا شارژ داره که خودم دهنم وا موند.
موفق باشید

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Aliover
2014/03/12, 23:49
XPERIA ARC S
دوساله که دارمش !

نکات مثبت :
1 - طراحی بسیار زیبا
2 - کیفیت دوربین عکاسی بسیار خوب
3 - صفحنه نمایش با کیفیت و زاویه دید مناسب
4 - کیفیت بلندگو نسبتا خوب
5 - تو انجام بازی ها HD با توجه به پردازنده 1.4 GHz نسبتا خوب عمل میکنه

نکات منفی :
باتری افتضاح !
اندروید 2.3.4 که میشه آپدیتش کرد به 4.0.4 اما این کار باعث کند شدن شدید گوشی میشه
کیفیت متوسط فیلم برداری 720p
داداش از رام رسمی بیا بیرون.
رام رسمی رو به شخصه فقط به خاطر عکاسی لود میکنم.
رام سیانوژن بزن.
رام 4.2.2 بهترین و سبک ترین رام برای این گوشی هست.
وقتی نصب کنی تازه میفهمی این همه مدت چی رو از دست دادی.
با کرنل خوب هم هم مصرف میاد پایین هم سرعت گوشی بیشتر میشه و اینکه میتونی اورکلاک کنی.
تا 1.6 فکر کنم بشه.

گوشی من galaxy s4
کل گوشی نقطه قوته .از دوربینش بگیر تا امکاناتش . معرفی که شد رفتم گرفتمش . واقعا ارزشش رو داره از همه نظر . کیفیت فوق العاده تصاویر و ویدیو . سرعت پردازنده 8 هسته ای . عالیه .
تنها 3 نقطه منفی داره
1- اینکه بدنه گوشی باید خیلی مواظب بود و خش بیافته خیلی .... میسوزه .
2- بعدشم با قیمتی که داره اگه یه لک روز صفحه بیافته بازم میسوزی ...
3-باتری فقط 1 روز و نیم شارژ نگه میداره البته با استفاده و بازی تا یک روز نهایتا .
وگرنه من مشکل ازش ندید.
آهان چرا یکم داغ هم میکنه بعد از یه ربع بازی کردن که اونم طبیعیه به نظرم.
الان هم منتظر s5 هستم البته خودم باید برم ببینم چجوریه اگه به دلم نشست بگیرم اگه نه همین اس 4 بازم فوق العاده ست .
یک نقطه قوت s4 شارژ خودکار هست . من گوشیم چندین بار شارژش تموم شد و خاموش شد بعد از مدتی که روشنش کردم دیدم 6 درصد حدودا شارژ داره که خودم دهنم وا موند.
موفق باشید

داداش شارژ خودکار چیه دیگه؟!!!;)
باتری گوشیت کالیبره نیست.
گوشی رو تو حالت روشن یعنی توسیستم عامل شارژ 100 درصد کن.
بعد خاموشش کن بزن شارژ ببین بازم شارژ میشه یا نه
اگر بازم شارژ بشه یعنی گوشیت باتری رو با ظرفیت کم میشناسه.
روش کالیبره کردنش رو هم بنده تو تاپیک خرید های کاربران ذکر کردم.

vestlaif
2014/03/12, 23:52
داداش شارژ خودکار چیه دیگه!!!
باتری گوشیت کالیبره نیست.
گوشی رو تو حالت روشن یعنی توسیستم عامل شارژ 100 دردصد کن.بعد خاموشش کن بزن شارژ ببین بازم شارژ میشه یا نه
اگر بازم شارژ بشه یعنی گوشیت باتری رو با ظرفیت کم میشناسه.

همه این کارا رو کردم . پره پره توهمه حالت ها 100 درصد شارژ میزنه و لامپش سبزه . خب اگه گوشی باتری با ظرفیت کم بشناسه راهکارش چیه درست شه ؟

Aliover
2014/03/13, 00:06
همه این کارا رو کردم . پره پره توهمه حالت ها 100 درصد شارژ میزنه و لامپش سبزه . خب اگه گوشی باتری با ظرفیت کم بشناسه راهکارش چیه درست شه ؟

والا چه عرض کنم .
آخه مگه میشه باتری گوشی خود به خود شارژ بشه!؟
همچین چیزی رو من نشنیدم.
درضمن اگر سوالی چیزی در این ارتباط دارین بهتره بحث رو در تاپیک مربوطه ادامه بدید.تا اساتید راهنمایی کنن
با تشکر.@};-

sima_f
2014/03/14, 19:38
galaxy s advance
مثبت:
کیفیت دوربین
مقاوم در برابر ضربه(امتحان کردم که میگم):D
کیفیت بالای صفحه نمایشگر
قیمت مناسب(نسبت به سایر گوشی های سیستم عامل اندروید)
کاربری آسان منو ها

منفی:
هنگ کردن زیاد
خوش دست نبودن(توی دست لیز میخوره)
تاچ ضعیف

Shahin007
2014/05/08, 10:48
قرار بود این دفعه که میام این تاپیک با یه ویندوزفونی 8.1 بیام ولی همه چی دست به دست هم داد تا نشه.ویندوزفون 8.1 دیر معرفی شد و هنوز خبری از گوشی های با این سیستم عامل در بازار نیست.
خلاصه قسمت نشد.

این بار با Samsung galaxy s4 I9505 Black edition خدمت شما هستم.

خب همون طور که از مدلش معلومه این نسخه 4 هسته ای اسنپدراگون هستش...
اون بلک ادیشنش هم بازم تفاوت های رو با نسخه ی معمولی داره.

در نسخه ی سیاه درب پشت گوشی از چرم مصنوعی که در نوت 3 استفاده شده هستش که مشکی رنگ هستش...همچنین نواز فلزی رنگ حواشی گوشی به رنگ نوک مدادی تغییر رنگ داده(در نسخه ی معمولی سیلور هستش)

نفاط قوت (طراحی و سخت افزاری):

1-سایز 4.99 اینچی این گوشی خیلی مناسبه و نه اونقدر کوچیکه که دیدن فیلم و بازی کردن
و وبگردی لذتی باهاش نداشته باشه نه مثل سری نوت اونقدر بزرگ که کار با یک دست باهاش دشوار باشه...واقعا گوشی خوش دستی هستش و تا حالا خطر افتادن هم نداشته چون اصلا لیز نمیخوره.ابعاد گوشی هم خیلی خوبه و راحت با یک دست میشه باهاش کار کرد و به همه ی گوشه های صفحه نمایش در دسترس هستش.

2- 2-درب پشت چرم این گوشی کیفیت خوبی داره و اثر انگشت رو جذب نمیکنه و عرق گیر هم هستش که باز هم به چسبیدن به دست و کاهش خطر سقوط کمک میکنه.

3- مکان قرار گیری خوب دکمه ی پاور که در نوار سمت راست گوشی قرار گرفته طوری که به محض گرفتن گوشی در دست انگشت شصت روی این دکمه قرار میگیره. همین طور دکمه های ولوم که انگشت اشاره به خوبی این دکمه هارو پوشش میده.

4-در مورد نقاط قوت سخت افزاری این گوشی در مرحله ی اول تراکم پیکسل بسیار بالای
صفحه نمایش نظر کاربر رو جلب میکنه.همون طور که اطلاع دارید در زمان عرضه s4 بهترین صفحه نمایش امولد فول اچ دی رو داشت.البته ایراداتی هم داره که در قسمت نقاط ضعف میگم.

5- نکته ی مثبت دیگه، سخت افزار قوی این گوشی هستش که با پردازنده ی 4 هسته ای اسنپدراگون و 2 گیگابایت حافظه ی اولیه به خوبی از پس برنامه های سنگین و بازی های HD برمیاد.

6-مصرف باطری. با باطری 2.600 میلی آمپری این گوشی (و اندروید کیت کت) و استفاده متوسط
به راحتی 2 روز دوام میاره.لازم به ذکره نسخه ی 4 هسته ای این گوشی حدودا 8 ساعت بیشتر از نسخه ی اگزینوس شارژ نگه میداره.

7-دوربین قوی...با سنسور 13 مگاپیکسلی این گوشی عکس های با کیفیتی رو ثبت میکنه.
همچنین قادر به ضبط ویدئو با کیفیت فول اچ دی هستش.
مثل نسل قبل S4 هم در عکس هایی که ثبت میکنه مقداری اشباع رنگ داره که به زیبایی عکس کمک میکنه.البته رنگ طبیعی رو حرفه ای ها بیشتر میپسندن.

8-سنسورهای متعدد با کارایی خوب...SMART PAUSE و SMART SCROLL و AIR GESTURE و AIR VIEW و SMART STAY سنسورهایی هستن که در این گوشی گنجانده شده.
ولی بیشتر از همه SMART STAY رو من کاربردی تر میدونم.و نا کارآمد تر از همه SMART SCROLL.

9- در این نسخه خبری از داغ کردن نیست.در حین انجام بازی های HD گرمای کمی احساس میشه که اون اندازه کاملا طبیعیه.

نقاط ضعف طراحی و سخت افزاری:

1- کیفیت پایین نوار فلزی رنگ که رنگ فلز هستش و در اصل پلاستیک هستش.
ولی اصلا خش پذیر نیست.

2- دکمه ی هوم زیاد بی سر و صدا کار نمیکنه و بعضی وقتا صدای دکمه ی نوکیا 00-11 میده:|

3- صفحه نمایش در تنظیم نور در آخرین سطح کاهش کیفیت داره.

همچنین کیفیت صفحه نمایش در زیر نور آفتاب چندان رضایت بخش نیست.(لومیا 820 قبلیم بهتر بود در این زمینه)

نقاط قوت(نرم افزاری):

1-این نسخه از S4 به آخرین نسخه ی سیستم عامل اندروید مجهز شده یعنی کیت کت 4.4.2.
مصرف باطری در این نسخه بهینه تر و سرعت کلی هم بهینه تر شده.

2-تاچ ویز پر از امکاناته که لذت کار با گوشی رو دو چندان میکنه.رابط کاربری شیکی هستش
و نیازی به نصب لانچر های مختلف شخصا ندیدم.

نقاط ضعف:

1- کمی سنگین بودن رابط کاربری تاچ ویز به دلیل امکانات زیاد.
2- برنامه های پیشفرض نصب شده ی زیاد که خیلی هاشون به کار نمیاد و مجبور به حذف و یا غیر فعال کردنشون شدم...هر چند 200 برنامه هنوز مونده که دیگه اجازه ی غیر فعال کردن در شرایط روت نشده ندارم.
3-تعدادی از برنامه ها هنوز با نسخه ی کیت کت سازگاری ندارندو قابل نصب نیستند.
البته هیچ کدومشون از برنامه های واجب نبودند.

دیگه همین.@};-

aryaiee
2014/08/09, 20:29
حیف این تاپیک خوب اپ نشه

موبایل بنده HUAWEI G525

نقاط قوت:
1-صفحه نمایش IPS با تراکم پیکسلی خوب
2-پردازنده 4 هسته ایی قوی + 1GB حافظه رم
3-روون بدون هنگ (البته با کارهای بنده) و تاچ قوی
4-پشتیبانی از 32G حافظه جانبی
5-سرعت بالا در SEND RECIVE اینترنت
6-قیمت مناسب در کنار بدنه نسبتا باریک و با کیفیت و پشتیبانی از صدای DTS

نقاط ضعف:
1-باتری تقریبا ضعیف
2-دوربین با کیفیت پایین و بدون فلش
3-صدای نسبتا ضعیف هدفون و هندزفری همراه خیلی بی کیفیت هستش
4-وزن نسبتا زیاد(بنده گوشی سبک دوست ندارم)
5-عدم به روز رسانی از طریق کمپانی

در کل به نظرم به نسبت قیمت خیلی خوبه

SAMAN
2014/08/09, 22:23
nokia c7 :مزایا : 1) کیفیت ساخت عالی 2) خوش دست 3) مقاوم 4) دوربین عکی برداری خوب و فیلم برداری عالی معایب : 1) سیستم عامل ضعیف و ناکارامد

Mr.Kourosh
2014/08/10, 10:44
Nokia Lumia 525

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

- ظاهر
پس از باز کردن بسته ی گوشی در همان نگاه اول حسابی دلبری خواهد کرد! ظاهری زیبا و دلنشین . این حس خوب از بین نخواهد رفت و به گونه ای است که هر کس لومیای شما را در دست بگیرد به شدت ابراز علاقه خواهد کرد و اولین موردی که ذکر می کند خوش دست بودن آن است.
( پس نگران ظاهر نباشید! )

2- سرعت
احتمالن متوجه شده اید که اسمارت فون های اندرویدی حداقل مجهز به پردازنده های 4 هسته ای به بالا هستند ، احتمالن وقتی با پردازنده ی دو هسته ای لومیا مقایسه کنید ته دلتان خالی شود ولی " سعی کنید ته دلتان خوالی نشود!" به جرأت می تونم بگم سرعت گوشی فوق العاده ست ، بدون هیچ گونه لگ و هنگ به شما تجربه ی دلنشینی از کار کردن را ارائه می دهد. دلیل این سرعت هم به خاطر سیستم عامل قوی و روان این گوشی است که بر خلاف اندروید خیلی سبک تر است.
(پس نگران هنگ کردن نباشید!)

3- صفحه نمایش
مطمئن باشید صفحه نمایش و حساسیت تاچ این گوشی هم شما را شگفت زده خواهد کرد ، بر خلاف عقیده ی برخی عزیزان صفحه نمایش 4 اینچی (به نظر من) بهترین گزینه ی انتخابی است، چرا که اندازه های بیشتر از این کار کردن با گوشی را برای شما مشکل می سازد و مجبور خواهید بود از دو دست استفاده کنید و همین باعث می شود رودتر احساس خستگی کنید و یا کمتر لذت ببرید.
رزولوشن صفحه نمایش قابل قبول است و روشنایی مطلوبی ارائه می دهد. به راحتی می توانید فیلم ببینید ، عکس هایتان را با بهترین کیفیت مرور کنید و وبگردی کنید.
(پس نگران صفحه نمایش نباشید!)
پ.ن:به Windowsphone 8.1 GDR 1هم آپدیت کردم ،مشکل باتری حل شد !

4- نرم افزار
شاید نرم افزار یکی از ملاک های شما برای انتخاب گوشی باشد ، و یا حتی ممکن است از محدود بودن نرم افزارهای ویندوز هراس داشته باشید ، ولی من به شما قول میدم که هیچ گونه نگرانی ای وجود نخواهد داشت، به راحتی از استور می توانید به طور مستقیم برنامه ها را به رایگاه دانلود کنید و حالشو ببرید!
درسته اندروید برای هر بخش 100 تا برنامه داره ، ولی معلوم نیست کدوم درست عمل می کنه و یا امکانات بهتری داره ، ویندوز شاید تعداد کمتری برنامه داشته باشه ، ولی 99 درصدشون کاربردی و سالم اند.
(پس نگران نرم افزار هم نباشید!)
اوایل که خودم لومیا 525 خریده بودم ، به شدت نگران کم بودن نرم افزار ها بودم و می خواستم با Xperia Mگوشیمو عوض کنم ولی با دیدن Xperia M نظرم عوض شد ! لومیا 525 خیلی سرتر از Xperia M هست !

نقاط ضعف گوشی از نظر من :
1-نداشتن فلش !
2-نداشتن قطب نما
3-نداشت دوربین جلو
4-نداشتن همراه بانک که با اس ام اس کار کنه !(همراه بانک آینده دارم که فقط با اینترنت کار میکنه )
(پس نگران اینها باشید !)

mustang GT
2014/08/29, 08:45
بالاخره منم بعد از کلی گشتن lumia525 رو خریدم
مزایا:
صفحه نمایش عالی بهمراه تاچ قوی
فوق العاده روون نسبت به اندرویدی های هم قیمت
ساپورت رم بصورت مجزا
اپدیت کردن خیلی راحت میشه انجام داد که من به 8.1اپدیت کردم
اسپیکر قوی
app store مطمئن که برنامه هاش با گوشی شما چک میشه بعد نصب میشه
دوربین به نسبت 5مگاپیکسلی خوبه
نقاط ضعف:
اصلی ترین نقطه ضعف نبود دوربین جلو که عکس سلفی نمیشه گرفت
نیود فلش دوربین که اگه داشت فوق العاده میشد
ایرادهایی که اقا کوروش گفتن رو نمیدونم!!!مثلا فک کنم قطب نما با نصب برنامه اوکی بشه
من که دوسش دارم. . . .:x

MR.POORSUNI
2014/10/14, 12:33
با سلام خدمت همه عزیزان قصد خرید گوشی HTC ONE را دارم نظرتون چیه ؟ دوستانی که تجربه کار با گوشی را دارند به نظرتون گوشی خوبی هست ؟ عملکرد باطریش ضعیف نیست ؟
گوشی خوبی هستش اگر علاقه مند هستید بخرید تو بیشتر جاها خصوصا سایتهای معتبر تایید شدس ظاهر عالی هم داره باتریش هم متعادله

ErfanDL
2014/10/14, 13:10
من حدود 9 ماه هست XPERIA Z ULTRA دارم گوشی فوفق العاده خوبیه. از نقاط قوتش میشه به استفاده از مدادهای معمولی به جای قلم های مخصوص استفاده کرد و باتری فوق العاده قدرتمندش تا 3 روز شارژ نگه میداره. Xperia z2 هم دارم که دوربین واقعا قدرتمندی داره و هیچ نقطه ضعفی من توش ندیدم.

Mohammad Ali X
2014/10/14, 14:04
با سلام.من یه دونه نوکیا آشا200 دارم،با این که اسمارت فون نیست و امکانات زیادی نداره ولی به شدت ازش راضیم!!:)
مزایا:بدنه قوی،دوربین به نسبت خوب،ضد آب!!!! ،وبگردی عالی (حتی سایت هایی که ف*ی*ل*ت*ر هستند را هم باز میکنه!!!!!!!!!!!!)
معایب:من ایرادی ازش نمیبینم!!!!:)

mustang GT
2015/07/07, 10:12
سلام
ظاهرا چند ماهی میشه کسی گوشی جدید نخریده!!![-(
بخرید خوبه!!!مفیده8-}
منم G3 خریدم بعد از کلی تحقیق و جست وجو.از ویندوز فون دوست داشتنی به سمت هنگروید کوچ کردم!!!به سیستم عامل کاری ندارم مجبورم همش ازش بد بگم!!!
ولی گوشی عالیه. خصوصا صفحه نمایشش که محشره و فوق العادس=D>
مخصوص فیلم تماشا کردن!!!
دوربین که ازش راضیم. چندتا عکس هم میگیرم و در قسمت عکس ها میذارم
سرعتش خوبه. باطری قابل قبول هست.با بازی و مکالمه و اس ام اس یک روز و نصفی طاقت میاره. . . .
نتیجه اخلاقی:اگه گوشی پرچم ندارین خیلی خوب میتونین به خریدتون افتخار کنین مثل من:)>-

NAVID OC
2015/07/07, 14:15
لومیا 1520 و 830.

اشکال 1520 :

سنگینه! و دست را اذیت می کند! فقط کاش یکم کوچک تر بود! گاهی اوقات مجبوری با میخ طویله سیم کارت را در بیاری!!!
بلند گو هاش استریو نیست. + اشکالات ویندوز فون! به نظرم صفحه نمایش می توانست خیلی بهتر باشد.

حسن 1520:

1520 عکاسی محشر و فیلم برداری هم در حد استیون اسپیلبرگ!!! با ضبط صدای دالبی! و البته برای من که کاملا جای DSLR دوست داشتنی نیکونم را گرفته!
تاچش عالیه. بدنه پلی کربناتیش بیست بیسته! سرعتشم که بی نهایت.
باتری فوق العاده قوی 3400 میلی آمپری.

اشکال 830 :
یکم GPU ضعیف است.

حسن 830 :
همش حسن است! نسبت به قیمتی که پرداخت می کنی هیچ اشکالی ندارد و با وجود میانرده بودنش ، دوربین و سرعتش کاملا رضایت بخش و قابل قبول است.