PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد بهترین ssd برای لپ‌تاپ

n359160
2012/09/16, 22:38
سلام

من می‌خوام که یک SSD را جایگزین هارد لپ‌تاپ بکنم که ظرفیت 256 گیگ داشته باشه. بهترین گزینه‌ای که مورد نظر خودم بود، OCZ Vertex4 هست که متاسفانه هیچ جا نتونستم پیدا کنم. اولا اینکه آیا شما جایی برای خریدش سراغ دارید؟

دوم اینکه در نبود این مدل، کدام یک از این‌ها را پیشنهاد می‌کنید؟
OCZ Agility 3 240GB
OCZ Agility 4 256GB
ADATA SX900 256GB

مهم‌ترین اولویت من، اجرا و کارکرد سریع نرم‌افزارهاست.

جدای از تفاوت‌های سری Vertex و Agility در سرعت و تکنولوژی، آیا برای استفاده در لپ‌تاپ با هم تفاوتی دارند؟

با تشکر

Arsn
2012/09/16, 23:16
سلام

من می‌خوام که یک SSD را جایگزین هارد لپ‌تاپ بکنم که ظرفیت 256 گیگ داشته باشه. بهترین گزینه‌ای که مورد نظر خودم بود، OCZ Vertex4 هست که متاسفانه هیچ جا نتونستم پیدا کنم. اولا اینکه آیا شما جایی برای خریدش سراغ دارید؟

دوم اینکه در نبود این مدل، کدام یک از این‌ها را پیشنهاد می‌کنید؟
OCZ Agility 3 240GB
OCZ Agility 4 256GB
ADATA SX900 256GB

مهم‌ترین اولویت من، اجرا و کارکرد سریع نرم‌افزارهاست.

جدای از تفاوت‌های سری Vertex و Agility در سرعت و تکنولوژی، آیا برای استفاده در لپ‌تاپ با هم تفاوتی دارند؟

با تشکر

شما به بخش سخت افزار و زیرگروه حافظه های جانبی تشریف ببرید ، تک تک این سالید ها بررسی شده است ، در ضمن بررسی گروهی هم موجود است !

اما برای این که زحمت شما را کم کنم میگم ، سالید Vertex 4 بهترین نتایج را میگیره البته به شرط اینکه فریمویر آپدیت یادتون نره !

قیمت ندارم ولی میدونم فرشگاه کولینگ سیس (گوگلش کن !) توی بازار ایران داره !

فرقی نمیکنه ، در هر حال سریعترین سالید (با قیمت و استفاده معقول) همون ورتکس 4 است !

n359160
2012/09/16, 23:33
شما به بخش سخت افزار و زیرگروه حافظه های جانبی تشریف ببرید ، تک تک این سالید ها بررسی شده است ، در ضمن بررسی گروهی هم موجود است !

اما برای این که زحمت شما را کم کنم میگم ، سالید vertex 4 بهترین نتایج را میگیره البته به شرط اینکه فریمویر آپدیت یادتون نره !

قیمت ندارم ولی میدونم فرشگاه کولینگ سیس (گوگلش کن !) توی بازار ایران داره !

فرقی نمیکنه ، در هر حال سریعترین سالید (با قیمت و استفاده معقول) همون ورتکس 4 است !

ممنون از پاسخ شما.

انتخاب خودم هم ورتکس 4 بود؛ ولی بعد از اینکه دیدم توی بازار نیست، رفتم ریویوها و بنچ‌مارک‌های مدل‌های دیگه را دیدم و بین اون‌ها نتونستم تصمیم بگیرم، به خاطر همین تاپیک زدم.

کولینگ سیس هم متاسفانه 256 تموم کرده بود.

مثلا sx900 توی همین انجمن هم بررسی شده بود، ولی خب علی‌رغم قیمت بالا، نتایج خوبی نگرفته بود. البته مصرف کمتری هم داشت. همچنین توی ریویوها جایی اشاره نشده بود که کدوم برای لپ‌تاپ مناسب‌تر هست.

در نهایت به جز ورتکس 4، کدوم یکی از اون سه مدل را مناسب‌تر می‌دونید؟

ARMIN
2012/09/16, 23:53
سلام دوست عزیز،

لپ تاپ شما ساتا 3 هستش یا ساتا 2؟؟

اگر ساتا 2 هستش خیلی فرقی نداره حتی اگه بهترین ssd دنیا رو هم بگیرین. همین که ssd معمولی هم باشه کافیه.

n359160
2012/09/16, 23:59
سلام دوست عزیز،

لپ تاپ شما ساتا 3 هستش یا ساتا 2؟؟

اگر ساتا 2 هستش خیلی فرقی نداره حتی اگه بهترین ssd دنیا رو هم بگیرین. همین که ssd معمولی هم باشه کافیه.

ممنون که پاسخ دادید.

مین‌بوردش Intel® HM77 و طبق توضیحات سایت اینتل، از ساتا 3 پشتیبانی می‌کنه.

n359160
2012/09/17, 09:42
سلام دوباره

همون‌طور که در شروع تاپیک هم گفتم، مهم‌ترین اولویت من، اجرا و کارکرد سریع نرم‌افزارهاست. بنابراین صرفا دنبال این نیستم که بنچ‌مارک بالاتری داشته باشه و یا سرعت کپی فایل بسیار بالا. اما چون نتایج SX900 تا حدی فاجعه‌بار بود، از لیست خارج کردم! و همین‌طور ریویوهای سایت techpowerup.com را مد نظر قرار دادم که در عمل تست شده بود. نتیجه این شد:

12966

همین‌طور که مشخص هست همچنان Vertex 4 در صدر ایستاده؛ اما در نبودش بین Agility 4 و Agility 3 شک دارم.

به نظرم Agility 4 نسبت به Agility 3 این مزایا را داره:

در این تست، نتایج بهتری گرفته (=مجموع زمان چند عملیات مختلف)
محصول 2012 هست
NAND Controller مشابه Vertex 4 داره
مصرف برق کمتری داره (برای لپ‌تاپ فکر کنم موضوع مهمی باشه)
ظرفیت بالاتری (256گیگ) داره

نظر شما چیه؟

Arsn
2012/09/17, 15:18
خب شما انتخاب سختی بین COrsair Force GT و OcZ vertex 3 دارید !

برای مقایسه تکمیلی که مطمئنا یه کدوم از این ها را بخرید این مقاله را بخونید !

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.