PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خاموش شدن سیستم پس از چند ثانیه

Yaser_Aramesh
2012/09/15, 00:35
سلام دوستان

هنوز مشکل خودم (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) درست نشده برای سیستم دوستم هم مشکل ایجاد کردم ! خدای من

مشخصات سیستم :

پاور : ERSCE 230w

رم : TwinMOS 512 MB 667MHz

هارد : ( Samsung HD160jj (160GB,8MB Buffer,SATA

مادربرد : Gigabyte GA-945GCM-S2 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

پردازنده : Intel Pentium 4 640 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

شرح میدم که مشکل چیه و من چیکار ها کردم و چی ها میدونم

کابل پاور رو درآوردم. فن CPU و هارد رو درآوردم.هارد خودم رو (WD Caviar Green 2TB 64MB Buffer SATA ) وصل کردم و بدون نصب فن سیستم رو روشن کردم اما چند ثانیه بعد سیستم خاموش شد.بعد از اون دوباره هارد خود سیستم رو وصل کردم,پردازنده رو درآوردم,5 دقیقه گذشت, فن رو هم سر جاش انداختم,رم رو یه اسلات دیگه انداختم و سیستم رو روشن کردم اما باز هم خاموش شد اما این بار بعد از 2 دقیقه !

میدونم که به احتمال خیلی زیاد از بالا رفتن دمای CPU هست مشکل .دماش رو نگاه کردم تو بایوس بین 85 و 90 متغیر بود !!!!! چطوری میتونم بیارمش پایین ؟!

حالا ازتون سریعا کمک میخوام چون تا فردا شب باید تحویل بدم. یعنی از زمان ارسال این پست تا زمان تحویل 18 ساعت وقت دارم

Castiel
2012/09/15, 07:17
یاسر جان خمیر سیلیکون را حتما عوض کن، اون خمیر سیلیکونی که روی خود کولر اینتل هست، بود و نبودش تفاوت زیادی نداره!

Arsn
2012/09/15, 10:40
یاسر به احتمال خیلی زیاد فن را درست نصب نمیکنی ، فن های استاک اینتل یه کم قلق داره و اول باید جا بندازی بعدش قفلش کنی ، خمیر سیلیکون هم به اندازه 1 نخود روی مرکز پردازنده بزن !

مشکل خاصی نداری جز اینکه به خاطر دما سیستم خاموش میکنه ! دما را درست کن ! اگر هم دیدی پایه فن شکسته یا درست جا نمیره باید 7-8 تومن یه کولر استاک بخری !

Yaser_Aramesh
2012/09/15, 14:24
قربون شما

اگه من شما رو نداشتم چی کار میکردم ؟؟؟؟؟؟!!!!!!

خمیر سیلیکون زدم و فن رو م درست جاش انداختم (یکی از پایه ها کامل داخل سوراخ نرفته بود ! ) مسئله حل شد

دما بین 35 تا 40 شد

ممنون

انشاالله مشکل سیستم خودم هم حل بشه