PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید یه کیس کامل و تجهیزات لازم برای سرور اصلی کافی نت تا دومیلیون (فقط کیس)

agha_mohammad
2012/09/12, 15:40
سلام خدمت تمامی دوستان عزیز من یه کیس تا دومیلیون تومن برای سرور اصلی کافی نت میخوام که خودم پیشتش میخوام بشینم که نمیخوام از نظر پاور و گرافیک و سرعت کم باشه و میخوام کاملا خنک باشه چون معازم کوچیک هست نستبا یه سیستم قوی بهم پیشنهاد کنید ببینم کدمش بهتره و برای راه اندازی کافی نت مارک های خوب معرفی کنید که از چه هاب و یا چه مودمی باید استفاده کنم که قطع بودنش کمتر باشه ممنون میشم منتظر هستم

Castiel
2012/09/12, 16:12
شما این کامنت را روی سایت نوشتید:

"
سلام به همه دوستان عزیز و ارجمند من کاربر جدید هستم و میخواستم یه سیستم قوی برای سرور کافی نتم بخرم شما چی پیشنهاد مهیکنید حد یه میلیونونیم یا دومیلیون ممنون میشم
سیستم دوستم که برای خودش خریده به این شرح هست:
cpu:intel core i7 2400
main:asus maximus Exterm 3
ramL8 gig Game seris
vga:asus Gtx550ti
hdd:1 t
power:geren 685b
case: green 2009
به گفته دوستم این سیستمش نزدیک دومیلیونو دویست در اومده میخوام بدونم این سیستمش چطوره؟ ایا با الان قیمتاش چطوریه برای کافی نتم چطور باید بگیرم بهتر باید باشه یا کمتر من فقط دوستدارم یه چیز قوی جم کنم ممنون میشم کمک کنید
"

و پاسخ من:

"
سلام دوست عزیز

این سیستم دوست شما بیشتر به سیستم گیم شباهت دارد تا سرور. پردازنده سرور باید حداقل از Core i5-2500K به بالا باشد. رم باید حداقل 8 گیگ با فرکانس حداقل 1600 مگاهرتز باشد. نیازی به کارت گرافیکی مانند GTX 550Ti نیست که الان قیمتی حدود 300 هزار تومان دارد. اما قطعات پیشنهادی بنده:

Motherboard: AsRock Z68 Extreme 4 با قیمت 400/000
CPU: Core i5-2500K با قیمت 500/000
Ram: Gskill RipjawsX 2*4 GB 2133 با قیمت 220/000
Power: Enermax ECO 80+ 500W با قیمت 175/000
Case: Green Hunter با قیمت 104/000

هارد دیسک 1 ترابایت برای این سیستم کافیست. برای خروجی تصویر هم نیازی به کارت گرافیک نیست و از پردازنده مجتمع گرافیکی Intel HD3000 می توانید استفاده کنید. بهتر است یک خنک کننده نیز برای پردازنده مانند Thermalright TrueSpirit 120 با قیمت حدود 70 هزار تومان خریداری کنید. قیمت کل سیستم شما با احتساب مانیتور، ماوس و کیبرد کمتر از دو میلیون تومان خواهد شد.

موفق باشید
"

Arsn
2012/09/12, 16:36
من بر اساس قیمت های قبل از گرونی جدید دلار سیستمی با بودجه 1800 براتون نوشتم ، احتمالا الان 2 تومن درمیاد !

من از سوییچ های دی لینک تجربه خوب دارم ! مودم هم tplink یا cisco بخرید

12841

Hessam
2012/09/12, 17:24
قیمت ها همگی حدودی و به روز هست:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

agha_mohammad
2012/09/12, 21:24
دوستان عزیز دست همگی شمادرد نکنه خیلی ممنونم خدمت اقا حسام عرض کنم من گیگابایت نمیخوام ای سوز میخوام اگه بشه برام مارک ای سوز بگید و مارک رم هم هم خوب گفتی که دوستم هم گفت هیمن مارک رمی که شما گفتی بخر 1600 به بالا و گفت سری گیم بخر برای خودش هم هیمنه ولی من رو گرافیک خیلی حساسم یه گرافیک عالی میخوام که در حین بیکاری یکم گیم بازی کنم به احمتال باید جیفورس ایودیا بخرم درسته؟اخه گیم خیلی دستم میاد اما سیستم قوی ندارم لطفا یه گرافیک *** که با این سیسستم دومیلیونی بشه خرید و سی پی یو خوب اومدی هارد هم هیمنطور زیاد به کیس حساس نیستم و پاور هم به احتمال باید قوی باشه چون همیشه oddنمیدونم چیه راستش و کولر سی پی یو حتما باید جدا باشه؟لطفا بازم کمک کنید بگید این سیستمو از کحا تهیه کنم که از قیمت و گارانتی معتبر باشه از بازار رضا یا علائدین یا پاشاژ ایران؟

Hessam
2012/09/12, 21:37
ODD همون دی وی دی رایتر هست.
اگه رم گیمینگ هم میخواین، باید سراغ رم های جی اسکیل سری اسنایپر یا ای دیتا سری گیمینگ برید.
هر چند کرسیر هم واقعاً عالیه و در سطح دنیا کاملاً شناخته شده است.
در مورد سیستم هم واقعاً بهتر از این نمیشه:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

agha_mohammad
2012/09/13, 00:12
مرسی داداشی اما مادربردش یکم سوکت پی سی آی ای کم داره میخوام بدونم این یوس بی سه ساپورت میکنه ؟قیمنت مدل ای سوز مکسی موس اکسترم 3 چنده؟چرا قیمت گیگابایت اولی رو 380 گفتی ولی ایسوز رو 270؟میخوام بدونم فرق اینا چیه و اینکه در مورد کارت گرافیک بهتر از 550 نیست که دی دی ار 5 باشه اما سه گیگ مدل بالا تر نیست چنده اگه هست؟ایا خودتون فروشنده اید؟از کجا باید تهینه کنم در ضمن در مورد کیس هم میخوام یه کیس خوب باشه که هوا داخلش خوب بچرخه و گرم نشه و هی ریست کنه یا خاموش بشه یا صدا بده در مورد مدم هم ایا این مدم بهترین مدله تو وایرلس هست ایا دی لیسنگ که یه مدل چهار پورد وایرلس داره اون خوب نیست؟ راستی درمورد اور کلاک هم میشه بهم بگید دقیقا چیه و چطوری؟ ممنون میشم

Hessam
2012/09/13, 00:19
بخاطر اینکه یه کارت گرافیک خوب خواستید. برای همین مجبور شدم مین برد رو ارزون تر انتخاب کنم تا 2 میلیون جور در بیاد. بله. دو تا پورت یو اس بی 3 داره.
سه گیگ کارت گرافیک که بالای 1 میلیون تومنه!!!! خیر من فروشنده نیستم. اگه تهران هستید، بگید کجای تهان هستید تا دوستان تهرانی شما رو برای خرید راهنمایی کنن.
کیسش هم واقعاً عالیه از نظر خنک کنندگی خیالتون راحت باشه.
در مورد مودم این واقعاً عالی هست. اینم 4 تا پورت داره. منظورتون دی لینک و لینکسیس هست؟ اگر بله، باید بگم اینها هم خوب هستن.
ولی این مودمی که گفتم از لحاظ گارانتی وضعیت بهتری نسبت به اونها داره با سه سال گارانتی.

agha_mohammad
2012/09/13, 00:42
والله نمیدونم چی بگم من دوستم یه کارت گرافیک ای سوز 550 tiخریده میگه سریه پنج هست و اینکه من میخوام مادربردم هم عالی باشه که اگه خواستم چیزو عوض کنم نیاز نباشه مادربرود هم عوض کنم و اینکه من شرق تهران هستم اگه ممکنه ای دی یاهوتونو بدید اونجا باهم صبت کنیم ممنون میشم کمکم کنید چون من چند وقته دنبال سخت افزار این چیزا نبودم و یکم قلقلش از دستم در رفته و جدیدا هم که سخت افزار های متنوع اومده سر رشته ای ازشون ندارم اما بخاطر کافی نتی که میخوام بزنم دارم بازم اطلاعاتخو بالا میرم که بتونم اگه مشتری هم سیستم خواست براش جمع کنم و دوست دارم بهم کمک کنید تا از نامردایی که دورم هستم ضربه نخورم چون خدایی یه دوست درستو حسابی ندارم که بهم کمک کنه و اینکه این تی پی لینگه خیلی گرونه و به نظرم دی لینک هم خوبه اما ببینم اگه بودجه ام درست شد شاید بخرمش فقط خواهشا بگید از کجا بخرم که بهتر و مطمن تره و اینکه از پاسارژ ایران بخرم یا علائدین یا پاساژ رضا ممنون میشم

Hessam
2012/09/13, 09:16
من دوستی رو گفتم شما رو راهنمایی کنه که از کجا بخرید. من که اطلاعاتی از بازار تهران ندارم.
در مورد کارت گرافیک و مین برد هم، آخه شما بودجه ات محدوده و واقعاً نمیشه بهتر از این در نظر گرفت. مگه اینکه بودجه افزایش پیدا کنه تا اون موقع یه سیستم آینده دار تر معرفی کنم.
2 میلیون و 500 بشه، خوبه. میشه یه کاراییش کرد با در نظر گرفتن آینده نگری بودن. ولی تا 2 میلیون و 300 اگه بشه، می تونید مادربورد p8z77-v lk رو با قیمت 450 هزار تومن، جایگزین اون b75 بکنید.
ضمناً من خودم هم اطلاعات وسیعی ندارم و با حرفه ای بودن، فاصله ی زیادی دارم.

agha_mohammad
2012/09/13, 10:38
به هر حال ممنونم حسام جان تشکر که راهنمایی کردید این دوستی که میگید راهنمایی میکنه کیه میتونی معرفی کنی که یه چیز خوب بخرم شاید بودجمو یکم افزایش بدم شایدم ندم باید ببینم چی میشه تو این چند وقت دیگه بازم ممنونم

Hessam
2012/09/13, 10:49
به هر حال ممنونم حسام جان تشکر که راهنمایی کردید این دوستی که میگید راهنمایی میکنه کیه میتونی معرفی کنی که یه چیز خوب بخرم شاید بودجمو یکم افزایش بدم شایدم ندم باید ببینم چی میشه تو این چند وقت دیگه بازم ممنونم

آقا فرجام.
بهتون پی ام داد فکر کنم. منم یه دوست دیگه رو هم معرفی کردم.

farjam1990
2012/09/15, 09:43
سلام محمد جان
طبق گفته هاتون به بنده 2.5 بودجه دارید

Mainboard :Asus P8B75-V 265000
Cpu : INtel core i5 3570K 500000
Ram: CORSAIR 8GB 1600(2x4GB) 190000
Case : CASE GREEN X-3 GAMING 130000
H.D.D : WD Caviar Green 1 TB SATA 190000
Graphic card:SAPPHIRE HD7850 2GB 600000
این گرافیک به راحتی 1.6 برابر کارت 550 قدرت داره که شما دنبالش بودی
و کارت گرافیک:
SAPPHIRE HD 7870 2GB 750000
که 2 برابر همون 550 هستش قدرتش از 6970 قویتره! و در حد nvidia GTX580 هستش

پاور هم:
Power Green GP750B-OC با قیمت 280 تومن از با کیفیت ترین پاورهای گرین هستش

قیمت کل با کارت گرافیک 7850

2 میلیون و صد و پنجاه هزار تومان!

قیمت کل با گرافیک 7870

2 میلیون و سیصد هزار تومان!

مادربورد بهتر هم بخواید این مدل هستش:
ASUS P8Z77-V LE Plus
با قیمت 465 تومن!

که قیمت کل با این مادربورد+ کارت 7870 میشه دقیق 2 میلیون و پانصد هزار تومان!

مادربورد حرفه ای تر هم بخوای:
ASUS P8Z77-V PRO با قیمت حدود 550 تومان!

قیمت کل سیستم با این مادربورد+ کارت 7850 میشه 2 میلیون و چهارصد و سی و پنج هزار تومان!

الان من به شما حدود 4-5 تا سیستم معرفی کردم در این متن که شما خودتون دیگه قیمت ها رو الان میدونید و میتونید جا به جا کنید

اگر هم قصد اورکلاک داشته باشید کولر لازم دارید مگرنه اون هم لازم نیست! اگر هم خیلی اصرار دارید کولر ترمالرایت ماچو حدود 100 تومن هستش خودتون میتونید توی چارت سیستم جاگذاری کنید