PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در رابطه با مادربورد

iranch
2012/09/11, 21:48
سلام
بایوس رو وقتی اپدیت کردم . گفت باید ری استارت کنی
وقتی ری استارت کردم برای 3 بار سیستم در حالت خاموشی میرفت(انگار کامل خاموش میشد و چراغ های کیس خاموش میشد.) و خودکار روشن میشد.
بعد درست شد.
بعد یک بار رفتم تو بایوس Virtuallization Technology رو فعال کردم
بعد که ریست کردم دوباره رفت در حالت خاموشی و خودکار روشن شد.
بعدش چند بار ری استارت کردم دیگه این حالت نبود و به صورت نرمال ری استارت میشه و در حالت خاموشی نمیره
چرا می رفت در حالت خاموشی

Arsn
2012/09/11, 22:35
سلام
بایوس رو وقتی اپدیت کردم . گفت باید ری استارت کنی
وقتی ری استارت کردم برای 3 بار سیستم در حالت خاموشی میرفت(انگار کامل خاموش میشد و چراغ های کیس خاموش میشد.) و خودکار روشن میشد.
بعد درست شد.
بعد یک بار رفتم تو بایوس Virtuallization Technology رو فعال کردم
بعد که ریست کردم دوباره رفت در حالت خاموشی و خودکار روشن شد.
بعدش چند بار ری استارت کردم دیگه این حالت نبود و به صورت نرمال ری استارت میشه و در حالت خاموشی نمیره
چرا می رفت در حالت خاموشی

درود !

دفعه اول که بایوس آپدیت میکنید تا 3 بار ممکنه تصویر نده ! این 3 بار هم به خاطر دیفالت شدن تنظیمات بایوس و خواندن رم و پردازنده است ! اصلا جای نگرانی نیست !

اون حالت vitrualization هم خوبه که روشن باشه ولی دلیل اون ریست ها را نمیدونم !

کلا جای نگرانی نیست !

iranch
2012/09/11, 23:09
درود !

دفعه اول که بایوس آپدیت میکنید تا 3 بار ممکنه تصویر نده ! این 3 بار هم به خاطر دیفالت شدن تنظیمات بایوس و خواندن رم و پردازنده است ! اصلا جای نگرانی نیست !

اون حالت vitrualization هم خوبه که روشن باشه ولی دلیل اون ریست ها را نمیدونم !

کلا جای نگرانی نیست !
سلام
بله گفت ری استارت نیاز دارم. و اوکی رو دادم.
3بار پشت سر هم خاموش کرد سیتسم رو.بعد خودکار روشن میکرد که پشت سر هم بود. بعد ردیف شد.
برای مجازی سازی هم وقتی فعالش کردم و دکمه سیو و ریست رو زدم. یک بار در حالت خاموشی رفت و دوباره بالا اومد.
برای اطمینان چند بار ری استارت خودم دستی انجام دادم ببینم همین طوری میشه دیدم مثل حالت عادی ری استارت میشه و خاموش نمیشه کاملا.
پس می فرمائید به خاطر این هست که میخواد کل تنظیمات بایوس رو به حالت اولیه برگردونه این حالت رخ میده درسته؟
در مورد مجازی سازی بعد از ریست چرا دوباره به حالت خاموشی یکبار میره؟ چون می خواد سیتسم مجازی سازی رو فعال کنه ؟
i7 3770 asus p8b75-v

Arsn
2012/09/11, 23:30
سلام
3بار پشت سر هم خاموش کرد سیتسم رو.بعد خودکار روشن میکرد که پشت سر هم بود. بعد ردیف شد.
برای مجازی سازی هم وقتی فعالش کردم و دکمه سیو و ریست رو زدم. یک بار در حالت خاموشی رفت و دوباره بالا اومد.
برای اطمینان چند بار ری استارت خودم دستی انجام دادم ببینم همین طوری میشه دیدم مثل حالت عادی ری استارت میشه و خاموش نمیشه کاملا.
پس می فرمائید به خاطر این هست که میخواد کل تنظیمات بایوس رو به حالت اولیه برگردونه این حالت رخ میده درسته؟
در مورد مجازی سازی بعد از ریست چرا دوباره به حالت خاموشی یکبار میره؟ چون می خواد سیتسم مجازی سازی رو فعال کنه ؟
i7 3770 asus p8b75-v

بله دقیقا تحلیل خودتون درسته ! این خاموش و روشن شدن زمانی که شما NB هم اورکلاک میکنید اتفاق میافته و ریست معمولی نمیشه چون باید برق گرفته بشه و تنظیمات اعمال بشه و بعد روشن بشه ! مثل همین قضیه Vitrualization شما ! البته توی مادربورد من اینطوری نیست!

iranch
2012/09/12, 00:01
بله دقیقا تحلیل خودتون درسته ! این خاموش و روشن شدن زمانی که شما NB هم اورکلاک میکنید اتفاق میافته و ریست معمولی نمیشه چون باید برق گرفته بشه و تنظیمات اعمال بشه و بعد روشن بشه ! مثل همین قضیه Vitrualization شما ! البته توی مادربورد من اینطوری نیست!
جسارتا پس طبیعی هست و خیالم راحت باشه؟

maysamsina
2012/09/27, 22:28
سلام دوستان میخاستم روی مادر برد ASUS M5A78L/USB3

سی پیو AM3 - FX-4100 - 3.3GHz (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) AM3 - FX-6100 - 3.3GHz - X6 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) بندازم میشه

Beni7192
2012/09/27, 23:23
بله مشکلی نیست این مینبرد از پردازنده های سری Fx پشتیبانی میکنه!

expellite
2012/09/27, 23:57
سلام
i7 3770 asus p8b75-v
پردازنده ات اصلا به مادربردت نمیاد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! پردازنده به اون عظمت رو چیپست b75؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Arman.btc
2012/10/17, 15:23
سلام دوستان
امیدورام سوالم رو جای درستی پرسیده باشم.

چه طوری می تونم آی سی cmos رو روی مادربرد تشخیص بدم؟ دفترچه مادربرد رو ندارم. فکر می کنم باید یه جایی نزدیک باطری باشه؟ درسته؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

Arsn
2012/10/17, 17:35
سلام دوستان
امیدورام سوالم رو جای درستی پرسیده باشم.

چه طوری می تونم آی سی cmos رو روی مادربرد تشخیص بدم؟ دفترچه مادربرد رو ندارم. فکر می کنم باید یه جایی نزدیک باطری باشه؟ درسته؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

البته سوال را جای درست نپرسیدید و باید توی بخش مشاوره و راهنمایی و تاپیک پرسش و پاسخ عمومی بپرسید !

مدل مادربوردتون چیه ؟ (روی عکس بهتر میشه نشون داد)

hichkas62
2012/11/14, 20:36
سلام و خسته نباشید
من قصد خرید یک مادربرد دارم ولی میان دو مدل asus P8H77-V و gigabte GA-H77-D3H گیر کردم
ایسوس دارای خروجی hdmi و d-sub است و سه جای اسلات pci داره که من اسلات pci بیشتر نیاز دارم
از طرفی گیگا درای msata است که از نظر من یه خاصیت ویژه است ولی تو خروجیش hdmi و d-sub نداره و اسلات pci هم دو تا داره
لطفا بگید کدوم انتخاب بهتره
ممنون

Castiel
2012/11/14, 21:05
سلام و خسته نباشید
من قصد خرید یک مادربرد دارم ولی میان دو مدل asus P8H77-V و gigabte GA-H77-D3H گیر کردم
ایسوس دارای خروجی hdmi و d-sub است و سه جای اسلات pci داره که من اسلات pci بیشتر نیاز دارم
از طرفی گیگا درای msata است که از نظر من یه خاصیت ویژه است ولی تو خروجیش hdmi و d-sub نداره و اسلات pci هم دو تا داره
لطفا بگید کدوم انتخاب بهتره
ممنون

در تاپیک راهنمای خرید مادربورد Z77 هم عنوان کردید که گفتم به دلیل عدم وجود بورد msata در کشور، این قابلیت قابل استفاده نیست. پس بهتر است به فکر اسلات های PCI و خروجی تصویر باشید و یک SSD جداگانه برای سیستم خریداری کنید تا بهتر از msata هم عمل کند.