PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : cpu نیم سوز و مشکلات من

losstime
2012/09/10, 13:41
سلام
من چند وقت پیش ها یه سی پی یو و مادربورد خریدم حالا اشکال کار چیه؟

Cpu Amd 5000 + 64 bit
mian: giga M52L-S3

از کسی که خرید بودم یه کم 4o4 بازی در اورده بود که کامپیوتر رو باز کرده بود که همجاشو تمیز کنه نگو گرفته سلیکون رو هم قشنگ تمیز کرده بعد دوباره اسمبل کرده خلاصه 1 ماهی کار کرده بود ه تا دیده هی خاموش میشه بعد فکر کرده اتاق گرم هست پنکه گذاشته کنار کیس اونم سرد میشده خاموش نمیشده
خلاصه کار به جایی رسید که تا میخواست ویندوز نصب کنه یا بره تو بازی خاموش میشد.
من رفتم بهش خمیر سلیکون زدم ولی بازم موقع نصب ویندوز خاموش میشد و بازی
تو ست اپ که میرم اون دو تا که ماله سی پی یو هست میزنه 39 c , 75 c
خلاصه یه cpu پایین تر گذاشتم درست شد ... حالا سوالاتم از دوستان حرفه ای
1-ایا مادربورد خراب شده یعنی این سی پی جدید رو خراب نمیکنه
2- اگه یه فن *** بزارم و همون سی پی یو نیم سوز (خوب دما میاد پایین تر دیگه ) میشه مثل روز اول کار کرد که سیستم یهو خاموش نشه

ببخشید به خاطر طولانی شدن!!

ARMIN
2012/09/10, 17:32
سلام دوست عزیز

زیر دستم کامپیوتری اومد که به دلیل در رفتن کولر استوک روی سی پی یو، حدود یک سالی سی پی یو روی 100 درجه کار میکرد و سیستم فریز میشد.

با تعویض کولر و زدن خمیر و اینا هم درست نشد. باز هم هر از چند گاهی سیستم فریز میشد. خلاصه به نظر میاد این سی پی یو شما هم غزل خدافظی رو خونده.

فکر نکنم مادربرد مشکلی داشته باشه. چون به درستی وقتی دما بالا میرفته سیستم رو خاموش میکرده تا از خرابی بیشتر جلوگیری کنه. ولی با این حال اگه سی پی یو جدید روی این مادربرد میگذاری یک چشمت به دمای سیستم به خصوص سی پی یو باشه.

Arsn
2012/09/10, 18:57
من تا حالا پردازنده نیم سوز شده نشنیدم ! شما با کولر بهتر تست کن ! پردازنده را روی سیستم دیگه ای بزار !

expellite
2012/09/10, 20:06
سلام دوست عزیز

زیر دستم کامپیوتری اومد که به دلیل در رفتن کولر استوک روی سی پی یو، حدود یک سالی سی پی یو روی 100 درجه کار میکرد و سیستم فریز میشد.

با تعویض کولر و زدن خمیر و اینا هم درست نشد. باز هم هر از چند گاهی سیستم فریز میشد. خلاصه به نظر میاد این سی پی یو شما هم غزل خدافظی رو خونده.

فکر نکنم مادربرد مشکلی داشته باشه. چون به درستی وقتی دما بالا میرفته سیستم رو خاموش میکرده تا از خرابی بیشتر جلوگیری کنه. ولی با این حال اگه سی پی یو جدید روی این مادربرد میگذاری یک چشمت به دمای سیستم به خصوص سی پی یو باشه.
شما راست میگینا!!! منم سیستم قبلیم اینطوری شده بود. البته کلا من نمیتونم بفهمم پردازنده نیم سوز یعنی چی!!!! خوب پردازنده یا می شوزه یا کار می کنه دیگه.....
ولی فن چطور در میره؟
در اثر حرکت دادن کیس؟ یا ..... چطور؟

losstime
2012/09/10, 20:41
نه خوب طبیعی هست دیگه وقتی یه مدت خمیر سلیکون نداشته خوب مشکل دار میشه دیگه حالا ما میگم نیم سوز( در ضمن من الان دارم با همون سی پی یو کار میکنم فقط تا زمانی خوبه که ویندوز عوض نکنم و یا بازی نکنم وووو راستی نرم افزاری نیست سرعت فن رو بیشتر کنه که سرد تر کنه

ah be amd
دنبال یه خمیر سیکیون خوب هم هستم اقایون بالاخره کدوم عدد ماه درجه سی پی یو هست تو ست اپ ویندوز

Arsn
2012/09/10, 21:21
شما تست prime95 را اجرا کنید ، در عین حال نرم افزار core temp را هم اجرا کنید ، وسط های تست ببینید دما چقدره ! اون را به ما بگید

Arsn
2012/09/10, 21:22
شما تست prime95 را اجرا کنید ، در عین حال نرم افزار core temp را هم اجرا کنید ، وسط های تست ببینید دما چقدره ! اون را به ما بگید

ARMIN
2012/09/10, 23:06
شما راست میگینا!!! منم سیستم قبلیم اینطوری شده بود. البته کلا من نمیتونم بفهمم پردازنده نیم سوز یعنی چی!!!! خوب پردازنده یا می شوزه یا کار می کنه دیگه.....
ولی فن چطور در میره؟
در اثر حرکت دادن کیس؟ یا ..... چطور؟

نیم سوز برای من یعنی پردازنده ای که اینقدر تو شرایط بد کارکرده و حالا هر از گاهی فریز میشه.

فن های استوک اینتل خیلی مکانیزم خوبی برای نصب ندارن. یک زبانه ی مشکی رنگ که از غلاف بیرون میاد و غلاف رو پشت مادر برد به صورت معکوس نگه میداره. بعد از فشار دادن زبانه از بالا باید لولا رو ببندی. خیلی ها یا دقت نمیکنن - یا از روی عجله - یا از روی خستگی به خاطر کلانجار رفتن برای نصب کامل فن استوک - یادشون میره لولای قفل کننده حرکت زبانه به بالا رو بپیچونن تا زبانه مشکی در نره. چون فن استوک اینتل اغلب به سختی جا میره، هر حرکتی یا حتی بدون حرکت هر آن ممکنه این فن استوک به دلیل قفل نبودن لولا از جاش در بره. بشه عین این عکس زیر که من از همون سیستمی که تعریف کردم گرفتم و برای صاحب بچه فرستادم تا ببینه سیستم چه بلایی سرش اومده.

12713

losstime
2012/09/10, 23:28
prime95 این چی بود راهنمایی کنید و تست cpu core اینا رو باید دانلود کنم من با cpu fan speed کار میکنم , cpu z

اره خوب اون دو تا جایی که خط دایره کشیدی رو فشار بده مثل اون دو تای دیگه جا بخوره

losstime
2012/09/10, 23:42
12714

الان این شد حالا چی دوستان البته فایر فاکس هم باز بود

ocmax
2012/09/11, 06:37
عزیزم پاور سیستمت چیه برند مادر بردتم بگو

losstime
2012/09/11, 13:27
اقایون مشکل سی پی من بلاخره چی هست
case falcon
power 785 green
man giga ml52-s3 rev 1
ram patriut ddr2 bus 800 2*1
HADD 500+160+80+40
VGA SHAPPHIRE 4670 1 GIG DDR3

Arsn
2012/09/11, 15:03
عزیز دمای سیستم شما هنوز هم بالاست ! راهکاری برای بهتر کردن دما جور کنید ، از عوض کردن خمیر و کولر گرفته تا بهتر کردن تهویه کیس !

losstime
2012/09/11, 22:38
خوب به نظرتون راه می افته اگه عوض کنم فن سی پی یو یا نه خمیر که صد در صد عوض میکنم
بهتر خمیر سیلیکون چه مارکی هست که تهیه کنم
البته کیس که فن زیاد داره منظور تهویه کیس یعنی چی؟

Arsn
2012/09/11, 22:41
خوب به نظرتون راه می افته اگه عوض کنم فن سی پی یو یا نه خمیر که صد در صد عوض میکنم
بهتر خمیر سیلیکون چه مارکی هست که تهیه کنم
البته کیس که فن زیاد داره منظور تهویه کیس یعنی چی؟

خمیر که Tx4 یا Cf3 بخرید ! تضمین نمیکنم که 100 درصد درست کار کنه ولی چیزی که مسلم است دمای بالا فعلی پردازنده شماست که میتونه باعث اون مشکلات بشه ! چون دقیقا زمانی که سیستم توی لود میره و دما بالاتر میره همه مشکلات ظاهر میشه !
منظور همون خنک بودن کیس است ! که شما میفرمایید هست !

losstime
2012/09/11, 23:36
پس نتایج خودم درست بود البته شک دارم رو فن هزینه کنم درست کار کنه یا نه خمیر رو میگیرم
بازم از تمام دوستان که منو راهنمایی کردم ممنونم

losstime
2012/09/15, 23:12
سلام اقا دوباره کمک کنید و راهنمایی خواهشا اینا توی ست اپ من هست ببنید قضیه چی هست . چرا بعضی وقت ها هنگ میکنه و فقط موس حرکت داره حتی کنترل + آلت+دیلت هم کار نمیکنه راهنمایی کنید .,
current system temperatre 38
current cup temperatre 37
current Cpu FAN Speed 2221
current System FAN Speed 0

expellite
2012/09/15, 23:20
من که اخرش نفهمیدم! آخه پردازنده نیم سوز یعنی چی؟ پردازنده بخواد بسوزه کلا میسوزه دیگه!!!

losstime
2012/09/16, 23:37
داداش فکر کن یه مدت سی پی یو رو بذاری تو فر بعد در بیاری خوب خراب مبشه یه کم دیگه