PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رونمایی sony از تلویزیون های led جدید خود

saeid6574598
2012/09/09, 11:16
شرکت سونی که در نمایشگاه IFA امسال ، خوش درخشید و فرصتی دو باره پیدا کرد تا عظمت و هیبت خود را به همگان ثابت نماید ، به تازگی از جدیدترین تلویزیون LED خود رونمایی کرده است .

این تلویزیون ها که با نام HX950 شناخته می شوند ، از طراحی منحصر به فرد و کاملا موتاسیونی بهره برده و به جهت بهره گیری از ساختار قدرتمند و نمایس تصاویر با کیفیت فوق العاده ، لقب Intelligent Peak LED را از آن خود کرده است .

سونی در طراحی ظاهری تلویزیون جدید خود ، کمی سلیقه به خرج داده و نمای آن را به کلی تغییر داده است . دور تا دور تلویزیون با فرم مشکی رنگی احاطه شده که نمای زیبایی را به تلویزیون می بخشد . پایه تلویزیون نیز ، کاملا مدرن بوده و با تابش نور درخشان خواهد شد .

همانطور که از نام محصول نیز مشخص است ، این تلویزیون جزو سری 9 تلویزیون های سونی به شمار می رود که در نمایشگاه IFA 2012 از آنها رونمایی شد .

این محصول از یک پنل LCD با نور پشتی LED بهره می برد و به گفته یکی از مسئولان SONY ، این تلویزیون یکی از بهترین تلویزیون های LED جهان به شمار می رود .

البته کسب این افتخار ، به دلیل وجود دو ویژگی بارز در این محصول می باشد . اولین ویژگی ، مجهز بودن پنل به لایه شفاف anti-reflective می باشد که نه تنها موجب درخشان شدن پنل می گردد بلکه باعث می شود تا تلویزیون در محیط های پور نور ، دچار تاری تصویر نشود و در نتیجه تصاویر با همان کیفیت اصلی برای شما پخش گردند .

ویژگی بعدی ، چیپست X-Reality PRO می باشد . جایگیری این چیپست در دل HX950 باعث خواهد شد تا شما تماشای تصاویری فوق العاده زنده و شفاف را ، چه در محیط سه بعدی و چه در محیط دو بعدی تجربه کنید و این می تواند نقطه عطفی برای این محصول باشد .

فناوری اکتیو به همراه عینک های 3D اکتیو شاتر ، شما را در دیدن تصویر سه بعدی یاری خواهند نمود .

وجود فناوری های ارتباطی Wi-fi و DLNA نیز به شما کمک خواهند کرد تا بدون نیاز به تجهیزات و وسایل جانبی ، فایل های خود را به صورت بی سیم با سایر رسانه های دیجیتال از جمله اسمارت فون ها و تبلت ها ، به اشتراک بگذارید .

همانند دیگر تلویزیون های هوشمند ، یک ریموت Magic Motion نیز به همراه محصول عرضه می شود و طبق گفته سونی سازگاری کامل با سیستم عامل های iOS و Android را دارا می باشد و به وسیله آن می توانید تبلت ها و اسمارت فون های مجهز به این دو سیستم عامل را کنترل نموده و بر آنها نظارت داشه باشید .

سونی در بخش صدا ، از دو اسپیکر قدرتمند 10 واتی ( در مجموع 20 وات ) استفاده نموده است که نوید دهنده صدایی شفاف و فراگیر می باشد و به همین جهت دیگر لازم نیست پول خود را صرف خرید اسپیکر جداگانه و یا سینمای خانگی نمایید . ( البته میزان قدرت صدا هنوز هم به پای سینمای خانگی نخواهد رسید ! )

این تلویزیون در ماه نوامبر و در دو سایز 55 و 65 اینچ ، ابتدا در اروپا و سپس در آمریکا به فروش عمومی خواهد رسید .

نگارش : سعید مظفری

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

saeid6574598
2012/09/09, 12:07
چیپست X-Reality PRO با بهره گیری از مجموعه الگوریتمهای اختصاصی ، سعی در ارائه تصاویری هر چه شفاف و با کیفیت دارد .

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.***on/46v/x-reality-pro.jpg

AloneWolf
2012/09/09, 12:29
درجه یک ، به امید روزی که هر ایرانی یکی از این تلویزیون های معرکه رو داشته باشه

saeid6574598
2012/09/09, 14:50
خدا از زبانت بشنود ! خیلی از ما ایرانی ها ، به همین تلویزیون های قدیمی خودمان تکیه می کنیم ! الان هم که بازار تلویزیون ، وضعیت خوبی نداره ! تلویزیونی که تا سال پیش 780 هزار تومان بده ؛ الان شده 1 میلیون و 370 هزار تومان !!!

یک نکته ای رو هم بگم :

موتور پردازش تصویر سونی ( X-Reality PRO ) مشتمل بر دو چیپ است که وظیفه آنها ، پخش با کیفیت تر تصاویر HD و بزرگنمایی 14 بیتی تصاویر بی کیفیت هست تا تصاویر به "بهترین " و "پر جزئیات ترین " حالت ممکن برسند .

+Aren
2012/09/09, 15:36
یعنی سونی داره برمی گرده؟

bahareh1000
2012/09/09, 17:52
خیلی جالب بود البته من تو نمایشگاه مدل hx 850 رو دیده بودم قیمت خیلی بالایی هم داشت البته جالب بود که با یک کارشناس صحبت می کردم گفت تنها برند شارپ از پنل های درجه یک خودش در تمامی تلویزیونها تولیدی استفاده می کنه ولی در بقیه خصوصن سامسونگ دارای پنلها گرید پایین تر هم هستند و دلیل تفاوت قیمت هم همینه فقط نفهیدم که چطور می شه این موضوع رو فهمید.

saeid6574598
2012/09/10, 00:59
من نمی دونم چرا ما ایرانی ها اگر به یک چیزی پیله کردیم ، دیگه ول کن ماجرا نیستیم !

اون موقعی که شارپ ، پاناسونیک ، فیلیپس و سونی داشتند تلاش می کردند و پنل طراحی می کزدند ، الجی و سامسونگ کجا تشریف داشتند !!!!

من نمی گم کیفیت محصولات الجی و سامسونگ خوب نیست اما کافیه شما یک بار تماشای تصویر از طریق تلویزیون های شارپ ، پاناسونیک ، فیلیپس و یا سونی تجربه کنید . درسته قیمت ها ، نسبتا بالاست اما نظر من همیشه بر این بوده که مقداری بودجه را بیشتر کنیم تا محصول ایده آلی را خریداری کنیم .

درسته ؛ الجی و سامسونگ در بخش قیمت و طراحی عملکرد خوبی رو در بازار ما از خودشون نشون دادند اما جدا از این دو مقوله ، کیفیت تصاویر در تلویزیون های این چهار شرکت نیز ، بسیار خوب بوده و در طولانی مدت دچار افت کارایی نمی شوند . به خصوص شرکت شارپ که برای بسیاری از کمپانی های دیگر از جمله سامسونگ و اپل ، پنل طراحی می کند .

VSH-Katana
2012/09/10, 02:05
من نمی دونم چرا ما ایرانی ها اگر به یک چیزی پیله کردیم ، دیگه ول کن ماجرا نیستیم !

اون موقعی که شارپ ، پاناسونیک ، فیلیپس و سونی داشتند تلاش می کردند و پنل طراحی می کزدند ، الجی و سامسونگ کجا تشریف داشتند !!!!

من نمی گم کیفیت محصولات الجی و سامسونگ خوب نیست اما کافیه شما یک بار تماشای تصویر از طریق تلویزیون های شارپ ، پاناسونیک ، فیلیپس و یا سونی تجربه کنید . درسته قیمت ها ، نسبتا بالاست اما نظر من همیشه بر این بوده که مقداری بودجه را بیشتر کنیم تا محصول ایده آلی را خریداری کنیم .

درسته ؛ الجی و سامسونگ در بخش قیمت و طراحی عملکرد خوبی رو در بازار ما از خودشون نشون دادند اما جدا از این دو مقوله ، کیفیت تصاویر در تلویزیون های این چهار شرکت نیز ، بسیار خوب بوده و در طولانی مدت دچار افت کارایی نمی شوند . به خصوص شرکت شارپ که برای بسیاری از کمپانی های دیگر از جمله سامسونگ و اپل ، پنل طراحی می کند .

سعید جان تا حدودی قبول دارم!
البته پنل های مثل ips یا oled توسط این هیچ کدوم از این شرکتهای بزرگ طراحی نشدن بلکه توسط شرکتهایی کوچکتر مثل nec و هیتاچی (البته زیاد هم کوچک نیستن و لی به نسبت کوچکترن) به وجود اومدن!
بقیه شرکتها هم توسعه میدن این فناوری ها رو
در بحث درست کردن پنل و توسعه هم هیچ کدوم به تنهایی عمل نمیکنن!
مثلا philips و lg سهامدار lg display هستن.
الجی و سامسونگ ممکنه چند سال پیش تو کیفیت پنل حرفی برای گفتن مقابل این شرکتها نداشتن ولی الان میشه گفت برابر و در مواردی بهترن(قیمت به کارایی ) البته این دو شکرت تو این چند سال اخیر خیلی تلاش کردن که پنلهای با کیفیتی تولید کنن که با توجه به تلاششون و توانایی تولید بالا و در نتیجه سود آواری بیشتر توانایی تحقیق و توسعه بیشتری داشتن!
گرچه هنوز شرکتهایی مثل سونی و یا philips محصولاتی تولید میکنن که با عث انگشت به دهان موندن میشن ولی این دلیل نیست که کیفیت پنلهای بفیه پایین باشه و یا نتونن بقیه این کیفیت رو ارائه کنن!

bahareh1000
2012/09/10, 12:33
الان اطلاع دقیق که دارم شارپ تو خود ژاپن حرف اول رو می زنه و البته حرف شما کاملن درسته سامسونگ و ال جی از نظز کیفیت پایین تر هستند.من این تلویزیون سونی و از نزدیک دیدم بی نظیره

Castiel
2012/09/10, 13:03
من بین یک led tv سامسونگ و یک lcd tv سونی مقایسه تصویری انجام دادم که واقعا سامسونگ حرفی برای گفتن نداشت. قیمت سامسونگ هم 5 برابر قیمت سونی بود!!
به نظرم عامل موفقیت و برتری سونی، موتور پردازش تصویر قدرتمند براویا است که واقا بی نظیر است.

Navid.y
2012/09/11, 01:16
تو قیمت های زیر 2.5 سونی بهترینه و تو قیمتای 2.5 تا 3.2 سونی و شارپ و در بعضی موارد ال جی خوبن و بالای 3.2 تومن دیگه هیچی ال جی نمیشه. دو هفته پیش رفتم بازار که برای خونه تلویزیون بگیریم. همه رو دیدیم و ال جی بهترین تصویر رو داشت. 47lm86000

کلاً به نظر من تو هر قیمتی یه برندی خوبه.

در ضمن از سامسونگ هم متنفرم. البته از گوشی هاش بدم نمیاد.