PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در مورد این سیستم

jak
2012/09/07, 22:15
درود
قیمت سیستمی که مد نظر خودم هست یه خورده زیاد میشه. و این شد که تصمیم بگیرم فعلاً کارت گرافیک نخرم و اونو بزارم واسه بعد.
سیستمو واسه بازی میخوام و بعضی وقتا کار edit انجام میدم. البته بازی که فعلا نه. ولی وقتی که کارت گرافیک خریدم حتما.

CPU: Intel Core i7 - 3.9GHz - 3770 K
MB:ASUS - P8Z77-V DELUXE
RAM: G.SKILL - Dual Channel 8GB - 2400-(2x4GB) - Trident X - CL10
HDD:Western Digital -SATA 3 - 1 TeraByte - 64MB / WD Caviar Black
SSD: OCZ - Vertex 4 - 128GB
Monitor:ASUS - 23" - ML239H - LED
Cse:Cooler Master HAF X
Power:GREEN - GP1035B
Antec KUHLER H2O 920 OR Corsair H70 Liquid CPU Cooler

پاورمو واسه این بالا انتخاب کردم چون یه گپچر حرفه ایی دارم و قراره یه کارت گرافیک حرفه ایی بخرم .
یه چیزه که خیلی وقته ذهنمو مشغول کرده اینه که مانیتورمو درست انتخاب کردم یا نه ؟:(
راجب بقیه قطعاتم اکه جایی اشتباه کردم و میتونم انتخاب بهتری داشته باشم راهنماییم کنید.
با تشکر از همه دوستان گلم.

Arthur
2012/09/07, 22:24
به نظر من کلا سیستم خوبی هست.
مانیتور هم عالی
با این وضع بازار ماینتور های سامسونگ قصد وارد شدن به بازار را ندارند!!!!

Hessam
2012/09/07, 22:38
سیستم خیلی خوبیه. مشکلی نداره... عالی.
قابلیت اورکلاک خیلی خوبی هم داره. (در سطح بالا)
ظاهراً یه 4 میلیونی گذاشتید کنار برای این سیستم! حدود 3 و نیم فکر کنم در بیاد تا اینجا.

vo.morteza
2012/09/07, 22:48
من حدودا 3 هفته پیش رفتم همین مانیتور و بگیرم که تو بازار نبود!
اگه پیدا کردی منم خبر کن [-o<

AmirMahmood
2012/09/07, 22:49
اگر می خوای با فوتوشاپ کار کنی باید مقدار حافظه رمت رو بیشتر کنی

jak
2012/09/08, 13:29
اگر می خوای با فوتوشاپ کار کنی باید مقدار حافظه رمت رو بیشتر کنی
مرسی
اره رمم پایینه. اونو گذاشتم واسه وقتی که میخوام گرافیک بخرم . 2 تا 4g از همین نوع میگیرم.

jak
2012/09/08, 13:34
با تشکر از همه بچه ها
حالا این قطعات تو بازار موجود هست. شما بچه تهرانی های عزیز : کجا خرید کنم که ارزون تر باشن و بتونم پیداشون کنم .
آخه مرتضی گفت که مانیتوره پیدا نمیشه.
فکر کنم بعضی از قطعاتم رو نتونم پیدا کنم آخه تو سایت هم نبود .

NAVID OC
2012/09/08, 15:10
دوست عزیز بنده طبق تجربم بهتون چند تا پیشنهاد می کنم:
1- پاور را گرین نگیرید چون آشغال تر از خودش نیست! به این لینک یه نگاهی بندازید: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) تو فروم همسایه بحث سر همین بود دقیقا همین الان! منتها مثل اینکه این انجمن خیلی به این برند علاقه دارن!
2-مادربرد را به هیچ عنوان دلوکس نگیرید! تنها تفاوت دلوکس و پرو در این است که دلوکس یک شکاف گرافیک بیشتر داره! و البته وای فای و بلوتوث هم داره! که اصلا از لحاظ کیفیت و قدرت هیچ فرقی با پرو نداره! فقط خرج اضافیه
من نمی دونم چرا تو این انجن همه مارک های آشغال رو دوست دارن! مثل گرین ، مثل ایسوس (در مانیتور فقط)
ایسوس مارک فوق العاده ای در تولید مادربرد و لپ تاپ است ولی صفحه نمایش مزخرف تر از ایسوس ندیدم... خودم الان ML229H دارم به نظر من حتی اسم آشغال هم براش زیاده... دیگه خود دانید.
واتر کولینگ هم اصلا نگیرید! مخصوصا Antec...
در هات اورکلاک سابق حد اقل 10 بار تاپیک هایی را دیدم که با کولر Antec مشکل داشتن! خودم هم الان باهاش مشکل دارم شدیدا ! به شما هم اصلا پیشنهاد نمی کنم... یه ایر کولینگ گران قیمت و خوب بگیرید صد برابر یه واتر کولینگ خیالتون راحت تره...

دوستار شما نوید...

Poorya_Lion
2012/09/08, 16:28
دوست عزیز بنده طبق تجربم بهتون چند تا پیشنهاد می کنم:
1- پاور را گرین نگیرید چون آشغال تر از خودش نیست! به این لینک یه نگاهی بندازید: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) تو فروم همسایه بحث سر همین بود دقیقا همین الان! منتها مثل اینکه این انجمن خیلی به این برند علاقه دارن!
2-مادربرد را به هیچ عنوان دلوکس نگیرید! تنها تفاوت دلوکس و پرو در این است که دلوکس یک شکاف گرافیک بیشتر داره! و البته وای فای و بلوتوث هم داره! که اصلا از لحاظ کیفیت و قدرت هیچ فرقی با پرو نداره! فقط خرج اضافیه
من نمی دونم چرا تو این انجن همه مارک های آشغال رو دوست دارن! مثل گرین ، مثل ایسوس (در مانیتور فقط)
ایسوس مارک فوق العاده ای در تولید مادربرد و لپ تاپ است ولی صفحه نمایش مزخرف تر از ایسوس ندیدم... خودم الان ML229H دارم به نظر من حتی اسم آشغال هم براش زیاده... دیگه خود دانید.
واتر کولینگ هم اصلا نگیرید! مخصوصا Antec...
در هات اورکلاک سابق حد اقل 10 بار تاپیک هایی را دیدم که با کولر Antec مشکل داشتن! خودم هم الان باهاش مشکل دارم شدیدا ! به شما هم اصلا پیشنهاد نمی کنم... یه ایر کولینگ گران قیمت و خوب بگیرید صد برابر یه واتر کولینگ خیالتون راحت تره...

دوستار شما نوید...

دوست من می تونید قیمت یک عدد مانیتور 19" رو به من بدید ؟ اگر سامسونگ و LG توی بازار زیر 296 و 300 تومن گیر آوردید بنده به تعداد 10 عدد خریدارم. می دونید هفته پیش قیمت این مانیتور 19 چند بود ؟ 210 الی 220 تومن. که می شه حدود 50% افزایش قیمت توی 1 هفته . گرین توی 4 ماه اخیر 2 تا 10% گرون کرده و یک 3 % . یک دفعه بی کیفیت شده ؟
1) هیچ یک از دوستانی که توی اون لینک نظر دادند صلاحیت تشخیص کیفیت یک پاور رو ندارند. بنده به شخصه افراد زیادی رو توی نت نمی شناسم که سواد بالایی از پاور داشته باشند به جز محدود افرادی (مثل رضا رشیدپور عزیز Goodman یا Nimahl) اگر این دوستان بگند کیفیت نداره قبول می کنم. البته اون هم با مدرک. حتی شما هم که تا دیروز دنبال سایت گرین می گشتی نمی تونی از کیفیتش تعریف کنی یا بد بگی. فقط می تونید نظرتون رو بگید.
2) با توجه به اختلاف قیمت فعلی Delux گزینه مناسب تری هستش.
3)با نگرفتن واترکولینگ موافقم چون نمی ارزه. شما که می گید مانیتور اسوس نگیره ، چی بگیره ؟ یعنی منظورم اینه که چی موجود هستش که بگیره ؟
واقعاً افسوس که یک روزی به همین قیمت ها هم حسرت می خورید . افسسسسسسسسسسوس .

expellite
2012/09/08, 19:29
چرا گرین اشغاله؟؟ به نظر من که کیفیت خوبی نسبت به قیمتش داره. مثل اینه که شما در عالم پردازنده ها فقط اینتل رو قبول داشته باشید. AMD هم واقعا عالیه و نسبت به قیمتش از هر اینتلی بهتره. اینام همش حرفه. این روزا کیفیت ساخت اکثر قطعات خوبه.
در رابطه با دلوکس و پرو هم فقط کافیه که یه بار به سایت اسوس سر بزنید و اطلاعات من دراوردی ندید. تعداد اسلات های گرافیکی هر دو مدل 3 تاست. 2 تا PCIe 3 و یک PCIe 2 با پهنای باند 4x! از این نظر هیچ فرقی وجود نداره. و در رابطه با اورکلاک ماکسیمم فرکانس رم مدل PRO تا 2600 مگاهرتز هست ولی مد دلوکس تا 2800 مگاهرتز در حالت اورکلاک ساپورت میکنه. دلوکس همچنین از وای فای دو بانده پشتیبانی می کنه. و برای اورکلاک پردازنده مدل دلوکس مدار 20 فاز داره که 16 فازش برای پردازنده هست ولی مدل PRO مدار 16 فار داره که 12 فاز برای پردازنده است. مزیت مدل دلوکس به اینه که USB Flashback BIOS داره ولی PRO این قابلیت رو نداره.

NAVID OC
2012/09/08, 20:12
با سلام ...
البته از پوریای عزیز ممنونم که نظرشون را بیان کردن!
خوب منم همین کار را کردم! فقط یه نظر بود چرا اصبانیت دوست عزیز؟
بالاخره هر برندی یه سری طرفدارانی داری... که البته دعوای بین دوستان سر برند گرین و دیگر برند ها در هات تمامی نداشت و برای همین مدیران اون تاپیک رو قفل کردن!!!
بله من خودم به شدت به سخت افزار علاقه دارم! ولی از قیمت ها هیچ اطلاعی ندارم! تازه همین امروز متوجه شدم که چه قدر مانیتور های سامسونگ و ال جی کم و گرون شدن و همه ملت میرن ایسوس می خرن!!!
به این دلیل که قیمت هاش خیلی مناسب تره...
اینم که در باره دلوکس گفتید جناب expellite مربوط به این می شود که آیا کاربر می خواهد اورکلاک کند؟ آیا کاربر نیاز خواصی به این برد داره؟
اکثر کاربران بدون دلیل از این جور برد ها می گیرن...
اگر ایشون نخواهند اورکلاک کنند به نظر من نیاز ندارند...

jak
2012/09/08, 20:29
مرسی بابت راهنمایی های مفیدتون
این که میگین واتر کولینگ نخرم منظورتون اینه که همه واتر کولینگا بدرد نخور هستن یا این مدلایی که من انتخاب کردم؟
مثلا corsair H80 هم همین نقاط ظعفو داره یا نه؟
اخه من هرجا خوندم با یه واتر کولینگ کیفیت خوب خیلی بهتر ار از ایر کولینگ ها میشه اور کلاک کرد . به cpu من هم توجه داشته باشین که دمای در حالت اور شده خییلی بالا میره ..... آیا میشه با یه ایر کولینگ خنکش کرد ؟!!!!!!!!!!!!
این تاپیک هم ببینید
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.می-خرید-یا-Air (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
پوریا جان راست میگه. اگه مانیتوری بهتر از ML239H تو بازار هست معرفی کنید اونو میخرم .
اخه هر سایتی رو گشتم چیزه بهتر و با کیفیت تری ندیدم. دوستان اگه تو مدلهای LG و سامسونگ چیزی هست که بتونه با این مانیتور رقابت کنه یا بهتر از این باشه معرفی کنید.
همه عزیزان اگه میگین این مارک رو نخر لطف کنید راهنماییم کنید و بگین که چه چیزی رو میتونم جایگزینش کنم.مثلا در مورد پاورم واقعا من گیج شدم که شاید ارزش خرید نداشته باشه ولی وقتی مقایسه کردم با پاور های هم ردیف خودش دیدم تفاوت قیمت آنچنانی نداره.
دوستتون دارم....محمد

Arsn
2012/09/08, 21:52
با سلام ...
البته از پوریای عزیز ممنونم که نظرشون را بیان کردن!
خوب منم همین کار را کردم! فقط یه نظر بود چرا اصبانیت دوست عزیز؟
بالاخره هر برندی یه سری طرفدارانی داری... که البته دعوای بین دوستان سر برند گرین و دیگر برند ها در هات تمامی نداشت و برای همین مدیران اون تاپیک رو قفل کردن!!!
بله من خودم به شدت به سخت افزار علاقه دارم! ولی از قیمت ها هیچ اطلاعی ندارم! تازه همین امروز متوجه شدم که چه قدر مانیتور های سامسونگ و ال جی کم و گرون شدن و همه ملت میرن ایسوس می خرن!!!
به این دلیل که قیمت هاش خیلی مناسب تره...
اینم که در باره دلوکس گفتید جناب expellite مربوط به این می شود که آیا کاربر می خواهد اورکلاک کند؟ آیا کاربر نیاز خواصی به این برد داره؟
اکثر کاربران بدون دلیل از این جور برد ها می گیرن...
اگر ایشون نخواهند اورکلاک کنند به نظر من نیاز ندارند...

اصبانیت ---> عصبانیت
برد ---> بورد

یه مسئله ای اینجا هست ، اون هم این که عزیزان هات کلا دست خوبی در قفل کردن تاپیک داشتند و اصلا اجازه بحث نمیدادند چون حوصله مدیریت نداشتند ! به جای اینکه جلوی بحث غیرمنطقی را بگیرند یا نظرات غیرمعقول را پاک کنند ، خیلی راحت هر چیزی را بلاک میکردند !

در باره ی برند گرین چیزی که مسلم است کیفیت خوب و بعضا عالی (مثلا سری گلد 1350 وات) محصولات این شرکت است ، اثبات این مسئله قبلا هم به صورت تخصصی توسط سردبیر نشریه آقای پناهی و حضور جمعی از نمایندگان شرکت های وارد کننده پاور در ایران صورت گرفت ، مقاله ای که هنوز به صورت مستند روی وبسایت شهرسخت افزار هست !

در کل من بالارفتن قیمت های گرین را توجیح نمیکنم و بعضا به عنوان کسی که کارم توصیه سیستم است ، شاید از کیس های گرین کمتر استفاده کنم ولی هنوز هم قیمت پاورها کمی تا قسمتی رقابتی است ! رقبت من به گرین با این قیمت ها کمتر میشه ولی هنوز هم انتخاب اولم گرین است که مهمترین دلیلش کارایی به قیمت بالای اون است !

farjam1990
2012/09/08, 22:26
مرسی بابت راهنمایی های مفیدتون
این که میگین واتر کولینگ نخرم منظورتون اینه که همه واتر کولینگا بدرد نخور هستن یا این مدلایی که من انتخاب کردم؟
مثلا corsair H80 هم همین نقاط ظعفو داره یا نه؟
اخه من هرجا خوندم با یه واتر کولینگ کیفیت خوب خیلی بهتر ار از ایر کولینگ ها میشه اور کلاک کرد . به cpu من هم توجه داشته باشین که دمای در حالت اور شده خییلی بالا میره ..... آیا میشه با یه ایر کولینگ خنکش کرد ؟!!!!!!!!!!!!

دوستتون دارم....محمد

خب خودتون میگید واترکولینگ کیفیت خوب! اون مدلهای انتک و گیگابایت موجود در ایران بدترین ها هستند!
واترکولینگ خوب رو باید بری بالای 500 تومن! حتی کورسیر h100 هم خیلی جالب نیست کیفیت ساختش
همین واترکولینگ لارکولر که بنده دارم که میگن خیلی هم چیز خوبی نیست(البته من مخالفم) قیمتش رو یکبار شرکت وارد کننده 400 و خورده ای داده بود!(من پارسال خریدم 200 قبل گرونیا)

در مورد قیمتها هم نه تنها در مورد گرین و دیگر قطعات!
چطور ملت ما وقتی شیر 1000 تومن گرون میشه باز هم میخرن و حرفی نمیزنن؟ چرا مرغ میشه 7000 تومن حرفی نمیزنن؟
متاسفانه فقط کافیه یک وارد کننده پیدا کنیم که دیوارش کوتاه باشه و همه چیزارو سرش خالی کنیم چون در مورد چیزهای دیگه دیوار کوتاهی پیدا نمیکنیم که حرفی بزنیم!

expellite
2012/09/08, 22:35
بله درست میگین! فکر کنم تند رفتم! :(

jak
2012/09/08, 22:45
خب خودتون میگید واترکولینگ کیفیت خوب! اون مدلهای انتک و گیگابایت موجود در ایران بدترین ها هستند!
واترکولینگ خوب رو باید بری بالای 500 تومن! حتی کورسیر h100 هم خیلی جالب نیست کیفیت ساختش
همین واترکولینگ لارکولر که بنده دارم که میگن خیلی هم چیز خوبی نیست(البته من مخالفم) قیمتش رو یکبار شرکت وارد کننده 400 و خورده ای داده بود!(من پارسال خریدم 200 قبل گرونیا)

در مورد قیمتها هم نه تنها در مورد گرین و دیگر قطعات!
چطور ملت ما وقتی شیر 1000 تومن گرون میشه باز هم میخرن و حرفی نمیزنن؟ چرا مرغ میشه 7000 تومن حرفی نمیزنن؟
متاسفانه فقط کافیه یک وارد کننده پیدا کنیم که دیوارش کوتاه باشه و همه چیزارو سرش خالی کنیم چون در مورد چیزهای دیگه دیوار کوتاهی پیدا نمیکنیم که حرفی بزنیم!

منون
خوب پس با این حال باید دور واتر کولینگ رو خط بکشم.
دوستمون گفتن که یه ایر کولینگ گرون قیمت بخرم . من اطلاعاتی راجب ایر کولینگ ها ندارم . کدو برند و چه مدلی رو بگیرم (قیمتش مهم نیست).
اخه فک کنم بهترین ایر کولینگ ارزون تر از 280 باشه که من واسه h80 مخواستم خرج کنم..

farjam1990
2012/09/08, 23:05
منون
خوب پس با این حال باید دور واتر کولینگ رو خط بکشم.
دوستمون گفتن که یه ایر کولینگ گرون قیمت بخرم . من اطلاعاتی راجب ایر کولینگ ها ندارم . کدو برند و چه مدلی رو بگیرم (قیمتش مهم نیست).
اخه فک کنم بهترین ایر کولینگ ارزون تر از 280 باشه که من واسه h80 مخواستم خرج کنم..

مسلما" ارزون تر از h80 خواهد بود

پیشنهادهای بنده
Thermalright Silver arrow
با قیمت حدود 187 تومن

Noctua NH-d14
با قیمت حدود 196 هزارتومان!

Thermalright Archon
با قیمت حدود 160 تومن(که اگه یک فن اضافه هم براش بخرید و تبدیلش کنید به خنک کننده 2 فنه خیلی خوبه :دی)

ZALMAN CNPS12X
هم با قیمت حدود 214 تومن!

که از نظر بنده شما به گزینه اول و دوم فکر کنید! بعدش به آرکون(+یک فن اضافه)

البته رمهاتون باید شونه کوتاه باشه! و ارتفاعش زیاد نباشه! مگر نه رمهاتون جا نمیشه! (که البته در آرکون رمها به خوبی جا میشن اما در 3 تای دیگه مشکل هست!)

NAVID OC
2012/09/08, 23:24
اصبانیت ---> عصبانیت
برد ---> بورد

یه مسئله ای اینجا هست ، اون هم این که عزیزان هات کلا دست خوبی در قفل کردن تاپیک داشتند و اصلا اجازه بحث نمیدادند چون حوصله مدیریت نداشتند ! به جای اینکه جلوی بحث غیرمنطقی را بگیرند یا نظرات غیرمعقول را پاک کنند ، خیلی راحت هر چیزی را بلاک میکردند !

در باره ی برند گرین چیزی که مسلم است کیفیت خوب و بعضا عالی (مثلا سری گلد 1350 وات) محصولات این شرکت است ، اثبات این مسئله قبلا هم به صورت تخصصی توسط سردبیر نشریه آقای پناهی و حضور جمعی از نمایندگان شرکت های وارد کننده پاور در ایران صورت گرفت ، مقاله ای که هنوز به صورت مستند روی وبسایت شهرسخت افزار هست !

در کل من بالارفتن قیمت های گرین را توجیح نمیکنم و بعضا به عنوان کسی که کارم توصیه سیستم است ، شاید از کیس های گرین کمتر استفاده کنم ولی هنوز هم قیمت پاورها کمی تا قسمتی رقابتی است ! رقبت من به گرین با این قیمت ها کمتر میشه ولی هنوز هم انتخاب اولم گرین است که مهمترین دلیلش کارایی به قیمت بالای اون است !

بله متاسفانه در سال هاي راهنمايي هميشه ديكته تجديد مي اوردم شرمندم :دي
در رابطه با مديران بايد بگم درست است! خودشان را حسابي گم كرده بودن...
در رابطه با پاور هم گفته حسين جان را مي گذارم خودتون قضاوت كنيد:

/
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

متاسفانه نتو نستم خود متن رو قرار بدم لينك رو گذاشتم...

jak
2012/09/08, 23:27
مسلما" ارزون تر از h80 خواهد بود

پیشنهادهای بنده
Thermalright Silver arrow
با قیمت حدود 187 تومن

Noctua NH-d14
با قیمت حدود 196 هزارتومان!

Thermalright Archon
با قیمت حدود 160 تومن(که اگه یک فن اضافه هم براش بخرید و تبدیلش کنید به خنک کننده 2 فنه خیلی خوبه :دی)

ZALMAN CNPS12X
هم با قیمت حدود 214 تومن!

که از نظر بنده شما به گزینه اول و دوم فکر کنید! بعدش به آرکون(+یک فن اضافه)

البته رمهاتون باید شونه کوتاه باشه! و ارتفاعش زیاد نباشه! مگر نه رمهاتون جا نمیشه! (که البته در آرکون رمها به خوبی جا میشن اما در 3 تای دیگه مشکل هست!)

منظورتون از شونه کوتا چیه؟
رم من اینه:

bsireza
2012/09/09, 00:08
به این دو عکس نگاه کنید تا تفاوت های بین P8Z77-V DELUXE و P8Z77-V PRO رو متوجه بشید.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

farjam1990
2012/09/09, 00:15
منظورتون از شونه کوتا چیه؟
رم من اینه:

یعنی ارتفاع کوتاه
بعضی رمها ارتفاع هیتسینکشون زیاده بعضی ها هم کوتاهن

منم مشابه این رمهارو دارم
این عکسها میتونه کمکت کنه(عکسهارو با رمهای خودم گرفتیم)

عکسهای کولرهای نوکچوا و سیلور ارو موجوده اونها رو ببین تا ببینی رمها چطور جا شدن یا نشدن :دی
گاهی وقتها اسلات اول نمیشه رم گذاشت با توجه به نوع کولر

jak
2012/09/09, 01:12
یعنی ارتفاع کوتاه
بعضی رمها ارتفاع هیتسینکشون زیاده بعضی ها هم کوتاهن

منم مشابه این رمهارو دارم
این عکسها میتونه کمکت کنه(عکسهارو با رمهای خودم گرفتیم)

عکسهای کولرهای نوکچوا و سیلور ارو موجوده اونها رو ببین تا ببینی رمها چطور جا شدن یا نشدن :دی
گاهی وقتها اسلات اول نمیشه رم گذاشت با توجه به نوع کولر

خییلی جالب بود
توی سایت سازنده سیلور ارو دیدم که این مدل 2تا فن داره. هر 2 تا فنو میشه استفاده کرد یا باز به جایی گیر می کنن.
فرجام جان اگه یه نگاه کلی به سیستمم بندازی منون میشم .
آخه هر کدوم از بچه ها یه چیزی گفتن و تصمیم خیلی سخت شده.
رو مانیتور و پاورم خیلی حساس شدم . :(
تشکر.

NAVID OC
2012/09/09, 10:26
اینم گفته های حسین عزیز در رابطه با پاور های گرین:
"در مورد پاور هم چون در گذشته اهمیت این قطعه به اشتباه خیلی مورد توجه قرار نمیگرفت ؛ هر کیس به همراه خود پاور هم داشت که رفته رفته و با روشن شدن اهمیت این قطعه فروشندگان و سازندگان کیس ترجیح دادند که اون قطعه رو با کیس عرضه نکنند . در مقوله پاور هم فقط و فقط فاکتور کارایی / قیمت به این محصولات ارزش میداد وگرنه از دیدگاه کیفی واقعا حرفی برای گفتن نداشتند . برای مثال سال 1386 یا 87 که یه پاور 1000 وات Redmax تو بازار شیراز 265 هزار تومن فروخته میشد ؛ با توجه به قیمت خیلی کمتر و مناسب تر گرین(مثلا 780 وات 142 هزار تومن و 1000 وات زیر 200 تومن قیمت داشت ) خرید گرین به صرفه نشون میداد .

اما الان با این وضعیت قیمت ها ؛ که به طرز ناراحت کننده ای غیر قابل باور هست خرید محصولات گرین رو یک اشتباه بزرگ کرده و هیچ جوری نمیشه برای اون توجیه و توضیح اورد . یه زمان میگفتیم گرین خوبه بخریم ؛ نه این که خودش و کیفیتش منظورمون باشه ؛ منظورمون این بود که به نسبت قیمت های دیگه بهتره و الا اگر قرار باشه با این قیمت ها عرضه بشه که نگاه کردن بهش هم یک کار نادرست و غلط هست . میگفتیم گرین خوبه به خاطر این که جلوی گرون ف ر و ش ی برند هایی مثل انرمکس یا انتک رو میگیره ؛ ولی متاسفانه به نظر میرسه کلا این شرکت این که چی یود و چجوری این شد رو یادش رفته به طوری که امروز که قیمت هاش رو دیدم گفتم خدا پدر انرمکسو انتک رو بیامرزه ؛ باز اگه گرون میدن کیفیت دارن .

نمیدونم مدیران این شرکت چی فکر میکنن ؟؟ امروز پاور 685b گرین تو شیراز 229 هزار تومن بود !!! و قیمت پاور Redmax game 700w ؛ 152 هزار تومن !!! دوست دارم بدونم ایا یه لحظه هم فکر کردند ؛ حالا باشه قیمت ها بالا رفته ؛ ما قبول داریم چیزی نمیگیم ولی یعنی این قدر وضع خرابه که یه مارک مثل گرین! همچین اختلاف قیمتی با ردمکس داشته باشه؟؟؟!؟!؟!؟؟! دقیقا عکس 5 سال پیش شده ؛ اون زمان از دست قیمت ردمکس به گرین رو اوردیم الان از دست گرین به ردمکس باید پناه ببریم !!!!

به شخصه همیشه به خاطر این که یک شرکت ایرانی بود براش احترام قائل بودم اما با این وضع قیمت های مضحک و غیر اصولی که تنها نشان از گم کردن هدف و البته جایگاه این شرکت رو داره ؛ به هیچ وجه دیگه طرف محصولات اون نمیرم و به هیییچ عنوان چه اینجا و چه جای دیگه ؛ محصولات اون رو به کسی پیشنهاد نخواهم داد. درسته که هزینه های ساخت ممکنه بالا رفته باشه اما یعنی این قدر هست که قیمت ها این طوری بشه؟؟!!!؟ یا این که از برند های دیگه تا این حد گ ر و ن تر بفروشه؟!؟!؟واضحه که این افزایش قی مت به خاطر افزایش هزینه ها نیست ؛ به خاطر اینه که گرین میبینه خریدار زیاد داشته و متاسفانه جایگاه خودش رو گم کرده . "

بحث دیگه سر کیفیت نیست! خودتون قضاوت کنید...

farjam1990
2012/09/10, 00:10
خییلی جالب بود
توی سایت سازنده سیلور ارو دیدم که این مدل 2تا فن داره. هر 2 تا فنو میشه استفاده کرد یا باز به جایی گیر می کنن.
فرجام جان اگه یه نگاه کلی به سیستمم بندازی منون میشم .
آخه هر کدوم از بچه ها یه چیزی گفتن و تصمیم خیلی سخت شده.
رو مانیتور و پاورم خیلی حساس شدم . :(
تشکر.

این کولر اگه بصورت عادی وصل بشه فن سمت راستیش به رمهای شونه بلند گیر میکنه
باید به این مدلی که ما نصب کردیم نصب کنید

یعنی فن کناری سمت راست منتقل بشه به سمت چپ هیتسینک! ولی دقت کنید که همون جریان باد باید حفظ بشه و فن دقیقا با همون جهت بادی که در جای اصلی خودش داشته باید سمت چپ نصب بشه

Ata_hero
2012/09/12, 04:42
به نظر من اون هارو نگیرین
HDD:Western Digital -SATA 3 - 1 TeraByte - 64MB / WD Caviar Black
به درد نمیخوره چون سرعت دور هاردش کمه کمپانیش نزده هیجا ئلی ادیتا زده کلی تحقیق کردم فهمیدم
وسترن نگیر دردسر میشه برات اینم پیشنهاد من
بجاش ADATA بگیر مطمئن تره

jak
2012/09/16, 23:59
با درودی دوباره
امروز سیستم رو خریدم.
برای خرید دو شنبه هفته پیش تهران بودم که صبح اون روز قیمت ها مناسب بود. اون روز کمی شل زدم و خرید نکردم . وضعیت بازا تا عصر خیییلی بد شد. تا حدی که صبح cpu 710 بود و عصرش قیمتش به 790 تومان رسید. خلاصه این که چون دیدم وضعیت بازار خیلی خرابه خرید نکردم ( آخه همون روز $ به 2600 تومان هم رسید)
تا این که امروز نتونستم کندی سیستم فعلیمو تحمل کنم و به دوستم که تهران بود گفتم این قطعاتو با هر قیمتی که شده برام بخره.
میدونم خیلی اشتباه کرده آخه مطمئنم که ارزون تر میشه
قیمتایی که خریدم اینا بود

CPU: Intel Core i7 - 3.9GHz - 3770 K 780
MB:ASUS - P8Z77-V DELUXE 740
توبازار نبود : RAM: G.SKILL - Dual Channel 8GB - 2400-(2x4GB) - Trident X - CL10
Gskill Ripjaws X 8GB 2x4GB DDR3 2133 Ram 250 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 0Ram/)
HDD:Western Digital -SATA 3 - 1 TeraByte - 64MB / WD Caviar Black 275
SSD: OCZ - Vertex 4 - 128GB 340
Monitor:ASUS - 23" - ML239H - LED 540
Cse:Cooler Master HAF X 370
نخریدم Power: GREEN - GP1035B
cooler master 800 gold 340

واسه ram انتخابی خودم خیلی ناراحت شدم که تو بازار موجود نبود :( و به ناچار این رم رو خریدم
ولی راجب پاور، حرف بچه ها روم خیلی اثر گذاشت و وقتی خودم قیمت پاور گرین رو دیدم به این نتیجه رسیدم که واقعاً راست میگفتن . اصلاً ارزش خرید نداره . 1035 قیمتش حدود 335 بود.
واسه کولر cpu هم خیلی مزاحم فرجام جان شدم . ولی پولم نرسید که کولر بخرم.

واقعاً باید تعصف خورد : این سیستمو می شد با نصف این قیمت خرید ولی افسوس که اینجا باید برا هر چیز بی ارزشی چند برابر پول بدی.
امیدوارم که این وضعیت به زودی خوب بشه.

Arsn
2012/09/17, 00:25
امروز سیستم رو خریدم.

توبازار نبود : RAM: G.SKILL - Dual Channel 8GB - 2400-(2x4GB) - Trident X - CL10
Gskill Ripjaws X 8GB 2x4GB DDR3 2133 Ram 250 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. Ripjaws X 8GB 2x4GB DDR3 2133 Ram/)

.

نمیدونم تبریک بگم یا تسلیت ، فقط امیدوارم سال های سال برات کار کنه و بهترین پرفرمنس را بده که دیگه مجبور به خرید سیستم با این قیمت ها نشی !

این قیمت ها حرس من را دراورد !

درکل مبارک باشه ، کانفیگ بسیار عالی است !

farjam1990
2012/09/17, 00:53
با درودی دوباره
امروز سیستم رو خریدم.
برای خرید دو شنبه هفته پیش تهران بودم که صبح اون روز قیمت ها مناسب بود. اون روز کمی شل زدم و خرید نکردم . وضعیت بازا تا عصر خیییلی بد شد. تا حدی که صبح cpu 710 بود و عصرش قیمتش به 790 تومان رسید. خلاصه این که چون دیدم وضعیت بازار خیلی خرابه خرید نکردم ( آخه همون روز $ به 2600 تومان هم رسید)
تا این که امروز نتونستم کندی سیستم فعلیمو تحمل کنم و به دوستم که تهران بود گفتم این قطعاتو با هر قیمتی که شده برام بخره.
میدونم خیلی اشتباه کرده آخه مطمئنم که ارزون تر میشه
قیمتایی که خریدم اینا بود

Gskill Ripjaws X 8GB 2x4GB DDR3 2133 Ram 250 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 0Ram/)

واسه ram انتخابی خودم خیلی ناراحت شدم که تو بازار موجود نبود :( و به ناچار این رم رو خریدم
ولی راجب پاور، حرف بچه ها روم خیلی اثر گذاشت و وقتی خودم قیمت پاور گرین رو دیدم به این نتیجه رسیدم که واقعاً راست میگفتن . اصلاً ارزش خرید نداره . 1035 قیمتش حدود 335 بود.
واسه کولر cpu هم خیلی مزاحم فرجام جان شدم . ولی پولم نرسید که کولر بخرم.

واقعاً باید تعصف خورد : این سیستمو می شد با نصف این قیمت خرید ولی افسوس که اینجا باید برا هر چیز بی ارزشی چند برابر پول بدی.
امیدوارم که این وضعیت به زودی خوب بشه.

خوبه سیستم خوبیه
درسته قیمت ها بالا رفته اما شما بعضی قطعات رو بالا خریدی
منتها 3770kرو من دارم میدم 750 :دی
مادربورد رو هم 25 تومن گرون گرفتید
اون SSD رو هم من برات 310 میگرفتم :دی
فقط روی این چیزایی که من هم داشتم 75 تومن بیشتر هزینه کردی

رمهای 2400 هم یک پک تا امروز موجود بود

Arsn
2012/09/17, 16:16
خوبه سیستم خوبیه

حالا راه نداشت تو ذوق بچه نزنی ؟؟؟

jak
2012/09/17, 23:01
خوبه سیستم خوبیه

فرجام جان من یه هفته دارم زجه میزنم که میخوام اینو بگیرم اونو بگیرم .خوب همون اول یه آفر میدادی شاید من خیلی زود تر از این حرفا خرید میکردم .از خودت. راجب رم ها . دقیقا همون مدل جی اسکیلو داری ؟ فی چند ؟ آخه من خیلی سعی کردم ولی کسی این مدلو نداشت . شاید شماهم منظورتون یه رم با باس 2400 دیگه هست!!!!
البته قیمتا شما واسه امروزه؟؟؟؟؟؟؟ اون سالید من هفته پیش قیمتش 310 بود .

farjam1990
2012/09/17, 23:52
فرجام جان من یه هفته دارم زجه میزنم که میخوام اینو بگیرم اونو بگیرم .خوب همون اول یه آفر میدادی شاید من خیلی زود تر از این حرفا خرید میکردم .از خودت. راجب رم ها . دقیقا همون مدل جی اسکیلو داری ؟ فی چند ؟ آخه من خیلی سعی کردم ولی کسی این مدلو نداشت . شاید شماهم منظورتون یه رم با باس 2400 دیگه هست!!!!
البته قیمتا شما واسه امروزه؟؟؟؟؟؟؟ اون سالید من هفته پیش قیمتش 310 بود .

خب شما فقط برای مشاوره سوال میکردید و وظیفه حرفه ای در راهنمایی ایجاب میکنه ما وقتی داریم یک سیستم معرفی میکنیم روی فروش خودمون مانور ندیم مگرنه راهنماییمون اعتبارش رو از دست میده! و میگن ما خواستیم قطعات خودمون رو آب کنیم

منظورم همون ترایدنت ایکس 2400 بود و تا زمانی که اون پست رو زدم هم موجود بود
بله قیمت ساید دیسک هم مال همون زمانی بود که من اون پست رو زدم. چون وقتی برای خودم agility 3 120gb خریدم 260 تومن اون مدل مد نظر شما هم موجود بود که برای خودم بردارم با همون 310 تومن. حتی بدون گارانتی هم یکی داشت 280 تومن:دی

jak
2012/09/18, 19:01
خب شما فقط برای مشاوره سوال میکردید و وظیفه حرفه ای در راهنمایی ایجاب میکنه ما وقتی داریم یک سیستم معرفی میکنیم روی فروش خودمون مانور ندیم مگرنه راهنماییمون اعتبارش رو از دست میده! و میگن ما خواستیم قطعات خودمون رو آب کنیم

منظورم همون ترایدنت ایکس 2400 بود و تا زمانی که اون پست رو زدم هم موجود بود
بله قیمت ساید دیسک هم مال همون زمانی بود که من اون پست رو زدم. چون وقتی برای خودم agility 3 120gb خریدم 260 تومن اون مدل مد نظر شما هم موجود بود که برای خودم بردارم با همون 310 تومن. حتی بدون گارانتی هم یکی داشت 280 تومن:دی
اره حق با شماست
من واسه اینکه دوستمو زیاد ازیت نکنم جنسمو تلفنی جور کردم و بعدش دوستمو فرستادم پیش فروشنده ها.
اگه خودم تهران بودم میگشتم ارزونترینو پیدا میکردم . دلیل گرون خریدن من این بود.
خلاصه اینکه بهمون انداختن :-d