PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تغیر سایز پارتیشن

m1m2m3
2012/09/06, 21:59
من یک اس اس دی 120 گیگ دارم که دو تا پارتیشن شده یکی برای ویندوز و دیگری برای برنامه ها برای ویندوز جاکمه و می خوام از پارتیشن دوم کمی به اول اضافه بشه و زیاد بشه در دیسک منیجمنت خود ویندوز سون می شه اکستند یا گسترش داد فضای پارتیشن رو اما مشکلم اینه که بعضی پارتیشنها از جمله همین پارتیشن مدنظر من گزینه اکستند در منوی راست کلیک غیرفعال هست علتش چیه ؟و چطوری باید فعالش کنم و فضای پارتیشن را گسترش بدم ؟

sh.m
2012/09/06, 22:40
سلام این برنامه رو دانلود کنید به راحتی اینکارو انجام میدهفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

ya30n
2012/09/06, 22:56
سلام دوسته عزیز ! شما میتونید از برنامه ی قدرتمندی مثل Acronis Disk Director استفاده بکنی !

m1m2m3
2012/09/06, 23:32
سلام دوسته عزیز ! شما میتونید از برنامه ی قدرتمندی مثل Acronis Disk Director استفاده بکنی !

علیک سلام این برنامه را نصب کردم و روی پارتیشن مورد نظر در محیط این برنامه راست کلیک کرده و گزینه ریسایز را انتخاب کردم اما سردرنمیارم جطوری باید سایز انو زیاد کنم می خوام از پارتیشن دوم مثلا 20 گیگ جدا کنم و به اولی اضافه کنم.

Arsn
2012/09/06, 23:34
دلیلش اینه که پارتیشن شما از نوع سیستمی است ! باید با نرم افزار های بوت بیس اینکار را انجام بدید ! یعنی نرم افزارهایی که توی محیط بوت قابلیت پارتیشن بندی دارند مثل partition magic یا active @ boot disk

m1m2m3
2012/09/06, 23:49
با اکرونیک خواستم ریسایز کنم بلد نبودم میشه راهنمایی کنید چطوری ؟
درضمن مجبور شدم بجای ریسایز گزینه مرج یا تلفیق دو پارتیشن را انتخاب کنم آیا اطلاعات ازبین نمیره ؟

sh.m
2012/09/06, 23:51
دلیلش اینه که پارتیشن شما از نوع سیستمی است ! باید با نرم افزار های بوت بیس اینکار را انجام بدید ! یعنی نرم افزارهایی که توی محیط بوت قابلیت پارتیشن بندی دارند مثل partition magic یا active @ boot disk

سلام عزیز نرم افزار MiniTool Partition Wizard هم جهت انجام تغییرات در درایو سیستمی ریبوت شده و در محیط بوت تغییرات رو انجام میده

ya30n
2012/09/07, 12:38
یه تجربه ی شخصی ؛ همیشه قبل اینکه با برنامه های پارتیشنی کار کنی سعی کن از اطلاعاتت بک آپ بگیری !
برای ریسایز کردن هم اول باید از اون پارتیشنی که میخوای از حجمش کم کنی ، ریسایز بگیری ! بعد اینکه اندازه رو مشخص کردی ! با ماوس اونو تا حد امکان به سمت راست Drag کنی (البته در صورتی که بخوای به پارتیشن سمت چپ حجم رو اضافه کنی ) ، بعد از اینکار پارتیشنی رو که میخوای حجمش اضافه بشه رو ریسایز کن .