PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایا با المان (eleman) های خنک کنده ...........

nimatehrani3
2012/09/03, 00:59
خوب یه چیزی هست که من تو چند جا خواندمش .
میخواستم بدنم این المان های خنک کننده که در بازار هست برای خنک کردن سی پی یو های با دما بیش از 300 درجه (( فکر کنم )) میتواند جواب گو باشد ........
اصلا این المان ها برای خنک کردن ای سی ها خوب هستند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر خوب هستند چرا شرکت ها نمیسازنش و روی ای سی ها نصب نمیکنند ..... شاید بخاطر بازده کم باشه یااااااااااا شاید هم به خاطر مصرف بالاااااااااااااااااااااا ااااااااا

دوستانی که در مورد نحوه ی استفاده از انها چیزی میداند .... این تاپیک رو خالی نزارند ...

در جای خواندم که اگر سمت گرم المان رو به دما ی 40 برسانید .. سمت خنک ان تا منفی 30 در جه کاهش پیدا میکند ..........

طرز کار ساده ای داره ولی در نوع خود پیچیده است ............
میتونید به سایت زیر برای خواندن تمام جزییات مراجعه کنید ..
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.المان-سرد-کننده

Arsn
2012/09/03, 01:19
خوب یه چیزی هست که من تو چند جا خواندمش .
میخواستم بدنم این المان های خنک کننده که در بازار هست برای خنک کردن سی پی یو های با دما بیش از 300 درجه (( فکر کنم )) میتواند جواب گو باشد ........
اصلا این المان ها برای خنک کردن ای سی ها خوب هستند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر خوب هستند چرا شرکت ها نمیسازنش و روی ای سی ها نصب نمیکنند ..... شاید بخاطر بازده کم باشه یااااااااااا شاید هم به خاطر مصرف بالاااااااااااااااااااااا ااااااااا

دوستانی که در مورد نحوه ی استفاده از انها چیزی میداند .... این تاپیک رو خالی نزارند ...

در جای خواندم که اگر سمت گرم المان رو به دما ی 40 برسانید .. سمت خنک ان تا منفی 30 در جه کاهش پیدا میکند ..........

طرز کار ساده ای داره ولی در نوع خود پیچیده است ............
میتونید به سایت زیر برای خواندن تمام جزییات مراجعه کنید ..
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.المان-سرد-کننده

وقتی میگی المان خنک کننده من تنم مور مور میشه ! خب بگو TEC ! مخفف ترموالکتریک کولر ! پاساژ امجد در خیابون جمهوری مدل های مختلفش را داره !

مشکل tec نه دماش است و نه مصرفش بلکه سرمای زیادش باعث میشه که دور سوکت برفک بزنه و با آب شدن اون برفک مادربورد بسوزه !

البته یکی از روش های اکستریم کولینگ هم حساب میشه ولی انقدر دردسر داره که ....

nimatehrani3
2012/09/03, 01:28
علت برفکش میتونه دمای پایین پاشه ....درست ... فکر کنم بخار های ایجاد شده رو به برفک تبدیل میکنه و........... خوب راهی براش نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Arsn
2012/09/03, 01:31
علت برفکش میتونه دمای پایین پاشه ....درست ... فکر کنم بخار های ایجاد شده رو به برفک تبدیل میکنه و........... خوب راهی براش نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

راه حل استفاده ترکیبی با یه خنک کننده دیگه است ! عملا خلاقیت میخواد ! مثلا داخل یه سیستم خنک کننده یخچالی ازش استفاده بشه یا توی واتر کولر ها هیت سینک را خنک کنه و از اینجور کارها !

Poorya_Lion
2012/09/03, 07:46
در ادامه فرمایشات علی رضای عزیز هم اشاره کنم که این tec ها در مدل های مختلف با وات ها مختلف وجود دارند که از دو صفحه سرامیکی تشکیل شدند.
همونطور که علی رضا جان اشاره کردند شما فقط باید خلاقیت داشته باشید. کلاً tec خنک کننده نیست !!! انتقال دهنده دما هستش . مثلاً مثلاً 10 واتش از -40 تا +40 هستش . یعنی چی ؟ یعنی اگه شما به یک طرفش +10 درجه دما بدی (به طرف سردش) ، اونطرفش می شه +10 درجه و طرف سرد می شه -10 و tec توی یک چهارم توانش کار می کنه پس از 10 وات 2.5 وات مصرف می کنه. اگه به یک طرفش (منظور از یک طرف، طرف سرد هستش) +40 درجه دما بدی دما رو می گیره و به طرف دیگه منتقل می کنه و طرف سرد -40 می شه ، توی این حالت tec توی 100% توانش کار می کنه و 10 وات برق مصرف می کنه. حالا فکر کن دمای +80 درجه بهش بدی ، از این +80 درجه فقط 40 درجش رو می تونه منتقل بکنه و 40 درجه دیگه روی جسمت باقی می مونه.

اینا تازه نصف راه هستش ، حالا شما باید یک راهی پیدا کنی تا طرف داغ tec رو خنک کنی :d بعضی ها میان از tec های پیاپی پشت سر هم استفاده می کنند ، مثلاً 20 تا tec روی هم ، که روی سرد هر کدوم به روی گرم قبلی هستش ... اینجوری می تونند دما رو از سطح پردازنده با یک برج مثلاً 20 سانتی منتقل کنند که خودش یک ظرفیت گرمایی ایجاد می کنه ولی اول و آخر شما باید طرف داغ tec رو خنک کنی.

nimatehrani3
2012/09/03, 21:51
خوب میشه با یه هتسینک معمولی هم طرف داغش رو خنک کرد . مگه نه؟؟؟؟

nimatehrani3
2012/09/03, 21:55
بعد ایا میتونم از یک 80 واتیش برای خنک کردن سی پی یو زیر در حالت 4 ghz استفاده کرد یا نه :: amd ----- boldazor 8150 or 6200