PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید سیستم تا 1300000

Mr.psd
2012/08/29, 16:50
با سلام و درود به همه دوستان.
راستشو بخواهید بچه ها من چند روز بیشتر نیست که با سایت خوبتون آشنا شدم.
انقدر که مباحث تو فروم تخصصی و سطح بالا بود که من خودم به شخصه خجالت میکشیدم این درخواستمو بیان کنم.
دوستان ازتون میخوام که منو برای خرید یه سیستم کامل تا قیمت 1.300.000 راهنمایی کنید.
این سیستمو بیشتر برای بازی میخوام.
مرسی و ممنون از همه.

Hessam
2012/08/29, 17:14
یک میلیون 400 نمی تونید هزینه کنید...؟
قیمت حدودیش 1 میلیون و 400 میشه. ولی واقعاً ارزشش رو داره:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

در مورد مین برد:

پشتیبانی از چند تصویر با فن آوری CrossFireX دو مسیره
امکانات انعطاف پذیر گرافیک - این مادربرد از CrossFireX دو مسیره برای 3 کارت گرافیک پشتیبانی می کند. CrossFireX ارائه دهنده توان گرافیکی بالایی برای علاقه مندان به بازی های رایانه ای است. این مادربرد این توانایی را دارد که نرخ فریم بالایی را ارئه کند در حالی که کیفیت تصاویر کاهش پیدا نکند.

خازن های تمام جامد با طول عمر 50000 ساعت
مادرردهای Ultra Durable گیگابایت مجهز به خازن های حالت جامد ساخت ژاپن هستند. با طول عمری برابر 50000 ساعت، این خازن های جامد پایداری، دوام و قابلیت اطمینان مورد نیاز پردازنده های قدرتمند و دیگر قطعات لازم برای اجرای نرم افزارها و بازی های جدید را دارند.

HDMI - رابط محتوای چند رسانه ای نسل جدید
HDMI (High Definition Multimedia Interface) درگاهی است که امکان انتقال اطلاعات تصویری بیش از 5 گیگابیت در ثانیه را همراه با صدای با کیفیت بسیار بالا تنها از طریق یک کابل فراهم می‌کند. با وجود این درگاه امکان بازگشایی کردن و انتقال داده های صوتی با کیفیت بالا و تصاویر دیجیتالی با کیفیت 1080pبه صورت غیر فشرده در روی یک کابل فراهم شده است بدون آن که کیفیت صدا و تصویر بر اثر تبدیل دیجیتال به آنالوگ کاهش پیدا کند. به علاوه اینکه HDMI با HDCP (محافظ محتوای دیجیتال در پهنای باند بالا) سازگار است. همچنین قادر به پخش Blu-ray/HD DVD و دیگر محتواهای رسانه ای محافظت شده می باشد.

گرافيک قابل تعويض با LucidLogix Virtu GPU Virtualization
مادربردهاي Z68 گيگابايت از فن آوري Virtu GPU Virtualization شرکت LucidLogix استفاده مي کنند که به کاربران اجازه مي دهد به صورت پويا بين گرافيک مجتمع و کارت گرافيکي مجزا و قدرتمند خود سوئيچينگ انجام دهند. اين فن آوري براي گيمرهايي که وضوح تصويري بالا در بازي ها نياز دارند و مي خواهند از ويژگي هاي چند رسانه اي مجتمع در نسل دوم از پردازنده هاي Core اينتل نيز استفاده کنند ايده آل است. با اين روش، گرافيک قابل سوئيچ کمک مي کند تا مصرف توان گرافيکي رايانه را کهش دهد در حالي که در مواقع لزوم کارايي را افزايش مي دهد.

فن آوري Quick Sync Video اينتل
پردازش محتواي رسانه اي تا دو برابر سريع تر از ديگر محصولات موجود براي تبديل کد فوق العاده سريع فايل هاي تصويري به منظور استفاده در پيکره بندي هاي قابل حمل يا به اشتراک گذاري آنلاين.

فن آوري InTru 3D اينتل
کاربران مي توانند نهايت تجربه ي گرافيک سه بعدي را به صورت روان بر روي رايانه خود تجربه کنند. اکنون مي توانيد فيلم هاي مورد علاقه خود را با Blu-ray Stereo 3D با عينک هاي سه بعدي ببينيد. با اين فن آوري مي توانيد اين محتوا را با کيفيت 1080p full و وضوح تصوير بالا بر روي صفحه نمايش خود و با استفاده از HDMI 1.4 مشاهده کنيد.

فن آوري Insider اينتل
به کاربران اجازه مي دهد تا محتواي با کيفيت 1080p HD را بر روي سيستم مجهز به مادربرد Z68 خود مشاهده کنند.

expellite
2012/08/29, 17:18
حالا شما بگو! 100 تومن میزاره روش.

Hessam
2012/08/29, 17:21
حالا شما بگو! 100 تومن میزاره روش.

پست قبلی گذاشتم.......

expellite
2012/08/29, 17:24
پست قبلی گذاشتم.......
حسام جان این چیپش z68 هستا! ivy bridge ساپورت نمیکنه.

Hessam
2012/08/29, 17:26
حسام جان این چیپش z68 هستا! ivy bridge ساپورت نمیکنه.

سی پی یو که Sandy Bridge هـــه!!!
اصلاً کور آی 3 که ivy bridge نداریم!

expellite
2012/08/29, 17:29
سی پی یو که Sandy Bridge هـــه!!!
اصلاً کور آی 3 که ivy bridge نداریم!
میدونم ولی خوب در اینده بخواد پردازنده شو عوض کنه فقط باید سندی بخره ایوی ساپورت نمیشه.

Hessam
2012/08/29, 17:32
میدونم ولی خوب در اینده بخواد پردازنده شو عوض کنه فقط باید سندی بخره ایوی ساپورت نمیشه.

چرا. تمامی سی پی یو های سندی و آیوی بریدج مبتنی بر سوکت 1155 اینتل رو ساپورت می کنه.

expellite
2012/08/29, 17:39
چرا. تمامی سی پی یو های سندی و آیوی بریدج مبتنی بر سوکت 1155 اینتل رو ساپورت می کنه.
ولی تو سایتش اشاره ای نکرده. چیپستش هم برا نسل قبله.

Castiel
2012/08/29, 17:47

دوست عزیز سندی بریج و ایوی بریج از نظر استفاده روی مادربرد های مختلف این گروه مشکلی ندارند. یعنی میتونید از سی پی یو Core i7-3770K روی مادربرد Z68 استفاده کنید و حتی از سی پی یو Core i5-2500K روی مادربرد Z77 استفاده کنید.

Hessam
2012/08/29, 17:48

اتفاقاً دقیقاً در سایتش اشاره کرده.
به سایت گیگابایت برید. لیست سی پی یو های تحت ساپورت با اون مین برد، نوشته شده. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

expellite
2012/08/29, 17:50
دوست عزیز سندی بریج و ایوی بریج از نظر استفاده روی مادربرد های مختلف این گروه مشکلی ندارند. یعنی میتونید از سی پی یو Core i7-3770K روی مادربرد Z68 استفاده کنید و حتی از سی پی یو Core i5-2500K روی مادربرد Z77 استفاده کنید.
خب چیپ های جدید امکانات بیشتری دارند. در ضمن تو سایتش فقط به نسل 2 اشاره کرده. همین طوری ساپورت نمیکنه باید بایوس اپدیت شه.

Hessam
2012/08/29, 17:54
خب چیپ های جدید امکانات بیشتری دارند. در ضمن تو سایتش فقط به نسل 2 اشاره کرده. همین طوری ساپورت نمیکنه باید بایوس اپدیت شه.

خب آپدیت شده به ورژن rev. 2.1 هست دیگه...

Castiel
2012/08/29, 17:55

پردازنده سیستم را لود می کنه دوست عزیز و مشکلی هم با کارکرد نداره. چه امکاناتی روی مادربرد z68 اضافه خواهد شد؟
فرکاس بالاتر رم؟ لوسید ویرتو؟

expellite
2012/08/29, 17:58
پردازنده سیستم را لود می کنه دوست عزیز و مشکلی هم با کارکرد نداره. چه امکاناتی روی مادربرد z68 اضافه خواهد شد؟
فرکاس بالاتر رم؟ لوسید ویرتو؟
ولی اگه چیپست نسل هفتم بخری بهتره.

Castiel
2012/08/29, 18:02

دقیقا همینطوره دوست من. ولی چیپ Z68 هنوز هم یکی از بهترین گزینه ها برای گیمرها به شمار میاد. امکانات خوبی داره. رم تا 2243 هم روی مادربرد P8Z68-V Pro استفاده می کنم. این در حالی هست که Z77 خیلی راحت تا 2400 ساپورت میده و بستگی به مادربرد میتونه تا 2800 هم شناسایی بکنه.

Hessam
2012/08/29, 18:04

شما از نسل هفتم، 250 هزار تومن معرفی کن! همون رو جایگزین مورد فعلی می کنیم...!

expellite
2012/08/29, 18:46
شما از نسل هفتم، 250 هزار تومن معرفی کن! همون رو جایگزین مورد فعلی می کنیم...!
خوب ......
تو این رنج قیمت B75 پیدا میشه که خوب z68 از اون بهتره!

third person
2012/08/29, 23:12
این سیستم رو هم می تونید در نظر بگیرید :

CPU:INTEL Core I5 2320 ...... 390 T
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600.....90 T
M/B:ASUS P8H61/USB 3.0...... 190 T
VGA:AMD 6850 1GB DDR5
HDD:Seagate Barracuda 500GB 7200 RPM.....140 T
ODD:SAMSUNG 24X SATA...... 40 T
POWER: GREEN - GP530A-EU..... 115 T
CASE:GREEN ZEST ..... 60 T
این سیستم هم نهایت 1400 براتون درمیاد ، و حداقل سیستم برای گیم هستش. گرافیک رو می تونید از برندهای PowerColor یا SAPPHIRE انتخاب کنید که قیمت های پایین تری دارند . میزان رم هم حداقل انتخاب شده ، میتونید یک مقدار بیشتر هزینه کنید و از دو ماژول GeIL Value PLUS 4GB DRR3 1333 Ram استفاده کنید که حدود 110 هزار تومن (یا کمی کمتر) براتون در میاد .

Hessam
2012/08/29, 23:18
این سیستم رو هم می تونید در نظر بگیرید :

CPU:INTEL Core I5 2320 ...... 390 T
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600.....90 T
M/B:ASUS P8H61/USB 3.0...... 190 T
VGA:AMD 6850 1GB DDR5
HDD:Seagate Barracuda 500GB 7200 RPM.....140 T
ODD:SAMSUNG 24X SATA...... 40 T
POWER: GREEN - GP530A-EU..... 115 T
CASE:GREEN ZEST ..... 60 T
این سیستم هم نهایت 1400 براتون درمیاد ، و حداقل سیستم برای گیم هستش. گرافیک رو می تونید از برندهای PowerColor یا SAPPHIRE انتخاب کنید که قیمت های پایین تری دارند . میزان رم هم حداقل انتخاب شده ، میتونید یک مقدار بیشتر هزینه کنید و از دو ماژول GeIL Value PLUS 4GB DRR3 1333 Ram استفاده کنید که حدود 110 هزار تومن (یا کمی کمتر) براتون در میاد .

با عرض پوزش؛
کارت 6850 فعلاً در این بازار خراب شده، موجود نیست! سی پی یو مذکور هم همینطور. (مگه اینکه از خریدهای قبلی فروشندگان بازاری، موجود باشه که احتمالش کمتره)
مین برد معرفی شما هم تا رم های بیش از 1333 رو ساپورت نمی کنه.
پاور انتخابی هم فوله! حداقل 100 وات باید بیش از توان مصرفی کاربر رو انتخاب کرد. (پیشنهاد خود شرکت گرین)
تازه در حالت توصیه شده، 200 وات برآورد میشه معمولاً. حالا چرا، با خداست. باید خودشون پاسخگوی دقیق و فنیش باشن.

third person
2012/08/30, 09:29
با عرض پوزش؛
کارت 6850 فعلاً در این بازار خراب شده، موجود نیست! سی پی یو مذکور هم همینطور. (مگه اینکه از خریدهای قبلی فروشندگان بازاری، موجود باشه که احتمالش کمتره)
مین برد معرفی شما هم تا رم های بیش از 1333 رو ساپورت نمی کنه.
پاور انتخابی هم فوله! حداقل 100 وات باید بیش از توان مصرفی کاربر رو انتخاب کرد. (پیشنهاد خود شرکت گرین)
تازه در حالت توصیه شده، 200 وات برآورد میشه معمولاً. حالا چرا، با خداست. باید خودشون پاسخگوی دقیق و فنیش باشن.

متشکر از راهنماییتون . پیدا نشدن قطعات موردنظر هم خودش معضلی شده در این بازار نابسامان . مین برد رو با توجه به هزینه کم این دوستمون توصیه کردم .، که دستشون برای انتخاب قطعات دیگه باز باشه . برای یک سیستم ارزان قیمت گیم ، فکر میکنیم فرکانس 1333 کافی باشه ، البته اگر حجم کافی رم در نظر گرفته بشه ، مثلا می تونن از دو ماژول رم GeIL که پیشنهاد شده استفاده کنن. در محاسبه پاور هم میشه از اینجا میزان دقیق رو محاسبه کرد : فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.***on.com/PSUEngine
اگر در میزان توان پاور هم حساس هستن میتونن از GREEN - GP600-EU استفاده کنن که 140 تومن هزینه برمیداره. پردازنده رو میتونن از اینجا تهیه کنن : فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
در مورد گرافیک هم فکر کنم بهتره یه مقدار بیشتر هزینه کنن و این رو SAPPHIRE HD 6870 تهیه کنن . حدود 400 تومن درمیاد .

Hessam
2012/08/30, 09:37
متشکر از راهنماییتون . پیدا نشدن قطعات موردنظر هم خودش معضلی شده در این بازار نابسامان . مین برد رو با توجه به هزینه کم این دوستمون توصیه کردم .، که دستشون برای انتخاب قطعات دیگه باز باشه . برای یک سیستم ارزان قیمت گیم ، فکر میکنیم فرکانس 1333 کافی باشه ، البته اگر حجم کافی رم در نظر گرفته بشه ، مثلا می تونن از دو ماژول رم GeIL که پیشنهاد شده استفاده کنن. در محاسبه پاور هم میشه از اینجا میزان دقیق رو محاسبه کرد : فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.***on.com/PSUEngine
اگر در میزان توان پاور هم حساس هستن میتونن از GREEN - GP600-EU استفاده کنن که 140 تومن هزینه برمیداره. پردازنده رو میتونن از اینجا تهیه کنن : فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
در مورد گرافیک هم فکر کنم بهتره یه مقدار بیشتر هزینه کنن و این رو SAPPHIRE HD 6870 تهیه کنن . حدود 400 تومن درمیاد .

خب در این مورد، من معتقدم که نباید یک قطعه رو فدای سایر قطعات کرد. بلکه به صورت تنظیم شده باید بودجه بین انتخاب قطعات توزیع بشه و قطعات هم سطح باشن.
از اونجایی که این دوستمون بودجه اش محدوده، خیلی نمی تونه روی آینده نگری یا ارتقا در آینده، حساب باز کنه.
پاور 600 برای این سیستم خوبه. ولی از اونجایی که سیستم کاربرد گیمینگ داره، من از سری گمینگ یک پاور مناسب پیشنهاد کردم. (با در نظر گرفتن بودجه ی محدود)
ضمناً سایت هایی که توان مصرفی رو محاسبه می کنن، بدون در نظر گرفتن مقدار توصیه یا پیشنهاد شده، حساب می کنن و مقدار فول ولتاژ مصرفی رو در نظر می گیرن. بدون اینکه از کاربرد طرف که گیم باشه، آگاه باشن. بعد از گرافیک و رم، پاور مهم ترین قطعه ایه که باید بهش توجه بشه. (در مورد گیم). هر چند همیشه این توجه باید باشه. نه اینکه مختص گیم باشه.
سایت رایان صبا هم از گرون ترین سایت های فروشگاهی ایرانه و برای این دوستمون که بودجه ی محدودی داره، فکر نمی کنم مناسب باشه. مگه اینکه بودجه شون رو افزایش بدن.
حالا از Mr.psd عزیز خواهش می کنم در مورد سیستم ها نظر بدن و نتیجه گیری نهاییشون رو اعلام کنن...

third person
2012/08/30, 10:10
خب در این مورد، من معتقدم که نباید یک قطعه رو فدای سایر قطعات کرد. بلکه به صورت تنظیم شده باید بودجه بین انتخاب قطعات توزیع بشه و قطعات هم سطح باشن.
از اونجایی که این دوستمون بودجه اش محدوده، خیلی نمی تونه روی آینده نگری یا ارتقا در آینده، حساب باز کنه.
پاور 600 برای این سیستم خوبه. ولی از اونجایی که سیستم کاربرد گیمینگ داره، من از سری گمینگ یک پاور مناسب پیشنهاد کردم. (با در نظر گرفتن بودجه ی محدود)
ضمناً سایت هایی که توان مصرفی رو محاسبه می کنن، بدون در نظر گرفتن مقدار توصیه یا پیشنهاد شده، حساب می کنن و مقدار فول ولتاژ مصرفی رو در نظر می گیرن. بدون اینکه از کاربرد طرف که گیم باشه، آگاه باشن. بعد از گرافیک و رم، پاور مهم ترین قطعه ایه که باید بهش توجه بشه. (در مورد گیم). هر چند همیشه این توجه باید باشه. نه اینکه مختص گیم باشه.
سایت رایان صبا هم از گرون ترین سایت های فروشگاهی ایرانه و برای این دوستمون که بودجه ی محدودی داره، فکر نمی کنم مناسب باشه. مگه اینکه بودجه شون رو افزایش بدن.
حالا از mr.psd عزیز خواهش می کنم در مورد سیستم ها نظر بدن و نتیجه گیری نهاییشون رو اعلام کنن...
پاورهای سری گیمینگ گرین قطعا به خاطر قطعات بکار رفته در شرایط سخت تر استفاده از یک سیستم گیم ، عملکرد بالاتری دارند ، ولی در عین حال قیمت بالاتری هم دارند . اگه با مبلغ 150 تومن تونستن پاور پیشنهادی شما رو در بازار پیدا کنن ، قطعا همون توصیه میشه. در مورد محاسبه توان پاور هم سایت مورد نظر تقریبا! دقیق محاسبه میکنه و کاربر میتونه بنا به نیاز خودش ، توان بیشتری رو در نظر بگیره . این سایت هم یک سایت معتبر در این زمینه هست . میزان توان محاسبه شده توسط سایت حدود 400 وات بود که بنده یک پاور 530 وات رو پیشنهاد کردم ! در مورد سایت رایان صبا هم حق با شماست ، ولی وقتی چاره ای نباشه ....... در ضمن بنده فکر میکنم برای یک سیستم گیم ارزان ، چیپ ست z68 یک مقدار انتخاب گرانی است که البته فراتر از نیاز ایشون هم هست . با انتخاب چیپ ارزان h61 دستشون برای انتخاب یک پردازنده بهتر که تاثیر بسزایی در کارایی سیستم داره ، باز میشه.

Hessam
2012/08/30, 10:29
پاورهای سری گیمینگ گرین قطعا به خاطر قطعات بکار رفته در شرایط سخت تر استفاده از یک سیستم گیم ، عملکرد بالاتری دارند ، ولی در عین حال قیمت بالاتری هم دارند . اگه با مبلغ 150 تومن تونستن پاور پیشنهادی شما رو در بازار پیدا کنن ، قطعا همون توصیه میشه. در مورد محاسبه توان پاور هم سایت مورد نظر تقریبا! دقیق محاسبه میکنه و کاربر میتونه بنا به نیاز خودش ، توان بیشتری رو در نظر بگیره . این سایت هم یک سایت معتبر در این زمینه هست . میزان توان محاسبه شده توسط سایت حدود 400 وات بود که بنده یک پاور 530 وات رو پیشنهاد کردم ! در مورد سایت رایان صبا هم حق با شماست ، ولی وقتی چاره ای نباشه ....... در ضمن بنده فکر میکنم برای یک سیستم گیم ارزان ، چیپ ست z68 یک مقدار انتخاب گرانی است که البته فراتر از نیاز ایشون هم هست . با انتخاب چیپ ارزان h61 دستشون برای انتخاب یک پردازنده بهتر که تاثیر بسزایی در کارایی سیستم داره ، باز میشه.

کاملاً همینطوره. این هم حرفیه...
البته بسته به نیاز خریدار هست... چون هر دو مزیت های خودش رو داره.
معمولاً مین برد رو به عنوان یک قطع پایه و ایستا، یه کم دست بالا در نظر می گیرن و کمتر دیده شده که مین برد رو ارتقا بدن. اکثراً سایر قطعات هست. (به جز مین برد و پارو)
حالا باز خود خریدار باید نظر بده و برای خرید هر دو نوعش مختاره.

Mr.psd
2012/08/30, 10:40
واقعا تو این مدت کم اطلاعات خیلی خوبی دستگیرم شد.
جا داره از تمام بچه ها تشکر ویژه ای داشته باشم.
فقط موردی که تو نظرات دوستان متوجه شدم اینه که شاید بشه با مبلغ 300.000 الی 400.000 بیشتر سیستم متناسب با نظرات دوستان رو خرید.
نتیجه اینکه باید یه مدت یک ماهه رو صبر کنم تا این مبلغ رو بتونم جور کنم.
مورد دیگه بر میگرده به قیمتای غیر واقعی تو بازار که هیچ کس خبر نداره فردا افزایش یا کاهش قیمت خواهیم داشت .این مورد نه تنها تو کار قطعات کامپیوتر بلکه تو تمام صنوف دیده میشه.بازار موبایل که خودم توش مشغولم از این قاعده مستثنا نیست و آدمو به این فکر وا میداره که کمی صبر کنه چون هر از چند گاهی قیمت شکسته میشه و پائین میاد.
با هم از تمام دوستانی که نظرات تخصصی دادن و منو تو این مورد راهنمایی کردن ممنون و تشکر ویژه میکنم.

Hessam
2012/08/30, 10:42
واقعا تو این مدت کم اطلاعات خیلی خوبی دستگیرم شد.
جا داره از تمام بچه ها تشکر ویژه ای داشته باشم.
فقط موردی که تو نظرات دوستان متوجه شدم اینه که شاید بشه با مبلغ 300.000 الی 400.000 بیشتر سیستم متناسب با نظرات دوستان رو خرید.
نتیجه اینکه باید یه مدت یک ماهه رو صبر کنم تا این مبلغ رو بتونم جور کنم.
مورد دیگه بر میگرده به قیمتای غیر واقعی تو بازار که هیچ کس خبر نداره فردا افزایش یا کاهش قیمت خواهیم داشت .این مورد نه تنها تو کار قطعات کامپیوتر بلکه تو تمام صنوف دیده میشه.بازار موبایل که خودم توش مشغولم از این قاعده مستثنا نیست و آدمو به این فکر وا میداره که کمی صبر کنه چون هر از چند گاهی قیمت شکسته میشه و پائین میاد.
با هم از تمام دوستانی که نظرات تخصصی دادن و منو تو این مورد راهنمایی کردن ممنون و تشکر ویژه میکنم.

شما یه قطعات (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) رو یه قیمت دقیق بگیر از مرکز جایی که میخوای بخری... شاید براتون ارزون تر در اومد حتی!! بقیه اش هم می تونی قسط ببندی.

Mr.psd
2012/08/30, 10:46
شما یه قیمت دقیق بگیر از مرکز جایی که میخوای بخری... شاید براتون ارزون تر در اومد حتی!!
Hessam (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) جان میتونم ازت این درخواستو بکنم که در مورد این مراکز خودت بیشتر راهنمایی کنی.

Hessam
2012/08/30, 10:50
Hessam (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) جان میتونم ازت این درخواستو بکنم که در مورد این مراکز خودت بیشتر راهنمایی کنی.

قیمتی که شما میخوای از یه فروشگاه بخری، قطعاً با اون قیمتی که من نوشتم، تفاوت داره. تازه قیمت های حدودی رو هم که نوشتم.
حتی شما می تونی بقیه اش رو قسط ببندی. مثلاً یک میلیون و سیصد رو بدی و بقیه که احیاناً 100 تومن میشه، یه چک یک ماه رو بدی.
حالا اگه در تهیه ی قطعات دچار مشکل شدی، فکر می کنمفرجام (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) عزیز که استاد ماست، بتونه براتون تهیه کنه اگه برای ایشون مقدور باشه.