PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرخواهی برای جمع کردن یک سیستم قوی

m1m2m3
2012/08/27, 23:52
سلام من برای یک سیستم که سرعت و قدرت زیادی برای رندرینگ و میکس و مونتاژ و انیمیشن داشته باشه (نرم افزارهای افترافکت cs6 ادیوس و فتوشاپ وتری دی مکس و...) این سیستم رو مناسب می دونم می خواستم خواهش کنم نظرتون رو اعلام کنید که من تصمیم قطعی بگیرم.

cpu: intel 3930k sandy bridg-e
motherboard :asuse p9x79 deluxe
ssd ocz 120 gig
ram : vengeance 16 gig corsair ddr3
power : cooler master gold
cooler : air & hybride cooler master
case: vk9000 thermaltake (element
vga :nvidia 680 gtx asus
و البته چون مادربرد کارت آنبرد آی لینک 1394 نداره یک برد جداگانه 1394 سری b که قیمتش شاید حدود 15000 تومان باشه. نظرتون درباره سیستم بالا چیه البته بدون اورکلاک ؟
و اما در صورت اورکلاک سی پی یوی 3930 با کولر نوع هیبرید می توان اورکلاکی بدون مشکل و دردسر داشت. یعنی سرعت رو بطور دائم روی فرکانس مثلا 4 یا 4.5 تنظیم کرد یا به سی پی یو فشار وارد می کنه؟

expellite
2012/08/28, 00:19
دارندگی و برازندگی! عالیه ولی Power و کیست رو عوض کنی خوب نیست؟

farjam1990
2012/08/28, 02:29
سیستم خوبیه اما کارت های سری 600 انویدیا دیگه مثل سری 500 مثل 580 در اون حد توانایی کار به عنوان کارت گرافیک حرفه ای رندرینگ و ویوپورت توانایی ندارند. چون در سری 600 انویدیا کارتها فقط و فقط برای پردازش گیم بهینه شدند و هرچه قدر که این کارتهای سری 600 انویدیا در گیم از سری 7000amd قویتر هستند همونقدر هم در کارایی به عنوان کارت رندرینگ ضعیفتر هستند. البته رندر نهایی بر عهده پردازنده هستش و کارت فقط در viewport تاثیر داره
در مورد کولر از برند کولرمستر هم فقط اشاره میکنم که این کولرها فقط و فقط تبلیغات هستند و هیچوقت نمیتونند در حد کولرهایی مثل ترمالرایت سیلور آرو و ترمالرایت آرکون و یا zalman cnps12 ویا noctua nhd14 باشند! بهترین کولرهای ایر دنیا برای سوکت 2011 تا الان ترمالرایت silver arrow و noctua nhd14 هستند و همون بین 4 و 4.5 گیگاهرتز میتونید بدون مشکل اورکلاک کنین

پاور رو هم مشخص نکردید که چند وات هستش!

حجم رم هم مناسبه اما چه فرکانسی مد نظرتونه؟

در مورد کیس هم نظری ندارم چون درسته که سیستم گردش هوا مهمه اما در نهایت به سلیقه شخصی بر میگرده

این هم مقایسه این کارتها در پردازشها
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

m1m2m3
2012/08/28, 09:25
[QUOTE=expellite;42011]دارندگی و برازندگی! عالیه ولی Power و کیست رو عوض کنی خوب نیست؟[/QUOTE

پاور که اکثریت نظرشون درباره کولرمستر و گرین و ترمالتک هست پس شما نظرتون چیه و چرا کولرمستر خوب نیست ؟
کیس رو چرا رد کردید ؟ و نظرتون چیه ؟

m1m2m3
2012/08/28, 09:29
سیستم خوبیه اما کارت های سری 600 انویدیا دیگه مثل سری 500 مثل 580 در اون حد توانایی کار به عنوان کارت گرافیک حرفه ای رندرینگ و ویوپورت توانایی ندارند. چون در سری 600 انویدیا کارتها فقط و فقط برای پردازش گیم بهینه شدند و هرچه قدر که این کارتهای سری 600 انویدیا در گیم از سری 7000amd قویتر هستند همونقدر هم در کارایی به عنوان کارت رندرینگ ضعیفتر هستند. البته رندر نهایی بر عهده پردازنده هستش و کارت فقط در viewport تاثیر داره
در مورد کولر از برند کولرمستر هم فقط اشاره میکنم که این کولرها فقط و فقط تبلیغات هستند و هیچوقت نمیتونند در حد کولرهایی مثل ترمالرایت سیلور آرو و ترمالرایت آرکون و یا zalman cnps12 ویا noctua nhd14 باشند! بهترین کولرهای ایر دنیا برای سوکت 2011 تا الان ترمالرایت silver arrow و noctua nhd14 هستند و همون بین 4 و 4.5 گیگاهرتز میتونید بدون مشکل اورکلاک کنین

پاور رو هم مشخص نکردید که چند وات هستش!

حجم رم هم مناسبه اما چه فرکانسی مد نظرتونه؟

در مورد کیس هم نظری ندارم چون درسته که سیستم گردش هوا مهمه اما در نهایت به سلیقه شخصی بر میگرده

این هم مقایسه این کارتها در پردازشها

سلام درباره کارت که فعلا شاید مجبور باشم سیستم رو با کارت gts250 dk می بندم چون چاره ایی ندارم و پولم برای خرید کارت 680 نمی رسه. و اینکه سری 680 از لحظ کولینگ که نوع هیبرید و ایر هست و مصرف کمتری نسبت به سری 500 داره چرا انو ضعیف می دونید احتمالا فرکانس و رم هم از سری 500 بیشتره پس نمیتونه در کارهای گرافیکی ضعیف عمل کنه.

پاور من سری گلد کولر مستر و 600 ریل هست کافیه یا نه؟
رم باس 1600 هست. cml16gx3m4a1600c9 9-9-9-24 اینهم عبارت کامل نام رم با پسوند و پیشوند
کولر من گرین هست که حدود 100000 تومان خریدم و هنوز بازنکردم و استفاده نشده اما خواستم بدونم اگر مناسب نیست با کولر هیبرید عوض کنم البته احتمالا قصد اورکلاک هم ندارم.
اما نگفتید این مادربرد کارت 1394 آنبرد نداره من یک کارت 1394B که سرعتش دوبرابر سری آ هست با قیمت شاید حدود 15000 تومان بخرم کیفیتش با نوع مثلا 100000 تومانی فرقی داره یا فقط نوع گرونتر خدماتو امکانات جانبی بیشتری داره و کیفیتش با نو.ع ارزونتر یکسانه ؟

در مشورتی که کردم گفتند مادربرد اکستریم ایسوز بخر اما من فکر می کنم همین مادربردی که گفتم عالی باشه حیف که 1394 آنبرد نداره.
و باز در مشورتی که با اهل فن داشتم گفتند سی پی یو را شما خودت اگر بخواهی اورکلاک کنی دشواره و حتی اگر فن هیبرید هم نصب کنی خود سی پی یو خنک می مونه اما ممکنه چیپ برد زیر خود رو در اثر حرارت سوراخ کنه من خودم حقیقتش جرات اورکلاک هیچ موقع نداشتم و ندارم .

farjam1990
2012/08/28, 11:03
سلام درباره کارت که فعلا شاید مجبور باشم سیستم رو با کارت gts250 dk می بندم چون چاره ایی ندارم و پولم برای خرید کارت 680 نمی رسه. و اینکه سری 680 از لحظ کولینگ که نوع هیبرید و ایر هست و مصرف کمتری نسبت به سری 500 داره چرا انو ضعیف می دونید احتمالا فرکانس و رم هم از سری 500 بیشتره پس نمیتونه در کارهای گرافیکی ضعیف عمل کنه.

پاور من سری گلد کولر مستر و 600 ریل هست کافیه یا نه؟
رم باس 1600 هست. cml16gx3m4a1600c9 9-9-9-24 اینهم عبارت کامل نام رم با پسوند و پیشوند
کولر من گرین هست که حدود 100000 تومان خریدم و هنوز بازنکردم و استفاده نشده اما خواستم بدونم اگر مناسب نیست با کولر هیبرید عوض کنم البته احتمالا قصد اورکلاک هم ندارم.
اما نگفتید این مادربرد کارت 1394 آنبرد نداره من یک کارت 1394B که سرعتش دوبرابر سری آ هست با قیمت شاید حدود 15000 تومان بخرم کیفیتش با نوع مثلا 100000 تومانی فرقی داره یا فقط نوع گرونتر خدماتو امکانات جانبی بیشتری داره و کیفیتش با نو.ع ارزونتر یکسانه ؟

در مشورتی که کردم گفتند مادربرد اکستریم ایسوز بخر اما من فکر می کنم همین مادربردی که گفتم عالی باشه حیف که 1394 آنبرد نداره.
و باز در مشورتی که با اهل فن داشتم گفتند سی پی یو را شما خودت اگر بخواهی اورکلاک کنی دشواره و حتی اگر فن هیبرید هم نصب کنی خود سی پی یو خنک می مونه اما ممکنه چیپ برد زیر خود رو در اثر حرارت سوراخ کنه من خودم حقیقتش جرات اورکلاک هیچ موقع نداشتم و ندارم .

خب شما اصلا اون لینک ها رو دیدید که مقایسه گذاشتم ؟
و اینکه سری 680 از لحظ کولینگ که نوع هیبرید و ایر هست و مصرف کمتری نسبت به سری 500 داره چرا انو ضعیف می دونید احتمالا فرکانس و رم هم از سری 500 بیشتره پس نمیتونه در کارهای گرافیکی ضعیف عمل کنه.
قوی یا ضعیف بودم در این نوع پردازش هیچ ربطی به مسائلی که فرمودید نداره! سری 600 برای گیم و بازی بهینه شده نه پردازش ویدئویی!
ما دو نوع پردازش داریم برای گرافیک! یکیش برای گیم هستش و یکیش هم برای پردازش های 3بعدی که مد نظر شماست! سری 600 انویدیا در پردازش مناسب گیم به شدت پیشرفت داشه اما در پردازشهای 3 بعدی مناسب برای نرم افزارهای مورد نظر شما تقریبا" پیشرفتی نداشته! در صورتی که سری amd7000 در این پردازشها واقعا بهتر ظاهر شده! و در اون لینک ها هم میبینی که سری 500 بهتر از 600 بوده

اما در گیم مشخصه که سری 600 بهتره! اما باید یک درک به دست بیارید که پردازش گیمینگ فرق داره با این نوع پردازش!

پاور 600 ریل یا 600 وات؟؟؟ پاور فوقش 4 تا ریل داشته باشه! 600 وات کافی نیست
شما اگه قصد اورکلاک دارید باید حداقل یک 750 تهیه کنید!

والا در مورد اون 1394 فکر نمیکنم فرق زیادی بینشون باشه چون فقط پورت هستند!

در مورد اورکلاک هم اون افرادی که اون حرفارو زدن فکر کنم توهم زدن :دی با ولتاژ مناسب اورکلاک کنید مشکلی پیش نمیاد! با همین مادربوردا 5000 مگاهرتز روی ایر و واترکولینگم تست میگیرن ملت

کیس رو رد نکردم والا چون یه امر شخصیه

پاور هم نمیگم کولرمستر خوب نیست! اما به نظرم اونقدر ارزش هزینه نداره! شما هم به فکر پاور بالای 750 وات باش

m1m2m3
2012/08/28, 11:36
خب شما اصلا اون لینک ها رو دیدید که مقایسه گذاشتم ؟
و اینکه سری 680 از لحظ کولینگ که نوع هیبرید و ایر هست و مصرف کمتری نسبت به سری 500 داره چرا انو ضعیف می دونید احتمالا فرکانس و رم هم از سری 500 بیشتره پس نمیتونه در کارهای گرافیکی ضعیف عمل کنه.
قوی یا ضعیف بودم در این نوع پردازش هیچ ربطی به مسائلی که فرمودید نداره! سری 600 برای گیم و بازی بهینه شده نه پردازش ویدئویی!
ما دو نوع پردازش داریم برای گرافیک! یکیش برای گیم هستش و یکیش هم برای پردازش های 3بعدی که مد نظر شماست! سری 600 انویدیا در پردازش مناسب گیم به شدت پیشرفت داشه اما در پردازشهای 3 بعدی مناسب برای نرم افزارهای مورد نظر شما تقریبا" پیشرفتی نداشته! در صورتی که سری amd7000 در این پردازشها واقعا بهتر ظاهر شده! و در اون لینک ها هم میبینی که سری 500 بهتر از 600 بوده

اما در گیم مشخصه که سری 600 بهتره! اما باید یک درک به دست بیارید که پردازش گیمینگ فرق داره با این نوع پردازش!

پاور 600 ریل یا 600 وات؟؟؟ پاور فوقش 4 تا ریل داشته باشه! 600 وات کافی نیست
شما اگه قصد اورکلاک دارید باید حداقل یک 750 تهیه کنید!

والا در مورد اون 1394 فکر نمیکنم فرق زیادی بینشون باشه چون فقط پورت هستند!

در مورد اورکلاک هم اون افرادی که اون حرفارو زدن فکر کنم توهم زدن :دی با ولتاژ مناسب اورکلاک کنید مشکلی پیش نمیاد! با همین مادربوردا 5000 مگاهرتز روی ایر و واترکولینگم تست میگیرن ملت

کیس رو رد نکردم والا چون یه امر شخصیه

پاور هم نمیگم کولرمستر خوب نیست! اما به نظرم اونقدر ارزش هزینه نداره! شما هم به فکر پاور بالای 750 وات باش

یک مشکل دیگه هم دارم چرا توی سایتهای بنچمارک در کارهای سه بعدی یا در نرم افزارهای دیگه نشان داده 3770 قویتر و سریعتره من الان دچار وسواس شدم میشه اگر اطلاع کافی دارید بفرمایید که 3930 با 6 هسته و با 12 مگ l3 چطور ممکنه مغلوب 3770 بشه بالاخره برای کارهای رندرینگ و افترافکت و میکس و مونتاز و تری دی 3930 بهتره یا 3770 ؟

من قصد قطعی اورکلاک ندارم احتمالش که جرات و جسارت این کار رو داشته باشم کمه اما با وجود اورکلاک نکردن بازهم 600 کم هست ؟ نگفتید از چه برندی بخرم بهتره ؟گرین کولرمستر و یا ترمالتک

کولر گرین ایر درصورتیکه اورکلاک کنم تا فرکانس 4 جواب میده که نوع ایر و واتر نخرم ؟
مادربرد اکستریم ایسوز بهتر از مادربرد انتخابی من هست ؟ و اکستریم سی پی یو های سری 1155 رو هم ساپورت می کنه؟یا فقط 2011 رو ساپورت می کنه ؟

metall_hero
2012/08/28, 11:56
به عنوان کسی که تا دیروز دنبال سی پی یو 3930 و مادربرد x79 بودم بگم که قیمت سی پی یو در صورت پیدا کردن : بالای 1300 هست
و مادربرد حدود 850 تا 880 قیمتشه مادربرد زیاده تو بازار ولی هیچ فروشنده ای این سی پی یو رو تکی نمیفروخت

فقط خواستم از وضع بازار مطلعتون کرده باشم

farjam1990
2012/08/28, 11:56
یک مشکل دیگه هم دارم چرا توی سایتهای بنچمارک در کارهای سه بعدی یا در نرم افزارهای دیگه نشان داده 3770 قویتر و سریعتره من الان دچار وسواس شدم میشه اگر اطلاع کافی دارید بفرمایید که 3930 با 6 هسته و با 12 مگ l3 چطور ممکنه مغلوب 3770 بشه بالاخره برای کارهای رندرینگ و افترافکت و میکس و مونتاز و تری دی 3930 بهتره یا 3770 ؟

من قصد قطعی اورکلاک ندارم احتمالش که جرات و جسارت این کار رو داشته باشم کمه اما با وجود اورکلاک نکردن بازهم 600 کم هست ؟ نگفتید از چه برندی بخرم بهتره ؟گرین کولرمستر و یا ترمالتک

کولر گرین ایر درصورتیکه اورکلاک کنم تا فرکانس 4 جواب میده که نوع ایر و واتر نخرم ؟
مادربرد اکستریم ایسوز بهتر از مادربرد انتخابی من هست ؟ و اکستریم سی پی یو های سری 1155 رو هم ساپورت می کنه؟یا فقط 2011 رو ساپورت می کنه ؟

3770 به خاطر تکنولوژی جدید ساختش و ساپورت از رمهای فرکانس بالاست که قدرت داره
اما در کارهای پردازشی و رندرینگ به علت اینکه 3930 تعداد هسته هاش 6 و تریدهاش 12 هست برتره از 3770 هستش! تعداد هسته ها در رندرینگ بسیار مهمه! اما خب قیمتش هم خیلی بالاتره! اگه الان قیمتش از 3770 حدود 50 درصد بیشتر باشه اما قدرتش حدود 20 درصد بیشتره از 3770
مادربوردش هم ارزون تره!

پاور هم به نظر من انرمکس یا گرین بگیر! 600 وات آخه لب مرزه! و در طول یکسال استفاده 10 درصد از توان پاورها هم کم میشه این رو هم باید حساب کنی
کولر ترمالرایت آرکون یا سیلور آرو بگیر که شرکت گرین داره وارد میکنه و تا 4.4 هم جواب میده

مادربورد اکستریم ایسوس برای همه چیپ ها داریم سری 1155 مادربورد اکستریم خودش رو داره و 2011 هم مدل مخصوص خودش! که اسمش هست Rampage iv extreme با قیمت 950 تومن

m1m2m3
2012/08/28, 12:57
3770 به خاطر تکنولوژی جدید ساختش و ساپورت از رمهای فرکانس بالاست که قدرت داره
اما در کارهای پردازشی و رندرینگ به علت اینکه 3930 تعداد هسته هاش 6 و تریدهاش 12 هست برتره از 3770 هستش! تعداد هسته ها در رندرینگ بسیار مهمه! اما خب قیمتش هم خیلی بالاتره! اگه الان قیمتش از 3770 حدود 50 درصد بیشتر باشه اما قدرتش حدود 20 درصد بیشتره از 3770
مادربوردش هم ارزون تره!

پاور هم به نظر من انرمکس یا گرین بگیر! 600 وات آخه لب مرزه! و در طول یکسال استفاده 10 درصد از توان پاورها هم کم میشه این رو هم باید حساب کنی
کولر ترمالرایت آرکون یا سیلور آرو بگیر که شرکت گرین داره وارد میکنه و تا 4.4 هم جواب میده

مادربورد اکستریم ایسوس برای همه چیپ ها داریم سری 1155 مادربورد اکستریم خودش رو داره و 2011 هم مدل مخصوص خودش! که اسمش هست Rampage iv extreme با قیمت 950 تومن

ممنون از حوصله تون و جوابهای مفیدتون اما این دوتا کولر که فرمودید نوع واترکول هستند یا فقط با هوا ؟ من کولر termalright high- end مدل cpu cooler macho hr-20 خریدم نزدیکه 100000 تومان خوبه یا عوضش کنم ؟
این مادربرد rampage که گفتید چند درصد بهتر از مادربرد px79 deluxe ارزششو داره عوضش کنم یا نه ؟ و از چه لحاظی بهتره ؟ نمی خوام بیش از این گرفتار وسواس بشم .و بی خودی حساسیت بخرج بدم خلاصه یک سیستمی می خوام که نسبت به سیستم فعلی من که سی پی یوی اون 9550 qude اینتل از نوع چهار هسته ای با فرکانس 2.8 هست و مادربردم p5q deluxe هست و 8 گیگ رم ddr2 دارم خیلی قویتر بشه یعنی حداقل 2 یا 3 برابر یا بیشتر میشه ؟ و اینکه قابلیت ارتقاء سی پی یو به نوعهای ایوی بریج 2011 که در آینده می آد را هم داشته باشه.
راستی نگفتید درباره رم خوبه یا نه چون پرسیده بودید فرکانسش چنده مشخصات رم رو دربالا گفتم خوبه ؟

m1m2m3
2012/08/28, 13:04
به عنوان کسی که تا دیروز دنبال سی پی یو 3930 و مادربرد x79 بودم بگم که قیمت سی پی یو در صورت پیدا کردن : بالای 1300 هست
و مادربرد حدود 850 تا 880 قیمتشه مادربرد زیاده تو بازار ولی هیچ فروشنده ای این سی پی یو رو تکی نمیفروخت

فقط خواستم از وضع بازار مطلعتون کرده باشم
تادیروز دنبالش بودید خب میشه بپرسم الان خریدید یا نه اگر جوابتون مثبت هست از این سیستم برای چه کارهایی استفاده می کنید از سرعت عملکردش راضی هستید یا نه ؟

farjam1990
2012/08/28, 13:04
ممنون از حوصله تون و جوابهای مفیدتون اما این دوتا کولر که فرمودید نوع واترکول هستند یا فقط با هوا ؟ هیبرید هستند یا نه ؟ قیمتش چنده ؟ من کولر termalright high- end مدل cpu cooler macho hr-20 خریدم نزدیکه 100000 تومان خوبه یا عوضش کنم ؟
این مادربرد rampage که گفتید چند درصد بهتر از مادربرد px79 deluxe ارزششو داره عوضش کنم یا نه ؟ و از چه لحاظی بهتره ؟ نمی خوام بیش از این گرفتار وسواس بشم .و بی خودی حساسیت بخرج بدم خلاصه یک سیستمی می خوام که نصبت به سیستم فعلی من که سی پی یوی اون 9550 qude ایتل از نوع چهار هسته ای با فرکانس 2.8 هست و مادربردم p5q deluxe هست و 8 گیگ رم ddr2 دارم خیلی قویتر بشه یعنی حداقل 2 یا 3 برابر یا بیشتر میشه ؟

خواهش میکنم دوست عزیز
اینها خنک کننده ایر یا همون هوا هستند. والا اون کلمه هیبرید هم چیزی نیست جز این اسمای تبلیغاتی :دی اگه هیبریدهای کولر مستر اینقدر خوب بود چرا حتی کولرهاش نتونستن از macho بهتر باشن؟ :دی کولرمستر عادت داره اسمای عجیب غریب میاره وسط :دی
اتفاقا بنده میخواستم با حدود 100 تومن همین کولر ماچو رو معرفی کنم که کارایی بسیار خوبی هم داره! شما اگه شماره جدید مجله رو بخری تعداد زیادی کولر رو تست کردیم و ماچو هم توش بوده میتونی اطلاعاتش و شرایط تستها رو ببینی

اون مادربوردهای Rampage سری اکستریم فقط به درد اکستریم اورکلاکر ها میخوره! اونهایی میخوان ببرنش زیر نیتروژن! البته به درد بچه مایه دارها هم میخوره :دی
از نظر کارایی هیچ فرقی با مادربورد خودتون نداره! فقط امکانات اورکلاکینگ بی نظیری بهتون میده! البته اورکلاک زیر نیتروژن! مگرنه روی ایر با هم زیاد فرقی ندارن

با این ارتقا سیستم شما واقعا بعد از اجرای چندتا نرم افزار و یه رندرگیری خودت تفاوت رو احساس میکنی! مدت زمان رندرگیری به شدت کاهش پیدا میکنه نظر من بیشتر از 2 برابر شدنه!

metall_hero
2012/08/28, 13:16
تادیروز دنبالش بودید خب میشه بپرسم الان خریدید یا نه اگر جوابتون مثبت هست از این سیستم برای چه کارهایی استفاده می کنید از سرعت عملکردش راضی هستید یا نه ؟

راستش برای رندر میخواستم
و پیدا هم کردم ولی با تحقیقی که کردم نسبت مبلغی که به این 2 قطعه میدم با نسبت پولی که به 3770 میدم و کاراییش نمی صرفید البته در صورتی که 3770 رو اور کنید
الان روی 3770 یه کولر ماچو هست و تا 4.2-4.3 اور شده !!!!
اگر یکسان هم نباشه ولی با درصد خیلی کمی نسبت به3930 پایین تر هست
3930K=1350
870= X79

-----------
3770k=800
z77= از 450 هست تا 600 تومن که من
Asus p8Z77-V Delux رو بستم
ولی مادربرد MSI-Z77-GD65 هم با قیمت 520 موجود بود

bp1987
2012/08/28, 13:36
راستش برای رندر میخواستم
و پیدا هم کردم ولی با تحقیقی که کردم نسبت مبلغی که به این 2 قطعه میدم با نسبت پولی که به 3770 میدم و کاراییش نمی صرفید البته در صورتی که 3770 رو اور کنید
الان روی 3770 یه کولر ماچو هست و تا 4.2-4.3 اور شده !!!!
اگر یکسان هم نباشه ولی با درصد خیلی کمی نسبت به3930 پایین تر هست
3930K=1350
870= X79

-----------
3770k=800
z77= از 450 هست تا 600 تومن که من
Asus p8Z77-V Delux رو بستم
ولی مادربرد MSI-Z77-GD65 هم با قیمت 520 موجود بود

میلاد خان چرا سابرتوث نبستی چون به نظر من خیلی بیشتر عمر می کنه .

m1m2m3
2012/08/28, 14:39
خواهش میکنم دوست عزیز
اینها خنک کننده ایر یا همون هوا هستند. والا اون کلمه هیبرید هم چیزی نیست جز این اسمای تبلیغاتی :دی اگه هیبریدهای کولر مستر اینقدر خوب بود چرا حتی کولرهاش نتونستن از macho بهتر باشن؟ :دی کولرمستر عادت داره اسمای عجیب غریب میاره وسط :دی
اتفاقا بنده میخواستم با حدود 100 تومن همین کولر ماچو رو معرفی کنم که کارایی بسیار خوبی هم داره! شما اگه شماره جدید مجله رو بخری تعداد زیادی کولر رو تست کردیم و ماچو هم توش بوده میتونی اطلاعاتش و شرایط تستها رو ببینی

اون مادربوردهای Rampage سری اکستریم فقط به درد اکستریم اورکلاکر ها میخوره! اونهایی میخوان ببرنش زیر نیتروژن! البته به درد بچه مایه دارها هم میخوره :دی
از نظر کارایی هیچ فرقی با مادربورد خودتون نداره! فقط امکانات اورکلاکینگ بی نظیری بهتون میده! البته اورکلاک زیر نیتروژن! مگرنه روی ایر با هم زیاد فرقی ندارن

با این ارتقا سیستم شما واقعا بعد از اجرای چندتا نرم افزار و یه رندرگیری خودت تفاوت رو احساس میکنی! مدت زمان رندرگیری به شدت کاهش پیدا میکنه نظر من بیشتر از 2 برابر شدنه!

بازهم تشکر می کنم واقعا انجمن فعالی هست خداقوت می گم به مدیران و اعضای این انجمن خوب موفق باشید
راستش من تصمیمم این بود که همین سیستم رو با 3960 ببندم اما چندوقت پیش بعضی از قطعاتشو را خریدم البته به جز سی پیو و گرافیک که پولم نرسید صبر کردم تا الان و گفتم بهتره صبرکنم بلکه د رپاییز و اواخر سال میلادی قیمتها پایین بیاد اما دیروز متوجه شدم به جای اینکه پایین بیاد داره سیرصعودی طی می کنه حالا از دیروز به بعد و بعد از مشورتهایی که کردم نتیجه گرفتم که 3960 برای کسانیکه می خوان اورکلاک با نتظیمات بهتری نسبت به 3930 داشته باشند خوب است و در حالت اور نشده اختلاف سرعت این دو شاید 10 درصد یا کمتر باشه و نمی صرفه که به خاطر 3 مگ کش بیشتر و کمی فرکانس بیشتر 3960 را با حدود یک میلیون اختلاف قیمت بخرم پس تصمیم گرفتم اگر بشه همون 3930 رو بگیرم امیدوارم تصمیم خوبی گرفته باشم و عجولانه نباشه . به نظرشما هم هرچه زودتر اقدام کنم برای خرید 3930 بهتره تا اینکه صبرکنم ؟
بازهم ممنون و سپاسگزارم

farjam1990
2012/08/28, 14:44
بازهم تشکر می کنم واقعا انجمن فعالی هست خداقوت می گم به مدیران و اعضای این انجمن خوب موفق باشید
راستش من تصمیمم این بود که همین سیستم رو با 3960 ببندم اما چندوقت پیش بعضی از قطعاتشو را خریدم البته به جز سی پیو و گرافیک که پولم نرسید صبر کردم تا الان و گفتم بهتره صبرکنم بلکه د رپاییز و اواخر سال میلادی قیمتها پایین بیاد اما دیروز متوجه شدم به جای اینکه پایین بیاد داره سیرصعودی طی می کنه حالا از دیروز به بعد و بعد از مشورتهایی که کردم نتیجه گرفتم که 3960 برای کسانیکه می خوان اورکلاک با نتظیمات بهتری نسبت به 3930 داشته باشند خوب است و در حالت اور نشده اختلاف سرعت این دو شاید 10 درصد یا کمتر باشه و نمی صرفه که به خاطر 3 مگ کش بیشتر و کمی فرکانس بیشتر 3960 را با حدود یک میلیون اختلاف قیمت بخرم پس تصمیم گرفتم اگر بشه همون 3930 رو بگیرم امیدوارم تصمیم خوبی گرفته باشم و عجولانه نباشه . به نظرشما هم هرچه زودتر اقدام کنم برای خرید 3930 بهتره تا اینکه صبرکنم ؟
بازهم ممنون و سپاسگزارم

خواهش میکنم دوست گرامی لطف دارید
همون 3930 بهتر هستش چون فرقش با 3960 1 میلیون تومن نیست از نظر کارایی!
به نظرم هرچه زودتر اقدام کنید
در بازار ایران چیزی که شروع به گرون شدن کنه ارزون نمیشه! شاید گرون شدنش فقط متوقف بشه

m1m2m3
2012/08/28, 15:11
خواهش میکنم دوست گرامی لطف دارید
همون 3930 بهتر هستش چون فرقش با 3960 1 میلیون تومن نیست از نظر کارایی!
به نظرم هرچه زودتر اقدام کنید
در بازار ایران چیزی که شروع به گرون شدن کنه ارزون نمیشه! شاید گرون شدنش فقط متوقف بشه

درباره کارت گرافیک پس اگر پولم رسید فعلا ایسوز مدل gtx 580 بخرم البته این رو درنظر داشته باشید که کامپیوتر من مدت زمان زیادی برای کارهای مختلف بطور پیوسته روشن هست و باید کارت گرافیک و همه قطعات از دوام و عمر کافی و سیستم خنک کننده خوب برخوردار باشند با توجه به این مسائلی که گفتم شما پیشنهادتون 580 انودیا برند ایسوز هست ؟

farjam1990
2012/08/28, 15:26
اگر مد نظرتون 580 هستش بنده همون asus و یا msi lightning رو توصیه میکنم
هم از نظر کولینگ قویتر هم از نظر عمر بیشتر به علت استفاده از قطعات درجه یک در این 2 محصول
من asus Direct cu یکی 2 مدلش رو تست کردم از جمله 6970و راضی بودم
Msi lightning هم 6970 اش رو قبلا" خودم داشتم الان هم 580 اش رو دارم و راضی ام کاملا"

m1m2m3
2012/08/28, 15:34
اگر مد نظرتون 580 هستش بنده همون asus و یا msi lightning رو توصیه میکنم
هم از نظر کولینگ قویتر هم از نظر عمر بیشتر به علت استفاده از قطعات درجه یک در این 2 محصول
من asus Direct cu یکی 2 مدلش رو تست کردم از جمله 6970و راضی بودم
Msi lightning هم 6970 اش رو قبلا" خودم داشتم الان هم 580 اش رو دارم و راضی ام کاملا"

عجب سرعتی کمتر سایتی اینطور سریع جواب میدن .
من در سایت سخت افزار دیدم توضیحات مربوط ماتریکس و فانتوم که البته معایبی داشت از جمله دمیدن گرما به داخل کیس. اگر میشه این نوع asus direct cu رو سایتی معرفی کنید که توضیحات کاملی درباره مشخصات اون داده باشه و انو کامل معرفی کنه چند گیگ رم داره فرکانسش چقدر تعداد هسته های کودا چندتاست و... و چند وات مصرف داره ؟ پس با این حساب حتما باید پاور 600 کولر مستر رو با یک پاور 700 یا 800 وات گرین عوض کنم سری گلد باشه یا معمولی ؟واقعا معذرت می خوام خیلی این مبحث طولانی شد.

farjam1990
2012/08/28, 19:31
عجب سرعتی کمتر سایتی اینطور سریع جواب میدن .
من در سایت سخت افزار دیدم توضیحات مربوط ماتریکس و فانتوم که البته معایبی داشت از جمله دمیدن گرما به داخل کیس. اگر میشه این نوع asus direct cu رو سایتی معرفی کنید که توضیحات کاملی درباره مشخصات اون داده باشه و انو کامل معرفی کنه چند گیگ رم داره فرکانسش چقدر تعداد هسته های کودا چندتاست و... و چند وات مصرف داره ؟ پس با این حساب حتما باید پاور 600 کولر مستر رو با یک پاور 700 یا 800 وات گرین عوض کنم سری گلد باشه یا معمولی ؟واقعا معذرت می خوام خیلی این مبحث طولانی شد.

البته دمیدم هوای گرمش به داخل کیس برای ایسوس هم هست اما اونقدر زیاد نیست
پاور سری معمولی گرین هم باشه خوبه اما خب گلد مسلما" بهتره :دی
775 یا 885 البته اگه گیر بیاد

این هم ریویو از 580 ایسوز
پایین سمت چپ رو هم در اون لینک باز کنید نوشته page
لیست تستهت و نتایج رو هم زده

m1m2m3
2012/08/28, 23:40
من متوجه شدم رمی که خریدم dual channel هست درسته یا نه ؟ مدل vengeance-lp 16 gb cml16gx3m41600c9 corsair . فرکانس 1600
qude channel بهتر از دو کاناله هست ؟

VSH-Katana
2012/08/29, 01:26
وقتی یه رم دوال هست به این معنی هست هر دوتا رم شما در یک بسته به صورت جفتی عرضه میشن!
و کواد هم به همین شکل!
اما استفاده از دوال به چیپست پردازنده برمیگرده یعنی توانایی استفاده از حالت دوال اما کواد تنها بردهای چیپست 2011 توانایی استفده ازش رو دارن اما دوا تقریبا تمام بردهای بازار پشتیبانی میکنن!
یعنی اینکه وقتی شما رمهای خودتون رو قرار میدی رو برد در صورتی که دو یا تعداد زوج باشن سیستم از اونها به صورت دو کاناله استفاده میکنه!

Hessam
2012/08/29, 06:48
وقتی یه رم دوال هست به این معنی هست هر دوتا رم شما در یک بسته به صورت جفتی عرضه میشن!
و کواد هم به همین شکل!
اما استفاده از دوال به چیپست پردازنده برمیگرده یعنی توانایی استفاده از حالت دوال اما کواد تنها بردهای چیپست 2011 توانایی استفده ازش رو دارن اما دوا تقریبا تمام بردهای بازار پشتیبانی میکنن!
یعنی اینکه وقتی شما رمهای خودتون رو قرار میدی رو برد در صورتی که دو یا تعداد زوج باشن سیستم از اونها به صورت دو کاناله استفاده میکنه!

برای تکمیل این متن، روی مین های z77 شما می تونی دو تا دوال هم بذاری. یعنی همون 16 گیگ و حتی بیشتر هم ساپورت می کنه با این تفاوت که دیگه چهار کاناله قرار نمی گیره. بلکه به صورت دو تا دو کاناله قرار می گیره.

m1m2m3
2012/08/29, 09:36
و کواد هم به همین شکل!

سلام علیکم من رمها رو در پک 4 تایی خریدم یعنی یک بسته رم به من دادند 4*4g این میشه quad channel یعنی چهار کاناله است ؟ مادربردم هم سری 2011 هست یعنی چهار کاناله ساپورت می کنه.

m1m2m3
2012/08/29, 09:50
ببخشید می خواستم بدونم توی سری مادربردهای p9x79 که چند مدل داره شامل : p9x79 - p9x79 deluxe - p9x79 pro - p9x79 ws - p9x79 le - وسری rampage exteme :که 4 تا هم مدل rampage داره . کدوم بهتر و قویتره ؟به نظر شما.البته فقط از نظر اورکلاکینگ منظورم نیست چون اهلش نیستم منظورم بطورکلی از همه لحاظ است یعنی سیستم کولینگ - تکنولوژیهای روز - قدرت و سرعت - کیفیت و دوام قطعات مادربرد و امکانات و .... با توجه به تمام این موارد کدوم به عنوان بهترین شناخته میشه.من خودم P9x79 deluxe را خریدم اما ناراحتم که چرا 1394 نداره و پشیمانم که چرا یک مدل دیگه از این مجموعه انتخاب نکردم که این امکان رو داشته باشه.

من در سایت ایسوز بررسی کردم فقط برای دو مدل p9x79 - p9x79 WS پورت 1394 گذاشته بقیه این پورت را متاسفانه ندارند!!!!!!!!!!!!!!!!

و سوال دیگه من اینکه شرکت ایسوز هدفش از حذف پورت 1394 در بعضی از مادربردهای قوی و حرفه ایی خود از جمله p9x79 deluxe و rampage چیست چرا پورت به این مهمی و کاربردی رو حذف کرده آیا توجیه منطقی برای اون داره ؟ و آیا جایگزینی برای اون در نظر گرفته؟ این سوال ذهن منو درگیر کرده !!!!

درضمن روی بسته بعضی از این مادربردهایی که گفتم مثلا p9x79 WS نوشته windows 8 ready منظور چیست ؟

m1m2m3
2012/08/29, 10:59
راستی نسخه نهایی ویندوز هشت اومده می خواستم بدونم درایورها رو داره مشکلی با سخت افزارها یا نرم افزارها نداره و هر نرم افزاری که در سون نصب میشد در اینجا هم به راحتی قابل نصبه و سخت افزارها رو هم به راحتی می شناسه ؟

bp1987
2012/08/29, 11:08
سلام نسخه نهاییش نیومده ولی لو رفته و می تونی هم دانلودش کنی و هم بخریش
با درایور هم مشکلی نداشت لااقل برای من و کسانی که میشناختم
فقط تنها مشکلی که داره اینه که ی کرک مطمین براش نیومده

m1m2m3
2012/08/29, 11:23
سلام نسخه نهاییش نیومده ولی لو رفته و می تونی هم دانلودش کنی و هم بخریش
با درایور هم مشکلی نداشت لااقل برای من و کسانی که میشناختم
فقط تنها مشکلی که داره اینه که ی کرک مطمین براش نیومده
خب پس مشکلی نداره برای دانلود فعال کردن دائمی و مطمئن تواین سایت وارد بشید فقط از مدیران سایت خواهش می کنم این بخش رو حذف نکنید.
اگر در آدرس زیر وارد شدید و تصاویر رو ندیدید باید ثبت نام کنید و دستور تصویری اکتیوکردن قانونی و دائمی وندوز 8 را مطالعه کنید.
دوستان هرکس استفاده کرد و نتیجه مطلوب گرفت لطفا در اینجا خبر دهید باتشکر

m1m2m3
2012/08/29, 15:06
ببخشید می خواستم بدونم توی سری مادربردهای p9x79 که چند مدل داره شامل : p9x79 - p9x79 deluxe - p9x79 pro - p9x79 ws - p9x79 le - وسری rampage exteme :که 4 تا هم مدل rampage داره . کدوم بهتر و قویتره ؟به نظر شما.البته فقط از نظر اورکلاکینگ منظورم نیست چون اهلش نیستم منظورم بطورکلی از همه لحاظ است یعنی سیستم کولینگ - تکنولوژیهای روز - قدرت و سرعت - کیفیت و دوام قطعات مادربرد و امکانات و .... با توجه به تمام این موارد کدوم به عنوان بهترین شناخته میشه.من خودم P9x79 deluxe را خریدم اما ناراحتم که چرا 1394 نداره و پشیمانم که چرا یک مدل دیگه از این مجموعه انتخاب نکردم که این امکان رو داشته باشه.

من در سایت ایسوز بررسی کردم فقط برای دو مدل p9x79 - p9x79 WS پورت 1394 گذاشته بقیه این پورت را متاسفانه ندارند!!!!!!!!!!!!!!!!

و سوال دیگه من اینکه شرکت ایسوز هدفش از حذف پورت 1394 در بعضی از مادربردهای قوی و حرفه ایی خود از جمله p9x79 deluxe و rampage چیست چرا پورت به این مهمی و کاربردی رو حذف کرده آیا توجیه منطقی برای اون داره ؟ و آیا جایگزینی برای اون در نظر گرفته؟ این سوال ذهن منو درگیر کرده !!!!

درضمن روی بسته بعضی از این مادربردهایی که گفتم مثلا p9x79 WS نوشته windows 8 ready منظور چیست ؟

farjam1990
2012/08/29, 15:12

در تمام موارد+ اورکلاکینک سری rampage از همه کار آمد تره اما در کارایی معمولی و حتی رندرگیری تفاوتی نیست! اگه سیستم کولینگ قویتره داره در اورکلاک قدرتش رو نشون میده نه کارایی! اگه فازهای برق بیشتری داره در کارایی عادی تاثیر نمیذاره و فقط در اورکلاک
در کارایی عادی در همون حد مدل پرو و معمولی هستش شاید 1 درصد بهتر
در مورد اون پورت هم هرچقدر هم مهم باشه اما میان به استفاده عمومیش نگاه میکنن. من تا حالا کسیو ندیدم از این پورت استفاده کنه و بهش نیاز داشته باشه جز شما. به همین دلیل که این پورت ها استفاده عمومی ندارند حذف شدند و فقط در برخی مدل ها قرار داده شده که اگه کسی نیاز داشت اون برد استفاده کنه
والا در مورد جایگزینش خبر ندارم

اون آخری هم یعنی اینکه ویندوز 8 رو ساپورت میکنه! البته شاهکار نکرده تقریبا" همه ساپورت میکنن

m1m2m3
2012/08/29, 15:55
من تا حالا کسیو ندیدم از این پورت استفاده کنه و بهش نیاز داشته باشه جز شما. به همین دلیل که این پورت ها استفاده عمومی ندارند حذف شدند و فقط در برخی مدل ها قرار داده شده که اگه کسی نیاز داشت اون برد استفاده کنه
والا در مورد جایگزینش خبر ندارم

پس هیچ کس حتی کسانیکه در کارهای میکس و مونتاژ فیلم هستند به اون نیازی ندارند پس چطوری تصاویر دوربینهاشون رو مثلا هندی کم رو به کامپیوتر وارد می کنند یا اگر در کار میکس و مونتاژ بخوان در حین تدوین فیلم پیش نمایش روی تلویزیون داشته باشند و پلی کنند چطوری سه تا فیش قرمز و زرد و سفید رو از تلویزیون به کامپیوتر وصل می کنند اگر شما می گوید 1394 کاربرد زیادی نداره حالا می گیم افراد خاصی که بطور حرفه ایی میکس و مونتاي فیلم انجام می دهند کارت کپچر می خرند و شاید اون بجای 1394 باشه اما افراد معمولی مثلا خود شما یا اطرافیانتون هیچ موقع نمی خواهین فیلم دوربین شخصیتون رو کپچر کنید البته همین الان یک دفعه به ذهنم خورد که لابد این افراد هم برای اتصال دوربین از usb استفاده می کنند البته نمی دونم کیفیت و سرعت انتقال یواس بی بیشتره یا 1394 !!ولی شاید پاسخ سوالم همین باشه.

farjam1990
2012/08/29, 16:14
خب میشه بگید به عنوان مثال حدود 200 تا 300 میلیون نفری که مادربورد میخرن چند نفرشون توی کار میکس و مونتاژ فیلم هستن که ایسوس تصمیم بگیره همه مادربوردهاشو مجهز کنه به این پورت؟ فکر میکنم حداقل دیگه 500 عنوان شغلی مربوط به سخت افزار باید داشته باشیم و 10 تاش مربوط به مونتاژ و میکس میشه! من به راحتی در بین 1000 نفری که در این سایتها و جوامع مجازی میشناسم فقط 2-3 نفر رو دارم که توی این کار هستن پس میشه به عنوان یک جامعه نمونه از هر 1000 نفر اصلا 10 نفر کار مونتاژ و میکس با دورببین هندیکم و اینها کار میکنن

با تناسب 10 به هزار شما باشی میای به خاطر اون 10 نفر در هزار نفر در تمام محصولاتت اون چیزیو که اون 10 نفر میخوان قرار بدی؟
تازه اون هم دیگه الان کم کم از طریق نوار ویدئویی انجام نمیشه با اومدن تکنولوژی hd
الان در هر خونه ای نگاه کنی دوربین های دیجیتال جایگزین محصولات نواری شده
همین که در یکی دو مدل از مادربورداش این امکان رو گذاشته خیلیه! و کسی هم که بهش نیاز داره میره و اون مدلها رو میخره
و اینکه هندی کم ها هم خیلی وقته دارن میمیرن(اون انواعیش که نمیتونن روی دیسک سخت رکورد کنن)

m1m2m3
2012/08/29, 17:34
ببخشید من تو اینترنت سرچ کردم ببینم مبدلی پیدا میشه که usb رو به 1394 تبدیل کنه دیدم یک پک پر از اتصالات مختلف وجود داره که انوع تبدیلها به موارد مختلف و از جمله تبدیل یو اس بی به 1394 وجود داره لطفا به لینک زیر بروید و تصویر پک رو ببینید.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.تبدیل+USB.html

Republic Of Gamers
2012/09/03, 14:32
چرا پاور انرمکس نمی گیری ؟ کیفیتش عالیه