PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره خرید درایو حالت جامد - حافظه - بورد اصلی - خنک کننده ی پردازنده - کارت گرافیک

Gone
2012/08/25, 12:02
درود بر اساتید فن.

مدتی پیش (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D8%B3%D9%87-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D8%A2%D8%AE%D8%B1-%D8%9F-)?p=38862&viewfull=1#post38862) (همانطور که شاید مطلع باشید) تصمیم خرید برای یک سیستم کامپیوتر رومیزی را داشتم که بالاخره موفق به تهیه نیمی از آن شدم که به این شرح می باشد. ( HTTP (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-%D8%B3%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1)?p=39677&viewfull=1#post39677) )
آدرس لینک صحیح می باشد ولی تا آنجا که از شواهد پیداست، فعلا در دسترس نیست.

A1 = پردازنده Intel 3770K

A2 = هارد دیسک Seagate ST1000DM003

A3 = منبع تغذیه Green GP585B

A4 = شاسی Green Cougar X3

A5 = یک درایو دیسک نوری سبک وزن!

الباقی مانده ی قطعات متصور عبارتند از :

B1 = Motherboard

B2 = R.A.M

B3 = S.S.D

B4 = CPU Air Cooling System

B5 = V.G.A

بودجه تا 1,200,000 خواهد بود ( با توجه به اینکه حقیر چیزی از تغییرات در ولتاژ و ضریب ها و پایدار سازی آنها نمی دانم و اینکه این کامپیوتر رومیزی برای شخص سومی خواهد بود که زیاد درگیر افزایش

فرکانس و زیر نظر داشتن درجه حرارت بخش های مختلف نیست و در کل پایداری در مدت زمان طولانی بسیار مهم است برایشان، آیا هنوز هم O.C. به صلاح خواهد بود؟ و پس جسارتا خواهش مند است

قطعات پیش نهادی با در نظر گرفتن این مهم باشد و دیگر اینکه خواهش می کنم اجناس پیشنهادی حتی المقدور با ذکر مکان خرید و موجودی آن در این آشفته بازار باشند. )

1 = Asus P8Z77 V LE یا مشابه

2 = G.Skill 2X8GB 2133 CL9 Or CL11 یا مشابه

( دو سؤال در مورد حافظه و بورد اصلی از اساتید؟ آیا در بکارگیری تمام توان حافظه های GSKILL 2133 سری Ripjaws Z یا سری X آن فقط پردازنده (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(8M-Cache-up-to-3_90-GHz)#infosectionmemoryspecifications) مؤثر است ؟

اگر پاسخ مثبت است آیا در اینصورت برای رسیدن حافظه به این فرکانس می بایست با بکارگیری تکنیک خاصی این کار را کرد - سؤال مبتدی بنده را ببخشید، مدت ها از دنیای تکنولوژی فاصله گرفته ام - و

اگر جواب منفی است و به برد اصلی مربوط می شود، آیا باز هم در آن حالت نیاز به تکنیک خاصی از جمله ( O.C. ) می باشد. )

3 = ADATA S511 60 GB یا مشابه

4 = Noctua U9B - ThermalRight HR02 Macho - Noctua U9DO - Zalman CNPS 10X Performa، آیا با توضیحات بالا استفاده از کولر جداگانه برای 3770K ضروری اشت؟ ( بسوزد پدر اعتیاد! )

5 = کارت گرافیک تا سقف مناسب با توجه به بودجه و التزام خرید دیگر قطعات، حتی الامکان nVidia و دارای Cuda بیشتر.

در آخر فقط عرض احترام و ادب خدمت اساتید و عذرخواهی بابت تمامی مزاحمت های طاقت فرسای من.

@};-

Gone
08.25.2012
01:30PM+03:30GMT

پ.ن. : لطفا در صورت سرزدن هرگونه خطا از حقیر، تذکر دهید.

ARMIN
2012/08/25, 12:28
دوست عزيز، 60 گيگ براى درايو جامد خيلى كمه، حداقل بايد 120 گيگ بگيرى.

expellite
2012/08/25, 12:40
درایو جامد خیلی گرونه. خوب یکم قناعت کن دیگه. همون 60 برا ویندوز خوبه.

Arsn
2012/08/25, 15:07
درود بر اساتید فن.

مدتی پیش (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.نظرسنجی-برای-خرید-(-قسمت-سه-قسمت-آخر-؟-)?p=38862&viewfull=1#post38862) (همانطور که شاید مطلع باشید) تصمیم خرید برای یک سیستم کامپیوتر رومیزی را داشتم که بالاخره موفق به تهیه نیمی از آن شدم که به این شرح می باشد. ( HTTP (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.فروشگاه-فروم-سخت-افزار-(فروش-ویژه-توسط-مجموعه-سخت-افزار)?p=39677&viewfull=1#post39677) )

A1 = پردازنده Intel 3770K

A2 = هارد دیسک Seagate ST1000DM003

A3 = منبع تغذیه Green GP585B

A4 = شاسی Green Cougar X3

A5 = یک درایو دیسک نوری سبک وزن!

الباقی مانده ی قطعات متصور عبارتند از :

B1 = Motherboard

B2 = R.A.M

B3 = S.S.D

B4 = CPU Air Cooling System

B5 = V.G.A

بودجه تا 1,200,000 خواهد بود ( با توجه به اینکه حقیر چیزی از تغییرات در ولتاژ و ضریب ها و پایدار سازی آنها نمی دانم و اینکه این کامپیوتر رومیزی برای شخص سومی خواهد بود که زیاد درگیر افزایش

فرکانس و زیر نظر داشتن درجه حرارت بخش های مختلف نیست و در کل پایداری در مدت زمان طولانی بسیار مهم است برایشان، آیا هنوز هم O.C. به صلاح خواهد بود؟ و پس جسارتا خواهش مند است

قطعات پیش نهادی با در نظر گرفتن این مهم باشد و دیگر اینکه خواهش می کنم اجناس پیشنهادی حتی المقدور با ذکر مکان خرید و موجودی آن در این آشفته بازار باشند. )

1 = Asus P8Z77 V LE یا مشابه

2 = G.Skill 2X8GB 2133 CL9 Or CL11 یا مشابه

( دو سؤال در مورد حافظه و بورد اصلی از اساتید؟ آیا در بکارگیری تمام توان حافظه های GSKILL 2133 سری Ripjaws Z یا سری X آن فقط پردازنده (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(8M-Cache-up-to-3_90-GHz)#infosectionmemoryspecifications) مؤثر است ؟

اگر پاسخ مثبت است آیا در اینصورت برای رسیدن حافظه به این فرکانس می بایست با بکارگیری تکنیک خاصی این کار را کرد - سؤال مبتدی بنده را ببخشید، مدت ها از دنیای تکنولوژی فاصله گرفته ام - و

اگر جواب منفی است و به برد اصلی مربوط می شود، آیا باز هم در آن حالت نیاز به تکنیک خاصی از جمله ( O.C. ) می باشد. )

3 = ADATA S511 60 GB یا مشابه

4 = Noctua U9B - ThermalRight HR02 Macho - Noctua U9DO - Zalman CNPS 10X Performa، آیا با توضیحات بالا استفاده از کولر جداگانه برای 3770K ضروری اشت؟ ( بسوزد پدر اعتیاد! )

5 = کارت گرافیک تا سقف مناسب با توجه به بودجه و التزام خرید دیگر قطعات، حتی الامکان nVidia و دارای Cuda بیشتر.

در آخر فقط عرض احترام و ادب خدمت اساتید و عذرخواهی بابت تمامی مزاحمت های طاقت فرسای من.

@};-

Gone
08.25.2012
01:30PM+03:30GMT

پ.ن. : لطفا در صورت سرزدن هرگونه خطا از حقیر، تذکر دهید.

سلام بر مرد ادب ! مبارک باشه

قطعات را به شرح زیر بخر

ASUS P8Z77-V LE Plus
PATRIOT Viper Xtreme Div***on II 4*4GB 2133
Ocz Agility 60 GB
Thermalright Macho

درباره رم :

اگر فکر میکنید 8 گیگ رم کافیه میتونید از برند پاتریوت و سری گیمینگ 2 عدد رم 4 گیگ با باس 2400 تهیه کنید که قیمتش 230 تومن است !
تاکید میکنم ایوی بریج به فرکانس مموری خیلی حساسه یعنی اگر بودجتون اجازه میده از همین ماژول های بالا 4 عدد تهیه کنید یعنی 4 ماژول 4 گیگ پاتریوت گیمینگ باس 2400 که قیمتش 460 تومان میشه

جمع قطعات بالا 1 میلیون تا 1030 میشه و حدود 200 تومان برای کارت باقی میمونه ! من قیمت کارت گرافیک ندارم ، اگر دیدید با 200 کارت مناسب نمیتونید بخرید سالید را بعدا بخرید ، اینجوری بودجه کارتتون میشه 400 !

در جواب سوالاتون :

میتونید 3770 را به گونه ای اورکلاک کنید (تا فرکانس 4 یا 4.2 ) که تا 10 سال نیازی به هیچ تغییری در ولتاژ و ... نباشه ! در هر حال من اورکلاک را توصیه میکنم ! به خصوص که کولر خوبی خواهید خرید
دفعه اول یه کم اورکلاک کردند سخت است ولی تا سالها میتونید ازش استفاده کنید

ایوی بریج به شدت به فرکانس رم عکس العمل نشون میده و بهتره تا جای ممکن رم با فرکانس بالا بگیرید ! در باره فرکانس 2133 مشکلی نیست و خیلی راحت با xmp رم را میشناسونید ولی 2400 یه کم تنظیمات دستی دارد که سخت نیست

درباره کارت گرافیک اول تصمیم بگیرید که سالید اولویت هست یا نه تا بودجه را مشخص کنیم که 200 است یا 400 تومان !

surena_iran2564
2012/08/26, 02:45
با سلام
شرمنده وسط بحثتون وارد میشم
اینکه میگید پردازنده آی وی به فرکانس حساسه رو یکم بیشتر توضیح میدید؟
چون این پردازنده در مشخصاتش نوشته: supports DDR3-1333 and DDR3-1600 memory
با این شرایط اگه رم با سرعت های بالاتر از 1600 بگزاریم چطور به سیستم ما و پردازنده کمک میکنه. در حالی که پردازنده قاعدتا بیشتر از اون رو ساپورت نمیکنه.

با سپاس

Gone
2012/08/26, 08:54
درود بر مرد مردستان روزهای سخت ! ( به یاد م. امید عزیز، شاعر و موسیقی پژوه آزادی خواه -زاده اسفند ۱۳۰۷، مشهد- درگذشته ۴ شهریور ۱۳۶۹، تهران- )

خیلی از تو، آقای علیرضای عزیز ممنونم.

اگر اجازه بدهی، تک تک به سراغ نکات میروم و توضیح می دهم.

مورد یکم :

گمان می کنم تصمیم صاحب ( درود بر هند و فرهنگش! ) بر داشتن 16 گیگا بایت حافظه تقریبا مسجل باشد، امروز دوباره قطعیت تصمیمشان را به پرسش گذاشتم.

در مورد فرکانس حافظه ها، درونیات بلاهت انگیز و نادانم سعی بر داشتن استانداردترین حالتی که پیش بینی شده است را میدهد که حالا که توضیحات شیوایت را خواندم،

می توانم آنرا پروفایل های از پیش تعیین شده ی XMP بخوانم، که فکر می کنم بشود با حافظه ای که دارای جدیدترین این پروفایل ها باشد و بالاترین فرکانس ممکن را دارا باشد

و از برند های تجاری موجود در ابران باشد بتوان کار را انجام داد، البته اگر با پردازنده و بورد هماهنگی لازم را داشته باشد. ( چه شد الآن!؟ بهتر است به روانپزشک سری بزنم! )

اطلاعات نارسای من را ببخش دوست من...

مورد دوم :

در مورد ایجاد هرگونه تغییرات ( اعم از ولتاژ ها، ضرایب و تایمینگ ها و ... ) یاری و همراهی جز این انجمن و چاره ای جز ایجاد مزاحمت برای شما و دوستان، ندارم !

مورد سوم :

علیرضا ی عزیز درایو حالت جامد با ظرفیتی معمولی -به روایت من از معمولی- ( تا 90 گیگابایت ) و سرعتی خوب، به طور حتم در اولویت خواهد بود. // اگر صلاح دانستید،

تصور من تا سقف 300,000 است.

مورد چهارم :

آیا راهی برای تهیه اجناس در شهرستان ها موجود می باشد، منظور راهی به غیر از خرید از محلی ها به 1.5 برابر قیمت... :)

مورد پنجم : @};-

سپاس.

Gone
10:18AM+03:30GMT
08.26.2012

maaska
2012/08/26, 09:17
ssd intel 330 60 GB 200,000 toman

Arsn
2012/08/26, 10:33
درود بر مرد مردستان روزهای سخت ! ( به یاد م. امید عزیز، شاعر و موسیقی پژوه آزادی خواه -زاده اسفند ۱۳۰۷، مشهد- درگذشته ۴ شهریور ۱۳۶۹، تهران- )

خیلی از تو، آقای علیرضای عزیز ممنونم. خواهش میکنم !

اگر اجازه بدهی، تک تک به سراغ نکات میروم و توضیح می دهم. برویم

مورد یکم :

گمان می کنم تصمیم صاحب ( درود بر هند و فرهنگش! ) بر داشتن 16 گیگا بایت حافظه تقریبا مسجل باشد، امروز دوباره قطعیت تصمیمشان را به پرسش گذاشتم.

در مورد فرکانس حافظه ها، درونیات بلاهت انگیز و نادانم سعی بر داشتن استانداردترین حالتی که پیش بینی شده است را میدهد که حالا که توضیحات شیوایت را خواندم،
می توانم آنرا پروفایل های از پیش تعیین شده ی XMP بخوانم، که فکر می کنم بشود با حافظه ای که دارای جدیدترین این پروفایل ها باشد و بالاترین فرکانس ممکن را دارا باشد

و از برند های تجاری موجود در ابران باشد بتوان کار را انجام داد، البته اگر با پردازنده و بورد هماهنگی لازم را داشته باشد. ( چه شد الآن!؟ بهتر است به روانپزشک سری بزنم! )

اطلاعات نارسای من را ببخش دوست من...

خب پس همون رم های پاتریوت سری وایپر اکستریم 4*4 گیگ 2133 را تهیه کنید
خیلی شکسته نفسی میکنی Gone جان !

مورد دوم :

در مورد ایجاد هرگونه تغییرات ( اعم از ولتاژ ها، ضرایب و تایمینگ ها و ... ) یاری و همراهی جز این انجمن و چاره ای جز ایجاد مزاحمت برای شما و دوستان، ندارم !

حتما چشم ! فرجام استاد اورکلاک را کادو پیچ تقدیمت میکنم ! یا اگر فرجام سرش شلوغ بود خودم که نمردم ! هستم در خدمتتون !

مورد سوم :

علیرضا ی عزیز درایو حالت جامد با ظرفیتی معمولی -به روایت من از معمولی- ( تا 90 گیگابایت ) و سرعتی خوب، به طور حتم در اولویت خواهد بود. // اگر صلاح دانستید،

تصور من تا سقف 300,000 است.

خب شما میتونی همون Corsair Force Gt 90 GB Sata3 را تهیه کنی که 285 است یا OCZ Agility 120GB sata3 که 300 تومنه و یا از همه بهتر Ocz Vertex 3 120GB Sata3 که 340 تومنه !

مورد چهارم :

آیا راهی برای تهیه اجناس در شهرستان ها موجود می باشد، منظور راهی به غیر از خرید از محلی ها به 1.5 برابر قیمت... :)

اتفاقا ، یه مسئله ای که هست در باره سالید و رم ، این دو قطعه یه کم سخت گیر میاد و بعید میدونم تو شهرستان راحت پیدا کنی
شما میتونی از فروشگاه های تهران خرید کنید و براتون تی پاکس کنند ، فکر میکنم در زمینه مادربورد ، رم ، کولر ، کارت گرافیک را بتونی از لیون کامپیوتر (آقای حسینی) تهیه کنی ! البته قبلش از جاهای دیگه هم قیمت بگیر
برای سالید دیسک باید با فروشگاه کولینگ سیس تماس بگیری

البته قبل از همه اینها به فرجام (مدیر بخش فروش ) خودمون هم یه زنگ بزن ! از همشون با انصاف تره البته اگر الان سفارش قبول کنه ! در ضمن توی اورکلاک هم میتونه کمکت کنه !
درباره کارت گرافیک هم با فرجام مشورت کن

مورد پنجم : @};-

سپاس. وظیفه بود ! کمک کردن به دوستانی مثل شما افتخار ماست (از ته قلب)

Gone
10:18AM+03:30GMT
08.26.2012

با رنگ قرمز مشخص شده است

Arsn
2012/08/26, 10:37
با سلام
شرمنده وسط بحثتون وارد میشم
اینکه میگید پردازنده آی وی به فرکانس حساسه رو یکم بیشتر توضیح میدید؟
چون این پردازنده در مشخصاتش نوشته: supports DDR3-1333 and DDR3-1600 memory
با این شرایط اگه رم با سرعت های بالاتر از 1600 بگزاریم چطور به سیستم ما و پردازنده کمک میکنه. در حالی که پردازنده قاعدتا بیشتر از اون رو ساپورت نمیکنه.

با سپاس

دشمنت شرمنده

نه این ذهنیت غلطه ، 99 درصد پردازنده ها در سایت اینتل به همون پشتیبانی native از فرکانس 1333 یا حداکثر 1600 محدود هستند پس چرا این همه رم 2133 و 2400 و 2666 و اخیرا 3000 مگاهرتز تولید میشه ؟؟؟

خود پردازنده از مموری های با اون فرکانس هایی که شما نوشتید پشتیبانی میکنه ولی پشتیبانی از رم های بالاتر توسط مادربورد انجام میشه

این که میگم این پلتفورم نسبت به فرکانس رم حساسه به خاطر این است که توی تست ها به شدت با بالارفتن فرکانس رم ، عملکرد پردازنده بالا میره !