PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید سیستم برای یک فرد دارای وسواس!

expellite
2012/08/24, 06:01
سلام خیلی خلاصه بگم!
بودجه من 1500000 هست سقفش و میخوام سیستم جدید بگیرم شروطم رو مینویسم!
1. قصد اورکلاک کردن پردازنده رو ندارم.
2. میخوام پردازنده ام Ivy Bridge باشد.
3. مادربردم میخوام ASUS باشه و از InTru 3D، QuickSync و Clear Video استفاده کنه. حتما هم Anti-Surge داشته باشه.
4. کارتم میخوام چه nvidia و چه amd دمای بسیار پایینی داشته باشه مثل کارت های MSI. ترجیحا NVIDIA باشه.
5. هارد میخوام 1 ترا با ساتا3.
6. رم 4 برا من کافیه 1600 مگاهرتز باشه. آدم حسابی باشه رم چرت و پرت نباشه! تا سقف 90 تومن.
7. کیس هم حالا یا Hunter یا X3 مد نظرمه.
8. فن هم میخواستم 3 تا Cougar vortex 120 pwm بخرم. حالا شما چه پیشنهادی دارین؟
9. ssd نمیخوام اصرار نکنید ( اگر میخواین میتونید به عنوان کادو برام بخرید)
10 منبع تغذیه هم خوب باشه ولی متعادل باشه دیگه گرون نباشه
11. برا پردازنده کولر مجزا بخرم یا مال خودشو استفاده کنم؟ اخه بازی هم میکنم.
12. فقط کولرش خمیر حرارتی داشته باشه علاف نشم. خود پردازنده داره؟
خوب الان توصیه شما با این اوصاف چیه؟

Hessam
2012/08/24, 10:53
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

یه نکته: این کارت ایسوس که نوشتم خنک کننده ی قویی داره و به خوبی پاسخوگوی نیاز شما هست.
در مورد مین برد ایسوس هم یه کم سخت گیرانه مد نظرتون هست که دوستان راهنمایی می کنن و چیزی به ذهنم نمی رسه.
اگه سی پی یو کور آی 3 سندی بریدج در نظر بگیرید، می تونید یه مین برد خیلی خوب و آینده دار برای این سیستم بخرید.
به این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(%D9%81%D9%82%D8%B7-%DA%A9%DB%8C%D8%B3)) هم سری بزنید.

expellite
2012/08/24, 11:31
ممنونم ولی خودم نظرم روی 6850 و با این قیمت 380 تومنی برای 550 گرون نیست؟

Hessam
2012/08/24, 11:48
ممنونم ولی خودم نظرم روی 6850 و با این قیمت 380 تومنی برای 550 گرون نیست؟

550 که 330 هست. باید مقایسه کنید و ببینید کدوم بهتره. البته الان بودجه ی کمی برای مین برد هست.
گفتم یا باید مادربورد متوسط بگیرید تا سی پی یو رو کور آی سه بگیرید یا بودجه تون رو افزایش بدید.
MSI Radeon HD 7770 GHz Edition 1GB GDDR5 هست 390 تومن.
6850 فکر نکنم فعلاً در بازار موجود باشه. حداقل در سایت ها که موجودی ندارن.

Arsn
2012/08/24, 13:06
سلام خیلی خلاصه بگم!
بودجه من 1500000 هست سقفش و میخوام سیستم جدید بگیرم شروطم رو مینویسم!
1. قصد اورکلاک کردن پردازنده رو ندارم.
2. میخوام پردازنده ام Ivy Bridge باشد.
3. مادربردم میخوام ASUS باشه و از InTru 3D، QuickSync و Clear Video استفاده کنه. حتما هم Anti-Surge داشته باشه.
4. کارتم میخوام چه nvidia و چه amd دمای بسیار پایینی داشته باشه مثل کارت های MSI. ترجیحا NVIDIA باشه.
5. هارد میخوام 1 ترا با ساتا3.
6. رم 4 برا من کافیه 1600 مگاهرتز باشه. آدم حسابی باشه رم چرت و پرت نباشه! تا سقف 90 تومن.
7. کیس هم حالا یا Hunter یا X3 مد نظرمه.
8. فن هم میخواستم 3 تا Cougar vortex 120 pwm بخرم. حالا شما چه پیشنهادی دارین؟
9. ssd نمیخوام اصرار نکنید ( اگر میخواین میتونید به عنوان کادو برام بخرید)
10 منبع تغذیه هم خوب باشه ولی متعادل باشه دیگه گرون نباشه
11. برا پردازنده کولر مجزا بخرم یا مال خودشو استفاده کنم؟ اخه بازی هم میکنم.
12. فقط کولرش خمیر حرارتی داشته باشه علاف نشم. خود پردازنده داره؟
خوب الان توصیه شما با این اوصاف چیه؟

میگم نون اضافه نمیخواید ؟؟؟

همین سیستمی که آقا حسام نوشته را تهیه کنید

رم ها را به جای سری sniper سری ripjawsx بگیرید

کارت را 6850 بخرید ، اگر در بازار گیر نیاوردید و سایبر هم نداشت ، توصیه میکنم بودجه اتون را افزایش بدید و 7770 بگیرید

هارد را سری Black بخرید چون وقتی سالید نداشته باشید و هاردتون هم green باشه هارد گلوگاه میشه

پاور را 530 بخرید
کیس را مگنوم 2 بخرید
کولر نخرید (اورکلاک نمیخواهید بکنید)

120 تومن سر کیس و پاور صرفه جویی شد

الان 310 تومان برای مادربورد موند که با توجه به نیازتون و راهنمای انتخاب مادربورد منتشر شده در سایت سخت افزار اقدام به خرید کنید

Hessam
2012/08/24, 13:44
رم ها را به جای سری sniper سری ripjawsx بگیرید

علیرضا جان، با توجه به اینکه ایشون قصد قصد اورکلاک نداره، سری اسنایپر فکر می کنم بیشتر به کار ایشون بیاد. با توجه به اینکه این سری از سری های گیمینگ جی اسکیل هست.
هر چند فکر می کنم در قیمت تفاوتی ندارن.

Reza Y
2012/08/24, 14:49
سری های اسنایپر سری های ولتاژ پایین هست که حدود 1.25 ولتاژ دارند و معمولا برای اورکلاک هم استفاده میشوند Rapjaws X برای گیم بهتره!

expellite
2012/08/24, 14:52
ممنونم! من خیلی بنچ مارک ها قیمت ها رو زیر و رو کردم. از اون جا که دلم نمیاد با این گرونی پول اضافه خرج کنم و به کارت های رده متوسط هم قانع هستم. برا همین لازم نیست 7770 بخرم. همون GTX 550 Ti هم راضیم بهش. دیگه خیلی خودم رو بکشم 6850 بگیرم. البته اگر به جای اینتل سیستم AMD بگیرم اون موقع می تونم GTX 560 OC هم بخرم! ولی خوب AMD یکم خیلی ضعیف ظاهر میشه.
اگر که جور نشه فکر کنم باید برا نسل بعد APU صبر کنم.

expellite
2012/08/24, 15:02
بچه ها در کل نظرتون چیه برا نسل بعدی apu که کم مونده به عرضه اش صبر کنم؟ اگر اون 20% افزایش کارایی پردازش داده عملی شه خوب میشه ها! فقط خدا کنه قیمتشون مناسب باشه مثل اینتل سربه فلک نزنه!

Hessam
2012/08/24, 15:08
سری های اسنایپر سری های ولتاژ پایین هست که حدود 1.25 ولتاژ دارند و معمولا برای اورکلاک هم استفاده میشوند Rapjaws X برای گیم بهتره!

ولی مجله ی سخت افزار عکس این مورد رو نوشته در شماره 41!!
سری اسنایپر نوشته که برای کسانی که هدفشون گیم هست و آنچنان نیازی به اورکلاک ندارن توصیه میشه و همچنین میزان خنک کنندگی بیشتری نسبت به سری Rapjaws X دارن.
لذا Rapjaws X برای اورکلاک مناسب تره تا گیم و به مراتب راحت تر با افزایش ولتاژ میشه اورکلاکش کرد.

expellite
2012/08/24, 15:15
بابا سر من اینقدر بحث نکنید من حالم از اورکلاک به هم میخوره!