PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لطفآ pc تا 3 میلیون پیشنهاد کنید

arash_nik
2012/08/23, 21:48
با سلام
من میخواستم تا پاییز یه سیستم ببندم تا سقف 3 میلیون ( کامل همراه با مانیتور رایتر و کیبورد و ...)

از الا
ن دارم تحقیق میکنم تا یه سیستم خوب و متناسب با با پولم بتونم بگیرم تا اونموقع

بنا بر این چون عجله ندارم. فقط امید وارم از سوال های زیادی که ممکنه بپرسم عصبانی نشید و آماتور بودنم رو نادیده بگیرید

تا اینجا بعضی از قطعات رو انتخاب کردم که البته با نظرات شما دوستان میتونن تغییر کنن
(سوال: قیمت های زیر رو از فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
برداشتم. قیمت ها تو این چقدر به قیمت بازار نزدیک هست)

cpu core i5 3570k 485/000 ( میخوام تکنولوژی 22 نانومتری و ivy bridge باشه تا PCI e3 رو ساپورت کنه)

vga 7850 sapphire 2g 565/000
monitor asus ml229-h 374/000
ram Gskill RipjawsX 2*4GB 1600 199/000

power green GP750B-OC 249/000 (به خاطر گلد پلاس 80 بودنش. آیا مدل های پلاتینیوم پلاس هم هست تو این رنج توانی؟
(مصرف برق برام خیلی اهمیت داره حتی اگه لازم باشه الان تا 100 هزار تومن بیشتر خرج کنم برای پاور)

179/000 کیس Green X-7 Cougar یا Green Falcon (کدوم؟ یا اصلآ اینا نه؟ میخوام جا برای اضافه کردن خنک کننده cpu در آینده داشته باشه. مثل x3 کم جا نباشه)
( امکان قرار دادن هارد اکسترنال ساتا از سقف X7 برام خیلی جالب بود. ولی انگار فیلتر های تصویه هوا نداره فن هاش. امکان اضافه کردن این فیلتر ها هست ؟ )
حدود 130 تومن هم برای رایتر کیبورد و ماوس و هدست (کافیه؟)
یه کارت ریدر اینترنال خوب هم لطفآ معرفی کنید

تا اینجا شد 2,200,000 !!! بقیه برای مین بورد، HDD و SDD

مین بورد رو خیلی گشتم ولی نمیدونم!ترجیهآ به روز باشه تا در آینده مشکلات ارتقا به هیچ عنوان نداشته باشه. مثلآ گیگا z77-dh3 یا مدل های z77 اسوس چطورن ؟

در مورد هارد هم نمیدونم چیکار کنم. از طرفی میخوام یه هارد 120 SSD داشته باشم ولی قیمت هاش خیلی بالاست. نمیدونم!! ( فقط SATA 3 باشن)

در نهایت هم اگه امکان داره، ضمن معرفی قطعات ، نمایندگی و گارانتی اصلیشون رو هم بنویسید که بدونم با چه گارانتی باید بخرم.

با تشکر فراوان

Hessam
2012/08/23, 22:01
به این میگن یک مصرف کننده ی عاقل که هدف و بودجه اش مشخصه. (قابل توجه)
آرش جان، قیمت اون لینکی که دادی، حداقل هست معمولاً. یعنی یه کمی بیشتره در بازار. مگه اینکه فروشنده آشنا داشته باشی و واقعاً بهت قیمت ارزون و مناسب بده.
از اینکه تا پاییز صبر می کنی، فکر کنم خوب و مناسبه. حداقل بعد از این اجلاس سران هست. چون دلار ظاهراً کمی میاد پایین و قطعات برات ارزون در میاد.
در مورد قطعات هم باید بگم. خیلی خوب انتخاب کردی. آفرین. خودتو دست کم نگیر عزیز من. چیزی از حرفه ای ها کم نداری.
کاملاً قطعات متناسب و مچ هست.
در مورد سایر نوشته هات، بهتره دوستان نظر دقیق تر و بهتری بدن. مین برد خیلی خوب و بسیار خوش قیمتی رو انتخاب کردی. (لینک 1) (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) از ایسوس مشابه اش، asus p8z77-v lk هست 445 تومن. (لینک 2) (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
در کل بازم میگن سیستم انتخابیت خیلی خوبه. همین رو بخر. مبارکت هم باشه. در مورد اس اس دی هم نظر شخصی خودم اینه که اصلاً بهش اعتقادی ندارم.
اگه من جای شما بودم، بودجه ای که برای اس اس دی در نظر گرفتم رو، روی سایر قطعاتم به صورت متناسبت توزیع می کردم تا سیستم قوی تری داشته باشم.
البته خدایی نکرده نمیخوام منصرفت کنم. هر طور راحتی. صرفاً نظر شخصیم اینه.
در مورد سوال آخر هم:
گیگابایت: آواژنگ
ایسوس: الماس
جی اسکیل: دریا کامپیوتر
گرین: سیاره سبز
وسترن دیجیتال: سازگار ارقام (اگه هارد از این برند بخوای)
موفق باشی.

Arsn
2012/08/23, 22:02
با سلام
من میخواستم تا پاییز یه سیستم ببندم تا سقف 3 میلیون ( کامل همراه با مانیتور رایتر و کیبورد و ...)

از الا

بنا بر این چون عجله ندارم. فقط امید وارم از سوال های زیادی که ممکنه بپرسم عصبانی نشید و آماتور بودنم رو نادیده بگیرید

تا اینجا بعضی از قطعات رو انتخاب کردم که البته با نظرات شما دوستان میتونن تغییر کنن
(سوال: قیمت های زیر رو از فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

cpu core i5 3570k 485/000 ( میخوام تکنولوژی 22 نانومتری و ivy bridge باشه تا PCI e3 رو ساپورت کنه)

power green GP750B-OC 249/000 (به خاطر گلد پلاس 80 بودنش. آیا مدل های پلاتینیوم پلاس هم هست تو این رنج توانی؟
(مصرف برق برام خیلی اهمیت داره حتی اگه لازم باشه الان تا 100 هزار تومن بیشتر خرج کنم برای پاور)

179/000 کیس Green X-7 Cougar یا Green Falcon (کدوم؟ یا اصلآ اینا نه؟ میخوام جا برای اضافه کردن خنک کننده cpu در آیندهداشته باشه. مثل x3 کم جا نباشه)
( امکان قرار دادن هارد اکسترنال ساتا از سقف X7 برام خیلی جالب بود. ولی انگار فیلتر های تصویه هوا نداره فن هاش. امکان اضافه کردن این فیلتر ها هست ؟ )

مین بورد رو خیلی گشتم ولی نمیدونم!ترجیهآ به روز باشه تا در آینده مشکلات ارتقا به هیچ عنوان نداشته باشه. مثلآ گیگا z77-dh3 یا مدل های z77 اسوس چطورن ؟

در مورد هارد هم نمیدونم چیکار کنم. از طرفی میخوام یه هارد 120 SSD داشته باشم ولی قیمت هاش خیلی بالاست. نمیدونم!! ( فقط SATA 3 باشن)

در نهایت هم اگه امکان داره، ضمن معرفی قطعات ، نمایندگی و گارانتی اصلیشون رو هم بنویسید که بدونم با چه گارانتی باید بخرم.

با تشکر فراوان

درباره ی خرید سیستم از الان خیلی زوده ! اصلا معلوم نیست قیمت ها چه جوری باشه چون ساعت به ساعت تفاوت قیمت ها را شاهدیم تازه معلوم نیست بعد از اجلاس چه جوری بشه !

قیمت های سایت سخت افزار تا 90 درصد به قیمت بازار نزدیک است

قطعات انتخابی خودتون خوب است ولی اجازه بدید موقع خرید راهنمایی های بهتری بهتون بکنم

سری oc گرین راندمانش 92 است ، یعنی با پلاتینیوم 2 درصد اختلاف دارد ! یعنی عالیه و سری های پلتانیوم فوق العاده گرون هستند و ارزش ندارند !
راستی مدل 850 بخرید که در آینده کراس فایر هم بتونید بکنید

امکان اضافه کردن فیلتر هست ولی x7 اونقدر ها هم بزرگ نیست مثلا Archon توش جا نمیشه ! x9 جواب میده ولی شاید موقع خرید بنده به شما واتر کولر پیشنهاد بدم اون موقع کارتون با کیس های 40 تومنی هم راه میافته
اگر انقدر هم به استفاده از هارد اینترنال به عنوان هارد اکسترنال و خلاصه اون قابلیت x7 علاقه دارید میتونید یه تبدیل sata به usb بخرید

130 تومن زیاد هم هست ! البته بسته به سلیقه و کاربرد داره ، شاید برای من 50 تومن زیاد هم باشه و برای دیگری 500 تومن کم باشه ! (من خودم 14 کیبورد خریدم ، 14 موس ، 14 اسپیکر ، 33 هدست )

پس در کل با کیس موافق نیستم ، حتما سالید بخرید ، توی سیستم های حرفه ای واقعا لازم است

در کل به نظرم الان خیلی برای انتخاب قطعه زوده

arash_nik
2012/08/23, 22:50
با تشکر فراوان از هردو دوست عزیز بایت سرعت بالا و عجیب در پاسخ!!
Hessam (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) جان، اونقد دوست دارم ssd داشته باشم که حتی اگه لازم باشه خرید HDD رو تا جمع کردن مجدد پول حاضرم به تاخیر بندازم !!! بعد از 12 سال کار کردن با رایانه دوست دارم سرعت جدید هارد رو تجربه کنم
هر چند با همون قیمت میشه ظرفیت رم رو خیلی بیشتر کرد و به قول شما خیلی کارا کرد.

راستش این لینکی که دادی راجع به مین برد یجوری بود!! یجور نوشته بود ارزانترین و کم امکانات ترین z77 گیگا که یکم ترس ورم داشته!!!

منظورم از آماتور بیشتر درباره تکنولوژی های جدید سخت افزار هاست که چند روزی هست افتادم دنبال شناختشون!! لامصب انقد زود پیشرفت میکنن که حد نداره. ( چند سال پیش هم خیلی درگیر شده بودم تازه Cpu های 48 نانومتری اومده بودن و حرف از 32 نانومتری ها در آینده بود!!
وگرنه بگی نگی لیسانس IT هستم و یکمی هم سیسکو کار میکنم ;) )

arsn (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)عزیز شاید واقعآ زود باشه. به قول شما با این نوسانات عجیب بازار . منتها میتونم تو این مدت آشنا بشم با سخت افزار ها تا موقع خرید با اطمینان خریدم رو انجام بدم.
130 تومن واسهء یک کیبور خوب، دی وی دی رایتر، شاید هدست، کارت ریدر اینترنال و... کلآ این وسایل جانبی.

پس یه سوال در مورد بالاتر بودن توان پاور. اگر توان بالاتر بگیرم، مصرف افزایش پیدا نمیکنه؟ مثلآ اگه سیستم 500 وات نیاز داشته باشه، یه 750وات مصرف کمتری خواهد داشت یا 850 ؟
آخه جایی خونده بودم که توان بیشتر مصرف بالاتری داره و جایی هم برعکسش رو خوندم!
مثلآ اینجا گفته شده توان بیشتر= مصرف کمترفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(سوال-در-مورد-مصرف-برق-پاور)?p=232108&viewfull=1#post232108)فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(سوال-در-مورد-مصرف-برق-پاور)?p=232108&viewfull=1#post232108

ولی این جا برعکسش! : فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(سوال-در-مورد-مصرف-برق-پاور)?p=232111&viewfull=1#post232111

هردو لینک خط آخرش رو بخونید!!

و البته 850 گرین، سیلور هست. گلدش رو سراغ ندارید؟!

درمورد ساتا به usb. من یه هارد اکسترنال سیگیت دارم که دارای هم usb3 و هم ساتا هست. گفتم شاید اون بتونه اونجا قرار بگیره!!
x9 هم قیمتش بالاست و هم پورت های usb جلوی کیس کم هست
پس در مورد کیس تا لحظه آخر صبر میکنم.

پس اللحساب یه HDD و SDD معرفی کنید. فکر میکنم SDD 120 کافی باشه.
HDD Seagate 2 T sata3 چطوره؟

یه خبر هم خوندم راجع به کاهش 50 دلاری قیمت کارت 7850!! این کاهش قیمت هنوز تو بازار اعمال نشده یا شده؟؟ 50 دلار میشه 100 هزا تومن!! اگه هنوز نشده باشه که به نفع منه تا یک ماه دیگه!!!
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. ces.html

main board برا من از CPU و Graphic و رم و ... هم مهمتر باشه چون میخوام هم دوام خوبی داشته باشه و هم قابلیت ارتقای خوب در آینده. هر چند میدونم با پیشرفت تکنولوژی این امکان برای مدت طولانی میسر نیست!!

Arsn
2012/08/24, 00:19
با تشکر فراوان از هردو دوست عزیز بایت سرعت بالا و عجیب در پاسخ!!
Hessam (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) جان، اونقد دوست دارم ssd داشته باشم که حتی اگه لازم باشه خرید HDD رو تا جمع کردن مجدد پول حاضرم به تاخیر بندازم !!! بعد از 12 سال کار کردن با رایانه دوست دارم سرعت جدید هارد رو تجربه کنم
هر چند با همون قیمت میشه ظرفیت رم رو خیلی بیشتر کرد و به قول شما خیلی کارا کرد.

راستش این لینکی که دادی راجع به مین برد یجوری بود!! یجور نوشته بود ارزانترین و کم امکانات ترین z77 گیگا که یکم ترس ورم داشته!!!

منظورم از آماتور بیشتر درباره تکنولوژی های جدید سخت افزار هاست که چند روزی هست افتادم دنبال شناختشون!! لامصب انقد زود پیشرفت میکنن که حد نداره. ( چند سال پیش هم خیلی درگیر شده بودم تازه Cpu های 48 نانومتری اومده بودن و حرف از 32 نانومتری ها در آینده بود!!
وگرنه بگی نگی لیسانس IT هستم و یکمی هم سیسکو کار میکنم ;) )

arsn (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)عزیز شاید واقعآ زود باشه. به قول شما با این نوسانات عجیب بازار . منتها میتونم تو این مدت آشنا بشم با سخت افزار ها تا موقع خرید با اطمینان خریدم رو انجام بدم.
130 تومن واسهء یک کیبور خوب، دی وی دی رایتر، شاید هدست، کارت ریدر اینترنال و... کلآ این وسایل جانبی.

پس یه سوال در مورد بالاتر بودن توان پاور. اگر توان بالاتر بگیرم، مصرف افزایش پیدا نمیکنه؟ مثلآ اگه سیستم 500 وات نیاز داشته باشه، یه 750وات مصرف کمتری خواهد داشت یا 850 ؟
آخه جایی خونده بودم که توان بیشتر مصرف بالاتری داره و جایی هم برعکسش رو خوندم!
مثلآ اینجا گفته شده توان بیشتر= مصرف کمترفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(سوال-در-مورد-مصرف-برق-پاور)?p=232108&viewfull=1#post232108)فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(سوال-در-مورد-مصرف-برق-پاور)?p=232108&viewfull=1#post232108

ولی این جا برعکسش! : فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(سوال-در-مورد-مصرف-برق-پاور)?p=232111&viewfull=1#post232111

هردو لینک خط آخرش رو بخونید!!

و البته 850 گرین، سیلور هست. گلدش رو سراغ ندارید؟!

درمورد ساتا به usb. من یه هارد اکسترنال سیگیت دارم که دارای هم usb3 و هم ساتا هست. گفتم شاید اون بتونه اونجا قرار بگیره!!
x9 هم قیمتش بالاست و هم پورت های usb جلوی کیس کم هست
پس در مورد کیس تا لحظه آخر صبر میکنم.

پس اللحساب یه HDD و SDD معرفی کنید. فکر میکنم SDD 120 کافی باشه.
HDD Seagate 2 T sata3 چطوره؟

یه خبر هم خوندم راجع به کاهش 50 دلاری قیمت کارت 7850!! این کاهش قیمت هنوز تو بازار اعمال نشده یا شده؟؟ 50 دلار میشه 100 هزا تومن!! اگه هنوز نشده باشه که به نفع منه تا یک ماه دیگه!!!
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. ces.html

main board برا من از CPU و Graphic و رم و ... هم مهمتر باشه چون میخوام هم دوام خوبی داشته باشه و هم قابلیت ارتقای خوب در آینده. هر چند میدونم با پیشرفت تکنولوژی این امکان برای مدت طولانی میسر نیست!!

علیرضا هستم !

میگم شما mcitp هم خوندی یا مستقیم دوره های سیسکو را رفتی ؟
it را کدوم دانشگاه خوندی ؟

ربطی نداره ، به عبارتی " هر چقدر توان بالاتر بگری مصرف کمتر است ! چون راندمان بالاتر است ! " این جمله آخر به نظر اهل فن غلطه ولی توضیح ساده اش همون بود ! اگه میخوای بازش کنم !
فروم سخت افزار را با شهر سخت افزار مقایسه نکن ! به کدوم بیشتر اعتماد داری ، همون را باور کن

باور کن تاثیر گواهی 80+ سیلور یا گلد اونقدر نیست که شما بخوای پاور گرون تر بخری وگرنه سری گلد فقط 1000 موجود باید باشه من توصیه ام همون سری oc 850 است

سالید ocz vertex 4 120Gb و هارد Wd caviar Green 2TB ! میتونی Ocz vertex3 60GB و هارد گرین 1 ترابایت بگیری ! بستگی به بودجه زمان خرید داره

به هیچ وجه ارزون نمیشه ! اینجا ایرانه ! فراموش نکن !

من فردا یه سیستم کامل بر فرض اینکه شما پس فردا میخوای سیستم بخری بهتون معرفی میکنم !

arash_nik
2012/08/24, 00:27
میگم شما mcitp هم خوندی یا مستقیم دوره های سیسکو را رفتی ؟
it را کدوم دانشگاه خوندی ؟

!
من یکو نیم سال پیش مستقیم با سیسکو شروع کردم. بعد ها Mcse رو خودم خوندم. و الان هم یک مقدار لینوکس، voice و MCITP میخونم . IT زنجان زنجان خوندم.
به نظر من MCITP کلاس رفتن خیلی مناسب نیست. مگر اینکه خودت بخونی و برای قسمت های مهمترش بری کلاس. وگرنه باید 1 سال عملآ زندگی کنی با کلاس های MCITP !

ربطی نداره ، به عبارتی " هر چقدر توان بالاتر بگری مصرف کمتر است ! چون راندمان بالاتر است ! " این جمله آخر به نظر اهل فن غلطه ولی توضیح ساده اش همون بود ! اگه میخوای بازش کنم !
فروم سخت افزار را با شهر سخت افزار مقایسه نکن ! به کدوم بیشتر اعتماد داری ، همون را باور کن

باور کن تاثیر گواهی 80+ سیلور یا گلد اونقدر نیست که شما بخوای پاور گرون تر بخری وگرنه سری گلد فقط 1000 موجود باید باشه من توصیه ام همون سری oc 850 است

سالید ocz vertex 4 120Gb و هارد Wd caviar Green 2TB ! میتونی Ocz vertex3 60GB و هارد گرین 1 ترابایت بگیری ! بستگی به بودجه زمان خرید داره

به هیچ وجه ارزون نمیشه ! اینجا ایرانه ! فراموش نکن !

من فردا یه سیستم کامل بر فرض اینکه شما پس فردا میخوای سیستم بخری بهتون معرفی میکنم !

راندمان هم حدی داره دیگه. بالاتر از یک که دیگه نمیشه. بعدش فقط توان زیاد میشه :D
ممنون. پس تا فردا

expellite
2012/08/24, 04:39
با سلام

از الا

179/000 کیس Green X-7 Cougar یا Green Falcon (کدوم؟ یا اصلآ اینا نه؟ میخوام جا برای اضافه کردن خنک کننده cpu در آیندهداشته باشه. مثل x3 کم جا نباشه)

با تشکر فراوان

شگفتا تو چقدر پولداری پسر!!!!! من تو 1 و 500 موندم!
پردازنده ایت خوبه!
در رابطه با مادربورد میتونی به MSI Z77A-GD65 اعتماد کنی ولی اگر میخوای حرفه ای تر وارد شی ASUS P8Z77-V خوبه! میتونی مدل PRO شو با توجه به بودجه ات بخری. واگر برات گرون شد میتونی MicroATX بخری مثلا ASUS P8Z77-M PRO! ولی بودجه ات خوبه در رابطه با گیگا Z77X بخر که یه قیافه ای دارند! Z77 معمولی گیگا زشت ترین مادربرده به نظره من! ASRock FATAL1TY Z77 Professional که همین مجله سخت افزار بررسی کرده هم عالیه و خوشگلم هست. ولی در کل نظر من ASUS P8Z77-V PRO هست.
کارتت بده. 28 نانومتری و ضعیف. سری AMD فقط خودشونو به پهنای باند زیاد دلخوش کردند! به نظر من SSD رو کم ظرفیت بردار مثلا 60 گیگ روش فقط ویندوز نصب کن فقط!!! دیگه هیچی و بقیه چیزایی رو که میخوای رو هارد نصب کن. به جاش اون پول اضافی رو بزار از سری GTX 600 انویدیا بگیر که PCI Express Gen3 رو ساپورت میکنند و خیلی عالی هستند چون 7850 واقعا بده به نظر من!
یواش یواش باید به فکر Blu-Ray ReWriter هم باشیا!

expellite
2012/08/24, 04:44
شما که اینقدر به مصرف برق حساسید لا اقل کارت گرافیکی میخوای بگیری آدم حسابیشو بگیر. MSI اونم از نوع Twin Frozr IV OC باشه؟

arash_nik
2012/08/24, 10:18
شما که اینقدر به مصرف برق حساسید لا اقل کارت گرافیکی میخوای بگیری آدم حسابیشو بگیر. MSI اونم از نوع Twin Frozr IV OC باشه؟

ممنون از پیشنهاد شما. اگه یک مقدار ریز تر اطلاعاتشو قرار بدی عالی میشه. مخصوصآ یه مقایسه ای بین مصرف برق این مدل 7850 و سایر مدل ها. ( من یکی دو جا دیدم مصرف برقشون رو نداشت)
و همینطور قیمت در بازار ایران

expellite
2012/08/24, 11:14
والا قیمت دستم نیست. MSI R7750 Power Edition حدودا 430 تومنه. MSI R7770 Twin Frozr III نسخه معمولی (اورکلاک نشده) هم زدن 400 تومن. کارتای دیگه مثل MSI R7870 TF IV OC هم زدن ناموجود!!!
MSI GTX 560 Ti HAWK هم انتخاب خوبیست با قیمت 580 تومن.
Power Edition ها و OC ها مصرف برقشون به نسبت بیشتره برای اورکلاک کردن.

arash_nik
2012/08/24, 11:36
شگفتا تو چقدر پولداری پسر!!!!! من تو 1 و 500 موندم!
پردازنده ایت خوبه!
در رابطه با مادربورد میتونی به MSI Z77A-GD65 اعتماد کنی ولی اگر میخوای حرفه ای تر وارد شی ASUS P8Z77-V خوبه! میتونی مدل PRO شو با توجه به بودجه ات بخری. واگر برات گرون شد میتونی MicroATX بخری مثلا ASUS P8Z77-M PRO! ولی بودجه ات خوبه در رابطه با گیگا Z77X بخر که یه قیافه ای دارند! Z77 معمولی گیگا زشت ترین مادربرده به نظره من! ASRock FATAL1TY Z77 Professional که همین مجله سخت افزار بررسی کرده هم عالیه و خوشگلم هست. ولی در کل نظر من ASUS P8Z77-V PRO هست.
کارتت بده. 28 نانومتری و ضعیف. سری AMD فقط خودشونو به پهنای باند زیاد دلخوش کردند! به نظر من SSD رو کم ظرفیت بردار مثلا 60 گیگ روش فقط ویندوز نصب کن فقط!!! دیگه هیچی و بقیه چیزایی رو که میخوای رو هارد نصب کن. به جاش اون پول اضافی رو بزار از سری GTX 600 انویدیا بگیر که PCI Express Gen3 رو ساپورت میکنند و خیلی عالی هستند چون 7850 واقعا بده به نظر من!
یواش یواش باید به فکر Blu-Ray ReWriter هم باشیا!
پولدار نیستم والله :D. ولی PC از نون شب واجبتره. یه نوت بوک دارم واسه 5 سال پیش (vgn fz290n6) که دو تا VM همزمان نمیتونه اجرا کنه. بازی هم که دیگه حرفشو نزن.
الان هم میخوام دارو ندارم رو بدم واسه این PC . اگه تا پاییز میخوام صبر کنم به خاطر پول هست که هنوز جور نشده. قراره یک ماه دیگه 1.5 m وام بگیرم :D ( بخدا شوخی نمیکنم :D)
البته این نوت بوکم Blue-ray wr داره :D درسته قدیمیه ولی هر چی نباشه سونی آمریکا که هست :D
SSD 60 ممکنه کم بیاد! فقط ویندوز و نرم افزار ها. اگه فقط ویندوز باشه که تاثیرش فقط تو بوت هست. حد اقل یکی دو تا بازی هم بشه همزمان نصب کرد روش! (البته تا موقع خرید باید دید چی پیش میاد و وضعیت مالی چطوریاس)

مین بورد هم هنوز تصمیم نگرفتم. ولی تمام این مدل هارو در نظر خواهم داشت. ( درسته این مدل واقعآ زشته. منو یاد Gigabyte سیستم 10 سال پیشم میندازه. انگار همونه :D. ولی اگه گرفتمش یجور پرش میکنم که معلوم نشه :D.)
(از ایسوس هم تو قیمت
P8Z77-V PRO مدل Sabertooth Z77 هم هستا! 50 تومن بالاتر. ولی فکر میکنم دیگه خیلی گرون باشن این مدلا)

7850 هم من بنچ مارک هاشو که دیدم عالی بوده!! خیلی جا ها هم پیشنهاد شده. حتی تو فروم های اونور آبی. با توجه به قیمتش بسیار مناسب هست. و 28 نانومتری بودنش هم تو خنکتر بودن و مصرف برق کمترش احتمالآ تاثیر گذاره. و البته PCI E 3 هم هست! نه؟ پس چیزی کم نداره. (البته باز جای تغییر داره. گویا باید بیشتر بررسی بشه)

arash_nik
2012/08/24, 12:38
دو سوال درمورد SSD
با توجه به اینکه زمان ارائهء DDR3 ها در بازار اونا هم قیمت بسیار بالایی داشتن و بعد ها قیمت ها ادی و همه گیر شد، آیا همچین چیزی در مورد SSd هم صدق میکنه که قیمت هاش شکسته شه؟ مثلآ تا یک سال دیگه ؟
و سوال دیگه اینکه به غیر از سرعت بوت ویندوز، و اجرای اولیه نرم افزار ها و بازی ها دیگه کجا ها میشه این تاثیر رو به خوبی مشاهده کرد؟ فکر میکنم اگر رم بالا داشته باشیم (مثلآ 16 گیگ) دیگه تو هیچ بازی از هارد استفاده نشه هنگام بازی.
تاثیرش در نرم افزار VMware و اجرای ماشین ها چقدر هست؟ (البته منظورم هنگام کار با VM بعد از نصب و بالا اومدن ویندوز مجازی هست که آیا باز هم هارد درگیر میشه به طوری که تاثیر بالای بزاره SSD)

چون قیمت هاش خیلی بالاست و میشه یک مقدار به تاخیر انداخت. که به جاش میشه رم بیشتر و مین بورد قوی تری و حتی بسته به نیاز CPU و گرافیک بهتری تهیه کرد. ( فکر میکنم رسیدم به حرف حسام :)
و خرید SSD به زمانی موکول کنم که شرکت های بیشتری تو این زمینه فعالیت میکنن و همه گیر شده SSD و قیمت هاش شکسته شده.

به نظر شما اینطوری به صرفه تر نیست؟

third person
2012/08/24, 13:19
در مورد کارت گرافیک بهتره که تا اومدن کارت 660Ti صبر کنی . این کارت از کارت انتخابی شما قویتر ظاهر شده : فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. بخصوص اگر قابلیت فیزیک رو در بازی فعال کنید ، فریم های بالاتری رو براتون رقم خواهد زد. می مونه قیمت این کارت : فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. force-gtx-660-ti-vs-radeon-hd-7850%2F

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. force-gtx-660-ti-vs-radeon-hd-7850%2F

حدودا به طور متوسط 50 دلار گرونتر از 7850 می باشد . میتونید به جای انتخاب یک SSD 120 گیگ ، یک 60 گیگ اون رو انتخاب کرده و مابه التفاوت اون رو برای خرید کارت 660Ti هزینه کنید . با این کار مطمئنا فریمهای بالاتری را در اجرای بازیها به دست خواهد آورد. در واقع تاثیر جایگیزینی این کارت با کارت 7850 بیشتر از تاثیر بارگذاری یک بازی از یک هارد SSD می باشد . البته اینها همه به این بستگی دارد که کارت 660Ti با چه قیمتی در بازار ایران عرضه شود !!

Arsn
2012/08/24, 13:25
دو سوال درمورد SSD
با توجه به اینکه زمان ارائهء DDR3 ها در بازار اونا هم قیمت بسیار بالایی داشتن و بعد ها قیمت ها ادی و همه گیر شد، آیا همچین چیزی در مورد SSd هم صدق میکنه که قیمت هاش شکسته شه؟ مثلآ تا یک سال دیگه ؟
و سوال دیگه اینکه به غیر از سرعت بوت ویندوز، و اجرای اولیه نرم افزار ها و بازی ها دیگه کجا ها میشه این تاثیر رو به خوبی مشاهده کرد؟ فکر میکنم اگر رم بالا داشته باشیم (مثلآ 16 گیگ) دیگه تو هیچ بازی از هارد استفاده نشه هنگام بازی.
تاثیرش در نرم افزار VMware و اجرای ماشین ها چقدر هست؟ (البته منظورم هنگام کار با VM بعد از نصب و بالا اومدن ویندوز مجازی هست که آیا باز هم هارد درگیر میشه به طوری که تاثیر بالای بزاره SSD)

چون قیمت هاش خیلی بالاست و میشه یک مقدار به تاخیر انداخت. که به جاش میشه رم بیشتر و مین بورد قوی تری و حتی بسته به نیاز CPU و گرافیک بهتری تهیه کرد. ( فکر میکنم رسیدم به حرف حسام :)
و خرید SSD به زمانی موکول کنم که شرکت های بیشتری تو این زمینه فعالیت میکنن و همه گیر شده SSD و قیمت هاش شکسته شده.

به نظر شما اینطوری به صرفه تر نیست؟

قیمت سالید در بازار جهانی به صورت معمول هر 3 ماه یه بار یه کاهش 5-10 درصدی داره و همه شرکت ها دارند سعی میکنند پایین بیارند ولی این که بخوای به این ها دل خوش کنی اشتباه است
باید به پایین اومدن تورم و قیمت دلار دل خوش کنی که اون هم محاله !

پس دل خوش نکن !

ربطی نداره شما 64 گیگ رم هم داشته باشی باز هم داده ها از هارد یا سالید خونده میشه !

یه ویژگی دیگه سالید اکسس تایم پایین و جستجوی سریع است ، در vmware در صورتی که ماشین مجازی شما روی سالید نصب بشه به شدت تاثیر دارد چون اگر فقط هارد داشته باشید هم خود ویندوز هم vmware هم ماشین مجازی از هارد کار میکشند که افتضاح میشه
میشه به تاخیر انداخت ولی از نظر من با کمی سخت گیری سالید الان جزو قطعات واجب الاستفاده برای سیستم های قوی است ، مثلا 2-3 ماه بعد بخرید

اگر بخوای به همه گیر شدن سالید فکر کنی باید 10 سال صبر کنی

expellite
2012/08/24, 13:48
بابا این قدر به SSD گیر نده! منم برا 1500000 قطعات مورد علاقه ام رو انتخاب کردم ولی کارتی که میخوام فکر نکنم گیر بیاد!
MSI GTX 550 Ti Cyclone II
MSI R6850 Cyclone Power Edition
اینا پیدا میشن اینجا؟