PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای نگهداری از سخت افزار

mhdghavam
2012/08/21, 22:54
سلام دوستان من چند روزیه که در جایی مشغول به کار شدم که باید مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری رو در اون محل رفع کنم

اینجا چند تا کامپیوتر و سرور داره و ups و پرینتر های سوزنی و لیزری که از این سیستم ها و پرینترها در طول روز خیلی استفاده میشه راستش من خوب می خوام روشی رو اتخاذ کنم که کمتر مشکل پیش بیاد اینجا بشتر منظورم مشکلات سخت افزاری هستش یعنی راه و روش نگهداری از سیستم ها و پرینترهارو بهم بگید و از همه مهمتر اینکه چیکار کنم که چی کار کنم که مشکلات سخت افزاری کمتر پیش بیاد لطفا از دانش و تجربیاتتون برام بگید خدا خیرتون بده

و اینکه اگر میتونید یک سری نکات سخت افزاری و روش عیب یابی بهم یاد بدید مثلا اگر سیستم هر ریست میشه مشکل از چیه و یا اگر خاموش میشه مشکل از چیه و ...

Navid.y
2012/08/21, 23:03
اگر تجربیات هرکس رو بشه (که نمیشه) در یک کتاب 100 صفحه ای (به طور متوسط) جمع کرد و در این انجمن فقط 5 نفر بخوان تجربیاتشون رو بنویسن میشه 500 صفحه ی pdf!

شما لطف کنید مشکلاتی که پیش اومده یا سوالاتی که در ذهن دارید رو بیان کنید، من و دوستان تا جایی که بتونیم کمکتون میکنیم.

اگر هم سوالی در مورد شبکه دارین من در خدمتم.

ya30n
2012/08/21, 23:16
سلام دوستان من چند روزیه که در جایی مشغول به کار شدم که باید مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری رو در اون محل رفع کنم

اینجا چند تا کامپیوتر و سرور داره و ups و پرینتر های سوزنی و لیزری که از این سیستم ها و پرینترها در طول روز خیلی استفاده میشه راستش من خوب می خوام روشی رو اتخاذ کنم که کمتر مشکل پیش بیاد اینجا بشتر منظورم مشکلات سخت افزاری هستش یعنی راه و روش نگهداری از سیستم ها و پرینترهارو بهم بگید و از همه مهمتر اینکه چیکار کنم که چی کار کنم که مشکلات سخت افزاری کمتر پیش بیاد لطفا از دانش و تجربیاتتون برام بگید خدا خیرتون بده

و اینکه اگر میتونید یک سری نکات سخت افزاری و روش عیب یابی بهم یاد بدید مثلا اگر سیستم هر ریست میشه مشکل از چیه و یا اگر خاموش میشه مشکل از چیه و ...

همونطور که دوست خوبمون آقا نوید گفت ! تجربه رو نیمشه یه هو خالی کرد :دی ! ولی برای شروع پیشنهاد های بنده اینه :
1) حتما از محافظ برق استفاده کن ! مخصوصا برای پرینتر ها
2) سعی کن سیستم هارو از گرد و خاک دور نگه داری ! مثلا توی دوره های زمانی 3 هفته ای با پمپ باد سیستم ها رو تمیز کنی ! (من این کار رو توی محل کار خودم میکنم)
3) در مورد سوال آخرت ! اکثر مشکلات کامپیوتر ها نرم افزاری هست ! مثلا همین ریست شدن ها ! شما به عنوان پشتیبان it همیشه یه بک آپ از ویندوز داشته باش که به تونی از اون استفاده کنی ! سیستم عامل های لایو که از روی سی دی بوت میشن و نیازی به نصب ندارن رو هم فراموش نکن ! با این سیستم عامل ها میتونی فرق بین مشکل سخت افزاری و نرم افزاری رو در کمترین واحد زمان متوجه بشی !
4) سعی کن با بودجه ی محل کارت چنتا از پک های نرم افزاری موجود توی بازار رو تهیه کنی ! اینجوری توی محل کارت میتونی از نظر نرم افزاری مانور بدی !

Navid.y
2012/08/22, 00:17
اگر خواستید یه راهنمایی برای نصب سریعتر ویندوز روی چندین سیستم رو میذارم. البته اگر تصمیم داشتین همه ی ویندوز ها رو عوض کنین. از روش Auto installation خیلی سریع میشه این کار رو انجام بدین.