PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید هارد با کیفیت بالا

mypdf
2012/08/21, 15:12
سلام دوستان این اولین تاپیک من هست اینجا فروم خلوتی به نظر میرسه:-"
من میخوام یک هارد اینترنال با حجم 2 ترابایت بگیرم میشه اول چندتا سوال داشتم:
5900 دور دقیقه چقدر با 7200 دور در دقیقه چقدر فرق داره و کلا مربوط به کدوم قسمت هارد میشه رو سرعت r/w تاثیر داره؟
بافر بیشتر که ظاهراً آخرین ظرفیت حال حاضر 64 مگابایت هست یعنی چی منظورم اینه که کلاً کار بافر چیه که حجمش بالاترش موثر باشه؟
من روی سیستم در حال حاضر دو هارد 500 گیگابایت دارم مادربردم هم Giga ep41 ud3l هست که چهار جای پورت ساتا داره میخواستم بدون کشش اضافه کردن یک هارد 2 ترا رو داره!؟
من خودم این مدل رو انتخاب کردم:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
میخواستم قیمت بروزش رو بدونم و یک سوال دیگه اینکه تو مشخصاتش نوشته Interface: SATA 6.0Gb/s این یعنی چی؟ به مادربرد من میخوره؟ فک کنم سرعتش چندبرابر هاردهای دیگه باشه نه!؟
با تشکر

Arthur
2012/08/21, 15:25
سلام دوستان این اولین تاپیک من هست اینجا فروم خلوتی به نظر میرسه:-" بله اینجا فروم خودمونی هست!:دی
من میخوام یک هارد اینترنال با حجم 2 ترابایت بگیرم میشه اول چندتا سوال داشتم:به سلامتی
5900 دور دقیقه چقدر با 7200 دور در دقیقه چقدر فرق داره و کلا مربوط به کدوم قسمت هارد میشه رو سرعت r/w تاثیر داره؟بله تو سرعت خواندن و نوشتن فرق داره.مربوط به سرعت چرخش پلاتر هاست.در حال حاضر فکر نمیکنم هادر اکسترنالی سرعت پلاتر 7200 داشته باشه(البته فقط هارد های پرتابل (تلفظ صحیح : پر تی بل) منظورم بود.چون 1.نیاز به برق بیشتری داره.2.صدای زیادی تولید میکنه.
بافر بیشتر که ظاهراً آخرین ظرفیت حال حاضر 64 مگابایت هست یعنی چی منظورم اینه که کلاً کار بافر چیه که حجمش بالاترش موثر باشه؟بافر یک نوع حافظه موقت است...یعنی اطلاعات ابتدا وارد بافر(کش) میشن.سپس تو پلاتر نوشته میشن.(سرعت بافر بسیار بالاتر از سرعت خواندن و نوشتن بر روی پلاتر هاست.
من روی سیستم در حال حاضر دو هارد 500 گیگابایت دارم مادربردم هم Giga ep41 ud3l هست که چهار جای پورت ساتا داره میخواستم بدون کشش اضافه کردن یک هارد 2 ترا رو داره!؟ربطی به مادربود نداره.شما حتی میتونین 4 تا هارد 3 ترابایت داشته باشین!!!فقط منبع تغذیه شما باید توان تامین برق این هارد هارو داشته باشه.
من خودم این مدل رو انتخاب کردم:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
میخواستم قیمت بروزش رو بدونم و یک سوال دیگه اینکه تو مشخصاتش نوشته Interface: SATA 6.0Gb/s این یعنی چی؟ به مادربرد من میخوره؟ فک کنم سرعتش چندبرابر هاردهای دیگه باشه نه!؟منظورشون همون پورت ساتا 3 هست که با سرعت 6 گیگابیت بر ثانیه کار میکنه.
با تشکر
جواب هاتون رو با رنگ قرمز دادم.
سپاس.

ROG
2012/08/21, 16:33
seagate go flex pro اگه درست نوشته باشم با دانگل جداگانه usb 3 7200 دور در دقیقه میزنه

دوست عزیز به عنوان پیشنهاد بهتون محصولات وسترن دیجیتال رو پیشنهاد میدم.اگه کاربرد حرفه ای دارد خاویار سیاه و اگه کاربرد خانگی دارید خاویار سبز انتخابابی عالی هستند

mypdf
2012/08/21, 18:18
سلام ممنون از جواب هاتون خیلی مفید بود فقط یه چیزی رو نگفتین اینکه Sata 3 رو مادربرد باید پشتیبانی کنه یا اینکه فقط کابلش فرق داره بالاخره منظورم اینه که هارد Sata 3 به مادربورد من Giga Ep41 UD3L میخوره یا نه!؟ راستی یه قیمتی هم بدید حدودی هم بود ایراد نداره اخه اون سایته که لینک دادم فک کنم آپدیت بوده 250 تومن زده بود
بازم ممنون

metall_hero
2012/08/21, 18:28
سلام ممنون از جواب هاتون خیلی مفید بود فقط یه چیزی رو نگفتین اینکه Sata 3 رو مادربرد باید پشتیبانی کنه یا اینکه فقط کابلش فرق داره بالاخره منظورم اینه که هارد Sata 3 به مادربورد من Giga Ep41 UD3L میخوره یا نه!؟ راستی یه قیمتی هم بدید حدودی هم بود ایراد نداره اخه اون سایته که لینک دادم فک کنم آپدیت بوده 250 تومن زده بود
بازم ممنون

دوست عزیز بله میخوره با همون کابل ساتا 2 میتونید وصل کنید ولی خوب سرعت ساتا 3 رو نخواهید داشت دیگه

Bahman_D
2012/08/21, 20:39
این مدلی که انتخاب کردید یکی از بهترین هارد های 2 ترابایتی موجود هستش.

mypdf
2012/08/21, 22:50
seagate go flex pro اگه درست نوشته باشم با دانگل جداگانه usb 3 7200 دور در دقیقه میزنه

دوست عزیز به عنوان پیشنهاد بهتون محصولات وسترن دیجیتال رو پیشنهاد میدم.اگه کاربرد حرفه ای دارد خاویار سیاه و اگه کاربرد خانگی دارید خاویار سبز انتخابابی عالی هستند

ممنون از جوابتون میشه بفرمایید برتری وسترن دیجیتال نسبت به سیگیت چیه؟ چون من یه مدل وسترن دیجیتال 2 ترا پیدا کردم مشخصات کاملا مثل نسخه سیگیت بوده اما قیمت 230 هست حدوداً ارزونتره!!!