PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای انتخاب قطعات

nimatehrani3
2012/08/20, 19:48
با سلام خدمت شما .
میخواستم تا یه سیستم جدید رو برای یکی از دوستانم جمع کنم که یه مقدار راهنمایی لازم دارم .
اول اینکه قصد داریم تا از سری fm1 سی پی یو رو انتخاب کنیم که به نظر من 3870k باید خوب باشه .
اول یه مدل ارزون قیمت و با کارای خوب ، یک مادر بورد ترجیحا از مدل ایسوس معرفی کنید .
بعد قراره 2 یا 3 تا کراس فایر 6650 یا 6670 روش بسته بشه .
یه پاور خوب از گرین هم معرفی کنید .
بعد یه سوال . ایا میتونم کارت گرافیک رو با گرافیک انبورد کراس کنم ؟؟؟؟

احتیاج به حداکثر 4 تا ساتا و 4 تا یو اس بی 3 هست و لازم به پورت ها زیاد نیست .
راستی پاور رو طوری انتخاب کنید که بشه با اون به مقدار قابل توجهی اور کرد .

Hessam
2012/08/20, 20:36
حداکثر بودجه؟
کاربرد؟

Reza Y
2012/08/20, 21:58
با سلام خدمت شما .
میخواستم تا یه سیستم جدید رو برای یکی از دوستانم جمع کنم که یه مقدار راهنمایی لازم دارم .
اول اینکه قصد داریم تا از سری fm1 سی پی یو رو انتخاب کنیم که به نظر من 3870k باید خوب باشه .
اول یه مدل ارزون قیمت و با کارای خوب ، یک مادر بورد ترجیحا از مدل ایسوس معرفی کنید .
بعد قراره 2 یا 3 تا کراس فایر 6650 یا 6670 روش بسته بشه .
یه پاور خوب از گرین هم معرفی کنید .
بعد یه سوال . ایا میتونم کارت گرافیک رو با گرافیک انبورد کراس کنم ؟؟؟؟

احتیاج به حداکثر 4 تا ساتا و 4 تا یو اس بی 3 هست و لازم به پورت ها زیاد نیست .
راستی پاور رو طوری انتخاب کنید که بشه با اون به مقدار قابل توجهی اور کرد .بله پردازنده خوبیه و کارایی مناسبی داره بهترین انتخاب مادربرد MSI - A75A-G35 به قیمت 185 این کارت گرافیک های که گفتید کارت های مناسبی نیستند برای کراس کم کمش دیگه 6770 و اما پاور بهتره برید سراغ سری گیمینگ گرین مدل 785 با توجه به این که میخواید اور کنید و دو عدد 6770 در مورد سوال بعدی این که هیچ مادربردی از سوکت FM1 به غیر از یک مدل ازراک که بعید میدونم تو کشور باشه لوسید ویرتو نداره پس بعید میدونم بتونید البته جهت اطلاعتون اون مدل اینه:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

nimatehrani3
2012/08/20, 22:58
بعد یه سوال . برای اور کردن سیستم زیر حداقل پاور چند وات باید باشد : cpu :athlon x2 5400 min :asus m2n8 vga :210 geforce

به نظر شما برای گیمینک بولدازور 6100 بهتره یا همین 3870
اگه چندتا گرافیک رو sli یا crosfire کنیم بهتره یا اینکه یه مدل بالا بخری ؟؟؟؟؟؟
به عنوان مثال اگه دوتا 6770 رو به جای یه دونه 7770

راستی این مادر بورد ایسوس asus f1a55 هم به نطر خوبه شما چی میگین . بهتر نیست
پیدا میشه .؟؟؟؟؟؟؟؟

Arsn
2012/08/21, 00:10
بعد یه سوال . برای اور کردن سیستم زیر حداقل پاور چند وات باید باشد : cpu :athlon x2 5400 min :asus m2n8 vga :210 geforce

به نظر شما برای گیمینک بولدازور 6100 بهتره یا همین 3870
اگه چندتا گرافیک رو sli یا crosfire کنیم بهتره یا اینکه یه مدل بالا بخری ؟؟؟؟؟؟
به عنوان مثال اگه دوتا 6770 رو به جای یه دونه 7770

راستی این مادر بورد ایسوس asus f1a55 هم به نطر خوبه شما چی میگین . بهتر نیست
پیدا میشه .؟؟؟؟؟؟؟؟

سیستم یاد شده با توجه به میزان اورکلاک نهایتا با پاور 450 وات به خوبی کار میکند و اورکلاک پذیر خواهد بود

مطمئنا 3870 کارایی بهتری در گیم دارد به خصوص اگر اورکلاک بشه (مسئله ipc در گیم تاثیر گذار است که از این حیث 3870 برتر است)
بستگی به کانفیگ مورد استفاده شما دارد ! کراس فایر یا sli باعث تولید گرمای بیشتر و مصرف انرژی بیشتر میشود ! از طرفی مادربورد بهتر طلب میکند ! اما معمولا به صرفه است !
اگر کانفیگ خوبی استفاده شود از کارت هم قیمت خود به صورت تک کارت سریعتر خواهد بود ! مثال خودتون هم درسته ! کارایی خیلی بیشتر است !

مادربورد خوبیه ! برای چه کاری میخواهید ؟ برای چه پردازنده ای ؟

nimatehrani3
2012/08/23, 18:21
سیستم یاد شده با توجه به میزان اورکلاک نهایتا با پاور 450 وات به خوبی کار میکند و اورکلاک پذیر خواهد بود

مطمئنا 3870 کارایی بهتری در گیم دارد به خصوص اگر اورکلاک بشه (مسئله ipc در گیم تاثیر گذار است که از این حیث 3870 برتر است)
بستگی به کانفیگ مورد استفاده شما دارد ! کراس فایر یا sli باعث تولید گرمای بیشتر و مصرف انرژی بیشتر میشود ! از طرفی مادربورد بهتر طلب میکند ! اما معمولا به صرفه است !
اگر کانفیگ خوبی استفاده شود از کارت هم قیمت خود به صورت تک کارت سریعتر خواهد بود ! مثال خودتون هم درسته ! کارایی خیلی بیشتر است !

مادربورد خوبیه ! برای چه کاری میخواهید ؟ برای چه پردازنده ای ؟

الان یه پاور 250 روش هست . ایا برای اورکردن کافی هست یا خیلی کمه ؟؟؟؟؟؟؟

پس توصیه میکنید از یه کارت استفاده بشه تا به جای دو کارت .

بعد یه سوال برای جمع کردن یه 3870 با یه کارت 7770 به پاور چند وات نیاز هست ؟؟؟؟

spetsnaz
2012/08/23, 19:22
سلام

براى محاسبه دقيق مقدار نياز power مى توانيد به قسمت calculator در سايتهاى توليد كننده power استفاده كنيد

براى مثال فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.***on.com/psucalculatorlite.jsp