PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل بوت نشدن سیستم عامل در مادربرد ایسوس

vali66
2012/08/15, 20:08
سلام رفقا یه سیستم رسید دستم که یه ایرادی داره که برا بار دومه که میبینم بار اولم رو مین ایسوس بود اینبارم مینش ایسوسه .
سیستم بالا میاد هارد رو هم میشناسه ولی سیستم عامل لود نمیشه رو همون علامت چشمک زن باقی میمونه ، در حالی که درایور نوری بوت میشه حتی ویندوز هم میشه زد البته یبار که در حین نصب ریست بشه دیگه ادامه نصب ازهارد بوت نمیشه !
بایوس رو هم بروز کردم و آخرین نسخشو زدم ولی کماکان مشکل پابرجاست !
جریان چیه به نظرتون ؟
مدل مین asus p5kpl/1600

AmirMahmood
2012/08/15, 21:09
بیشتر توضیح بده . بوقی چیزی نمیزنه ؟ دستگاه فیریز میشه یا پیغامی می نویسه . بالینوکس تست کردی ببینی بوت میشه یا نه ؟ تا حالا cmos رو ریست کردی ؟

th e nd
2012/08/15, 21:12
ویندوز رو میریزی اما بعدش بوت نمیشه درسته ؟

vali66
2012/08/15, 21:14
سیستم رفتار مشکوکی نداره ! کاملا عادی فقط سیستم عامل رو بوت نمیکنه حتی ارور اینو هم میده که بوت ویندوز پیدا نشد ! آره ریست دستی هم کردم بایوسم بروز کردم چیزی درست نشد .
میگم ممکنه با بوت ویندوز مشکل پیدا کرده باشه ؟ نظرتون چیه پارتیشن کنم هارد رو ؟ شاید از هارد باشه ؟

vali66
2012/08/15, 21:16
ویندوز رو میریزی اما بعدش بوت نمیشه درسته ؟دقیقا!! بوت نمیشه !! صفحه سیاه میمونه شمک زن یه خط میاد پایین و دیگه کاری صورت نمیده همینجور چشمک میزنه و بوت نمیشه

amir90
2012/08/15, 21:23
دوست عزیز اولین پیشنهادی که میدم کابل دیتا ساتا هارد رو با یه کابل نو عوض کن ببین چی میشه اگه درست نشد درایوی رو که ویندوزو توش نصب می کنی wipe کن تا کامل کامل پاکسازی بشه بعد ویندوز رو نصب کن ببین چی میشه

vali66
2012/08/15, 21:33
کابل رو عوض کردم درست نشد !
وایپ ؟ این چیست دیگر ؟ :d

AmirMahmood
2012/08/15, 21:42
کابل رو عوض کردم درست نشد !
وایپ ؟ این چیست دیگر ؟ :d
شما با برنامه paragon partion boot cd پارتیشن هاتو پاک کن بعد دوباره درست کن . ببین چی میشه ؟

vali66
2012/08/15, 22:27
مشکل با پارتیشن رفع شد !
موقعی که ویندوز میزدیم فایلهای بوت میرفت تو درایو دی در حالی که ویندوز تو درایو سی نصب بود !
پس ایراد از هارد بوده نه مادربرد ! :d
ممنون از راهنمایی های شما عزیزان ، متشکرم ^_^