PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عرضه مادربورد جدید گیگابایت مجهز به دو درگاه Thunderbolt

Hessam
2012/08/13, 14:32
دوازده ابزار Thunderbolt را با سریع ترین اتصال ممکن تا به امروز به رایانه شخصیتان متصل کنید.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

تایپه، تایوان، 5 ژوییه 2012 –گیگابایت، پیشرو در تولید مادربرد و کارت گرافیک، امروز تازه ترین مادربرد های خود از سری 7 را معرفی می کند. این محصولات اولین مادربرد هایی هستند که به طور کامل برای پشتیبانی از درگاه های Thunderboltگواهی شده اند. این مادربرد ها قادرند تا از اتصال 12 ابزار به اضافه 3 نمایشگر دیجیتال به طور همزمان پشتیبانی کنند، به طوری امکان انتقال 1 ترابایت اطلاعات تنها در پنج دقیقه فراهم باشد. مادربرد های Thunderboltگیگابایت سریع ترین رابط ممکن در رایانه های دسکتاپ را ارایه می کنند.

سازگاری، بسته به پیکره بندی سیستم و مشخصات ابزار ها ممکن است متفاوت باشد
مادربرد های Thunderboltگیگابایت به کاربران اجازه می دهد تا زنجیره وار تا 12 ابزار را به طور همزمان از طریق پهنای باند دو مسیره با سرعت 10 گیگابایت در ثانیه به رایانه متصل کنند که شامل ترافیک PCIeو DisplayPortهم می شوند. مادربرد های Thunderboltگیگابایت نحوه اتصال های رایانه های دسکتاپ را باز تعریف کرده اند. این محصولات اتصال چندین ابزار ذخیره سازی پر سرعت و نمایشگرهای HDرا در آن واحد به رایانه آسان ساخته اند.

سازگاری، بسته به پیکره بندی سیستم و مشخصات ابزار ها ممکن است متفاوت باشد

هنری کائو، قائم مقام واحد مادربرد گیگابایت در اینباره اظهار کرد: به سادگی قدرت و کارایی بالای دو درگاه منحصر به فرد Thunderboltرا می توان مشاهده کرد. ما تنها تولید کننده مادربرد حال حاضر دنیا هستیم که بالاترین کارایی و سرعت برای اتصال ابزارهای خارجی را برای رایانه های شخصی فراهم آورده ایم.
جیسون زیلر، مدیر بازاریابی واحد Thunderboltاینتل نیز اعلام کرد: فن آوری Thunderboltجهشی متفاوت در کارایی و سادگی برای تولید کنندگان رسانه و خواستاران سرگرمی است. بسیار خرسند هستیم که در عرضه اولین مادربرد های مجهز به دو درگاه Thunderboltبه بازار با گیگابایت در حال همکاری هستیم.
مادربرد های مجهز به دو درگاه Thunderboltگیگابایت درهای جدیدی از امکانات را برای ابزارهای ذخیره سازی پرسرعت ارایه می کنند. گیگابایت با بسیاری از تولید کنندگان ابزارهای خارجی مانند Promise Technology، LaCie، BlackMagic، Western Digital، Seagate، Elgato، CalDigitو تولید کننده کابل های ابزار های خارجی مانند Sumitomoهمکاری نزدیکی داشته است:
کاستا پاناگوس، مدیر بازاریابی Caldigit: همکاری با گیگابایت برای ما بسیار خوشایند بوده است. جدیدترین مادربرد های سری 7 گیگابایت که مجهز به دو درگاه Thunderboltهستند، نوید شروع انعطاف پذیری در رایانه های شخصی را می دهند. همچنین این مادربرد ها کامل ترین سازگاری با ابزارهای T1و T2CalDigitرا ارایه می کنند. این ابزارها سطح بالایی از کارایی را با قیمت مناسب دربردارند. قابلیت هایی تا قبل از حضور مادربرد های گیگابایت و فن آوری Thunderboltدست نیافتنی بودند.
گرانت پتی، مدیر عامل شرکت Blackmagic Design: گیگابایت با به خرج دادن نوآوری در تجهیز مادربردهایش به دو درگاه Thunderbolt، سطح کارایی را بالا برده است و برای حرفه ای های فیلم و ویدیو امکانات کاملی فراهم کرده است. مصرف کنندگانی که از محدوده وسیع ابزارهای مجهز به Thunderboltما استفاده می کنند، هم اکنون قادرند که فرمت مورد نیازشان را انتخاب کنند و از انعطاف پذیری کاملی برای تولید انواع فرمت ها و محتویات بهره ببرند.

گریگ دیویس، مدیر فروش و بازاریابی بخش فروش خرد شرکت Western Digitalدر ناحیه اقیانوسیه و ژاپن: با وجود دو درگاه Thunderboltدر مادربرد های گیگابایت، قابلیت استفاده از شش ابزار My Book Thunderbolt Duoشرکت Western Digitalبه طور زنجیره وار فراهم شده است تا از انعطاف پذیری باورنکردنی استفاده از این ابزار ها بهره ببرید.
لئو پاسکین، مدیر بازاریابی محصول در شرکت Seagate: فن آوری Thunderboltراه حل فوق العاده ای برای انتقال اطلاعات و اتصال نمایشگر هاست. این فن آوری کارایی و انعطاف پذیری بی نظیری ارایه می کند. با قابلیت اتصال 12 ابزار به مادربرد Thunderboltگیگابایت به طور زنجیره وار قادر خواهید بود تا رایانه شخصیتان را تنها با اتصال یک کابل به مرکز اصلی اتصال های ابزارهایتان تبدیل کنید.
موتویی ماتسو: به عنوان اولین ارایه دهنده کابل های گواهی شده اینتل، شرکت Sumitomoخرسند است که گیگابایت را به عنوان اولین عرضه کننده مادربرد های مجهز به دو درگاه Thunderboltبه بازار می بیند. با این محصولات حداکثر کارایی فراهم آمده است. همچنین این مادربرد ها سازگارترین محصولات با کابل های پرسرعت 20 متری اپتیکال شرکت Sumitomoهستند.
آدام استینبرگ، قائم مقام بازاریابی در شرکت Elgato: با وجود دو درگاه Thunderbolt، مادربرد های سری 7 گیگابایت انعطاف پذیری بی رقیبی ارایه می کنند. این دو درگاه منحصر به فرد کاربران را قادر می سازد تا از چندین ابزار قابل حمل مانند Thunderbolt SSDهای قدرتمند Elgatoبه طور همزمان بهره ببرند.
اروان ژرارد، مدیر واحد تجارت حرفه ای شرکت LaCie: شرکت LaCieخوشحال است که عرضه مادربرد های Thunderboltگیگابایت را می بیند. زمان، زمان رفع خواسته های کاربران رایانه دسکتاپ است، علی الخصوص پدیدآورندگان محتوای دیجیتالی، که قرار است سرعت بی سابقه و قابلیت های فن آوری Thunderboltرا تجربه کنند.

Thunderboltدوگانه –سریع، انعطاف پذیر و اتصالی آسان برای مادربرد
مادربرد های سری Thunderboltگیگابایت اولین محصولاتی هستند که به طور رسمی از سوی اینتل تایید شده اند تا درگاه های Thunderboltرا مستقیماً از پانل پشتی ارایه کنند. هر کدام از این درگاه ها شامل دو مسیر مجزا می باشند که برای هر کدام حداکثر سرعت انتقال اطلاعات به میزان 10 گیگابایت در ثانیه وجود دارد. با این سرعت امکان انتقال یک فیلم full HD 1080pدر کمتر از 30 ثانیه وجود دارد.
قرارگیری درگاه های Thunderboltروی مادربرد های گیگابایت اطمینان حاصل می کند که بالاترین پتانسیل در اتصال و انتقال اطلاعات فراهم شده است. این ویژگی از اتصال 12 ابزار مجزا به طور همزمان پشتیبانی می کند و برای هر درگاه تا 10 گیگابایت در ثانیه پهنای باند ارایه می کند.

Thunderboltاز هر دو پروتکل DisplayPortو PCI Expressدر یک کابل استفاده می کند تا کاربران بتوانند از انواع ابزار های خارجی در یک مسیر پشت سر هم استفاده کنند.. از همین رو قابلیت اجرای فیلم های HDو صدای 8 کاناله از طریق تنها یک کابل فراهم شده است. از این پس کاربران قادرند تا با روش زنجیره وار از ابزارهای خارجی خود بهره ببرند در حالی که از سرعت بسیار بالای انتقال اطلاعات و کمترین خطا در سرعت پاسخ گویی لذت می برند.

مدل های مادربرد های Thunderbolt گیگابایت:
GIGABYTE Z77X-UP5 TH - GIGABYTE Z77X-UP4 TH - GIGABYTE Z77MX-D3H TH

Ultra Durable™ 5
مادربرد های Z77X-UP5 THو Z77X-UP4 THاز فن آوری Ultra Durable 5بهره می برند. این فن آوری شامل مجموعه ای از قطعات بسیار با کیفیت با قابلیت عبور جریان زیاد در مدار تغذیه پردازنده اصلی است. قطعاتی از قبیل ICهای ارزیابی شده و جایزه گرفته IR3550 PowIRstageشرکت International Rectifier، برد مدار چاپی با دو برابر مس بیشتر و چوک هایی با هسته ای از جنس فریت که قابلیت عبور جریانی تا 60 آمپر را خواهند داشت. این مجموعه باعث می شود تا مادربرد در دمایی به میزان 60 درجه سانتیگراد پایین تر از مادربرد های قدیمی فعالیت کند. این فن آوری روی مادربرد های مبتنی بر چیپ ست X79و Z77اینتل ارایه می شود و جدیدترین تحول در طراحی مادربرد های گیگابایت است.

منبع: سایت گیگابایت

Hessam
2012/08/13, 16:36
حالا ایسوس بیاد بوق بزنه...!:d>:d<

darkknight
2012/08/13, 19:08
حالا ایسوس بیاد بوق بزنه...!:d>:d<
مگه ایسوس الان تاندر بولت نداره؟
اگه منظور شما هم2تا پورت هست میشه بگین الان 2تا پورت تاندر بولت به چه دردی میخوره؟(صرف نظر از یک درصدی که شاید نیاز پیدا کنند؟
تا زمانیکه تاندر بولت بخواد جا بیفته این مادر برد از رده خارج میشه در نتیجه فقط این وسط پول خریدار هدر میره و باعث افزایش قیمت و در نتیجه عدم توان خرید در ایران میشه(به خاطر یه پورت اضافه از ادم پول یه مادر بورد رو میخوان بگیرن) در نتیجه ما باید بریم بخاطر قیمت این مادربورد پشت مغازه بوق بزنیم
البته تا چند وقت پیش من هم میگفتم ایسوس بره بوق بزنه ولی وقتی چند تا مادربورد مشابه رو نگاه کردم به این نتیجه رسیدم که ایسوس منطقی تر مادربورد رو برای مصرف کننده محصول درست میکنه(مادر بورد 48 فاز درست نمیکنه(خدا کنه تعداد فازها رو اشتباه نکرده باشم))

Hessam
2012/09/07, 22:08
:d صرفاً شوخی بود! (مزاح)
نه. منظورم به صورت کلی بود. نه اینکه فقط بخاطر این فناوری، گیگابایت رو متمایز از سایر برند ها بدونم...

Arsn
2012/09/07, 22:27
(مادر بورد 48 فاز درست نمیکنه(خدا کنه تعداد فازها رو اشتباه نکرده باشم))

البته دوست عزیز مادربورد 48 فاز هزینه اضافه نیست ! باعث پایداری در شرایط فشار و همچنین اورکلاک بهتر میشه چون این مقوله به بحث برق رسانی بهتر ربط داره و گیگابایت هم همیشه در این زمینه پیشرو بوده ، همین مسئله هم هست که vdrop مادربوردهای گیگابایت بسیار ناچیز است !
این بورد هم برای عامه درست نشده ، همونطور که بورد های rog اسوس برای عامه مردم نیست ! همونطور که بعضی از امکانات سری دلوکس اسوس برای مردم عامه نیست !
در ضمن الان استارت کار تاندربولت است و هر کسی نوآوری در این زمینه ارائه میکند ! مثلا اسوس که 1394 روی بوردهاش استفاده میکنه خیلی منطقی و کاربردی است ؟؟؟

در ضمن قیمت های غیر منطقی هر برندی در ایران را به تولید کننده اون نسبت ندید !

vahed
2012/09/08, 03:25
مگه ایسوس الان تاندر بولت نداره؟
اگه منظور شما هم2تا پورت هست میشه بگین الان 2تا پورت تاندر بولت به چه دردی میخوره؟(صرف نظر از یک درصدی که شاید نیاز پیدا کنند؟
تا زمانیکه تاندر بولت بخواد جا بیفته این مادر برد از رده خارج میشه در نتیجه فقط این وسط پول خریدار هدر میره و باعث افزایش قیمت و در نتیجه عدم توان خرید در ایران میشه(به خاطر یه پورت اضافه از ادم پول یه مادر بورد رو میخوان بگیرن) در نتیجه ما باید بریم بخاطر قیمت این مادربورد پشت مغازه بوق بزنیم
البته تا چند وقت پیش من هم میگفتم ایسوس بره بوق بزنه ولی وقتی چند تا مادربورد مشابه رو نگاه کردم به این نتیجه رسیدم که ایسوس منطقی تر مادربورد رو برای مصرف کننده محصول درست میکنه(مادر بورد 48 فاز درست نمیکنه(خدا کنه تعداد فازها رو اشتباه نکرده باشم))
منم با ایشون موافقم راس میگه دیگه usb 3 چند سالیه ساخته شده اما حالا حالاها قیمت فلش مموریش بالاس و هرکسی نمی تونه بخره،نمی دونم این بورد با این پورت ها هدفش چیه که قیمتی حدود 900 هزار تومن تو ایران خواهد داشت البته افرادی هستند که شاید این پورت رو لازم داشته باشند ولی تو ایران باید بهای گزافی بپردازند، من منتظر بودم این بورد رو بخرم ولی بعد از مقایسه با مدل های ایسوس متوجه شدم ایسوس از گیگابایت منطقی تره و حداقلش اینو میدونم بردی که من از برند ایسوس انتخاب کردم 200 هزار تومن از همرده گیگابایت خود ارزونتره البته تو ایران (تو فرنگ برعکس!)

NAVID OC
2012/09/08, 10:51
بله دوستان همیشه گیگا بایت از فن آوری های نوین پشتیبانی می کنه و از این لحاظ بین بقیه برند ها پیشرو تره!
یادمه اولین مادربردی که دارای usb3 بود گیگا بایت بود... این مال خیلی وقت پیشه!

mortalviper
2012/12/01, 17:38
اول سلام.............
من طرفدار گیگابایتم......ولی به نظر من یه نمه اشتباه کرده...حالا پورت Thunderbolt گذاشتی دمت گرم.........دیگه 2 تاش توجیح پذیر نیست........
فعلا که دستگاه های سازگار با Thunderbolt خیلی کمن و مونده تا فراگیر بشه....نباید اینکارو میکرد............یه دونه برای استارتش کافی بود........

Hessam
2012/12/01, 17:44
اول سلام.............
من طرفدار گیگابایتم......ولی به نظر من یه نمه اشتباه کرده...حالا پورت Thunderbolt گذاشتی دمت گرم.........دیگه 2 تاش توجیح پذیر نیست........
فعلا که دستگاه های سازگار با Thunderbolt خیلی کمن و مونده تا فراگیر بشه....نباید اینکارو میکرد............یه دونه برای استارتش کافی بود........

صرفاً جهت اطلاع!: اولین هارد 8 ترابایتی جهان مجهز به پورت Thunderbolt ، از سوی کمپانی وسترن دیجیتال عرضه شد!

h_esfahanian
2012/12/01, 19:55
اول سلام.............

گیگابایت حول برش داشته که 2 تا پورت گذاشته!

shahidamlaki
2012/12/03, 20:20
من که همیشه گفتم گیگا و اگه پول داشتم گیگا میخریدم به جای ایسوس اونم از مدل های جدیدش یعنی سوکت یا همون ال جی آی 2011