PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : در جدال بین تبلت ها کدامیک پیروز خواهند شد + نظر سنجی

S.T.A.L.K.E.R
2012/08/11, 22:14
خوب سلام دوستان .

همونطور که از ایم این تایپیک معلومه ، جنگ بین تبلت ها هم شروع شده . این نظر سنجی هم به همین دلیل هست . میخوایم ببینیم که کدوم تبلت بالاخره سربلند از این جنگ بیرون میاد !

نظرات خودتون رو در همین تایپیک بیان کنید . به زودی اطلاعاتی کامل راجع به این تبلت ها در همین تایپیک منتشر خواهد شد .

1- IPAD APPLE

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

================================================== =============================

2 - surface microsoft

================================================== =========================

3 - NEXUS GOOGLE

================================================== =====================

4- KINDLE FIRE 2 AMAZON

================================================== =======================

5 - NEW TABLET HTC

Arthur
2012/08/11, 22:28
سه تای اول شانس بیشتری نسبت به بقیه دارن.
من به Surface رای میدم...

Beni7192
2012/08/11, 22:54
همه میدونن که اپل شروع های عالی داره ولی مایکروسافت در ادامه حاکم مطلق بازار خواهد شد!
مثالش هم جنگ بین مک و ویندوز!
اندروید و ios حداکثر پتانسیل خودشون رو نشون دادن و از این به بعد پیشرفت های محدودی خواهند داشت!
ولی ویندوز 8 یه سیستم عامل آینده داره!
البته تمام این ها نظر بنده بود و نظر دیگر دوستان محترم می باشد!

S.T.A.L.K.E.R
2012/08/11, 23:28
سه تای اول شانس بیشتری نسبت به بقیه دارن.
من به Surface رای میدم...

فقط به خاطر عکسهاش میگی اونها بهترن ! البته وقتی شکی نسیت که غول ترین تبلت ، تبلت مایکرو هست . چون پشتیبانش هم مایکرو هست و سیستم عاملش هم ویندوز 8 هست .

همه میدونن که اپل شروع های عالی داره ولی مایکروسافت در ادامه حاکم مطلق بازار خواهد شد!
مثالش هم جنگ بین مک و ویندوز!
اندروید و ios حداکثر پتانسیل خودشون رو نشون دادن و از این به بعد پیشرفت های محدودی خواهند داشت!
ولی ویندوز 8 یه سیستم عامل آینده داره!
البته تمام این ها نظر بنده بود و نظر دیگر دوستان محترم می باشد!

من که شخصا با محصولات مایکرو بیشتر حال میکنم . اپل الکی گرون میده محصولاتش رو . فقط داره پول مارکش رو میگیره . نه پول دستگاه رو .

Arthur
2012/08/11, 23:52
فقط به خاطر عکسهاش میگی اونها بهترن ! البته وقتی شکی نسیت که غول ترین تبلت ، تبلت مایکرو هست . چون پشتیبانش هم مایکرو هست و سیستم عاملش هم ویندوز 8 هست .

نه بابا.چی کار به عکس دارم.
دیدم اونایی که بنظرم عملکرد خوبی میتونن داشته همون 3 تای اول هستن...جای اینکه تک تک نام ببرم اومدم گفتم سه تای اول.

Yaser_Aramesh
2012/08/12, 00:55
یکم سخته تصمیم گیری ! هر کدوم پتانسیل ها و ویژگی های خاصی دارن اما در کل به نظر بنده Surface و ipad موفقیت بیشتری کسب خواهند کرد

رای ام هم ipad است

S.T.A.L.K.E.R
2012/08/12, 02:59
البته ipad جدید که به نظرم افت محصوصی داشته . سیستم عاملش هم چندان پیشرفت رو به جلویی نداشته . خیلی مونده که اینها بیان به windows برسن !

من فقط منتظر اطلاعات کاملتر از سخت افزار سوفیس و امکاناتش هستم .

Arthur
2012/08/12, 03:15
خیلی مونده که اینها بیان به windows برسن !

ویندوز فقط بر روی PC ها سلطانه....وگرنه روی به اصطلاح Hand Held Device ها بازار دسته بقیه هست.!
البته طبق شرایط فعلی
....
تو ایران اپل خیلی مخالف داره.اونم به خاطر تحریم ها و گران بودنشه.
اما در بازار جهانی اپل بسیار خوش فروشه...چرا که بسیار بسیار خوش ساخته و سیستم عامل انحصاریش اپلیکیشن های زیادی داره.از آندروید که خیلی بیشتره.
یه نگاه به سایت های خارجی مثل T3 هم بندازی میبینی که هر چی امکانات و Dock هست واسه محصولات اپله...
چرا؟
چون یه دونه محصول هست.اونم با سیستم عامل.کار بسیار راحت میشه.
ولی...
من خودم به شخصه از اپل بدم میومد ولی تا چند ساعت پیش نشستم فکر کردم دیدم مشکل از کشور ماست نه از اپل!
بنابراین اینکه اپل یکی از ابر قدرت های صنعت خودشه توش شکی نیست!و اینکه محصولاتش واقعاً با کیفیت هستن....تو این هم شکی نیست!:D...پس محصولات اپل خوبن.چرا باید ازشون بدمون بیاد؟من که خودم به شخصه از چند ساعت پیش یکی از طرفدار های اپل شدم!

Arthur
2012/08/12, 03:23
راستی راستی!!!!حواسم نبود...چرا هیچ تبلتی از سامسونگ نیست؟؟؟؟:d

+Aren
2012/08/12, 04:29
ویندوز فقط بر روی pc ها سلطانه....وگرنه روی به اصطلاح hand held device ها بازار دسته بقیه هست.!
البته طبق شرایط فعلی
....
تو ایران اپل خیلی مخالف داره.اونم به خاطر تحریم ها و گران بودنشه.
اما در بازار جهانی اپل بسیار خوش فروشه...چرا که بسیار بسیار خوش ساخته و سیستم عامل انحصاریش اپلیکیشن های زیادی داره.از آندروید که خیلی بیشتره.
یه نگاه به سایت های خارجی مثل t3 هم بندازی میبینی که هر چی امکانات و dock هست واسه محصولات اپله...
چرا؟
چون یه دونه محصول هست.اونم با سیستم عامل.کار بسیار راحت میشه.
ولی...
من خودم به شخصه از اپل بدم میومد ولی تا چند ساعت پیش نشستم فکر کردم دیدم مشکل از کشور ماست نه از اپل!
بنابراین اینکه اپل یکی از ابر قدرت های صنعت خودشه توش شکی نیست!و اینکه محصولاتش واقعاً با کیفیت هستن....تو این هم شکی نیست!:d...پس محصولات اپل خوبن.چرا باید ازشون بدمون بیاد؟من که خودم به شخصه از چند ساعت پیش یکی از طرفدار های اپل شدم!
ویندوز 8 دو نسخه داره پرو و rt
نسخه rt از پرو ضعیف تر هست ولی روی تبلت ها با cpu های arm بخوبی سزگار هست!
اگر توقع بیشتری دارید می تونید هزینه بیشتری کنید و نسخه پرو رو بخرید! از این بهتر؟

همچین هم خیلی مخالف نداره ها! بلعکس! خیلی طرفدار داره!
درسته، کاملا تایید می شه!
اما این تا زمانی بود که مایکروسافت محصول سخت افزاری نداشت! سورفیس هم مثل رقیبش آیپد بدنه فلزی و با کیفیتی خواهد داشت!
من از اپل متنفر نیستم!
ولی دوستش ندارم! زیادی بلندگو هست! بزرگنمایی زیاد داره!
مثلا سیری! قبلا توی اندروید وجود داشته! یا حتی توی ویندوزفون!
و خیلی چیزای دیگه!
یک سوال در مورد تعداد برنامه!
واقعا فکر می کنید تعداد برنامه مهمه؟ یا تعداد برنامه کاربردی مهمتره؟ تعداد برنامه های تخصصی؟ یا برنامه های که جنبه فان دارند؟
سورفیس مخصوص کسانی هست که می خوان علاوه بر وب گردی و دیدن فیلم فول HD، برنامه ها و بازی های با کیفیت تر و متفاوت تر از نسخه موبایل داشته باشند!
بتونند با تبلتشون توی وسط بیابون برنامه بنویسن! و...
نه فقط بازی کنند و وب گردی!
...........
من هنوز رای ندادم!
می خوام ببینم نظر کاربرا چیه!
دوست دارم دلیل انتخبتونو ببینم!
یعنی از تبلت فقط صفحه بزرگتر از موبایل می خواین؟ همین؟

VSH-Katana
2012/08/12, 04:45
راستش از لحاظ فروش بخواهیم حساب کنیم ممکنه ipad باشه ویا گوگل نکسوس ولی از لحاظ فنی سورفیس موفق تره به دلیل اینکه ipad و بقیه تبلتها همون گوشی های موبایل هستند که زورشون کردن بزرگتر شدن!
باید از تبلت انتظار بیشتری از این داشت تبلت باید پلی بین لپتاپ و گوشی موبایل باشه! یعنی قابلیت حملی به اندازه یک گوشی و توانایی در حد لپتاپهای کنونی( کنونی چون که در آینده ultra book ها جایگزینشون میشن با توانایی بیشتر) !

Arthur
2012/08/12, 04:47
[color="#ff0000"]ویندوز 8 دو نسخه داره پرو و rt
\
ویندوز 8 که هنوز کارش تموم نشده.(یعنی نسخه ی نهایی نداره)
منظورم شرایط فعلی بود.....قبل از ورود ویندوز 8
زیر همون خط نوشتم که طبق شرایط فعلی!

Arthur
2012/08/12, 04:51
[color="#ff0000"]
یک سوال در مورد تعداد برنامه!
واقعا فکر می کنید تعداد برنامه مهمه؟ یا تعداد برنامه کاربردی مهمتره؟ تعداد برنامه های تخصصی؟ یا برنامه های که جنبه فان دارند؟
سورفیس مخصوص کسانی هست که می خوان علاوه بر وب گردی و دیدن فیلم فول HD، برنامه ها و بازی های با کیفیت تر و متفاوت تر از نسخه موبایل داشته باشند!
بتونند با تبلتشون توی وسط بیابون برنامه بنویسن! و...
نه فقط بازی کنند و وب گردی!

هنوز سرفیس نیومده که.............................................. .
من شرایط حالا رو گفتم.
تعداد اپلیکیشن های کاربردی آی او اس هم از بقیه بیشتره.(ویندوز 8 رو حساب نکن)

th e nd
2012/08/12, 09:24
شما یک pc دارید روش ویندوز 8 نصب شده.
یک تبلت دارید روی اون هم یک ویندوز 8 نصب هستش.
یه گوشی دارید که روی اون هم ویندوز 8 دارید.
چون هسته مرکزی ویندوز 8 برای تمامی این سه مورد یکی هست ، همون کاری که دقیقا میتونید توی pc انجام بدید توی بقیه هم میتونید!
بهتر از این می خواید؟

Free.Byte
2012/08/12, 11:53
قطعا surface microsoft پیروز میشه

+Aren
2012/08/12, 15:08
طبق شرایط فعلی اصلا نباید سرفیس رو وارد نظر سنجی می کردید!
کار ویندوز 8 تمام شده و الان دست شرکت های سخت افزاری هست!
تا پاییز که برای کاربران هم ارائه بشه!
...

اپلیکیشن های کاربردی
کاربردی؟
منظورتون چراغ قوه هست؟ یا لیوان آبی که با خم کردن گوشی...؟
من منظورم تو سرفیس فتوشاپ، اتو کد، آفیس(کامل و قدرتمند)، بازی های در حد COD است!
وگرنه اگر بخوایم برنامه ها رو دقیق دسته بندی کنیم نمونه نزم افزاری نسیت که مشابه یا بهترش که در ios باشه در اندروید نداشته باشیم!
ما تو اندروید بهتر از سیری هم داریم!
تعداد برنامه فقط جنبه تبلیغات دارد!
از نظر این حقیر باید تعداد برنامه های مفید رو حساب کرد! نه هر برنامه ای رو!

Arthur
2012/08/12, 16:49
من گفته هام بر اساس شرایط فعلی بود/
مهم اینه که بیاد تو بازار
...

کاربردی؟
منظورتون چراغ قوه هست؟ یا لیوان آبی که با خم کردن گوشی...؟
نه منظورم اون گربه هست که باهاش صحبت میکنی حرف هاتو تکرار میکنه!!!!
من منظورم تو سرفیس فتوشاپ، اتو کد، آفیس(کامل و قدرتمند)، بازی های در حد COD است!
حداقل یک سال زمان میبره(شاید هم بیشتر) که تبلت ها به این قدرت پردازشی برسن
وگرنه اگر بخوایم برنامه ها رو دقیق دسته بندی کنیم نمونه نزم افزاری نسیت که مشابه یا بهترش که در ios باشه در اندروید نداشته باشیم!
درسته ولی یا پشتیبانی خوبی ندارن یا تبلیغ خوب که معروف نمیشن.
ما تو اندروید بهتر از سیری هم داریم!
تعداد برنامه فقط جنبه تبلیغات دارد!
چه جالب!یکی از عوامل اصلی موفقیت هم تبلیغاته دیگه....
از نظر این حقیر باید تعداد برنامه های مفید رو حساب کرد! نه هر برنامه ای رو!
این یکی دیگه نظر شخصی بود جواب نداره!:D
.................................................. .................................................. .....................

+Aren
2012/08/12, 17:18
من گفته هام بر اساس شرایط فعلی بود

مهم اینه که بیاد تو بازار
طبق شرایط فعلی سرفیس تو بازار نیست!

نه منظورم اون گربه هست که باهاش صحبت میکنی حرف هاتو تکرار میکنه!!!!
هم اندروید داره هم ویندوزفون!

حداقل یک سال زمان میبره(شاید هم بیشتر) که تبلت ها به این قدرت پردازشی برسن
سرفیس در حال حاضر همچین قالبیتی رو داره!

درسته ولی یا پشتیبانی خوبی ندارن یا تبلیغ خوب که معروف نمیشن.

چه جالب!یکی از عوامل اصلی موفقیت هم تبلیغاته دیگه....
پس دلیل ضعف تبلت و سیستم عامل نیست، ضعف از تبلیغات هست! که در حال رفع می باشد!
تبلیغات یعنی بزرگ نمایی!
باز هم میگم، مهمترین چیزی که در نسخه 5 ios معرفی شد سیری بود
و بسیار هم بزرگ جلوه داده شد!
در حالی که قبل از آن در اندروید قوی تر از اونو داشتیم!
تبلیغات از عوامل فروش هست نه برتری!

Arthur
2012/08/12, 19:47
طبق شرایط فعلی سرفیس تو بازار نیست!

هم اندروید داره هم ویندوزفون!

سرفیس در حال حاضر همچین قالبیتی رو داره!

پس دلیل ضعف تبلت و سیستم عامل نیست، ضعف از تبلیغات هست! که در حال رفع می باشد!
تبلیغات یعنی بزرگ نمایی!
باز هم میگم، مهمترین چیزی که در نسخه 5 ios معرفی شد سیری بود
و بسیار هم بزرگ جلوه داده شد!
در حالی که قبل از آن در اندروید قوی تر از اونو داشتیم!
تبلیغات از عوامل فروش هست نه برتری!
این شد حرف حساب................................:d

ROG
2012/08/12, 20:05
خوشم میاد پرچم سرفیس نیومده بـــــالــاســــــــــــت

Navid.y
2012/08/12, 22:18
بدون هیچ بحثی میگم سورفیس.
اپل و بقیه ی شرکت ها تقریباً هرچی داشتن رو کردن ولی مایکروسافت تازه الآن میخواد کلی امکانات جدید (همونطور که روح الله جان گفتن) وارد تبلتش کنه.

Arthur
2012/08/12, 22:23
بدون هیچ بحثی میگم سورفیس.
اپل و بقیه ی شرکت ها تقریباً هرچی داشتن رو کردن ولی مایکروسافت تازه الآن میخواد کلی امکانات جدید (همونطور که روح الله جان گفتن) وارد تبلتش کنه.
درسته!
منم موافقم.
محصولات اپل دیگه جذابیت خاصی نداره.
همین طور آندروید هم همینطور.

S.T.A.L.K.E.R
2012/08/13, 19:06
اگر توقع بیشتری دارید می تونید هزینه بیشتری کنید و نسخه پرو رو بخرید! از این بهتر؟

ویندوز 8 4 نسخه داره . به نامهای :

Windows RT / Windows 8 / Windows 8 Pro / Windows 8 Enterprise که هر کدوم از این 4 نسخه هم دارای امکانات خاص خودشون هستند . بهترین و کاملترین نسخه هم ، Windows 8 Enterprise هستنش که رابط کاربری metro رو داره . بقیه نسخه تا جایی که اطلاع دارم نداره و همون رابط کاربری ویندوز 7 رو داره . ضمن اینکه در ویندوز 8 هم میشه metro رو غیر فعال کرد .

طبق اطلاعاتی هم که من دارم و در وب هم منتشر شده ، فعلا قرار نیست تبلت هایی که cpu های arm رو دارند از ویندوز 8 پشتیبانی کنند .

حداقل سیستم مورد نیاز بهترین نسخه هم به شرح زیره :

Processor: 1 gigahertz (GHz) or higher
RAM: 1 gigabyte (GB) 32-bit or 2 GB for 64-bit version
Free space on hard drive: 16 gigabytes (GB) 32-bit or 20 GB for 64-bit version
Graphics: the graphics device Microsoft DirectX 9 or higher

راستش از لحاظ فروش بخواهیم حساب کنیم ممکنه ipad باشه ویا گوگل نکسوس ولی از لحاظ فنی سورفیس موفق تره به دلیل اینکه ipad و بقیه تبلتها همون گوشی های موبایل هستند که زورشون کردن بزرگتر شدن!
باید از تبلت انتظار بیشتری از این داشت تبلت باید پلی بین لپتاپ و گوشی موبایل باشه! یعنی قابلیت حملی به اندازه یک گوشی و توانایی در حد لپتاپهای کنونی( کنونی چون که در آینده ultra book ها جایگزینشون میشن با توانایی بیشتر) !

ipad و بقیه تبلتها گوشی موبایل نیستن . بلکه تبلتهایی هستند با قابلیت پشتیبانی از سیم کارت که میتونن کارهای موبایل رو هم انجام بدن . این تعریف بهتری فکر کنم باشه .

تا پاییز که برای کاربران هم ارائه بشه!
...

اتفاق به دلیل اینکه تا 2 یا 3 ماه اینده امکان ورود سوفیس به بازار هست ، ( یعنی زمانی که اغلب تبلت های جدید هم به بازار میان ) سورفیس هم در این لیست قرار گرفته .

به هر حال من فکر میکنم که مایکروسافت با این کارش قصد داره یه انحصاری سازی بسیار بزرگ و یا یک کلونی بزرگ رو ایجاد کنه که در راس اون تمامی محصولاتش به همراه کاربران قرار دارن و بعد از اون هم پروژه یکپارچه سازی و هماهنگی بین تمامی ابزار ها با تکنولوژی smart glass قرار داره .

به همین دلیله که مایکرو سافت در سال جدید میلادی خودشون که از 5 ماه دیگه شورع میشه قصد داره ( ویندوز 8 / ویندوز فون جدید / کینکت 2 / پروژه اسمارت گلاس / تبلت سوفیس / xbox 720 / افیس 2013 و ..... رو وارد بازار کنه ) تا کل بازار رو قبضه کنه .

البته در کنار اینها شبکه جدید اجتماعی مایکروسافت هم در کنار xbox live قرارگرفته که که تمامی این پروژه ها رو تکمیل تر هم میکنه .

S.T.A.L.K.E.R
2012/08/13, 19:11

ویندوز 8 کارش تموم شده و حدود 1 ماه پیش نسخه windows 8 interprise سا نسخه تجاریش به دست سازندگان رسید و الان همین نسخه interprise بر روی شبکه های تورنت هم قرار گرفته و میشه دانلودش کرد . یعنی همون نسخه ای که قراره 3 ماه دیگه رسما معرفی بشه .

البته تو بازار ایران هم شرکتهای فرصت طلب سریع نسخه 8 بتای نهایی رو به اسم 8 از خیلی وقت پیش بیرون داده بودن . البته نسخه های اولیه اش نسخه الفا بودن ، الانم نسخه 8 بعضی شرکتها تتا و افا هست و برای برخی دیگه بتا ورژن 3 هست .
اما شما میتونی فایل iso نسخه کامل و اصلی رو که به اسم interprise هست از تورنت دریافت کنی .

Dan
2012/08/14, 21:30
توی برتری Surface از لحاظ قدرت که شکی نیست ولی Nexus بخاطره قیمتش میتونه برنده باشه چون به نسبت قیمت 200 دلاری امکانات خیلی خوبی رو ارائه میده.

+Aren
2012/08/14, 21:35
ویندوز 8 4 نسخه داره . به نامهای :

Windows RT / Windows 8 / Windows 8 Pro / Windows 8 Enterprise که هر کدوم از این 4 نسخه هم دارای امکانات خاص خودشون هستند . بهترین و کاملترین نسخه هم ، Windows 8 Enterprise هستنش که رابط کاربری metro رو داره . بقیه نسخه تا جایی که اطلاع دارم نداره و همون رابط کاربری ویندوز 7 رو داره . ضمن اینکه در ویندوز 8 هم میشه metro رو غیر فعال کرد .

طبق اطلاعاتی هم که من دارم و در وب هم منتشر شده ، فعلا قرار نیست تبلت هایی که cpu های arm رو دارند از ویندوز 8 پشتیبانی کنند .

حداقل سیستم مورد نیاز بهترین نسخه هم به شرح زیره :

Processor: 1 gigahertz (GHz) or higher
RAM: 1 gigabyte (GB) 32-bit or 2 GB for 64-bit version
Free space on hard drive: 16 gigabytes (GB) 32-bit or 20 GB for 64-bit version
Graphics: the graphics device Microsoft DirectX 9 or higher

ipad و بقیه تبلتها گوشی موبایل نیستن . بلکه تبلتهایی هستند با قابلیت پشتیبانی از سیم کارت که میتونن کارهای موبایل رو هم انجام بدن . این تعریف بهتری فکر کنم باشه .

اتفاق به دلیل اینکه تا 2 یا 3 ماه اینده امکان ورود سوفیس به بازار هست ، ( یعنی زمانی که اغلب تبلت های جدید هم به بازار میان ) سورفیس هم در این لیست قرار گرفته .

به هر حال من فکر میکنم که مایکروسافت با این کارش قصد داره یه انحصاری سازی بسیار بزرگ و یا یک کلونی بزرگ رو ایجاد کنه که در راس اون تمامی محصولاتش به همراه کاربران قرار دارن و بعد از اون هم پروژه یکپارچه سازی و هماهنگی بین تمامی ابزار ها با تکنولوژی smart glass قرار داره .

به همین دلیله که مایکرو سافت در سال جدید میلادی خودشون که از 5 ماه دیگه شورع میشه قصد داره ( ویندوز 8 / ویندوز فون جدید / کینکت 2 / پروژه اسمارت گلاس / تبلت سوفیس / xbox 720 / افیس 2013 و ..... رو وارد بازار کنه ) تا کل بازار رو قبضه کنه .

البته در کنار اینها شبکه جدید اجتماعی مایکروسافت هم در کنار xbox live قرارگرفته که که تمامی این پروژه ها رو تکمیل تر هم میکنه .

این اطلاعات رو کی بهتون داده؟ اشتباه محض هست!
اين تبلت در دو نسخه عرضه شده و در دو نسخه عرضه شده:

پردازنده Ivy Bridge اينتل و نسخه ويندوز 8 Pro
پردازنده ARM و ويندوز 8 نسخه RT

همه هم رابط ویندوز 8 (مترو) رو دارند!

در مورد تعریفتون از تبلت های دیگه:
شما یک کار رو بگید که گوشیتون نتونه انجام بده و لی تبلت های فعلی بتونن!
فقط صفحه بزرگتر شده!

من با توجه به حرف دوستمون اون جمله رو گفتم!

saeid6574598
2012/08/14, 22:02
برد با کسی است که با توجه به قیمت مناسب ، کارایی خوبی رااز خود نشان دهد .

البته شما Google Nexus 7 رو از قلم انداختید چون این تبلت با توجه به دارا بودن پردازنده چهار هسته ای تگرا 3 و کانفیک سخت افزاری بسیار خوب در کنار قیمت مناسب ، می تواند به عنوان یک رقیب جدی برای سایرین به شمار آید .

تبلت Kindle Fire شرکت آمازون هم با توجه به کانفیگ خوب و قیمت مناسب ، می تونه یک رقیب جدی محسوب بشه ! البته این تبلت از ضخامت بیشتر ، وزن بیشتر و تراکم پیکسل کمتری نسبت به Google Nexus 7 برخوردار است . این در حالی است که قیمت این دو تبلت ، برابر با 200 دلار است !!!

البته این رو هم نباید فراموش کنیم که Kindle Fire از جمله تبلت هایی است که در چند وقت اخیر با استقبال خوبی مواجه شده و در نتیجه آمازون فروش خوبی را از این محصول کسب کرده است .

تبلت Microsoft Surface هم یک رقیب تازه وارد است که با مشخصات و قیمت مناسبی که دارد می تواند یک رقیب بسیار جدی برای دیگر محصولات باشد .

این تبلت در دو مدل Microsoft Surface و Microsoft Surface Pro به تولید رسیده است که تبلت Microsoft Surface مجهز به پردازنده ARM و سیستم عامل RT می باشد . ( سیستم عامل RT ، مخصوص پردازنده های ARM می باشد )

تبلت Microsoft Surface Pro نیز مجهز به پردازنده قدرتمند آیوی بریج و سیستم عامل Windows 8 Pro می باشد .

آیپد جدید هم که طرفداران خود را داشته و با بروز رسانی شیر کوهی خود ، مشکلات قبل را تا حدودی برطرف کرده است .

S.T.A.L.K.E.R
2012/08/14, 22:21
این اطلاعات رو کی بهتون داده؟ اشتباه محض هست!
اين تبلت در دو نسخه عرضه شده و در دو نسخه عرضه شده:

پردازنده Ivy Bridge اينتل و نسخه ويندوز 8 Pro
پردازنده ARM و ويندوز 8 نسخه RT

همه هم رابط ویندوز 8 (مترو) رو دارند!
!

اطلاعات من با توجه به نوشته شما درسته . شما گفتید که ویندوز 8 ! نگفتید که ویندوز 8 مخصوص تبلت مایکرو !

اگر نسخه 8 مخصوص pc رو گفتید که حرف من درسته . اما اگر منظورتون ونیدوز 8 نسخه تبلت هاست ، حرف شما درسته .

جمله اتون ناقص بود :D

+Aren
2012/08/14, 22:48
اطلاعات من با توجه به نوشته شما درسته . شما گفتید که ویندوز 8 ! نگفتید که ویندوز 8 مخصوص تبلت مایکرو !

اگر نسخه 8 مخصوص pc رو گفتید که حرف من درسته . اما اگر منظورتون ونیدوز 8 نسخه تبلت هاست ، حرف شما درسته .

جمله اتون ناقص بود :d
بهتر هست به نوشته سعید عزیز دقت کنید!
نسخه rt فقط برای تبلت هاست نه pc!
البته برای بعضی از مینی لپ تاپ های با cpu arm هم مناسب هست!
کجای حرف من ناقصه؟
با لبخند بخون عزیز! فقط قصد تبادل اطلاعات دارم.
سپاس

kamyar
2012/08/14, 22:52
به نظر من هم فقط surface microsoft به دلیل ویندوز8 و قدرت بالاش و کیفیت ساخت و.......

S.T.A.L.K.E.R
2012/08/14, 23:23
بهتر هست به نوشته سعید عزیز دقت کنید!
نسخه rt فقط برای تبلت هاست نه pc!
البته برای بعضی از مینی لپ تاپ های با cpu arm هم مناسب هست!
کجای حرف من ناقصه؟
با لبخند بخون عزیز! فقط قصد تبادل اطلاعات دارم.
سپاس

ما که دعوا نداریم :D نوته سعید رو هم خوندم. این خبری که سعید گذاشته تازه منتشر شده :D چون هنوز اطلاعات خاص و رمسی در مورد تبلت مخصوصا کایکرو رو خبر گذاری ها نیومده و اکثرا خبرهای پراکنده و شایعه و ... هست . چون ایکرو رسما تو سایت خودش چیزی در مورد این تبلت نگفته :D

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. نوشته اصلی توسط +Aren فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

همونطوری که میبینی ، به صورت کلی اشاره کردی که rt از pro ضعیف تره ولی با تبلت arm سازگار تره .

ضمن اینکه اون نوشته ای رو که من گذاشتم ، طبق جدولی بود که مایکروسافت ارائه داده بود . نسخه rt فکر کنم 2 نوع باشه که هم مخصوص تبلتش هست و هم نسخه مخصوص pc . شایدم فقط rt مخصوص تبلت باشه .

البته طبق جدولی که من دیدم ، نسخه هایی رو که ذکر کدم با شرح امکانات نوشته بود . حالا شایدم شما درست میگی و rt تو اون جدول مخصوص تبلت هاست که من متوجه نشدم . به هر حال طبق جدول ارائه شده ، فکر نکنم بیشتر از نسخه های بالا تو بازار بیاد !

+Aren
2012/08/14, 23:25
ما که دعوا نداریم :D

همونطوری که میبینی ، به صورت کلی اشاره کردی که rt از pro ضعیف تره ولی با تبلت arm سازگار تره .

ضمن اینکه اون نوشته ای رو که من گذاشتم ، طبق جدولی بود که مایکروسافت ارائه داده بود . نسخه rt فکر کنم 2 نوع باشه که هم مخصوص تبلتش هست و هم نسخه مخصوص pc . شایدم فقط rt مخصوص تبلت باشه .

البته طبق جدولی که من دیدم ، نسخه هایی رو که ذکر کدم با شرح امکانات نوشته بود . حالا شایدم شما درست میگی و rt تو اون جدول مخصوص تبلت هاست که من متوجه نشدم . به هر حال طبق جدول ارائه شده ، فکر نکنم بیشتر از نسخه های بالا تو بازار بیاد !
آره نوشتم اشتباه بود
منظورم تبلت ضعیف تر بود!
ببخشید!

+Aren
2012/08/15, 17:39
در صورت درست بودن این خبر کار برای بقیه سخت تر خواهد بود! (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.!?goto=newpost)

Pesar khooob
2012/08/15, 20:52
نمی دونم چرا تبلت قدرتمند اسوس یعنی infinity رو فراموش کردین!

اگه کسی دنبال قدرت زیاد از تبلت باشه بدون هیچ شکی باید همین اینفینیتی رو بخره که آخره قدرته!

به این سایت (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) یه سری بزنید

saeedpm
2012/09/01, 23:16
nexus google با توجه به سخت افزار و قیمتی که داره.

amirad
2012/09/02, 00:26
سلام
من شخصا نمی تونم پیشبینی کنم کدوم تبلت چون خیلی سخته ، باید تمام شرایط رو لحاظ کرد.
آی پد و اندروید رو از نزدیک با تبلت هاشون کلنجار رفتم ولی هیچ دیدی از ویندوز 8 ندارم.
اینکه مایکروسافت اینقدر با تامل و تومانینه بالاخره و بعد از مدتها تحقیق و کار و بالا وپایین کردن سایر رقبا بالاخره یک تبلت میشه گفت همه چی تمام (چه کیفیت دستگاه و چه سخت افزار و نرم افزار) به بازار داره میده خودش جای بسی تامل داره.
شاید در کوتاه مدت تبلت های ای او اس و اندروید (اولی بخاطر کیفیت و دومی بخاطر قیمت) همچنان سهم بیشتری در بازار داشته باشند ولی در بلند مدت من فکر میکنم تبلت هایی که ویندوز داشته باشند سهم بزرگی از بازار رو به خودشون اختصاص می دن.
از همه مهمتر هم اینه که این ویندوز8 دیگه اون ویندوز 7.5 نیست وسازگاریش با اپلیکیشن های تمام شرکت های برنامه ساز (چه مهم چه غیرمهم) در آینده 100% تضمینه.