PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره خرید کیس تا 350 هزار تومان-فوری

mehdig20
2012/08/11, 15:16
سلام
من بعد از مدت ها میخوام سیستمم رو ارتقاع بدم که بودجم واسه این کار 350 هزار تومنه و نهایت تا 400 تومن بتونم هزینه کنم، یه هارد 160 گیگه ide هم دارم که فعلا مجبورم تو این وضع گرونی هارد باهاش کنار بیام تا بعدها ببینم چی میشه!البته اگه با این بودجه هارد هم بتونم بگیرم که چه بهتر!
من نه اهل بازی کردن هستم نه کارهای گرافیکی انجام میدم،فقط میخوام که ویندوز 8 روش نصب بشه و موقع کانورت ویدئو و هر از گاهی که با فوتوشاپ کار میکنم زیاد اذیت نکنه و یه چند سالی هم واسم کار کنه.در ضمن مادربردش گرافیک آنبرد داشته باشه چون فعلا نمیتونم پول گرافیک بدم.و اگه ماربردش usb3 و sata3 رو ساپرت کنه و تا یه حدی واسه ارتقاع رم و cpu جا داشته باشه مثلا 4 تا اسلات رم داشته باشه که چه بهتر!نمیدونم با این بودجه میشه همچین مادربردی گرفت یا نه، چون از قیمتها خبری ندارم. البته شاید بشه با این بودجه مادربرد ازراک با این امکانات خرید چون واقعا خوش قیمت هستند.
amd و intel بودن هم زیاد مهم نیست، هر چند که قبلا میگفتن amdها زود داغ میکنن و زودتر هم خراب میشن، حالا نمیدونم الان هم اینجوری هست یا نه؟پس هر کدوم که فکر میکنید نسبت با قیمت بازده بهتری داره و ارزونتر هست رو پیشنهاد بدید.
قطعاتی هم که میخوام اینا هستنmain,cpu,ram,power,case,dvd writer :
خودم هم با یه گشتی که تو اینترنت زدم نتیجه گرفتم که سی پی یو fm1 بگیرم، انگار تو این رنج بهترینه، گرافیکش هم نسبتا بد نیست!مثلا این سی پی یو:
AMD A4-3400 Llano 2.7GHz Socket FM1
و این مادربرد چطوره؟قیمتش هم انگار مناسبه:
M_B ELITE AMD A75F-A SOCKET FM1

Arthur
2012/08/11, 16:06
سلام
علیک سلام :D
amd و intel بودن هم زیاد مهم نیست، هر چند که قبلا میگفتن amdها زود داغ میکنن و زودتر هم خراب میشن،
دیگه گذشت اون زمون...الان بازار سی پی یو های ارزون قیمت تو دست ای ام دی هست

سی پی یو همونی که نوشتی خوبه.(در ضمن نیازی به گرافیک آنبورد نیست.سری ییانو (Llano) پردازنده مجتمع داره.قیمتش هم 118 هزار تومان هست.
مین پیشنهاد من ECS A55 F-A2 با قیمت 97 هزار تومان هست.
پاور پیشنهادی Green GP330 A- HE با قیمت 52 هزار تومان
رم Apacer 4 G 1333 با قیمت 47 هزار تومان
DVD RW هم فرقی نمیکنه ولی سامسونگ 36 هزار تومان است.
اینا کلاً شد 351 هزار تومان.
برای کیس هم میتونی یه کیس ارزون 30 هزار تومانی برداری.

mehdig20
2012/08/11, 19:26
ممنون
نظرتون چیه فعلا یه رم دو گیگ بگیرم تا بعد؟آخه میخوام یه خورده صرفه جویی کنم تا بتونم یه هارد هم بخرم.
راستی امکان داره دوباره قیمتها پایین بیاد،خصوصا هارد؟

Arthur
2012/08/11, 19:51
تو ایران به هیچ وجه....
تو هفته بعد اینکه کارخونه ی پلاتر سازی در تایلند رو آب برد گفتن داریم یه ذونه جدید میسازیم.بعد 2 ماه هم کارخونه راه افتاد.قیمت جهانی هارد به حالت عادی برگشته ولی تو ایران......!
رم رو آره.آخه اختلافشون 20 تومن بود.

mehdig20
2012/08/11, 20:43
به نظرم مین بهتره اون مدل رو که خودم گفتم بگیرم بهتره،چون به خاطر 4 تا اسلات رم و کراس فایر بعدا دستم واسه ارتقاع بازتره.نظر شما چیه؟
یه چند تا سوال کلی هم دارم که ممنون میشم اگه جواب بدی:
1-به این مدل سوکت یعنی FM1 سی پی یوهای am3 هم میخوره یا نه؟یعنی فقط میتونم از همین مدل سی پی یو استفاده کنم؟بعدا واسه ارتقاع به مشکل نمیخورم؟
2-مارک الایت کلا خوبه یا نه؟زود که خراب نمیشن؟سی پی یوهای amd چی؟مثل اوایل زود داغ نمیکنن و نمیسوزن؟
3=با این گرافیکی که خود سی پی یو داره میشه فیلم های hd رو بدون لگ دید؟کلا کار راه میندازه،یا گیر و گورش زیاده؟فوتوشاپ توش چه جوری اجرا میشه؟ویندوز سون راحت روش کار میکنه؟
4-این مینی که من گفتم انگار فقط هارد sata3 پشتیبانی میکنه،این یعنی اینکه نمیشه بهش هارد ساتا 2 وصل کرد؟
5-الان هارد 250 گیگ تو بازار هست با پورت ساتا 3>قیمتش چنده؟و اگه نیست قیمت هارد 500 چنده؟
6-راستی این سی پی یو قدرتش در مقایسه با Intel Pentium-2.6GHz-G620 چطوره؟هم از لحاظ خود سی پی یو و هم از لحاظ قدرت گرافیکیش؟چون بعضی ها این رو پیشنهاد میکنن.
ببخشید سوالام یکم زیاد شد،از جوابت ممنون میشم.

Arthur
2012/08/11, 20:52
خوب سام بلک(همون سلام!)
خوب آره.مارک الایت خوبه.همونی که خودت گفتی رو بگیر.
1.FM1 آخرین سوکت ای ام دی هست.برای آپدیت که نمیای سی پی یو AM3 روش بندازی!(ولی در کل سوکت AM3 با FM1 فرق داره)
2.سی پی یو های ای ام دی هیچ مشکلی ندارن.مین الایت هم همینطور.
3.آره میشه.خوب هم میشه
4.میشه sata 2 بهش وصل کرد
5.پانصد حدود 150 تا 130 باید باشه
6.از اون قوی تره.
>:D<

th e nd
2012/08/11, 20:55
به نظرم مین بهتره اون مدل رو که خودم گفتم بگیرم بهتره،چون به خاطر 4 تا اسلات رم و کراس فایر بعدا دستم واسه ارتقاع بازتره.نظر شما چیه؟
یه چند تا سوال کلی هم دارم که ممنون میشم اگه جواب بدی:
1-به این مدل سوکت یعنی FM1 سی پی یوهای am3 هم میخوره یا نه؟یعنی فقط میتونم از همین مدل سی پی یو استفاده کنم؟بعدا واسه ارتقاع به مشکل نمیخورم؟
2-مارک الایت کلا خوبه یا نه؟زود که خراب نمیشن؟سی پی یوهای amd چی؟مثل اوایل زود داغ نمیکنن و نمیسوزن؟
3=با این گرافیکی که خود سی پی یو داره میشه فیلم های hd رو بدون لگ دید؟کلا کار راه میندازه،یا گیر و گورش زیاده؟فوتوشاپ توش چه جوری اجرا میشه؟ویندوز سون راحت روش کار میکنه؟
4-این مینی که من گفتم انگار فقط هارد sata3 پشتیبانی میکنه،این یعنی اینکه نمیشه بهش هارد ساتا 2 وصل کرد؟
5-الان هارد 250 گیگ تو بازار هست با پورت ساتا 3>قیمتش چنده؟و اگه نیست قیمت هارد 500 چنده؟
6-راستی این سی پی یو قدرتش در مقایسه با Intel Pentium-2.6GHz-G620 چطوره؟هم از لحاظ خود سی پی یو و هم از لحاظ قدرت گرافیکیش؟چون بعضی ها این رو پیشنهاد میکنن.
ببخشید سوالام یکم زیاد شد،از جوابت ممنون میشم.
از لحاظ اینکه تو این رنج قیمت Intel بهتره یا AMD خوب معلومه که AMD تازه تو گرافیک هم خیلی جلوتره و توی فیلم های HD هم به مشکل نمیخوری.
بازی هم می تونی بکنی اما نه توی تنظیمات بالا. در ضمن AMD داغ نمیکنه. این صدبار.
سیستمی که بهتون پیشنهاد شده خیلی خوبه با اون مبلغی که شما انتظار دارید. خیالت راحت.

mehdig20
2012/08/11, 21:16
واقعا از جواباتون ممنونم
پس در کل سیستم پیشنهادی این شد:
M_B ELITE AMD A75F-A SOCKET FM1
AMD A4-3400 Llano 2.7GHz Socket FM1تو این رنج قیمت بهتر از این هست؟
Green GP330 A- HE میشه یه پاور ارزونتر بگیرم؟
رم 2 گیگ باس 1333 (فعلا شاید بودجم نرسه 4 بگیرم) و اینکه مارک کینگ استون خوبه؟
هارد 500 sata3 راستی چه مارکی بگیرم؟

Arthur
2012/08/11, 21:29
دو تا سوال اول جوابش نه هست
سومی آره
آخری من Western Digital سری خاویار سبز رو پیشنهاد میکنم....

darkknight
2012/08/12, 08:13
من موندم این amdچیکار کرده(بطور دقیق تر: چه هیزم تری فروخته) که بعد از 100سال مردم میگن داغ میکنه\m/:D

th e nd
2012/08/12, 08:30
سری WESTERN GREEN برای اینکه مصرف توان کمتری داشته باشه از سرعت چرخش پایینتری برخورداره. از اونجا که این موضوع، یعنی مصرف توان، خیلی به چشم نمیاد
من پیشنهادم اینه که سری Black رو بگیره.

darkknight
2012/08/12, 08:59
یه ذره قیمت سری بلک بالا نیست؟

th e nd
2012/08/12, 09:49
دقیقاً نکته همین جاست! یه ذره!
در عوض عملکرد رو نگاه کن... 5400 دور در دقیقه بهتره یا 7200 دور؟

Arthur
2012/08/12, 15:21
سری Caviar Green هم من مدل هایی رو دیدیم که سرعت چرخش پلاترشون 7200 هست....