PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : همه چیز در مورد Haswell

saeid6574598
2011/11/09, 18:35
در این مقاله تعدادی از ویژگیهای نسل جدید پردازنده های شرکت اینتل را در قالب عکس گذاشته ام . انشاالله به زودی مقاله ای در ادامه آن خواهم نوشت .

*****با تشکر****

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

اینتل معماری جدید Haswell را برای پردازنده های آینده خود رونمایی کرد. با استفاده از ترانزیستورهای سه بعدی ۲۲ نانومتری، اولین چیزی که توسط Haswell امکان پذیر می گردد، کاهش مصرف یک چیپ x86 به اندازه پردازنده های ARM است. و این یعنی یک بار شارژ باتری لپ تاپ برای تمام روز و یا اینکه برای ۱۰ روز حالت استندبای.

البته این همه داستان نیست. پردازنده با معماری Haswell تقریبا ۲۲ برابر کمتر از پردازنده های فعلی اینتل انرژی مصرف می کند، به اندازه ای که به راحتی می توان با انرژی یک سلول خورشیدی نیروی آن را تامین کرد. اینتل برای نشان دادن میزان مصرف بسیار کم پردازنده جدید، یک کامپیوتر ویندوزی با پردازنده Haswell را به نمایش گذاشت که تنها با یک سلول خورشیدی کار می کند.

از نظر تئوری این پردازنده با معماری جدید بدان معنی است که لپ تاپ های آینده بدون توجه به کاربردشان، دیگر محدودیتی به نام شارژ باتری نخواهند داشت. اگر هم که مانند لپ تاپ جدید سامسونگ به سلول خورشیدی مجهز باشند، هیچ گاه نیاز به شارژ باتری نخواهند داشت.

البته پردازنده های Haswell نسل دوم بعد از سندی بریج هستند. سال آینده باید منتظر چیپ های Ivy Bridge باشیم و در سال ۲۰۱۳ پردازنده های Haswell را خواهیم دید. به نظر می رسد بالاخره اینتل از مصرف زیاد پردازنده هایش خسته شده و تصمیم دارد به هر شکلی شده پردازنده های ARM را از رده خارج کند.

NinIX
2011/11/09, 20:01
واقعا این مقاله ها لازم است که الان که از یک قطعه استفاده می کنیم و بعد ها چه فناور هایی دارند و قراره در آینده به چه سمتی بروند خیلی اطلاعات را گسترش می دهد ... تشکر سعید ...

Arsn
2011/11/09, 23:13
من مهم ترین ویژگی اش را بگم ؟ قیمت نجومی !

rajah
2011/11/09, 23:22
باید بیاد ببینبم چندمرده حلاجه البته با قیمت نجومیش ما فقط می تونیم عکسش رو بخریم

saeid6574598
2011/11/10, 13:41
اینتل معماری جدید Haswell را برای پردازنده های آینده خود رونمایی کرد. با استفاده از ترانزیستورهای سه بعدی ۲۲ نانومتری، اولین چیزی که توسط Haswell امکان پذیر می گردد، کاهش مصرف یک چیپ x86 به اندازه پردازنده های ARM است. و این یعنی یک بار شارژ باتری لپ تاپ برای تمام روز و یا اینکه برای ۱۰ روز حالت استندبای.

البته این همه داستان نیست. پردازنده با معماری Haswell تقریبا ۲۲ برابر کمتر از پردازنده های فعلی اینتل انرژی مصرف می کند، به اندازه ای که به راحتی می توان با انرژی یک سلول خورشیدی نیروی آن را تامین کرد. اینتل برای نشان دادن میزان مصرف بسیار کم پردازنده جدید، یک کامپیوتر ویندوزی با پردازنده Haswell را به نمایش گذاشت که تنها با یک سلول خورشیدی کار می کند.

از نظر تئوری این پردازنده با معماری جدید بدان معنی است که لپ تاپ های آینده بدون توجه به کاربردشان، دیگر محدودیتی به نام شارژ باتری نخواهند داشت. اگر هم که مانند لپ تاپ جدید سامسونگ به سلول خورشیدی مجهز باشند، هیچ گاه نیاز به شارژ باتری نخواهند داشت.

البته پردازنده های Haswell نسل دوم بعد از سندی بریج هستند. سال آینده باید منتظر چیپ های Ivy Bridge باشیم و در سال ۲۰۱۳ پردازنده های Haswell را خواهیم دید. به نظر می رسد بالاخره اینتل از مصرف زیاد پردازنده هایش خسته شده و تصمیم دارد به هر شکلی شده پردازنده های ARM را از رده خارج کند.

th e nd
2011/11/13, 12:56
من شک دارم قیمتش نجومی باشه چون ما داریم در مورد 2013 صحبت می کنیم و آینده دوری رو میبینیم این طور به نظر میاد ولی وقتی عرضه بشه هم قیمت پردازنده های الآن خواهد بود.

mathsniper
2012/07/03, 14:24
حاجی ننویسین دل آدم کباب میشه من تازه 3770k خریدم

yaser_206
2012/10/01, 11:44
تا بخواد ارزون بشه ما پیر شدیم

NAVID OC
2012/10/01, 22:41
من هنوز نمي فهمم كه چرا دوستان دارند سر قيمت بحث مي كنن!
كي گفته قراره ارزون شود و هم سطح ivy ؟
با د--لا---ر ٦ تومني؟؟؟!!!!
آيا اين پردازنده ها قراره با طراحي ٢٢ نانومتر باشند يا ١٤ نانومتر؟!

darkknight
2012/10/01, 23:02
من هنوز نمي فهمم كه چرا دوستان دارند سر قيمت بحث مي كنن!
كي گفته قراره ارزون شود و هم سطح ivy ؟
با د--لا---ر ٦ تومني؟؟؟!!!!
آيا اين پردازنده ها قراره با طراحي ٢٢ نانومتر باشند يا ١٤ نانومتر؟!
قیمت ها که میاد پایین(البته نه مثل قبل)(البته فعلا میره بالا)
توی پست اول نوشته22 حالا اگه با 14 هم تولید بشه قیمت ها برای ما بیشتر بالا میره دلیلش رو هم نفهمیدم:دی

ا

mortalviper
2012/12/07, 15:44
اول سلام........
من طرفدار اینتلم........
ولی واقعا اینتل سر این عوض کردن سوکتهای پردازنده اذیت میکنه.............
نمیتونست روی همون 1155 بده بیرون......؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حتما باید 1150 میکردی..........؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در ضمن من یه جای خوندم قراره این پردازنده ها از ddr4 ساپورت کنه...........
ولی ظاهرا این قرار نیست........شایدم ddr3l همون ddr4 باشه..........؟؟؟؟؟؟؟

Mamall
2013/05/08, 00:29
دقیقا همین طوره این سیاست همی شرکت هاست