PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صدرنشین سیستم عامل‌های موبایلی جهان کیست؟

stalker
2012/08/10, 08:38
با توجه* به آمار جدیدی که شرکت IDC ( یک شرکت تحقیقاتی و آنالیزگر اطلاعات فناوری است ) در مورد سیستم عامل‌های موبایلی ارائه کرده است نشان داده شده‌است که آندروید و آی او اس با یکدیگر 85 درصد از بازار *تلفن‌های همراه را در اختیار دارند. این در حالی است که صدرنشین‌های قبلی یعنی سیمبین،بلک بری و مایکروسافت به سهم زیر 5 درصد نزول کرده‌اند.

اما در مجموع آندروید بیشترین سهم را از بازارهای تلفن همراه داشته است و صدر نشین این لیست است و سهمی در حدود 68.1 درصد داشته‌است. و در مقام دوم نیز آی او اس با** سهم 16.9 درصد قرار گرفته‌است که این درصد کم سهم آی او اس به علت کم شدن فروش آیفون 4S و نزدیک شدن به زمان فروش آیفون 5 است.

[اما مورد دیگری که بیان شده این است که 44 درصد از سیستم عامل آندروید که به فروش رفته‌است بر روی* گوشی های ساسمونگ قرار داشته و با این تفاسیر آندروید تا حدودی مدیون سامسونگ است.]

بلک بری نیز در مقام سوم قرار گرفته و سهم 4.8 درصدی داشته است.

اما سیستم عامل سیمبین که برای سال‌های طولانی صدر نشین* این جدول بوده اکنون در مقام چهارم قرار دارد و تنها سهم 4.4 درصدی را به خود اختصاص داده است.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
منبع : IDC

S.T.A.L.K.E.R
2012/08/10, 16:09
به زودی ویندوز 7 میاد به صدر جدول . البته با قرار داد انحصاری ای که با نوکیا بسته .

+Aren
2012/08/10, 16:19
به زودی ویندوز 7 میاد به صدر جدول . البته با قرار داد انحصاری ای که با نوکیا بسته .
قرار دادش انحصاری نیست!
...
اگر دقت کنید بیشترین تغییرات رو ویندوزفون داره! 115.3%
ولی خب نمی شه زیاد بهش افتخار کرد! چون هنوز از رقبا عقبتر هست.
دلیلش هم کاهش فروش محصولات وینفون 7.5 بخاطر معرفی ویندوزفون 8 است!

S.T.A.L.K.E.R
2012/08/10, 17:08
قرار دادش انحصاری نیست!
...
اگر دقت کنید بیشترین تغییرات رو ویندوزفون داره! 115.3%
!

مطمئنی انحصاری نسیت ؟! مگه مایکرو با نوکیا قرار داد انحصاری نبسته تا ویندوز فون جدید رو روی تمام محصولاتش از پیش نصب کنه ؟! و در عوض مایکرو به نوکیا کمک مالی میکنه !

حالا تغییرات اصلیش بیشتر تو کدو قمستهاست ؟

+Aren
2012/08/10, 17:15
مطمئنی انحصاری نسیت ؟! مگه مایکرو با نوکیا قرار داد انحصاری نبسته تا ویندوز فون جدید رو روی تمام محصولاتش از پیش نصب کنه ؟! و در عوض مایکرو به نوکیا کمک مالی میکنه !

حالا تغییرات اصلیش بیشتر تو کدو قمستهاست ؟
بله!
به دلیل این قرار داد ها نوکیا می تونه زود تر از هر شرکتی گوشی های خودش رو عرضه کنه!
نوکیا امکان شخصی سازی بیشتری روی سیستم عامل داره
و...
...
115% میزان رشد سیستم عامل نسبت به سال قبلش هست!

dr.zhivago
2012/08/10, 17:46
چرا اینقد الکی خوشبینین ؟

یهو از 3 درصد میاد میشه مثلا 60 درصد ؟؟؟؟

فوقش بشه 10 درصد ، بقیه که بیکار نمیشینن

+Aren
2012/08/10, 18:32
چرا اینقد الکی خوشبینین ؟

یهو از 3 درصد میاد میشه مثلا 60 درصد ؟؟؟؟

فوقش بشه 10 درصد ، بقیه که بیکار نمیشینن
خوشبین نیستیم!
رشد مایکروسافت چیز دندونگیری نیست!
خب شما از صفر شروع کنید بعد یک سال آمار چند برابر می شود!
ولی خوشبینی ما مربوط به نسخه 8 است نه 7.5!

S.T.A.L.K.E.R
2012/08/10, 18:55
خوشبین نیستیم!
رشد مایکروسافت چیز دندونگیری نیست!
خب شما از صفر شروع کنید بعد یک سال آمار چند برابر می شود!
ولی خوشبینی ما مربوط به نسخه 8 است نه 7.5!

از وقتی این قرار داد بین این شرکتها انجام شده سود نوکیا دهها برابر شده، فقط نمیدونم اگه این سود بیشتر شده چرا نوکیا کارمند و کارگر اخراج میکنه، چرا شعبه هاش تو یه سری از کشورها میبنده، نمیدونم اگه این ویندوز فون انقدر سودآوره چرا فقط 4-3 درصد از سهم بازار "گوشیهای هوشمند"رو داره چرا سونی میگه فعلا سمتش نمیره چرا ال جی بیخیالش میشه و میگه تا بازارش خوب نشه گوشی با این سیستم معرفی نمیکنه

+Aren
2012/08/10, 20:23
از وقتی این قرار داد بین این شرکتها انجام شده سود نوکیا دهها برابر شده، فقط نمیدونم اگه این سود بیشتر شده چرا نوکیا کارمند و کارگر اخراج میکنه، چرا شعبه هاش تو یه سری از کشورها میبنده، نمیدونم اگه این ویندوز فون انقدر سودآوره چرا فقط 4-3 درصد از سهم بازار "گوشیهای هوشمند"رو داره چرا سونی میگه فعلا سمتش نمیره چرا ال جی بیخیالش میشه و میگه تا بازارش خوب نشه گوشی با این سیستم معرفی نمیکنه
چون این مربوط می شده به نسخه 7!
جمله شما رو اصلاح می کنم:
قرار هست به سود دهی برسد!
سونی؟! مگه نمی دونی یکی از امکانات ویندوزفون پشتیبانی عالی از XBOX هست یعنی رقیب PS؟ سونی روی اندروید تونسته بازی های PS1 رو اجرا کنه، حالا به نظرت میاد همچین کاری بکنه؟ مگر اینکه ضررسش بیشتر از سودش باشه!
ال جی هم متاسفانه توی بازار گوشی ضعیف هست، حالا فرض کنید بخواد بیاد وارد بازار ویندوزفون با وجود مارک های معتبرتر(در این زمینه) بشه! عقل حکم می کند وارد نشود!
نوکیا در حال حاضر گوشی هوشمندی بجز سری لومیا تولید نمی کند! و بخاطر معرفی ویندوزفون 8 و آینده نا معلوم نسخه 7.8 آمار فروش این سری کاهش چشم گیری دارد!(بهتره بگیم نداره) با معرفی ویندوزفون 8 می شه گفت مایکروسافت یک خود زنی اساسی کرده ولی این ارزشش رو خواهد داشت!
چرا HTC چند مدل معرفی کرده؟
چرا Acer؟
چرا ZTE؟
لنوو؟
نوکیا؟
سامسونگ؟
دل؟
و...؟
برای ویندوز فون 8!
..................
من از سایر مدیرای بخش موبایل می خوام که در مورد سیستم عامل خودشون اخبار قرار بدهند تا اینگونه در ذهن کاربران این ذهنیت پیش نیاد که داریم از ویندوزفون 8 طرفداری می کنیم!
دلیل اصلی اینکه بخش اخبار یکیست هم همین بوده تا همه کاربران از همه سیستم عامل ها با خبر باشند!

S.T.A.L.K.E.R
2012/08/10, 20:29
چون این مربوط می شده به نسخه 7!
جمله شما رو اصلاح می کنم:
قرار هست به سود دهی برسد!
سونی؟! مگه نمی دونی یکی از امکانات ویندوزفون پشتیبانی عالی از XBOX هست یعنی رقیب PS؟ سونی روی اندروید تونسته بازی های PS1 رو اجرا کنه، حالا به نظرت میاد همچین کاری بکنه؟ مگر اینکه ضررسش بیشتر از سودش باشه!
ال جی هم متاسفانه توی بازار گوشی ضعیف هست، حالا فرض کنید بخواد بیاد وارد بازار ویندوزفون با وجود مارک های معتبرتر(در این زمینه) بشه! عقل حکم می کند وارد نشود!
نوکیا در حال حاضر گوشی هوشمندی بجز سری لومیا تولید نمی کند! و بخاطر معرفی ویندوزفون 8 و آینده نا معلوم نسخه 7.8 آمار فروش این سری کاهش چشم گیری دارد!(بهتره بگیم نداره) با معرفی ویندوزفون 8 می شه گفت مایکروسافت یک خود زنی اساسی کرده ولی این ارزشش رو خواهد داشت!
چرا HTC چند مدل معرفی کرده؟
چرا Acer؟
چرا ZTE؟
لنوو؟
نوکیا؟
سامسونگ؟
دل؟
و...؟
برای ویندوز فون 8!
..................
من از سایر مدیرای بخش موبایل می خوام که در مورد سیستم عامل خودشون اخبار قرار بدهند تا اینگونه در ذهن کاربران این ذهنیت پیش نیاد که داریم از ویندوزفون 8 طرفداری می کنیم!
دلیل اصلی اینکه بخش اخبار یکیست هم همین بوده تا همه کاربران از همه سیستم عامل ها با خبر باشند!

راه راست میگی . یه مقاله تشریحی کامل تو این زمنیه و همینطور دلایل ، چرا و ..... ویندوز فون 8 / قابلیت هاش و ... اش بنویس ( مثل همون مقاله تحلیلی که چند روز پیش تو بخش اخبار گذاشتی ) تا از اینهمه سوال در بیایم !
منکه پاک گیج شدم !

s@j@d
2012/09/17, 13:56
به نظر من نوکیا با ویندوز 8 خیلی موفق میشه و دوست دارم که موفق هم بشه احتمال اینکه از ios رد بشه هست به نظر من. ولی بعید میدونم به این راحتی بتونه حریف اندروید بشه.
کو اون نوکیا با سیمبینش که یه روزی یکه تاز میدون بود . به نظر من نوکیا خودش مقصر اصلی بود وگرنه به این راحتی نباید اینقدر افت کنه . البته خدا نکنه گوگل بخواد با یکی بیوفته تو رقابت رد خور نداره که شکست بخوره مخصوصا به کمک غول بزرگی مثل جناب سامسونگ