PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نقدی بر Prototype 2

wnhl
2012/08/08, 22:19
سلام
بعد از جند هفته خبری نبودم از بازی های مطرح کامپیوتر Prototype 2 وارد بازار شد.
این بازی یکی از بازی های شرکت activ***on شرکتی که نام خود را از بازی های cod دارد است.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
داستان
داستان بازی نیز حدود 14 ماه پس از اتفاقات بازی اول رخ میدهد و نیویورک باز هم گرفتار یک ویروس مرگبار دیگر شده کهAlex Mercer شخصیت اصلی بازی اول باعث آن شده.Sgt. James Heller معتقد است که الکس بااعث مرگ خانواده او شده و در کل بازی به دنبال انتقام است.
گیم پلی
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
کسانی که نسخه اول این بازی را بازی کرده باشند میدانند که با یک عنوان نسبتا ضعیف رو به رو هستند شخصی که دارای قدرت های فوق بشری است و جز کشتن به چیز دیگری فکر نمیکند.
از ابداعات مهم این بازی تغییر شخصیت اصلی داستان است که به جای الکس از هلر استفاده شده است.
بالا رفتن از ساختمان های بلند بدون هیچ ابزاری پرواز در فراز شهر تکه تکه کردن مردم و... از جمله عواملی است که میتوان به این بازی عنوان open world و خشن نسبت داد.
گرافیک بازی خوب نیست و یا بهتر بگم در برابر بازی های روز حرف زیادی برای گفتن نداره.
یکی از مهترین قسمت های بازی داشتن قدرت های بالای James Heller است که شما را در ادامه دادن بازی یاری میکند و گرنه جز گرفتن دی ان ای از مردم بدبخت و فلک زده با روش های مسخره تر از قبل اعصاب شما را خورد میکند.
هوش مصنوعی به شدت ضعیف است به طوری که اگر کسی را در وسط جمعیت بکشید کسی حتی سر هم تکان نمیدهد و به کارهای عادی خودشان مشغول هستند.
یکی دیگر از ابداعات بازی گرفتن دی ان ای و خون به صورت مخفی است.
به طوری که اگر دی ان ای سربازی که در کنارش صدها سرباز دیگر وجود دارند بگیرید حتی گزینه شک دشمن هم روشن نمیشود.
این بازی خیلی حرفی برای گفتن ندارد البته به نظر من چون دارای باگ های فراوان ، هوش مصنوعی خیلی پایین، و روش های کشتن ناجوانمردانه مردم و دشمنان است.
ولی به کسانی که اهل باز یهستند حتما پیشنهاد میکنم که این بازی را انجام دهند که تقریبا 14 ساعت طول میکشد.
من امتیاز 7 از 10 را برای این بازی مناسب مبدونم.
اگر کسی از دوستان نظری داره که بتونه این مقاله رو کامل تر کنه حتما بگه.
با تشکر

S.T.A.L.K.E.R
2012/08/08, 22:51
خسته نباشی . اما چند تا ایراد میخوام از نقدت بگیرم :

1- سعی کن نقدت حداقل بین 700 تا 1000 کلمه باشه .
2- سعی کن بازی رو نقد کنی نه اینکه نظر خودت رو به عنوان کسی که بازی رو بازی کرده بگی.
3- سعی کن عکسها رو وسط چین کنی و همینطور از عکسهایی استفاده کنی که کوچیک باشن . مثلا 600 در 200 یا 650 در 300 . همین حدودا .
4- سعی کن یه مقدمه و توضیحی در باره بازی و ژانر بازی و .. بدی تا خاننده بدونه به چه نوع بازی ای طرفه .
5- سعی کن به روز تر باشی . چون بازی 2 ماه و نیم پیش اومد .

wnhl
2012/08/08, 22:55
ممنون از توضیحاتتون من برای pc گقتم که چند روز بیشتر نیست اومده

gonzoo
2012/08/08, 23:00
خسته نباشی دوست عزیز...من همین دو سه ساعت پیش تمومش کردم
بازی قشنگی بود....اما پایان بندی جالبی نداشت....افت فریم داشت و موارد دیگه ای که بازی رو از رتبه عالی به خوب تبدیل کرد
به یک بار انجام دادنش با تمام مراحل فرعی میارزه

demigod
2012/08/10, 18:28
اگر این نقد رو خودت نوشتی و از تجربیات خودت باشه حرف نداره و واقعا جالب بود

demigod
2012/08/10, 18:29
خسته نباشی . اما چند تا ایراد میخوام از نقدت بگیرم :

1- سعی کن نقدت حداقل بین 700 تا 1000 کلمه باشه .
2- سعی کن بازی رو نقد کنی نه اینکه نظر خودت رو به عنوان کسی که بازی رو بازی کرده بگی.
3- سعی کن عکسها رو وسط چین کنی و همینطور از عکسهایی استفاده کنی که کوچیک باشن . مثلا 600 در 200 یا 650 در 300 . همین حدودا .
4- سعی کن یه مقدمه و توضیحی در باره بازی و ژانر بازی و .. بدی تا خاننده بدونه به چه نوع بازی ای طرفه .
5- سعی کن به روز تر باشی . چون بازی 2 ماه و نیم پیش اومد .

حسین عزیز من ناقدم یه ناقد هم اول نظر شخصی خودش رو باید بیان کنه بعد کلی گویی کنه..
این رو یادت باشه وست من
و یه نقد هرچند هم مختصر ولی اگه کامل باشه مانعی نداره

S.T.A.L.K.E.R
2012/08/11, 17:16
حسین عزیز من ناقدم یه ناقد هم اول نظر شخصی خودش رو باید بیان کنه بعد کلی گویی کنه..
این رو یادت باشه وست من
و یه نقد هرچند هم مختصر ولی اگه کامل باشه مانعی نداره

نظر شخصی جای خودش . ولی توی نقد نباید نظر شخصیت رو خیلی بیان کنی .

نقد باید طوری نقد بنویسی که خواننده احساس همزاد پنداری کنه با نقد نه اینکه بیاد ببینه تو چی رو تجربه کردی و از چی خوشت اومده . نقد رو باید طوری بگی که شامل حال همه افراد بشه .
باید تو نقد از دید کاراکتر اصلی بازی صحبت کنی . نه از دید خودت .

این طوری نقددت ادبی تر میشه و خواننده بهتر با نقد ارتباط برقرار میکنه تا اینکه فقط نقدی رو بنویسی که همش نظرات شخصی خودته . این نوع نقد هیچ جذابیتی برای خوانده نداره .
شما میتونی نظر شخصیت رو در اخر و قسمت نتیجه گیری بیان کنی تا به بدنه اصلی نقدت صدمه وارد نشه .

ضمن اینکه نقد باید کامل باشه . طوری که بشه تفاوتی بین نقد خبری و پیش نمایش بینشون قائل شد . حداقل هم باید بین 800 تا 1000 کلمه باشه . تا تمامی زوایای یه بازی رو پوشش بده .
ضمن اینکه شما اومدی بازی open world رو نقد کردی که باید خیلی بیشتر از حد معمول نقد کنی . چون بازی خطی ینیست .

یه مقدمه هم همیشه چاشنی نقدت قرار بده تا خواننده بفهمه با چی طرفه و بتونه حال و هوای نقدت رو درک کنه .

demigod
2012/08/11, 20:19
نظر شخصی جای خودش . ولی توی نقد نباید نظر شخصیت رو خیلی بیان کنی .

نقد باید طوری نقد بنویسی که خواننده احساس همزاد پنداری کنه با نقد نه اینکه بیاد ببینه تو چی رو تجربه کردی و از چی خوشت اومده . نقد رو باید طوری بگی که شامل حال همه افراد بشه .
باید تو نقد از دید کاراکتر اصلی بازی صحبت کنی . نه از دید خودت .

این طوری نقددت ادبی تر میشه و خواننده بهتر با نقد ارتباط برقرار میکنه تا اینکه فقط نقدی رو بنویسی که همش نظرات شخصی خودته . این نوع نقد هیچ جذابیتی برای خوانده نداره .
شما میتونی نظر شخصیت رو در اخر و قسمت نتیجه گیری بیان کنی تا به بدنه اصلی نقدت صدمه وارد نشه .

ضمن اینکه نقد باید کامل باشه . طوری که بشه تفاوتی بین نقد خبری و پیش نمایش بینشون قائل شد . حداقل هم باید بین 800 تا 1000 کلمه باشه . تا تمامی زوایای یه بازی رو پوشش بده .
ضمن اینکه شما اومدی بازی open world رو نقد کردی که باید خیلی بیشتر از حد معمول نقد کنی . چون بازی خطی ینیست .

یه مقدمه هم همیشه چاشنی نقدت قرار بده تا خواننده بفهمه با چی طرفه و بتونه حال و هوای نقدت رو درک کنه .

تا حدودی با حرفات موافقم ولی شما یه چیز رو یادت نره که اکثر افراد ما بازی ها رو انجام میدن و تجربه میکنن...
مثل قدیم نیست که یکی بخواد نقد بنویسه تا افراد با نقد بفهمن موضوع و محتوا چیه...
حسین عزیز امروزه همه به بازی ها دسترسی دارن و هدف از نقد ما مخصوصا بازی ها باید طوری باشه که بازیکن اون بازی بفهمه و با دید جالب تری بازی کنه....
مخصوصا افراد گلی مثل روح الله عزیز که بازی ها رو واقعا دقیق انجام میده

S.T.A.L.K.E.R
2012/08/11, 20:40
تا حدودی با حرفات موافقم ولی شما یه چیز رو یادت نره که اکثر افراد ما بازی ها رو انجام میدن و تجربه میکنن...
مثل قدیم نیست که یکی بخواد نقد بنویسه تا افراد با نقد بفهمن موضوع و محتوا چیه...
حسین عزیز امروزه همه به بازی ها دسترسی دارن و هدف از نقد ما مخصوصا بازی ها باید طوری باشه که بازیکن اون بازی بفهمه و با دید جالب تری بازی کنه....
مخصوصا افراد گلی مثل روح الله عزیز که بازی ها رو واقعا دقیق انجام میده

ولی من بارها افرادی رو دیدم که منتظر نقد هستن . حتی تو همین ایران خودمون که بزیها مفت به دست میان .
پس شما نقد رو خوب انجام بده و این حرف شما به نظر من توجیهی برای یه نقد راحته !

من 4 تا 5 تا نقد اینجا گذاشتم . شما خودت میتونی بخونیش و نظرت رو بدی تا ما هم متوجه ایراداتمون بشیم .

ATA
2012/08/11, 20:58
بنده هنوز وقت نکردم این بازی رو تهیه کنم ولی با این نقد فردا حتما تهیه و بازیش خواهم کرد