PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : همه کاربران بخوانند

Editor In chief
2012/08/06, 07:10
با سلام به همه شما کاربران گرامی فروم سخت افزار

در این مدتی که از راه اندازی فروم سخت افزار گذشته است تاکنون در کمتر موردی دیده اید که بنده دخالت کنم. اما امروز می خواهم چند کلامی با دوستانی صحبت کنم که تصور می کنند فحاشی و بی ادبی راهکار پیشبرد کارهایشان است. کاربران گرامی همانطور که می دانید بنا به تصمیم بنده مدیریت فروم سخت افزار از ابتدا به اقای شالیکاریان واگذار شد و با وجود تمام موارد برایند تلاش های دوست عزیزم را تاکنون مثبت دیده ام (قبول دارم کمبودهای بوده که این مورد در کار بنده هم به وضوح وجود دارد). آقای شالیکاریان در این مدت در انجام هیچ کاری دریغ نکرده است و هرگاه مشکلی بوجود می ایید با بنده در میان می گذارد. اما مشکل ماجرا. بعضی از دوستان که رفتار آنها کاملا مشخص است از کجا منشاء می گیرد بر سر دلایلی غیر منطقی بر سر تاپیک ها و یا مواردی موضوع را از بحث فنی خارج کرده و حرف و مباحثی را مطرح می کنند در شان ادم های بی ادب و بی نزاکت توی کوچه بازار است تا یک فردی که ادعای شعور استفاده از فناوری و تبادل اطلاعات را دارد. بنده قصد ندارم وارد ماجرا شوم فقط می خواهم به این موضوع اشاره کنم که حفظ شخصیت هر کسی بستگی به خود او دارد و گفتن ناسزا چیزی از شخصیت طرف مقابل کم نمی کند. در همین جا به همه دوستان گوشزد می کنم که در محیط فروم باید به قوانین و اصول آن پایبند باشند و هر کسی که نمی تواند از این ساختار پیروی کند امکان فعالیتش در فروم وجود ندارد چون محیط فروم مانند محیط کاری است و در محیط کاری چه بد چه خوب باید همه از یک قانون پیروی شود و در صورتی که از قانون تخلف کنند در مرحله اول تذکر و در مرحله دوم اخراج از فروم است. متاسفم که مجبور شدم این حرف ها را بنویسم و خاطر بعضی از دوستان خوب را مکدر کنم اما برای من داشتن یک ساختار منطقی و منظم بسیار بهتر از یک ساختار بزرگ و هرج و مرج است.
از همه دوستان هم می خواهم اگر تخلفی از کسی می بینید بی اغراق به فرد مورد نظر اخطار دهید تا خدای نکرده به بیراهه نرود. نکته اخر اینکه آقای شالیکاریان مسئول فروم سخت افزار هستند و توهین به ایشان به هر صورتی توهین به بنده است و در صورت انجام از طرف هر کسی فرد به طور کامل از فروم اخراج می گردد.

موفق باشید و پاینده

محمد رضا پناهی

Editor In chief
2012/08/06, 08:14
دوستان عزيز و گرامي

تمام اين موارد براي حفظ فروم و شخصيت افراد است و اين موضوع مهم‌ترين مسئله براي بنده و ديگر عزيزان است.

ATA
2012/08/06, 08:57
با سلام و خسته نباشید خدمت مرد سخت کوش ، کوهی استوار ، مدیری لایق سایت بزرگ سخت افزار جناب اقای پناهی عزیز ... والا ما که مطیع دستورات و مخلص شمام هستیم

همیشه سربلند و موفق باشین

Hessam
2012/08/06, 09:36
جناب پناهی عزیز؛
با این وجود؛ باز هم این فروم برتر از سایر فروم هاست و کاربران فهیم و عاقل تری داره که از این حیث، عضویت و فعالیت در این سایت، جای بسی خوشحالی داره.
واقعاً بعضی از فروم ها قابل تحمل نیستن. هر کسی هر چیزی دوست داشته باشه، بر زبان میاره. مخصوصاً فروم های تفریحی که از هر اقشار کاربران اینترنت، در این فروم ها عضو هستن.
اگه دقت کرده باشید، تمامی بی احترامی ها در تمام فروم ها و از جمله این فروم، مربوط به مغروری و لجاجت خود کاربر خاطی هست که حتی المکان باید با مذاکره این مشکلات رو کم کرد و به حداقل رسوند.
یعنی اصرار بیش از حد سر ایده ی شخصی، این درگیری ها رو در تمامی فروم ها به وجود میاره و واقعاً بچگانه است. به عنوان مثال: شخصی مدعی میگه رم جی اسکیل بهترینه در جهان. شخص مدعی دیگه ای میگه رم کرسیر بهترینه در جهان. یکی این میگه و یکی دیگه اون، دعوا و درگیری شروع میشه و حالا بیا درست کن. مثل دو تا خروس جنگی می افتن به جان هم!‌ واقعاً زشته و دور از شان و شخصیت کاربران فهیم این سایت هست. لذا باید از این درگیری ها به جای اخراج کردن جلوگیری بشه.
یک قانون می تونه در این زمینه در فروم نهادینه بشه؛ اون هم اینکه به این صورت نوشته بشه:
"کاربران، حق دخالت و انتقاد در پاسخ کاربران دیگر و مخصوصاً‌ مدیریت را ندارند!"
اینجوری هر کسی پاسخ خودش رو میده و میره. کاربری که محتاج به راهنماییه، باید صحیح ترین پاسخ رو از بین چند پاسخ پیدا کنه.
این قانون به نظرم در ورود به سایت نوشته بشه به صورت درشت که هر کاربری بتونه ببینه در اولین ورودش به فروم، می تونه این مشکلات رو به حداقل برسونه.
من خودم مخالف کامل با فحاشی و دعوا و درگیری هستم. این اخراج کردن ها به نظرم صحیح نیست! البته نه اینکه اقدامات حسام عزیز رو زیر سوال ببرم، نه.
چون با اخراج کاربر از سایت، به جای حل کردن مسئله، مسئله پاک خواهد شد. من چند بار پیشنهاد دادم به حسام جان که اخراج نکن کاربران خاطی رو؛ بلکه یه قولی مثل تعهد از کاربر دریافت کنه تا در صورت تکرار، اخراج بشه. یک قول سفت و سخت و پایبند اجباری به تعهد توسط کاربر.
به هر حال این پیشنهادی بود که من به ذهنم اومد و خدمت شما نوشتم.
ببخشید که طولانی شد.

Hessam
2012/08/06, 10:05
خب. باید دید منشاء اش از کجاست. من در جریان درگیری پیش اومده این کاربر بودم که در توان پاور اختلاف نظر وجود داشت.
ایشون به روز میخواست نظرش رو تحمیل کنه که قطعاً درست نیست و کسی چنین حقی نداره که به زور نظرش رو اونم با بی احترامی تحمیل کنه.
این کاربر از این قسمت جریان پاور استارت بی احترامی هاش شروع شد و عصبیش کرد! اگر از همون اول یک اولتیماتوم در ورود به سایت وجود داشت مبنی بر اینکه هیچ کاربری حق دخالت در پست کاربر دیگری رو نداره، فکر نمی کنم این مشکل به وجود می اومد. همنطور که گفتم اون شخصی که درخواست راهنمایی می کنه باید بسجنه و پاسخ صحیح رو از بین پاسخ ها برداشت کنه.
ما همه اینجا داخل فروم پیشنهاد می دیم و به زور نمی گیم که آقا طرف فلان کار رو انجام بده. البته نباید هم به زور بگیم. کاربر حق انتخاب داره. کوچیکتر یا بزرگتر بودن هم از لحاظ سنی، اصلاً ملاک نیست.
در مورد اخراج هم؛ اگر واقعاً دیگه راهی نیست، باید اخراج کرد. مثل پیامبر ما که حتی المکان مردم رو به دین اسلام دعوت می کرد. ولی بعضی ها واقعاً ارشاد نمی شدن و به اسلام روی نمی آوردن که به خداوند واگذارشون می کرد.:d باید ره پیامبران الهی را در پیش گرفت.:d

VSH-Katana
2012/08/06, 13:18
از زمانی که تو سایت سخت افزار ثبت نام کردم حسام رو شناختم و از زمانی که فروم تاسیس شد حسام بودش و زحمت میکشید واسه فروم در تمام پستهایی که هرکسی اونا رو میخوند واقعا از کوره در میرفت از حسام چیزی جز آرامش و صبوری ندیدم! هیچ توهینی از حسام ندیدم روزای خوب زیاد داشتیم توی فروم و روزای بد یعنی همون وقتایی که اندک انسانهای بی عقل میومدن و پستهایی میدادن که صدای همه در میومد! من در اون زمان هیچ توهینی از حسام ندیدم و هیچ وقت به طور سریع هیچ کاربری رو اخراج نکرد بلکه چندیدن بار تذکر به کاربر میداد بعد یک هفته اخراج و در صورت ادامه اخراج کامل! پس هیچ وقت به این صورت نبود! اما این آخریه خیلی سمج بود ! به نظر شما کسی که در جواب تذکر فحش میده جای مذاکره داره!؟

همونطور که هویت مجموعه سخت افزار رو آقای پناهی هست هویت فروم و سایت سخت افزار رو باید حسام شالیکاریان دونست! و تحمل سایت و فروم بدون حسام امکان نداره و اینکه امیدوارم همچین موردایی هرگز به وجود نیاد و اگه این روزا بدترین روزای فروم باشه بهتره یه نقطه عطف هم باشه جایی که تمام کاربرا آگاه باشن که این چنین توهین هایی به حسام رو هیچ کس تحمل نمیکنه و دیگه همچین موردایی رو نبینیم!

ببخشید اگه نا مفهوم بود یا هرچی نمیتونستم درست بنویسم اما حرف دلم بود

Hessam
2012/08/06, 13:32
اینم حرفیه...:)>-
بــــــــله. قطعاً همینطوره...
خداوند سایه ی بچه های گل این سایت رو از سرمون کم نکنه که خالصانه برای فروم زحمت می کشن.

Editor In chief
2012/08/06, 13:47
دوستان عزيز آن طور که مشخص است اين کاربر يا کاربران تنها يک هدف را دنبال مي‌کنند و ان از هم گسستن ساختار فروم است اين افراد تمام سعي خودشان را مي‌کنند که با فحاشي و ناسزاگويي مجموعه را بهم بريزند. اما اين موضوع را همه دوستان بدانند که اين مجموع هيچگاه اجازه نمي‌دهد که افرادي که رفتار غير منطقي دارند با رفتار خود باعث بروز مشکل شوند. متاسفانه بزرگترين مشکلي که در کشور ما وجود دارد چشم تنگي و بخالتي است که بعضي از افراد نسبت به افراد يا مجموعه اي ديگر مي‌کنند و تمام سعي خود را مي‌کنند که مجموعه را از هم متلاشي کنند. اما از قديم گفته‌اند ان کسي را که خدا عزت دهد هيچ کسي نمي‌تواند بي عزت کند. پس بدانيد که نه حسام و نه هيچ کس ديگر با اين حرکات از مجموعه سخت افزار نمي‌روند.

saeid6574598
2012/08/06, 13:50
واقعا نمی دونم چی بگم آقای پناهی !

متاسفانه نمی شود حریف انسان های جهان سوم شد !

دوست عزیزی که به مدیریت زحمت کش سایت توهین می کنی و هر چیزی که لایق خودت هست ، به دیگران نسبت می دهی !

آیا شما این همه تلاش و کوشش شبانه روزی را نمی بینی ؟ آیا شما این شب بیدار ماندن های مدیر را نمی بینی ؟ آیا شما این خلوص نیت ها رو نمی بینی ؟

من نمی خواهم دخالتی بکنم اما امشب برو با خودت فکر کن و کلاهت رو قاضی کن ؛ ببین این کارهایی که انجام داده ای ، درست بوده یا خیر !!!

فحش دادن را همه بلد هستند اما این که آدم با منطق و شعور ، کار را درست به پایان برساند ، مهم است !

ما اینجا کسی را به زور ، وادار به فعالیت نکردیم ! همه ما با خلوص نیت و با اختیار تام خودمان در اینجا فعالیت می کنیم .

هر کسی که ناراحت است و نمی تواند تحمل کند ، می تواند از جمع ما برود ! راه باز است و جاده دراز !

من مطمئن این اشخاص دست نشانده سایت های دیگر هستند و چشم ندارند که ما در این مدت کوتاه ، توانسته ایم اقتدار خود را نشان دهیم .

Editor In chief
2012/08/06, 15:02
سعيد جان اين موضوع ربطي به جهان سومي بودن ندارد موضوع فهم پايين بعضي ادم‌ها است که ار حسادت خودشان راضي هستند به ديگران بدترين حرف‌ها را بزنند.

VSH-Katana
2012/08/06, 15:48
به نظر من اصل موضوع حسام هستش که دست تنهاست مقابل این آدمای بخیل و حسود و البته بی شخصیت ! امیدوارم که از این به بعد به آقای شالیکاریان بیشتر کمک بشه تو زمینه کنترل فروم

Amir99
2012/08/06, 16:17
واقعا جای تأسف دارد که چنین آدم هایی برای به کرسی نشاندن حرف های خود، راضی به فحّاشی و زورگویی می شوندx-(

در پاسخ دادن به چنین افرادی، اگر کوتاه بیاییم می گویند ترسید و پا پس کشید، اگر هم مثل خودشان رفتار کنیم می گویند از شـــمـــا بـــعـــیـــده!

خود بنده یک سال پیش نمی دانستم VGA Card را اینطوری می نویسند (کـــارت گـــرافـــیـــک) یا اینطوری ( کـــارط گـــرافـــیـــک). امّا اکنون پس از گذشت یک سال، کلّی اطلاعات درباره سخت افزار آموخته ام.

شرط انصاف نیست که زحمت این عزیزان را فراموش کنیم. من در همین تایپک از آقایان: 1) پـــنـــاهـــی 2) شـــالـــیـــکـــاریـــان 3) رضـــایـــی 4) مـــظـــفّـــری 5) ســـجّـــادی نـــیـــا و همه ی عزیزانی که، به من و کاربران دیگر فروم ســـخـــت افـــزار مطالبی یاد دادند کمال تشکر را دارم.^:)^

th e nd
2012/08/06, 16:21
بعضی ها فکر می کنند ، دنیا برای اونها آفریده شده.
بعضی ها سرشون رو کرده اند توی زمین دیگران رو نمی بینند و فکر می کنند دیگران هم اونها رو نمیبینه.
بعضی ها به خود حق می دهند که به دیگران بی دلیل و بدون منطقی فحاشی کنند.
بعضی ها انقدر کوچکند که برای اینکه خودشون رو بزرگ نشون بدن ، دیگران رو تخریب می کنند.
بعضی ها فکر می کنند با خوندن دو یا سه مطلب و یا کتاب دیگه شدن دانشمند، اما چه بسا که هرچه بیشتر در علم فرو بریم بیشتر خود را کوچک باید ببنیم تا دیگران رو.
بعضی ها فکر می کنند که فکر می کنند....
.
.
.
امیدوارم این رابطه دوستانه ای که همگی ما در این فروم با هم داریم ، با عوامل دست اندر کار نشریه و ... همیشه پایدار بمونه. @};-

Editor In chief
2012/08/06, 19:09
مرسی بچه ها. صادقانه بگوییم برای من با هم بودن و داشتن یک کلاس اموزشی به این خوبی و صادقانه بیشتر ارزش داره تا داشتن تنها یک فروم بزرگ بدون هیچ رابطه و ضابطه ای.

mehdu.tivafar
2012/11/05, 08:34
سلام
ایشااله که همیشه پاینده باشید برو بچی ک دارین واقعا زحمت میکشن من خودم خیلی از ایراداتمو از همین سایت رفع کردم و هیچ وقت ن بخودم و ن ب کسی دیگه اجازه میدم توهین کنه چ ب برو بچه ها چ ب سایت و دوستانم ک عضو این سایت هسن:ar!
خلاصه اقایی ک فک میکنی خوشمزه ای هر کسی تو بی احترامی کردن قد خودش هس و میتونه جوابتو بده!!!!حالا هم جم کن برو ته باغo=>