PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در رابطه با ارتقا bios

S.T.A.L.K.E.R
2012/08/06, 05:45
سلام دوستان .

کسي در رابط با اپديت bios مادربورد هاي msi اطلاعي داره يا نه ؟

چه طروي بايد ارتقا و اپديت بشن ؟ بين اپديت بايوس هاي جديد گرافيکي (uefi ها ) و بايوس ها قديمي تفاوتي هست يا نه ؟

بايد فلش بشن يا نه ؟روش فلش چه طوريه ؟خلاصه يه هر کسي اطلاعات داره لطفا يه توضيحي به من بده . چون ميخوام بايوس رو اپديت کنم .

farjam1990
2012/08/06, 06:00
فایل آخرین ورژن بایوس رو از سایت سازنده دانلود کن
اگه زیپ شده بود بازش کن و فایل اصلی رو بریز روی فلش. سیستم رو ریست کن برو توی بایوس یه قسمتی هست برای آپدیت بایوس از طریق حافظه فلش
من با این مدل msi کار نکردم اما از طریق دفترچه راهنما میتونی پیدا کنی کجای بایوسته
از اون طریق وارد فلشت میشی از بایوس و فایل مورد نظر رو روش enter میکنی پیغامیو که میاد اوکی میکنی یک مقدار طول میکشه بایوس آپدیت مشه و سیستم ریست میشه

S.T.A.L.K.E.R
2012/08/06, 07:37
فایل آخرین ورژن بایوس رو از سایت سازنده دانلود کن
اگه زیپ شده بود بازش کن و فایل اصلی رو بریز روی فلش. سیستم رو ریست کن برو توی بایوس یه قسمتی هست برای آپدیت بایوس از طریق حافظه فلش
من با این مدل msi کار نکردم اما از طریق دفترچه راهنما میتونی پیدا کنی کجای بایوسته
از اون طریق وارد فلشت میشی از بایوس و فایل مورد نظر رو روش enter میکنی پیغامیو که میاد اوکی میکنی یک مقدار طول میکشه بایوس آپدیت مشه و سیستم ریست میشه

بعد این اپدیت برای همیشه میمونه ؟ به اطلاعات هارد چی صدمه ای نمیزنه ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟

farjam1990
2012/08/06, 09:07
آره برای همیشه میمونه
خیر صدمه ای نمیزنه
البته آپدیت بایوس خطر هم داره (خطرش هم اینه که باید حواست باشه در حین آپدیت شد بایوس به هیچ عنوان سیستم ریست نشه یا برقش قطع و وصل نشه دستت به چیزی نخوره)

Gone
2012/08/06, 10:24
درود.

راه دیگری هم هست که از طریق سیستم عامل، این بروزرسانی را انجام میدهد.
البته محدودیت هایی هم ایجاد میکند و هم چنین خطرهایی که می توان به چندی از آنها اشاره کرد.
یکی آنکه، می بایست سیستم عامل سالم و عاری از هرگونه ویروس یا هر بد افزار باشد و بهتر اصولا هیچ نرم افزاری ( در حال اجرا ) نباشد زیرا میتواند در انجام مراحل دریافت و بروزرسانی اختلال ایجاد کند!
که در این صورت خطر بسیار زیاد است و اگر به هرکدام از این موارد اطمینان کافی ندارید، راه پر خطر است.
دیگری محدوددیت در بروزرسانی ( و یا تعویض ) نسخه ی بایوس فقط به آن نسخه ای است که نرم افزار از آدرس مبداء در اینترنت پیدا میکند.
نیاز به وجود اینترنت ( ترجیاحا پر سرعت {با اعمال شاقه} )
و نکته ی آخر اینکه بهترین راه به نظر بنده هم، همانی است که جناب فرجام عزیز فرمودند و من صرفا جهت اطلاع ( اگر نداشتید ) اقدام به دخالت در بحث بزرگان کردم .

من خود این راه را امتحان کرده ( در مورد نرم افزار های راه انداز سیستم ) ولی به نتیجه ی مطلوب، به دلیل عدم ارتباط نرم افزار با اینترنت که آن هم دلیلش را نفهمیدم، نرسیده و عطایش را به لقایش بخشیدم.
باز هم عرض می کنم که صرفا جهت اطلاع بوده است و به نظر حقیر روش بالا کامل و بی عیب و بسیار کم خطر تر میباشد به دلیل کم بودن امکان ایجاد خطا از هر دو طرف.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

@};-
سپاس.
تقدیم احترام.
Gone
08.06.2012
10:48 + 03:30 GMT

S.T.A.L.K.E.R
2012/08/06, 19:40
آره برای همیشه میمونه
خیر صدمه ای نمیزنه
البته آپدیت بایوس خطر هم داره (خطرش هم اینه که باید حواست باشه در حین آپدیت شد بایوس به هیچ عنوان سیستم ریست نشه یا برقش قطع و وصل نشه دستت به چیزی نخوره)

اقا فرجام میگم مادربورد من بایوسش رابط گرافیکی دراه . میشه از طریق خود بایوس وصل شد به اینترنت و اپدیت اتوماتیک انجام داد ؟ چون من نتونستم بخش مربوطه رو پیدا کنم !