PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمایی برای خرید بهترین لپ تاپ 14 اینچ تا 1.5 میلیون تومان

omid705
2012/08/02, 23:12
با سلام خدمت اساتید گرامی.
بنده متاسفانه مجبورم به خاطر شرایط کاری که دارم با عجله! یک عدد لپ تاپ تهیه کنم.
چون زیاد حمل و نقلش میکنم واسم مهمه که حتما 14 اینچ باشه.
داشتن بک لایت برای کیبوردش هم خیلی خوبه اگر باشه،نباشه هم باهاش کنار میام.
پردازدش i5 2450 باشه و نه 2430!
اولویتم اندازه صفحه نمایش،وزن و پایداری هستش چون قراره مدت زمان زیادی روشن باشه.

همه کاری باهاش میکنم جز بازی!
گرافیک بالا مد نظرم نیست اما میخوام واسه پخش فیلم 1080p مشکلی نداشته باشه،و همچنین تبدیل فرمت.

برند ها رو نمیشناسم و همچنین مدل ها رو.
اکثر مدل های 14 اینچ هم در بازار بسیار کمیاب شدن.
ایسوس رو دوستان معرفی کردند و همچنین MSI.
ایسوس که اکثر 14 اینچاش نیست تو بازار یا حداقل من پیدا نکردم.
بودجم هم نهایتا 1500000 تومان هستش.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید دوستان....

nimatehrani3
2012/08/03, 03:46
خوب شما اول برو تو دیجی کالا یه کالاهای خوبی هست . انتخاب کن . من که میگم این 2450 خیلی برای تبدیل فرمت ضعیف هست . من میگم اگه برای تبدیل فرمت میخواهی حتمی از core i7 3770 کمتر نگیر . چون به مشکلات خیلی زیادی بر میخوری .

اگه کلا برای تبدیل فرمت میخوایش به نظر شخصی من ، لب تاب خوب نیست . فقط کارت رو خراب میکنه . تمام اون چیز هایی که میخوای تبدیل کنی میزنه داغونش میکنه . حالا خودانی. یه سری به دیجی کالا بزن

Hessam
2012/08/03, 08:58
شما اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) رو یه نگاه بنداز...

omid705
2012/08/03, 09:11
خوب شما اول برو تو دیجی کالا یه کالاهای خوبی هست . انتخاب کن . من که میگم این 2450 خیلی برای تبدیل فرمت ضعیف هست . من میگم اگه برای تبدیل فرمت میخواهی حتمی از core i7 3770 کمتر نگیر . چون به مشکلات خیلی زیادی بر میخوری .

اگه کلا برای تبدیل فرمت میخوایش به نظر شخصی من ، لب تاب خوب نیست . فقط کارت رو خراب میکنه . تمام اون چیز هایی که میخوای تبدیل کنی میزنه داغونش میکنه . حالا خودانی. یه سری به دیجی کالا بزن

لپ تاپ قرار نیست سیستم اصلیم باشه،کارهای سنگینم رو با پی سی انجام میدم.
CPU i5 2500k و مین ASUS P8Z68V-Pro
کوئیک سینکش واقعا معرکست واسه تبدیل فرمت
اما در مورد i7 خوب مسلما حق با شماست اما بودجش رو ندارم متاسفانه!
ممنون از پاسختون،چشم میرم سراغ دیجی کالا

omid705
2012/08/03, 09:14
شما اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) رو یه نگاه بنداز...

مرسی دوست عزیز!
پس توصیه شما هم msi هستش و hp?
با این بودجه و این فاکتورهای مورد نظرم،نمیتونم سمت اسوس برم؟؟

Hessam
2012/08/03, 09:22
مرسی دوست عزیز!
پس توصیه شما هم msi هستش و hp?
با این بودجه و این فاکتورهای مورد نظرم،نمیتونم سمت اسوس برم؟؟

خیر! پیشنهاد من این دو مورد نیست! با توجه به شرایط شما، فقط همین ها موجوده. البته نه اینکه بد باشه. خوبه.
در مورد ایسوس هم 14 اینچ های خوبی داره. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
فقط از قیمت هاشون مثل شما بی اطلاع هستم...

omid705
2012/08/03, 09:30
داخل دیجی کالا تقریبا هیچ قیمتی از سری 14 اینچ ایسوس نزده!
حسام جان شما به شخصه تو این رده قیمتی چی پیشنهاد میکنید؟
چون حمل و نقل زیاد دارم میخوام یه جورایی قرص و محکم هم باشه که مثل 5110 دل بعد از یه مدت همه جاش لق نشه و به صدا بیفته...

Hessam
2012/08/03, 09:45
داخل دیجی کالا تقریبا هیچ قیمتی از سری 14 اینچ ایسوس نزده!
حسام جان شما به شخصه تو این رده قیمتی چی پیشنهاد میکنید؟
چون حمل و نقل زیاد دارم میخوام یه جورایی قرص و محکم هم باشه که مثل 5110 دل بعد از یه مدت همه جاش لق نشه و به صدا بیفته...

این ایسوس هایی که توی دیجیکالا هست فکر نمی کنم، بالای قیمت مد نظر شما باشه!
اینها از لحاظ کیفیت همه در یک سطح هستن. توی ایران به نظرم اینها اصلاً معنا نداره! جنس های درجه 1 آمریکا و اروپا اینجاها نمیاد!
مثل دل! دل شرکت اصلیش توی آلمانه! ولی حتی یک دل آلمانی وارد ایران نمیشه!!! همش چینی! همش چینی آشغال!
شما باید میون بد و بدتر، بد رو انتخاب کنی. و این بد چیزی نیست، جز ایسوس. البته نه اینکه بد باشه. خوبه ایسوس. حداقل نسبت به بقیه بهتره.
من واقعاً این چند روز اینقدر دوستان رو راهنمایی کردم، خیلی خسته ام. وقت گیره اگه برای شما بخوام دقیق یک مدل رو بگم و اگر شب تونستم، یه مدل دقیق خدمت شما پیشنهاد میدم.
ولی شما بهتره خودت انتخاب کنی. من نمی تونم برای شما تصمیم گیری کنم. از اون مدل های ایسوس یکی رو انتخاب کنید. مشخصات همه رو نگاه کنید و اونی که برتره رو انتخاب کنید.
منم اگه باشم، همینکارو می کنم و کار خاصی نیست.

omid705
2012/08/03, 10:10
این ایسوس هایی که توی دیجیکالا هست فکر نمی کنم، بالای قیمت مد نظر شما باشه!
اینها از لحاظ کیفیت همه در یک سطح هستن. توی ایران به نظرم اینها اصلاً معنا نداره! جنس های درجه 1 آمریکا و اروپا اینجاها نمیاد!
مثل دل! دل شرکت اصلیش توی آلمانه! ولی حتی یک دل آلمانی وارد ایران نمیشه!!! همش چینی! همش چینی آشغال!
شما باید میون بد و بدتر، بد رو انتخاب کنی. و این بد چیزی نیست، جز ایسوس. البته نه اینکه بد باشه. خوبه ایسوس. حداقل نسبت به بقیه بهتره.
من واقعاً این چند روز اینقدر دوستان رو راهنمایی کردم، خیلی خسته ام. وقت گیره اگه برای شما بخوام دقیق یک مدل رو بگم و اگر شب تونستم، یه مدل دقیق خدمت شما پیشنهاد میدم.
ولی شما بهتره خودت انتخاب کنی. من نمی تونم برای شما تصمیم گیری کنم. از اون مدل های ایسوس یکی رو انتخاب کنید. مشخصات همه رو نگاه کنید و اونی که برتره رو انتخاب کنید.
منم اگه باشم، همینکارو می کنم و کار خاصی نیست.

ممنون
حقیقتا خسته نباشید.
وجود بچه های گلی مثل شماست که این فروم رو بهترین کرده.
پاینده باشید...

omid705
2012/08/03, 13:37
نظرتون در مورد این مدل ها چیه؟
Lenovo Z-480 56720
MSI X 460 DX 58720

rajah
2012/08/03, 23:55
نظرتون در مورد این مدل ها چیه؟
Lenovo Z-480 56720
MSI X 460 DX 58720
به عقیده بنده z480 انتخاب شایسته ای هستش البته این مدل چند کانفیگ داره که اگه بتونی این کانفیگ رو پیدا کنی و بخری واقعا برد کردی مدل 4 گیگش که 1370 قیمت داره نباید 6گیگش بیشتر از 1430 باشه پردازنده هم که ایوی بریدج 3210 تو تست ها تونسته پا به پای پردازنده I7 2620 بیاد و تقریبا کارایی برابری دارند رم ها هم باس 1600 ٰدارند که تو کارایی میزان باس رم خیلی تاثیرگزاره گرافیک هم که 630 با 2گیگابایت حافظه اختصاصی دیگه چه انتظاری از یه نوت بوک 14 داری که تو رنج قیمتی 1.5 میلیون باشه و این نوت بوک برآورده نکنه

Notebook Ideapad Z480 59-337474

Core i5 3210M@2.5(3.1)GHz,3MB

DDR3 4GB 1600MHz+500GB SATA

Nvidia GeForce GT 630M 2GB

Price: Call

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

CPU
Intel Core i5 3210M@2.5GHz (Turbo Boost 3.1GHz), 3MB L3 Cache

Memory
DDRIII 4GB 1600MHz (Single Channel)

Hard Disk Capacity
500GB SATA 5400RPM

Optical Drive
Dual Layer Multi Burner Drive (DVD-RW)

Graphic
Nvidia GeForce GT 630M 2GB
Intel HD Graphics 4000

Display
14" (1366 x 768) LED-Backlight LCD

Communication
Intel Centrino Wireless-N 2200 Wireless Network Adapter
Realtek PCIe FE Family Ethernet
Camera
Bluetooth

Security
One Key Recovery
Kensington Lock

Ports
2 x USB 3.0 ports
2 x USB 2.0 ports
VGA Output
RJ45
Multi Card Reader
HDMI
Headphone
Mic

Others
Keyboard: English & Arabic

Weight
2.3 Kg

Battery
6Cell 48Wh (Up to 5 hours)

Color
Grey

Operating System
DOS

omid705
2012/08/04, 00:27
به عقیده بنده z480 انتخاب شایسته ای هستش البته این مدل چند کانفیگ داره که اگه بتونی این کانفیگ رو پیدا کنی و بخری واقعا برد کردی مدل 4 گیگش که 1370 قیمت داره نباید 6گیگش بیشتر از 1430 باشه پردازنده هم که ایوی بریدج 3210 تو تست ها تونسته پا به پای پردازنده i7 2620 بیاد و تقریبا کارایی برابری دارند رم ها هم باس 1600 ٰدارند که تو کارایی میزان باس رم خیلی تاثیرگزاره گرافیک هم که 630 با 2گیگابایت حافظه اختصاصی دیگه چه انتظاری از یه نوت بوک 14 داری که تو رنج قیمتی 1.5 میلیون باشه و این نوت بوک برآورده نکنه

notebook ideapad z480 59-337474

core i5 3210m@2.5(3.1)ghz,3mb

ddr3 4gb 1600mhz+500gb sata

nvidia geforce gt 630m 2gb

price: Call

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

cpu
intel core i5 3210m@2.5ghz (turbo boost 3.1ghz), 3mb l3 cache

memory
ddriii 4gb 1600mhz (single channel)

hard disk capacity
500gb sata 5400rpm

optical drive
dual layer multi burner drive (dvd-rw)

graphic
nvidia geforce gt 630m 2gb
intel hd graphics 4000

display
14" (1366 x 768) led-backlight lcd

communication
intel centrino wireless-n 2200 wireless network adapter
realtek pcie fe family ethernet
camera
bluetooth

security
one key recovery
kensington lock

ports
2 x usb 3.0 ports
2 x usb 2.0 ports
vga output
rj45
multi card reader
hdmi
headphone
mic

others
keyboard: English & arabic

weight
2.3 kg

battery
6cell 48wh (up to 5 hours)

color
grey

operating system
dos

بی اندازه از شما ممنون بابت اطلاعات کامل و تخصصی که فرمودید.
حق با شماست،حقیقتا نسبت به قیمتش ارزش خرید بسیار بالایی داره.
طبق تحقیقاتی که من انجام دادم برند لنوو هم بسیار برند با کیفیتی هستش و در اکثر نقاط دنیا بسیار مورد استقبال قرار گرفته.
فقط ایراد اینجاست که هیچ سایتی نتونستم قیمت z480 رو پیدا کنم.
اصلا وارد بازار ایران شده؟
کاش قیمتش در حد بودجم باشه بتونم بخرمش،واقعا ازش خوشم اومده...

omid705
2012/08/04, 00:29
rajah جان،امکانش هست نتیجه تستهای مقایسه ای بین پردازنده هایی که فرمودید رو بزارید؟
خیلی مشتاقم مقایسشون رو ببینم...
ممنون میشم...

nimatehrani3
2012/08/04, 03:42
فکر نکنم گرافیک زیاد جالب باشه ، اخه یکی از دوستانم gt 520 داره و تو اجرای یک فیلم ساده به خوبی بر نمیاد . به همین خاطر هست که میگم دیگه سراغ gt نریم . چون خیلی خیلی اذیت میکنه . حالا خود دانی . ولی فکر کنم چون شما کار گرافیکی زیادی نمیخوای انجام بدی این گرافیک خوبه . باز هم انتخاب با خودتونه .

omid705
2012/08/04, 06:44
فکر نکنم گرافیک زیاد جالب باشه ، اخه یکی از دوستانم gt 520 داره و تو اجرای یک فیلم ساده به خوبی بر نمیاد . به همین خاطر هست که میگم دیگه سراغ gt نریم . چون خیلی خیلی اذیت میکنه . حالا خود دانی . ولی فکر کنم چون شما کار گرافیکی زیادی نمیخوای انجام بدی این گرافیک خوبه . باز هم انتخاب با خودتونه .

میشه یکم بیشتر توضیح بدید؟؟؟
یعنی چطوری از پس اجرای یه فیلم بر نمیاد؟
مدلش چیه لپ تاپش؟
من در حال حاضر سیستم دسکتاپم از CPU i5 2500K بدون کارت گرافیک استفاده میکنم،باهاش بازی های معمولی رو هم اجرا میکنه،فیلم که جای خودد اره!
یعنی GT520M از گرافیک مجتمع سی پی یو هم ضعیفتره؟؟؟

rajah
2012/08/04, 09:28
دوست عزیز مدل نوت بوک لنوو معرفی شده کارت 630 داره که در کارایی تو کارت های سری 500 با 540 برابری می کنه در ضمن گرافیک نوت بوک خودم gt420 هست و خیلی هم خوب جواب می ده در ضمن کارت های انویدیا همیشه از ati سرتر بودند
دوستان لطف کنید و با دلیل و برهان صحبت کنیم تا بتونیم تو راهنمایی کردن به هم مفید باشیم

rajah
2012/08/04, 09:31
بی اندازه از شما ممنون بابت اطلاعات کامل و تخصصی که فرمودید.
حق با شماست،حقیقتا نسبت به قیمتش ارزش خرید بسیار بالایی داره.
طبق تحقیقاتی که من انجام دادم برند لنوو هم بسیار برند با کیفیتی هستش و در اکثر نقاط دنیا بسیار مورد استقبال قرار گرفته.
فقط ایراد اینجاست که هیچ سایتی نتونستم قیمت z480 رو پیدا کنم.
اصلا وارد بازار ایران شده؟
کاش قیمتش در حد بودجم باشه بتونم بخرمش،واقعا ازش خوشم اومده...

دوست عزیز در پست بالا هم عرض کردم می تونید از سایت فافارایانه شیراز (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)خرید کنید قیمتش هم همونی هست که عرض کردم و تو ایران هم موجوده

rajah
2012/08/04, 09:40
rajah جان،امکانش هست نتیجه تستهای مقایسه ای بین پردازنده هایی که فرمودید رو بزارید؟
خیلی مشتاقم مقایسشون رو ببینم...
ممنون میشم...
به این لینک برو (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
تو این صفحه یه جدول از پردازنده های موبایلی می بینی که بر اساس عملکرد و کاراییشون در تست های استاندارد مذکور که در بالای جدول نوشته شده اند (مثل3DMark06 CPU ٰ-Cinebench R10 -SuperPI و ...) بصورت نزولی چیده شدند تو این جدول پردازنده i7 2620 در رده 45 و پردازنده i5 3210 در رده 47 قرار داره

omid705
2012/08/04, 10:21
دوست عزیز در پست بالا هم عرض کردم می تونید از سایت فافارایانه شیراز (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)خرید کنید قیمتش هم همونی هست که عرض کردم و تو ایران هم موجوده

ممنون سعید جان
البته منظورم کانفیگ رم 6 و هارد 750 بود که قیمتش رو پیدا نکردم،اما تصور میکنم همون تخمین شما درست باشه.
امروز میرم دنبالش،من اصفهان هستم،ببینم بازار اینجا پیدا میشه یا خیر.
ممنون از راهنماییتون دوست عزیز...

omid705
2012/08/13, 19:44
سلام
دوستان بنده lenovo z480 رو با هارد 500 و رو 4 تونستم بخرم
سوالی بود در خدمتم
فقط یه چندتا سوال قبلش بپرسم!!!
اول این که دمای پردازنده در حالت عادی و بیکاری بین 55 تا 70 هستش!
در حالت لود تا 80 درصد به 80 درجه هم میرسه اما لود 100 درصد رو تست نکردم.
این طبیعیه یا مشکلی هست؟؟؟؟

دوم این که میشه واسم توضیح بدید چطوری باید گرافیک سیستم رو روی کارت جی فورس ست کنم تا بتونم ازش تست بگیرم؟؟

ممنونم از همگی دوستان...