PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : 3بعدی کدام تکنلوژی؟ Half SBS یا...

iranmanoto
2012/08/02, 04:38
سلام دوستان من قصد خرید تلوزیون 3 بعدی هستم یه نموره که تحقیق کردم دیدم پلاسمای 3 بعدی حرف نداره ولی وزن زیاد عینک و قیمت بالاش نقطه ضعفش هست
و من قیمت بالارو به خاطر زاویه دید بالا ( یعنی هر جا - هر حالتی که دوست داری بشین و از 3d لذت ببر) میپزیرم
ولی تازگیا ال جی تلوزیون های زده که زاویه دیدش مثل پلاسماست و عینک بدون نیاز به شارژ و سبکی زده فقط یه سوال میمونه آیا مانند تلوزیون های 3 بعدی معمولی فیلم های 3 بعدی رو با تکنلوژی 2 تصویر نشون میده؟؟؟
چون من دیدم تصویر فیلمی که بدون عینک نگاه میکردم برای تلوزیون معمولی 2 تصویر کنار هم بود ولی برای ال جی تصویر یه جوری به هم ریخته بود انگار 2 تصویر رو ی هم هستن و یکم یبینشون فاصله هست؟
حالا اگه ما یه فیلم داریم با تکنلوژی 2 تصویر کنار هم (Half SBS) آیا تلوزیون ال جی 3 بعدی پخشش میکنه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

VSH-Katana
2012/08/02, 12:23
سلام خدمت شما!
از لحاظ تکنولوژی به تکنولوژی اول که دارای عینک سنگین تر هست میکن اکتیو شاتر و تکنولوژی دوم پسیو شاتر هست!
و تفاوت این دو تکنولوژی ربطی به فیلم و نوع تصویر برداری نداره!در واقع sbs یکی از حالتهای تصویر برداری سه بعدی هست که توسط تمام تلویزیون های سه بعدی پشتیبانی میشه!
یه نکته دیگه راجع به سه بعدی اینکه در پسیو در حالت ایستاده و نزدیک به تلویزیون سه بعدی مشاهده نخواهید کرد اما زاویه دید افقی شما عالی هست و همچنین تصویر در حالت دراز کش و نشسته به هم نمیریزه!
ولی در اکتیو بر عکس هست یعنی دید افقی کمتر(در نتیجه حتما باید جلوی تلویزیون باشی و نه در کنار)و زاویه دید عمودی بهتر.

saeid6574598
2012/08/02, 14:09
در ادامه فرمایشات آقا وحید عزیز باید عرض کنم که هر دو عینک اکتیو شاتر و پسیو ، دارای ویژگیهای مخصوص به خود هستند .

عینک های اکتیو شاتر با تلویزیون های سری پلاسما سازگاری بیشتری داشته و در نتیجه عملکردی خوبی را بر جای خواهند گذاشت . به خصوص سری جدید تلویزیون های پلاسمای سامسونگ و پاناسونیک .

اما خب وزن و قیمت به نسبت بالا ، موجب شده تا از استقبال کمتری نسبت به پسیو ها روبرو شوند . همچنین در بعضی مواقع باعث سردرد و سوزش چشم نیز می شوند .

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

عینک های پسیو ، سبک و راحت بوده و شما در استفاده طولانی مدت خسته نخواهند کرد . این عینک ها به وسیله دو تلق شفاف و یک فرم پلاستیکی سبک طراحی شده اند و به همین دلیل بسیار سبک و راحت می باشند . همچنین میزان Crosstalk ( تداخل تصویر در تصاویر سه بعدی ) نیز در عینک های پسیو به حداقل می رسد و شما کمتر شاهد بریدگی و پرش تصویر می باشید .

iranmanoto
2012/08/02, 18:06
سلام
ممنون از راهنمایتون
واقعا مرسی من کلی چیز یاد گرفتم
فقط یه سوال پلاسما های پانوسونیک با عینک های اکتیو شاتر به گفته مردم عمق 3 بعدی بیشتری میدن و این که زاویه دیدش مثل تکنلوژی پسیوهستش
حالا باید کدام رو انتخاب کرد پلاسما پانوسونیک با اون فرم دور زشت و بزرگش و مصرف بالا ترش (البته طول عمر خیلی بالای داره) و قیمت خیلی بالا از 8 تومن به بالا!
یا ال ای دی ال جی که با فرم بدون قاب و عینک سبک زاویه دید خوب نسبت به ال ای دی های اکتیو شاتر عمق تصویر بهتر و... (البته میگن عمر ال ای دی ها خیلی کم هستش و برای چشم زیاد خوب نیست البته من فقط شنیدم اگه دوستان اطلاع دارن ما رو هم خبر کنن) و مصرف پاین برق و قیمت کمتر
دوستان یعنی اگر من یک فیلم Half SBS رو دانلود کنم با تکنلوژی پسیو 3d پخش خواهد شد!!؟؟(خیلی زهنم رو مشغول کرده)

iranmanoto
2012/08/03, 00:08
دوستان کسی نیست راهنمایی کنه

VSH-Katana
2012/08/03, 01:49
پلاسماهای پانا سونیک خیلی خوبن اما از قیمتی که گفتید بی خبرم!
ولی اگه پول خوبی دارید من به شما 55lm9600 رو پیشنهاد میکن!
ولی اگه صبر کنید چند ماه دیگه 47lm86000 به بازار میاد که خیلی عالی هست!
همه اینها از الجی بودن!
این دومی برنده جایزه برای طراحی تلویزیون شده (واقعا زیباست)
کیفیت تصویر بالایی هم دارن!
البته عمر مفید led ها حدود 10 سال میشه اگه 24 ساعت روشن باشه!
خب در نظر بگیرید آیا تلویزیون شما 24 ساعت روشنه؟
آیا بعد 10 سال اونقدر پیشرفت توی تلویزین حاصل نمیشه که شما به خرید یک مدل جدید ترغیب بشید
در ضمن بعد از این 10 سال تلویزیون باز کار میکنه اما رو شنایی تصویر نصف سابق هست یعنی اگر روشنایی تلویزیون شما 400 کاندلا باشه بعد از ده سال 200 کاندلا میشه!
در حالی که پلاسما در ابتدا 200 کاندل روشنایی داره(البته کیفیت تصویر هم افت نسبی داره)
در ضمن شما با خرید تلویزیون سه بعد چه پسیو و چه اکتیو میتونید تمام فیلهای سه بعدی رو تماشا کنید

iranmanoto
2012/08/03, 01:57
خب در نظر بگیرید آیا تلویزیون شما 24 ساعت روشنه؟
بله 24 ساعته روشنه برای همین من الان پلاسما دارم حدود 5 سالی میشه
شما بودجه رو در نظر نگیر حالا پلاسما بخریم یا ال ای دی ؟
بنظرم پسیو بهتر یاشه چون گفتید پرش کمتری داره و سردرد کم تری درسته؟

iranmanoto
2012/08/03, 04:11
سلام
یه نموره تحقیق کردم 47lm86000
اینکه تو بازار هست و قیمتش 39,990,000 هست قیمت مال 4 ساعت پیشه!(البته ریال هست)
و این که نسبت به پلاسمای پانوسونیک مفته!
فقط یه مشکل تو برسی ها زده بود :
به خاطر این که بدون قاب هست(نیم سانت هست) وبرای محافظت از این تلوزیون باریک یه لایه شیشه محافظ رو ال ای دی میاد که باعث میشه نور رو منعکس کنه آیا این درسته؟
اگه هست چند درصد هست یعنی چقدره زیاد مشکل به وجود میاره
البته فکر کنم بد تر از پلاسما نیست که!!
راستی کدوم بهتره
47lm86000
-
55lm9600

saeid6574598
2012/08/03, 12:21
سلام
یه نموره تحقیق کردم 47lm86000
اینکه تو بازار هست و قیمتش 39,990,000 هست قیمت مال 4 ساعت پیشه!(البته ریال هست)
و این که نسبت به پلاسمای پانوسونیک مفته!
فقط یه مشکل تو برسی ها زده بود :
به خاطر این که بدون قاب هست(نیم سانت هست) وبرای محافظت از این تلوزیون باریک یه لایه شیشه محافظ رو ال ای دی میاد که باعث میشه نور رو منعکس کنه آیا این درسته؟
اگه هست چند درصد هست یعنی چقدره زیاد مشکل به وجود میاره
البته فکر کنم بد تر از پلاسما نیست که!!
راستی کدوم بهتره
47lm86000
-
55lm9600
احتمالا این قیمت رو از میهن مارکت نگرفته اید !!!

ببینید دوست عزیز !

برای خرید هر محصولی ، ابتدا باید خواسته های خود را از محصول مشخص کنید و پس آن ، با توجه به بودجه ای که کنار گذاشته اید ، محصول خود را خریداری نمایید .

عمر مفید پلاسما ها حداکثر 100 هزار ساعت ( معادل 11 سال و خرده ای ) می باشد .

بله ! تلویزیون های پلاسما نسبت به سایر پنل ها ، از مصرف توان بالایی برخوردار بوده و گرمای نسبتا زیادی را تولید می کنند . اما خب این دلیل بر خوب نبودن محصولات پلاسما نمی شود .

تلویزیون 47lm86000 الجی هم یک محصول جدید است که از ظراف و زیبایی و عملکرد خوبی برخوردار بوده و با توجه به قیمتی که داره ، بسیار مناسب هست .

iranmanoto
2012/08/03, 18:10
خوب ببینید خواسته من ازش اینه که - مهمترین بخشش دید وسیع تلوزیون هست که به هر صورت که بنشینی . دراز بکشی. و... بتونی از 3d لذت ببری ( نا سلامتی میخوایم فیلم ببینیم )-
دوم میرسه به کیفیت تصویر که گویا ال ای دی گوی سبقت رو از رقبا برده
سوم خدامات پسس فروش- زیبایی - قیمت - ....

بله ! تلویزیون های پلاسما نسبت به سایر پنل ها ، از مصرف توان بالایی برخوردار بوده و گرمای نسبتا زیادی را تولید می کنند . اما خب این دلیل بر خوب نبودن محصولات پلاسما نمی شود .
من کی گفتم پلاسما بده ! خیلی هم خوبه نخ سوزن برای بازی جون میده!
من گفتم که میگن یه لایه شیشه محافظ روی ال ای دی کشیدن که باعث بازتاب نور میشه که این مشکل تو پلاسما نیز هست
بودجه رو نیز 5 تومن در نظر بگیرید

iranmanoto
2012/08/03, 18:42
دوستان یه لحظه !
من رو روشن کنید گیج شدم تمام تردیدم رو اینه!!!!!
این تصویر هست که پیسیو 3d تحویل میده
واین تصویری هست که اکتیو شاتر 3d تحویل میده که اکثره فیلم ها به این صورت هست
حالا اگه ما همین عکس رو تو تلوزیون 47lm86000 الجی ببینیم 3d میشه؟!

VSH-Katana
2012/08/03, 23:23
ببینید در کل فیلم های 3d به چند صورت فیلم برداری میشن و اون تصویری که شما برای اکتیو گزاشتی یک حالت فیلم برداریه و و قتی عینک زده بشه تصویر 3d نمایش داده نمیشه! بلکه باید توی تنظیمات 3d تلویزیون حالت تصویر برداری کنار به کنار رو انتخاب کنید!
من خودم با اکتیو و پسیسو کار کردم و تفاوتشون در 3d به نوع تصویر برداری ربطی نداره! یعنی هر دو از چهار حالت تصویر برداری سه بعدی پشتیبانی میکنن!
وبعضی تلویزیون ها تبدیل دو بعدی به سه بعدی دارن که میشه گزینه 5 ام .
اگه میخوای بگیری تلویزیون رو وقتی که بگیری متوجه میشی چیزی که میگم!
من خودم پسیو از الجی دارم دوست دیگه ام هم یه پسیو دیگه از الجی پس کامل دارم میگم اون حالت که دو تصویر در کنار هم هستن وقتی توی دستگاه گزاشته بشه و دکمه پخش 3d رو بزنی باید حالت 3d کنار به کنار رو انتخاب کنی!
مثل فیلم despicable me که من این فیلم رو کامل با تلویزیون خودم دیدم!

iranmanoto
2012/08/03, 23:40
خوب اینجا یه مشکل هست
فیلمی رو که شما میگید بالای 30 گیگ هست و بولوری هست ولی من فیلم های دانلودی رو میگم که حدود 2 گیگ هست و فیلم به صورت 2 تصویر کنار هم دانلود میشه؟ یعنی امکان تغییر تصویر ( البته به نظرم- نمیدونم) وجود نداره !
این اسکرین شات رو ببنید(دقیقا فیلم اینجوری دانلود میشه)
ایا من اشتباه میکنم یا اینجوری نیست؟

iranmanoto
2012/08/04, 02:50
من فقط میخوام این رو بدونم که آیا 3d پخش میشن یانه ؟

VSH-Katana
2012/08/04, 02:53
اون سمت راستی با زدن دکمه 3d تبدیل به سمت چپی میشه!

iranmanoto
2012/08/04, 03:47
شما خودت امتحان کردید -( منظورم این جور فیلم ها هست ) یعنی فیلمی که نسخه 2 تصویرش رو با فرمت mkv داریم بازدن دکمه 3d مثل فیلم های بولوری تصویر عوض میشه؟
اگه بشه که چی میشه!!!
دوست من میشه امتحان کنی و بعد یه خبری بدی
ممنون

VSH-Katana
2012/08/04, 03:50
شما خودت امتحان کردید -( منظورم این جور فیلم ها هست ) یعنی فیلمی که نسخه 2 تصویرش رو با فرمت mkv داریم بازدن دکمه 3d مثل فیلم های بولوری تصویر عوض میشه؟
اگه بشه که چی میشه!!!
دوست من میشه امتحان کنی و بعد یه خبری بدی
ممنون
بله امتحان کردم ولی اگه میشه لینک فیلم در حال دانلود خودتو بفرستی اونم امتحان کنم خوبه!
ولی این کاری رو که میگی امتحان کردم!

iranmanoto
2012/08/04, 04:04
عال شد پس اگر اینجوری باشه عالیه یعنی فیلم های 3d رو دانلود کنیم و با تکنولژی ال جی نگاه کنیم
این لینک مستقیمش فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
ممنون از راهنماییت خیالم راحت شد

iranmanoto
2012/08/05, 00:24
دوست عزیز

VSH-REVOLVER (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

جان
بعد از دانلود کردن و دیدن فیلم
ما روهم تو جریان بزار
ممنون

Editor In chief
2012/08/05, 06:41
دوست عزيز و گرامي

با سلام وعرض ادب

شما با استفاده از تلويزيون هاي ال جي و سامسونگ که مجهز به فناوري تبديل تصاوير دو بعدي به سه بعدي هستند مي توانيد تصاوير دو بعدي خود را به صورت سه بعدي ملاحظه کنيد و اين موضوع بستگي به کيفيت فيلم ندارد و توسط تلويزيون مديريت مي شود در اين فناوري امکان مديريت عمق تصوير هم وجود دارد اما حالت پيش فرض بهترين حالت براي داشتن تطابق مناسب است. در مورد فناوري پسيو هم مجله دو مدل از تلويزيون هاي ال جي و يک مدل از سامسونگ را بررسي کرده است و بايد بگويم براي کاربردخاي حانگي بهترين گزينه خريد تلويزيون ال جي سه بعدي است چون هم باعث خستگي کمتر مي شود و هم امکان مديريتش بهتر است. براي کسب اطلاعات بيشتر به شماره جديد نشريه سخت افزار مراجعه کنيد.

iranmanoto
2012/08/06, 00:48
سلام
میدونم همچین چیزی هست
من تو تبدیلش شک دارم که آیا مثل 3d واقعا جزییات رو در نظر میگیره یا تو یه سطح گسترده 3d رو انجام میده؟
یعنی 3d چند درصد به 3d بولوری نزدیکه؟
و در مورده نشریه سخت افزاد من 18 بار تلاش کردم برای خرید آنلاین ولی نشد اخطار میداد که اطلا عات نامعتبر است!!!
باید چی کار کنم

iranmanoto
2012/08/07, 23:01
سلام VSH-REVOLVER (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) جان
دانلود کردی
سه بعدی شد
راستی یه سوال
آیا تلوزیون های ال جی هنگام پخش تصاویر سه بعدی بولوری افت کیفیت تصویر داره؟ چون این مورد تو اکتیو شاتر سامسونگ وجود داره
وقتی پرسیدم که بابا این fhd هست پس چرا کیفیت پایین میاد
گفت اینا fhd هستند نه 3d fhd !!!!!
دوستان چجوریاسست؟

iranmanoto
2012/08/09, 07:20
سسسسسس لللللللل اااااااااا مممممممممممم
کسی خونه نیست؟!
یاال..
دوستان کجایید پس؟!!

saeid6574598
2012/08/10, 10:51
سلام VSH-REVOLVER (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) جان
دانلود کردی
سه بعدی شد
راستی یه سوال
آیا تلوزیون های ال جی هنگام پخش تصاویر سه بعدی بولوری افت کیفیت تصویر داره؟ چون این مورد تو اکتیو شاتر سامسونگ وجود داره
وقتی پرسیدم که بابا این fhd هست پس چرا کیفیت پایین میاد
گفت اینا fhd هستند نه 3d fhd !!!!!
دوستان چجوریاسست؟
ببخشید دوست عزیز ! تاپیک قیمت قطعات خیلی وقتم رو گرفته است !

دوست عزیزم ! خود عینک های اکتیو شاتر ، معمولا مشکلاتی از جمله Crosstalk ، بریده بریده شدن و پرش تصویر را دارند .

البته همانطور که گفتم این عینک ها در پنل های پلاسما ، بهتر عمل خواهند کرد .

به طور کلی کیفیت تصاویر 3D در محصولات الجی ، به نسبت ، بالاتر از محصولات سامسونگ است . یکی از دلایلش ، استفاده از فناوری نانو در طراحی پنل است .

اگر رزولوشن تلویزیون FULL HD باشد ، بدین معناست که محصول قابلیت پخش تصاویر دو بعدی و سه بعدی را به صورت Full High-Definition ( فول اچ دی ) خواهد داشت .

البته در نسل قبل تلویزیون های سه بعدی الجی ، در هنگام تماشای تصاویر ، با کمی تاری دید و پرش تصویر مواجه می شدیم .

اما نسل جدید تلویزیون های الجی ، با استفاده از فناوری پسیو و عینک های پسیو که در عین حال سبک و راحت بوده و در استفاده طولانی مدت شما را خسته نخواهند کرد ، تواستند این موضوع را ثابت کنند که نسبت به قبل بسیار بهینه تر شده اند و پنل آنها نیز از کیفیت بالایی برخوردار بوده است .

همچنین با استفاده از چیپست های حافظه قدرتمند و پردازنده Dual Core ، دیگر کمتر شاهد افت فریم در تلویزیون های جدید خواهیم بود . ( شاید هم هیچگاه دچار افت فریم نخواهید شد )

موتورهای قدرتمند پردازش تصویر در کنار فناوری هایی همچون Tru Motion ( روان تر شدن تصاویر متحرک سریع ) از دیگر مواردی هستند که نسل جدید را از نسل قبل ، متمایز می کنند .

البته بلوری پلیر سه بعدی ای که با آن فیلم 3D را مشاهده می کنید نیز ، باید قابلیت پخش تصاویر FULL HD را داشته باشد .

iranmanoto
2012/08/11, 22:01
خوب فقط میمونه یه جیز که led بگیرم با اون زیبایی دل رباش و کیفت تصویر بهتر و مصرف برق کمتر ....
یا پلاسما که این جور که گفتیید کیفیت تصاویر 3بعدیش بهتره آیا این کیفیت آنچنان هست که به مصرف بالا و ضمخت بودنش بیرزه ؟ اگه هست من بودجه رو ببرم بالا و پلاسما بگیرم
ممنون

saeid6574598
2012/08/12, 19:44
خوب فقط میمونه یه جیز که led بگیرم با اون زیبایی دل رباش و کیفت تصویر بهتر و مصرف برق کمتر ....
یا پلاسما که این جور که گفتیید کیفیت تصاویر 3بعدیش بهتره آیا این کیفیت آنچنان هست که به مصرف بالا و ضمخت بودنش بیرزه ؟ اگه هست من بودجه رو ببرم بالا و پلاسما بگیرم
ممنون
شما ظاهر تلویزیون را بگذارید مرحله آخر داستان !!!

اگر ظاهر تلویزیون خوب باشد و کانفیگ نامناسب ؛ اون وقت تلویزیون به چه دردی می خورد !!!

هر پنلی اعم از پلاسما ، led ، 3d و lcd دارای ویژگیهای مخصوص به خودشان هستند . این مشکل همه ما است که نمی توانیم محصول مورد نظر خود را به درستی انتخاب کنیم ؛ چون نیازهای خودمان را نسنجیدیم !!!

ممکن است یک تلویزیون lcd بهتر از یک led باشد . به طور کلی ، شما باید این فاکتور را سرلوحه خود قرار دهید : " تلویزیونی با کانفیگ خوب و قیمت مناسب " .

iranmanoto
2012/08/12, 21:51
خوب من هم همین رو میگم
من میگم اگه پلاسما کیفیت بهتری تو 3d داره اگه اون قدری باشه که آدم رو تو فکر بندازه
خوب پلاسما میگیریم
چون 3d پلاسما و led ال جی رو ندیدم میگم اگه شما دیدی کدام بهتر است
من الان تو ال ای دی و پلاسما موندم
هر کدوم بهتر باشه اون رو میخرم