PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالاتی در مورد نگهداری نوت بوک

saeed71
2012/08/01, 21:45
سلام
من به تازگی یک لپتاپ گرفتم و چون تا حالا با لپتاپ کارنکرده ام از شما میخام کمکم کنید و تجربتونو در اختیار من بگذارید:-??
1. من به طور مداوم روشن میگذارم اگه کار نکنم میذارم دانلود شه. ایا مثل دسکتاپ دووم میاره؟
2.برای بازی کردن چه چیزایی رو چیجوری باید کنترل کنم؟
3.وقتی به برقه باید باطری جدا باشه؟

Hessam
2012/08/01, 21:54
1- برند و مدل لب تاپ شما چیه؟ حداقل از دسکتاپ ظریف تره لب تاب و به طبع باید مراقبت بیشتری براش صورت بگیره.
2- دمای نوت بوک در این شرایط، اولین اولویت شما باید باشه.
3- 100% همینطوره. برای حفظ عمر باتری باید جدا کرد وقتی به برق وصله!

saeed71
2012/08/01, 22:02
lenovo z580
اگه زیاد روشن باشه چی میشه ؟ سخت افزارش اسیب میبینه؟
چیجوری دما رو کنترل کنم؟ اگه کنترل بشه مشکلی نیست زیاد روشن باشه؟فقط دما ست که بین نوت بوک و pc از نظر کارکرد ودوام تفاوت ایجاد میکنه؟اولویت های بعدی چیه؟

Arthur
2012/08/01, 22:09
نه بابا...هر چی باشه لنوو پرچم دار آی بی ام هست...از کارکرد زیاد آسیب نمیبینه.
ولی اگه دماش بالا میره میتونی یه کولر لپ تاپ بخری.
فقط زیاد خاموش/روشن نکن.برای کاهش تعداد خاموش روشن میتونی از حالت اسلیپ استفاده کنی.

Arthur
2012/08/01, 22:12
لیست قیمت انواع کولر لپ تاپ رو میتونی اینجا ببینی
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Hessam
2012/08/01, 22:12
خب به هر حال، هر چیزی یه عمری داره. اینجوری نیست که شما شب تا صبح روشن بذاری. شاید تاثیری نداشته باشه، ولی در طولانی مدت عمر قطعه رو کم می کنه مصلماً.
شما یه مداد هم بخری، هر چی بیشتر ازش استفاده کنی، زودتر کوچیک میشه و کارکرد روز اولش رو قطعاً نداره.
لب تاپ هم شرایط مداد رو داره! یا هر وسیله ی دیگه ای. انسان هم بعد از 70-80 سال فوت می کنه!!!‌ هر موجودی توی جهان یه عمری داره و بالاخره عمرش تموم میشه.
ضمناً همنطور که گفتم شرایط نگه داری لب تاپ ظریف تره. لب تاپ اصلاً برای این ساخته نشده. یک کامپیوتر همراه هست که میشه مثلاً یکی دو ساعت باهاش کار کرد. (عمر مفید لب تاپ اینجوریه و تا 10 سال هم می تونه کار کنه، حتی بیشتر. به شرطی که ما فرهنگ استفاده ازش رو بلد باشیم و خوب یاد بگیریم.)
در مورد دما هم نرم افزارهای زیادی وجود داره. از نرم افزار می تونید استفاده کنید.

Arthur
2012/08/01, 22:30
خب به هر حال، هر چیزی یه عمری داره. اینجوری نیست که شما شب تا صبح روشن بذاری. شاید تاثیری نداشته باشه، ولی در طولانی مدت عمر قطعه رو کم می کنه مصلماً.
شما یه مداد هم بخری، هر چی بیشتر ازش استفاده کنی، زودتر کوچیک میشه و کارکرد روز اولش رو قطعاً نداره.
لب تاپ هم شرایط مداد رو داره! یا هر وسیله ی دیگه ای. انسان هم بعد از 70-80 سال فوت می کنه!!!‌ هر موجودی توی جهان یه عمری داره و بالاخره عمرش تموم میشه.

خواب این که 100% درسته!
ولی مداد داریم تا مداد! :d

Hessam
2012/08/01, 22:32
خواب این که 100% درسته!
ولی مداد داریم تا مداد! :d

مداد نوکی نسل پیشرفته ی مداده که اینم یه عمری داره!!!
شما خیالت راحت... هر چیزی که موجودیتش اثبات شده باشه و وجود خارجی داشته باشه، یه عمر محدودی داره!‌ حتی لب تاپ!:D:-j

Arthur
2012/08/01, 22:50
مداد نوکی نسل پیشرفته ی مداده که اینم یه عمری داره!!!
شما خیالت راحت... هر چیزی که موجودیتش اثبات شده باشه و وجود خارجی داشته باشه، یه عمر محدودی داره!‌ حتی لب تاپ!:D:-j
آفرین!
میدونم.عمر همه چیز محدود است.منتهی همین محدودیت هست که فرق داره!

saeed71
2012/08/02, 00:24
خوب حالا باچه نرم افزاری؟تا چه دمایی؟نرمالش چه دماییه؟

+Aren
2012/08/02, 00:54
1-
3- 100% همینطوره. برای حفظ عمر باتری باید جدا کرد وقتی به برق وصله!
اگه مدت زیادی از باتری نمی خواین استفاده کنید 40% شارژش کنید و در یک محیط خنک نگه داریش کنید!
افزایش دما باتری موجب خود خوری اون می شه!

Hessam
2012/08/02, 09:50

مثل Speccy یا Sensors View Pro و ...
خیلی از این نرم افزارها وجود داره. یه سرچی توی گوگل بزنید، نتایج زیادی در این مورد براتون میاره.

th e nd
2012/08/02, 10:18
یک نکته ای رو بگم شاید دچار ابهام شده باشید. اونم اینکه وقتی میگن لپ تاپها ضعیف تر هستند به این دلیل نیست که ضریفترند!
بلکه از نظر قدرت پردازشی سطح پایینتری دارند. وگرنه جنس پردازنده داخل یه کیس همونی هست که داخل یک لپ تاپ هست. همین!

Hessam
2012/08/02, 10:40
یک نکته ای رو بگم شاید دچار ابهام شده باشید. اونم اینکه وقتی میگن لپ تاپها ضعیف تر هستند به این دلیل نیست که ضریفترند!
بلکه از نظر قدرت پردازشی سطح پایینتری دارند. وگرنه جنس پردازنده داخل یه کیس همونی هست که داخل یک لپ تاپ هست. همین!

کاملاً درسته. منظورم شرایط نگهداری یک لب تاپ بود نسبت به سیستم های pc.

rajah
2012/08/02, 10:59
عموما قدرت پردازشی نوت بوک ها به نسبت کامپیوترهای رو میزی هم کلاس به میزان 40 درصد ضعیف تر عمل می کنن
از عوامل اصلی کاهش عمر تمام قطعات سخت افزاری بالاخص نوت بوک ها بالا رفتن دمای به نسبت به حالت متعارفه و به همین دلیل شرکتهای مادر درحال تلاش برای هرجه بیشتر کاهش دادن این عامل با تکنولوِژی های نوین هستند هر چند افزایش میزان ترانزیستورهای بکار رفته در پردازشگرهای جدید نوید دمای بالاتر رو می ده ولی بالاتر رفتن میزان دانسیته و تکنولوِژی های جدید و در نتیجه کاهش میزان مصرف ولتاژ به کاهش دما منجر میشه
از عواملی اصلی که کاربران نوت بوک ها و وسایل پرتابل از این قبیل باید در نظر داشته باشن کنترل دمای درون کیس دستگاه است هر چند این موضوع با توجه به شرایط محیطی نیز برای کاربرهایی که در نقاط گرمسیر زندگی می کنند مشکل تر خواهد بود
البته عامل دیگه رو که نباید از یاد اون غافل باشیم عامل گردوخاک هستش که همیشه یک تهدید برای تهویه مطلوب به حساب میاد

Hessam
2012/08/02, 11:03
عالی! کارشناسی نظر دادی سعید جان. همینطوره. (*)
به شرایط محیطی هم حتماً‌ تاثیر داره. هر چند خیلی موثر نیست در تغییر وضعیت دمایی. چون در هر حال باید خنک نگه داشت.

saeed71
2012/08/02, 19:00
عموما قدرت پردازشی نوت بوک ها به نسبت کامپیوترهای رو میزی هم کلاس به میزان 40 درصد ضعیف تر عمل می کنن
از عوامل اصلی کاهش عمر تمام قطعات سخت افزاری بالاخص نوت بوک ها بالا رفتن دمای به نسبت به حالت متعارفه و به همین دلیل شرکتهای مادر درحال تلاش برای هرجه بیشتر کاهش دادن این عامل با تکنولوِژی های نوین هستند هر چند افزایش میزان ترانزیستورهای بکار رفته در پردازشگرهای جدید نوید دمای بالاتر رو می ده ولی بالاتر رفتن میزان دانسیته و تکنولوِژی های جدید و در نتیجه کاهش میزان مصرف ولتاژ به کاهش دما منجر میشه
از عواملی اصلی که کاربران نوت بوک ها و وسایل پرتابل از این قبیل باید در نظر داشته باشن کنترل دمای درون کیس دستگاه است هر چند این موضوع با توجه به شرایط محیطی نیز برای کاربرهایی که در نقاط گرمسیر زندگی می کنند مشکل تر خواهد بود
البته عامل دیگه رو که نباید از یاد اون غافل باشیم عامل گردوخاک هستش که همیشه یک تهدید برای تهویه مطلوب به حساب میاد
حالا این دما تا چه حدی مجازه؟
یه جا خوندم ماکسیمم فرکانس سیپی یو رو گفته بود 15% کنید.درسته این کار؟
کلا برای کنترل دما چه کارهایی میشه کرد؟ مثل همین بالا پایین کردن فرکانس و گردش فن و...
من یه بازی نه چندان گرافیکی کردم دما نزدیک80 شد(با نرم افزارCPUID HWMonitorPro) زیاد نیست این دما؟
همش دستم رو دکمه thermal management بود بیشترین حالت کار کرد فن رو انتخاب میکردم.ولی دائم به حالت استاندارد برمی گشت. راهی نیست تغییر نکنه؟

saeed71
2012/08/02, 20:04
اگه مدت زیادی از باتری نمی خواین استفاده کنید 40% شارژش کنید و در یک محیط خنک نگه داریش کنید!
افزایش دما باتری موجب خود خوری اون می شه!
تنها نکته باطری همینه؟مثلا نباید کامل خالی شه بعد پر کنم؟یا کامل پر شه بعد استفاده کنم؟
وقتی به برقه و روشنه میشه باتری رو قطع و وصل کرد؟

Hessam
2012/08/02, 20:18
تنها نکته باطری همینه؟مثلا نباید کامل خالی شه بعد پر کنم؟یا کامل پر شه بعد استفاده کنم؟
وقتی به برقه وروشنه میشه باتریو جدا کرد؟

در مورد گوشی موبایل که اینطوره: یعنی اینکه شارژش به 20% رسید، باید شارژ بشه، از طرفی به 90% شارژ رسید باید از برق کشید. (به نقل از سایت gsm در مورد شارژ صحیح و عمر بیشتر باتری ها).
در مورد سوال دومتون هم پاسخ بله هست. البته نه اینکه همزمان به برق وصل باشه و همزمان باتری رو جدا کنید!

zesma
2012/08/03, 00:17
البته بهت حق می دم تازه لپ تاپ خریدی اولشه، ولی لازم نیست اینقدر مته لای خشخاش بذاری، دیگه وضعت عین من نیست که
من یه لپتاپ ASUS N61JQ دارم واسه دوسال پیشه انواع بازیای سنگین رو بدون کول پد بازی کردم از جمله:BF Bad Company 2 و Mafia2 و Metro 2033 و Crysis، معمولا هم روزی 10تا 12 ساعت روشنه تا حالا هیچ مشکلی هم نداشته(بزنم به تخته!!!)
در کل به نظرمن یه کولپد داشته باشی بد نیست(من خودم دارم ولی اونجوری که فکر کنی تاثیر نداره) و به جای چند بار خاموش و روشن کردن رو sleep بذارش