PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید سیستم تا سقف تومان3200000

iranmanoto
2012/08/01, 05:13
سلام دوستان به تایپیک زیر بیاین من مسیرو اشتباه رفتم
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 37820

iranmanoto
2012/08/01, 19:31
admin جان حد اقل پست هارو انتقال میدادی اینجا

Hessam
2012/08/01, 19:33
پست ها قابل انتقال نیست دوست عزیز.
چرا اینقدر زود می خواید اقدام برای خرید کنید؟
قیمت ها با آبان خیلی فرق می کنه هااااا...

iranmanoto
2012/08/01, 19:45
منم میدونم
من مشاوره تو قطعات میخوام - نمیدونم پست قبلی من رو دیدید یا نه تو اونجا یکم توضیح دادم- مثلا
سیستم من باید 24 ساعته روشن باشه
برنامه های من خیلی از cpu استفاده میکنند باید توانایی خوبی داشته باشه
گرافیک که دیگه خودتون بهتر میدونید ( دوستان قیمت کارتهای nvidia 2 یا 3 گیگ 256 بیت چقدر میشه حدودا؟)
دوستان با خرید d5 آیا کارتهای d2 بهش نصب میشه یا ربطی نداره ( ببخشید یکم مبتدیم)
چرا پردازنده اینتل گرون تر از بقیه هست؟
و...

Hessam
2012/08/01, 20:20
پس می تونید سی پی یوی مثلاً دور و بر 500 تومن یا کمتر بردارید تا بتونید این کارت گرافیک قدرتمند رو بخرید. البته من پیشنهادم gtx560 دو گیگ به شماست! این کارت یه چیزی حدود 500 براتون در میاد! البته اگه موجود باشه! توی این رنج قیمت، 1 گیگ و خورده ای حافظه هست! برای سه گیگ شما باید کارت GTX590 رو برداری که یک میلیون و چهارصد و هفتاد تومنه حداقل!!!!
رم 8 گیگ براتون کافیه یا 12؟
حالا یه پیشنهاد خیلی خوب برای شما دارم: اینکه قیمت هر قطعه رو بگید که برای هر قطعه به نظرتون چقدر میخواید هزینه کنید؟ چون تنوع انتخاب، بسیار بالاست و دوستانی که شما رو راهنمایی می کنن خیلی سردرگم میشن و مردد بین چند قطعه و انتخاب رو سخت می کنه! وقتی شما مثلاً بگی حاضرم برای سی پی یو 700 تومن بدم، خب خیلی راحت تره برای شخص راهنمایی کننده و شما این تنوع گسترده ی قطعات رو برای ایشون محدود کردی و خیال شما و ما هم راحته. چون شما هزینه ی خیلی بالایی میخواید پرداخت کنید، بهتره که رنج قیمت هر قطعه رو بفرمایید.
مثلاً اینتل باشه یا ای ام دی؟ و قیمت هر قطعه که مد نظر شماست؟
در مورد سوالاتتون هم اطلاع دقیقی ندارم. از این حیث منتظر پاسخ دوستان باشید...
ضمناً‌ کارت های Nvidia 2 یعنی چی؟! میشه توضیح بدید؟ منظورتون کارت های Nvidia Quadro هست؟!!X_X

iranmanoto
2012/08/01, 22:33
نه من نوشتم 2 یا 3 گیگ که اینجوری افتاد
در مورد قیمت تا 700 میتونم به cpu بدم
تا 500 یا650 به گرافیک
مادر بورد که هرچی بهتره برای قطعاتی که دوستان میگن( بگیریم200-300)
رم هم 3 تا 4 گیگ ( شاید 2 تا 4 گیگ )
هارد 1 ترابایت و یک ssd (من اطلاع چندانی ندارم)
یک کیس خوب تا 200 تومن
مانیتور و..
دوستان من قیمت آنچنانی ندارم اگه مثلا فلان چیز این قیمت هست وبهتره دوستان لطف کنن بگن
دوستان amd چه فرقی با اینتل داره(منظورم کارایی هست) چون amd نسبت به اینتل خیلی ارزونتر هست
مثلا fx-4100 چهارهسته 3.6 هست وقیمتش 225000 و core i7 - 3820 با همون مشخصات 735000
؟؟!! دلیلش چیه
کدوم بهتره؟!

Reza Y
2012/08/01, 23:22
CPU:Intel Corei 5 3570K=465
Cooling:Green macho=80
Mobo:Asrock Fatal1ty Z77 Professional=460
Ram:8 Gb RapjawsX 1866=190
VGA:Sapphire 7850 Crossfire=1140
Case:Green X9 or X7=230-170
Power:Green 1035 or 1235=263-292
HDD:Seagate Barracuda 1TB or 2TB or 3 TB=166-219-345
SSD:OCZ Agility 3 or Agility 4 Vertex 3 or Vertex 4-Corsair Force 3 or Force GT 60 or 120 Gb
بدون در نظر گرفتن SSD و انتخاب هارد 2 ترا و کیس 7 و منبع تغذیه 1035 قیمتش میشه 2990 با این بودجه از این بهتر نمیتونید خرید کنید!کانفیگ خوبی داره این سیستم نهایت تلاشم رو کردم بهترین ها رو براتون در نظر بگیرم!

Reza Y
2012/08/01, 23:30
اضافه کنم که قضیه به این سادگی ها که در ذهن شما نقش بسته نیست پردازنده 3820 تو بد ترین حالت بازدهی معادل 6 تا 4100 داره کلا قید amd رو بزن!

iranmanoto
2012/08/01, 23:49
سلام
ممنون بابت راهنمایتون
میشه بپرسم فرکانس cpu چند هست؟
و کارت گرافیک مشخصاتش چیه؟
ببخشید که این همه سوال میکنم
راستی کارتهای d2 رو d5 جواب میده
بازم ممنون بابت راهنمایتیون

Reza Y
2012/08/02, 00:11
سلام قابلی نداشت تو این زمینه تجربه نسبتا خوبی دارم خدمتتون عرض کنم که پردازنده فرکانسش 3.4 گیگا هرتز است و دارای تکنولوژی توربو کور هست که در صورت نیاز به صورت خودکار تا 3.8 بالا میره که کارایش میارزه به بیست تا 4100 که واقعا پردازنده آشغالی هست قابل توجه تون باشه که این از قویترین پردازنده Amd یعنی 8150 هم خیلی قویتر است همچنین دارای یک کارت گرافیک داخلی هم هست که به لطف مادر برد Z77 ای که براتون در نظر گرفتم با تکنولوژی لوسید ویرتو ام وی پی میتونید از گرافیک ای که پردازنده درون خودش داره کنار کارت گرافیک ها استفاده کنید که کارایی بسیار بالا میره این مشخصات کامل پردازنده Intel Core i5-3570K Ivy Bridge 3.4GHz (3.8GHz Turbo) LGA 1155 77W Quad-Core Desktop Processor Intel HD Graphics 4000
رسیدیم به کارت گرافیک که اگه دقت کنید یک لفظ کراس فایر آخرش به کار بردم یعنی در واقع دو عدد کارت گرافیک 7850 که به صورت کراس فایر با هم به فعالیت میپردازند که کاراییش نزدیک به دو برابر میشه هر کدام به قیمت 570 تومن و اینجا گرافیک پردازنده هم هست که یعنی در واقع تا الان شما 3 گرافیک دارید!!!اضافه کنم که کاایی این کارت معادل کارت Nvidia GTX 570 هست در بعصی موارد هم بیشتر همچنین مصرف برق کمتر قیمت بسیار کمتر و نویز کمتری دارد مشخصات کارت هم بر خلاف تصورتون با دونستن مشخصات کارت نمیتوندید کارایش رو تخمین بزندید ولی به هر حال حجم هر کدام 2 یگ و 256 بیت هستند!این دی 2 و دی 5 هم که میفرمایید متوجه نمیشوم چی هست؟متاسفانه پهنای باندم تموم شده دارم از نت دیال آپ استفاده میکنم نتونستم براتون بنچ مارک بزارم در ضمن امضاتون هم فکر میکنم یکم...

Reza Y
2012/08/02, 00:19
راستی دلیل خرید کولر برای پردازنده هم اینه که پردازنده رو اورکلاک کنید که به بازدهی بالا تری برسید همچنین از قابلیت هاش اینه که میتونید یک فن هم خودتون بش اضافه کنید!

Reza Y
2012/08/02, 00:28
سوال دیگه ای بود در خدمتم؟

iranmanoto
2012/08/02, 00:56
آقا یه دنیا ممنون
راستی به نظرتون با یکم بالا بردن قیمت بهتر نیست از core i7 - 3820 استفاده کنیم آیا به پولی که بهش میدیم میرزه؟
و در مورد گرافیک باید بگم : ااااووووف این که میشه 4 گیگ 256 بیت!
ما تا2 - 3 بیشتر نیاز نداریم البته من تجربه و علمش رو ندارم که مثلا با کارت بالا میشه این کار هارو کرد و با این کارت این کارارو من میخام تو بازی ها کم نیاره و تو کارای گرافیکی دستمون رو نزاره تو حنا!!
من میگم یه کم سرعت رو ببریم بالا چون سیستم باید مدام کار انجام بده
راستی برای خنک کردن از چه روشی باید استفاده کرد که وقتی سیستم همیشه روشنه قطعات کارایشون رو بخاطر دمای بالا و کار بی وقفه از دست ندن
چشم امضا رو نیز درست میکنیم

VSH-Katana
2012/08/02, 02:19
آقا یه دنیا ممنون
راستی به نظرتون با یکم بالا بردن قیمت بهتر نیست از core i7 - 3820 استفاده کنیم آیا به پولی که بهش میدیم میرزه؟
و در مورد گرافیک باید بگم : ااااووووف این که میشه 4 گیگ 256 بیت!
ما تا2 - 3 بیشتر نیاز نداریم البته من تجربه و علمش رو ندارم که مثلا با کارت بالا میشه این کار هارو کرد و با این کارت این کارارو من میخام تو بازی ها کم نیاره و تو کارای گرافیکی دستمون رو نزاره تو حنا!!
من میگم یه کم سرعت رو ببریم بالا چون سیستم باید مدام کار انجام بده
راستی برای خنک کردن از چه روشی باید استفاده کرد که وقتی سیستم همیشه روشنه قطعات کارایشون رو بخاطر دمای بالا و کار بی وقفه از دست ندن
چشم امضا رو نیز درست میکنیم
دوست عزیز کارایی 3820 اون چیزی نیست که فکر میکنید!
و 3570 به راحتی تو بازی شکستش میده تو کارای دیگه هم که شما بخواهید انجام بدید زیادتفاوتی ندارن!
و راستی اگه خواستید قیمت بالا ببرید میتونید از 3770k استفاده کنید!البته اگه تو بازار پیدا شه باید بدید واستون بگردن!
و اینکه حافظه گرافیکی چندان مهم نیست!
و علاوه بر گرافیک های بالا با اومدن 670 میتوند از دو تا gtx 670 استفاده کنید که دو تا سر جمع میشه 1600 و افزایش قیمت استفاده از این دو کارت هم زمان به انداز افزایش قیمت استفاده از 3820 به جای 3570 هستش ولی افزایش کارایی بسیار بیشتر به چشم میاد!
در قدرت 670 بگم که 670 به راحتی 7850 رو قرت میده!
و اگه بتونید با دو تا 670 یه 3770k بگیرید که دیگه نور الا نور
و برند کارت هم بهتره evga باشه!
پس سیستم دقیق و خوب رضا جان با این دو قطعه میشه!
CPU:Intel Corei 7 3770K=700
VGA:gtx670 evga sli =1600
Case:Green X9or cooler master hafx=230-170
SSD:OCZ Agility 3 or Agility 4 Vertex 3 or Vertex 4 60 or 120 Gb
درضمن حافظه گرافیکی این دو کارت یعنی gtx670 و 7850 برابره! اما کارایی 670 خیلی بیشتر!

iranmanoto
2012/08/02, 03:49
سلام
دوست عزیز با این لیست که میشه 3691 تومن تازه بدونه مانیتور؟!
دوستان به نظر من نقطه ضعف این سیستم برای من قیمت بالای کارت گرافیک هست
میخام زیاد خرج گرافیک نکنم

iranmanoto
2012/08/02, 04:03
دوستان این geforce gtx 590
خوبه یانه چه مشخصاتی داره قیمتش چقدره یکی از دوستام پیش نهاد داده

VSH-Katana
2012/08/02, 04:04
اگه همون 3570k رو بگیری و کارت 670 میتونی روی خرید مانیتور حساب باز کنی !
البته کارت gtx660ti هم داره میاد که اون ارزون تره و چینش دوتاییش از 670 قویتر!
چون فکر کنم شما میخواهید بعد از تابستون بخرید درسته؟

VSH-Katana
2012/08/02, 04:08
gtx 590 کارت قوی ای هستش اما قیمتش بسیار بیشتر از کاراییش هست و همچنین حکم کیمیا داره!

iranmanoto
2012/08/02, 04:24
یعنی قیمتش چقدر هست؟!
اره بعد تابستون میخوام بخرم
و اینکه من حداکثر رو 3200 گزاشتم با تمامی قطعات
زیادم نمیخوام شلوغش کنم که آره همچین سیستمی دارم یه چیزی باشه که گیر نکنیم و پشیمونشیم از خریدنش

VSH-Katana
2012/08/02, 04:29
تو وب سایت سخت افزار که قیمتها به روز هست اونجا قیمت قطعات رو میتونی ببینی! وبر خلاف تصور من کارت 670 خیلی گرونتر شده!
قیمت این کارت هم زده شده 1400 که همون 2 تا 7850 خیلی بهتر از این عمل میکنه!
در کل اگه میخوای با مانیتور سیستمت به این قیمت برسه! سیستم پیشنهادی رضا خیلی خوبه!

iranmanoto
2012/08/02, 04:41
دوستان یه سوال داشتم دیدم جاش اینجا نیست یه سر به این تایپیک بزنید
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Hessam
2012/08/02, 09:35
دوست عزیز، از این قوی تر، شما محاله بتونی پیدا کنی با این قیمت مد نظرتون.
پیشنهاد اکید من به شما اینه که SSD رو بی خیال بشید!! اصلاً‌ ارزشش رو نداره!! این سیستم حداقل برای 10 سال آینده پاسخگوی نیاز شماست:
یک هارد SSD رو فدای سایر قطعاتتون نکنید. با اون حجم کمش، 4 تا بازی مثل مکس پین بریزید توش، تموم میشه!!! پس اصلاً ارزش رو نداره!
همیشه قدرت و کیفیت رو مد نظر داشته باشید تا بتونید بهترین سیستم در حالت بهینه بخرید. تازه شما که کار بسیار حرفه ای نمی کنی! با این حال این سیستم بسیار بیش از حد نیاز شماست!
تمامی قطعات از لحاظ استانداردهای جهانی در صدر انتخاب های هم سطح خودشون هستن (منظورم یکی از اولین هاست، نه اولین!). همیشه معتقدم که باید بهترین های جهان رو خرید، ولی با توجه به بودجه مدلشون رو ضعیف تر خرید. (حتی کیس های زیر یک میلیون و 500). مخصوصاً‌ اینکه شما میخوای طولانی مدت روشن بذاری، پس 100% باید از بهترین های جهان رو بخری. البته بی احترامی به سایر دوستان و پیشنهادهاشون نشه. منم مثل بقیه نظر شخصیم رو گفتم. حالا دیگه خود دانی. شما تصمیم گیرنده ی نهایی هستی. ما فقط پیشنهاد می دیم دوست عزیز. به قول معروف راه و چاه رو به شما می گیم!:)>-
پاور رو خواستم انرمکس بنویسم، خیلی گرون می شد! ناچار به نوشتن مدل گرین شدم.
کارت گرافیک هم این برند msi ، دو گیگ داشت با قیمت مناسب. اگه بیشتر احتیاج دارید که بعید می دونم، بهتره که کراس فایر کنید.
قیمتش دور و بر همون بودجه ی شماست. البته احتمال زیاد این قطعات تا آبان ارزون تر میشه. چون قطعات جدید وارد بازار میشه و به طبع قیمت اینها پایین میاد. حتی اگر قیمت دلار بالاتر بره!
اگر باز هم گرون بود، پیشنهادم اینه که فقط مین برد (ایسوس یا گیگابایت) رو ارزون تر انتخاب کنید. حالا دوستان می تونن مین برد پیشنهاد بدن با توجه به سایر قطعات.
پیشنهاد من، این قطعات به شماست:

موفق باشید...

Reza Y
2012/08/02, 10:10
ببین یک چند تا نکته براتون اضافه میکنم اول این که اون دو تا کارت که گفتم وقتی از هر دو به صورت کراس استفاده کنید پهنای باند حافظه میشه 512 بیت نه 256!!بعد هم این که منم میدونم که 670 کارت 7850 رو قورت میده ولی قیمتش حدود 1300 هست که اگه دوتاشو بخواید میشه 2600 فقط گرافیک پس کلا اصلا به این مورد حتی فکر هم نکنید بعد از این میرسیم به فلسفه وجود X79 پردازند هایی اون که خیلی مشخص خدمتتون عرض کنم که 3820 مففتش گرونه حالا چرا؟چون مردم مادربرد ایکس 79 میخرن که پردازنده 6 هسته ای رو ش بزارن حالا این ضعیف ترین پردازنده ایکس 79 همون چهار هسته رو داره پس شما اینجا فقط اون کارت گرافیکه که گفتم تو پردازنده هست رو از دست میدید چون ایکس 79 ها فاقد اون هستند اگه اصراری بر ارتقاع پردازند هست که واقعا بی مورد هم هست میتونید 3770 کا رو جای گزین 3570 کا کنید که قیمتش 680 هست مورد دوم این که مادر برد Asus X79 Deluxe تفاوت زیادی با مدل Pro و حتی معمولیش نداره فقط یک سری امکانات جانبی همراهش هست قیمتش هم دیروز دقیقا برابر یک میلیون بود فلسفه بعدی وجود ایکس 79 پشتیبانی از رم به صورت چهار کاناله هست یعنی چی؟یعنی این که وقتی ما رو اون مادربرد Z77 که من اول پیشنهاد دادم دو تا رم با باس 1866 میزاریم به دلیل وجود دو کانال سرعت رم به 3732 مگاهرتز سرعت باس میرسیم حالا باید رو ایکس 79 چهار تا ماژول رم قرار بدید که سرعت به صورت چهار کاناله چهار برابر هم بشه نه این که بیایم مادربرد ایکس 79 بخریم بعد روش رم دو کانال نصب کنیم با این شرایط پردازنده 3820 و رم دو کانال که همون زد 77 خیلی بهتره که برای X79 حد اقل باید پردازنده 3930 کا بردارید به قیمت 1200 یا 3960 ایکس به قیمت 2200 اگه بخواید 3820 وردارید که همون 3770 بهتره هاد دیسک بلک هم خیلی گرونه همون سیگیت باراکودا در کنار SSD خیلی بهتره Z77 هم تکنولوژی داره که از SSD به عنوالن کچ هارد دیسک استفاده میکنه که باز در بهبود کارایی نقش داره!نتیجه کلی در سیستم بالا شما فقط یک کارت گرافیک 7850 از دست میدید!در آخر هم اضافه کنم که پرسیدید چطور سیستم رو خنک کرد اگه به همون پیشنهاد اول نگاه کنتید کولری براتون نوشتم به قیمت 80 تومن که وظیفه خنک سازی پردازنده رو داره+فن های همون کیس های پیشنهادی کاملا برای شما کافی هست!

Reza Y
2012/08/02, 10:26
یک چیزی یادم رفت این که 3770 تو گیم از 3960X هم قوی تر هست البته فقط تو گیم!

Hessam
2012/08/02, 10:59
مورد دوم این که مادر برد Asus X79 Deluxe تفاوت زیادی با مدل Pro و حتی معمولیش نداره فقط یک سری امکانات جانبی همراهش هست قیمتش هم دیروز دقیقا برابر یک میلیون بود

قیمتش، حداکثر حداکثر 850 هزار تومنه رضا جان! چه خبره یک میلیون؟!!!

فلسفه بعدی وجود ایکس 79 پشتیبانی از رم به صورت چهار کاناله هست یعنی چی؟ یعنی این که وقتی ما رو اون مادربرد Z77 که من اول پیشنهاد دادم دو تا رم با باس 1866 میزاریم به دلیل وجود دو کانال سرعت رم به 3732 مگاهرتز سرعت باس میرسیم حالا باید رو ایکس 79 چهار تا ماژول رم قرار بدید که سرعت به صورت چهار کاناله چهار برابر هم بشه نه این که بیایم مادربرد ایکس 79 بخریم بعد روش رم دو کانال نصب کنیم با این شرایط پردازنده 3820 و رم دوکانال که همون زد 77 خیلی بهتره که برای X79 حد اقل باید پردازنده 3930 کا بردارید به قیمت 1200 یا 3960 ایکس به قیمت 2200 اگه بخواید 3820 وردارید که همون 3770 بهتره

اگر بحث سر کاناله و اجباری در 4 کاناله ایجاد کردن هست، خب ایشون می تونه 4 تا دو گیگ با باس 2000 مگاهرتز نصب کنه که میشه باس 8000 مگاهرتز!!!!! خوبه؟! حتماً اجباری در استفاده از قابلیت اون مین برد نیست!
اصلآً چیز آنچنان مهمی نیست و تاثیر آنچنانی در عملکرد رم نداره. ایشون در نهایت فعالیت، 6 گیگ رم رو می تونه از لحاظ کارایی حافظه در گیر کنه، (با فرض بر اینکه مثلاً دو تا بازی در حال اجرا و فتوشاپ و کپی چند فایل و کانورت چند ویدئو و پخش فیلم فول اچ به صورت همزمان و ...!!!) باز حداقل 1 گیگ دیگه اضافه داره و پروسه حافظه بیکار می مونه.
در کتاب سیستم عامل 2 دکتر مقسمی تمام این موارد رو توضیح داده. بخش حافظه. اگر باز هم برای ایشون کمه، خب سه تا 4 گیگ 2000 مگاهرتز (12) گیگ می تونه استفاده کنه.

هاد دیسک بلک هم خیلی گرونه

قیمتش حداکثر 240 تومنه! 240 تومن گرونه؟!!!

به هر حال هر کسی پیشنهادش رو میده و مورد احترام هست! منم مثل سایر دوستان پیشنهادهام رو دادم و این خریدار هست که تصمیم نهایی رو می گیره.
حالا اجازه بدید تا آبان ماه برسه و ببینم زنده هستیم تا اون موقع!
قطعاً شرایط متفاوت با الان هست.

Reza Y
2012/08/02, 11:08
قیمتش، حداکثر حداکثر 850 هزار تومنه رضا جان! چه خبره یک میلیون؟!!!

اگر بحث سر کاناله و اجباری در 4 کاناله ایجاد کردن هست، خب ایشون می تونه 4 تا دو گیگ با باس 2000 مگاهرتز نصب کنه که میشه باس 8000 مگاهرتز!!!!! خوبه؟! حتماً اجباری در استفاده از قابلیت اون مین برد نیست!
اصلآً چیز آنچنان مهمی نیست و تاثیر آنچنانی در عملکرد رم نداره. ایشون در نهایت فعالیت، 6 گیگ رم رو می تونه از لحاظ کارایی حافظه در گیر کنه، (با فرض بر اینکه مثلاً دو تا بازی در حال اجرا و فتوشاپ و کپی چند فایل و کانورت چند ویدئو و پخش فیلم فول اچ به صورت همزمان و ...!!!) باز حداقل 1 گیگ دیگه اضافه داره و پروسه حافظه بیکار می مونه.
در کتاب سیستم عامل 2 دکتر مقسمی تمام این موارد رو توضیح داده. بخش حافظه.

قیمتش حداکثر 200 تومنه! 200 تومن گرونه؟!!!

به هر حال هر کسی پیشنهادش رو میده و مورد احترام هست! منم مثل سایر دوستان پیشنهادهام رو دادم و این خریدار هست که تصمیم نهایی رو م گیره.
حالا اجازه بدید تا آبان ماه برسه و ببینم زنده هستیم تا اون موقع!
قطعاً شرایط متفاوت با الان هست.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. این قیمت مین برد که البته گرون تر هم شده تا آبان هم چیزی ارزون نمیشه گرون تر هم میشه!
این هم قضیه پردازنده ها:
حسام جان ایشون اگه بودجش حد اقل 4600 بود بنده هم ایکس 79 میگفتم ولی با این بودجه زد 77 پرفرومنس بهتری داره البته به نظر من هم کاملا کافی و منطقی هست بیش تر از این به قول خودشون ریختو پاش اضافه هست
درضمن مادر برد ازراک هم چیزی از ایسوز کم نداره مخصوصا اون مدل ه نوشتم جهت اطلاعتون قویتری مادربرد ایکس 79 هم ساخت ازراک هست!

Hessam
2012/08/02, 11:32
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. این قیمت مین برد که البته گرون تر هم شده تا آبان هم چیزی ارزون نمیشه گرون تر هم میشه!

رایان صبا پول مفت و حروم می گیره!! می دونید روی هر جنس چقدر سود می کشه؟!! قیمت هاش وحشتناکه!! از همه جا گرون تره!! اصلاً رایان صبا رو از لحاظ قیمت قبول ندارم!
قیمتش شما مطمئن باش همینقدره. توی خود سایت سخت افزار هم حسام جان قیمت حداقل 830 تومن نوشتن.

طبق لینک ها، می بینید که تفاوت ها ناچیزه و برای این دوستمون که فکر می کنم حداکثر نیمه حرفه ای باشه، اصلآً اینقدر بررسی مکشفانه برای ایشون به چشم نیاد و اصلاً احساس نمیشه.
پس چندان تفاوتی نداره. ضمن اینکه شما Core i5 3570K رو معرفی کردی نه Core i7 3570K!! اصلاً این سی پی یو وجود خارجی داره؟!!! فکر کنم شما اشتباه کردی!! شاید منظورت جناب عالی Core i7 3570K بود! در این صورت، اشتباه نوشتی صفحه قبل در بین قطعات پیشنهادیتون! این رو هم باید توجه داشت که این مدل 3.60 گیگاهرتز 10 مگ کش هست که خیلی قویه از این حیث و قطعاً هم هیچ گرونیی بی دلیل نیست. (فکر می کنم گرونیش هم به همین دلیل و احیاناً سایر دلیل ها باشه که باید بیشتر بررسی کردد). به نظرم بررسی از این دقیق تر شامل حال ایشون نمیشه. چون کاربر بسیار حرفه ای نیستن که ذره ذره مگاهرتز این قطعات برای ایشون مهم باشه. یک سیستم کلی توی رنج قیمت 3 میلیون و 200 میخوان.

Reza Y
2012/08/02, 11:46
متوجه منظورت نمیشم حسام جان بله من Core i5 3570 K رو نوشتم و 3770K هم که Core i7 هست فکر نمیکنم اشتباهی توش باشه منظورتون اینه که من فرق این دو رو نمیفهمم؟ در ضمن از 3770 نام بردم در مقابل 3820 از لحاظ کارایی!

VSH-Katana
2012/08/02, 12:07
حسام جون از فرجام و علیرضا پرس و جو کردم و هیچ کدوم پردازنده 3820 رو قبول ندارن! در واقع عملی باهاش کار کردن و در گیمها از i7 3570 کم میاره!
و اینکه وجود ssd رو سیستم یعنی سرعت عملکرد بالا برای ویندوز!
رضا جان برای قیمتها سایت سخت افزار بهترین گزینه اس پس بهتره عادت کنیم از همین سایت سخت افزار بگیریم قیمتها رو !
راستی همون i7 3570k درسته البته منم این اشتباه رو تو مدلش کردم و به نظرم این به دلیل نوع مدل گزاری نسل قبل باشه

Hessam
2012/08/02, 12:13
متوجه منظورت نمیشم حسام جان بله من Core i5 3570 K رو نوشتم و 3770K هم که Core i7 هست فکر نمیکنم اشتباهی توش باشه منظورتون اینه که من فرق این دو رو نمیفهمم؟ در ضمن از 3770 نام بردم در مقابل 3820 از لحاظ کارایی!

نه. آخه شما توی اون لینک مقایسه Core i7 3770K با 3820 Core i7 رو جز مقایسه قرار دادی!!
من که 3820 Core i7 رو پیشنهاد دادم. درست.
شما هم که Core i5 3570k رو پیشنهاد دادی!
پس Core i7 3770K از کجا اومد؟!!:D

Hessam
2012/08/02, 12:18
حسام جون از فرجام و علیرضا پرس و جو کردم و هیچ کدوم پردازنده 3820 رو قبول ندارن! در واقع عملی باهاش کار کردن و در گیمها از i7 3570 کم میاره!

پس با این اوصاف، 3.60 گیگاهرتز و 10 مگ کش L3 سی پی یوی Core i7 3820 اهمیتی نداره و فقط تست ها در گیم مد نظر هست؟!
خب اگه اینطوره، شما کاملاً درست میگی و بهتره Core i7 3570 جایگزینش بشه و من حرفی ندارم. اگر برای بازی سیستم میخوان و بحث سر بازی هست، پس پیشنهاد من Core i5 هست!‌ چون راندمان کاری بیشتری در بازی ها نسبت به Core i7 داره! ولی ایشون اینطور که من متوجه شدم خیلی حرفه ای سراغ بازی نمیرن و صرفاً روی این مورد تاکید داشتن که تمام بازی ها روون اجرا بشه و مشکلی در آینده براشون پیش نیاد. ضمن اینکه تاثیری که رم، گرافیک و البته پاور در مورد بازی داره، سی پی یو نداره! اینو دیگه همه می دونن. چون بازی به اندازه ی سایر قطعاتی که نام بردم، سی پی یو رو درگیر نمی کنه. ولی قدرتمند بودنش مصلماً بی تاثیر نیست.

VSH-Katana
2012/08/02, 12:34
پس با این اوصاف، 3.60 گیگاهرتز و 10 مگ کش l3 سی پی یوی core i7 3820 اهمیتی نداره و فقط تست ها در گیم مد نظر هست؟!
خب اگه اینطوره، شما کاملاً درست میگی و بهتره core i7 3570 جایگزینش بشه و من حرفی ندارم. اگر برای بازی سیستم میخوان و بحث سر بازی هست، پس پیشنهاد من core i5 هست!‌ چون راندمان کاری بیشتری در بازی ها نسبت به core i7 داره! ولی ایشون اینطور که من متوجه شدم خیلی حرفه ای سراغ بازی نمیرن و صرفاً روی این مورد تاکید داشتن که تمام بازی ها روون اجرا بشه و مشکلی در آینده براشون پیش نیاد. ضمن اینکه تاثیری که رم، گرافیک و البته پاور در مورد بازی داره، سی پی یو نداره! اینو دیگه همه می دونن.
خب این cpu های ایوی واقعا عالی هستن!
اینطور هم که از صحبت های ایشون بر میاد کاربر حرفه ای نیستن که بخوان از تمام ظرفیت ها و توانایی های 3820 که تنها در رندرهای سنگین معلوم میشه استفاده کنن! همچنین اینکه تا ده سال دیگه کم نیاره امکان نداره چون cpu ها همینطور که از 10 سال پیش تا الان پیشرفت کردن تا 10 دیگه هم پیسشرفت میکنن و برنامه هایی خواد اومد که این cpu توانایی اجرا شون رو نداشته باشه!
البته یه سری کمبودهای دیگه داره به ایوی (نمیشه گفت کمبود کاربرد مشخص میکنه کدوم رو میخوای )
نمیگم 3820 ضعیفه خیلی هم قویه هست اما قدرتش تو کاربردهایی معلوم میشه که ممکنه هر کاربری ازش استفاده نکنه!
یه سوال اگه این سیستم قرار بر این بود که در کارهای انیمیشن سازی و رندر استفاده بشه باز پیشنهاد ivy بود همون3570k ?

Hessam
2012/08/02, 12:47
خب این cpu های ایوی واقعا عالی هستن!
اینطور هم که از صحبت های ایشون بر میاد کاربر حرفه ای نیستن که بخوان از تمام ظرفیت ها و توانایی های 3820 که تنها در رندرهای سنگین معلوم میشه استفاده کنن! همچنین اینکه تا ده سال دیگه کم نیاره امکان نداره چون cpu ها همینطور که از 10 سال پیش تا الان پیشرفت کردن تا 10 دیگه هم پیسشرفت میکنن و برنامه هایی خواد اومد که این cpu توانایی اجرا شون رو نداشته باشه!
البته یه سری کمبودهای دیگه داره به ایوی (نمیشه گفت کمبود کاربرد مشخص میکنه کدوم رو میخوای )
نمیگم 3820 ضعیفه خیلی هم قویه هست اما قدرتش تو کاربردهایی معلوم میشه که ممکنه هر کاربری ازش استفاده نکنه!
یه سوال اگه این سیستم قرار بر این بود که در کارهای انیمیشن سازی و رندر استفاده بشه باز پیشنهاد ivy بود همون3570k ?

من خبر نداشتم که سی پی یوهای آیوی بریدج وارد بازار ایران شده یا نه!
اگه اینطور باشه که خیلی خوبه. چند وقته اومده، ما بی خبریم؟!:d
نمی دونم چه چیزهایی برای کارهای انیمیشن سازی و رندرینگ در مورد سی پی یو بیشتر استفاده میشه، لذا نمی تونم نظر بدم. (ولی با توجه به سوالت، ظاهراً پاسخش خیر و انتخاب 3820 هست!):d
حالا به هر حال منم پذیرفتم نظر جناب عالی و رضا جان رو در مورد انتخاب 3570.
اگر در مورد سایر قطعات، نکته ای هست، بفرمایید دوستان، خوشحال میشیم نظرات رو بدونیم.
بحث جالب شده...

Reza Y
2012/08/02, 13:09
آقا جانه هر کی دوست دارید اون که شما خوندید تو لیست قیمت ها اشتباه 3570 Corei 5 هست نه Core i7!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hessam
2012/08/02, 13:18
آقا جانه هر کی دوست دارید اون که شما خوندید تو لیست قیمت ها اشتباه 3570 Corei 5 هست نه Core i7!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ببین رضا عزیز؛ توی این دو لینک مقایسه ای که از سایت خارجی anandtech دادی، نامی از Core i5 هست؟!!!! نه. هر دو Core i7 هست! ولی Core i5 توی لیست پیشنهادیتون در صفحه ی قبل بود!!
اگر بحث سر مقایسه بود، باید مقایسه ی Core i5 3570k (که انتخاب جناب عالی بود) و Core i7 3820K (که انتخاب من بود) رو میذاشتید!! نه Core i7 3770K!!
Core i7 3770K اصلاً ربطی به این تاپیک نداشت و از کجا اومد، الله اعلم!!:D
از این دیگه شفاف تر و واضح تر نمی تونم منظورم رو بیان کنم!!

Reza Y
2012/08/02, 13:28
والا منم قبول داشتم و دارم که 3820 از 3570 قویتر هست ولی این جور منظورم بود که اگه قرار باشه پول بدیم پا 3820 بهتر که همون 3770 رو بخریم که ارزون تر هم هست همین ولی من همین الانم 3570 رو مناسب تر برای اون سیستم پیشنهادی میدونم از این واضح تر نمیتونم بیان کنم!

Hessam
2012/08/02, 13:30
والا منم قبول داشتم و دارم که 3820 از 3570 قویتر هست ولی این جور منظورم بود که اگه قرار باشه پول بدیم پا 3820 بهتر که همون 3770 رو بخریم که ارزون تر هم هست همین ولی من همین الانم 3570 رو مناسب تر برای اون سیستم پیشنهادی میدونم از این واضح تر نمیتونم بیان کنم!

نه. بحث سر این نیست. منم قبول کردم که 3570 از 3820 قوی تره. مشکلی نیست.
آها. حالا درست شد. پس یه سی پی یو سومی هم شما پیشنهاد دادی که اگه قرار باشه 3820 باشه، خب 3770 باشه که بهتر هست. الان درسته.
منظور اول رو آخر گفتی، باید همون اول می گفتی.:D الان شما تازه منظورت رو گفتی که چی بود. فقط دو تا لینک مقایسه دادی و از مین برد گفتی و چیزی در مورد منظورت از سی پی یو نگفتی.
ok. حالا بگذریم...

gonzoo
2012/08/02, 14:42
دوستان عزیز وسط این بحث شیرین پردازنده، منم یه گیری دارم که شما اساتید پردازنده باز میتونید رفعش کنید.
من میخوام اخر تابستون یه سیستمی نزدیکه 4/5 میلیون ببندم. گیمر حرفه ای ام و عمده کارم بازی....
ولی فیلم های با کیفیت و انجام همزمان چنتا کار هم انجام میدم.
میخوام یه پردازنده 3930 بگیرم که خیلیا بهم میگن 3770k بگیر که تو بازی بهتره...ولی من خودم واسم بازدهی کلی پردازنده مهمه که
قاعدتا 3930 قوی تره.....من میخوام 3930 بگیرم که هم راندمان بالایی تو انجام چنتا کار کنار هم داره در کنارش یک کارت قوی هم بگیرم که تو بازی ها
مشکلی پیش نیاد.....
میخواستم ببینم نظر شما دوستان چیه....دمتون گرم یه راهنمایی بکنید

VSH-Katana
2012/08/02, 14:53
دوستان عزیز وسط این بحث شیرین پردازنده، منم یه گیری دارم که شما اساتید پردازنده باز میتونید رفعش کنید.
من میخوام اخر تابستون یه سیستمی نزدیکه 4/5 میلیون ببندم. گیمر حرفه ای ام و عمده کارم بازی....
ولی فیلم های با کیفیت و انجام همزمان چنتا کار هم انجام میدم.
میخوام یه پردازنده 3930 بگیرم که خیلیا بهم میگن 3770k بگیر که تو بازی بهتره...ولی من خودم واسم بازدهی کلی پردازنده مهمه که
قاعدتا 3930 قوی تره.....من میخوام 3930 بگیرم که هم راندمان بالایی تو انجام چنتا کار کنار هم داره در کنارش یک کارت قوی هم بگیرم که تو بازی ها
مشکلی پیش نیاد.....
میخواستم ببینم نظر شما دوستان چیه....دمتون گرم یه راهنمایی بکنید
3930 هم توی گیم به پای 3770 k نمیرسه در ضمن اون پولی که کمتر واسه مین و cpu خرج میکنی واسه گرافیک میتونی بزاری که مهمتره!

gonzoo
2012/08/02, 14:55
3930 هم توی گیم به پای 3770 k نمیرسه در ضمن اون پولی که کمتر واسه مین و cpu خرج میکنی واسه گرافیک میتونی بزاری که مهمتره!
اره میدونم ینی شما میگی 3770k بگیرم؟

Reza Y
2012/08/02, 15:18
فقط 3770 کا بگیر!!!!!

gonzoo
2012/08/02, 15:36
فقط 3770 کا بگیر!!!!!
چرا؟ 3930 که تعداد هسته بیشتری هم داره قوی تر هم هست

Reza Y
2012/08/02, 15:50
اصولا بازی ها کلا بیش از 2 هسته را استفاده نمیکنند و اگر قرار باشد از همین دو هسته استفاده شود هسته های اوی بریج معماری قویتری نسبت به سندی خواهند داشت!

gonzoo
2012/08/02, 15:55
اصولا بازی ها کلا بیش از 2 هسته را استفاده نمیکنند و اگر قرار باشد از همین دو هسته استفاده شود هسته های اوی بریج معماری قویتری نسبت به سندی خواهند داشت!
خب یه کارت قوی برای بازی کافیه.....در کل 3930 قویتره تو انجام کارh این خیلی واسم مهمه...بازم نظر شما رو 3770k ؟

Hessam
2012/08/02, 16:05
برای بازی که کلاً نظر من روی کور آی 5 هست. به صورت تخصصی اگه می خواید بازی کنید، کور آی 5 بگیرید.
پردازنده های i7 از اونجا که هسته های بیشتری دارن فرکانس هر تک هسته شون پایین تره. ولی بازی ها معمولاً از 2 و به ندرت تا 3 هسته پردازنده رو بیشتر درگیر نمی کنن. برای همین اون پردازنده ای که فرکانس هر تک هسته اش بالاتره، برای بازی ها بهتره و 100% بازدهی راندمان کاریش بیشتره. یعنی دقیقاً همون چیزی که Core i5 هست.
من برای این دوستمون که سیستم میخواد پردازنده ی 3820 رو معرفی کردم که با فرکانس 3.60 و 10 مگ کش L3، توی هم رده های خودش، از همه به سر و گردن بالاتره. (هر چند که ایشون تخصصی اهل بازی نیست و من نمی دونم که فرکانس تمام تک هسته اش 3.60 گیگاهرتز هست یا نه.)
اگر تخصصی بود که کور آی 5 رو معرفی می کردم. با این حال دوستان منو توجیح کردن، با لینک هایی که از مدرکش دادن و نسبت به 3770 ضعیف تر بود! حالا چرا، نمی دونم! باید وارد حوضه ی تخصصیش شد که کار من نیست!
کسری جان، یه نگاه به این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هم بنداز، صرفاً جهت اطلاع!

iranmanoto
2012/08/02, 18:31
8-}8-}
ما که گیج شدیم!!!!
دوستان سردرد گرفتم بازم رفتم تو همون کشور غریبه هه که زبونشون رو بلد نیستم!!! دوستان به ما مبتدیان هم رحم کنید
بابا یه سیستم میخوام حد اکثر 3200 و اینکه من کم بازی میکنم چی بشه بازی کنم !
سیستم که 24 ساعته روشنه ولی 24 ساعته کار سنگین انجام نمیده مثلا مثلا 24 ساعت یه برنامه همیشه فعال هست که یه نموره cpu رو مصرف میکنه و حدود 10 -12 ساعت کار سنگین انجام میده
حالا دوستان اگه میشه با مشورت هم ! یه کمکی کنن
و این که من آبان قصد خرید دارم و الان جنبه مشاوری داره حالا کو تا آبان
من مهر مزاحمتون میشم
و اون موقع هست که باید رو قیمت مانور بدیم
بازم ممنون دوستان

Hessam
2012/08/02, 18:45
8-}8-}
ما که گیج شدیم!!!!
دوستان سردرد گرفتم بازم رفتم تو همون کشور غریبه هه که زبونشون رو بلد نیستم!!! دوستان به ما مبتدیان هم رحم کنید
بابا یه سیستم میخوام حد اکثر 3200 و اینکه من کم بازی میکنم چی بشه بازی کنم !
سیستم که 24 ساعته روشنه ولی 24 ساعته کار سنگین انجام نمیده مثلا مثلا 24 ساعت یه برنامه همیشه فعال هست که یه نموره cpu رو مصرف میکنه و حدود 10 -12 ساعت کار سنگین انجام میده
حالا دوستان اگه میشه با مشورت هم ! یه کمکی کنن
و این که من آبان قصد خرید دارم و الان جنبه مشاوری داره حالا کو تا آبان
من مهر مزاحمتون میشم
و اون موقع هست که باید رو قیمت مانور بدیم
بازم ممنون دوستان

منم نظرم همین بود دوست عزیز.
اینجا فروم تخصصیه و همه وارد بحث تخصصی و حرفه ای میشن که منم گفتم این تخصصی بودن، شامل حال شما نمیشه!
شما الان با این بودجه، هر سیستمی رو بخری کارت رو راه میندازه! هر سیستمی! چون شما هرگز از حداکثر قدرت استفاده نمی کنی. با این اوصاف من باز هم همون سیستمی که خدمت جناب عالی عرض کردم، مد نظرم هست و خدمت شما پیشنهاد میدم. اینطور که من متوجه شدم، خنک بودن سیستم، برای شما در وحله ی اول قرار می گیره که حتی می تونید از خنک کننده های آبی استفاده کنید!
اینجا برای ما سخت افزاری ها ذره ذره مگاهرتز هر قطعه ارزشمنده و همه رو سعی بر بررسی دقیق تک تک شون داریم. ماشالله همه تخصصی توی کامپیوتر هستن اینجا. البته من که رشته ام نرم افزار هست و متخصص سخت افزار نیستم. ولی خب نظرم رو گفتم. سیستم بسیار خوبیه.
نظرتون رو نسبت به سیستم های پیشنهادی که تا کنون سه نفر دادن بدید، تا ببینیم نظر شما بیشتر روی کدوم هست تا بتونیم بهتر تصمیم گیری کنیم.

iranmanoto
2012/08/02, 20:06
خوب باید بگم
سیستمی که دوستمون VSH-REVOLVER (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) با تغییر در سیستم آقا رضا دادن خوب هست فقط سر گرافیک و پردازش گر تفاوت دارن حالا
اگه به جای gtx670 رو Sapphire 7850 vرو قرار بدیم قیمت میفته 33000 که شاید تا آبان کاهش پیدا کنه
و اگر با گرافیک gtx670 از پدازنده Intel Corei 5 3570K استفاده کنیم قیمت میفته 3400 که یکم لختلاف قیمت داره بابالای که اونم تا آبان شاید بیاد پایین(البته من نمیدونم اینجور که دوستان گفتتند میاد پایین)
حالا به نضرتون چی کار کنیم

Hessam
2012/08/02, 20:38
خوب باید بگم
سیستمی که دوستمون VSH-REVOLVER (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) با تغییر در سیستم آقا رضا دادن خوب هست فقط سر گرافیک و پردازش گر تفاوت دارن حالا
اگه به جای gtx670 رو Sapphire 7850 vرو قرار بدیم قیمت میفته 33000 که شاید تا آبان کاهش پیدا کنه
و اگر با گرافیک gtx670 از پدازنده Intel Corei 5 3570K استفاده کنیم قیمت میفته 3400 که یکم لختلاف قیمت داره بابالای که اونم تا آبان شاید بیاد پایین(البته من نمیدونم اینجور که دوستان گفتتند میاد پایین)
حالا به نضرتون چی کار کنیم

یک میلیون و 600 می خواید هزینه گرافیک بدید؟!!!!!!!!!!
مگه میخواید رکورد بنچمارک و اورکلاک دنیا رو جا به جا کنید؟!!!! خیلی این فراتر از حد نیاز شماست و هرگز هم نمی تونید ازش نهایت استفاده رو ببرید!
به نظرم شما باید این سیستم رو بیمه ی حوادث و ضد سرقت کنی!:d
این سیستم، یک سیستم گیمینگه. البته نه اینکه سیستم بدی باشه. اتفاقاً خیلی هم خوبه. ولی خب باید با کاربرد شما هارمونی داشته باشه. ولی با توجه به استفاده تون، این هارمونی وجود نداره.
من پیشنهادم اینه روی کیفیت قطعات کار کنید و معتبرترین برند ها رو به جای پرقدرت ترین ها بردارید. یک سیستم پر قدرت در عین داشتن نهایت کیفیت. این برای شما ایده آل خواهد بود.
البته این نظر شخصی من هست. باز تصمیم گیرنده اصلی، شمایی... (من با توجه به کاربردی که از سیستمتون دارید، نظرم رو گفتم و برداشتم نسبت به کاربرد شما اینی بود که نوشتم.)

iranmanoto
2012/08/02, 23:55
خوب Hessam (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) جان به نظر شما چی کار کنیم (این گفته دوستان بود شما هم بگید)
کدام قطعات باید عوض شن ؟
کدام قطعات برندشون خوب نیست؟
کدام برند بهتره؟
میشه راهنمایی کنید

iranmanoto
2012/08/03, 06:46
Hessam (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) جان قیمت قطعاتی رو که گفتی رو میزاری
ممنون

iranmanoto
2012/08/03, 06:53
راستی دوستان حق با Hessam (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) جان هست
چون ماکه نمیخوایم رکورد بزنیم - من قبلا هم گفتم نمیخوام زیاد شلوغش کنم
من قیمت رو گفتم 3200 برای این که بگم این دیگه آخرشه نه این که مثلا بگیم این آقا 3200 پول داره خوب یه گرافیک این قدری و یه رم اینقدری و... اینارو بگیره 3200 تکمیل میشه !!( البته سو تفاهم نشه قصد جسارت ندارم)
بازم به بزرگی خودتون ببخشید فقط خواستم مسله رو روشن کنم
بازم میگم تا 3200 میتونم هزینه کنم
راستی با این سیستم که شاید بخریم میشه بازی های ps3 رو انجام داد!!!!!!!!!!( چه فکر هایی میرسه به مغزمون - البته فقط به خاطر god of war 3 میخوام)

Osuk
2012/08/03, 07:46
سلام
من خودم دارم یه سیستم با قیمت شما میگیرم
بیشترشو گرفتم . برای گیم به هیچ وجه بهتر از این نمیتونی بگیری :
CPU : Intel Core i5 3570K 470
Motherboard : ASUS Maximus V gene 560
چون این مادربورد توی ایران خیلی نیست میتونی اینو بگیری :
MSI GD-65 495
RAM : G.skill [ TridentX ] F3-2400C10D-8GTX 250
شنبه میتونی از ا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)ینجا بگیری
VGA : Asus 670 DCII 1160
اگر نشد هر 670 دیگر هم خوبه
Power : Green 685 170
Cooler : Green Thermalright Silver Arrow SB-e 155
Mouse : A4tech F3 47
Keyboard : Farassoo FCR-Z30 44
Hard : Seagate st1000dm003 (1Tb 64MB Buffer )d 168
Monitor : Asus ML220 370
Case : Green X7 180

یاحق

iranmanoto
2012/08/03, 08:35
دوست من Osuk (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) جان لطفا قیمت رو نیز بزار
ممنون

Hessam
2012/08/03, 08:51
ببین عزیز من؛
همنطور که گفتم ذره ذره مگابایت هر قطعه برای ما سخت افزاری ها ارزشمنده و برای اونش شخص راهنمایی کننده خیلی مکشفانه بررسی میشه. برای همین چیزهایی که پیشنهاد میدیم خیلی توپ و از این حرفاست.
سیستم پیشنهادیم رو هم گفتم. اینه: بدون اس اس دی که برای من یک نفر خیلی بی ارزشه با اون قیمت نجومی! من اگه بخوام اس اس دی بخرم = ریختن به پولم به چاه!!!
تموم. یک سیستم شسته و رفته و تر و تمیز. توپ و قابل ارتقا در آینده!:D
بررسی ماردبورد پیشنهاد شده مدل گیگابایت
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

تموم شد و رفت. خیلی این تاپیک کش پیدا کرد! حساسیت واقعاً بیش از حد بود که اصلاً برای شما این ذره ها به هیچ وجه به کار شما نمیاد.
مهم ترین چیز برای شما کیفیت و خنک کنندگی هست از نظر من. همین. بقیه اش هم که سلیقه ای و تعصب هست که من برند ام اس آی برای گرافیک و مین برد ایسوس مورد پسندم نیست و خوشم نمیاد. کلاً سلیقه ام اینطوره و خوشم نمیاد. ولی برای معرفی سیستم هیچوقت سلیقه ای پیشنهاد ندادم خدا رو شکر.
هر کسی هم میاد پیشنهاد میده که آقا از این سیستم قوی تر هیچی نمی تونی پیدا کنی! واقعاً خنده ایه و برای ما سخت افزاری ها اُفت داره!
حتی من هم اشتباه کردم اینو گفتم و واقعاً از این حیث از شما عذرخواهی می کنم و نباید از سیستم خودم تعریف می کردم. شما اون حرفم رو نشنیده و ندیده بگیر. با عرض شرمندگی. دیگه چنین حرفی نمی زنم!(*)
قیمت قطعات هم 90% شون همه اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هست. در صفحه های بعدی شما می تونی پیدا کنی.
یه نکته ای هم همیشه یادتون باشه؛ اینکه شما مثلاً اگر قطعه ای رو بخری که قابلیت های خاصی داشته باشه، حتماً احتیاج نیست که 100% از اون قابلیت خاص استفاده کنید. چه بسا بتونید احیاناً در ارتقاهای بعدی ازش فیض ببرید و اصلاً هم اجباری نیست که در حال حاضر ازش استفاده کنید و کاملاً اختیاریه.

iranmanoto
2012/08/03, 11:19
سلام دوستان سیستم بالا بدون در نظر گرفتن پاور چون قیمت نزده بود و هم چنین ssd میفته 2880
فقط یه چیزی من از برند ایسوز برای مادربرد خوشم میاد یعنی قبولش دارم
ولی از ام اس ای اصلا خوشم نمیاد چه کارت گرافیک چه مادر بورد چه....
دوستان من اطلاع ندارم آیا برند msi برای گرافیک خوب هست؟ ایسوز و xfx چه جوریند؟
و آیا این گرافیک تو بازی خوب جواب میده دیدن فیلم های اچ دی؟ به صورت 3d چون دارم یه تلوزیون 3d هم میخرم ( اگه مایلید به لینک توی امضام برید و راهنمایی کنید)

Hessam
2012/08/03, 11:25
سلام دوستان سیستم بالا بدون در نظر گرفتن پاور چون قیمت نزده بود و هم چنین ssd میفته 2880
فقط یه چیزی من از برند ایسوز برای مادربرد خوشم میاد یعنی قبولش دارم
ولی از ام اس ای اصلا خوشم نمیاد چه کارت گرافیک چه مادر بورد چه....
دوستان من اطلاع ندارم آیا برند msi برای گرافیک خوب هست؟ ایسوز و xfx چه جوریند؟
و آیا این گرافیک تو بازی خوب جواب میده دیدن فیلم های اچ دی؟ به صورت 3d چون دارم یه تلوزیون 3d هم میخرم ( اگه مایلید به لینک توی امضام برید و راهنمایی کنید)

ام اس آی جزو سه برند اول جهان در مورد کارت گرافیک هست و گارانتی ماتریکس خیلی خوبی هم داره. من به این دلیل اینو نوشتم چون حافظه ی دو گیگ داشت! بقیه یه نگاه اجمالی روشون داشتم، همه حافظه ی گرافیشکشون یک گیگ یا یگ گیگ و خورده ای بود. با این حال، شما اگه از برند ایسوس که بهترین هست واقعاً، دو گیگ مناسبت یا بیش از 2 گیگ پیدا کردی، (زیر 900 تومن) حتماً جایگزینش کن.
این کارت گرافیک خیلی عالی و قدرتمنده و تمامی نیازهای شما رو برآورده می کنه و خیالت راحت.
فقط در مورد بلوری/دی وی دی رایتر و فن خنک کننده ی سی پی یو با حسام عزیز مشورت کن و یه فن خیلی عالی بگو برات معرفی کنه. پیشنهاد من انرمکس یا زالمن هست.
در مورد رایتر هم پلکستور اگر بلوری / دی وی دی باشه، می تونید بخرید. گارانتی اصلیش هم سازگار ارقام هست.

iranmanoto
2012/08/03, 18:15
آقا یه دنیا تشکر
فقط میشه 3 برند برتر گرافیک رو بگید من خودم ایسوز رو خیلی قبول دارم
رده 2 وم چه مارکی هست؟

Reza Y
2012/08/03, 18:46
همه مارک های موجود در یک سطح قرار دارند و عالی هستند و در طراحی رفرنس کلا یکی هستند ولی در طرح های غیر رفرنس تفاوت نا محسوسی دارند کلا رو این مسئله زیاد مانور ندید و ارزون ترین رو انتخاب کنید فقط برخی برند ها به صورت اختصاصی برای یکی از دو کمپانی کار میکنند مثل سافایر که کلا amd میزند یا evga که تو کار انویدیا هست

iranmanoto
2012/08/03, 20:04
ایا این کارت msi 256 bit هست؟
و اگه بخوام در آینده ارتقا بدمش میشه دوتا کارت msi رو کنار هم بزارم( والا نمیدونم بهش چی میگید)؟
دوستان تو همین کارتهای msi تو رنج قیمت کارت بالا msi hd 6970 هم هست کدوم بهتره؟(چون دیدم نزدیک70 تومن اختلاف قیمت دارن)
بازم ممنون بابت راهنمایی

Hessam
2012/08/03, 20:57
آقا یه دنیا تشکر
فقط میشه 3 برند برتر گرافیک رو بگید من خودم ایسوز رو خیلی قبول دارم
رده 2 وم چه مارکی هست؟

خواهش می کنــــــــــم. وظیفه بود قربان.:)>- خوشحال شدیم.
به ترتیب:
1- ایسوس
2- ای وی جی آ
3- ام اس آی
----------------------------------------------------------------

بله 256 بیت هست.
اگه دقت کرده باشید، یه تغییر کوچیکی لیست رو دادم. این دیگه لیست نهایی هست خدمت شما. از بابت سیستم خیالتون راحت باشه. الان توی لیست جدید نگاه کنید، از مدل ایسوس پیدا کردم الان و دو گیگش بود و از ام اس آی هم قوی تر و با کیفیت تر و جایگزین کردم! خوبه؟! اگر در بازار پیدا نکردید، ATI MSI HD 7870 2GB GDDR5 Twin Frzor رو جایگزینش کنید.
من دلیلش رو گفتم؛ چون دو گیگ بود، برای همین این مدل رو پیشنهاد دادم. این خیلی قویه. واقعاً کارت گرافیک قدرتمندیه. ولی خب احساس می کنم ته دل شما ام اس آی رو نپسندید! درسته؟:d الان دیگه ایسوس، برترین برند جهان در مورد کارت گرافیک رو گذاشتم!
شما قیمتش رو نگاه کن! قیمتش گویای باطن این کارت هست و بعید می دونم قوی تر از این احتیاج داشته باشید!
باز اگر احیاناً قوی تر خواستید، می تونید همین رو کراس فایر کنید. یعنی یه کارت دیگه عین همین بخرید و در کنار کارت فعلی، استفاده کنید.
حالا بهتره که یک کولر پردازنده ی عالی و بلوری / دی وی دی رایتر عالی انتخاب کنید که در این مورد اطلاعات زیادی ندارم. گفتم حسام جان هستن، می تونن راهنمایی کنن. حالا به ایشون میگم که مناسب با این سیستم خدمت شما معرفی کنن.
----------------------------------------------------------------
ضمناً من هر چی دارم، از دوستان سخت افزار این سایت هست و الطاف کاربران فهیم و حرفه ای این سایت شامل حال من شده و ازشون از همین جا تشکر ویژه می کنم.
ما بدون این دوستان عزیز، هیچ هستیم و زحمت اصلی رو مدیران این سایت به دوش می کشن که باید دستشون رو بوسید.

zesma
2012/08/03, 21:00
نه من نوشتم 2 یا 3 گیگ که اینجوری افتاد
در مورد قیمت تا 700 میتونم به cpu بدم
تا 500 یا650 به گرافیک
مادر بورد که هرچی بهتره برای قطعاتی که دوستان میگن( بگیریم200-300)
رم هم 3 تا 4 گیگ ( شاید 2 تا 4 گیگ )
هارد 1 ترابایت و یک ssd (من اطلاع چندانی ندارم)
یک کیس خوب تا 200 تومن
مانیتور و..
دوستان من قیمت آنچنانی ندارم اگه مثلا فلان چیز این قیمت هست وبهتره دوستان لطف کنن بگن
دوستان amd چه فرقی با اینتل داره(منظورم کارایی هست) چون amd نسبت به اینتل خیلی ارزونتر هست
مثلا fx-4100 چهارهسته 3.6 هست وقیمتش 225000 و core i7 - 3820 با همون مشخصات 735000
؟؟!! دلیلش چیه
کدوم بهتره؟!
سیستمی که جناب Reza Y معرفی کردن واقعا عالیه ولی منم یه سیستم بهت پیشنهاد میدم که از نظر کارایی گرافیکی مسلما از سیستم معرفی شده عقب تره ولی از نظر پردازشی مطمئنا یه سرو گردن از 3570Kبالاتره، درضمن در رزولوشنFULL HD کارت 7870 هم به نظر من زیاده و تا مدتها می تونید روی اجرای بازیها در حداکثر جزئیات و فعال کردن فیلترهای AA و AF حساب کنید، کارت 7870 کارایی مشابه GTX580 داشته در عین حال مصرف کمتری داره و همچنین قیمت کمتری، البته کراس فایر دو تا 7850 کارایی معادل یه کارت GTX 590 بهت میده و بیشتر به درد بازی تو رزولوشن های بالاتر از FHD میخوره(مانیتورهای 27 اینچ) ولی در این حالت نیاز به یک کیس با کولینگ عالی و همچنین یک پاور قدرتمندتر دارین
MB:Asrock X79 Extreme3
CPU:Intel Core i7 3820----------650000
VGA:Msi HD7870 Twin Frozer--------680000
RAM:4*4 GB G.Skill RipjawsZ 1333------------180000
HDD:Seagate 2TB SATAIII 64MB--------220000
SSD:Corsair Force GS 120 GB
ODD:Plextor DVD RW-------50000
PSU:XFX 850 Pro Core Edition-------180000
CASE:Green X3--------100000
Cooler:Noctua NH-U9B SE2---------108000
قیمت قطعات مشخص شده میشه حدودا 2میلیون و 168هزار تومن، قیمت دقیق Asrock X79 Extreme3 و SSD رو نمی دونم ولی فک کنم SSD حدود 350 و مادربورد هم حدود550 باشه(اگه اشتباه کردم دوستان لطفا اصلاح کنن)این دوتا قطعه روی هم 900 تومن و درکل 3میلیون و 68هزارتومن میشه، من رم با فرکانس 1333نوشتم دلیش اینه که از همین برند و همین ماژولها رو بخوای با فرکانس 1600بگیری اونوقت قیمتش میشه 300 تومن ولی با توجه به چینش Quad Channelو ظرفیت 16 گیگ مطمئنا از ماژولهای دوکاناله حتی با فرکانس بالاتر پهنای باند بالاتر و کارایی بیشتری بهت میده درحالیکه قیمتش مشابه دو ماژول 4گیگی 18600 مگاهرتزیه

iranmanoto
2012/08/03, 22:13
خوب من از سیستم Hessam (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) جان بیشتر خوشم امود
بیشتر به درد بازی تو رزولوشن های بالاتر از FHD میخوره(مانیتورهای 27 اینچ) یعنی چی 27 اینچی؟؟؟؟
من مانیتوری که دیدم حدود 21.5 اینچ بود - مگه اندازه مانیتور به کارت گرافیک ربط داره؟؟!!
اگه این جوریه من چطور این رو.رو تلوزیون 47 یا 55 الجی نصب کنم (من اولین بارم میشنوم شاید هم شما منظورتون بازیهای خیلی سنگین 3d هستش بازم من نمیدونم - یکم گیج شدم)
راستی دوستان کیس گفتید X9 خوبه ؟
یکم از ویژگی هاش میگید که چند تا فن میخوره و...
راستی بلوری / دی وی دی رایتر رو چی باید بگیرم؟
شاید سوالم بچگونه باشه ولی آیا میشه بازی ps3 رو . روی کامپیوتر بازی کرد؟
دوستان به تایپیک زیر هم بیاین یه سوال بد جوری من رو به تردید انداخته

Hessam
2012/08/03, 22:27

این کیس، یکی از خنک ترین و حرفه ای ترین و حتی بهترین کیس های موجود در حال حاضر بازار ایران هست، برای اطلاعات بیشتر، شما به این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) مراجعه کن.
بلوری رو من به حسام جان گفتم. به زودی میان و پاسخ میدن.
فکر می کنم اگه امولاتور ps3 (که یک نرم افزار تبدیل کننده) هست وجود داشته باشه، شما می تونید بازی های پی اس 3 رو روی کامپیوتر اجرا کنید. البته اگر وجود داشته باشه چنین چیزی.

Castiel
2012/08/03, 23:16
من بلوری رایتر پایونیر مدل BDR-207DBK را به شما پیشنهاد میدم. قیمت هم حدود 200 هزار تومانه
برای کولر بهتره واترکولر بخرید ولی الان واترکولر Antec 920 موجود نیست و Antec 620 هم اصلا قوی نیست. برای ایر کولر چند تا انتخاب دارید:
دوتاشون با اعمال شاقه داخل کیس X9 جا میشه و باید فن کنار کیس را در بیارید:
اولیش Thermalright Archon (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) با قیمت حدود 130000 تومان
دومی هم Thermalright Silver Arrow S-BE (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)هست با قیمت حدود 160000 تومان

اما کولر هایی که مشکلی با کیس شما ندارن و کارایی همشون تا حدودی در یک سطح هست و میتونید از نظر ظاهری و بودجه،‌هر کدوم که خوشتون اومد انتخاب کنید:

کولر زالمن 9900 مکس (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)که حدود 125 هزار تومان هست
کولر نوکچوآ NH-L12 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) با قیمت حدود 135 هزار تومان
کولر ترمال رایت HR02-Macho (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) با قیمت حدود 83000 تومان که پیشنهاد می کنم یک فن 140 میلیمتری ترمال رایت بخرید که دو فنه بشه

Hessam
2012/08/03, 23:19
من بلوری رایتر پایونیر مدل BDR-207DBK را به شما پیشنهاد میدم. قیمت هم حدود 200 هزار تومانه
برای کولر بهتره واترکولر بخرید ولی الان واترکولر Antec 920 موجود نیست و Antec 620 هم اصلا قوی نیست. برای ایر کولر چند تا انتخاب دارید:
دوتاشون با اعمال شاقه داخل کیس X9 جا میشه و باید فن کنار کیس را در بیارید:
اولیش Thermalright Archon (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) با قیمت حدود 130000 تومان
دومی هم Thermalright Silver Arrow S-BE (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)هست با قیمت حدود 160000 تومان

اما کولر هایی که مشکلی با کیس شما ندارن و کارایی همشون تا حدودی در یک سطح هست و میتونید از نظر ظاهری و بودجه،‌هر کدوم که خوشتون اومد انتخاب کنید:

کولر زالمن 9900 مکس (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)که حدود 125 هزار تومان هست
کولر نوکچوآ NH-L12 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) با قیمت حدود 135 هزار تومان
کولر ترمال رایت HR02-Macho (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) با قیمت حدود 83000 تومان که پیشنهاد می کنم یک فن 140 میلیمتری ترمال رایت بخرید که دو فنه بشه

پس با این اوصاف، همنطور که گفتم؛ این دوست ما باید اس اس دی رو بی خیال بشن و حداقل به آینده موکول کنن!

iranmanoto
2012/08/03, 23:28
آره خوب ازش تعریف کرده
دوستان آیا برای خنک کردن به خنک کننده مایع هم احتیاج میشه؟ اصلا چی هست این خنک کننده مایع ؟ از چی توش استفاده میکنن نیتروژن مایع(اون موقع که کل سیستم فیریز میشه!)
راستی به این کیس فن اضافی هم میشه بست؟
کیس خوبی هست فقط از نظر ظاهر یکم اذیت میکنه ( گور بابای ظاهر )!

Castiel
2012/08/04, 03:21
آره خوب ازش تعریف کرده
دوستان آیا برای خنک کردن به خنک کننده مایع هم احتیاج میشه؟ اصلا چی هست این خنک کننده مایع ؟ از چی توش استفاده میکنن نیتروژن مایع(اون موقع که کل سیستم فیریز میشه!)
راستی به این کیس فن اضافی هم میشه بست؟
کیس خوبی هست فقط از نظر ظاهر یکم اذیت میکنه ( گور بابای ظاهر )!

شما نیتروژن میدونید چیه ولی واترکولر براتون نا مفهومه؟؟!!
واترکولر همون خنک کننده مایع هست و داخل بخش مخصوصی که برای نگهداری مایع وجود داره، کولانت قرار میگیره که یک مایع مخصوص برای اینکار هست و به طور معمول اگه استفادتون زیاد نباشه باید هر دو سال یکبار و اگه استفادتون زیاده باید سالی یکبار تعویض بشه. البته این تایم به نوع مایع بستگی داره که از کدوم برند باشه. داخل بازار تا جایی که اطلاع دارم فقط از برند زالمن موجود هست و قیمتش هم حدود 33 هزار تومانه

iranmanoto
2012/08/04, 03:34
دادش من
من با نیتروژن کار کردم و در موردش یه نموره اطلاعات دارم ولی تا حالا با واتر کولر کار نکردم!!! از کجا باید اطلاع داشته باشم !!!
آیا واتر کولر خوبه یا این سیستم های هوایی؟؟!!

iranmanoto
2012/08/04, 04:09
راستی دوستان
بهتره یه هرد 2 ترابایت بخرم یا 2 تا 1 ترابایت؟

zesma
2012/08/04, 08:45
خوب من از سیستم Hessam (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) جان بیشتر خوشم امود
بیشتر به درد بازی تو رزولوشن های بالاتر از FHD میخوره(مانیتورهای 27 اینچ) یعنی چی 27 اینچی؟؟؟؟
من مانیتوری که دیدم حدود 21.5 اینچ بود - مگه اندازه مانیتور به کارت گرافیک ربط داره؟؟!!
اگه این جوریه من چطور این رو.رو تلوزیون 47 یا 55 الجی نصب کنم (من اولین بارم میشنوم شاید هم شما منظورتون بازیهای خیلی سنگین 3d هستش بازم من نمیدونم - یکم گیج شدم)
دوستان به تایپیک زیر هم بیاین یه سوال بد جوری من رو به تردید انداخته
یعنی که رزولوشن شون بالاتر از 1920*1080مثلا2048*1536، در مورد اینکه از این سیستم زیاد خوشتون نیومده شما کاملا مختارید و نظرتون رو گفتین ولی باید بگم اکثر افراد به خاطر تعصب های برندی و ... معمولا ظاهر بین هستن و حاضرن یه مارک خاص رو به هر قیمتی بخرن و البته به کیس کامپیوترشون بیش از سایر قطعات اهمیت میدن، شما یکبار برو سایت tomshardware و ببین تو system builder چه کیسهایی معرفی کرده، سعی کرده بودجه رو به قطعات اصلی اختصاص بده و باقی رو به یک کیس مناسب و خوش قیمت اما توایران طرف اولا میره یه کیس *** 200تومنی میخره و بعد اگه پولی موند میذاره برای باقی قطعات!! یه مدت قبل کسی که میخواست سیستم بخره اول تمام قطعاتشو می خرید بعد یه مبلغ ناچیزرو میذاشت واسه پاور(که در اکثر موارد پاورهای قلابی نصیبشون می شد)ولی الان طرف می خواد یه سیستم معمولی هم ببنده می ره اول پاور1000 وات یا بیشتر میخره وبعد باقی قطعات رو، غافل از اینکه برای چنین سیستمی که در بالا مطرح شده، پاور هزار وات چیزی جز استهلاک و مصرف انرژی بیشتر نیست

Reza Y
2012/08/04, 10:28
شما پاور 500000000 وات هم نصب کنید سیستم شما بیش از حد توانش مصرف نخواهد کرد....ربطی هم به استهلاک نداره....

Castiel
2012/08/04, 11:36
یعنی که رزولوشن شون بالاتر از 1920*1080مثلا2048*1536، در مورد اینکه از این سیستم زیاد خوشتون نیومده شما کاملا مختارید و نظرتون رو گفتین ولی باید بگم اکثر افراد به خاطر تعصب های برندی و ... معمولا ظاهر بین هستن و حاضرن یه مارک خاص رو به هر قیمتی بخرن و البته به کیس کامپیوترشون بیش از سایر قطعات اهمیت میدن، شما یکبار برو سایت tomshardware و ببین تو system builder چه کیسهایی معرفی کرده، سعی کرده بودجه رو به قطعات اصلی اختصاص بده و باقی رو به یک کیس مناسب و خوش قیمت اما توایران طرف اولا میره یه کیس *** 200تومنی میخره و بعد اگه پولی موند میذاره برای باقی قطعات!! یه مدت قبل کسی که میخواست سیستم بخره اول تمام قطعاتشو می خرید بعد یه مبلغ ناچیزرو میذاشت واسه پاور(که در اکثر موارد پاورهای قلابی نصیبشون می شد)ولی الان طرف می خواد یه سیستم معمولی هم ببنده می ره اول پاور1000 وات یا بیشتر میخره وبعد باقی قطعات رو، غافل از اینکه برای چنین سیستمی که در بالا مطرح شده، پاور هزار وات چیزی جز استهلاک و مصرف انرژی بیشتر نیست

شما هم فکر کنم تحت تاثیر تیزر مسخره تلویزیون قرار گرفتید. نمی دونم بابابرقی زمان ما از این کارها بلد نبود و به پاور مردم کاری نداشت. پاور ها فقط به همان اندازه که قطعات نیاز دارند، برق مصرف خواهند کرد و استهلاک و حرارت بیشتر و ... حرف مفتی بیش نیست.

iranmanoto
2012/08/04, 18:36
خوب کیس یه نظرم مهمه
شما در نظر بگیر جواهر میخری 2 ملیون بعد آیا برای نگه داری این جواهر نمیری یه گاوصندوق 1.5 تومنی بخری؟؟؟!!!داداش من این قطعات اگه خوب محافظت و خوب خونک نشن که بعد 2ماه زرتشون غم سوز میشه(البته من زیاد وارد نیستم ولی منطق که این رو میگه)!
و از نظر برند خوب سیستم ما میخواد خر کاری کنه پس باید برندی باشه که دووم بیاره! باید گارنتیش معتبر و خوب باشه! حتما یه چیزی هست که برند اول شنخاته میشه دیگه!!
والا من تا اینجا ذهنم قد میداد ! دوستان نظر شما چیه؟
من الان دارم یکم آموزش از دوستان میگیرم انشا... مهر میام و دردسرتون میدم:)>-

iranmanoto
2012/08/06, 20:33
سسللللللللللااااااااممممم ممممممم
کسی خونه نیست!
یاال..
دوستان میخواستم بدونم که بهتره از 2 یا 3 هارد استفاده کنم بهتره
یا اینکه یه هارد 2 یا 3 ترابایتی بخرم؟

Hessam
2012/08/06, 20:39
سسللللللللللااااااااممممم ممممممم
کسی خونه نیست!
یاال..
دوستان میخواستم بدونم که بهتره از 2 یا 3 هارد استفاده کنم بهتره
یا اینکه یه هارد 2 یا 3 ترابایتی بخرم؟

به نظرم فرقی نداره.
یه اکسترنال به نظرم شما بگیر اگه اطلاعاتت زیاده. یکی هم اینترنال.

iranmanoto
2012/08/07, 00:45
دوستان کدام مادربورد بهتره
1-p8z77
2-GA-X79-UD5
3- p9x79
-----------------------------------
کارت گرافیک
1-gtx670
2-ati hd 7870
3-Sapphire 7850
راستی این رو هم در نظر بگیرید که تو آینده شاید 2 تا بشن
---------------------------------------------
کیس
1-x9
2-haf x
3-haf xm
4-g600(زیاد خوب نیست)
-----------------------------------------

Castiel
2012/08/07, 01:32
دوستان کدام مادربورد بهتره
1-p8z77
2-ga-x79-ud5
3- p9x79
-----------------------------------
کارت گرافیک
1-gtx670
2-ati hd 7870
3-sapphire 7850
راستی این رو هم در نظر بگیرید که تو آینده شاید 2 تا بشن
---------------------------------------------
کیس
1-x9
2-haf x
3-haf xm
4-g600(زیاد خوب نیست)
-----------------------------------------
به نظرم الان خرید مادربورد و سیستم z77 منطقی تر هست
کارت گرافیک 670 کارایی بهتری دارد
در مورد کیس هر سه محصولی که گفتید خیلی عالی هستند ولی قیمت x9 خیلی مناسب تر هست.

iranmanoto
2012/08/07, 22:56
دوستان
ما فقط در باره گرافیک و مادر بورد و ....
صحبت کردیم
خوب هارد از چه مارکی(راستی آیا سرعت هارد های اکسترنال پایین تر از اینتر نال هست ؟ )
مانیتور چی بگیرم که مناسب فیلم باشه؟
کیبورد
مووس
و....
و آیا ssd مناسب هست؟(به نظرم اگه حتی ویندوز روی ssd نصب بشه خیلی تو راندمان سیستم کمک کنه)
و این که کدام مدل z77 برای مادربورد بهتره
آقا یه سوال بچه گونه
من الان سیستمم ddr2 هست و یه سری کارت *** دارم حالا اگه یه سیستم ddr5 بگیرم آیا *** کارتم سوار میشه رو این سیستم؟ یا اصلا ربطی به هم ندارن ؟

Hessam
2012/08/07, 23:10
خوب هارد از چه مارکی(راستی آیا سرعت هارد های اکسترنال پایین تر از اینتر نال هست ؟ )
مانیتور چی بگیرم که مناسب فیلم باشه؟
و آیا ssd مناسب هست؟(به نظرم اگه حتی ویندوز روی ssd نصب بشه خیلی تو راندمان سیستم کمک کنه)
و این که کدام مدل z77 برای مادربورد بهتره

هارد وسترن دیجیتال علاوه بر سرعت و کیفیت بسیار عالی، حرارت کمتری هم تولید می کنن. هاردهای اکسترنال usb3 سریع تر از هاردهای اینترنال هستن.
مانیتور از برند ال جی پیشنهاد می کنم.
فکر نکنم با توجه به خرید لوازم جانبی، پولی برای اس اس دی باقی بمونه. مگه اینکه یک اس اس دی کم حجم باشه که از نظر من بی ارزش هست!
در مورد مین برد هم من گیگابایت رو پیشنهاد می کنم.
ضمناً شما که قرار شد سیستم بر پایه ی سوکت 2011 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) رو بخری! نظرت به سیستم بر پایه ی سوکت 1155 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) عوض شد؟!!!/:)

iranmanoto
2012/08/09, 00:02
من اطلاعات ی ندارم
اگه به جای سوکت2011 از 1155 استفاده کرد مگه چی میشه؟
چه فرقی دارن؟
کدام بهتر ه؟
میشه یکم توضیح بدید! (نکنه مربوط به نوع cpu میشه و تو این یه مورد فرق دارن!!)

Hessam
2012/08/09, 00:11
من اطلاعات ی ندارم
اگه به جای سوکت2011 از 1155 استفاده کرد مگه چی میشه؟
چه فرقی دارن؟
کدام بهتر ه؟
میشه یکم توضیح بدید! (نکنه مربوط به نوع cpu میشه و تو این یه مورد فرق دارن!!)

نظر من روی همون 1155 هست برای شما. هر چند سیستم های 2011 بیشتر برای کارهای رندرینگ و محاسباتی و مهندسی پیشنهاد میشه.
ولی برای بازی هم خیلی خوبه.
هم توی سی پی یو، رم و مین برد متفاوته.
رم های Quad Channel و قابلیت بالای بعضاً 2000 مگاهرتز، بهترین مزیت سیستم های بر پایه ی سوکت های 2011 هستن.
در مین برد سری های X79 که بهترین هستن مربوط به 2011 میشه.
در مین برد سری های Z77 که بهترین هستن مربوط به 1155 میشه.
اطلاعات بیشتر و تخصصی تری ندارم. دوستان می تونن راهنمایی کنن.

iranmanoto
2012/08/09, 07:18
اگه اینجوریه 1155 رو انتخاب میکنیم
فقط چند تا سوال
1- آیا نوع سوکت تو سرعت و عملکرد دخالت داره؟
2-برای ارتقا تو آینده مشکلی برای 1155 پیش نمیاد؟
3- توی قیمت چطور چقدر باهم در مجموع فرق دارن و آیا کارایش به پولش میرزه؟

Hessam
2012/08/09, 09:28
اگه اینجوریه 1155 رو انتخاب میکنیم
فقط چند تا سوال
1- آیا نوع سوکت تو سرعت و عملکرد دخالت داره؟
2-برای ارتقا تو آینده مشکلی برای 1155 پیش نمیاد؟
3- توی قیمت چطور چقدر باهم در مجموع فرق دارن و آیا کارایش به پولش میرزه؟

1- بله. بخاطر رم های چهارکاناله و بعضاً بیش از 2000 مگاهرتز، فکر می کنم 2011 برتری داره.
2- نه. چه مشکلی مثلاً؟
3- خب قیمت 2011 یه کمی گرون تره. ولی تفاوت زیادی ندارن.
کلاً برای شما که حرفه ای نیستی، فرقی نمی کنه و براتون به چشم نمیاد. دیگه بحث سلیقه پیش میاد. من برای هر دو سوکت، سیستم پیشنهادیم رو نوشتم. دیگه ریش و قیچی دست شماست.
اینقدر هم بهتره سخت گیری نکنید در مورد انتخاب. هر چی حساسیت بیشتر باشه، نتیجه ی ضعیف تری داره!

Reza Y
2012/08/09, 10:54
برگرد به صفحات اول و اون دلایل برتری z77 رو دوباره بخون ضمن تایید حرف های آقا حسام باید بگم که z77 هم تا +2800 مگا هرتز رم بوت میکنه

Hessam
2012/08/09, 11:29
برگرد به صفحات اول و اون دلایل برتری z77 رو دوباره بخون ضمن تایید حرف های آقا حسام باید بگم که z77 هم تا +2800 مگا هرتز رم بوت میکنه

ولی به صورت Dual Channel.

iranmanoto
2012/08/09, 23:59
دوستان این z77 که شما میگید که گیگابایت هست
من p8z77 ایسوس رو گفتم
میشه در باره این مادر بورد یکم توظیح بدید
آیا این بهتره یا z77 گیگابایت؟
دوستان نگقتید آیا کارتی که الان رو سیستم من هست رو سیستم ddr5 نصب میشه؟

Amir99
2012/08/10, 01:13
آقا ما که 9 صفحه خوندیم ولی مثل اینکه شما بعد از این همه راهنمایی دوستان هنوز نمیتونی تصمیم قطعی بگیری.

بالاخره سیستمی که میخوای جمع کنی چی شد؟ لطفاً مشخصات اش رو بنویس تا نظر نهایی داده بشه.

Hessam
2012/08/10, 09:54
دوستان این z77 که شما میگید که گیگابایت هست
من p8z77 ایسوس رو گفتم
میشه در باره این مادر بورد یکم توظیح بدید
آیا این بهتره یا z77 گیگابایت؟
دوستان نگقتید آیا کارتی که الان رو سیستم من هست رو سیستم ddr5 نصب میشه؟

iranmanoto عزیز؛ دیگه خیلی داری سوال می کنی!!! واقعاً خسته شدم!!
شما که کارت حرفه ای نیست، پس اصلاً برای چی به این اطلاعات نیاز داری؟!!
یا اصلاً سیستم بخر نیستی و وقت ما رو داری می گیری، یا میخوای به اهدافت از سوال کردن برسی.
اگر بحث سیلقه اس، خب مرد مومن از همون پست اول بگو آقا من میخوام حتماً مین بردم ایسوس باشه یا مثلاً حتماً سی پی یوم اینتل باشه یا کارتم حتماً‌ ایسوس باشه.
اگه الان یه کاربر بسیار حرفه ای در سطح جهانی هم بود، با این راهنمایی ها تا الان 10 تا سیستم توپ بسته بود!!
اگه سوال داری، یه تاپیک دیگه بزن و بی زحمت موضوع اصلی این تاپیک رو هم منحرف نکن.
بیش از 80 تا پست در این تاپیک ارسال شده، ولی شما هنوز نتونستی تصمیم بگیری! این یعنی فاجعه!
هم برای شما و هم برای این فروم! همش حساسیت، سلیقه شخصی و ...
دیگه احساسات و سلیقه ی شما داره از اونور جهنم هم میزنه بیرون!:D
کاربر davidvn هم در تاپیک دیگه ای شرایط شما داره و داره کم کم بیش از حد سوال می کنه و تعداد سوالاتش داره زیاد میشه.
واقعاً دیگه نمی دونم چی بگم. من خسته شدم. ایشالله دوستان بقیه ی پاسختون رو میدن.
از من دیگه گذشت. برای هر دو سوکت، سیستم قدرتمندی به شما پیشنهاد دادم.
دیگه خود دانی...
این هم جدیدترین لیست سیستم بر پایه ی سوکت 1155 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
قیمت ها همه حداکثر هست، پول اضافه اش هم بلوری/دی وی دی رایتر و فن پردازنده بخرید.

iranmanoto
2012/08/11, 03:29
:-s:-s:-s:-s
iranmanoto

Castiel
2012/08/11, 08:41
دوست عزیز سوکت 2011 را به کل فراموش کنید. بهترین انتخاب برای شما سوکت 1155 و چیپ ست Z77 هست. چون سوکت 2011 فقط شامل سه پردازنده هست که رنج قیمتی بین 700/000 تا 2/200/000 تومان را شامل میشه. در کل نیازی به این همه هزینه ندارید. چون مادربورد و پردازنده 2011 تمام بودجه شما را می تونه در بر بگیره!
برای سیستم Z77 هم بهترین پردازنده Core i7-3770K هست با قیمت حدود 730/000 تومان. مادربورد هم دیگه به سلیقه شما بر میگرده که کدام برند را انتخاب می کنید. بعد از اون من چند مدل به شما معرفی می کنم.

Reza Y
2012/08/11, 09:00
البته اون روزای اول این تاپیک 3770 حدود 678 تومن بود الان 730 هست و در کل بهترین انتخاب از نظر من همون چیزی هست که صفحه اول براتون نوشم چون به نظرم شما میخوای بازی کنی و این هم اضافه کنم که منم میدونستم 670 7850 رو قورت میده ولی نه دوتشو و قیمتشون یکی میشه پس اگه قصد ارتقای زود هنگام نداشته باشید همون دوتا 7850 بهترین گزینه هست...

iranmanoto
2012/08/11, 14:55
خوب حالا وقتشه یه سیستم رو در نظر بگیریم
cpu:Intel Corei 5 3570K=485
Mobo:ASUS P8Z77-V Pro=510----------ASUS P8Z77-V LE Plus=415
ram:Ram:8 Gb RapjawsX 1866=190------------ 3*4g 1866=270
vga:Asus 670=1160-------------Asus GTX 570 DCII=869
HDD:2tb in:WD Caviar Green 2TB 64MB=250 + 2tb ex usb3 =280
case:x9=228--------- Green Falcon=130 zibatar hast
power=???
لصفا نظر بدید و ایراد هارو بگید و این که کدام قطعات بهتر هستند
(اگه جای شما بودم به خودم میگفتم : امر دیگه!:D) شرمنده وقتتون رو میگیرم

Amir99
2012/08/11, 15:56
کـــلام آخـــر

MB: Asus P8Z77-V Pro

CPU: Intel Core i5 3570K

RAM: G.Skill RipjawsX 1866 2*4GB=8GB

VGA: Asus GTX670 DC TopII

HDD: WD Caviar Green 2 TB

Power Supply: Green 885B

Case: Green- X7

ODD: Plextor

CPU Cooler: ThermalRight Macho

پاور GP 885B تولید نمیشه ولی اگه بتونی گیر بیاری... اگه نتونستی Enermax Naxn 850 یا Green 1035 (بهتره!) جایگزین کن

درایو نوری پلکستور هم که نیازی به معرفی نداره خیلی خـــوفـــه!

کیس X7 خیلی خیلی با کیفیت تر از Falcon هستش. حالا خود دانی! به قول شماره 42 ماهنامه ســـخـــت افـــزار : کیس سر پناه سیستم شما! در ضمن بهترین کیس انتخابی با توجه به فاکتور های قیمت، کارایی، زیبایی و خنک کنندگی همین X7 بود.

Hessam
2012/08/11, 16:59
امیر جان؛
اون مین برد P8Z77-V Pro تا 2400 مگاهرتز اورکلاک میشه! نه اینکه ساپورت کنه.
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)فکر می کنم حداکثر 1600 رو ساپورت می کنه. برای همین من هم توی سیستم پیشنهادیم (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) 1600 رم رو نوشتم.

Amir99
2012/08/11, 19:41
امیر جان؛
اون مین برد P8Z77-V Pro تا 2400 مگاهرتز اورکلاک میشه! نه اینکه ساپورت کنه.
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)فکر می کنم حداکثر 1600 رو ساپورت می کنه. برای همین من هم توی سیستم پیشنهادیم (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) 1600 رم رو نوشتم.

حسام جان

همین فرجام خودمون Maximus V GENE (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) داره پس چطور مموری TridentX 2666Mhz رو روی مادربرد بسته!:-o

iranmanoto
2012/08/11, 21:48
کیس X7 خیلی خیلی با کیفیت تر از Falcon هستش. حالا خود دانی! به قول شماره 42 ماهنامه ســـخـــت افـــزار : کیس سر پناه سیستم شما! در ضمن بهترین کیس انتخابی با توجه به فاکتور های قیمت، کارایی، زیبایی و خنک کنندگی همین X7 بود.
مگه x9 چشه ؟؟
از نظر قیمت هم 40 تومن گرون تر از x7 هست

ODD: Plextor آیا بولوری هست؟
این مارک خوبیه؟
pioneer چطوره (اسمش رو زیاد شنیدم)؟
پس یعنی باید 4g*3 1600 بندازم؟!
مانیتور چه برندی و چه مدلی : الجی یا ایسوس؟

Castiel
2012/08/11, 22:09
مگه x9 چشه ؟؟

ODD: Plextor آیا بولوری هست؟
این مارک خوبیه؟
pioneer چطوره (اسمش رو زیاد شنیدم)؟
پس یعنی باید 4g*3 1600 بندازم؟!
مانیتور چه برندی و چه مدلی : الجی یا ایسوس؟

مگه x9 چشه ؟؟ انتخاب کیس به سلیقه شما بستگی داره ولی ایکس 7 گزینه خیلی عالی هست و نیازی نیست برای خرید ایکس 9 هزینه بیشتری پرداخت کنید.

ODD: Plextor آیا بولوری هست؟ اسم یک برند دلیل بر بلوری بودن یا نبودن نیست. مدل دقیق باید بگید. ولی از لحاظ کارایی محصولات Plextor بی رقیب هستند
این مارک خوبیه؟
pioneer چطوره (اسمش رو زیاد شنیدم)؟ درایو های پایونیر هم کیفیت خوبی دارند ولی به هیچ وجه به پای Plextor نمی رسد
پس یعنی باید 4g*3 1600 بندازم؟! کسی به شما گفته 3 ماژول 4 گیگ برای چیپ ست Z77 بخرید؟ هر کسی گفته به من اعلام کنید جایزه نوآوری نوبل را به این فرد اهدا کنم. 2 ماژول 4 گیگ با فرکانس 1600 برای شما کافیست
مانیتور چه برندی و چه مدلی : الجی یا ایسوس؟ مانیتور هم به نظر من هم ال جی و هم اسوس خیلی خوب هستند و این هم به سلیقه شما بر میگرده.

Hessam
2012/08/11, 22:10
حسام جان

همین فرجام خودمون Maximus V GENE (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) داره پس چطور مموری TridentX 2666Mhz رو روی مادربرد بسته!:-o

نمی دونم والا. ایشون حرفه ایه و شاید قصد اورکلاک و اینا داشته باشه و ترفندی، چیزی میزنه.
ولی حداقل چیزی که میشه برداشت کرد اینه که حالت استانداردش باشه. یعنی 1600. من اگه بودم، 1600 می بستم. چون استاندارده و توصیه شده اس. البته نه اینکه نشه، میشه.
وگرنه باید بره سراغ سوکت های 2011 که توصیه ی من هم به ایشون اینه. (اگه رم های بالای 1600 و احیاناً Quad Channel بخواد استفاده کنه.)
یه بار من از فرجام عزیز یه همچین سوال کردم.
اینطور پاسخم رو دادن:

1155 سندی بریج هستش که میگن تا 2133 ساپورت میکنه فقط! که 2240 هم استفاده کردم من!
1155 آیوی بریج عزیزم من رکورد 3086 مگاهرتز باش زدم بصورت سینگل!2960 هم بصورت دوال چنل مرد مومن!
روی مادربوردهای سبرتوث همیشه میزان عادی فرکانس قابل پشتیبانی نوشته میشه!
دیده باشی روی تمام مادربوردهای جهان به عنوان مثال نوشته میشه:
1600/1866/ 2133 (oc) 2200/(oc)
اما اون میزان OC رو روی مادربوردهای سبرتوث نمینویسند و این قضیه در سبرتوث x58 و p67 و X79 و z77 هم صادقه! ولی در بقیه مادربوردها ذکر میشه!
شما روی p67 سبرتوث بدون بیس کلاک رمها رو میتونی بذاری روی 2133 خیلی راحت!
در سبرتوث z77 هم میذاری راحت روی 2400 بدون اورکلاک واقعی یا بیس کلاک!
در واقع شما فقط ست میکنی روی 2400 بدون دادن بیس کلاک و در واقع فقط مولتی پلیر رم رو دست میزنیم
ولی برای بالاتر از اون باید بیس کلاک بدی.

iranmanoto
2012/08/11, 23:38
پس همین سیستم رو تو نظر داشته باشم
تا ابان قیمت ها بالا پایین میشه اونموقع رو قطعات یکم مانور میدیم (البته از 4 چوب اصلی زیاد دور نشیم)
ممنون از راهنماییاتون اگه چیزی مونده لطف کنید بگید
راستی ssd لازم یا بیخود
به نظرم به اندازه که ویندوز و برنامه های خاص روش نصب شه خوبه نظر شما چیه؟