PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست سیستم ارزان قیمت

rostamiani
2012/07/31, 14:55
سلام
من یک سیستم با قیمت مناسب برای کارای دفتری می خوام که به این زودی ها قدیمی نشه ! مثلا ویندوز 8 رو به راحتی جواب بده و در کل به قیمتش بیرزه.
فقط هم کیس رو لازم دارم با محتویاتش .قیمت هم تا 400 خوبه ولی ارزون تر باشه بهتره به شرطی سیستم خیلی ضعیف نشه !

خیلی وقته از بازار خبر ندارم و زیاد هم فرصت بررسی نیست .

با جستجویی که کردم فکر می کنم CPU های Intel G530 نسبت به قیمتشون خیلی بهتر از AMD هستند . درسته ؟
مادربرد USB3 ساپورت کنه خیلی بهتره

متشکرم :D

سیستم من تا این لحظه (لطفا هر نظری دارید بگید تا اصلاح کنم :

CPU : Intel G530 85T
M.B : ASRock H61M-PS 105T
Ram : DDRIII 1333 2GB 21T
Power : Power Green GP430A-EU 71T
Case : ????
DVD Rw : ????
HDD : WD Green 2TB 235T

metall_hero
2012/07/31, 16:37
سلام دوست عزیز
قیمتها یکم بالا رفته (یکم که چه عرض کنم )
ASRock H61M-PS 1155 صد هزار تومن
اینم مادربردی که usb3 داره =>>> GIGABYTE H61M-S2P-B3 صد و چهل هزار تومن
پیشنهاد من اینه Intel® Pentium® Processor G620 صد و پانزده هزار تومن
رم هم 2گیگ باس 1333 که 25 تومنه
هارد 500 هم که 130 تومنه
پاور هم یه 380 کافیه که حدود 50-60 در میاد
کیس هم 40 تومن
---------------------------
به توجه به این قطعه ها قیمت کیس بیش از 400 در میاد

rostamiani
2012/07/31, 16:58
سلام دوست عزیز
قیمتها یکم بالا رفته (یکم که چه عرض کنم )
asrock h61m-ps 1155 صد هزار تومن
اینم مادربردی که usb3 داره =>>> gigabyte h61m-s2p-b3 صد و چهل هزار تومن
پیشنهاد من اینه intel® pentium® processor g620 صد و پانزده هزار تومن
رم هم 2گیگ باس 1333 که 25 تومنه
هارد 500 هم که 130 تومنه
پاور هم یه 380 کافیه که حدود 50-60 در میاد
کیس هم 40 تومن
---------------------------
به توجه به این قطعه ها قیمت کیس بیش از 400 در میاد
خیلی متشکرم
قیمت g620 چقدره ؟ g530 رو 82 تومن قیمت دارم
با این قیمت چه مدلی از amd میشه خرید ؟

metall_hero
2012/07/31, 20:22
قیمت g620 رو بالا گفتم 115 تومنه
شما ارزون ترین apu رو با قیمت 110 میتونید بگیرید amd
amd a4-3300 fm1 apu
که نسبت به اینتل گرافیک قوی تری داره

rostamiani
2012/08/01, 12:57
قیمت g620 رو بالا گفتم 115 تومنه
شما ارزون ترین apu رو با قیمت 110 میتونید بگیرید amd
amd a4-3300 fm1 apu
که نسبت به اینتل گرافیک قوی تری داره
خیلی متشکرم
Benchmark سی پی یوی G530 رو که دیدم خیلی با G620 تفاوت نداشت. سری G620 چه تفاوت ویژه ای با G530 داره ؟ گرافیکش قوی تر هست ؟

metall_hero
2012/08/01, 13:10
کلا سری g سی پی یو هاش فقط تو فرکانس با هم تفاوت دارن همین !!!

rostamiani
2012/08/01, 14:33
تفاوت فقط در سرعت کلاک و مقدار کش هست :

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

بنچمارک این دو مدل هم زیاد با هم تفاوت نداره . برای همین تصمیم گرفتم G530 بخرم :)

CPUBenchmark :

G530 : 2280
G620 : 2482

Reza Y
2012/08/01, 14:52
Apu های amd برای کار شما بهتره گرافیک اینتل رو فایل های pdf هم افت فریم میده :دی

rostamiani
2012/08/01, 15:06
apu های amd برای کار شما بهتره گرافیک اینتل رو فایل های pdf هم افت فریم میده :دیچند تا مدل amd هم توی همین قیمتا دیدم ولی سرعت خود cpu خیلی کم تر از مدل های اینتل بودشما چه مدلی از amd رو پیشنهاد می کنید ؟اگه cpu رو amd بخرم ممکنه مادربود ارزون تری پیدا بشه ؟ اگه اینطور باشه می تونم بیش تر روی cpu هزینه کنم :)

rostamiani
2012/08/01, 15:31
لیست قطعاتی رو که تا اینجا انتخاب کردم به پست اول اضافه کردم
اگه هر چیزی به نظرتون می رسه لطفا بگید :)

متشکرم

metall_hero
2012/08/01, 15:51
از نظر هزینه کم تر از این امکان نداره
اگر amd بگیرید هزینه بیشتر میشه ولی خوب گرافیکش قوی تر از اینتله
ارزون ترین Apu 110 تومنه
مادربردهاشم زیره 110-20 نیست

metall_hero
2012/08/01, 16:03
به نظر من همون اینتل رو بگیرید بعدا یه کارت گرافیک هم مشکل رو حل میکنه

rostamiani
2012/08/01, 16:05
از نظر هزینه کم تر از این امکان نداره
اگر amd بگیرید هزینه بیشتر میشه ولی خوب گرافیکش قوی تر از اینتله
ارزون ترین Apu 110 تومنه
مادربردهاشم زیره 110-20 نیست

با این شرایط میشه 40 هزار تومان بیشتر ! خب اگه بعدا مشکلی داشتم کارت گرافیک 40 تومنی می خرم :))

در مورد کیس نظرتون چیه ؟ اگه قیمتا اینطوری نبود حتما Green Magnum 2 می خریدم . کیس خوب مشابه سراغ دارید که فیلتر هوا هم داشته باشه و از 40 تومن بیش تر نشه ؟

rostamiani
2012/08/05, 16:33
فکر می کنم کیس Green Magnum 2 کیس مناسبی باشه. هم عایق کامل گرد و غبار داره هم پاورش پایینه :)
کیس Green Wee هم جالبه ولی نگرانم دماش بالا باشه یا سر و صدا داشته باشه

ولی غیر از کیس گرین برند دیگه ای رو بررسی نکردم. دوستان نظرشون چیه ؟

متشکرم :D

Hessam
2012/08/05, 16:48
فکر می کنم کیس green magnum 2 کیس مناسبی باشه. هم عایق کامل گرد و غبار داره هم پاورش پایینه :)
کیس green wee هم جالبه ولی نگرانم دماش بالا باشه یا سر و صدا داشته باشه

ولی غیر از کیس گرین برند دیگه ای رو بررسی نکردم. دوستان نظرشون چیه ؟

متشکرم :d

محمد مهدی جان؛ کیس مگنوم 2 کیس خوبیه و قیمتش 65 هزار تومنه.
کیس های گرین کلاً مرغوم به صرفه هستن و خریدش خیلی خوبه.
من کیس داشتم قصد فروش اونو داشتم به قیمت 200 هزار تومن. ولی خب فعلاً‌ پشیمون شدم.:d (چون خیلی خوبه و واقعاً‌ ازش راضیم و روش ویندوز 7 نصبه و سرعتش واقعاً عالیه و با کامپیوتر من فرقی نداره. تازه بیشتر هست که کمتر نیست. (سرعت کار کردن باهاش).
مین برد: ایسوس
سی پی یو: 3.4
رم: 2 گیگ
گرافیک: 9500
هارد: 250
پاور: 330

rostamiani
2012/08/07, 18:02
محمد مهدی جان؛ کیس مگنوم 2 کیس خوبیه و قیمتش 65 هزار تومنه.
کیس های گرین کلاً مرغوم به صرفه هستن و خریدش خیلی خوبه.
من کیس داشتم قصد فروش اونو داشتم به قیمت 200 هزار تومن. ولی خب فعلاً‌ پشیمون شدم.:d (چون خیلی خوبه و واقعاً‌ ازش راضیم و روش ویندوز 7 نصبه و سرعتش واقعاً عالیه و با کامپیوتر من فرقی نداره. تازه بیشتر هست که کمتر نیست. (سرعت کار کردن باهاش).
مین برد: ایسوس
سی پی یو: 3.4
رم: 2 گیگ
گرافیک: 9500
هارد: 250
پاور: 330
متشکرم
خود منم گرین رو خیلی قبول دارم. کیس قبلیم Green Orbit بود و قبلی هم Silent Storm
چون جز گرین نداشتم بقیه رو نمیشناسم :) فکر کردم شاید برند های دیگه هم چیز خوبی داشته باشند که پیدا نکردم

آخرش از نمایندگی گرین توی مشهد Magnum 2 رو 64 هزار تومان خریدم و قرار شد فردا صبح با تیپاکس بفرسته
ولی این کیس ارزون !!! آخرش حدود 630 تومن در اومد :)

بازم از همکاری همه دوستان متشکرم

rostamiani
2012/08/09, 16:40
سلام
دیروز یک کیس مگنوم 2 سفارش دادم که امروز به دستم رسید.
خیلی کیس خوبیه ولی در کناریش با عکسش توی سایت فرق داره و از تونل هوای روی CPU هم خبری نیست !
در کناری کیس هم به جای دو دریچه عکس زیر دو دریچه مربعی زیر هم داره
می خواستم بدونم همه کیس های مگنوم 2 و احتمالا اربیت تغییر کردن یا نه

اینم تصویر کیس من :

متشکرم

rostamiani
2012/08/11, 14:23
سلام
با مشکل مواجه شدم !!!
ظاهرا مینبورد با رم همخوانی نداره !
ولی سیستم رو روشن می کنم سه تا بوق بلند می زنه. درست وقتی رم رو بر می دارم
توی سایت مین هم دیدم، نوشته بود سه بوق ممتد به معنی No Memory هست

سیستم با یک رم Verico کار کرد. رم هم توی سیستم دیگه کار کرد
حالا باید یک رم دیگه بخرم ؟ راه دیگه ای نداره ؟

متشکرم

rostamiani
2012/08/11, 14:32
کانال هوای CPU ی کیس Magnum 2 حذف شده.
این عکس پشت در کیس بود :

11896

فیلتر های هوای کیس خیلی سوراخ های درشتی داره ! به نظر نمی رسه بتونه طوری که ادعا شده به طور کامل جلوی گرد و خاک رو بگیره
اگه مدل های قبلی گرین رو دیدید یا دارید ،فیلتر های این مدل ها هم اینقدر درشت هستند یا نه ؟ چقدر کارایی دارند ؟

11897

متشکرم

th e nd
2012/08/11, 16:18
1- سعی کن درست جا بزنی رم ها رو . یکم به این موضوع بیشتر دقت کن.
2- مدل رمت چیه؟ با فرکانس؟
3- مدل مادربوردت چیه؟
4- برو توی بایوس یه حالت Default ببرش.
5- اور هم نکن.
6- برو توی سایت مادربوردت ببین از چه رم هایی تا چه فرکانسسی رو پشتیبانی میکنه. البته در برخی مواقع تمامی اینهارو روی جعبه هم می نویسه.

rostamiani
2012/08/11, 16:55
1- سعی کن درست جا بزنی رم ها رو . یکم به این موضوع بیشتر دقت کن.
2- مدل رمت چیه؟ با فرکانس؟
3- مدل مادربوردت چیه؟
4- برو توی بایوس یه حالت Default ببرش.
5- اور هم نکن.
6- برو توی سایت مادربوردت ببین از چه رم هایی تا چه فرکانسسی رو پشتیبانی میکنه. البته در برخی مواقع تمامی اینهارو روی جعبه هم می نویسه.

ببخشید . یادم رفت بگم

MB : ASRock H61M-PS
CPU : Intel G530
Ram : Geil Value Plus 1333 4GB

رم رو چند بار جا زدم. هر دو اسلات رو هم تست کردم
بایوس رو هم چند بار با جامپر روی مادرب.رد ریست کردم !

کلاک رم رو روی 1333 تنظیم کردم ولی بازم نشد !

راهی داره کا به تنظیم کردم ولتاژ و کلاک رم درستش کرد ؟ این نا هماهنگی ها معمولا چه دلیلی دارند ؟

متشکرم

th e nd
2012/08/11, 17:56
تا جاییکه من میدونم این مسائل مربوط میشه به اینکه آیا شرکت سازنده، مادربوردش از رم مثلا King پشتیبانی می کنه یا نه. اون هم با یه فرکانس خاص در حالت عادی و اور.
1- روی جعبه مادربوردت فرکانس پشتیبانی شده از طرف مادربوردت رو چند زده؟
2- زمان تاخیر رم هات باید با ولتاژ کاریت درست باشه . مثلا رم های من توی ولتاژ کاری 1.5v و زمان تاخیر 9-9-9-21 فعالیت می کنه.
ولتاژ زمهات با زمان تاخیر اونها باید چک کنی. معمولا روی خود رم مینویسه. این تنظیمات باید توی BIOS هم درست باشه.

rostamiani
2012/08/11, 19:04
تا جاییکه من میدونم این مسائل مربوط میشه به اینکه آیا شرکت سازنده، مادربوردش از رم مثلا King پشتیبانی می کنه یا نه. اون هم با یه فرکانس خاص در حالت عادی و اور.

1- روی جعبه مادربوردت فرکانس پشتیبانی شده از طرف مادربوردت رو چند زده؟
2- زمان تاخیر رم هات باید با ولتاژ کاریت درست باشه . مثلا رم های من توی ولتاژ کاری 1.5v و زمان تاخیر 9-9-9-21 فعالیت می کنه.
ولتاژ زمهات با زمان تاخیر اونها باید چک کنی. معمولا روی خود رم مینویسه. این تنظیمات باید توی BIOS هم درست باشه.

ظاهرا مین فرکانس رم رو پشتیبانی می کنه :

Supports DDR3 1600/1333/1066 non-ECC, un-buffered memory

مشکلی که نداره. نه ؟
ولتاژ و بقیه چیز ها رو هم انشاالله دستی توی بایوس تنظیم می کنم و نتیجه رو خبر می دم ...

متشکرم

th e nd
2012/08/11, 19:30
ظاهرا مین فرکانس رم رو پشتیبانی می کنه :

Supports DDR3 1600/1333/1066 non-ECC, un-buffered memory

مشکلی که نداره. نه ؟
ولتاژ و بقیه چیز ها رو هم انشاالله دستی توی بایوس تنظیم می کنم و نتیجه رو خبر می دم ...

متشکرم
همونطور که تو عکس هستش عمل کن. یعنی فرکانس روی 1066 و زمان تاخیرت 9-9-9-24 و در کنار این ولتاژ رو هم که داری میبینی 1.5v
تست کن ببین چی میشه.
خواهش.

rostamiani
2012/08/12, 10:49
با یک رم دیگه سیستم رو بالا اوردم و تایمینگ و ولتاژ رم رو دستی وارد کردم.
تایمینگ 21-8-8-8 بود و ولتاژ 1.65
تغییر دادم به 9-9-9-24 و ولتاژ 1.5

رم من رو شناخت ولی دیگه رم 2 گیگی که روش بود رو نمیشناسه !!!
یعنی اگه بخوام ارتقا بدم ممکنه نتونم ؟

cmos رو آپدیت کردم. الآن با تنظیمات خودکار هم رم رو میشناسه :d ولی تایمینگ همون 8-8-8-21 هست !!! بهتره عوضش کنم ؟

خیلی متشکرم :)

th e nd
2012/08/12, 11:04
1- یعنی از رم های خودتون که می گفتید مشکل داره استفاده نکردید؟
2- تایمینگ 8-8-8-21 با ولتاژ 1.65 روی چه فرکانسی؟ و بعد از تغییر ولتاژ و زمان های تاخیر روی چه فرکانسی کار کرد؟
3- شما چندتا ماژول رم دارید؟ آیا ظرفیت ها و فرکانس های اونها با هم متفاوت هستند؟
4- اینکه آپدیت کردید کار درستی و به جایی هستش که جواب هم داده. اینکه بهتر هست عوضش کنید یا نه به شما و اینکه چه نیازی دارید بر میگرده. اگر من باشم حالا که رم هارو شناخته از حداکثر پهنای باند اونها استفاده می کنم.
5- اما برای من یک سوالی پیش اومده که شما گفتید: " رم من رو شناخت ولی دیگه رم 2 گیگی که روش بود رو نمیشناسه !!!
یعنی اگه بخوام ارتقا بدم ممکنه نتونم ؟ "
یکم بیشتر توضیح میدید؟

rostamiani
2012/08/14, 07:44
در مورد فن هم لطفا یک راهنمایی بکنید

فن خود سی پی یو اول که روشن میشه دور بر میداره و کلی سر ور صدا می کنه ولی بعد از یکی دو ثانیه دورش به 1000 می رسه و صداش کم میشه ! در حالی که توی بایوس Full Speed تنظیم شده !

پایه های رم فشاری هست و محکم هم نمیشه و با فشار کمی از جا در میاد !

به نظرتون بهتره فن رو عوض کنم ؟
اگه یک فن زیر 10 تومن بخرم صدا و استحکام بهتر میشه ؟

فقط فن Deep Cool پیدا کردم. این فن ها چطورن ؟
چه برندی پیشنهاد می کنید ؟

این فن هم فشاریه . آیا اینم از جا در میاد ؟ صداش چطوره ؟
CK-77509‎

این یکی پیچ میشه ولی نمی دونم سر و صدا داره یا نه !
Alpha 6‎

اینم هست :
Alta 9

متشکرم

th e nd
2012/08/14, 08:27
پردازنده ای که خریدید باکس بوده؟ یعنی فن به همراه پردازنده خریداری شده در یک باکس؟ یا جدا؟
این که اون اول صدا میده دورش زیاد میشه طبیعیه.
بگذارید توضیح بدم: پایه های رم کمی از هم باز میشن تا شما بتونید رم هاتون رو داخل اسلات های رم قرار بدید. بعد که رم های رو قرار دادید دوباره یا به صورت خودکار پایه ها به حالت اول برمیگرده و یا اینکه شما اونها رو به حالت اول بر می گردونید. که معمولا خودش جا می خوره. اما دقت کنید که رم های DDR3 یا هر رم دیگه، دارای یک شکاف بین پایه های رم ها هست. که روی اسلات های رم هم دیده میشه. برعکس جا نزنید که باعث شکسته شدن پایه های رم بشه.
فن پردازنده ها هم فشاری هستند هم پیچی. همین فنهایی که گذاشتید اول فشار میدید بعد قریبا یه نیم دور می چرخونیدش. این فن هایی که گذاشتید خوبن اما نه برای اوکلاک.
البته اگر همونطور که گفتم فن پردازنده شما به همراه باکس با CPUی شما فروخته شده همون فن خوب و استاندارد هستش. اگر می خواید حالا تعویض کنید و یک فن نسبتا خوب و ارزون قیمت بگیرید من فن Buffalo از شرکت GREEN رو پشنهاد می کنم. قیمتش حدودا 20 تومن هست.

rostamiani
2012/08/14, 10:53
پردازنده ای که خریدید باکس بوده؟ یعنی فن به همراه پردازنده خریداری شده در یک باکس؟ یا جدا؟
این که اون اول صدا میده دورش زیاد میشه طبیعیه.
بگذارید توضیح بدم: پایه های رم کمی از هم باز میشن تا شما بتونید رم هاتون رو داخل اسلات های رم قرار بدید. بعد که رم های رو قرار دادید دوباره یا به صورت خودکار پایه ها به حالت اول برمیگرده و یا اینکه شما اونها رو به حالت اول بر می گردونید. که معمولا خودش جا می خوره. اما دقت کنید که رم های DDR3 یا هر رم دیگه، دارای یک شکاف بین پایه های رم ها هست. که روی اسلات های رم هم دیده میشه. برعکس جا نزنید که باعث شکسته شدن پایه های رم بشه.
فن پردازنده ها هم فشاری هستند هم پیچی. همین فنهایی که گذاشتید اول فشار میدید بعد قریبا یه نیم دور می چرخونیدش. این فن هایی که گذاشتید خوبن اما نه برای اوکلاک.
البته اگر همونطور که گفتم فن پردازنده شما به همراه باکس با CPUی شما فروخته شده همون فن خوب و استاندارد هستش. اگر می خواید حالا تعویض کنید و یک فن نسبتا خوب و ارزون قیمت بگیرید من فن Buffalo از شرکت GREEN رو پشنهاد می کنم. قیمتش حدودا 20 تومن هست.

باکس بوده و بدون گارانتی !
اور هم نمی کنم !
فن رو فشار میدم و تق هم می کنه. سرش رو می چرخونم که مثلا محکم بشه ولی همینکه یه طرفش فشار زیادی بخوره اون طرفش در میاد !!!! فن اصلی باید همینطور باشه ؟
برای همین به فن مشکوکم و نگرانم به زودی خراب بشه یا اصلا با جا به جایی کیس کنده بشه !!!

و ترجیح می دم فن فشاری نخرم !

th e nd
2012/08/14, 11:24
هر چهار پایه فن باید روی مادربورد محکم بشه. و بعد باید با تکون دادن فن ببینید که باز هم از جاش در میاد یا نه. یکم سخت هست جا زدنش، ولی شدنیه!