PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : يك ساله سيستمم هنگ ميكنه

bbs_shahab
2012/07/30, 21:14
با سلام
سيستم من براي 4 سال پيشه كه مشخصاتش اينه:
System Manufacturer: Winfast
System Model: AWRDACPI
BIOS: Phoenix - Award BIOS v6.00PG
Processor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~2.6GHz
Card name: NVIDIA GeForce 9400 GT
display Memory: 1024.0 MB
Memory: 3070MB RAM DDR2
hard:200 ‌ساتا سامسونگ 7200 RPM
پاور 250 وات
الان يك سال هست كه سيستم موقع وب گردي يا آهنگ گوش دادن و فيلم نگاه كردن هنگ ميكنه جوري كه فقط موس
حركت ميكنه و بعد از چند كليك صداي بوق از كيس مياد كه بايد ريست كنم .
امكان داره تو مدت 10 دقيقه 10 بار اينطور بشه و شايد تو 1 ساعت اصلا نشه
موقع بازي كردن اينطوري نميشه
توي safe mode اينطوري نيست
هر جا هم بردم نتونستن مشكلش رو حل كنن
در ضمن ولتاژ خروجي پاور 12- با نرم افزار ديدم 3- بود و 5- بود -7
دماي CPU هم 48 درجه سانتيگراد بود

Castiel
2012/07/30, 21:32
شما کولر پردازنده را در بیارید و خمیر سیلیکون سطح پردازنده را چک کنید. این به دلیل مشکل حرارتی می تونه باشه و سیستم به طور خودکار خاموش میشه. البته دلایل دیگری هم میتونه داشته باشه. لطف کنید نرم افزار زیر را دانلود کنید و دمای پردازنده را اعلام کنید.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Navid.y
2012/07/30, 21:46
مارک پاور شما چیه؟ ویندوزش چیه کی عوض کردین؟

bbs_shahab
2012/07/30, 23:14
شما کولر پردازنده را در بیارید و خمیر سیلیکون سطح پردازنده را چک کنید. این به دلیل مشکل حرارتی می تونه باشه و سیستم به طور خودکار خاموش میشه. البته دلایل دیگری هم میتونه داشته باشه. لطف کنید نرم افزار زیر را دانلود کنید و دمای پردازنده را اعلام کنید.

چك كردم دماي core#0 40 و 43 core #1 بود

bbs_shahab
2012/07/30, 23:18
مارک پاور شما چیه؟ ویندوزش چیه کی عوض کردین؟

مارك پاورم switching مدل p4-500
ويندوزم xp 2010 سرويس پك 3 چندين بارم عوض كردم ولي بازم فرقي نداره

يك بارم بردم درستش كنم گفت از كارت گرافيكت هست تعميرم كرد ولي درست نشد 35 هزار تومن هم ازم گرفت

Hessam
2012/07/30, 23:23
بوقش به چه صورته؟ وقتی بوق میزنه، نشانه ی مشکل سخت افزاری هست. پس ویندوز و نرم افزار رو بی خیال شید.
در مورد حالت و نوع صدای بوق زدنش بیشتر و دقیق تر توضیح بدید. طولانیه و می کشه (بلند مدت)؟ بوق منقطع هست؟ چه جوریه در کل؟
قبل از یکسال که احتمالاً سالم بود، چه تغییراتی انجام دادید که اینطوری شد؟!

Navid.y
2012/07/31, 03:44
مارك پاورم switching مدل p4-500
ويندوزم xp 2010 سرويس پك 3 چندين بارم عوض كردم ولي بازم فرقي نداره

يك بارم بردم درستش كنم گفت از كارت گرافيكت هست تعميرم كرد ولي درست نشد 35 هزار تومن هم ازم گرفت

رم رو چک کنید. به احتمال زیاد از رم هست. یک رم دیگه روی این سیستم بذارید ببینید فرقی میکنه یا نه. در ضمنبد نیست اگه مادر بورد رو تمیز کنید (لطفاً از روش های تخیلی مثل سشوار و جاروبرقی و دستمال جادویی و.... خودداری کنید.).

با 3Dmark یه تست از رم بگیرین. با OCCT هم بد نیست.

javadshahvand
2012/07/31, 11:17
چندتا مورد

خازن های روی مادربرد رو چک کن آسیب ندیده باشن
حتماً از ویندوز دستکاری نشده استفاده کن
اگر این دو مورد بالا مشکلی نبود حتماً به تعویض رم اقدام کن

haniaj
2012/07/31, 11:40
رم رو چک کنید. به احتمال زیاد از رم هست. یک رم دیگه روی این سیستم بذارید ببینید فرقی میکنه یا نه. در ضمنبد نیست اگه مادر بورد رو تمیز کنید (لطفاً از روش های تخیلی مثل سشوار و جاروبرقی و دستمال جادویی و.... خودداری کنید.).

با 3Dmark یه تست از رم بگیرین. با OCCT هم بد نیست.
تست رم در کدام ورژن می باشد من ونتیج و 11 هر چی گشتم پیدا نکردم. ممنون

bbs_shahab
2012/07/31, 14:12
بوقش به چه صورته؟ وقتی بوق میزنه، نشانه ی مشکل سخت افزاری هست. پس ویندوز و نرم افزار رو بی خیال شید.
در مورد حالت و نوع صدای بوق زدنش بیشتر و دقیق تر توضیح بدید. طولانیه و می کشه (بلند مدت)؟ بوق منقطع هست؟ چه جوریه در کل؟
قبل از یکسال که احتمالاً سالم بود، چه تغییراتی انجام دادید که اینطوری شد؟!

بوقش بصورت منقطع هست و تا وقتي كه با موس كليك نكنم حتي بوق هم نميزنه
يك سال وچند ماه پيش پيش كارت گرافيكم سوخت 512 بود. كارت گرافيك جديد خريدم بعد از چند ماه اين حالت پيش اومد

bbs_shahab
2012/07/31, 14:15
رم هم قبلاً 1g‌بود 2g اضافه كردم حتي رم قبلي رو درآوردم و فقط با رم جديد تست كردم باز درست نشد
جاي رم هارو هم عوض كردم
رم 2g رو كمتر از يك ماهه كه خريدم

Hessam
2012/07/31, 14:20
بوقش بصورت منقطع هست و تا وقتي كه با موس كليك نكنم حتي بوق هم نميزنه
يك سال وچند ماه پيش پيش كارت گرافيكم سوخت 512 بود. كارت گرافيك جديد خريدم بعد از چند ماه اين حالت پيش اومد

خب کارت گرافیکتون رو تست کنید. یه کارت دیگه رو ماژول سوار کنید و ببینید چی میشه.
ضمناً چند تا بوق میزنه؟
معمولاً قطعاتی که با مین برد سازگاری نداره، یه چند ماهی خوبه و بعد شروع می کنه به مشکل ایجاد کردن. (در مورد رم دقیقاً به همین صورته!)

Castiel
2012/07/31, 14:59
شما مدل دقیق مادربورد را بگید تا چک کنیم در خصوص اینکه ماژول 2 گیگ ساپورت می کنه یا نه. که فکر می کنم ساپورت نکنه.

bbs_shahab
2012/07/31, 17:22
خب کارت گرافیکتون رو تست کنید. یه کارت دیگه رو ماژول سوار کنید و ببینید چی میشه.
ضمناً چند تا بوق میزنه؟
معمولاً قطعاتی که با مین برد سازگاری نداره، یه چند ماهی خوبه و بعد شروع می کنه به مشکل ایجاد کردن. (در مورد رم دقیقاً به همین صورته!)

با چند بار روي موس كليك كردن يك بوق ميزنه و اگر ريست نكم صفحه مشكي ميشود ولي باز هم خود سيستم ريست نميكند يعني عمل ريست هميشه دستي انجام ميشه
در مورد كارت گرافيك بايد چك كنم ولي در رابطه با رم فكر نميكنم مشكلي باشه چون قبل از تعويض كارت گرافيك خوب بود بر فرض اينكه اون مشكل داشته باشه كه رم جديد رو بدون رم قبلي تست كردم ولي باز درست نشد

bbs_shahab
2012/07/31, 17:24
شما مدل دقیق مادربورد را بگید تا چک کنیم در خصوص اینکه ماژول 2 گیگ ساپورت می کنه یا نه. که فکر می کنم ساپورت نکنه.

Winfast
Model: AWRDACPI

Castiel
2012/07/31, 19:11
Winfast
Model: AWRDACPI

این مدل مادربورد نیست دوست من. این ها مشخصات بایوس هست.
نرم افزار CPUZ را نصب کنید و در تب دوم که مربوط به مادربورد هست مدل مادربورد را ببینید.

bbs_shahab
2012/07/31, 19:45
این مدل مادربورد نیست دوست من. این ها مشخصات بایوس هست.
نرم افزار CPUZ را نصب کنید و در تب دوم که مربوط به مادربورد هست مدل مادربورد را ببینید.

win fast
model : K8T890M2AA

Castiel
2012/07/31, 20:15
مادربورد شما فقط رم یک گیگ ساپورت می کنه

Hessam
2012/07/31, 20:22

خب رم ایشون هم یک گیگه!

Castiel
2012/07/31, 20:33
خب رم ایشون هم یک گیگه!

همان مدتی که استفاده کردند ممکنه برای مموری کنترلر مشکل به وجود آورده باشه. البته احتمال هست فقط.

bbs_shahab
2012/07/31, 20:33

خب رم من هم 1g بود تازه رم 2g اضافه كردم شده 3g

bbs_shahab
2012/07/31, 20:35
همان مدتی که استفاده کردند ممکنه برای مموری کنترلر مشکل به وجود آورده باشه. البته احتمال هست فقط.
مشكل من مال يك ساله رم تازه اضافه كردم گفتم شايد اين مشكل از رم باشه كه نبود
امكان داره مشكل از پاور باشه به دليل توان كم چون با سايت هاي كه معرفي كرده بوديدچك كردم توان 350 ميخواست براي اين سيستم