PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرسنجي: خنک ترین کیس کامپیوتر را شما انتخاب کنید

Castiel
2012/07/28, 17:17
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

با سلام خدمت دوستان همیشگی سخت افزار

نوبت آن رسیده تا یک نظرسنجی جنجالی برای شما عزیزان در نظر بگیریم که در خصوص قدرت خنک کنندگی کیس ها کامپیوتری در محدوده قیمتی متفاوت است. البته کیس های انتخابی ما در نشریه شماره 42 مورد بررسی قرار گرفته و وضعیت خنک کنندگی هریک در شرایط مختلف به همراه نتایج آن درج شده است. حال دوست داریم شما عزیزان با در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند قیمت، فضای داخلی، امکانات جانبی و زیبایی مدلهای مختلفی که در نظرسنجی قرار گرفته است، کیس برتر از لحاظ خنک کنندگی را انتخاب کنید. باید به این مسئله توجه کنید که در انتخاب خود فاکتورهای بیان شده را در نظر بگیرید. انتخاب شما شامل 13 مدل کیس از کمپانی کولر مستر و گرین است. همچنین می توانید نظرات خود را نیز در خصوص انتخاب خود در بخش نظرات بیان کرده و در خصوص انتخاب دوستان دیگر نیز نقد یا پیشنهاد خود را عنوان کنید. نظرسنجی هم اکنون در بخش همیشگی وب سایت سخت افزار منتظر انتخاب شماست! بعد از درج نظر اگر خواستيد مي‌توانيد نظر خود را با نتايج حاصل از تست‌ها هم مقايسه کنيم. سعي مي‌کنيم براي اين نظر‌سنجي يک جايزه هيجان انگيز انتخاب کنيم اما هنوز جايزه مشخص نيست!

(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
با تشکر

وب سايت تخصصي سخت افزار

metall_hero
2012/07/28, 17:42
من کیس های گرین رو از همه نظر بهتر میدونم
تو انتخاب کیس فاکتورهای قیمت , زیبایی , خنک بودن , جنس کیس , جادار بودن و ... خیلی مهمه
انتخاب من کیس x3 گرین هست
چون نسبت به قیمتش تمام اون فاکتور ها رو هم داره
کیسی با قیمت حدود 100 تومن
داشتن 5 فن داخل کیس در هنگام خرید
سیستم اسمبل معکوس (پاور پایین کیس قرار میگیره)
جادار بودن کیس
داشتن اکثر پورت های مورد نیاز در پنل جلویی کیس
و خیلی از گزینه های دیگه ......

zesma
2012/07/28, 20:22
به نظر من بین این کیسها بهترینشون HAF-X، ولی انصافا Corsair C70 یه چیز دیگس ولی یه عیبی هم داره که وزنش حدود 12 کیلوئه، مثل یه کیس رکمونت

Beni7192
2012/07/28, 21:46
خیلی انتخاب سختیه ولی اگه شرایط مالی دخیل باشه حتما Green X9-Predator

wnhl
2012/07/28, 21:47
من کیس های گرین رو انتخاب میکنم هم به دلیل کارایی خوب و قیمت مناسب و هم به دلیل حمایت از کالای ایرانی.
البته مدل x3 .
بسه دیگه این قدر از کالاهای خارجی استفاده کردیم حداقل کیس رو از خود ایران تهیه کنیم.

zesma
2012/07/28, 23:10
کدوم جنس ایرانی برادر؟! تمام پاورهای گرین رو شرکتهای معتبر خارجی که اکثرا تایوانی هستند می سازند مثل seventeam،Highpowerو ...
همونطور که تو شماره 42 مجله نوشته شده کیس X9 رو یه شرکت خارجی ساخته و به گرین تحویل داده، کیس X7هم که ساخت کمپانی Cougar آلمانه اگه برین تو سایتش می بینین که اسم اصلیش Cougar Evolution و در سه رنگ عرضه میشه که فقط مشکیش رو به گرین تحویل دادن
خود من که کیس هانتر دارم رو جعبش نوشته assembeled in taiwan تازه فنهای جلوی کیس هم ساخت کمپانی HEC هستش، حالا قضاوت با شماس دیگه!

farjam1990
2012/07/28, 23:35
کدوم جنس ایرانی برادر؟! تمام پاورهای گرین رو شرکتهای معتبر خارجی که اکثرا تایوانی هستند می سازند مثل seventeam،Highpowerو ...
همونطور که تو شماره 42 مجله نوشته شده کیس X9 رو یه شرکت خارجی ساخته و به گرین تحویل داده، کیس X7هم که ساخت کمپانی Cougar آلمانه اگه برین تو سایتش می بینین که اسم اصلیش Cougar Evolution و در سه رنگ عرضه میشه که فقط مشکیش رو به گرین تحویل دادن
خود من که کیس هانتر دارم رو جعبش نوشته assembeled in taiwan تازه فنهای جلوی کیس هم ساخت کمپانی HEC هستش، حالا قضاوت با شماس دیگه!

خب گرین یک برند هستش! مثل XFX یا Corsair که خودشون به عنوان مثال تولید کننده پاورهاشون نیستند! میشه خیلی شرکت معروف نام برد که خودشون تولید کننده نیستند! چه در زمینه کیس چه در زمینه پاور و ...

در زمینه کیس هم همینطوره ما بیشتر از چند تا تولید کننده اصلی نداریم! و بسیاری از اسامی که میشنویم تولید کنندشون یکیه!
یه جوری مطرح میکنید انگار مثلا قضیه کلاهبرداریه :دی خیلی هم طبیعیه!
اما به این نکته دقت کنید!
پاورهای گرین و بعضی مدلهای XFX و Corsair و چند تا برند دیگه تولید کنندشون یکیه! اما ببین گرین داره بهت چند میده و Corsair و XFX میدن چند! گرین میاد با پایینترین قیمت این محصولات رو روانه بازار میکنه برای من و شمای ایرانی و با بهترین گارانتی که تا به حال دیدم! اما Corsair و XFX و...

در زمینه کیس هم همین بحث مطرح هستش و گرین تولید کنندش با خیلیهای دیگه یکیه! (به جز کوگار که برندهای زیادی از اون نزدن)

Castiel
2012/07/29, 00:12
به هر صورت حرکت گرین توسط شرکت های دیگر انجام نمی شود و آنها فقط وارد کننده هستند. اما گرین سفارش این محصولات را به نام خودش ثبت می کند و لوگوی این شرکت روی محصولات درج می شود (به جز کولر و فن های ترمال رایت و کوگار). شرکت های ایرانی به طور معمول فقط وارد کننده هستند و حتی یک خط فارسی هم روی محصولات آنها دیده نمی شود. البته شرکتی مانند عقیق رایانه تک برای کولر های انرمکس سفارش توضیحات فارسی به شرکت انرمکس داده و می توانید توضیحات کوتاه کولر را روی جعبه به زبان فارسی هم مشاهده کنید. اما گرین علاوه بر ارائه محصولات با نام تجاری خود، بهینه سازی روی کیس ها هم انجام می دهد. به عنوان مثال کیس های حرفه ای و گیمینگ این شرکت به حداکثر تعداد فن مجهز می شوند، در صورتی که سایر شرکت ها به حداقل بسنده کرده و باقی فن ها را خودتان باید نصب کنید. نکته بعدی قیمت گذاری است که گرین با توجه به افزایش تعداد فن و بهینه سازی در پورت های usb (جایگزین کردن usb 3.0)، قیمت این محصولات را نزدیک به ارزش دلاری آن در نظر می گیرد. هدف بنده فقط اطلاع رسانی برای دوستانی بوده که در این زمینه اطلاعاتی ندارند.
موفق باشید

VSH-Katana
2012/07/29, 00:27
x7 cogar چون خودم دارمش و تجربه اش کردم! مخصوصا با تعداد فن کوگاری هم که داره عالیه! اما در اصل فکر نکنم بهترین باشه!:دی

*Intel*
2012/07/29, 07:13
نظر من تا زیر 200 تومن کیس Green X-7
چون تا حداکثر 7 تا فن میشه توش جا داد
سیستم کنرل فشارش که عالی کار کرده(میتونی دور فن ها رو رحت کنترل کنی)
اسمبل معکوس عالی
تا 3 تا کارت 310 میلی متری داخلش حا میشه پس واسه SLI 3-WAY از نظر کیسی خیالت راحته یعنی 3 تا GTX 590 داخلش جا میگیره
Easy-Swap هم که داره باعث میشه راحت بتونی هاردت چه مکانیکی چه جامد رو تو پنل جلوی کیس نصب کنی یعنی طبق این عکس:
کابل منجمنت عاالی
100% آلمانیه پس از نظر کیفیت کیس خیالت راحته
2 تا پورت usb3 جلوی کیس داره
4 تا پورت ساتا 3.5 یا 2.5 اینچ داره و...

DENIRO
2012/07/29, 07:44
من کیس های گرین رو انتخاب میکنم هم به دلیل کارایی خوب و قیمت مناسب و هم به دلیل حمایت از کالای ایرانی.
البته مدل x3 .
بسه دیگه این قدر از کالاهای خارجی استفاده کردیم حداقل کیس رو از خود ایران تهیه کنیم.

من هم مدل x3 رو انتخاب می کنم!
هم به خاطر برندش،هم بهخاطر امکاناتش و هم به خاطر قیمت مناسبش!

DENIRO
2012/07/29, 07:45
البته مدل x3 .

من هم مدل x3 رو انتخاب می کنم!
هم به خاطر برندش،هم بهخاطر امکاناتش و هم به خاطر قیمت مناسبش!

farhadkad
2012/07/29, 10:09
چرا در این بررسی و نظر سنجی از کیسهای Thermaltek , Enermax استفاده نکردید؟

Castiel
2012/07/29, 11:58
چرا در این بررسی و نظر سنجی از کیسهای Thermaltek , Enermax استفاده نکردید؟

تنها شرایط تست این محصولات مقدور بود و امکان تست سایر محصولات به وجود نیامد.

saeid6574598
2012/07/29, 12:56
با سلام !

بنده هیچ کاری به ایرانی بودن یا ایرانی نبودن و یا گارنتی ها ندارم ! تمام جوانب یک کیس خوب را در نظر می گیرم و به قیمت ها هم هیچ توجهی نمی کنم و نظر شخصی خودم را عرض می کنم ( بدون هیچ گونه تعصبی ) :

بهترین کیس در رابطه با خنک سازی و جریان هوای بیشتر

Cooler Master RC-942-KKN1 HAF X Full Tower

بهترین کیس در رده فول تاور

Corsair 800D Obsidian Series Full Tower Case

بهترین کیس در تولید کمترین میزان صدا و گرمای زیاد

ThermalTake VN10001W2N Level 10 GT Black Full Tower

بهترین کیس برای راه اندازی سیستم واتر کولینگ

Cooler Master HAF 932 Advanced Full Tower Case

seyeDMojtaBa
2012/07/29, 13:25
ba salam entekhaB MAN X 3 GRIN HAST BE KHATER KEYFIYATESH VA QEYMATE Monasebe an

Sam
2012/07/29, 13:48
با شرایط بازار ایران، x3 گرین بهتری کارایی و خنک کنندگی نسبت به قیمت رو میتونه داشته باشه.
اما بدون درنظر گرفتن قیمت، به نظر کیس های cm بهترین ها هستند.

gonzoo
2012/07/31, 15:35
اقا چرا کیس Fulmo GT رو قرار دادید تو نظر سنجی؟
خیلی مشتیه...

Arthur
2012/07/31, 17:42
درسته.
چرا کیس انرمکس Fulmo GT نیست؟

Castiel
2012/07/31, 19:12
ما فقط کیس هایی که در تست حضور داشتند را به عنوان گزینه قرار دادیم تا نظر کاربران را هم در این مورد بررسی کنیم.

BFG
2012/07/31, 19:57
بنظرم haf x جریان هوای بهتری داره ورودی جلو پایین و خروجیهای بالا و پشتی , درب شفاف با فن اضافه...

البته انتخاب شخصی ام خارج از لیست میشه... نظره دیگه☺

ATA
2012/07/31, 21:19
با سلام خدمت دوستان عزیز :
منم کیس x7 رو انتخاب کردم به دلیل ...
قیمت خوب
کیفیت خوب
بیشترن تعداد فن موجود داخل کیس 6 عدد !!
امکاناتی از قبیل کنترل میزان دور فنها
خنک و ضد گردوغبار
ساده و زیبا

با تشکر

bsireza
2012/08/01, 01:33
با توجه به همۀ موارد ازجمله قیمت