PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در انتخاب پردازنده

amir99313
2012/07/27, 20:39
سلام
من قصد خرید یه سیستم جدید برای کارهای معمولی و کمی فتوشاپ و تبدیل فرمت و ... و خیلی کم بازی رو دارم
میخوام سیستمم هنگ نکنه.به نظر شما a8 3870k برام بهتره یا i3 2100؟در ضمن من اورکلاک هم نمیکنم.
یه سوال دیگه هم داشتم که پردازنده های اینتل گارنتی ندارن به نظرتون این مشکلی به وجود نمیاره؟از کجا بفهمم تقلبی هست یا نه و بهم نندازن؟
خیلییییی متشکرم

Arsn
2012/07/27, 21:06
سلام
من قصد خرید یه سیستم جدید برای کارهای معمولی و کمی فتوشاپ و تبدیل فرمت و ... و خیلی کم بازی رو دارم
میخوام سیستمم هنگ نکنه.به نظر شما a8 3870k برام بهتره یا i3 2100؟در ضمن من اورکلاک هم نمیکنم.
یه سوال دیگه هم داشتم که پردازنده های اینتل گارنتی ندارن به نظرتون این مشکلی به وجود نمیاره؟از کجا بفهمم تقلبی هست یا نه و بهم نندازن؟
خیلییییی متشکرم

درود !

برای فتوشاپ اصلی ترین عامل سرعت رم و هاردیسک است ! در درجه اول این دو قطعه را در اولویت قرار بدید ! بعدش میرسیم به پردازنده !

حالا مسئله یه کوچولو سخت میشه ! چون اینتل برای فتوشاپ مناسب تره ! ولی از طرفی 3870 در کل مناسب تره ! (برای استفاده عمومی 3870 > 2100)

به خصوص که 3870 پردازنده گرافیکی داخلی تقریبا قدرتمندی داره و مطمئنا نیاز بازی شما را هم بدون هزینه برای خرید کارت گرافیک مجزا جواب میده !

یه مسئله دیگه هست و اون هم این که به خاطر ضعف مموری کنترلر در amd معمولا رم ها نمیتونن کارایی فوق العاده ای داشته باشند ولی در اینتل این مسئله وجود نداره !

پس با این تفاسیر انتخاب با شماست ! من اگر باشم 3870 را انتخاب میکنم و قید شاید 10-15 درصد کارایی بالاتر اینتل در فتوشاپ را میزدم و 3870 را میخریدم که در مجموع سریعتره و در ضمن اورکلاک میشه (2100 اصلا اورکلاک نمیشه ) و برای بازی هم مناسبه !

دوست من اگه شرایط کاری یه پردازنده محیا باشه و عاملی مثل اورکلاک اون را از حالت طبیعی خودش خارج نکنه یه پردازنده 50 سال براتون کار میکنه ! پس گارانتی را در نظر نگیرید ! البته این که Amd گارانتی داره یه پوئن مثبت هست ولی نبودش هم مشکل آفرین نیست !

تکنولوژی ساخت پردازنده اونقدر انحصاری و پیچیده است که چینی ندارد ! تنها جوری که میشه سر شما کلاه گذاشت این است که یه پردازنده ضعیف تر بهتون بدند که شما هم میتونید با نگاه کردن به سطح پردازنده و خوندن مدل اون مطمئن بشید !

یه مسئله ای که یادم رفت بگم !

من اصرار خاصی روی 3870 دارم ، به خاطر اورکلاک پذیر بودن خود پردازنده و بخش گرافیک ! نمیدونم هم چرا شما از این ویژگی مثبت استفاده نمیکنید ولی این کار به شدت 3870 را نسبت به 2100 جلو میندازه !

دلیلی برای حرف های پست های قبل !

کارایی بهتر اینتل در فتوشاپ

11555

کارایی بالاتر 3870 به صورت کلی

11556

rajah
2012/07/28, 01:36
اگه خواستین اینتل بخرین بجای 2100اگه 2120 بخرین بهتره

Hessam
2012/07/28, 09:33
اگه خواستین اینتل بخرین بجای 2100اگه 2120 بخرین بهتره

البته مدل 2130 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هم هست سعید جان که بهترین مدل در بین سری های کور آی 3 در جهانه! پیشنهاد من این مدله.