PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسشها و مشکلات احتمالی شما

Phantom
2011/10/22, 17:30
درود بر همه یاران پرسشها و مشکلات احتمالی خود را دررابطه با موضوعهای مرتبط اعلام نمایید پیروز باشید

VSH-Katana
2011/11/09, 17:53
رفیع جان از اون موقع که ازت سوال کردم درمورد خرید دوربین خیلی میگذره ولی هنوز نخریدم و الان ازت میخوام یه دوربین تا سقف 500 هزار تومن بهم معرفی کنی راستی منظورم اینه که قیمتش طوری باشه وقتی کردش کنی 500 تومن بشه

Phantom
2011/11/09, 19:41
رفیع جان از اون موقع که ازت سوال کردم درمورد خرید دوربین خیلی میگذره ولی هنوز نخریدم و الان ازت میخوام یه دوربین تا سقف 500 هزار تومن بهم معرفی کنی راستی منظورم اینه که قیمتش طوری باشه وقتی کردش کنی 500 تومن بشه

درود بر تو سید وحید جان من هنوز معتقدم یکی از سوپر زومهای کانن یا نیکون رو تهیه کنی
canon powershot sx40 hs با قیمت 600هزار در سایت نور نگار
nikon coolpix p500با قیمت 520 هزار تومان در همان سایت
این در حالیه که تو سایتهای شرکتهاشون نیکون 400 دلار و کانن 430 دلاره
771

Castiel
2011/11/09, 19:59
درود بر آقا رفیع عزیز
من مدتی هست که قصد خرید سه پایه برای دوربین دیجیتال دارم، اما تلاش من برای یافتن یک سه پایه با قیمت منطقی، بی نتیجه بوده. چون عموما این سه پایه ها قیمتی عجیب دارند!
اگر ممکن است کمی در خصوص سه پایه ها و برندهای فعال و قیمت آنها توضیح دهید.
سپاس

Phantom
2011/11/09, 20:03
درود بر آقا رفیع عزیز
من مدتی هست که قصد خرید سه پایه برای دوربین دیجیتال دارم، اما تلاش من برای یافتن یک سه پایه با قیمت منطقی، بی نتیجه بوده. چون عموما این سه پایه ها قیمتی عجیب دارند!
اگر ممکن است کمی در خصوص سه پایه ها و برندهای فعال و قیمت آنها توضیح دهید.
سپاس
سلام و درو د بر آقا حسام عزیز
چه نوع سه پایه ای می خوای سبک و جمع و جور یا سه پایه حرفه ای ؟

NinIX
2011/11/09, 20:10
با اجازه رفیع جان یک پیشنهاد به وحید عزیز می دهم ...

Fujifilm FinePix HS20

مشخصات کلی :
مشخصات کلی: دوربین نیمه حرفه ای - وزن با باتری و کارت حافظه 730 گرم و بدون باتری و کارت حافظه 636 گرم
مشخصات حسگر و تصویر: حسگر CMOS با کیفیت 16 مگاپیکسل - اندازه 1 به 2 اینچ
فیلم: ابعاد Full HD - سرعت 30 فریم بر ثانیه
لنز: 24-720 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 30 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1/4000 ثانیه تا 30 ثانیه - ایزو اتوماتیک 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و 3200 و (6400 در مود M) و (12800 در مود S) - فلاش داخلی Pop-Up با برد 7.1 متر - قابلیت نصب فلاش خارجی (Hot-Shoe) - تکنولوژی تشخیص چهره
صفحه نمایش: 3 اینچ با رزولوشن 460,000 پیکسل - Live View
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه (SD / SDHC / SDXC (UHS-I - باتری قلمی آلکالاین سایز AA (قابلیت استفاده از باتری قابل شارژ)

قیمت با یک سال گارانتی 506000 تومان می باشد

772

Castiel
2011/11/09, 20:12
سلام و درو د بر آقا حسام عزیز
چه نوع سه پایه ای می خوای سبک و جمع و جور یا سه پایه حرفه ای ؟

یک سه پایه بلند، با قابلیت تغییر زاویه عمودی دوبین، استفاده زیادی ندارم، اما ترجیح میدم محصول با کیفیت بخرم.
به نظرم ساده باشه، چون من هنوز در عکاسی، آماتور هستم (البته مدتی هست که برای عکاسی اقدام نکردم)

Phantom
2011/11/09, 20:26
یک سه پایه بلند، با قابلیت تغییر زاویه عمودی دوبین، استفاده زیادی ندارم، اما ترجیح میدم محصول با کیفیت بخرم.
به نظرم ساده باشه، چون من هنوز در عکاسی، آماتور هستم (البته مدتی هست که برای عکاسی اقدام نکردم)
حسام جان یه زمانی یادمه سه پایه های ژاپنی رو که بسیار محکم با دوام ولی خوب کمی سنگین بودن در حالی که الان بیشتر سه پایه ها چینی اند و در اانواع مختلف ساخته میشوند من چون خیلی وقته اطلاعاتمو به روز نکردم ونیز با توجه رشد غیر قابل پیش بینی قیمت ها در ایران یه جستجو کامل بکنم بعد موارد قابل پیشنهاد در رسته های مختلف رو در بخش تجهیزات عکاسی بیارم من آخرین بار یه مدل سبک مسافرتی رو وقتی به لبنان میرفتم در اردیبهشت 88 به مبلغ کمتر از 15 هزار تومان خریدم ولی حالا نمیدونم همون مدل چه قیمتی پیدا کرده

Castiel
2011/11/09, 20:32
رفیع جان به نظرت این سه پایه های زیر 20000 تومان (که تعدادشان هم زیاد است) برای کاربرد من مناسب است؟

Phantom
2011/11/09, 20:43
رفیع جان به نظرت این سه پایه های زیر 20000 تومان (که تعدادشان هم زیاد است) برای کاربرد من مناسب است؟
چرا که نه همه این سه پایه ها می تونن در عکاسی های با نور کم یا شب برات کارا یی داشته باشند هنگام خرید ابتدا توجه کن پایه های سه پایه خیلی انعطاف نداشته باشند محکم و استوار باشند به راحتی و سریع باز و بسته بشه

VSH-Katana
2011/11/09, 21:53
رفیع جان ابعاد حسگر مهم تره یا پردازشگر تصویر آخه hs20 حسگر بزرگتری نصبت sx40hs داره ولی پردازش گر sx40 بهتره ولی برتری دیگرش کنون بودنشه حالا نظرت چیه از مهرداد عزیز هم بسیار ممنونم

rajah
2011/11/09, 23:11

دوست عزیز من این دوربین رو پیشنهاد می کنم خیلی توپه قیمتش 640هستش و ما یه فوجیتسوhs20داریم خوبه ولی به این نمی رسه باور کن همین که باتری لتیوم دارهhs20رو می ارزه علاوه بر اون gpsو عکاسی 3d,....بکنار بابا با این لذت عکاسی رو بچش

اینم یه معرفی

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

مشخصات کلی مشخصات فنی نقد و بررسی نقدهای کاربران نظرات کاربران نمودار تغییرات قیمت

Sony Cyber-Shot DSC-HX100V
دوربین دیجیتال سونی سایبرشات دی اس سی-اچ ایکس 100 وی
سونی سایبرشات DSC-HX100V یک دوربین سوپرزوم جدید از این شرکت با ویژگی‌های پیشرفته و فراوان می‌باشد. این دوربین مجهز به لنز 27-810 میلی‌متری با توانایی زوم اپتیکال 30 برابر، سنسور تصویر 16.2 مگاپیکسلی Back illuminated Exmor R CMOS، GPS و قطب نمای دیجیتالی داخلی، توانایی ضبط ویدیویی 1080p Full HD با صدای استریو و پورت HDMI، توانایی عکاسی 3D و 3D Sweep Panorama می‌باشد. از دیگر ویژگی‌های این دوربین می‌توان به فن‌آوری‌هایی چون Intelligent Sweep Panorama، که دارای مود عکس 42.9 مگاپیکسلی نیز می‌باشد، نمایشگر چرخنده‌ی 3 اینچی با کیفیت 921,000 نقطه، عکاسی پیاپی با سرعت 10 فریم بر ثانیه در رزولوشن کامل، گستره‌ی حساسیت سنسور یا ISO از 100 تا 3200، فن‌آوری لرزش‌گیر تصویر Optical SteadyShot با Active Mode که حتی لرزش دست شما در هنگام فیلم‌برداری را هم جبران می‌کند، مود عکاسی Intelligent Auto Plus، مودهای عکاسی حرفه‌ای Program و Full Manual و پشتیبانی از کارت‌های حافظه‌ی Memory Stick PRO Duo و SD/SDHC اشاره کرد. این دوربین به رنگ مشکی ساخته شده است.
مشخصات کلی :
مشخصات کلی: دوربین نیمه حرفه ای - وزن بدون باتری 523 گرم و با باتری 574 گرم
مشخصات حسگر و تصویر: حسگر CMOS با کیفیت 16.8 مگاپیکسل - اندازه 1/2.3 اینچ - 4.55 × 6.17 میلی‌متر
فیلم: ابعاد Full HD - سرعت 60 فریم بر ثانیه
لنز: 27-810 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 30 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1/4000 ثانیه تا 30 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 100 و 125 و 160 و 200 و 250 و 320 و 400 و 500 و 640 و 800 و 1000 و 1250 و 1600 و 2000 و 2500 و 3200 - فلاش داخلی با برد 12.7 متر - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند - عکاسی سه بعدی
صفحه نمایش: 3 اینچ با رزولوشن 921,600 پیکسل - Live View
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD, SDHC, SDXC, Memory Stick Duo, Memory Stick Pro Duo, Memory Stick Pro-HG Duo - موقعیت یاب GPS - قطب نما - باتری یون لیتیوم استاندارد
نام ها ديگر : Sony CyberShot DSC-HX100
Sony Cyber-Shot DSC-HX100V
:: نقد و بررسی Sony Cyber-Shot DSC-HX100V
سونی سایبرشات HX100V در حقیقت مدل بعدی دوربین موفق HX1 می‌باشد که در سال 2009 معرفی شد. اینک دوربین‌های سوپرزوم موجود در بازار دارای لنزهایی با توانایی زوم دست کم 24 برابر و حداکثر 35 برابر می‌باشند و در ضمن بیشتر آن‌ها آن‌قدر کوچک هستند که به راحتی در کیف‌های کوچک جای می‌گیرند. اینک HX100v توانایی زوم اپتیکال 30 برابر را ارایه می‌کند و در حالت واید 27 میلی‌متر که میدان دید خیلی گسترده‌ای را پوشش می‌دهد بیشینه‌ی گشودگی دیافراگم f/2.8 را ارایه می‌کند که به خصوص برای عکاسی در شرایط نوری ضعیف و یا بدست آوردن عمق میدان خیلی کم بسیار عالیست. در حالت زوم 810 میلی‌متر بیشینه‌ی گشودگی دیافراگم f/5.6 را ارایه می‌کند که باز هم خیلی خوب است. این لنز آن قدر واید هست که بتوان عکس چشم‌اندازهای گسترده‌ی طبیعی را در یک فریم ثبت کرد و نیز آن‌قدر توانایی زوم دارد که بتوان سوژه‌های بسیار دوردست را هم ثبت کرد. عمل زوم بسیار سریع و روان صورت می‌گیرد. یک حلقه به دور بشکه‌ی لنز وجود دارد که می‌توانید با چرخاندن آن عمل زوم را انجام دهید. البته یک سویچ در کنار آن وجود دارد که می‌توانید انتخاب کنید که با حلقه می‌خواهید زوم کنید و یا عمل فوکوس را انجام دهید. بدین ترتیب در حقیقت تقلیدی از زوم و فوکوس دستی دوربین‌های DSLR است. آخری به خصوص برای گرفتن عکس‌های ماکرو که به فوکوس دقیق احتیاج دارند بسیار عالیست چرا که وسط نمایشگر هم بزرگنمایی ایجاد می‌شود. ترکیب بیشینه‌ی گشودگی دهانه‌ی f/2.8، لرزش‌گیر تصویر اپتیکال و بیشینه‌ی حساسیت سنسور یا ایزو 3200 این دوربین را کاملا مناسب عکاسی در شرایط نوری ضعیف کرده است. سونی بر روی این دوربین از دو نوع سیستم لرزش‌گیر استفاده می‌کند که یکی از آن‌ها سیستم اپتیکال است و دیگری استفاده از ISO بالا.

دوربینی با لنز زوم 30 برابر مطمئنا دوربین خیلی کوچکی نیست که بتوان آن را در جیب جای داد ولی باز هم به نسبت HX1 خیلی سبک و جمع و جور است به طوری که از همه‌ی دوربین‌های DSLR سطح مبتدی با کیت لنز زوم 3 برابر کوچک‌تر می‌باشد. خوشبختانه این کوچکی بر روی حمل و نقل و گرفتن این دوربین در دست تاثیر منفی ندارد به طوری که حتی کاربران با دستان بزرگ هم می‌توانند از آن استفاده کنند. سطح آن نیز نقش الیافی دارد و آرگونومی بسیار عالی را فراهم می‌آورد تا بتوان به راحتی آن را در دست گرفت. علی‌رغم لنز با توانایی زوم بالایی که دارد، HX100v با باتری و کارت حافظه تنها 577 گرم وزن دارد. همچنین این دوربین نمایشگر بزرگ 3 اینچی و بسیار با کیفیت 921,000 نقطه‌ای هم دارد که می‌تواند تا 90 درجه به سمت بالا و پایین چرخش کند. این بسیار خوب است ولی ترجیح می‌دادیم به طرفین هم چرخش می‌کرد. وضوح این تصویر در زیر نور آفتاب بسیار عالیست حتی بهتر از بیشتر نمایشگرهایی که تا به حال دیده‌اید.

VSH-Katana
2011/11/10, 12:05
خیلی ممنونم سعید جان اگه 640 تومن داشتم در خرید canon g12 شک نمیکردم البته این دوربین هم که معرفی کردی عالیه ولی تا 550 دیگه سقفشه
راستی رفیع جان جواب اون سوالمو ندادی !

VSH-Katana
2011/11/10, 14:24
راستش سعید جان بد جوری چشمو گرفته با ید بودجمو برسونم

+Aren
2011/11/10, 14:34
راستش سعید جان بد جوری چشمو گرفته با ید بودجمو برسونم
آره خیلی چشم گیر هست! خدا برسونه!
...
رفیع جان، باتری لیتیومی و قلمی هر کدوم نسبت به هم چه مزایایی دارند؟ شما کدومو پیشنهاد میدید؟
سپاس

Phantom
2011/11/10, 17:11
رفیع جان ابعاد حسگر مهم تره یا پردازشگر تصویر آخه hs20 حسگر بزرگتری نصبت sx40hs داره ولی پردازش گر sx40 بهتره ولی برتری دیگرش کنون بودنشه حالا نظرت چیه از مهرداد عزیز هم بسیار ممنونم
خوب وحید جان هرد برند دوربینهای خوبی هستند ولی اگه توجه کنی تو ایران فوجی 500دلاری 500هزار تومان نیکون 400 دلاری 520 تومان و;کانن 430 دلاری 600 هزار تومان به فروش میرسه هر سه هم توانا و تقریبا هم سطح هستند هر چند زوم فوجی کمی کمتر از دو دوربین دیگه هست واین نشون میده سلیقه ایرانی کانن را ترجیح میده قانون عرضه و تقاضا شاملش میشه و با قیمت بیشتری عرضه می شود اما در باب سنسور که پرسیدی سنسور هر دو از نوع cmosاست هرچند سنسور کانن از نوع بسیار حساس است و در کل کانن یکی از پیشگامان در زمینه سنسور های cmosبود تراکم کمتر پیکسل کانون نیز بر تعداد پیکسل فوجی برتری پیدا می کنه البته یه دو سه ماه دیگه قیمت کانن یه افتی خواهد داشت اگه افزایش قیمت دلار برعکسش نکنه

Phantom
2011/11/10, 17:18
آره خیلی چشم گیر هست! خدا برسونه!
...
رفیع جان، باتری لیتیومی و قلمی هر کدوم نسبت به هم چه مزایایی دارند؟ شما کدومو پیشنهاد میدید؟
سپاس
درود باتری لیتیومی مانند باتری گوشی قابل شارژه و ظرفیت بیشتر هم داره تنها عیبش اینه اگه بری مسافرت در شهر های کوچک و شارژر همراهت نباشه ( برا ی خودم پیش اومده) کارت لنگ میمونه
ولی باتریهای قلمی (برای دوربینهای عکاسی حتما باید الکالین باشه) خریدش هزینه داره اگرم بخواهید از نوع قابل شارژ بگیرین باید هزینه باطری و شارژر ش رو به قیمت دوربین اضافه بکنین ولی در عوض اگر در دور افتاده ترین نقاط هم باشین باطری قلمی قابل دسترسه و میتونه موقتا کارتون رو راه بندازه

VSH-Katana
2011/11/11, 11:08
یکی از دوستان یه canon sx220hs داره که فیلم برداریش اصلا جالب نیست این 40 به نظر شما خوب هست ؟ از نظ فیلم برداری

Phantom
2011/11/11, 16:37
یکی از دوستان یه canon sx220hs داره که فیلم برداریش اصلا جالب نیست این 40 به نظر شما خوب هست ؟ از نظ فیلم برداری

وحید جان نگفتی دوستت با کدام حالت فیلمبر داری ود ر چه وضعیتی بوده چون اکثر این دوربینها بسته به انتخاب کار بر با کیفیتهای مختلف فیلمبر داری می کنند دوربین sx40 hsاز توان 30 فریم در حالت فول اچ دی بهره می بره و بعد باید در منو تنظیمات دوربن را در حالت بهترین قرار داد ولی دوربین دوستت در حالت فول اچ دی فقط 24 فریم رو ساپورت میکنه با این حال نباید اینگونه باشه که تو رو نا امید کرده

VSH-Katana
2011/11/11, 22:14
از لحاظ صدا که از کوشی موبایل هم ضعیفتره و جزییات تو فیلمهای گرفته شده باهاش زیادی حذف میشن

Phantom
2011/11/12, 09:31
از لحاظ صدا که از کوشی موبایل هم ضعیفتره و جزییات تو فیلمهای گرفته شده باهاش زیادی حذف میشن
اینکه می گی جزئیات تو فیلم حذف میشه ممکنه به این دلیل باشه که کیفیتش رو در حالت کم قرار داده باید بری تو ی منو فیلمبرداری و درکیفیت حد اکثر قرار ش بدی اگه در ست نشد باید به نمایندگی اش مراجعه کنی شاید مشکل داشته باشه

VSH-Katana
2011/11/13, 22:46
راستش من فقط فیلم گرفته شده توسط این مدل رو دیدم اما فکر میکنم روی آخرین جزییات بوده

Editor In chief
2011/11/13, 22:52
رفیع جان نظر کلی خودت در مورد d7000 چیه؟

rajah
2011/11/14, 00:50
من هنوز هم
Sony Cyber-Shot DSC-HX100Vرو پیشنهاد می کنم

Phantom
2011/11/14, 10:41
رفیع جان نظر کلی خودت در مورد d7000 چیه؟
درود بر شما آقای پناهی دوربین nikonD7000 دوربین کم نظیر با کیفیتیه که تقریبا یکسال قبل عرضه شده و با وجود اینکه قیمتی کمتر از کانن 7Dداره ولی از بعضی جهات به راحتی دوربین رقیب را پشت سر می کذارد از جمله اندازه حسگر که کمی بزرگتر است نیز تراکم کمتر که کیفیت تصاویر را به خصوص در ایزو های بالا بهبود می بخشد و از همه مهمتر عدد ایزوی 25600 این دوربین که یه عدد بی نظیره و می توان در کم نور ترین حالات بهترین کیفیت تصویر را به همراه داشته باشه در کل دوربینهای نیکون از چند سال قبل پیشرفت قابل توجهی داشته اند و تصاویر طبیعی وزنده ای تحویل میدهند
اگه بخوام در یک جمله نظرم رو بگم ((دوربینی خوش ساخت با کیفیت و قیمت بسیار مناسب ))

Phantom
2011/11/15, 20:18
راستش من فقط فیلم گرفته شده توسط این مدل رو دیدم اما فکر میکنم روی آخرین جزییات بوده
وحید جان من خودم چند سال پیش یه دوربین کامپکت نیکون کول پیکس داشتم البته اون موقع از hdو فول اچ دی خبری نبود ولی در حالت highکیفیت فیلمبرداریش عالی بود ولی مدت فیلمبرداری کاهش می یافت در حد ده یا بیست دقیقه ولی در حالت low مدت فیلمبرداری خیلی بیشتر میشد ولی مانند همین که می گی جزئیات از دست میرفت واسه همینه میگم منوی دوربین دوستت رو نگاه ود ر صورت لزوم تنظیمش کن

VSH-Katana
2011/11/17, 21:57
راستش نگاش کردم وکیفیتش رو بالا بردم فیلم برداریش خوب شد اما فکوس پیوسته حین فیلم گرفتن ضعیفه منظورم اینه کیفیتش خوبه اما وقی که دستت رو رو صحنه دیگه میگردونی یه مدت خیلی کمی (د حد دهم ثانیه) تار میشه بعدش کیفیت خوبیشه البته فکر کنم به میزان فریم فیلم برداریش هم بر گرده
راستی خودم هم گرفتم یه sx40hs واقا عالیه فیلم برداریشم خیلی خوبه اما مهمتر از اون عکساشه که واقا تو ایزو های بالا هم عالیه

Phantom
2011/11/18, 14:44
راستش نگاش کردم وکیفیتش رو بالا بردم فیلم برداریش خوب شد اما فکوس پیوسته حین فیلم گرفتن ضعیفه منظورم اینه کیفیتش خوبه اما وقی که دستت رو رو صحنه دیگه میگردونی یه مدت خیلی کمی (د حد دهم ثانیه) تار میشه بعدش کیفیت خوبیشه البته فکر کنم به میزان فریم فیلم برداریش هم بر گرده
راستی خودم هم گرفتم یه sx40hs واقا عالیه فیلم برداریشم خیلی خوبه اما مهمتر از اون عکساشه که واقا تو ایزو های بالا هم عالیه
مبارکه خیلی خوشحال شدم امید وارم از اش راضی باشی راستی فراموشمون نکنی دوست دارم عکسهای زیبایی به خصوص از فصل زیبای پاییز اونم تو خرم آباد با طبیعت زیباش برامون بگیری بیاری اینجا ببینیم بازم بهت تبریک می گم

farjam1990
2011/11/18, 14:58

مُئارِکِت با بِرار رو دِ قَلِه عکس بو سیمو :دی

VSH-Katana
2011/11/18, 15:28
رفیع جان خیلی ممنونم حتما به چشم
همچنین ده تو فرجام عزیز وه هم ری چش
راستی رفیع جان نمیشه هیج جوری محدودیت فیلم برداریش رو در حالت فول اچ دی افزایش داد
میخوای یه بررسی برات ازش بزارم البته جسارته جولوی این اسا تید بزرگوار

Phantom
2011/11/18, 16:57
رفیع جان خیلی ممنونم حتما به چشم
همچنین ده تو فرجام عزیز وه هم ری چش
راستی رفیع جان نمیشه هیج جوری محدودیت فیلم برداریش رو در حالت فول اچ دی افزایش داد
میخوای یه بررسی برات ازش بزارم البته جسارته جولوی این اسا تید بزرگوار
محدودیتش چقدره در حالتهای مختلف؟

VSH-Katana
2011/11/18, 22:46
20 دقیقه در حالت فول 60 دقیقه در حالت اچدی بقیه اش یادم نیست

Phantom
2011/11/19, 09:49
20 دقیقه در حالت فول 60 دقیقه در حالت اچدی بقیه اش یادم نیست
دوست خوبم متاسفانه این دوربینها اولویت عکاسی هستند بنا براین این محدودیت زمانی فیلمبرداریشان قابل تغییر نیست منتها شما هر وقت اولویتت کیفیت باشه در حالت فول و در زمانی که مدت زمان باشه در حالت اچ دی والبته منظور از این 20 دقیقه اینه که با یه کات کردن می تونی 20 دقیقه دیگه هم ادامه دهی وفقط در حالت مداوم این محدودیت اعمال میشه پس فکر نکنم خیلی اذیت بشی
همیشه پیروز و سربلند باشی