PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Intel Core i3-2100 بهتر است یا AMD FX-4100 ؟

Cyberlife
2012/07/27, 16:24
سلام

به نظر شما پردازنده Intel Core i3-2100 بهتر است یا AMD FX-4100 ؟

در داخل سایت فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) امتیاز ( AMD FX-4100 ( 3968

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

و امتیاز ( 3862 ) Intel Core i3-2100 شده است.

با این حال در چند سایت خوندم که عملکرد Intel Core i3-2100

بهتر از AMD FX-4100 است.

نظر شما در این مورد چیه ؟

من میخواستم از پردازنده های AMD استفاده کنم چون در چند سایت

خونده بودم که طراحی پردازنده های AMD خاص و حرفه ای است در

حالی که طراحی پردازنده های اینتل اینطور نیست و خیلی از امکاناتی

که در پردازنده های AMD وجود دارد در پردازنده های اینتل موجود نیست

و بیشتر مردم به خاطر اینکه عقلشان به چشمشان است به سراغ

پردازنده های اینتل میروند.

Hessam
2012/07/27, 16:32
صرفاً جهت اطلاع:
مورد 2130 هم وجود داره که 3.40GHz و با قیمت کمی بیشتر،‌ می تونید این مورد رو هم بخرید که با توجه به متن شما، این بهتر از اون مدل ای ام دی خواهد بود. مدل انتخابی شما 3.30GHz هست
باز مقایسه ای ام دی و اینتل (کریس رونالدو و مسی) شروع شد!:d
علاوه بر توضیحات شما در مورد این دو سری از دو کمپانی سی پی یو؛ اگه کارهای گرافیکی زیادی انجام می دید و جزییات براتون اهمیت داره و در این مورد سخت گیرانه قضاوت می کنید و کمی دمای بالا رو می تونید نسبت به دمای کمتر اینتل کنترل کنید، مدل ای ام دی رو انتخاب کنید. (صرف نظر از مدل انتخابی)

Cyberlife
2012/07/27, 18:05
صرفاً جهت اطلاع:
مورد 2130 هم وجود داره که 3.40ghz و با قیمت کمی بیشتر،‌ می تونید این مورد رو هم بخرید که با توجه به متن شما، این بهتر از اون مدل ای ام دی خواهد بود. مدل انتخابی شما 3.30ghz هست
باز مقایسه ای ام دی و اینتل (کریس رونالدو و مسی) شروع شد!:d
علاوه بر توضیحات شما در مورد این دو سری از دو کمپانی سی پی یو؛ اگه کارهای گرافیکی زیادی انجام می دید و جزییات براتون اهمیت داره و در این مورد سخت گیرانه قضاوت می کنید و کمی دمای بالا رو می تونید نسبت به دمای کمتر اینتل کنترل کنید، مدل ای ام دی رو انتخاب کنید. (صرف نظر از مدل انتخابی)

با تشکر از راهنمایی شما، لطفاً رم و هارد و کارت گرافیک و مادربرد و پاور

مناسب و هماهنگ با این cpu و برای کاربرد نیمه حرفه ای و متوسط به

من معرفی کنید.

Hessam
2012/07/27, 18:40
با تشکر از راهنمایی شما، لطفاً رم و هارد و کارت گرافیک و مادربرد و پاور

مناسب و هماهنگ با این cpu و برای کاربرد نیمه حرفه ای و متوسط به

من معرفی کنید.

حداکثر بودجه ی شما چقدره و برای چه کار نیمه حرفه ایی یا متوسط میخواید؟

Cyberlife
2012/07/28, 15:05
حداکثر بودجه ی شما چقدره و برای چه کار نیمه حرفه ایی یا متوسط میخواید؟

من با بودجه حداکثر 1 میلیون تومان میخوام یک کامپیوتر جمع کنم که تا 7 سال نیاز به تعویض اون نداشته باشم

بهترین قطعاتی که با این بودجه میتونم تهیه کنم چیه ؟

Hessam
2012/07/28, 15:44
من با بودجه حداکثر 1 میلیون تومان میخوام یک کامپیوتر جمع کنم که تا 7 سال نیاز به تعویض اون نداشته باشم

بهترین قطعاتی که با این بودجه میتونم تهیه کنم چیه ؟

7 سال؟!!!!!!!!!!!!!!!:-?
شما یه سیستم دو میلیون تومنی هم بخری، حداکثر حداکثر 5 سال هم برات دووم نمیاره!!!! میاره. ولی اذیتت می کنه و مجبور میشی که ارتقا بدی. نرم افزارها ما رو مجبور به تعویض می کنه با این روند پیشرفت بالایی که داره.
نگفتید کارتون برای چی هست؟
با این حال، این سیستم سیستم خیلی خوبیه و دور و بر یک میلیون هست. باز هم می گم که حداکثر سه سال برای شما کارایی داره! البته قطعاً به کاربرد شما هم بستگی داره. اگر برای بازی و کارهای گرافیکیی سنگین مثل فتوشاپ، کار نکنید، این سیستم تا همون 7 سال دووم میاره. اونم به سختی. البته لازم به ذکره که فعلاً سیستم خوبیه و پاسخگوی تمام نیازهای شما تا حدود زیادی هست. من برای آینده گفتم. حداکثر 5 سال دیگه به بعد...! در ضمن قیمت این سیستم حدود یک میلیون و 300 هست حداکثر. با قطعات دومی که نوشتم،‌جایگزین کنید، قیمتش یک ملیون یا حتی ممکنه کمی کمتر هم بشه.

zesma
2012/07/28, 17:08
فناوری cpuهای اینتل اونقدر پیشرفته هست که AMD فقط با فاکتور قیمت میتونه با اینتل رقابت کنه، اتفاقا سایت tomshardware در بررسی بهترین cpu های هر ماه تو رده 110 دلار هردو این cpu ها رو میاره این یعنی کاراییشون تو گیم یکسانه ولی همه چی که گیم نیست، تعداد هسته های بیشتر FX 4100 تو خیلی جاها مثل تبدیل فرمتهای ویدیویی، نرم افزار های محاسباتی و تحلیل آماری مثل SPSS و MATLAB و برنامه نویسی به کارتون میاد، اگه شما فقط برای گیم میخواید سیستم جمع کنین خب طبیعتا اینتل بهتره

zesma
2012/07/28, 17:14
آقای Hessam منظورتون از GP585A-EU فک کنم GP585B باشه چون تا اونجایی که من میدونم GP585A-EU وجود نداره، درکل با وجود کارتهای ضعیفی مثل GT440یا GT520 که اتصالگر پاور ندارن، جفت این پاورا فراتر از نیاز های این سیستمه، GP430A-EU میتونه برا این سیستم مناسب باشه

Cyberlife
2012/07/29, 00:49
7 سال؟!!!!!!!!!!!!!!!:-?
شما یه سیستم دو میلیون تومنی هم بخری، حداکثر حداکثر 5 سال هم برات دووم نمیاره!!!! میاره. ولی اذیتت می کنه و مجبور میشی که ارتقا بدی. نرم افزارها ما رو مجبور به تعویض می کنه با این روند پیشرفت بالایی که داره.
نگفتید کارتون برای چی هست؟
با این حال، این سیستم سیستم خیلی خوبیه و دور و بر یک میلیون هست. باز هم می گم که حداکثر سه سال برای شما کارایی داره! البته قطعاً به کاربرد شما هم بستگی داره. اگر برای بازی و کارهای گرافیکیی سنگین مثل فتوشاپ، کار نکنید، این سیستم تا همون 7 سال دووم میاره. اونم به سختی. البته لازم به ذکره که فعلاً سیستم خوبیه و پاسخگوی تمام نیازهای شما تا حدود زیادی هست. من برای آینده گفتم. حداکثر 5 سال دیگه به بعد...! در ضمن قیمت این سیستم حدود یک میلیون و 300 هست حداکثر. با قطعات دومی که نوشتم،‌جایگزین کنید، قیمتش یک ملیون یا حتی ممکنه کمی کمتر هم بشه.

با تشکر از سیستم پیشنهادی شما من بیشتر از این سیستم برای اجرای

بازیهای نیمه سنگین و پخش فیلمهای HD و وب گردی و سایر کارهای معمول

استفاده میکنم.

لطفاً برای مادربرد یک مدل مناسب از Asus و MSI هم معرفی کنید.

لطفا چند کارت گرافیک ATI معادل گرافیکهای ذکر شده، معرفی کنید.

پیشنهاد شما برای مانیتور چیه ؟ من میخوام یک مانیتور در ابعاد

22 یا 23 اینچ بگیرم.

آیا سایتی وجود دارد که قطعات مختلف از قبیل رم و کارت گرافیک و ...

که از یک چیبست استفاده میکنند را با هم مقایسه کند. مثلا کارتهای

گرافیک با هسته GT440 از شرکتهای مختلف را با هم مقایسه کند.

Hessam
2012/07/29, 14:19
آقای hessam منظورتون از gp585a-eu فک کنم gp585b باشه چون تا اونجایی که من میدونم gp585a-eu وجود نداره، درکل با وجود کارتهای ضعیفی مثل gt440یا gt520 که اتصالگر پاور ندارن، جفت این پاورا فراتر از نیاز های این سیستمه، gp430a-eu میتونه برا این سیستم مناسب باشه

بله. ببخشید. ایشون می تونن gp585b رو جایگزین اون مدل کنن. اون مدل 600 وات هم فکر می کنم وجود نداره و از این نقص پیش اومده، عذرخواهی می کنم! دوست عزیز از اونجایی که این دوست ما همنطور که گفتن، سقف بودجه شون یک میلیون هست و بازی های نیمه سنیگن و فیلم های اچ دی بیشترین استفادشون هست، من کمی پاور رو بیش از نیاز فعلی ایشون پیشنهاد دادم. پاوری که شما معرفی کردی، در حالت فولش، این پاور پاسخگوی نیاز ایشون هست. ولی از اونجایی که اختلاف قیمت این دو پاور کمتر از 20 هزار تومنه، پس ارزش مورد قوی گرفتن رو داره. به علاوه اینکه قابلیت نسبی ارتقا در آینده ی نزدیک داره. ایشون میخواد سیستم رو طولانی مدت نگه داره. با این اوصاف gp585b برای ایشون مناسبه. ضمن اینکه این مدل هاردی که شما گفتید (gp585b) ضعیف ترین مدل سری گیمینگ پاورهای گرین هست و اگر ضعیف تر انتخاب کنن، (با توجه به اینکه برای بازی و فیلم های اچ دی میخوان)، اون بهره وری لازم رو نمی تونن از سیستم ببرن.
اینقدر قطعات گرونه که ایشون بودجه شون نمی رسه که کارت گرافیک از این بهتر بردارن. اگه یه حساب و کتاب سرانگشتی کنید، می بینید که این سیستم حتی فراتر از یک میلیون تومان در میاد و در صورت جایگزینی قطعات دوم، تقریباً یک میلیون تومان فول میشه. معمولاً‌ اینطور پیشنهاد میشه که پاور و مین برای ارتقای احتمالی بعدی سیستم، تعویض نشه و یه صرفه جویی هم در هزینه خواهد شد تا اگه احیاناً روزی مثلاً کارت 550 گرفتن، مشکلی از بابت ارتقای مجدد پاور نداشته باشن.

Hessam
2012/07/29, 14:32
مادربورد MSI (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) یا Asus (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) رو می تونید انتخاب کنید. مدل های زیر قیمت 250 هزار تومن برای شما با توجه به حداکثر بودجه تون، مناسبه.
شما asus - p6x58-e pro یا asus - p8h61 هم می تونید بخرید به ترتیب به قیمت حداکثر 250 و 180 هزار تومن.
در مورد کارت گرافیک هم مدل 6750 1g ddr5‎ می تونید بخرید به قیمت 170 هزار تومن. Msi hd 6770 یک گیگ هم هست به قیمت 225 هزار تومن و از مدل های قبلی قوی تر هست.
در مورد سایر سوالاتتون اطلاعاتی ندارم. منتظر پاسخ دوستان باشید...
------------------------------------------------------------
من فکر نمی کنم شما قوی تر از این سیستم (با توجه به قیمت های نجومی فعلی بازار)، بتونی بخری:

Cyberlife
2012/07/30, 00:29
مادربورد MSI (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) یا Asus (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) رو می تونید انتخاب کنید. مدل های زیر قیمت 250 هزار تومن برای شما با توجه به حداکثر بودجه تون، مناسبه.
شما asus - p6x58-e pro یا asus - p8h61 هم می تونید بخرید به ترتیب به قیمت حداکثر 250 و 180 هزار تومن.
در مورد کارت گرافیک هم مدل 6750 1g ddr5‎ می تونید بخرید به قیمت 170 هزار تومن. Msi hd 6770 یک گیگ هم هست به قیمت 225 هزار تومن و از مدل های قبلی قوی تر هست.
در مورد سایر سوالاتتون اطلاعاتی ندارم. منتظر پاسخ دوستان باشید...
------------------------------------------------------------
من فکر نمی کنم شما قوی تر از این سیستم (با توجه به قیمت های نجومی فعلی بازار)، بتونی بخری:

ممنون از راهنمایی شما ببخشید چند تا سوال دیگه هم داشتم

تفاوت مدلهای Delux و Pro و M-LE و V-LE و M-LX در مادربردهای Asus چیه ؟

تراشه P61 در این مادربرد چه تفاوتی با تراشه H61 و H67 دارد و یا بهتره اینطور

بپرسم که تراشه های ذکر شده به همراه تراشه های Z68 , P67 و ... چه تفاوتی

با هم دارند ؟

من توی یک سایت خوندم که برای استفاده از قابلیت Dual Chanel باید از دو

رم مشابه به جای یک رم استفاده کنیم که این باعث بالا رفتن کارایی سیستم

میشه، آیا بهتر نیست که به جای یک رم 4 گیگابایت از دو رم 2 گیگابایت استفاده

کنم ؟

در بعضی از سایتها کاربران اظهار کرده بودن که هارد Caviar Black حرارت و صدای

زیادی تولید میکنه و بهتره که از Caviar Blue استفاده کنیم، آیا این موضوع حقیقت

داره و میزان صدای و حرارت تولید آنقدر زیاد هست که اونها گفتن ؟

آیا این هارد از رابط Sata 6 Gp/s پشتیبانی میکند ؟

با تشکر

Hessam
2012/07/30, 09:40
در مورد سوال مادربوردتون اطلاعاتی ندارم.
در مورد رم بله. کاملاً صحیح هست. شما زمانی یک رم 4 گیگ می تونی بگیری که یه رم 4 گیگ دیگه هم بخری و جمعاً از 8 گیگ رم بهره ببری که در حالت 8 گیگ از Dual Chanel استفاده کنی.
در مورد رم 4 گیگ هم به همین صورت. دو تا رم دو گیگ کاملاً‌ مشابه برای بهره گیری از خاصیت Dual Chanel توصیه میشه. البته نه اینکه شما نتونی از یک رم 4 گیگ استفاده کنی. می تونی و مشکلی نیست. در اینصورت Chanel Single به وجود میاد و مشکلی هم ایجاد نمی کنه. ولی خب عقل سلیم میگه که میون خوب و خوب تر، همه خوب تر رو انتخاب می کنن.:-bd
در مورد هارد، اینطور که ما شنیدیم، سری خاویار بلک بهترین ها توی جهان هستن توی این نوع هارد های وسترن دیجیتال. در مورد حرارتش هم بهتره بیشتر تحقیقات کنید. من روی یک سیستمم خاویار گرین دارم که چنین مشکلی ندارم. ضمن اینکه یه اکسترنال دارم (وسترن دیجیتال) که نسبت به مدل مشابه اش با برند ای دیتا، به مراتب وسترن حرارت کمتری تولید می کنه.
سوال آخرتون هم پاسخش بله هست. از این رابط بهره می بره.
----------------------------------------------------------------------------------
باز هم سوال دیگه ای داشتید، بفرمایید...
شما در این فروم حضور پیدا کردید برای بهره بردن از پاسخ ها و قطعاً اومدید که پاسخ سوالاتتون رو بگرید. پس مشکلی نداره و شخصی که بتونه حداکثر بهره رو از این فروم و کاربرانش ببره، موفقه.
اگر من هم پاسخگو نبودم، دوستان هستن. در زمینه ای که اطلاعاتی ندارم، ترجیح میدم پاسخ ندم.
موفق باشید.