PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمایی جهت Bootable کردن حافظه فلش

Hessam
2012/07/27, 15:54
دوستان؛
یه فلش 16 گیگ دارم. میخوام ویندوز 7 به صورت بوتیبل بریزم داخلش + نرم افزارهای مورد نیازم.
من دو سه تا مقاله و فایل پی دی اف و مجله در این مورد دیدم. ولی توضیحات کوتاه داشت و کامل و قدم به قدم توضیح داده نشده بود.
ظاهراً به چندین روش میشه اینکارو انجام داد. اگه میشه ساده ترین و بهترین روش رو به صورت آموزش قدم به قدم توضیح بدید.
می دونم در گوگل اگه سرچ کنم،‌راه های زیادی رو پیشنهاد میده و توضیح داده. ولی هیچکدوم مورد اعتماد نیست و دقیقاً آموزش قدم به قدم نیست.
از دوستانی که اطلاعات در این زمینه دارن، لطفاً راهنمایی کنن تا علاوه بر من، سایر دوستان هم که احتمالاً براشون کاربردیه، فیض ببریم.:x
خیلی ممنون.

ya30n
2012/07/27, 16:21
حسام جان ! این برنامه رو دانلود کن ! و با اون فلشت رو بوتیبل کن !
[/URL]
[URL="فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند."]آدرس (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. Flash.zip)

Hessam
2012/07/27, 17:01
حسام جان ! این برنامه رو دانلود کن ! و با اون فلشت رو بوتیبل کن !
دانلود (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. corp_WinToFlash.zip)
آدرس (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

لینک اول مشکل داره یاسین جان.

AmirMahmood
2012/07/28, 12:09
شما اول باید فایل های داخل CD ویندوز یا داخل Iso ویندوز رو در یک نیو فولدر بریزی
2- حالا فلشت رو به زن به pc و فرمتش کن quick format رو تیک بزن قبلش
3- خب حالا باید فلش رو پارتیشن بندی کنی
CMD رو باز کن :
حالا توش بنویس diskpart و اینتر رو بزن . این برنامه کارش اینه پارتیشن بندی تحت cmd . حالا عبارت list disk رو تایپ کن . تو این جا درایور ها به صورتش شماره ای نمایش داده می شوند شما می تونی فلشتو از رو حجمش شناسایی کن .
4: الان باید فایل سیستمی رو به ntfs تبدیل کنی که با چند دستور این کار انجام میشه .
حالا دستور # select disk رو بزنویس جای # شماره فلشتو که تو list disk بود رو بنویس
حالا دستور clean رو بنویس . حالا این دستور create partition primary رو تایپ کن .
حالا select partition 1 رو تایپ کن و حالا active رو بنویس تا پارتیشنی که تو فلش درست شده به عنوان یه پارتیشن معتبر فعال شه حالا باید فلش به NTFC تبدیل شه . اونم با این دستور format FS =ntfs . یه چند دقیقه طول میکشه تا فرمت شه . بعد از اتمام پیغام موفق امیز بود کار نمایش داده میشه .
حالا به ترتیب این دستور ها رو تاپ کن .
assign و exit دستور اول اسم فلشتو می گه که حتما باید به یاد داشته باشیش . چون تو بخش بعدی بهش احتیاج داری . دستور بعدی هم به محیط اصلی cMD بر می گردونتت
5- حالا باید به وسیله دستور cd به پوشه BOOT اون ویندوزی که تو کامپیوترت ریختی بری .مثلا اگه تو درایور C ریختی باید این دستور رو بزنی CD C:\WIN7\BOOT .
حالا باید BOOTSECT رو اجرا کنی تو CMD با این دستور :# bootsect.exe /nt60 جای # باید اون جرفی که تو قسمت assign داده بود رو بزنی .خب تموم شد حالا باید فایل های ویندوز که تو کامپیوترت ریخته بودی رو بریزی تو فلش .
نکته اگه ویندوزت 32 بیت هست باید فایل های ویندوز 32 رو بریزی رو PC وگرنه BOOT SECT اجرا نمیشه

Osuk
2012/07/28, 12:27
سلام
عزیزان اینا راهنمایی برای ریختن ویندوز روی فلش هست
نمیشه اموزش Bootable کردن فلش رو در حالت کلی بگید ؟
شاید یکی بخاد بایوس فلش کنه
یاحق

Hessam
2012/07/28, 12:28
امیر محمود جان؛ همنطور که در پست اول گفتم، اینو اگه توی گوگل یه سرچی بزنم، هزاران روش میاد. اونجوری نمیخوام. اون روش از راه سی ام دی هم نباشه. چون ظاهراً‌ مشکل داره و وسط کار به مشکل بر می خورم.
قبلاً‌ این راه رو تست کردم. یادم میاد که چنین چیزی که اینجا مثلاً نوشته بود، توی سی ام دی من وجود نداشت!!!!! اینه که راه دیگه ای رو لطف کن و بنویس اگه سراغ داری.
ممنون.

AmirMahmood
2012/07/28, 15:43
امیر محمود جان؛ همنطور که در پست اول گفتم، اینو اگه توی گوگل یه سرچی بزنم، هزاران روش میاد. اونجوری نمیخوام. اون روش از راه سی ام دی هم نباشه. چون ظاهراً‌ مشکل داره و وسط کار به مشکل بر می خورم.
قبلاً‌ این راه رو تست کردم. یادم میاد که چنین چیزی که اینجا مثلاً نوشته بود، توی سی ام دی من وجود نداشت!!!!! اینه که راه دیگه ای رو لطف کن و بنویس اگه سراغ داری.
ممنون.
مگه میشه یه چیزی تو cmd نیاشه . شرمنده من همین راه رو بلدم و خودم هم تستش کردم و جواب داده .

AmirMahmood
2012/07/28, 15:49
سلام
عزیزان اینا راهنمایی برای ریختن ویندوز روی فلش هست
نمیشه اموزش Bootable کردن فلش رو در حالت کلی بگید ؟
شاید یکی بخاد بایوس فلش کنه
یاحق
اگه مادربردت asus سری z77 باشه خود بایوس قسمتی داره که می تونی بری تو فلش و فایل ها تو ببینی . ( دلیل این که این مادربرد رو گفتم اینکه خودم تست کردم و با هاش bios رو اپدیت کردم )
برای اینکه مثلا یه برنامه مثل فایر فاکس رو bootable رو فلش بریزی . به طوری که تا فلش رو زدی به pc فایر فاکس بیاد باید برنامه نویسی بلد باشی . من تا حالا برنامه ای ندیدم که این کار رو کنه

Hessam
2012/07/28, 15:51
مگه میشه یه چیزی تو cmd نیاشه . شرمنده من همین راه رو بلدم و خودم هم تستش کردم و جواب داده .

نکته ی جالبش همینجاست!!! شاید اینجوری نبوده! ولی خلاصه یه مشکلی ایجاد می کرد. حالا دوباره تست می کنم ببینم چی میشه.