PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش Terminal (خط فرمان) در لینوکس PDF

ya30n
2012/07/27, 13:03
سلام دوستان
این pdf یه آموزش مختصر ولی مفید از دستورات خط فرمان لینوکس هست امید وارم که مفید باشه براتون !

VSH-Katana
2012/08/10, 03:38
Terminal همون کار cmd رو میکنه؟از cmd
آموزش داری؟

ya30n
2012/08/10, 10:33
سلام سید ! همون کار cmd که نه ! ترمینال خیلی کاملتره ولی طرز کارش مثل همون cmd هست ! کلا بیس تمام سیستم عامل های ویندوز cmd یا همون داس قدیم خودمون هست،یعنی شما هر کاری که توی ویندوز انجام میدی توی بک گراند برای کامپوتر به صورت داس مفهوم داره ! و برعکس بیس تمام سیستم لینوکسی ! از جمله Mac به صورت ترمینال ....

VSH-Katana
2012/08/13, 17:57
یعنی تو cmd تمام پروسه ها و کارهای ویندوز رو میشه فعال و یا غیر فعال کرد؟ داد؟
تو ترمینال چی؟
برای تغییرات شخصی در لینوکس باید از طریق ترمینال عمل کرد|؟

ya30n
2012/08/13, 18:14
یعنی تو cmd تمام پروسه ها و کارهای ویندوز رو میشه فعال و یا غیر فعال کرد؟ داد؟
تو ترمینال چی؟
برای تغییرات شخصی در لینوکس باید از طریق ترمینال عمل کرد|؟

محیط cmd یه محیط نسبتا نزدیک به سطح برنامه نویسی هست ! تمام قسمت های ویندوز یا هر سیستم عاملی برای پردازش باید به زبان ماشین تبدیل بشن ، یعنی زبونی که برای پردازنده قابل فهم باشه ! مثل زبان اسمبلی ! مثلا همین الان که من دارم توی این پیچ تایپ میکنم ! این اطلاعات مستقیم به پردازنده فرستاده نمیشه ! رابط این کار سیسم عامل هست ! یعنی سیستم عامل میاد دستورات برنامه نوسی شده ی وب رو به صورت دستورات قابل فهم برای پردازش تبدیل میکنه ! cmd و ترمینال هم هسته هستند ، فقط پوسته ی گرافیکی ندارند !