PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با کارت گرافیک

camry
2012/07/27, 11:41
سلام

چند روز پیش کارت گرافیک xfx 6770 رو خریدم اما حس می کنم که یه خورده بیش از حد فنش کار می کنه و گرما زیادی تولید میکنه + صدای زیادی داره ولی با نرم افزار دیدم دماش داخل بازی از 65 بالاتر نمیره !!!
در ضمن روی جعبه کارت گرافیک نوشته پاور مورد نیاز 450 یا بیشتر ( recommand = 600 watt ) الان پاور من 530 هست نمیدونم این پاور واسه سیستم کم نمیاره ؟ یه موقع همه قطعاتو نسوزونه !!! راهی نیست که بشه فهمید الان کامپیوترم چقدر برق مصرف می کنه ؟

mb = gigabyte p75-d3
cpu = corei3 2120
vga = xfx 6770
ram = kingmax 4gig

ممنون میشم کمکم کنین

Castiel
2012/07/27, 12:09
مدل دقیق پاورتون را محبت کنید.
در ضمن با نرم افزار کاتالیست دور فن رو میتونید تنظیم کنید.

camry
2012/07/27, 12:46
مدل دقیق پاورتون را محبت کنید.
در ضمن با نرم افزار کاتالیست دور فن رو میتونید تنظیم کنید.

green 530a
داخل بازی گرافیک حداکثر به 68 و cpu به 45 درجه رسید که فکر کنم عادی باشه
دور فن رو هم من نمیدونم چقدر باید باشه ممکنه با کم زیاد شدن به سخت افزار آسیب برسه

th e nd
2012/07/27, 12:57
داخل بازی ها معمولا کارت های گرافیکی فشار زیادی رو تحمل می کنند به همین جهت صدای فن به دلیل افزایش دور فن
زیاد میشه. این قضیه زمانی غیر عادی تلقی میشه که در خارج از بازی هم صدای فن کارت گرافیک شما و دمای کارت باز هم بالا باشه.
در غیر اینصورت طبیعی هست.

camry
2012/07/27, 13:23
خیلی ممنون دوستان ما رو از استرس در آوردین

zesma
2012/07/27, 14:34
منم کارت hd6790 رو به همین پاور وصل کردم، مطمئن باش از سر گرافیکت هم زیاده!! در ضمن در بررسی که مجله سخت افزار روی یه سری پاور انجام داده بود این پاور جز معدود پاور هایی بود که تو بار 110% هم بدون مشکل کار می کنه

Castiel
2012/07/27, 14:44
نگرانی نداشته باشید. پاور شما برای 6790 زیاد هم هست! دور فن کارتهای ای ام دی به طور معمول روی حالت اتوماتیک قرار دارند و بر اساس دما، سرعت افزایش پیدا می کنه. سرعت معمول هم 30 درصد هست دوست عزیز. این دما هم برای کارت خیلی مناسبه

camry
2012/07/27, 14:49
آره متوجه شدم خودم فن بر اساس میزان عملکرد کار میکنه اما مشکل من اینه که توی بازی با رزولوشن 800 در 600 با کیفیت پایین هم بازم فن به شدت کار می کنه و دما به حدود 70 درجه میرسه
اولش من با رزولوشن 1920 x 1080 بازی میکردم که خوب دما شد 72 و من از بازی اومدم بیرون چون خداییش ترسیدم اما بعد با رزولوشن پایین هم دیدم همین مشکلو داره

به نظرتون چکار کنم شاید بد قطعه رو بستن یا ...؟

آیا واقعا مشکل از سیستم تهویه کیس هست یا اینکه قطعه مشکل داره ؟

کیسمم اینه :

coolermax 705k 25cm side fan
یه دونه فن 25 سانتی متری کنار کیس و یه دونه فن معمولی هم بالای کیس قرار داره و هیچ راه دیگه ای غیر از پشت کیس برای ورود و خروج هوا نیست
فن بزگتر درست روبه روی cpu و پشتش هم گرافیک قرار داره

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
البته ابنجا شما به جای دو فن کنار یک فن 25 سانتی متری فرض کنین

11554

RANGO
2012/07/27, 15:21
سلام.داخل کارتن پاور گرین یه دفترچه است که مقدار برق مصرفی جز به جز قطعات رو مشخص کرده.خیلی بهت کمک میکنه.

Arsn
2012/07/27, 18:40
دوست من پاور شما کفاف گو است !

دمایی که ذکر کردید حتی خنک هم هست !

با نرم افزار trixx در بخش فن میتونید برای سرعت چرخش فن پروفایل تعریف کنید و دما را کنترل کنید !

camry
2012/07/27, 21:54
اینجوری آسیب به vga نمیرسه >؟ چون خودش تنظیم می کنه auto

اگه میشه نرم افزاری برای مشخصات کلی گرافیک و سی پی یو بهم معرفی کنید ( نرمافزار تست و بنچ مارک نباشه و اورکلاک به هیج وجه نباشه )

ممنون

Arsn
2012/07/27, 22:12
اینجوری آسیب به vga نمیرسه >؟ چون خودش تنظیم می کنه auto

اگه میشه نرم افزاری برای مشخصات کلی گرافیک و سی پی یو بهم معرفی کنید ( نرمافزار تست و بنچ مارک نباشه و اورکلاک به هیج وجه نباشه )

ممنون

دوست من ، شما ترس خاصی نسبت به اورکلاک داری ها !

برای چک کردن مشخصات کلی سیستم AIDA64 را توصیه میکنم !

و اگر اطلاعات دقیق پردازنده را میخواهید Cpu Z و اگر اطلاعات دقیق کارت گرافیک را میخواهید Gpu Z !

نیازی به نگرانی نیست کارت شما تا دمای 80 برای نگرانی جا داره ! یعنی وقتی مثلا به 80 رسید تازه باید یه فکری به حالش بکنید !

با همون trixx که گفتم و بخش کاستوم میتونید برای دما های مختلف کارت ، دور فن متناسب تعیین کنید ! با این که trixx نرم افزار اورکلاک است ولی میشه به عنوان ست کننده پروفایل هم ازش استفاده کرد !