PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Resume by RTC alarm کار نمیکنه! میشه گفت مشکل با ACPI Wakeup.

meskalamdug
2012/07/27, 11:59
مشکل عجیبی که تو اینترنت خیلی گشتم ولی جوابی براش پیدا نکردم:
با سلام. سیستم حقیر:
مادربرد Abit IP43 با Intel E8400 3.0Ghz و پاور RedMax 300W ، هارد 500 وسترن بلک ساتا2 ، DVD رایتر IDE سونی 820A ، گرافیک Radeon 6450 و 2تا 2گیگ رم800 DDR2 موشکین (4گیگ) ویندوز هم Winsows 7 SP1 x64
برای استفاده از اینترنت شبانه سیستم رو تنظیم کردم راس ساعت خاصی روشن بشه. این کار با کمک تنظیمات BIOS ازقسمت resume by RTC alarm قابل اجراست.
ازداخل تنظیمات BIOS وقتی Resume By RTC alarm رو فعال میکنم و مثلا تنظیم میکنم هر روز ساعت 12 بامداد روشن بشه اصلا عمل نمیکنه در صورتیکه ---> کامپیوتر از داخل ویندوز shutdown یا sleep یا hibrinate شده باشه
اما اگر مثلا کامپیوتر با دیسک بوت DOS روشن شده باشه و با دکمه case خاموشش کرده باشم resume by RTC alarm درست و سروقت عمل میکنه.
کارایی که به ذهنم رسید:
Clear CMOS و لود کردن تنظیمات fail safe و optimal
آپدیت BIOS به آخرین نسخه ممکن
جدا کردن تمام قطعات ممکن، از USBها گرفته تا رایتر و خلاصه هرچیزی که شدنی بود
چک کردم که فن CPU درست سرجاش نشسته یا نه (جایی خوندم ممکنه ازین باشه...)
برداشتن یکی از ماژول های رم
خلاصه همش بیفایده بود.
راهی به نظر اساتید و دوستان گلم می رسه؟ خیلی به این فانکشن نیاز دارم.
پیشاپیش ممنونم.

Hessam
2012/07/27, 12:34
سلام
چرا از نرم افزار استفاده نمی کنید؟!
شما تنظیمات بایوست رو دستکاری کردی! در حالی که می تونستی اینکارو نکنی و با نرم افزار این عملیات رو انجام می دادی.
تنظیمات بایوس رو ریست کردید؟

meskalamdug
2012/07/27, 21:41
ساده ترین راه برای روشن کردن، ازطریق تنظیمات BIOS هستش.
هیچ نرم افزاری از حالت خاموشی کامل سیستم رو نمیتونه روشن کنه مگر کامپیتور درحالت sleep یا hibernation باشه مثلا برنامه Auto Power-On & Shut-Down
همونطورکه نوشتم تنظیمات رو reset هم کردم.