PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل بوت شدن سیستم (بوق بلند و ممتد !!)

vali66
2012/07/21, 21:04
سلام دوستان
دوستم مادربردی از برند سولتک داره و میگه بعد از گرد و خاک گیری دیگه بالا نیومد!!
سیستمش بوق ممتد و خیلی بلند میزنه !!
مدلش هم اینه !!
845pe
من همه قطعات رو تعویض کردم ولی جواب نداد !! مادربردشم دفترچه راهنما نداشت تا ببینم این ارور مال چیه !!!
حالا عزیزان بایوسش سوخته یا برا خود مین اتفاقی افتاده ؟ کسی میدونه این بوق تو مادربردهای سولتک چه معنی ای میده ؟

haniaj
2012/07/21, 21:12
سلام اگه واسه هر یک از قطعات مشکلی پیش بیاد و یا اون قطعه سر سیستم نصب نباشه یا دروست نصب نکرده باشین سیستم بوق میزنه و اگه اشتباه نکنم بوق بلند ممتد واسه نبود رم و بوق قطع و وصلی بیق بیق واسه کارت گرافیک یا بر عکس هست.بهش بگو رم سی پی یو کارت گرافیک چک کنه ببینه دروست جا زده یا نه از یکی از این 3 تاست تا اونجایی که من یادم میاد ممتد اگه اشتباه نکنم واسه همون رمه

vali66
2012/07/21, 21:18
شکاف های رمو اسپری خشک زدم ، رم دیگه هم روش انداختم !! جواب نداد :(

Hessam
2012/07/21, 21:19
یک بوق بلند میزنه و بعدش سه بوق کوتاه یا 8 بوق؟

haniaj
2012/07/21, 21:36
سلام دوست عزیز همین الان چک کردم اشتباه گفتم ممتد بلند مال سی پی یو
رم 3 تا بوق یه مکس دوباره سه تا....
کارت 3 تا بوق
سی پی یو موقع جا زدن خاراش نشکسته؟درست جا زدی؟یه سی پی یو دیگه بنداز ببین اوکی میشه

Hessam
2012/07/21, 21:42
سلام دوست عزیز همین الان چک کردم اشتباه گفتم ممتد بلند مال سی پی یو
سی پی یو موقع جا زدن خاراش نشکسته؟درست جا زدی؟یه سی پی یو دیگه بنداز ببین اوکی میشه

5 تا بوق (بیب) هم واسه سی پی یوه.
من احتمال میدم کارت گرافیک باشه که درست روی اسلاتش (ماژولش) نصب نیست. چون بوق ممتد، نشانه عدم نصب صحیح کارت گرافیک هم هست.

vali66
2012/07/21, 21:54
سیستمو ول کنی تا فردا برا خودش بوق بلند میزنه !! دی:
سی پی یو دیگه ای هم انداختم بالا نیومد ! :(

FARID
2012/07/21, 22:06
دوست عزیز

یک بار رم و یک بار گرافیک رو از سیستمت جدا کن و تست کن ، اگه صدای بوق تغییر کرد که خب مشکل از اوناست
اما اگر تغییری نکرد : مشکل از مادربرد هست.

haniaj
2012/07/21, 22:17
سوکت رو مادر بوردت واسه سی پی یو سالمه سی پی یو راحت جا میره؟
یه کاری کن تو این همه قطعه دم دستته مادربوردم باید داشته باشی:دی قطعات اونو بنداز سر مادر بورد دیگه از سی پی یو هم شروع کن.(این کارو نکن پست آخر بخون)

Arsn
2012/07/21, 22:25
بایوس شما احتمالا AMI است

بایوس ami بوق بلند ممتد نداره ! یا به همراه 3 بوق کوتاهه یا 8 بوق کوتاه !

توصیه میکنم سیستم را با حداقل قطعات روی محلی آنتی استاتیک اسمبل کنید و نتیجه را گزارش بدید!

haniaj
2012/07/21, 23:17
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
از سی پی یوت نیست سی پی یو برد تو 5 تایی بیپش
1 دونه بلنده تمومی نداره یا بعدش 2 سه تا بیپ میزنه لینک بالا رو نگاه کن نوشته هر کدومش چه معنی میده

vali66
2012/07/22, 10:53
متاسفانه برد سالمه مشابه دستم نیست !
سوکت پردازنده به نظر سالمه و پردازنده راحت جامیره !
بایوسش pmc flash هستش !!
بوق هم بلنده حدودا دو ثانیه بعد قطع میشه و دوباره بوق بلند و باز هم همینجوری !!

vali66
2012/07/22, 11:35
تو مدار تغذیه ی سی پیو ، یه دونه مقاومت ترکیده !! میتونه از اون باشه نه ؟
وقتی به پاور اهمیت ندن ، این میشه دیگه -_-

Castiel
2012/07/22, 11:44

مادربورد گارانتی داره؟
البته گارانتی این مورد را قبول نمی کنند و باید با هزینه شخصی تعمیر کنید.

vali66
2012/07/22, 12:29
حسام جان مادربردش رو سال 84 خریده دی:
پس از همینه ؟ بدم تعمیرکارای موبایل میتونن درست کنن نه ؟

Castiel
2012/07/22, 12:37
حسام جان مادربردش رو سال 84 خریده دی:
پس از همینه ؟ بدم تعمیرکارای موبایل میتونن درست کنن نه ؟

تعمیرکارای موبایل نمیتونن موبایل درست کنند، دیگه برسه به مادربورد!
بهتره یک تعمیرکار خوب پیدا کنید.

haniaj
2012/07/22, 12:43
سلام پاورش چی بوده؟(واسه اطلاع خودم می خوام)

Hessam
2012/07/22, 14:13
بوق هم بلنده حدودا دو ثانیه بعد قطع میشه و دوباره بوق بلند و باز هم همینجوری !!

پس اگه دقیقاً همینی باشه که میگی، تنها تولید کننده ی این خطا، خرابی حافظه rom bios هست که یا در سوکت نیست یا اینکه کلاً خرابه!
شاید هم اصلاً ربطی به این نداشته باشه و در نهایت مشکل از rom bios نباشه! ولی اینکه تک بوق بلند میزنه و قطع میشه و دوباره به همین منوال، مشکل از همین rom bios هست.

vali66
2012/07/22, 17:47
بایوس رو که در آوردم کلا صدایی در نمیاد از سیستم !!
فکر کنم همین صدا ها هم به فرمان بایوس تولید میشن پس بایوس باید سالم باشه ، یا من اشتباه فکر میکنم ؟

haniaj
2012/07/22, 17:59
بایوست سالم اگه خراب بود بوق اخطار بایوس نمی زد.به نظرم مشکلت همون مقاومتست که پیدا کردی.

Yaser_Aramesh
2012/07/22, 18:11
تعمیرکارای موبایل نمیتونن موبایل درست کنند، دیگه برسه به مادربورد!
بهتره یک تعمیرکار خوب پیدا کنید.

آقا حسام میدونی آقا ولی چرا این سوال رو پرسید ؟! چون تو آستارا تعمیرکار سخت افزار درست و حسابی نداریم ! هر چی میشه زرتی میفرستن تهران ! ولی تا دلت بخواد موبایل فروشی داریم و بیشترشون هم هیچی بارشون نیست و پیچ گوشتی و کامپیوتر گذاشتن جلوشون و ادعا میکنن چیزی بلدن !

در کل خواستم اینو بگم که وضع آستارا اصلا خوب نیست...از نظر کسانی که در زمینه ی موبایل,سخت افزار,لپتاپ و .... کار بلد و حرفه ای باشن آستارا تهی هست !

vali66
2012/07/22, 18:59
آره والله !!
آقا مقاومته هم تعویض شد ، باز جواب نداد :|

nimatehrani3
2012/07/26, 23:45
میدونی چه کنی . اگر از سوختگی قطعات باشه باید قیدشو بزنی ولی یه راه میگم بعدش جوابم رو بده . اول رم ها رو در بیار اگر همون شد . پس از رم نیست . حالا بزار سر جاش .
گرافیک انبورد رو امتحان کن . اگر همونطوریه که هیچی .
بدون سی پی یو روشن کن . حالا چی .
اگر بایوس رو خارج بکنی باید عرض کنم که باید یه مادر بورد دیگه تهیه بشه . چون هر چی داشت و نداشت پرید . (طبق شرایط خانه ی شما)
راستی اون مقاومت کجا بود . اگر از مادربورد هست که بندازش دور و اگر پاورت و اگر توانش بیشتر از 350 هست ،باید بگم که حتمی ترانس و ترانزیستور و هم ماسفتهاش باید چک بشه . چون ممکنه یه دونه عمل نکنه