PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا کیس OC Station بخریم؟

Amir99
2012/07/19, 20:38
سلام

بنده قصد تعویض کیس دارم. گزینه های زیادی هم مدنظر بنده هست! یکی از اون گزینه ها کیس OC Station هست! (لـــیـــنـــک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.))

از شما عزیزان سوالاتی دارم: 1) ویژگی های این کیس چیه؟ 2) و چرا باید اونو خرید؟ 3) آیا از درست حرارت تولیدی توسط قطعات کمی خلاص خواهیم شد؟ 4) در مورد تمییز کردن یا گرد خاک نظرتون چیه؟ 5) سر و صدا و فن اضافی چطور؟ 6) در کل چه معیاری درش می درخشه؟

از کسانی که تجربه ای از این کیس دارند عاجزانه درخواست میشه که تجربیات خودشون رو در اختیار ما قرار بدن!

باتشکر

farjam1990
2012/07/19, 22:11
1. ویژگیش نمایشی بودنش و قابلیت تعویض سریع و بی دردسر قطعات هستش!
2. دلیل خاصی نمیبینم که چرا این رو بخریم! اگر تند تند قصد عوض کردن قطعات رو دارید مثل من که روزی 3-4 بار گرافیک و رم و این چیزهارو این مناسبه
3. خیر! دمای مادربورد و گرافیک به علت نبودن جریان هوای مناسب بالاتر هم خواهد رفت
4. تمیز کردن خودش آسونه! اما گرد و خاک برد رو چطور تمیز میکنن؟ :دی و به شدت هم با گرد و خاک مواجه خواهید بود
5. خب به طور کاملا مسلم صدای فن گرافیک و فن پردازنده واضح تر شنیده میشه
6. همون قابلیت تعویض آسان و بی دردسر قطعات

Amir99
2012/07/19, 22:24
2. دلیل خاصی نمیبینم که چرا این رو بخریم! اگر تند تند قصد عوض کردن قطعات رو دارید مثل من که روزی 3-4 بار گرافیک و رم و این چیزهارو این مناسبه
3. خیر! دمای مادربورد و گرافیک به علت نبودن جریان هوای مناسب بالاتر هم خواهد رفت
4. تمیز کردن خودش آسونه! اما گرد و خاک برد رو چطور تمیز میکنن؟ :دی و به شدت هم با گرد و خاک مواجه خواهید بود

مرسی=d>
فرجام جان یک ســـوال: سیستم کابل کشی و مدیریت کابل ها چی؟ شلوغ پلوغ میشه؟

farjam1990
2012/07/19, 22:43
والا فکر نمیکنم این stand زیاد کابل کشی براش مهم باشه چون قراره قطعات روش هی باز شه و بسته شه
شاید بالاش قسمت رویی که برد هست خوب در بیاد البته حساب کن که برق PCIeX هم هست
ا فکر کن کل کابلهای پاور اون زیر باید ولو بشه

Olesius
2012/07/19, 22:51
به نظر من مورد سوم این طور نیست! :)
حجم هوای آزاد بیشتری وجود داره و تبادل حرارت و گرما بهتر انجام می شه
تجمع هوای گرم هم نداریم...

farjam1990
2012/07/19, 23:02
والا تستهای که بنده کردم دمای مادربورد بیشتر از حالتی هستش که درون کیس هست
وقتی مادربورد درون کیس هست فنها به هوای داخل کیس جریان میدند و هوا رو جابجا میکنند... جابجایی هوا در یک محفظه کوچک اندازه کیس تاثیر کولینگش بهتر از فضای باز با هوای ساکن هستش وقتی که سیستم اوپن فریم باشه دما از طریق همرفتی انتقال پیدا میکنه و گرما خودش باید از طریق جریان همرفتی انتقال پیدا کنه اما در کیس جریان هوا خودش هوای گرم رو خارج میکنه و هوای تازه وارد میکنه

همرفتی: جسم گرم گرماش رو به هوای اطراف میده و هوای اطراف اون جسم هم کم کم گرماش رو به بقیه هوای موجود در فضا میده
سیتمی که درون کیس های حرفه ای بر قراره ترکیب همرفتی+ جریان هواست
بطوریکه: جسم گرم گرماش رو به هوای اطرافش میده و جریان هوای درون کیس گرما رو خارج و از قسمت جلوی کیس هوای تازه وارد میکنه

در کیس های جدید که کولینگ مناسبی دارند میزان تجمع هوای گرم بسیار کم هستش

Amir99
2012/07/19, 23:04
به نظر من مورد سوم این طور نیست! :)
حجم هوای آزاد بیشتری وجود داره و تبادل حرارت و گرما بهتر انجام می شه
تجمع هوای گرم هم نداریم...

بله منم همینطور فکر می کنم ولی خوب آقا فرجام میگه دما بالاتره!

Olesius
2012/07/19, 23:18
والا تستهای که بنده کردم دمای مادربورد بیشتر از حالتی هستش که درون کیس هست
وقتی مادربورد درون کیس هست فنها به هوای داخل کیس جریان میدند و هوا رو جابجا میکنند... جابجایی هوا در یک محفظه کوچک اندازه کیس تاثیر کولینگش بهتر از فضای باز با هوای ساکن هستش وقتی که سیستم اوپن فریم باشه دما از طریق همرفتی انتقال پیدا میکنه و گرما خودش باید از طریق جریان همرفتی انتقال پیدا کنه اما در کیس جریان هوا خودش هوای گرم رو خارج میکنه و هوای تازه وارد میکنه

همرفتی: جسم گرم گرماش رو به هوای اطراف میده و هوای اطراف اون جسم هم کم کم گرماش رو به بقیه هوای موجود در فضا میده
سیتمی که درون کیس های حرفه ای بر قراره ترکیب همرفتی+ جریان هواست
بطوریکه: جسم گرم گرماش رو به هوای اطرافش میده و جریان هوای درون کیس گرما رو خارج و از قسمت جلوی کیس هوای تازه وارد میکنه

در کیس های جدید که کولینگ مناسبی دارند میزان تجمع هوای گرم بسیار کم هستش

فرجام جان
شما واتر استفاده می کنی یا فن کولر؟

اگر واتر استفاده می کنه، دمای بالاتر طبیعی هست، چون هیچ جریان هوایی دور pwm و nb ایجاد نمی شه!
ولی فن کولر دو نوع داره که جریان هوای بهتری ایجاد می کنند/ زیاد وارد این بحث نمی شم!

برخلاف نظر شما، گرافیک خیلی دمای کاری پایین تری خواهد داشت، تجمع هوای گرم دیگه پشت گرافیک بوجود نمیاد و ...

انتقال دمای هم رفتی رو هم در علوم ابتدایی بود فکر کنم خوندیم :d

farjam1990
2012/07/19, 23:26
فرجام جان
شما واتر استفاده می کنی یا فن کولر؟

اگر واتر استفاده می کنه، دمای بالاتر طبیعی هست، چون هیچ جریان هوایی دور pwm و nb ایجاد نمی شه!
ولی فن کولر دو نوع داره که جریان هوای بهتری ایجاد می کنند/ زیاد وارد این بحث نمی شم!

برخلاف نظر شما، گرافیک خیلی دمای کاری پایین تری خواهد داشت، تجمع هوای گرم دیگه پشت گرافیک بوجود نمیاد و ...

انتقال دمای هم رفتی رو هم در علوم ابتدایی بود فکر کنم خوندیم :d

من واترکولر دارم
اما تستها روی مادربوردهای
Sabertooth p67
sabertooth z77
Asrock z77 fatality pro

به همراه فن استوک انجام شد
روی 2 تای اولی علاوه بر فن استوک از Noctua d14 هم استفاده شد

که در تست اوپن فریم فن استوک در خنک نگه داشتن مادربورد بهتر از نوکچوا عمل کرد (چون جهت بادش رو به برد هستش فن استوک) اما با این حال در حالت آیدل و لود با وقتی که داخل کیس بودن تفاوت داشتند
کیس استفاده شده هم کیس Green X9 بوده

گرافیک رو دروغ چرا تست نکردم اما حدس زدم

البته یک اصل تجربی هست که میگه: در دمای مثلا 30 درجه اگر باد ایجاد کنیم دمای اون باد کمتر از دمای هوای کل میتونه باشه(گرمای هوای در حال جریان به قسمت های کم جریان انتقال پیدا میکنه )

آره فکر میکنم 5 ام بود :دی

Amir99
2012/07/19, 23:49
با تشکر از نظرات شما، بله شما رو میگم علی آقا و آقا فرجام!

حالا من مانده ام تنهای تنها، ها ها ها... من ماندم تنها، میان سیل کیس ها، حبیبم ها، سیل کیس ها!(جو گرفت زدم زیر آواز به یاد زنده یاد استاد بسطامی):((

من بین 2 کیس که اصلا هیچ ربطی به هم ندارن گیر کردم!

1) Cougar X7
2) OC Station

مهم ترین ویژگی ای که من از یک کیس ایده آل می خوام، کم صدابودن و خنک بودنه!

حالا راهنمایی ام کنید.[-O<

ممنون

Navid.y
2012/07/20, 00:06
اگه کم صدا میخواین همون Cougar X7 بهتره. oc station بازه و صدای همه ی فن ها میاد بیرون. فرجام هم به این موضوع اشاره کرد

farjam1990
2012/07/20, 00:41
اگه کم صدا میخواین همون Cougar X7 بهتره. oc station بازه و صدای همه ی فن ها میاد بیرون. فرجام هم به این موضوع اشاره کرد

مهمترین نکته رو هم یادم رفت :دی در Oc stand قطعاتتون دیگه هیچ امنیتی ندارند :دی
ریختن نوشیدنی جات و افتادن وسایل فلزی روی قطعات و و برخورد یهویی دست و بالتون با کارت گرافیک و غیره :دی
من که از شانسم ذغال افتاد روی sabertooth z77 e خودم :دی منتها به خاطر سپر حفاظتی برد هیچی نشد :دی

Navid.y
2012/07/20, 00:55
ریختن نوشیدنی جات و افتادن وسایل فلزی روی قطعات و و برخورد یهویی دست و بالتون با کارت گرافیک و غیره :دی
من که از شانسم ذغال افتاد روی sabertooth z77 e خودم :دی منتها به خاطر سپر حفاظتی برد هیچی نشد :دی
ذغال قلیون بود دیگه؟ آخه پای سیستم هم.....

Dan
2012/07/20, 09:17
فرجام جان خوب نکش برادر! مگه مجبوری؟!!!

Arsn
2012/07/20, 11:31
والا ما الان 6 ماهه داریم این فرجام را امر به منکر و نهی از معروف میکنیم !o:-)

جواب نمیده !

اعصابی است --> قلیون
ناراحته --> قلیون
خوشحال است --> فلیون
بی کار است --> قلیون
سرش شلوغه --> قلیون

کلا سیستمش جانم فدای قلیون است !

چند وقتی هست دارم روی اعصاب حسام خان کار میکنم این فرجام را بن کنه ! بدآموزی داره !

VSH-Katana
2012/07/20, 14:52
فرجام=بداموزی!
کلا همینجوره
هر وقت زنگ میزنم بهش یا داره ذغال چاق مینه یا ذغالخا در حال خاکستر شدن هستن و یا تازه قلیون تموم شده!

اکانت فیسشم همش بداموزیه

ولی تجربه ثابت کرده کشیدن قلیون با میزان کلاک پردازنده رابطه مستقیم داره!:دی
ر
راستی کیس x7 واقعا عالیه من دارمش! فن های گوگارش کردش هوای خیلی خوبی ایجاد میکنن!
من در دمای 35 درجه تشریف دارم و دمای کیسم از 37 و دمای cpu بالای 42 نمیره!

Arsn
2012/07/20, 15:37
ولی تجربه ثابت کرده کشیدن قلیون با میزان کلاک پردازنده رابطه مستقیم داره!:دی

کدوم فیلسوفی این را ثابت کرده ؟

البته از قدیم میگند از آن نترس که های و هوی دارد ! از آن بترس که سر به توی دارد !

این فرجام با این که نصفش زیر زمینه ولی کارهاش روی زمین است و بر همه عیان !

اما بعضی ها هستند که خیلی + میزنند ولی ......