PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه با مجموعه سخت افزار آشنا شدید؟

VSH-Katana
2012/07/18, 03:37
همین میخوام بدونم شما با سخت افزار چطور آشنا شدید؟
چه سایت و چه مجله و چه فروم فرقی نمیکنه!
لطفا تجربه خود را بنویسید!

VSH-Katana
2012/07/18, 03:56
برای شروع از خودم میگم!
من از قدیمها مجله عصر شبکه رو میخریدم! و اوضاع به روال عادی پیش میرفت که یهو فکر کنم یکی دو شماره چاپ نشد و بعد چند ماه دوباره بود! اما اسم آقای پناهی نبود! بگذریم! باز چند شماره نگرفتم!
اما طاقت نیووردم ورفتم بگیرم از دکه وقتی که پر سیدم نداشت اما دکه صاحبش دیگه باهام آشنا شده بود گفت اینو دارم (سخت افزار) وقتی دیدمش اصلا نظر خوبی بهش نداشتم! به خاطر شکلش و عکس روش و طراحی جلد که بی شباهت نبود اما وقتی بازش کردم اسم آقای پناهی و بقیه تحریریه رو دیدم فوری خریدمش (یادم نی کدوم شماره بود اما فکر کنم 23 یا 22 یا 24 بود!
خلاصه بعد تو سایت ثبت نام کردیم
منتظر بودم فروم افتتاح شه و بعد افتتاح شد حالا هم در خدمت هستم!

Mohammad339
2012/07/18, 07:52
پارسال مثل همیشه داشتم از کنار دکه رد می شدم. آن روز ها مجله زیاد می خواندم. همینطور که مجله ها را نگاه می کردم چشمم خورد به مجله جدید سخت افزار. شماره27
خریدم بردم خونه خواندم. خوب بود. شماره ماه های دیگر هم خریدم. تا اینکه وقتی اینترنت پرسرعت گرفتیم نگاهی به سایت سخت افزار انداختم. بعد هم که فروم راه اندازی شد.

haniaj
2012/07/18, 07:57
من قیمت روز گوگل کردم فروم سخت افزار آورد

Free.Byte
2012/07/18, 08:21
من می خواستم قیمت سی \ی یو بگیرم توی گوگل سرچ کردم که این سایت اومد... ولی اول اصلا از سایت خوشم نیومد ولی یه خرده که گذشت دیدم خیلی عالیه... و زمانی که عکس مجله تو سات دیدم یادم افتاد که خیلی وقت بیش فک کنم یکی دو بار مجلش رو خریده بودم :دی

Hessam
2012/07/18, 08:46
من سال سوم راهنمایی بودم که سر درس علوم بود. آخرای اردیبهشت و معلم درسی نمی داد. یه دفعه در کلاس زده شد و معاون مدرسه یه مجله ی سفید رنگ با کاغذ گلاسه و با کیفیت که داخل پلاستیک پلمپ شده بود رو داد به یکی از دوستام که اهل تهران (رباط کریم) بود. از اونجایی که مجله ی شیکی بود و منم به کامپیوتر علاقه داشتم (البته نه مثل الان) اون موقع کمتر بود و اطلاعات عمومی و متوسطی از کامپیوتر داشتم و اطلاعات سخت افزاری خیلی کم.
بعد ازش گرفتم به هزار بدبختی و از اول مجله رو ورق زدم و دیدم. خیلی برام جالب بود. همه چیز توش داشت. بیشتر نرم افزاری بود تا سخت افزاری. اون؛ مجله رایانه خبر بود!!! بعد همون روز رفتم خریدم این مجله رو که اون موقع 3500 تومن بود. خیلی خوشم اومد. مخصوصاً از بخش ترفندهاش و معرفی و توضیحات نرم افزاری.
خلاصه استارت رفتن به سمت حداقل نیمه حرفه ای شدنم از همونجا آغاز شد. دو تا اشتراک کامل یکسال رو خریدم. الان ها هم هر ماه می خرم و دیگه اشتراک نگرفتم.
خلاصه اینکه این مجله خیلی در تغییر دادن مسیر زندگیم، موثر بود و بیش از 50 شماره ی این مجله رو می خریدم و همچنان می خرم. واقعاً هم بهترین نشریه ی ایران می دونم اونو.
خیلی به نظرات دیگران و مشترک هاشون گوش میدن و پیشنهادات بررسی می کنم و به سوالات فنی پاسخ میدن.

VSH-Katana
2012/07/18, 10:42
من سال سوم راهنمایی بودم که سر درس علوم بود. آخرای اردیبهشت و معلم درسی نمی داد. یه دفعه در کلاس زده شد و معاون مدرسه یه مجله ی سفید رنگ با کاغذ گلاسه و با کیفیت که داخل پلاستیک پلمپ شده بود رو داد به یکی از دوستام که اهل تهران (رباط کریم) بود. از اونجایی که مجله ی شیکی بود و منم به کامپیوتر علاقه داشتم (البته نه مثل الان) اون موقع کمتر بود و اطلاعات عمومی و متوسطی از کامپیوتر داشتم و اطلاعات سخت افزاری خیلی کم.
بعد ازش گرفتم به هزار بدبختی و از اول مجله رو ورق زدم و دیدم. خیلی برام جالب بود. همه چیز توش داشت. بیشتر نرم افزاری بود تا سخت افزاری. اون؛ مجله رایانه خبر بود!!! بعد همون روز رفتم خریدم این مجله رو که اون موقع 3500 تومن بود. خیلی خوشم اومد. مخصوصاً از بخش ترفندهاش و معرفی و توضیحات نرم افزاری.
خلاصه استارت رفتن به سمت حداقل نیمه حرفه ای شدنم از همونجا آغاز شد. دو تا اشتراک کامل یکسال رو خریدم. الان ها هم هر ماه می خرم و دیگه اشتراک نگرفتم.
خلاصه اینکه این مجله خیلی در تغییر دادن مسیر زندگیم، موثر بود و بیش از 50 شماره ی این مجله رو می خریدم و همچنان می خرم. واقعاً هم بهترین نشریه ی ایران می دونم اونو.
خیلی به نظرات دیگران و مشترک هاشون گوش میدن و پیشنهادات بررسی می کنم و به سوالات فنی پاسخ میدن.
منظورم مجموعه سخت افزار بود!

Hessam
2012/07/18, 11:06
منظورم مجموعه سخت افزار بود!

کلاً‌ اولین روزی که با سخت افزار آشنا شدم، همون روز بود که استارتش زده شد.

th e nd
2012/07/18, 11:13
بالاخره ما نفهمیدیم رایانه خبر می خونی یا سخت افزار؟

Hessam
2012/07/18, 11:37
بالاخره ما نفهمیدیم رایانه خبر می خونی یا سخت افزار؟

ای بابا!
من سخت افزار نمی خونم!^#(^
رشته ام نرم افزار هست! ولی اولین جایی که با معقوله ای به نام سخت افزار آشنا شدم، در مجله ی رایانه خبر بود و مشتری 5 ساله ی این مجله هستم.

Arsn
2012/07/18, 11:53

عزیزم منظور این بود که چه وقتی شما با نشریه سخت افزار آشنا شدی ؟ نه این که بگی کی با قطعات و سخت افزار آشنا شدی ! داور دقت کن !

در ضمن رایانه خبر انقدرها هم تعریفی نیست ها !خودت میدونی !

Hessam
2012/07/18, 12:11
عزیزم منظور این بود که چه وقتی شما با نشریه سخت افزار آشنا شدی ؟ نه این که بگی کی با قطعات و سخت افزار آشنا شدی ! داور دقت کن !

آها! من تا حالا مجله ی سخت افزار رو نخریدم! از طریق گوگل آشنا شدم و اولین آشناییم همین فروم بود و بعد سایت سخت افزار.
ضمناً به رایانه خبر شخصاً خیلی اعتقاد دارم و بسیار حرفه ای و با تجربه هستن.

Arthur
2012/07/18, 12:13
سلام دوستان...
راستش من اولین بار با مجله اشنا شدم...اون موقع اولین شماره از سخت افزار که خریدم شماره ی 31 بود که راهنمای خرید سیستم بود...فکر کنم تابستون پارسال بود....هنوز هم دارمش.!!!
آخه اون شماره رو واقعاً دوست دارم و خاطرات خیلی خوبی ازش دارم...

Mohammad339
2012/07/18, 12:29

اتفاقا رایانه خبر تعریفی هست! مطلب آموزشی هم توش پیدا می شه و یه چیزی یاد می گیریم. مثل سخت افزار نیست که همش معرفی قطعات سخت افزاریه. ولی هر دو مجله خوبیند.

Castiel
2012/07/18, 12:35
بعضی از دوستان فکر می کنم اشتباه متوجه شدند. اسم مجله روش هست: سخت افزار
نمیدونم درک این موضوع چقدر سخت هست ولی نباید انتظار داشته باشید که در مجله تخصصی سخت افزار، آموزش نرم افزار بزایم که با یک سرچ ساده همون مطلب و حتی بهتر از اون هم در اینترنت پیدا میشه! ولی اگر می تونید مطالب سخت افزاری داخل مجله را در اینترنت پیدا کنید.

Mohammad339
2012/07/18, 12:40
بعضی از دوستان فکر می کنم اشتباه متوجه شدند. اسم مجله روش هست: سخت افزار
نمیدونم درک این موضوع چقدر سخت هست ولی نباید انتظار داشته باشید که در مجله تخصصی سخت افزار، آموزش نرم افزار بزایم که با یک سرچ ساده همون مطلب و حتی بهتر از اون هم در اینترنت پیدا میشه! ولی اگر می تونید مطالب سخت افزاری داخل مجله را در اینترنت پیدا کنید.

منظور من این نبود.
واقعا نقد هایی که در مجله سخت افزار نوشته می شود خیلی عالی هست و کسی که وسایل دیجیتالی (مثل نوت بوک، خنک کننده، مودم، سیستم و ..) می خواهد بخرد را راهنمایی می کند. اصلا کیفیت کاغذ و چاپ رنگی این مجله با توجه به قیمت خیلی مناسب هست.

Arthur
2012/07/18, 12:58
اتفاقا رایانه خبر تعریفی هست! مطلب آموزشی هم توش پیدا می شه و یه چیزی یاد می گیریم. مثل سخت افزار نیست که همش معرفی قطعات سخت افزاریه. ولی هر دو مجله خوبیند.
من یه بار رایانه خبر گرفتم...مجله بدی نیست...ولی با این قیمت کیفیت چاپش خیلی پایینه....خیلی هم گرونه......من خواب اگه بخوام اینقدر پول بدم واسه رایانه خبر خواب t3 میگیرم...
من نمیدونم اگه اون دی وی دی رایانه خبر رو نخوای باید کی رو ببینی؟؟؟:d
خیلی گرونه.......
ولی سخت افزار هم کیفیت خیلی بالایی داره و هم قیمتش قابل توجیه......
ولی حیف که یکی در میون شهر ما میاد...!!!!
مثلاً 40 اومد ولی 41 نیومد!!!

saeid6574598
2012/07/18, 13:09
من توی نمایشگاه الکامپ با این نشریه آشنا شدم ! مجله سخت افزار ، نسبت به مجله های دیگه ، خیلی بهتر است ؛ به چند دلیل :

1 - بهره گیری از بروزترین و جدیدترین اخبار دنیای سخت افزار و دنیای دیجیتال
2 - گزارش از نمایشگاه های مختلف و کنفرانس های خبری در سراسر دنیا
3 - پوشش دهی مناسب از نمایشگاه ها / سمینارها / کنفرانس ها
4 - بررسی گروهی محصولات موجود در بازار به همراه تست
5 - کیفیت خوب کاغذ مجله نسبت به سایر مجله ها
6 - سادگی در نگارش مطالب و قابل فهم بودن ( مجرب بودن بچه های تحریریه )
7 - قیمت مناسب نسبت به مجلات دیگر

من که همین یک مثقال اطلاعاتم رو مدیون آقای پناهی هستم و ازشون هم تشکر می کنم .

Hessam
2012/07/18, 13:09
هر دو برتری هایی نسبت به هم دارن! قطعاً رایانه خبر چیزهایی داره که سخت افزار نداره!
و قطعاً سخت افزار چیزهایی داره که رایانه خبر نداره!
طبیعیه. نمیشه انکارش کرد...
مقایسه ی این دو نشریه، فوتبالی بخوایم مثال بزنیم؛
درست، مثل مقایسه مسی و کریس رونالدوه. یا بوفون و کاسیاس!;)

th e nd
2012/07/18, 13:30
من شرط می بندم اولین کسی که مجله رو خرید خودم بودم!!!
میگید چرا چون اون روزی که اومد توی کیوسک های روزنامه فروشی داشتم با آقای ولی زاده صحبت می کردم که آیا اومده یا نه!!!
همون حین که گوشی دستم بود چند تا کیوسک رو رفتم و بالاخره توی بلوار کشاورز پیداش کردم و خریدم!!!
عکس روش هم برای گوشی سامسونگ بود! ;)

Arsn
2012/07/18, 14:07
من از سخت افزار پول نمیگیرم که بخوام تبلیغ کنم و نقدهای تند من به مجله هم که معروفه !

ولی آخه یه چیزهایی میگید ها !!! من هم رایانه خبر را میخرم و هر دفعه یه نکته هر چند کوچک هم ازش یادمیگیرم ولی خداییش مجله ای که درباره عرضه نسخه جدید و آپدیت شدن CPUZ خبر 20 خطی مینویسه و تا این حد مقالات سخت افزارش ضعیف است و بیشتر داره نرم افزار معرفی میکنه ، واقعا ارزش 3000 تومان دارد ؟؟؟ نسبت به پولی که میگیره واقعا ضعیف است !!! عملا من رایانه خبر را یه مجله معرفی نرم افزار و بعضا ترفند میدونم ! با اینکه رایانه خبر شاید بتونه جاهایی که سخت افزار پوشش نمیده را کامل کنه موافقم ولی به هیچ وجه مجله قوی نیست ! به خصوص در زمینه سخت افزار !

من خودم اول با نشریه آشنا شدم ! به این صورت که من همیشه صبح شنبه ساعت 7 صبح دم دکه روزنامه فروشی بودم و اگر مجله نمیخریدم مدرسه نمیرفتم چون حوصله ام سر کلاس سر میرفت !!!!!!! لااقل هر هفته 5000 تومان پول میدادم و بعضا حجم زیاد مجلاتی که میخریدم و همه هم درباره کامپیوتر به 10 تومن هم میرسید ! این روال تا حدود 3 سال ادامه داشت ! شماره 1 سخت افزار را با شک و تردید خریدم اما همون روز از خریدم به شدت مسرور شدم چون باعث میشد تقریبا نصف مجلاتی که همیشه میخریدم را بزارم کنار ! از اون زمان به بعد فقط سخت افزار - gsm- عصرشبکه - رایانه خبر - عصر ارتباط و بزرگراه فناوری را میخریدم !(دانستنیها فراموش نمیشد) !

از اون زمان به بعد هم که ضعف شاهد ضعف عصرارتباط و عصرشبکه بودم و اون دو را کنار گذاشتم و الان فقط سخت افزار و رایانه خبر میخونم ! البته رایانه خبر به من ایمیل میزنه و اگه ببینم روی جلدش مطلب خوبی داره میخرم ! وگرنه فقط سخت افزار !

farjam1990
2012/07/18, 15:24
همونطور که میدونید من از صنعت چاپ متنفرم :دی برای همین مشخصه که ابتدا با سایت اشنا شدم بعدش با فروم بعدش با مجله :دی

دلیل اومدنم به سایت هم جالبه :دی
اون موقع داشتم دنبال پردازنده amd 1055 میگشتم که دربارش مطلب بخونم که در سایت سخت افزار کامل ترین ریویو رو دیدم :دی
اولش تفریحی بود اما با وازد شدن دوستان ناباب از جمله حسام و علیرضا معتاد سایت و فروم شدم :دی

Dan
2012/07/18, 20:58
من از سخت افزار پول نمیگیرم که بخوام تبلیغ کنم و نقدهای تند من به مجله هم که معروفه !

ولی آخه یه چیزهایی میگید ها !!! من هم رایانه خبر را میکردم و هر دفعه یه نکته هر چند کوچک هم ازش یادمیگیرم ولی خداییش مجله ای که درباره عرضه نسخه جدید و آپدیت شدن CPUZ خبر 20 خطی مینویسه و تا این حد مقالات سخت افزارش ضعیف است و بیشتر داره نرم افزار معرفی میکنه ، واقعا ارزش 3000 تومان دارد ؟؟؟ نسبت به پولی که میگیره واقعا ضعیف است !!! عملا من رایانه خبر را یه مجله معرفی نرم افزار و بعضا ترفند میدونم ! با اینکه رایانه خبر شاید بتونه جاهایی که سخت افزار پوشش نمیده را کامل کنه موافقم ولی به هیچ وجه مجله قوی نیست ! به خصوص در زمینه سخت افزار !

من خودم اول با نشریه آشنا شدم ! به این صورت که من همیشه صبح شنبه ساعت 7 صبح دم دکه روزنامه فروشی بودم و اگر مجله نمیخریدم مدرسه نمیرفتم چون حوصله ام سر کلاس سر میرفت !!!!!!! لااقل هر هفته 5000 تومان پول میدادم و بعضا حجم زیاد مجلاتی که میخریدم و همه هم درباره کامپیوتر به 10 تومن هم میرسید ! این روال تا حدود 3 سال ادامه داشت ! شماره 1 سخت افزار را با شک و تردید خریدم اما همون روز از خریدم به شدت مسرور شدم چون باعث میشد تقریبا نصف مجلاتی که همیشه میخریدم را بزارم کنار ! از اون زمان به بعد فقط سخت افزار - gsm- عصرشبکه - رایانه خبر - عصر ارتباط و بزرگراه فناوری را میخریدم !(دانستنیها فراموش نمیشد) !

از اون زمان به بعد هم که ضعف شاهد ضعف عصرارتباط و عصرشبکه بودم و اون دو را کنار گذاشتم و الان فقط سخت افزار و رایانه خبر میخونم ! البته رایانه خبر به من ایمیل میزنه و اگه ببینم روی جلدش مطلب خوبی داره میخرم ! وگرنه فقط سخت افزار !
داستان من با نقل قول شروع میشه چون اولین بار همین 7 صبحی که علیرضا مجله رو خریده بود به من نشونش داد!
من از زمان اول و دوم راهنمایی مجلات کامپیوتری مثل عصر ارتباط , عصر شبکه , اینترنت , بزرگراه رایانه , ... رو دنبال میکردم اما هیچ کدوم رو آرشیوی نمیخردیدم طوری که همه ی شماره ها رو داشته داشته باشم.از عصر ارتباط تعداد زیادی رو خریده بودم ولی همه ی شماره ها رو نداشتم.اون موقع ارزش زیادی نسبت به قیمتش داشت.موقعی که با سخت افزار آشنا شدم , شماره های اولش خیلی برام جذاب نبود ولی کم کم علاقم نسبت به مجله بیشتر شد طوری که وقتی شماره های جدید اعلام میشه فرداش مجله رو دارم!
بعد از علاقه مند شدن به مجله عضو سایت شدم. از زمان راه اندازی فروم هم که در خدمت دوستان عزیز هستم.

VSH-Katana
2012/07/18, 21:43
خوب میبینم که بچه ها نوشتن چجوری با سخت افزار آشنا شدن ! فک نمیکردم این تاپیک بگیره!
ولی لطفا دیگه مجلات دیگه رو مقایسه نکنید (مقایسه)

Navid.y
2012/07/19, 00:56
سه سال پیش دوست نابابی به نام علیرضا سجادی نیا تو حیاط مدسه (دقیقاً روی سکو) گفت بیا اینو بخون. از اون موقع من رو هم مثل خودش معتاد کرد. در ضمن خود نابابش بود که چند ماه پیش گفت بیا فروم. دم امتحانای نهایی های سوم هم هر کاری کردم نرم دنبال مجله علیرضا نمیذاشت. هی مجله میداد به من.

goyban
2012/07/19, 07:50
بسم الله الرحمن الرحیم موضوع انشا چگونه با سایت سخت افزار آشنا شدید؟؟
من مسعود بهارلویی هستم دانشجوی مشروطی عاشق سیب گاز زده و اپلیجات!
(اول نوشتم بعد دیدم پستم طولانی شد گفتم تبدیلش کنم به انشا!!!)
منم اول با سایت آشنا شدم
تو مدتی که برای کنکور میخوندم از دوتا از علاقه های اصلیم فاصله گرفتم
سخت افزار و اتومبیل!
تا اینکه به فکر لپتاپ خریدن افتادم و دیدم ای بابا! هیچی نمیفهمم از این چیزای جدید!
سندی بریج چیه؟ من کی ام اینجا کجاست؟ (آپدیت من تا کور دو تو و اینا بود)
بعد خلاصه شروع کردم خوندن دیدم چقدر تکنولوژی پیشرفت کرده
بعد یهو اومدم اینجا در مورد سندی بریج خوندم مقالش باحال بود و دیدیم خدا عجب چیزایی آفریده تو این مدت که ما خواب بودیم اولش که فروم نبود ولی تو همون سایت دیدم همه با هم دوستن و خلاصه چقدر باحاله
اولین مجله ای هم که خریدم یادم نمیاد شماره چند بود همونی که بررسی هارد اکسترنال ها بحث اصلیش بود
( اینم بگم تا پول جمع کردم هارد بخرم سیل اومد، دوباره که پول جمع کردم دلار گرون شد دیدم هرچی من پول جمع میکنم اینم فرار میکنه بیخیال شدم آیپاد خریدم که سفت باشه خراب نشه هفته پیش بیچاره خراب شد خدا رحمتش کنه:دی)
تو فروم هم اولش اومدم گم شدم! جدی میگم اولین بار آدم کلا میترسه میاد تو فروم
بعد رفتم دوباره اومدم کم کم رفتم جلو تا یه کمی آشنا شدم البته با tapatalk!!
فروم اینجا خیلی صمیمی و باحاله و دومین فرومی هستش که فعالیت میکنم توش (البته هیچ فعالیتی نمیکنم اینجا بیشتر مطالبشو میخونم چون هنوز هیچی بلد نیستم)

پایان انشا و بق بقو؛)

Just Bagh Baghoo!

goyban
2012/07/19, 07:59
آها راستی من این قسمتو نفهمیدم:
چرا تجربه خود را بنویسید؟

galvatorix
2012/07/19, 09:07
منم موقع کوووووووونکوووووور بود،به جای این درس بخونبم داشتیم ماهنامه سخت افزار رو میخوندیم،آخرشم رفتیم دانشگاه سخت افزار خوندیم............!!!! :d

Arsn
2012/07/19, 10:29
عجب ظلمی میکنه این نشریه و فروم سخت افزار به بچه های کنکوری ! همه شاکی هستند !

Castiel
2012/07/19, 10:30
فکر کنم کلاس های فروم و سایت خوب نتیجه داده، تا الان 18 تا رتبه زیر 10 داشتیم!

Navid.y
2012/07/19, 14:53
آقای حسام شالیکارن، نمیخواین بگین از کجا شروع کردین؟

farjam1990
2012/07/19, 15:05
آقا حسام از زمین خاکی شروع کردن :دی
با لباس ورزشی هم عکس دارند:دی

Castiel
2012/07/19, 15:07
آقای حسام شالیکارن، نمیخواین بگین از کجا شروع کردین؟

من یک روز سرد و برفی کنار یک درخت، آتیش کوچیکی روشن کرده بودم و به شدت می لرزیدم. در همین حال سایه ای از دور دیدم که به من نزدیک می شد. وقتی نزدیک تر آمد، پست چی بود که یک جلد نشریه سخت افزار به من اهدا کرد. وقتی نشریه را خواندم ...

نه اینطور نبود. من ابتدا با نشریه آشنا شدم و بلافاصله هم عضو سایت شدم. تقریبا روزانه دو سه ساعت روی سایت آنلاین بودم تا اینکه از اردیبهشت ماه برای آقای پناهی اخبار ترجمه شده ارسال می کردم و روی سایت منتشر می شد. به مرور زمان کار به جای باریک کشیده شد. ابتدا روی انتخاب مدیران فروم کارم را شروع و از روز 14 شهریور هم به عنوان ویرایشگر روی سایت، رابطه بیشتری با مجموعه سخت افزار پیدا کردم. سی مهر هم فروم سخت افزار راه اندازی شد. فکر می کنم از دی ماه به عضویت تحریریه نشریه در آمدم و سه شغله شدم!

Navid.y
2012/07/19, 15:10
من یک روز سرد و برفی کنار یک درخت، آتیش کوچیکی روشن کرده بودم و به شدت می لرزیدم. در همین حال سایه ای از دور دیدم که به من نزدیک می شد. وقتی نزدیک تر آمد، پست چی بود که یک جلد نشریه سخت افزار به من اهدا کرد. وقتی نشریه را خواندم ...

نه اینطور نبود. من ابتدا با نشریه آشنا شدم و بلافاصله هم عضو سایت شدم. تقریبا روزانه دو سه ساعت روی سایت آنلاین بودم تا اینکه از اردیبهشت ماه برای آقای پناهی اخبار ترجمه شده ارسال می کردم و روی سایت منتشر می شد. به مرور زمان کار به جای باریک کشیده شد. ابتدا روی انتخاب مدیران فروم کارم را شروع و از روز 14 شهریور هم به عنوان ویرایشگر روی سایت، رابطه بیشتری با مجموعه سخت افزار پیدا کردم. سی مهر هم فروم سخت افزار راه اندازی شد. فکر می کنم از دی ماه به عضویت تحریریه نشریه در آمدم و سه شغله شدم!
این درسته! آفرین! خسته نباشی! تو این وضع اقتصادی 3 شغله بودن کاملاً عادیه.

VSH-Katana
2012/07/19, 19:24

پس شدی شاه شغلان حسام شالیکاریان

Sam
2012/07/20, 08:16
من تابستون چند سال پیش که از بیکاری داشتم می مردم، همینجوری رفتم و یه مجله سخت افزار با یه جلد خیلی باحال دیدم و خریدم. از اون به بعد هم با اینکه مجله تو مشهد خیلی با تاخیر منتشر میشه ، اما هروقت بشه مجله رومی خرم یا میام تو همین سایت.
:)>-

galvatorix
2012/07/23, 09:38
عجب ظلمی میکنه این نشریه و فروم سخت افزار به بچه های کنکوری ! همه شاکی هستند !

هی زندگی ،کنکور من سال 85 بود فک کنم،تمام زندگیم شد سخت افزار ........ انقد ذوق کرده بودم سخت افزار میخوندم فک میکردم واس خودم میشم مهندس ............. یه عشق داشتبم اونم سخت افزار ،ولی کلا خیلی رو رشته و سخت افزار تعصب دارم

kamyar
2012/07/23, 10:28
سلام من در نمایشگاه رسانه های دیجیتال پارسال با سخت افزار اشنا شدم به این صورت که در حال جست و جوی تبلت خوب بودم یک نفر هم دید من اطلاعات دارم با من همراه شد و ایشون پس از یافتن تبلت مورد نظرشون رفتند پیش اقای پناهی من هم رفتم و یک مجله سخت افزار خریدم بعد جناب پناهی در مورد تبلت به من توضیح دادند و من هم چند سوال سخت افزاری از ایشون پرسیدم و با حوصله تمام به من توضیح دادند از اون موقع به بعد.........

amirad
2012/10/02, 03:19
سلام
من از خیلی قدیم که دانشجو بودم علیرغم اینکه رشتم مدیریت بود به سخت افزار علاقه مند شدم و به خاطر علاقم شروع کرد به اسمبل کردن . یادمه اولین سیستمی که بستم مال یکی از اقوام بود یادش بخیر یه DX4 100 بود و cpu cyrix بود.
اول کتابهای سخت افزاری و داس رو خریدم وبعد کم کم مجلات کامپیوتری رو مشترک شدم اون موقع مثل الان انقدر تنوع نبود.
اول رایانه و بعد در کنارش بزرگراه رایانه و علم الکترونیک و کامپیوتر رو مشترک شدم.
تا اینکه هفته نامه عصر ارتباط اومد و به نظر خوب بود و هر هفته می خریدم و بعد از اون عصر شبکه که خیلی از فرمتش خوشم اومد و یه دو سالی می خریدمش.
یک روز که تو یه دکه روزنامه فروشی تصادفا دنبال عصر شبکه بودم ، مجله سخت افزار رو دیدم ، ورقش که زدم ازش خوشم اومد، به نظرم اومد مثل عصر شبکه است (حد اقل که ظاهرش و نحوه صفحه بندیش اینطور نشون می داد) یادم نیست کدوم شماره بود ولی وقتی اولین مقالش رو که در مورد مادر بورد بود (الان پیداش کردم!! شماره 24 آذر 89 ) اسم مقاله هم شریان حیاتی هست. یادمه بخاطر توضیحات خوب مقاله و یافتن پاسخ خیلی از سوالاتی که من در طی سالها ذهنم رو مشغول کرده بود انقدر هیجان زده شدم شاید 10 بار این مقاله رو خوندم!!
خلاصه دیگه عاشقش شدم (شاهدش هم این که هنوز هم ازون شماره نگهش داشتم ) و ازون به بعد سایر مجلات برام مسخره و کمرنگ شد حس کردم یه عده بچه های باسواد و دلسوز پشت این مجله اند و به خاطر تبلیغ برند الکی به به و چه چه نمی کنند.
چون من خوشبختانه زبان انگلیسیم بدک نیست واقعا نیازی به خرید مجله کامپیوتری ندارم و هر روز به خاطر علاقم ، از اینترنت به چند تا سایت سر می زنم و کاملا آپ دیت میشم ولی برام خیلی مهمه که در کنارش یه مجله داخلی و متخصص و دلسوز هم بخونم و دیدگاه بقیه را هم بدونم.
از همین جا به همتون خسته نباشید میگم و واقعا مجلتون و سایتتون رو دوست دارم.
مرسی

expellite
2012/10/02, 13:01
من یه دوستی دارم که خیلی توی کار مجله است! از مجله نوآور بگیر تا همین سخت افزار! اون موقع ها برای خرید سیستم یکی از شماره های سخت افزار رو برام آورد که دیگه پیش رو نگرفتم. اما مرداد ماه بود که شماره 41 رو که برای تیرماه بود ازش گرفتم و دیدم خیلی مجله جالبی هست! اونقدر خوشم اومد که شماره 43 برای شهریور رو خودم رفتم گرفتم و از این به بعد هم همه شماره هاشو خواهم خرید! نکته منفیش تبلیغات بیش از اندازه در صفحات آغازین مجله هست.

THE DARK KNIGHT
2012/10/02, 19:49
من که اول مجله رو دیدم رو دکه چون علاقه ی زیادی به سخت افزار داشتم مجله رو خریدم و....و بعد از دو سال اودم تو فروم...

NAVID OC
2012/10/03, 22:42
با سلام
بچه بودم و بازي آندر گراند ٢ اومده بود و من مي مردم براي اين جور بازي ها! رفتيم خونه يكي از فاميلا اونجا اين بازي رو ديدم و از شون خواستم به من قرض بدن!
اونا گفتن نمي شه چون كامپيوترت نمي كشه! ولي من معني اين كلمه را نمي فهمدم :دي!!!
سيستم ما اونموقع پنتيوم ٣ با ٣٢ مگ رم و ١٦ مگ گرافيك بود!!!!!!
بعد از مدتي پدرم يك سيستم بالا تر گرفت يادم نيست cpu چي بود و لي گرافيكش ٢٥٦ مگ 5500fx بود! رمشم ٥١٢.
بعد با كلي زوق و شوق بازي رو روش نصب كردم! و شروع كردم به بازي كردن عجب دنيايي بود كو دكي! بعد با مفهوم گرافيك آشنا شدم و فقط مي دونستم حجم چيه! يعني مي دونستم گرا فيك سيستم خودمون ٢٥٦ مگ است ولي نمي دونستم gpu چيه!
تو تنظيمات گرافيك بازي كه مي رفتم رزولوشن و بقيه چيزاش خيلي پايين بود! سيستم همون فاميلمون گرافيكش ٦٤ بود ولي بازي رو تا وستاش مي كشيد!
خيلي كنجكاو شدم بدونم چرا اين جوري شد!!! وقتي ازشون پرسيدم يك تبسم خيلي موزيانه زند و گفتند جنس گرافيكت بده!
بعد با مفهوم gpu آشنا شدم كه برام خيلي جالب بود و از اون روز به بعد خيلي به سخت افزار علاقه مند شدم!!!!
راستي يادم رفت بگم پدرم درست مثل من خيلي سخت افزاري بود و خيلي از كامپيوتر و سيستم سر در مي اوورد و رو دست همه زده بود!
فقط نمي دونم چرا آدم وقتي پير مي شه ديگه علاقشو نسبت به تكنولوژي از دست مي ده! اميد وارم من اين طور نباشم!

VSH-Katana
2012/10/04, 01:02
با سلام
بچه بودم و بازي آندر گراند ٢ اومده بود و من مي مردم براي اين جور بازي ها! رفتيم خونه يكي از فاميلا اونجا اين بازي رو ديدم و از شون خواستم به من قرض بدن!
اونا گفتن نمي شه چون كامپيوترت نمي كشه! ولي من معني اين كلمه را نمي فهمدم :دي!!!
سيستم ما اونموقع پنتيوم ٣ با ٣٢ مگ رم و ١٦ مگ گرافيك بود!!!!!!
بعد از مدتي پدرم يك سيستم بالا تر گرفت يادم نيست cpu چي بود و لي گرافيكش ٢٥٦ مگ 5500fx بود! رمشم ٥١٢.
بعد با كلي زوق و شوق بازي رو روش نصب كردم! و شروع كردم به بازي كردن عجب دنيايي بود كو دكي! بعد با مفهوم گرافيك آشنا شدم و فقط مي دونستم حجم چيه! يعني مي دونستم گرا فيك سيستم خودمون ٢٥٦ مگ است ولي نمي دونستم gpu چيه!
تو تنظيمات گرافيك بازي كه مي رفتم رزولوشن و بقيه چيزاش خيلي پايين بود! سيستم همون فاميلمون گرافيكش ٦٤ بود ولي بازي رو تا وستاش مي كشيد!
خيلي كنجكاو شدم بدونم چرا اين جوري شد!!! وقتي ازشون پرسيدم يك تبسم خيلي موزيانه زند و گفتند جنس گرافيكت بده!
بعد با مفهوم gpu آشنا شدم كه برام خيلي جالب بود و از اون روز به بعد خيلي به سخت افزار علاقه مند شدم!!!!
راستي يادم رفت بگم پدرم درست مثل من خيلي سخت افزاري بود و خيلي از كامپيوتر و سيستم سر در مي اوورد و رو دست همه زده بود!
فقط نمي دونم چرا آدم وقتي پير مي شه ديگه علاقشو نسبت به تكنولوژي از دست مي ده! اميد وارم من اين طور نباشم!
علاوه بر خود مفهوم سخت افزار منظور سایت و مجله سخت افزار هم بود!

Manhatan
2012/10/04, 10:32
تابستان 86 بود.خورشید تو آسمون داشت خود نمایی میکرد.داشتیم تو محوطه نمایندگی ایران خودرو ورق بازی میکردیم که کارشناس فنی دوان دوان اومد و خبر از خرابیه یه پژو پرشیا در محدوده شهر داد.رفتیم واسه امداد بعد از 2 روز همون ماشین اومد نمایندگی برای سرویس.2تا کیس عقب ماشین گذاشته بود.سر صحبت رو باز کردم و فهمیدم که ایشون کارشون خدمات کامپیوتریه.بعد از 6 سال فن کنسول بودن اومدم رو به پی سی آوردم.اولین سیستم فقط 2 ماه برام کارکرد که اونم گارانتی پولش رو داد وبا داشتن کمی تجربه و فهمیدن اینکه سیستم اول معمولا میره تو پاچه. هر روز تو قسمت اداری نمایندگی میرفتم واسه گشتن تو گوگل برای درک بهتر سخت افزار و قطعات بروز....الان 7 سال گذشته اینم 6 ومین سیستمم هست.2 سال هم هست که تو اورکلاک کردن سیستم فضولی کردم که پارسال میخواستم رکورد q9400بشکنم که دستم خالی بود و یه ترس کوچیکی نذاشت.
نتیجه: سعی کنید همیشه بروز باشید.سوال کرد عیب نیست سوال نکردن عیبه
در ضمن فرجام جان کولر کار کرده گیرت اومد واسه 1155 یه پ.خ بزن میخوام آخر عمری یه 2500k بسوزونم:-*

YGH
2012/10/04, 21:56
من از دوران سربازی و حدود سال 86 به بعد، عصر شبکه می خوندم. تا اینکه فکر کنم ماه مهر سال 89 پیش بود که واسه خرید عصر شبکه به دکه رفتم و از صاحب دکه پرسیدم عصر شبکه داری؟ گفت نه. خیلی خیلی اتفاقی مجله سخت افزار رو دیدم و وقتی که بازش کردم اسم آقای پناهی رو دیدم. خیلی واسم جالب بود. برگ به برگ که ورق می زدم دیدم که همه بروبچه هایی که توی عصر شبکه بودند حالا اینجان. و اون شماره رو خریدم و بعدش هم اشتراک مجله رو گرفتم. اون شماره دقیقا شماره اول مجله بود که هنوز هم دارمش. تصویر روی جلد هم در مورد معرفی گوشی Samsung Galaxy S بود.

MOHAMMAD MOBASHERI
2012/10/25, 11:32
من اول با فروم آشنا شدم
هنوز هم فقط با فروم آشنا هستم!!!!!

داشتم تو سایت های مختلف دنبال لپتاپ میگشتم. در حالی که کاملا از اطلاعات سایت ها ناامید شده بودم با فروم سخت افزار مواجه شدم. دست سعید خان درد نکنه با با اون بخش خوبش و اطلاعات عالی و صبر و حوصله زیادش. خلاصه ما که بودجمون پرید و ناکام موندیم (تو خرید لپتاپ) ولی به این فروم معتاد شدیم.

ARMIN
2012/10/25, 12:17
من اول تو يه فروم ديگه با آقا حسام آشنا شدم. ديدم چه پسر باحاليه. از طريق ايشون با اين فروم آشنا شدم. ديدم اينجا هم عجب جاى باحاليه.

كلا" يكى از خصوصيات جالب توجه فروم داشتن متخصص براى هر بخشى از سخت افزار هستش كه من در فروم ديگرى نمونش رو سراغ ندارم. فضاى فروم صميمى و نظر سنجى ها جالبه. خلاصه خوشحالم اينجا هستم. دم همه گرم.

iranmanoto
2012/10/25, 12:38
من اول با فرم اشنا شدم
درباره قطعات داشتم تحقیق میکردم که به یه سایت توپ برخورد کردم!!!!
بعد عضوشدم
بعد با زدن یه تایپیک کلی دردسر درست کردم(دوستان دیگه کاسه صبرشون لبریز شده بود)
بعد یه مدت نبودم تا اورکلاک و بعد ....

hamidparsafar
2012/10/25, 13:46
سلام همه دوستان ، من بخوام از اول بگم ابتدا از مجلات علم الکترونیک و کامپیوتر معتاد شدم ، بعد سایت pcworld رو دنبال میکردم ولی چون حس ترجمه نداشتم یکم دور موندم از کامپیوتر ، یادمه دنبال یه ویدیو از اسمبل سیستم بودم که تو این سایت پیدا کردم، اون موقع فروم نداشت. وقتی ویدیو newegg رو دیدم از اول سایت تا آخرشو خوندم و کلی update شدم. واقعا سایت بسیار جامع و کامل هست ، در ضمن تو کنکور منم تأثیر داشت و رتبه 3 کنکور ارشد شدم (در رشته خودم) ! و این ترم هم تموم میکنم.
من صمیمانه از تمام دوستان و اقدام بسیار مناسبشون در زمینه کامپیوتر تشکر و تقدیر میکنم . گرچه قبلا من یه کارت زرد در انجمن گرفتم ولی مقصرش خودم بودم و به هیچ وجه حاضر نیستم این سایت و انجمن بسیار عالی رو از دست بدم.
یه سؤال دارم، مطالبی که در مجله چاپ میشه فراتر از مطالب سایت هست؟اگر بله که برم مجله رو بخرم.
با آرزوی توفیق روز افزون برای تمام مسئولان زحمت کش این سایت و انجمن و نشریه
با تشکر

sami_1985
2012/10/27, 15:58
من اون موقع ميخواستم سيستم جمع کنم و داشتم درباره Asus Gtx560Ti DCII تحقيق ميکردم.که يه مطلبه کامل و مفيد تو سايت بودش که واقعاً به درد ميخورد.
فک کنم 1 سال و 7 يا 8 ماه پيش بود.:-/
البته بماند که خريد نکردم واسه اين که برم آموزشی خدمت و برگردم،به اين اميد که ارزونتر بشه! اما آخرای اموزشی بود که فهميدم از 1226 تومان رسيده به 2000 تومان!و آنجا بود که يک سکته ناقص زدم و کل سيستم منتفی شد!

Dark Bloo
2012/10/30, 08:13
من دقیقا از همون شماره اول باهاش آشنا شدم و تو کیوسک روزنامه دیدمش
تا الان هم خوانندشم و باقی هم میمونم

sh_2500K
2012/11/06, 18:44
سلام دوستان من هم داشتم واسه شرکت سیستم میبستم که از نت دنبال قیمت بودم که اول سایتو باز کردم بعد دیدم انجمن هم داره سریع عضو شدم. این هم داستان من.
از همه دوستانی که کمکم کردن و همچنین تحملم کردن ممنونم.

mortalviper
2012/11/25, 15:34
اول سلام........
من سال 84 دانشجوی سخت افزار بودم........
از سال 85 مجله عصر شبکه و وب شبکه رو میخوندم..........
اون موقع دوستانی که مجله رو میخوندن حتما حواسشون هست مجله عصر شبکه برزگ بود....دوبرابر الانش بود........
بعدش که بردران پناهی از مجله رفتن مجلش افت کرد.........
بی برنامگی موج میزد.........الانم که مشترک عصر شبکه هستم هم همین جوره......(البته مشترک شبکه هم هستم)......آن کجا و این کجا......
قبل اشتراکم یه روز رفتم مجله عصر شبکه بخرم چشم به مجله سخت افزار افتاد........شماره های اولیش بود.(فکر کنم شماره 4 یا 5 بود.).......
بعد که خوندمش یار مهدی پناهی افتادم که عصر شبکه مقالات مقایسه ای مینوشت.........
بعدش که اسامی همکاران مجله رو خوندم دیدم بردران پناهی اینجان...........
از او موقع همش مجله رو میگیرم.......الانم که اشتراکم.............
واقعا مجله عالیه هستش........

hossein sedghi
2013/01/21, 20:46
سلام بچه ها.

اگه اشتباه نکنم اگهی مجله ی سخت افزار برای اولین بار تو مجله ی عصر شبکه چاپ شده بود. یادش بخیر نه؟ از اون موقع به بعد عصر شبکه پکید مگه نه؟ (بچه های مجله ی سخت افزار جدا شدن).

iSteve
2013/05/16, 19:52
ابتدا توی دکه ی روزنامه فروشی چشمم افتاد به مجله ی سخت افزار(شماره ی 30) که از جلدش و مطالبش خوشم اومد و خریدمش. کم کم دیدم مطالب خیلی عالی هستن و سطح خوبی دارن اینجوری شد که مشتری همیشگی سخت افزار شدم و وقتی که adsl رو هم راه اندازی کردم یک سالی میشد که فقط از سایت استفاده میکردم و بعدش فهمیدم بابا فروم هم خیلی خوبه! که در حال حاضر مزاحم همه ی دوستان هستم. الانم غیر از سخت افزار و لیون(که از طریق فروم با لیون آشنا شدم) در هیچ فروم دیگه ای فعالیت ندارم. عضو هستم ولی فعالیتی ندارم.
البته هر مجله ی دیگه ای که اسم ببرین رو هر ماه میخرم(ولی متاسفانه دو سه ماهی میشه که از غافله عقبیم).
میتونم بگم50درصد اطلاعاتمو مدیون مجموعه ی سخت افزار هستم.

Shahin007
2013/05/16, 20:08
منم دنبال یه سری اطلاعات و قیمت بودم که با سایت آشنا شدم...
بعد چون فروم خیلی دوس دارم و مخصوصا اینکه خیلی علاقه به سخت افزار و کامپیوتر دارم عضو فروم هم شدم.
یکی از بهترین انجمن هایی هست که توش عوض شدم.خیلی چیزا هم یاد گرفتم تا الان.
تا وقتی اینترنت توی ایران سر پا باشه من اینجارو ترک نمیکنم!:دی

مرسی.

NAVID OC
2013/05/16, 20:45
من خيلي جالب آشنا شدم! خيلي شيك! اگر بگويم باورتون نمي شود!
بعد از اينكه هات اوركلاك از هم پاشيد! من سعي كردم به شهر سخت افزار بپيوندم! تو گوگل به جاي شهر سخت افزار كلمه سخت افزار را تايپ كردم!
بعد اتفاقي روي يكيش زدم و اومدم اينجا و عضو شدم! موضوع خيلي جالب اين بود كه من تا يك هفته وقتي اينجا عضو بودم فكر مي كردم تو شهر سخت افزار عضوم!!!:))
حتي چند تا سوتيم دادم كه بماند!

A Z A D
2013/05/31, 09:36
تبلیغ رو تو نارنجی دیدم. اومدم عضو شم سرور خراب بود کپچا تایید نمیشد. یه هفته ای هم این مشکلو داشت. قیدش رو زدم اما واسه مشاوره ده روز بعدش اومدم دیدم درست شده.

S.T.A.L.K.E.R
2013/06/02, 16:32
من قیمت روز گوگل کردم فروم سخت افزار آورد (2) :D

حسام حالا به وب ایران کاری ندارم . ولی تو وب خارجی هست . مثل techspot / techpowerup / tomshardwar / cpuworld و beyund3d که سازنده های چیپ هستن خودشون و ..... تخصصی ترین مطالب و میشه پیدا کرد .
البته از حق نگذریم تو وب فارسی یه مدتی سایت شهر سخت افزار خیلی مطالب تخصصی بی نظیری تو صفحه اصلیش میذاشت که الان واقعا افت کرده . صفحه اصلی این سایت هم که تقریبا مطالب عمومی رو پوشش میده و فروم هم از مطالب قدرتمند خالیه . الان اکثر فروم یا شده خرید یا شده پرس و پاسخ . فعالیت مفید واقعا کمتره . البته من زحمت هیچ کدوم از دوستان و زیر سوال نمیبرم . ولی خوب کلا تو وب فارسی من هنوز سایت قدرتمندی ندیدم . اما مجله سخت افزار تو زمینه خودش مجله قدرتمندیه . اما مشکلش اینه که تعدا صفحاتش واقعا کمه وتومجله هم تا جایی که من دیدم ، از تحلیل های سخت افزاری خبری نیست .

یعنی صرفا سخت افزار مورد نقد و بررسی قرار میگره . اما تحلیل نمیشه . مهمترین بخش هر بررسی سخت افزاری ، تحیلل روون نویسنده مطلب در باره نوشته هست که اگر با دقت و ریز بینی بالایی باشه ، ارزشش خیلی خیلی بالاتر از خود بررسی میتونه باشه . در اخر هم ان نکته رو اضافه کنم که من هنوز موفق به خرید این مجله نشدم . اما خوشبختانه کتابخونه دانشگاهمون مرنبا این مجله و مجلات دیگه رو میاره و میشه تو کتابخونه از این مجلات استفاده کرد یا غرض گرفت و ... .

از فرصت هم استفاده کنم و همین جا هم درمورد صفحه اصلی یه انتقاد کوچیک کنم که چرا هیچ کدوم از خبرها منبع ندارن !؟ ( اصلا منظورم این نیست که خبر ها اشتباه ترجمه میشن یا ... ، اما وقتی منبع برای خبر قرار میگره ، اعتبار سایت و خبر خیلی بیشتر میشه و از طرفی لینک دهی سایت هم بالا میره که خودش به نفع سایته )

موفق باشید :)

hesam_mm
2013/06/02, 22:13
والا ما هم نفهمیدیم چطور شد با این فروم و سایت آشنا شدیم !
فکر کنم اول با تاپیک قیمت قطعات آشنا شدم ، بعد که به فروم سر زدم ، سوال میپرسیدم واسه کمک که دوستان خیلی خیلی کمکم کردن و اطلاعات من بالا بردن !
از همین جا به همه خسته نباشید میگم .
چون در بدو ورود عزیزان راهنماییم کردن و من از این حرکتشون خوشم اومد ، و من هم تلاش میکنم تمامی اطلاعاتم رو در اختیار کاربرانی که نیاز دارند ، بزارم .

ممنون از سایت خوب سخت افزار و مدیریتش .

Nemouneh
2013/06/02, 23:01
منم تو سایت آفتابگردان عضوم یه روز تو فروم نوشتم که خیلی به سخت افزار علاقه دارم و دوست دارم که تعمیرات لپ تاپ رو هم یاد بگیرم و دنبال فیلم های آموزشی تعمیرات لپ تاپ میگردم که یکی از دوستان تو فروم سایت سخت افزار رو بهم معرفی کرد و بخاطر لطفش ازش ممنونم :)

navidbeta
2013/06/14, 20:32
سلام
من اول مجله رو خریدم(شماره 43)
یادم نمیاد برای اولین بار کی اومدم تو سایت اما اون زمان سایت در دست تعمیر بود
منم دیگه یادم رفت تا چند ماه بعدش که دنبال لیست قیمت میگشتم
اون موقه سایت شمارو دیدم بعد یادم افتاد از چند ماه قبل
و اونجا عضو شدم

IMAN4K
2013/07/01, 19:46
پاسخ ساده است
در گوگل سخت افزار را جستجو کنید اولین وبسایت همین وبسایت سخت افزار است که مشاهده می فرمایید.بنده هم همین طوری
خسته نباشید به همه دوستان سخت افزار

namix
2013/07/03, 15:44
تو گوگل سرچ کردم چنتا سایت بود که دیدم ولی چیزی که باعث شد این سایت انتخاب کنم بخش گیم بود سایت دیگه بانام مجله گیم دیگر عنوان بود انقدر تخصصی به بازیهای موجود نپرداخته بودن ولی کار شما واقعا عالی بود چون یادم رفته بود برای سخت افزار این سایت انتخاب کردم بعدشم بیشتر با سایت اشنا شدم

old gamer
2013/08/05, 15:07
اول لیست قیمت قطعات رو تو گوگل پیدا کردم

Mr.Kourosh
2013/08/08, 16:41
اسفند ماه سال 90 بود که در نت ول میگشتم !اون موقع ها نمی دونستم سخت افزار اصلا به چی میگن ؟! همینطوری کلمه سخت افزار رو تایپ کردم و با وبسایت سخت افزار مگ آشنا شدم ! خخخخخخخخخخ

پ . ن بی ربط! :
اگر کسی برات قمپوز در کرد براش لوغوز بخون تا تو آمپاس نری و برات انغولت نیاد،

بگو خب:P

moli_ahmad
2013/08/08, 20:57
اولین بار وقتی بود که میخواستم سیستمم رو بعد از 5 سال ارتقا بدم اول هم یک شماره مجله رو خریدم . همینجا هم تشکر میکنم از همه دوستان دست اندرکار این سایت واقعا چیزای زیادی یاد گرفتم چون کلا هیچی نمیدونستم

ARMIN
2013/08/08, 23:18
پس از فارق التحصیلی از دانشگاه، اولین بار در یک صبح سرد زمستونی تو روزنامه دنبال کار می گشتم، دیدم یه جا نوشته به یک مدیر سخت افزار نیازمندیم! منم به پشتوانه اندک دانشی که از سخت افزار داشتم تماس گرفتم و آدرش گرفتم و برای مصاحبه ی حضوری مراجعه کردم.

یک آسمانخراش 110 طبقه بود تو Silicon Valley، پرسون پرسون با اتوبوس خودم رو به آدرس رسوندم. اتوبوس خیلی شلوغ بود و بعد از پیاده شدن، ابتدا یه کم سرو وضعم رو مرتب کردم، خودمو تو آینه بقل یه ماشین که کنار خیابون پارک کرده بود، نگاه کردم، یکی از موهام سیخ شده بود، با اینکه هوا خیلی سرد بود، دستکشم رو درآوردم و کف دستم رو لیس زدم و موی سیخ شده رو صاف کردم. نفس عمیق کشیدم و رفتم جلو، به نگهبانی گفتم میخوام برم دفتر جناب شالیکاریان. نگهبانی منو به سمت آسانسور هدایت کرد و گفت برو به طبقه 92، دفتر آقای شالیکاریان.

تو آینه ی داخل آسانسور باز خودم رو برانداز کردم که مرتب به نظر بیام. تا اینکه رسیدم به طبقه 92. دفترش خیلی شلوغ بود، در سمت چپ دفتر، خانم منشی که لباس قرمزی پوشیده بود پشت یک میز لوزی شکل شیشه ای به تلفن ها جواب میداد. کمی آنطرف تر کارمندان همه در رفت و آمد بودند. رفتم پیشش و وقت خواستم، گفتم برای مصاحبه در مورد آگهی استخدام تو روزنامه اومدم. خانم منشی گفت احتمالا" باید 1 ساعتی تو سالن انتظار منتظر بمونی چون ایشون فعلا" در جلسه هستند. ظاهرا" آقا حسام با استیو بالمر در مورد ویندوز جدید مایکروسافت جلسه داشتن، گاهی صدای داد و بیداد از تو اتاق میومد، حسام میگفت این چه آشغالیه میخوای تحویل ملت بدی، ابله سهام شرکت تو وال استریت در جا سقوط میکنه، استیو هم میگفت تو نشستی تو دفترت خبر نداری بازار به سمت سیستم عامل های تاچ میره....

پیش خودم گفتم نگا حالا شانس مارو ببین الان طرف رو مود نیست منم اومدم جوان جویای کار. حواسم همش به ساعت بود، نیم ساعت که گذشت، یه دفعه در اتاق حسام باز شد، حسام هم استیو بالمر رو با لگد پرتش کرد بیرون - بعد از چند ثانیه از اومدن استیو، قندون به همراه اولین DVD ویندوز 8 هم به سمتش پرت شد بیرون. استیو بلند شد لباس هاشو تکوند و با عصبانیت دفتر رو ترک کرد.

کمی گذشت تا پس از دیدن این صحنه همه در دفتر دوباره به سر کارهاشون برگردند. بعد از چند دقیقه صدای حسام تو آیفون به گوش رسید که به منشی گفت مراجعه کننده ی بعدی رو بفرست داخل.

خانم منشی هم بلا فاصله با انگشت اشاره به من گفت برم داخل اتاق. منم بدجور هول کرده بودم. خشونت صحنه منو گرفته بود. با دست و پای لرزون در زدم و رفتم تو اتاق. دفتر حسام یک اتاق سفید رنگ و بزرگ بود که سمت چپش یک دست کمد دیواری شیک به رنگ قهوه ای سوخته و حکاکی های طلایی قرار داشت. در طول کمد زونکن ها و اسناد ومدارک همه مرتب سرجاشون قرار داشتند. در سمت راست اتاق پنجره های بزرگ و قدی، که شهر رو زیر پاهای آدم نشون میداد، اتاق رو کاملا" روشن کرده بود. در وسط یه میز مشکی براق و مستطیل شکل بزرگ خودنمایی میکرد. در دو طرف میز صندلی های سیاه از جنس چرم با نظم خاصی مرتب شده بودند. در انتهای میز، یک صندلی که کمی ارتفاعش از بقیه صندلی ها بلند تر بود، رو به پشت قرار داشت. بعد از چند ثانیه صندلی چرخید برگشت رو به سمت من، حسام با کت و شلوار مشکی و صدایی گرفته گفت بفرمایید نزدیکتر.

آرام آرام به سمت حسام حرکت کردم، در سکوت مطلق اتاق فقط صدای قیژ قیژ کفشهام شنیده می شد. یکی دو صندلی مانده به آخر، به فاصله ی اندکی متوقف شدم، و حسام گفت بشین. کمی بعد در اتاق باز شد و خانمی با 2 فنجان قهوه ی داغ و شیرینی شکلاتی وارد دفتر شد. عطر قهوه فرانسه اتاق رو پرکرد و فضا کمی صمیمی تر شد.

قبل از اینکه حرفی بزنم، حسام سرش رو تکون داد و گفت تاحالا نسخه ی بتای ویندوز 8 رو تست کردی؟ ازش خوشت اومده؟

منم با به یاد آوردن چهره ی استیو میدونستم حتی اگر 1% هم از ویندوز 8 خوشم هم میومد باید در جواب همه چیز رو انکار کنم. با لحن جدی برگشتم گفتم، راستش قربان یک بار سعی کردم ویندوز 8 نسخه ی Preview بریزم ولی اینقدر باگ داشت که اصلا" پشیمون شدم. دستم رو داغ کردم، عمرا" دیگه سمتش نمیرم.

حسام که تا پیش از این با دیده ی شک بهم نگاه میکرد کمی اخم هاش رو باز کرد، گفت قهوه ات سرد نشه! منم از خدا خواسته فنجان داغ قهوه رو دستم گرفتم و تکه ای از کیک شکلاتی گذاشتم در پیشدستی که پس از سوال بعدی بخورم.

حسام گفت خوب، از سخت افزار چی میدونی؟ گفتم میدونم که معتبر ترین مجله سخت افزاری کشوره و علاقه مندان بسیاری داره. کمی راجب بازار سخت افزار و اینها صحبت کردیم تا اینکه گفتم اگر تستی چیزی باید بدم من آماده ام. حسام کمی فکر کرد و گفت: بله! تست، حتما"! یک مرتبه از جاش بلند شد و گفت دنبالم بیا.

از سر میز بلند شدیم، یک دری بود در پشت اتاق که حسام با زدن کد رمزی اونو باز کرد و من به همراش واردش شدیم. در به تونلی راه داشت که نهایت به یک سالن بزرگ دایره شکلی می رسید. در وسط یک کیس قدیمی روی یک میز مربع شکل کوچک بود، با یک مانیتور CRT سیاه و سفید قدیمی 14 اینچی.

حسام با لحن جدی گفت، این خرابه، میتونی درستش کنی؟

من کمی شوکه شدم. سیستم رو از دور برانداز کردم، به نظر خیلی قدیمی میومد. با قدم های حساب شده رفتم جلو، با اعتماد به نفس کامل در کیس رو برداشتم، سیستم پنتیوم 2، اینقدر قدیمی و زهوار در رفته بود که میشد مستقیم به موزه تاریخ باستان اینتل برد. از تار عنکبوت های دور فن پردازنده متوجه شدم سالهاست اینجا افتاده و پاورش رنگ الکتریسیته رو به خودش ندیده.

آب دهنم رو قورت دادم، کمی فکر کردم، چیزی به ذهنم نمیرسید. پرسیدم، ببخشید میتونم اول اون تکه ی کیک شکلاتی که روی میز گذاشته بودم رو بخورم؟ حسام گفت: اوه بله حتما"! میرم برات میارم. اگر چیزی دیگه ای هم لازمه بگو بیارم.

گفتم نه مرسی، همون کیک شکلاتی کافیه. حسام برگشت و رفت و صدای قدم هاش که دور میشد در سالن طنین انداخت. من موندم و این کیس! ای بابا، چه غلطی کردم، من کی ام؟ این چیه؟ اینجا کجاست؟ این سیستم مال کیه؟ در حالیکه دستهام می لرزید کمی کابل ها رو بی هدف اینور و اونور زدم، هیچ چیزش درست نبود، درست بود هم من سر در نمی آوردم. پنتیوم 2 به سنّم قد نمیداد. کمی فکر کردم، داستانی پشت این قضیه است، هدف این تست نه درست کردن این سیستم باستانی بلکه عکس العمل من نسبت به این موقعیته. تصمیم رو گرفتم، 2 حالت داشت، یا قبول می شدم یا با تیپا منو مینداختن بیرون.

کمی بعد حسام برگشت، و پیشدستی رو به من داد، در حالی که جوانب تصمیم رو بررسی میکردم کیک شکلاتی رو با آرامش در دهانم گذاشتم و سعی کردم از ذره ذره کاکائو داخل کیک شکلاتی لذت ببرم چون ممکن بود آخرین کیک شکلاتی باشه که با هم میخوریم.

بعد یه نفس عمیق کشیدم، و با لگد سیستم و کیس رو پرت کردم روی زمین، طوری که مادربردش شکست. سپس رو به سمت حسام کردم و گفتم،آقا خیلی وقت پیش باید این کار رو می کردین، وقتی قطعه ای عمرش گذشته، فقط باید همین کار رو کرد و از شرش خلاص شد. حالا میخوای بجاش برات یه سیستم آیوی بریج ببندم؟

حسام با ذوق خاصی گفت:

That’s it!

همینه! برو کارت رو شروع کن.

.............

و خلاصه اینطوری شد که با مجموعه ی سخت افزار آشنا شدم.

Castiel
2013/08/08, 23:45
آرمین جان رمان گارسیا مارکز خونده بودی؟!!
همه چیز درست و دقیق بود، واقعا چه روز خوبی بود، استیو بالمر به حرف من گوش نکرد، الان هم ویندوز 8 و هم تبلت سرفیس مایکروسافت شکست خوردند. به استیو گفتم ویندوز بدون استارت یعنی آیپد بدون لوگوی اپل!!!

ARMIN
2013/08/08, 23:55
بله رییس جان (*) اگر اون موفع درایت شما رو درک کرده بود، الان اوضاعش به از این بود! o:-)

Amin224
2013/08/09, 03:26
عجب متنی نوشتین ارمین عزیز ... و چه عجب داستانی .. و چه عجیب تر رئیسی ! این متن ادمو یک راست میبره به سمت داستان و فیلم های هالیوودی !
کاش من هم ...
امیدوارم در همه مراحل زندگی موفق باشی .

سایت سخت افزار به واسطه چند سوال در گوگل پیدا کردم ، بعد از کمی زیر رو کردن مطالب متوجه غنی بودن سایت شدم و این شد که تصمیم گرفتم ثبت نام کنم .

VSH-Katana
2013/08/09, 04:54
یاد داستان اکشن خودم افتادم

Overclocker
2013/08/12, 19:24
آرمین جان باید نویسنده می شدی . قلم خیلی خوبی داری . خوش به حالت . برای ما کلاس نویسندگی میزاری ؟

kenzo
2013/10/29, 06:47
من عاشق مجله سخت افزار بودم یادش بخیر 7 سال پیش تو لاله زار کارگری می کردم واسه خرج دانشگاهم ماهی 160 تومن حقوقم بود واسم خرید مجله سخت افزار خیلی زور داشت همیشه حسرت می خوردم بعدش تو سایت سخت افزار می چرخیدم اما عضو نشده بودم

Black_Hawk
2013/10/29, 12:07
من قبلاً مشتري دائم عصر شبكه بودم يعني اصلاً رواني اين نشريه بودم هنوزم كلي از شماره هاي قبليش رو توي بايگانيم دارم. اصلاً عشق مي كردم با مقاله هاش و يه شماره كه دير منتشر مي شد (كه البته معمولاً هميشه ديركرد و داشت) آروم و قرار نداشتم. بعدش يهويي زد و رويكرد نشريه عوض شد. از اون همه مطلب جالب و هيجان انگيز سخت افزار يهو زدن تو كار آموزش و شد يك نشريه آموزشي صرف. مدير مسئولشم تو اولين شماره با رويكرد جديد اومد يه سرمقاله زدو آب پاكي رو ريخت رو دست هممون كه يعني قشر قبلي علاقه مند به نشريه ديگه ول معطلند. منم يكدفعه كلي دپرس شدم و اصلاً پنچر شده و نااميد قيد نشريه رو زدم. اون موقعها كاملاً جاي خالي موضوعات تخصصي سخت افزار تو مطبوعات كشور حس ميشد. رايانه خبر گهگداري يه تيكه هايي سخت افزار ميرفت ولي بيشتر شبكه و معرفي نرم افزارهاي مختلف بود و عصر ارتباط هم كلاً چنگي به دل نمي زد. باقي نشريه ها هم اينقدر كيفيت چاپ پايين داشتن (سياه و سفيد با كاغذاي معمولي يا كاهي) يا اينكه هفتاد درصد محتواشون تبليغات بود كه اصلاً رغبت نميكردي حتي بهشون نگاه بندازي.
بعد از چند وقت دكه روزنامه فروشي كه پيشش مي رفتم برگشت گفت راستي يه نشريه دارم راست كار خودته اصلاً خوراكته و اين شد شروع آشنايي من با نشريه وزين، جذاب و پر محتواي " سخت افزار " كه جا داره يه خدا قوت و سپاس غليظ از ته اعماق وجودمان نثار وجود عزيز و زحمت كششان كنيم.
دم همتون گرم. همتون و عشق است و به قول انگليسا Keep Up The Good Work

Viper95
2013/12/12, 16:49
سوالتون شاید 2 پهلو باشه !

چجوری با کل دنیای سخت افزار آشنا شدید ؟

فکر کنم اوایل سال 82 بود فکر کنم پدرم منو برد یک مرکز کامپیوتری و یک کیس برام جمع کرد که به $ حساب کردم شد 1400 $ !

اون زمان کسی پیدا نمیشد اونقدر پول کیس بده و خیلیا نمیدونستن Pc یعنی چی ؟؟ به همین دلیل خیلی مارو تحویل گرفتن .

بعد اونجا یک مهندس کامپیوتر بود دید دارم با حالت تعجب به چیپ ها نگاه میکنم , آشنای دور هم بود , با اینکه ابتدایی بودم سعی کرد جوری برام توضیح بده مادر بورد و گرافیک و سایر قطعات چی هستن و چکار میکنن . انقدر خوب توضیح داد با اون سن و سال کامل فهمیدم .

بعد چند تا بازی اشانتیون بهم داد گفت برو حالشو ببر که Age of mytology و Operation flashpoint cold war و NFs 2000 و DElta force بودن فکر کنم .

هیچی دیگه ! از روز اول گیمر هم شدیم ! بعد سال 83 برای اولین بار اینترنت رفتم و اولین سایت عمرم هم یاهو بود !

چگونه با سایت Sakht afzar mag آشنا شدم ؟

کلا شاید 3 ماه بشه . فکر کنم اولین بار تبلیغ سایت شما رو به در قسمت لینکدونی سایت P30download دیدم و خیلی خوشم اومد .

دفعه بعد دنبال قیمت یک قطعه کم یاب میگشتم دیدم چه لیست قیمت کاملی دارید !

و بعد که دیدم فروم باحالی دارید اومدم عضو شدم .
:):):)

scott
2013/12/12, 20:02
من با دنیای سخت افزار حدود چهارم دبستان بود که آشنا شدم!زمانی که اولین سیستممو جمع کردم. پسر عمه ی بنده خیلی وارد بود و هر اتفاقی برا سیستمم میفتاد اون میومد خونمونو درستش میکرد! تقریبا مبانی سخت افزارو از اون یاد گرفتم.اولین بار نشریه رو تو خونه اونا دیدم و خوشم اومد.من هم پیگیر شدم و هرماه مجله رو خریدم.تا روزی که دیگه دکه محلمون نیاورد! مجبور بودم کیلومتر ها پیاده بیام برای احتمال50% وجود مجله سخت افزار در دکه ی بعدی! اون وقتا اینترنت نداشتم و هی میدیدم که پسر عمم میره سایت سخت افزار و قیمتارو میبینه!منم علاقه داشتم ولی خب محدودیت هایی هم داشتم. روزی که اینترنت خریدم,اولین سایتی که رفتم یاهو بود که e-mail ساختم و بعد رفتم سایت سخت افزار و عضو شدم! حدود 4ماه بعد از سایت با فروم آشنا شدم و...

MehrshaD
2013/12/12, 20:06
من چون کلاً آدم فعالی هستم و همیشه در حال جستجوی اینترنتم سایت سخت افزار رو توی گوگل پیدا کردم و اینگونه بود که با این مجموعه و دوستان عزیز آشنا شدم :D

vahidsoltanian
2013/12/19, 07:36
از سرچ گوگل و در رابطه با کارت گرافیک و قیمتشون با این سایت آشنا شدم و حالا جوری شده که مثل سایت varzesh 3 تمام اخبار این سایت رو ثانیه به ثانیه دنبال میکنم میشه گفت اعتیاد شدیدی به سایت سخت افزار دارم

Lycas
2013/12/19, 11:01
من قبلا توی انجمن یک سایت نرم افزارای به اسم S*f* 9***8 عضو بودم.
اون زمان یک سیستم ای ام دی داشتم که کلافه ام کرده بود ! با هر بدبختی بود3-4 تومن پول جم کردم و رفتم یک تایپیک تو بخش سخت افزار زدم که سیستم 4 ملیونی میخوام.
یک سری گفتند که مگه میخوای با کامپیوتر چیکار کنی همین AMD خوبه. بعضی ها گفتند بودجه خیلی زیاد مارو سر کار گذاشتی آیا ؟ فهمیدم اینجا فایده نداره.
رفتم یک فروم دیگه " G***f*a " انصافا خوب راهنمایی کردند اما قطعاتی که پیشنهاد دادند که 5 ملیون شد که اون زمان اونطور پولی نداشتم ! اینش که هیچی نتونستم اصلا اون قطعات رو پیدا کنم.
بی خیال مشاوره شدم رفتم سراغ مقاله خوندن ! زدم تو کار Tom's Hardware ، Tech Power Up و ...
خیلی مقاله خوندم اما هنوز جایی نبود که ببینم قطعاتی که میخوام در کضو مجود هستند یا نه !
رفتم تو سایت rayan saba دیدم که موجودی کالا هاشون اصلا جالب نیست. همه چی یا ASUS بود یا Green کلافه شده بودم !!! که یک روز داشتم در مورد کارت 780 تحقیق میکردم ببینم قیمتش چنده و اینجور چیزا که ناگهان (:
یک سایت ایرانی رو شانسی باز کردم که همین سایت سخت افزار خودمون بود. اون موقع سایت تو حال و هوای نماشگاه 2013 Computex بود. نگاه کردم دیدم که سایت خیلی پر محتوا غنی هستش و گذاشتمش تو بوکمارک هام.
یک روز چشمم به دکمه مشاوره و راهنمایی افتاد، کلیک کردم و دیدم یک فروم منظم با یک عالمه اعضای فعال جلوی چشمم ظاهر شد
بدون معطلی ثبت نام کردم. بودجه و کاربردم رو گفتم و از آقا حسام و سایر دوستان 5 صفحه مشاوره گرفتم. بعد از 8-9 روز خواستم سیستمی رو که بهم پیشنهاد شده بود رو بگیرم که دیدم پردازنده های Haswell و و مین های Z87 وارد کشور شدند. منم بیخیال خرید سیستم شدم و بس از کمی افزایش بودجه دوباره تایپیک زدم و دوستان رو زحمت دادم ولی این بار سیستم رو گرفتم ولی به دلیل مشکلات مالی بعد 1 یا 2 ماه مجبور به فروش سیستم با قیمتی نزدیک به قیمت خرید به یکی از آشناین شدم.
اما باز هم تایپیک زم و راهنمایی گرفتم برای خرید سیستم که باز هم همه با صبر و متانت همه دوستان باز هم جوابم رو دادند. و دوباره سیستم رو سیستم رو گرفتم.
این جا واقعا تنها جایی بود که هم به بودجه و کاربرد کاربر و هم به موجودی و به صرفه بودن قطعات پیشنهادی دقت میشد.
I FOUND U IN THE END , AND I'M SO GLAD ABOUT IT

OMiD.1080p
2014/01/14, 19:28
یادش بخـــیر .
من با مجله های سخت افزار شروع کردم . تقریبا از 4 ساله پیش فکر کنم .
اون روزها توی خدمت سربازی که بودم چون توی منطقه و بیرون از شهر بود مجبور بودم فقط برای گرفتن شماره جدید سخت افزار مرخصی ساعتی بگیرم ( اونم با هزار و یک منت و دنگ و فنگ ) و کلی راه میامدم داخل شهر تازه اگر شانسم مجله به دست اون کتاب فروشی رسیده بود که ذوغ مرگ میشدم و گرنه اگر نرسیده بود اون همه راه رو همینجوری بی حوصله و ناامید برگشتم به پادگان .
موقعی هم که به دستم میرسید کمتر از 3 روز تمومش میکردم . یعنی باز 28 روز منتظر بودم تا شماره بعدیش بیاد

کلا یادمه اون زمان بیشتر از 20 تا مجله سخت افزار گرفته بودم . از آخر هم همه رو آوردم با خودم و هنوزم که هنوز دارمشون .
کلی چیز یاد گرفتم .

فقط چیزی که واقعا خوشحالم میکرد این بود که به جز مجله سخت افزار و یک مجله دیگر هیچ مجله ایی دیگری توی اون شهر پیدا نمیشد .
تشکر میکنم از مسئولین توزیع که سعی میکنند به اکثر نقاط کشور مجله رو برسونند .چون طرفداران همه جا هستند . ( اون موقع توی ایرانشهر خدمت میکردم )

VSH-Katana
2014/01/14, 20:48
چه کسی اینو مهم کرده ما خبر نداشتیم؟

mustang GT
2014/02/10, 10:45
منم با چرخ زدن توی گوگل و سایت های اورکلاکی با فروم اشنا شدم بعد با سایت.
دنبال اورکلاک cpu بودم که فروم رو باز کردم و همون روز هم عضو شدم.
چه هیجانی داشتم اون روز که کلی مطلب در مورد اورکلاک خوندم!!!!

FAZEL77
2014/02/24, 23:18
گوگل و سرچ کردن قیمت قطعات کامپیوتر به بهترین سایتی که رسیدم اینجا بود

noblem
2014/06/10, 12:37
نظرسنجی جالبی بودش

mina33
2014/06/23, 17:43
من از طریق معرفی دوستام اشنا شدم

SAMAN
2014/11/24, 17:31
سرچ برای قیمت روز کارت گرافیکی .......

و این طور شد که من هرگز افلاین نشدم !

darvishkhoob
2014/11/24, 17:43
سلام دوستان ما هم به معرفی یکی از دوستانمون که از اینجا برام تعریف کرد اومدم اینجا
اسم دوستمم داش مجتبی (Mojtaba)هست که همتون میشناسین خیلی کارش درست از معرفی کردن اینجا ازش ممنونم

Mostafa98
2014/11/24, 19:48
پارسال تابستون میخواستم پی سی بگیرم، ولی اطلاعات زیادی از قطعات نداشتم .دیگه یادم نیست چطوری اومدم ولی اول سایتو دیدم .اون موقع تازه هسول اومده بود

Roz6710
2014/11/25, 19:57
سرچ درباره نقد و بررسی سخت افزار جدید به خصوص مادربرد و کارت گرافیک بخاطر علاقه بسیار به این دو قطعه ...و بعد با سبک سنگین و مقایسه وبسایت سخت افزار با وبسایت های همسایه به این نتیجه رسیدم:کاربر دائمی سخت افزار:172:

SAMAN
2014/11/28, 21:43
نمیدونم اینجا جاش هست یا نه ؟!

به نظرم روی پخش مجله باید بیشتر کار بشه ....... تو خود تهران جاهای که دارند خیلی محدوده .......

Dan
2014/11/29, 11:48
نمیدونم اینجا جاش هست یا نه ؟!

به نظرم روی پخش مجله باید بیشتر کار بشه ....... تو خود تهران جاهای که دارند خیلی محدوده .......
توی صفحه اصلی فروم یک بخش کامل برای "نشریه سخت افزار" داریم. تاپیک "پیشنهادات و انتقادات" (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%AA) در این بخش برای همین موارد هستش.

sahar66
2014/12/10, 22:08
دنبال مشکل صفحه مانیتورم بودم دیدم یکی مطلب گذاشته عضو شدم مشکلمو بگم اما پیامم رفت حالت تائید منم دیگه فراموش کردم تا مدتی بعد از مدتی باز اومدم محو مطالب سایت شدم بعد از چند روز تازه یاد مشکلم افتادم و مطرحش کردم.

هر چند اینم بگم عجببببببببببببببببب استقبالی هم ازم شد

Mohammad Ali X
2014/12/15, 12:59
زمانی که تو نت بودم چشمم به سایت سخت افزار افتاد و از همون موقع عاشق سایت و فروم شدم،مخصوصاً بچه های گل فروم سخت افزار که نوکر تک تکشون هستم.@};-:icon_ (3)::icon_ (3)::icon_ (3):

Mostafa98
2015/01/03, 19:27
دقیق یادم نیست ولی تابستون پارسال میخواستم سیستم بگیرم ، اطلاعاتم خیلی کم بود.نمیدونم چطوری راه افتادم ولی اولین بار لیست قیمت سایتو دیدم و خیلی خوشم اومد .
الان هفته ای یه بار سایت میرم ولی انجمن روزی چند بار.;D

esi_page
2015/03/19, 15:16
از طریق سرچ با سایت آشنا شدم. @};-

tition
2015/04/01, 14:20
با گوگل با فروم آشنا شدم.;;)

yas1717
2015/04/02, 20:47
من فعلا چیزی از سخت افزار نمیدونم ولی تو زندگیم واقعا به یادگرفتن نرم افزار نیاز دارم اومدم تو این فروم بچرخم تاپیک هارو بخونم تا یاد بیگیرم:x

jansiz hayat
2015/04/02, 23:04
با سلام.

in-fo
2016/09/29, 19:11
سلام
یادش بخیر توی وبسایت ojobeh.com یکی از کاربران نقل قول کرده بود از وب سایت سخت افزار

Only tiger
2016/09/29, 21:54
سلام
من دقیقا یادم نمیاد اول سایت رو دیدم یا انجمن رو فقط میدونم پارسال خرداد بود که میخواستم لپ تاپ بخرم و کلی اینترنت رو زیر رو کردم و اینجا رو هم پیدا کردم و چند تا پیشنهاد هم بهم شد البته عمل نکردم و اون چیزی که خودم میخواستم گرفتم D: و بدی های که راجب لپ تاپ لنوو هست در اینجا که هنوز گریبان گیر من نشده با این که بعضی وقتا لپتاپ 24 ساعت هم باهاش کار میشه :|

sima_f
2017/01/10, 20:28
:)>-مشاوره به منظور ارتقای pc از طریق سرچ در گوگل

M.Ahmadi
2017/01/11, 15:42
یادم نیست دیگه خیلی وقت از اون موقع گذشته

mamaly1991
2018/06/21, 17:32
سلام

والا من اول با فروم آشنا شدم و تو گوگل دنبال رفع CPU Error Fan بودم كه با فروم آشنا شدم

بعدش هم به واسطه سايت با مجله

SAMAN
2019/01/24, 21:47
سرچ گوگل .....

REZA
2019/09/17, 01:49
سرچ گوگل .......

!MAHDI!
2019/09/17, 21:36
تو یه فروم مدیر بودم سال 90
بیشتر مطالب تکنولوژی رو میذاشتم داخل فروم
اون زمان سایت نارنجی هنوز باز بود
بعد که بسته شد به دلایل نا مشخص
دنبال یه وب سایت با مطالب روز بودم که اینجا رو پیدا کردم

_abbas_glv
2019/09/20, 10:13
از وقتی که فهمیدم به غیر از قطعات داخل کیس, خود کیس هم باید پرفورمنس خوبی داشته شده باشه شروع کردم به جستجوی تغییراتی که به کارایی کیس کمک کنن
از اونجا بود که یه تاپیک درباره شیشه ای کردن در کیس توی فروم همسایه دیدم و همین طور با بخش تغییرات خلاقانه در کیس و قطعات کامپیوتر آشنا شدم و همین طور با گروه PCMOD
اگه بگم یکی از بهترین اتفاقات زندگیم این بود که با فروم سخت افزار مگ آشنا شدم, دروغ نگفتم!:160:

mammad24amin
2021/02/24, 18:24
سلام.
من یه ارور داشتم انقد گشتم اینجارو پیدا کردم.
واقعا جای خوبیه هم سخت افزاری و هم نرم افزاری مشکل حل میشه.