PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بررسی واتر کولر Antec Kuhler 620

Arsn
2012/07/17, 02:37
با سلام و عرض ادب خدمت همه شما خوبان !

این بار دوباره مصدع اوقات شریف شما عزیزان شدم تا با مقاله ای دیگر سر شما به درد بیارم ! اما عیب نداره ! یدونه علیرضا که بیشتر ندارید !

به هر حال ، با بررسی واتر کولر Antec Kushler H20 620 در خدمت شما هستم !

دغدغه خاطر هر اورکلاکر و علاقه مند به سخت افزار ، از دیرباز رفع گرمای سیستم خود بوده است و مهمترین این تلاش ها ، دفع گرمای حاصله از کار پردازنده و اورکلاک آن بوده و خواهد بود !
هر روزه شاهد عرضه کولر های تحت Air مختلف هستیم و به صورت مقطعی نیز انواع واتر کولر ها را در ایران میبینیم ! کولر های بادی مزیت ها و معایب خاص خود را دارند ، که مهمترین عیب آن ها ضعیف بودن نسبت به بعضی واتر کولر ها است درضمن صدای بیشتری هم تولید میکنند !
این که تصمیم بگیریم از واتر کولر استفاده کنیم یا از کولرهای بادی مستقیما به بودجه و نیاز ما بستگی دارد ، اما با عرضه کولر های ایر گران قیمت و همچنین نزدیک شدن قیمت واتر کولر ها به حدی که قابلیت خرید بیشتری پیدا میکنند لزوم بررسی این واتر کولر ها بیشتر میشود !
پس با من همراه باشید تا نگاهی به یکی از این واتر کولر های خوش قیمت بندازیم !

خنک کننده های مایع یا به عبارت بهتر واتر کولر ها مجموعه قطعاتی هستند که طی یک فرآیند ساده آب یا کولانت ( یا ترکیبی از این دو ) را به بلاکی که روی پردازنده قرار دارد پمپاژ کرده و با گرفته شدن گرما توسط این مایعات و خنک سازی مایع به وسیله هیت سینک و فن سعی در ایجاد چرخه ای دائمی از فرآیند خنک سازی دارد !
البته ذهنیت غلطی نیست که فکر کنید آب و الکتریستیه نمیتوانند سازش مسالمت آمیزی در کنار هم داشته باشند اما در سیستم های واتر کولینگ مسئله عایق کردن بلاک و شلنگ ها به حدی رعایت شده که شما میتوانید با آسودگی خیال سال ها از این نوع سیستم کولینگ استفاده کنید!

اجازه بدید نگاهی اجمالی به خود محصول بیاندازیم !

11022110231102411025

بسته بندی محصول تقریبا مانند اکثر محصولات خنک کننده خیلی بزرگ نیست و با باز کردن آن به محتویات اصلی یعنی رادیاتور (هیت سینک) ، فن 12 سانتی متری ، بلاک و شلنگ ها میرسیم !

1102611027

بسته وسایل برای نصب کولر برای تمام سوکت های به غیر از LGA2011 تمام نیاز های شما را تامین کرده است و کامل است!
در ضمن دو Back plate برای هر دو پلتفورم AMD و اینتل در جعبه میباشد و Spacer های آبی رنگ برای سوکت اینتل و Spacer های سبز برای AMD تعبیه شده است !

1102811029

واتر کولر Antec Kushler 620 پس از نصب شباهت زیادی به مدل asetek 550Lc پیدا میکند و اینطور که از شواهد بر می آید حداقل رادیاتور oem این شرکت است !

1103011031

ادامه دارد ...

Arsn
2012/07/17, 02:40
هیت سینک کوچک 15*12*2.7 سانتی متری آلومینیومی Antec فقط 2.7 سانتی قطر دارد ! ما این موضوع را به فال نیک میگیریم و دال بر کارایی پایین رادیاتور نمیگذاریم و مزیتی برای اشغال فضای کمتر از کیس میدانیم !

1103211033

فن این کولربین 1450 الی 2000 دور در دقیقه میچرخد و صدایی بین 26 تا 36 دسیبل تولید میکند که به نسبت فن 2000 دور کمی زیاد است !

1103411035

در نهایت با اسمبل کولر درون کیس تصویر زیر بدست می آید

11036

مروری بر ویژگی های این کولر :

1) پشتیبانی از سوکت های مختلف مثل LGA775 - 1155-1156-1366 و AM2+ و AM3+
2) نصب راحت و رادیاتور با ابعاد کوچک
3) بلاک با سطح مسی صیقل یافته
4) وزن 700 گرمی واتر کولر
5) حجم هوا دهی 81 CFM
...

حال زمان تست واتر کولر 620 و مقایسه آن با سایر رقبا فرا رسیده

سیستم تست :

Intel Core i7 920
Sapphire Pure black X58
Mushkin redline 8Gb 1600 6-8-6-24
Sapphire 5870

شرایط تست :

تمام کولر ها در شرایط محیطی یکسان و با خمیر سیلیکون یکسان تست شده اند ، پردازنده در حالت اورکلاک 3.6 گیگاهرتز است !
برای تست حالت بیکاری 30 دقیقه به سیستم ها زمان داده شده و برای تست حالت لود از prime 95 استفاده شده است !

تست حالت دیفالت پردازنده :

11037

تست حالت اورکلاک پردازنده :

11038

خوب : کارایی خوب ، کم حجم بودن ، نصب آسان ، قیمت تقریبا مناسب

بد : صدای زیاد فن

زشت : ندارد

نتیجه گیری : واترکولر Antec Kushler H2o 620 ثابت کرده که اندام نحیف و غیر حرفه ای خود دلیلی بر کارایی پایین این واترکولر نیست و در پلتفورم 1366 کارایی خوبی از خود نشان داد ! همچنین قیمت نه چندان گران آن نسبت به کولرهای بادی مطمئنا مورد استقبال خریداران قرار میگیرد

علیرضا !

Navid.y
2012/07/17, 02:51
خیلی عالی بود خسته نباشی.

اگه چندتا عکس بعد از نصبش هم بذاری عالی میشه. میدونم الآن هنوز عکسش رو جایی نذاشتن منظورم با بعداً هست. خستهههههه نباشیییییی استادددددد

Castiel
2012/07/17, 07:02
واقعا با این قیمت 135/000 تومانی عالی کار می کنه، البته من انتک 920 دارم و کارایی در حد Corsair H80 با قیمت حدود 300/000 تومان دارد. یعنی با خرید انتک 920، حدود 110/000 تومان صرفه جویی می کنید.

Arsn
2012/07/17, 13:05
واقعا با این قیمت 135/000 تومانی عالی کار می کنه، البته من انتک 920 دارم و کارایی در حد Corsair H80 با قیمت حدود 300/000 تومان دارد. یعنی با خرید انتک 920، حدود 110/000 تومان صرفه جویی می کنید.

البته Antec 920 نسبت به 620 به مراتب بهتره ولی یکی از مزیت هایی که باعث میشد من 920 را بررسی نکنم و درباره 620 بنویسم قیمت خوبش بود !

به طوری که الان این واتر کولر قیمتی تقریبا برابر با Thermalright Archon دارد و از Thermalright Silverarrow و Noctua D14 و Zalman Cnps 12 x نیز ارزون تر است ! پس ارزش خرید بالایی پیدا میکند !

البته به دوستان توصیه میکنم اگر واقعا فکر خرید این محصول را دارند ، به جای فن خود Antec از یک فن Cougar استفاده کنند چون اینجوری که از شواهد بر میاید صدای تولیدی فن آنتک زیاد است !

Castiel
2012/07/17, 13:37
البته Antec 920 نسبت به 620 به مراتب بهتره ولی یکی از مزیت هایی که باعث میشد من 920 را بررسی نکنم و درباره 620 بنویسم قیمت خوبش بود !

به طوری که الان این واتر کولر قیمتی تقریبا برابر با Thermalright Archon دارد و از Thermalright Silverarrow و Noctua D14 و Zalman Cnps 12 x نیز ارزون تر است ! پس ارزش خرید بالایی پیدا میکند !

البته به دوستان توصیه میکنم اگر واقعا فکر خرید این محصول را دارند ، به جای فن خود Antec از یک فن Cougar استفاده کنند چون اینجوری که از شواهد بر میاید صدای تولیدی فن آنتک زیاد است !

علیرضا جان سه تا نکته باید بگم عزیز دل
1- اسمش Kuhler هست نه Kushler!
2- شدت جریان هوای این فن ها 110 CFM هست
3- نکته مثبت این واترکول فن قدرتمند هست، برای باقی کولرهای باید فن بهتری بخرید ولی این فن خیلی هم عالیه و نیازی به تعویض با فن دیگری نداره. درسته نویزش زیاده ولی میتونی از داخل نرم افزار، حالت Silent را انتخاب کنی یا براش برنامه ریزی بکنی که وقتی به دمای خاصی رسید دور فن به طور خودکار تنظیم بشه

Navid.y
2012/07/17, 13:44
3- نکته مثبت این واترکول فن قدرتمند هست، برای باقی کولرهای باید فن بهتری بخرید ولی این فن خیلی هم عالیه و نیازی به تعویض با فن دیگری نداره. درسته نویزش زیاده ولی میتونی از داخل نرم افزار، حالت Silent را انتخاب کنی یا براش برنامه ریزی بکنی که وقتی به دمای خاصی رسید دور فن به طور خودکار تنظیم بشه
مورد اول رو من قبلا بهش گفتم و درستش هم کرد.

Arsn
2012/07/17, 14:11

1) بله نوید تذکر داد درستش کردم

2) میزان airflow این فن 81.7 CFm است ! حتی در خود سایت antec به این موضوع اشاره شده است !

3) نویز 36 DB واقعا زیاد است ! دلیل توصیه من برای خرید کوگار این است که شما 70CFM فشار هوای بسیار متمرکز (از مهمترین امتیازات این فن ) را با صدای 18 DB بدست می آورید! با این تفاسیر همان کارایی فن استاک خود آنتک را با صدای کمتر خواهید داشت !

VSH-Katana
2012/07/17, 14:18
خوب بود خوشم اومددددد

saeid6574598
2012/07/17, 14:48
با تشکر از علیرضای عزیز بابت مقاله ای که ارائه دادند ! علی جان رو نکرده بودی ! به من هم یاد بده !!!:((

Arsn
2012/07/20, 00:03
از لطف عزیزان ممنونم !

فقط خواستم یادآور بشم این کولر را آقا فرجام خودمون با قیمت نازل به فروش میرسونند و برای اقسی نقاط ایران قابل ارسال است !