PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایا شدنی هست ؟

nimatehrani3
2012/07/15, 22:38
سوال اینجاست :
آیا میشه با ابر کامپیوتر ها آزمایش های فیزیکی انجام داد که تا به حال انجام نشده اند ؟

بله دلیل این کار هم این است که بودجه ای وجود ندارد و این آزمایش یه جورایی خیالی هست و نمیشه ریسک کرد .

حالا نظر بدین و اگه خواستید بدونید که ازمایش چی هست ....... شرمنده
باید صبر کنید تا آزمایش بشه و بعد

ایا باید برای این کار برنامه نویسی خواصی باشه ؟
یا میشه برنامه ای پیدا کرد .

شرح کوتاه :
اون آزمایش یه جورایی مربوط به حرکت هست یه جور موتور خواصی هست که با یه چیز خواص حرکت میکنه . این نیروی خواص جزو دسته پرتو های سنگین و وحشتناک است .

demigod
2012/07/15, 23:56
کار نشد نداره که :دی
مثلا کی فکرش رو میکرد بتونن ویدئو کنفرانس اجرا کنن...
برای اولین بار 2 طرف بیهوش شدن از خوشحالی..
میشه اما اگه فیزیک باشه چون بودجه فوق العاده ای می خواد فکر نکنم....
بله برنامه نویسی خاصی که 100% نیاز داره

VSH-Katana
2012/07/16, 11:18
بله ولی نتیجه کاملا قابل استناد نیست
مثلا الان میزان مقاومت بال هواپیما اول با کامپیوتر ها سنجیده میشه بعد وارد تونل باد میشه!
در واقع آزمایش فیزیکی همیشه نیاز هست!

Mohammad339
2012/07/16, 11:36
راستی من یکجا شنیدم دانشمندان یک دانشگاهی یک آزمایشی انجام دادند که قواعد فعلی فیزیک را رد می کنه! یعنی اگر آزمایش درست باشه باید منتظر قواعد جدید فیزیک باشیم! کسی چیزی می دونه؟

VSH-Katana
2012/07/16, 11:48
راستی من یکجا شنیدم دانشمندان یک دانشگاهی یک آزمایشی انجام دادند که قواعد فعلی فیزیک را رد می کنه! یعنی اگر آزمایش درست باشه باید منتظر قواعد جدید فیزیک باشیم! کسی چیزی می دونه؟
با اینکه جاش اینجا نیست! ولی این همون آزمایش هست که چند کشور اوروپایی به کمک دانشمندان فیزیک سراسر جهان انجام دادن همون که یه بار دستگاهش خراب شد!
اونا یه ذره فکر کنم پوزیترونی رو داخل این تونل پرتاب کردن طبق محاسبات باید با سرعت نور به مقصد میرسیده اما یک میلونم ثانه یا یه همچین چیزی زودتر رسیده!
این یعنی سرعت فراتر از نور! که طبق نظریه فیزیک نوین انیشتن غیر ممکنه!
البته خودشون هم کفتن ممکنه از مسیر تعیین شده ذره حرکت نکرده باشه و راهای میانبر رفته باشه!
این چیزی بود که جسته گریخته اطلاع داشتم!

Poorya_Lion
2012/07/16, 12:55
سوال اینجاست :
آیا میشه با ابر کامپیوتر ها آزمایش های فیزیکی انجام داد که تا به حال انجام نشده اند ؟

بله دلیل این کار هم این است که بودجه ای وجود ندارد و این آزمایش یه جورایی خیالی هست و نمیشه ریسک کرد .

حالا نظر بدین و اگه خواستید بدونید که ازمایش چی هست ....... شرمنده
باید صبر کنید تا آزمایش بشه و بعد

ایا باید برای این کار برنامه نویسی خواصی باشه ؟
یا میشه برنامه ای پیدا کرد .

شرح کوتاه :
اون آزمایش یه جورایی مربوط به حرکت هست یه جور موتور خواصی هست که با یه چیز خواص حرکت میکنه . این نیروی خواص جزو دسته پرتو های سنگین و وحشتناک است .

این توضیح کوتاهی که شما دادید یک جورایی تعریف سانتریفیوژ هستش. اگر منظورتون همین هستش ، بله می شه ، نرم افزار هایی برای این منظور هستش ولی بستگی به آزمایش داره . هر آزمایشی رو نمی شه انجام داد مخصوصاً اینکه ابداع یا اختراع جدیدی باشه. به نظر من شما یک چیزی کشف کردی نمی خوای رو کنی ، اول می خوای خودت آزمایشش کنی.
اگر مربوط به مکانیک سیالات باشه هم می شه ، فقط هر برنامه ای برای کاربرد به خصوصی توی این زمینه طراحی و ساخته می شه ، شما اگه چیزی کشف کردی شاید نشه به همین راحتی تستش کرد.

Arsn
2012/07/16, 13:33
دوست من آزمایش خیلی از بمب های هسته ای ، فرآِیند های هسته ای ، شبیه سازی برخورد ستاره ها با زمین و خیلی از موراد مربوط به فیزیک مثلا حرکت های گریز از مرکز و... در حال حاضر برای کشورها به صورت عملی ممکن نیست ! یکی از مهمترین موارد استفاده از ابر رایانه ها هم همین شبیه سازی آزمایشات و وقایع است

به همین خاطر است که داشتن ابر رایانه در یک کشور همیشه باعث رشد و توسعه اون بوده و هست چون امکان آزمایش هایی که در حالت عادی قادر به انجام اون نیستیم را به اون کشور میده

نرم افزار ها هم در سیستم عامل اختصاصی اون ابررایانه و به صورت ویژه برای اون نوشته میشود و به اجرا درمیاد ! بیش از نمیدونم !

nimatehrani3
2012/07/16, 19:58
راستش و در حقیقت اصلا ربطی به سانتریفیوژ نداره و یه جورایی هم کشف حساب نمیشه فقط در حد یک ایده است راستش اگر بخوام بیشتر توضیح بدم این هست که من این ایده ی خودم رو از یه فرایند که تو طبیعت (نه فقط زمین ) هست و بزودی هم برای کره زمین اتفاق میافتد ( پیشبینی شده در سال 2013 میلادی ) و میتونه یک خاموشی چند هفته ای به تمام دنیا ( زمین ) بزنه (البته در صورت خاموش شدن ترانسفورماتور ها ) و خیلی برای انسان خطرناک هست و کمترین ضررش برای انسان میتونه کور شدن و بدترینش مردن هست. گفته شده در صورت برونریزی خورشیدی تمام ترانسفورماتور های در حال کار ذوب میشن و حتی میتونه مغناطیس زمین رو نابود کنه ( شاید ) . این به این معنا است که نیروی فوقالدهی میتونه به زمین وارد کنه که البته نیروی جاذبهی زمین و خورشید بسیار فراتر از ان است و میشه در حد 1 در برابر 1000 در نظر گرفت .