PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایا انودیا فناوری شبیه eyefinity دارد ؟

788a28
2012/07/15, 13:58
با سلام
من یه سوالی برام پیش اومد که ایا انودیا فناوری شبیه eyefinity دارد ؟
اسم اون فناوری 3D V***ON است ؟

saeid6574598
2012/07/15, 14:05
سلام علیکم !

بله ! اسمش NVIDIA 3D V***on است که در بعضی از کارت ها ، به سه صفحه نمایش و در بعضی کارت های دیگر ، به شش صفحه نمایش می توان سوئیچ کرد .

VSH-Katana
2012/07/15, 14:07
ولی سعید جان 3d v***on فکر کنم فناوری واسه نمایش سه بعدی در کارتهای انویدیاست!
البته این کارتای انویدیا تاسه تا مانیتور به هم متصل میکنن رو دیدم !

saeid6574598
2012/07/15, 14:18
ولی سعید جان 3d v***on فکر کنم فناوری واسه نمایش سه بعدی در کارتهای انویدیاست!
البته این کارتای انویدیا تاسه تا مانیتور به هم متصل میکنن رو دیدم !
البته اسم کلیش ، NVIDIA 3D V***on Surround است .

بله درسته اما خب در کل ، انویدیا زمانی که دید در مقابل فناوری Eyefinity شرکت AMD ، حرفی برای گفتن ندارد ، این برنامه را طراحی کرد و به نام خود ثبت کرد .این فناوری می تواند یک تصویر را روی سه صفحه نمایش نشان داده و در ضمن امکان پخش تصاویر سه بعدی نیز با استفاده از فناوری 3D V***on را خواهد داشت.

البته تا آنجایی که من می دانم ، این فناوری در کارت های انویدیا ، تنها دو صفحه نمایش را می توانند به هم متصل نمایند .

برای استفاده بیش از دو صفحه نمایش ، باید به صورت دو کارت ( SLI ) یا سه کارت استفاده کرد . در حالت تک کارته ، فقط دو صفحه نمایش را می توان به هم متصل نمود .

VSH-Katana
2012/07/15, 14:26
ممنون گه توضیح بیشتر دادی من رو هم روشن کردی!

davoodjoon
2012/07/15, 17:14
البته اسم کلیش ، NVIDIA 3D V***on Surround است .

بله درسته اما خب در کل ، انویدیا زمانی که دید در مقابل فناوری Eyefinity شرکت AMD ، حرفی برای گفتن ندارد ، این برنامه را طراحی کرد و به نام خود ثبت کرد .این فناوری می تواند یک تصویر را روی سه صفحه نمایش نشان داده و در ضمن امکان پخش تصاویر سه بعدی نیز با استفاده از فناوری 3D V***on را خواهد داشت.

البته تا آنجایی که من می دانم ، این فناوری در کارت های انویدیا ، تنها دو صفحه نمایش را می توانند به هم متصل نمایند .

برای استفاده بیش از دو صفحه نمایش ، باید به صورت دو کارت ( SLI ) یا سه کارت استفاده کرد . در حالت تک کارته ، فقط دو صفحه نمایش را می توان به هم متصل نمود .

سعید جان میشه توضیح بدی اگه بخوایم از 3d کارتهای انویدیا استفاده کنیم به چی نیاز داریم ؟
آیا تلویزیونهای 3d بازار مثل سونی میتونن از این قابلیت استفاده کنن ؟

788a28
2012/07/15, 19:26
ای ام دی در لوگوی eyefinity معمولا عکس سه یا شش نما یشگر را نشان می دهد ولی انویدیا در 3d v***on عکس یک نما یشگر را نشان می دهد.

saeid6574598
2012/07/15, 20:50
سعید جان میشه توضیح بدی اگه بخوایم از 3d کارتهای انویدیا استفاده کنیم به چی نیاز داریم ؟
آیا تلویزیونهای 3d بازار مثل سونی میتونن از این قابلیت استفاده کنن ؟
سلام آقا داوود گل !

همانطور که می دونید این فناوری با استفاده از یک عینک Avtive Shutter و یک آداپتور ( مبدل ) که با استفاده از کابل USB متصل می گردد ، در دسترس قرار می گیرد .

عینک سه بعدی هم به صورت بی سیم ، سیگنال ها رو از آداپتور دریافت می کند و همزمان ، باطری های خود عینک هم شارژ می شوند .

البته این را هم بگویم که دیدن تصاویر سه بعدی با این فناوری ، بار پردازشی گرافیکی سیستم را بسیار بالا خواهد برد و به همین جهت توصیه می شود که از کارت های گرافیک قدرتمند و یا حداقل دو کارت در رده متوسط ، آن هم به صورت SLI ، استفاده شود .

davoodjoon
2012/07/16, 07:10
سعید جان
مرسی از راهنماییت فقط یه چیزی من یه TV Sony مدل NX710 دارم که به صورت Active Shutter میتونم باهاش 3D ببینم البته اینو اضافه کنم که فقط با دستگاه پخش بلوری خودش اینکارو انجام دادم میخواستم بدونم کارتی مثل GTX 560Ti یا GTX 670 میتونن از این قابلیت TV استفاده کنن و فقط با یه کابل HDMI 1.4 بجای استفاده از بلوری از کیس سیستمم استفاده کنم ؟ اگه میشه یه ک توضیح بده راجع به مشخصات TV هم تو سایت سونی میتونی اطلاعات بگیری ممنون

788a28
2012/07/16, 12:59
یعنی کارت گرافیک هایی با تراشه ی 560ti به دو نمایشگر وصل می شوند .

saeid6574598
2012/07/16, 20:30
تا اونجایی که بنده می دانم ، کارت های gtx 260 و gtx 295 و gts 450 و gtx 480 می توانند این قابلیت را یدک بکشند .

788a28
2012/07/19, 07:35
چرا کسی جواب نمی ده؟

Arsn
2012/07/19, 10:27
چرا کسی جواب نمی ده؟

سوالتون کمی نامفهومه

560 هم میتونه sorround را ساپورت کنه ! باید به صفحه اون در تنظیمات درایور برید