PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بررسی مانیتور lg ips226v

VSH-Katana
2012/07/14, 23:04
به نام خدا
بررسی مانیتور lg ips226v

مقدمه: امروزه پنلهای ips دیگر کاملا شناخته شده هستند وتوانایی آنها بر هیچ کس پوشیده نیست این فناوری تصویر سازی که توسط hitachi ابداع شده یکی از بهترین فناوری ها برای تصویر سازی است. البته این فناوری اکنون چندین گسترش دهنده از جمله lg.display دارد و این شرکت اکنون به عنوان بزرگترین گسترش دهنده این فناوری شناخته میشود . و این شرکت در سالهای گذشته سرمایه گذاری بسیاری روی این فناوری کرده که ips226v از اولین محصولات این شرکت با این نوع پنل است که از انواع قدیمی این فناوری یعنی s-ips استفاده میکند.
نکته! تست این مانیتور به صورت تجربی بوده و تا کنون بازی هایی همچون :max payne3 و fifa12 و ghot ricon را به اجرا دراورده !
همچنین فیلمهای: جان کارتر و گاست رایدر 2 با این مانیتور تماشا شده!10839

طراحی و محتویات جعبه: در بخش طراحی ips226v مورد خیلی خاصی ندارد و طراحی ظاهری این مانیتور با آنکه خوب است ولی جذاب نیست و این مانیتور را از دیگر مانیتور ها جدا نمیکند البته ظاهر این مانیتور خسته کننده هم نیست! و نکات خوبی از جمله پایه شفاف وقاب زیرین شفاف دارد ! البته پایه مانیتور با یک عدد پیچ به مانیتور وصل شده که این باعث تکان خوردن مانیتور با حد القل ضربه میشود! البته پایه نکات مثبتی مثل امکان تغیر زاویه عمودی را دارد ! احتمالا 15 درجه!
جنس بدنه مانیتور پلاستیک براق است که به راحتی اثر انگشت رویش باقی میماند ! بهتر بود پشت مانیتور از جنس فلز باشد تا حدالقل دما پشت بهتر دفع شود!
نشانگر روشن بودن مانیتور در زیر بدنه و سمت راست پایین با نور ملایم آبی مشخص است! متاسفانه کلید های لمسی مانیتور به هنگام فشرده شدن روشن نمیشوند و این استفاده از این کلید ها را هنگامی که نور اتاق کم باشد سخت میکند!
و اما حتویات جعبه :یک عدد کابل dvi یک عدد کابل vga و آداپتور برق به همراه پایه ! والبته مانیتور!

پورتها: از لحاظ پورت دستگاه تقریبا کامل به نظر میرسد و داریا یک جک هدفون (بیشتر به درد کنسولی ها میخوره)یک ورودی dvi به همراه ورودی hdmi و vga که دستگاه بنده از طریق dvi به pc وصل شده!و همچنین محل اتصال آداپتور برق در پشت دستگاه قرار دارد!

کیفیت تصویر: تصویر در ips226v عالی است به طوری که در این بازه قیمتی هیچ مانیتوری پیدا نخواهید کرد که این کیفیت و دقت رنگ را داشته باشد . دقت رنگها واقعا خوب است تا جایی که جایزه tipa 2011 را برای بهترین مانیتور عکاسی entery level را برنده شده . پس مطمعنا هیچ tn ای را پیدا نخواهید کرد که این دقت رنگ را داشته باشد البته در بین مانیتور های ips این مانیتور حرف برای گفتن دارد . خصوصا قیمتی که دارد.1084010841

زاویه دید: زاویه دید دستگاه خوب است اما عالی نیست و در بین مانیتور های ips بینظیر نیست ولی با این همه مانیتور های tn در این زمینه نیز به پایش نمیرسند .
ips 226v در زوایا هیچ گونه تر شده گی ای ندارد به طوری که وقتی مانیتور روی میز قرار داشت و بنده فیلم جان کارتر را تماشا کردم! البته در زوایا نور مانیتور کمتر میشود و مقداری از دقت رنگ مانیتور کاسته میشود البته این قضیه در زوایای زیاد و غیر معقول است که تماشای تصویر در این زوایا مقداری سخت است و در زوایای معمول تغییر نور خیلی کمتر است! همچنین نمایش رنگ سفید در مانیتور بسیار خوب است و برخلاف مانیتورهای هم قیمت در زوایا رنگ سفید آن به زردی نمیگراید! پس هنگامی که میگوییم عالی نیست نصبت به ips های دیگر سنجیده ایم و اگر نصبت به tn های هم قیمت بسنجیم واقعا سرتر است!
108431084410845

کنتراست و روشنایی: کنتراست دینامیک اعلام شده برای مانیتور1/5000000 است اما واقعیت این است که کنتراست واقعی بسیار کمتر از این مقدار است!
عمق رنگ تیره برای مانیتور خوب بوده و در monitor test ای که از سایت سخت افزار دانلود شده آشکار شد که به هنگام نمایش رنگ سیاه عملکرد مانیتور خوب بوده و رنگ سیاه به خوبی نمایش داده میشود البته در کاربردهای بزای و فیلم هم هنگام نمایش سایه مانیتور خوب عمل کرده و نقاط سایه نامفهوم بسیار کم هستند و میتوان گفت وجود ندارند!
ولی هنگامی که رنگ سفید به روی رنگ سیاه بر روی مانیتور به نمایش درامد نشت نور به نقاط تاریک مشخص بود ! در کل کنتراست صفحه نمایش خوب است و شاید این تنها زمینه ای باشد که از مانیتور های tn بازار ممکن است عقب بماند!
روشنایی صفحه نمایش نیز به اندازه روشنایی معمول مانیتور های دیگر میباشد که رقم اعلام شده برای آن 250 cd است که رقم معمول مانیتور هاست و بیش از این هم برای مانیتوری که در درون اتاق و به دور از روشنایی زیاد استفاده میشود کافی است!
1084610847

زمان پاسخگویی: زمان پاسخگویی مانیتور طبق اعلام شرکت 5 میلی ثانه است و این رقم برای حالت خاکستری به خاکستریست!
اما تجربه نشان داده که زمان پاسخگویی مانیتور خوب است و در بازی هایی مثل max payn3 و ghost ricon جاماندگی بسیار کم مگر در حالت چرخش سریع موس در نتیجه چرخش خیلی سریع دوربین است البته در این حالت تصویر محو نمیشود بلکه مقدار کمی شبهی از اطراف باقی میماند که خیلی کم قابل مشاهده است .اما هنگام فوتبال ودر بازی fifa 12 این قضیه بیشتر است اما باز آزار دهنده نیست ! که البته به غیر از زمان پاسخگویی پیکسل ها عامل رفرش ریت در مانیتور موثر است که میزان آن برای ips226v 60hz\ است در حالت fhd که این مقدار خوب است و در تصاویر سریع به کمک مانیتور می آید!
نتیجه گیری:مانیتور lg ips226v مانیتوری مناسب برای کاربرد های مختلف از جمله گیم کارهای روز مره و تماشای فیلم و حتی کارهای گرافیکیست اما در کل این مانیتور با توجه با s- ips بودن آندقدرها هم که باید ips ای و ***! نیست زیرا پنل آن از انواع قدیمی بوده
البته هنوز هم این مانیتور از مانیتور های هم قیمت بسیار سر تر است اما وقتی آن را با ips های دیگر مقایسه کنیم از یک سری جهات کم میاورد! مثلا در برابر ips asus زمان پاسخگویی بالاتر و یا در برابر dell دقت رنگ پایینتر دارد ! اما نباید فراموش کرد که این مانیتور ها حد القل 100 هزار و یا بیشتر از این مانیتور قیمت دارند!پس اگر پولتان به اندازه قیمت این مانیتور است در خرید آن شک نکنید!
طراحی:8
کیفیت تصویر : 8.5 کارایی:9 ارزش :9 امتیاز کلی:9

dr.zhivago
2012/07/14, 23:12
خیلی خوب بود ، مرسی ، شما چقدر خریدی ؟
یه سوال که شاید جاش اینجا نباشه ، چطوری میشه روی پی سی فیلم سه بعدی دید ؟ مانیتور باید توانایی پخش سه بعدی داشته باشه یا کارت گرافیک یا هر دو ؟

Beni7192
2012/07/14, 23:12
مرسی سید!
مرسی مقاله!
منتظر بعدیاشیم!

Beni7192
2012/07/14, 23:14
یه سوال که شاید جاش اینجا نباشه ، چطوری میشه روی پی سی فیلم سه بعدی دید ؟ مانیتور باید توانایی پخش سه بعدی داشته باشه یا کارت گرافیک یا هر دو ؟
هر دو + عینک باتوجه فناوری مورد استفاده!
یعنی کارت گراف به نسبت قوی نیازه!

Yaser_Aramesh
2012/07/14, 23:16
این مانیتور خیلی طرفدار داره و ترکونده !

بچه های فروم هم زیاد برای خرید پیشنهاد میدن

هوس کردم !

قیمتش چنده ؟

VSH-Katana
2012/07/14, 23:18
من اینجا در شهرستان خرم آباد 325 تومن که فکر کنم حد اکثر قیمتش باشه!
سوال دومتم ! هردو! خصوصا مانیتور البته با عینک های قرمز و آبی با هر مانیتوری میشه دید!
ولی در کل برای دیدن فیلم سه بعدی
یه کارت گرافیک قوی+ محتوای سه بعدی و همچنین مانیتور سه بعدی لازمه!
البته یه سری مانیتور سه بعدی با استفاده از یه برنامه که اسمشو الان یادم نیست بازی های دو بعدی رو به سه بعدی تبدیل میکنن و برای این برنامه کارت خیلی قوی هم نیاز نیست!

VSH-Katana
2012/07/14, 23:19
دوستان لطفا اگر نقدی بر نقد بنده دارید بگید تا در نقدهای بعدی لحاظ کنم!

Reza Y
2012/07/15, 10:44
دوستان لطفا اگر نقدی بر نقد بنده دارید بگید تا در نقدهای بعدی لحاظ کنم! سلام وحید جان من این مدل رو دارم تمام چیزایی که فرمودید صحیح است و همون طور که فرمودید با یک ضربه کوچک مانیتور از گردن به بالا شروع به لرزش میکند ولی در کل کیفیتش خوبه!

Arsn
2012/07/15, 11:09
البته از اونجایی که هر چه قدر پول بدی آش میخوری ، باید بگم که IPS 226 به هیچ وجه دقت رنگ و طبیعی بودن رنگ مدل های گرون قیمت اسوس را ندارد ! (البته از نظر کیفیت با مدل های با قیمت متوسط اسوس رقابت میکنه )

من مانیتور خودم را در کنار یه مدل CRt و LCD قرار دادم ! رنگ های ips خوب بود ! نسبت به خیلی از مدل های TN و LED معمولی که دیده بودم دقیق ترین رنگ را داره ولی نمیشه بهش گفت Ips اصیل ! چون نوع پنل از نوع S ips قدیمی است !

ولی با این حال تاکید میکنم هیچ مدلی تو این رنج قیمت (295) و حتی تا 400 تومان کارایی IPS 226 را ندارد و محصول خوبی برای خریدن است !

Editor In chief
2012/07/15, 12:41
دوستان لطفا اگر نقدی بر نقد بنده دارید بگید تا در نقدهای بعدی لحاظ کنم!

دوست خوبم بررسي جالبت را خواندم به نظرم براي شروع خيلي خوبه. البته ساختار نوشتن در وب با نشريه فرق داره اما سعي کن که در کل انسجام متني را در ساختار نوشتارت حفظ کني و کاربر را در کوتاهترين حالت به اصل مفهوم برسوني. در کل بهت تبريک مي‌گويم و ممنونم

saeid6574598
2012/07/15, 13:28
مرسی وحید جان ! واقعا بررسی خوبی انجام دادی عزیز !

حقیقت این است که تا زمانی که محصول در دست نگارنده مطلب نباشد ، فرد نمی تواند بررسی خوبی از محصول داشته باشد .

بررسی خوب و عالی شما بر می گردد به دسترسی شما به محصول مورد معرفی . حدود 90 درصد مطالبی که بنده نگارش کردم ، همگی توسط بنده ، ترجمه شده بودند و واقعا کار طاقت فرسایی است .

این مطلب رو خوندی (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D9%87%D8%B2-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D9%86%D9%84-ips)

مثلا همین بررسی تلویزیون gt 50 پاناسونیک که واقعا وقت گیر بود . در هر صورت ، بررسی خوبی بود و جای پیشرفت هم داری سید جان !

موفق باشید .

VSH-Katana
2012/07/15, 13:35
البته از اونجایی که هر چه قدر پول بدی آش میخوری ، باید بگم که IPS 226 به هیچ وجه دقت رنگ و طبیعی بودن رنگ مدل های گرون قیمت اسوس را ندارد ! (البته از نظر کیفیت با مدل های با قیمت متوسط اسوس رقابت میکنه )

من مانیتور خودم را در کنار یه مدل CRt و LCD قرار دادم ! رنگ های ips خوب بود ! نسبت به خیلی از مدل های TN و LED معمولی که دیده بودم دقیق ترین رنگ را داره ولی نمیشه بهش گفت Ips اصیل ! چون نوع پنل از نوع S ips قدیمی است !

ولی با این حال تاکید میکنم هیچ مدلی تو این رنج قیمت (295) و حتی تا 400 تومان کارایی IPS 226 را ندارد و محصول خوبی برای خریدن است !
درسته ولی مدلهای ips ایسوس هم خصوصا مدلهای ارزونتر و نزدیکتر به این مانیتور دقت رنگ و ترجمه رنگ برابری با این مانیتور دارن! البته تقریبا همین چیزی که گفتی رو تو متن نوشتم و منم میگم که نباید با ips ها مقایسه بشه خصوصا با قیمتی که داره ! نمره بالایی هم که گرفته از نظر من به دلیل بی نظیر بودنش در این بازه قیمته!
علیرضا نظرت در مورد نوشته ام چیه؟

VSH-Katana
2012/07/15, 13:41
مرسی وحید جان ! واقعا بررسی خوبی انجام دادی عزیز !

حقیقت این است که تا زمانی که محصول در دست نگارنده مطلب نباشد ، فرد نمی تواند بررسی خوبی از محصول داشته باشد .

بررسی خوب و عالی شما بر می گردد به دسترسی شما به محصول مورد معرفی . حدود 90 درصد مطالبی که بنده نگارش کردم ، همگی توسط بنده ، ترجمه شده بودند و واقعا کار طاقت فرسایی است .

این مطلب رو خونی (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D9%87%D8%B2-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D9%86%D9%84-ips)

مثلا همین بررسی تلویزیون gt 50 پاناسونیک که واقعا وقت گیر بود . در هر صورت ، بررسی خوبی بود و جای پیشرفت هم داری سید جان !

موفق باشید .

سعید جان همین ترجمه ای که میگی یکی از بهترینا بود که تاحال دیدم! در کل روی هر کاری باید وقت گذاشت و بادقت انجامش داد! راستش منم با اینکه مانیتور رو دارم ولی باز وقت زیادی ازم گرفت نوشتن مقاله!

VSH-Katana
2012/07/15, 13:43
دوست خوبم بررسي جالبت را خواندم به نظرم براي شروع خيلي خوبه. البته ساختار نوشتن در وب با نشريه فرق داره اما سعي کن که در کل انسجام متني را در ساختار نوشتارت حفظ کني و کاربر را در کوتاهترين حالت به اصل مفهوم برسوني. در کل بهت تبريک مي‌گويم و ممنونم
آقای پناهی اگه میشه یک قسمت کوچیک از متن نوشته رو برای من ویرایش کنید و بفرستید ممنون میشم!

farjam1990
2012/07/15, 21:23
خیلی خوب بود وحید جان ممنون