PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش لپ کردن کولر cpu

wnhl
2012/07/12, 23:33
سلام
من خیلی کوچیک تر از اونم که بخوام آموزش قرار بدم. فقط می خواستم تجربه خودمو در اختیار دیگران بزارم.
از وقتی کولر جدیدم رو گرفتم به سرم زد که اونو لپ کنم تا بلکه دمام تا حدی پایین تر بیاد.
لپ کردن به از بین برن سطح نیکل روی پردازنده یا کولر گفته میشه.
وسایل مورد نیاز
1- یوساب به ترتیب شماره های
800
1000
1500 یا 2000
2500
3000 البته اگه گیر بیاد
2- پولیش فلز
3- شیشه
4- چسب
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
مراحل کار
1- به ترتیب یوساب ها رو از کم به زیاد روی شیشه بچسبونید و کولر رو روی اونا بکشید.
یرای این که سطحمون ناصاف نشه من از شیشه استفاده کردم.
البته میتونید سمباده رو هم روی کولر بکشید که بهتره یه دسته برای اون بگیرید تا صاف تر در بیاد مثل صاف کاری ها
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
برای یه دست در اومدن کولر رو در 4 طرف اصلی و هربار 20 رفت و برگشت روی سمباده بکشید.
2- برای این که سطح ساییده شده کاملا صاف بشه از پولیش استفاده کردم که علاوه بر براق مردن سطح یه کم از خش ها رو هم از بین ببره.
وقتی پولیش رو ملیدید به مدت 5 دقیقه با دستمال روی اون بکشید تا خوب عمل کنه
و در آخر
همون طور که میبینید سطح کاملا براق و زیبا شد

نکات کمکی
1- لپ کردن تاثیر خیلی زیادی نداره نهایتا 5 درجه
2-وسایلش هم راحت گیر میاد هم ارزون هست نهایتا با 5 تومن میشه جمعش کرد.
3-اگر میخواید مثل من کولر رو روی سمباده بکشید با حوصله این کار رو انجام بدبد تا کولرتون آسیب نبینه.
4-از خمیر سیلیکون مروب مثل tx-4 استفاده کنید تا به نتیجه بهتری برسید.
5-cpu رو هم میتونید با همین روش لپ کنید ولی چون گارانتیش از بین میره بزارید که اگه گارانتی داره تموم بشه بعد لپ کنید

از پایین بودن کیفیت عکس ها عذر خواهی میکنم دوربین خوب دم دستم نبود
منتظر نظرات شما هستم.
با تشکر

saeid6574598
2012/07/12, 23:41
ایده جالبی است ! اما باید با احتیاط انجام شود تا مانع آسیب رسیدن به cpu یا کولر شود .

farjam1990
2012/07/12, 23:53
کار خوبیه :دی

بعضیا سطح خود پردازنده رو هم لپ میکنن :دی البته معمولا" اینتل رو چون در ایران گارانتی ندارن :دی و با لپ کردن سطح پردازنده و سطح کولر اختلاف دمایی زیادی رو تجربه کردن :دی

Free.Byte
2012/07/13, 08:38
واقعا خیلی عالی بود... این رو بلد نبودم :دی ، حتما امتحان می کنم...

Arsn
2012/07/13, 13:03
مرسی مقاله !

فقط یه مسئله لازم الذکری درباره لپ کردن پردازنده هست اون هم این که زمانی که شماپردازنده های AMD را لپ میکنید که پایه دارند عملا دارید ریسک بزرگی انجام میدید چون کوچکترین ضربه به پایین پردازنده باعث کج شدن پایه های پردازنده میشه و اون موقع است که وا ویلا !

در لپ کردن پردازنده شما باید سوهان (اون ورق ها که امسش یادم نیست) با دندونه های فاصله دار مثل 500 یا 800 شروع کنید و حتما باید دقت کنید که فشار به قسمت های مختلف پردازنده یکسان باشه ! وگرنه پستی بلندی هایی که به وجود میاد ارزش لپ کردن شما را از بین میبره !

انقدر باید بسابید تا به مس برسید از اون لحظه باید با 2000 خیلی نرم بکشید و در طی مراحل بهتره هر چند دقیقه یک بار به سطح ihs استراحت بدید تا خیلی هم داغ نشه ! در آخر هم همانطور که در آموزش اقا سعید هست حتما جلاسنج بزنید !

soheil74
2012/07/13, 13:18
سوهان (اون ورق ها که امسش یادم نیست)
سُمباده!:D;)

wnhl
2012/07/13, 15:12
البته اگه اشتباه نکنم سمباده با یوساب یه تفاوت هایی داره که بهتره تو این کار از یوساب استفاده کنید.

Navid.y
2012/11/13, 13:59
لینک عکس ها خرابه.......

چند روزه هرجا میرم لینک ها خرابن. دیشب خواستم دانلود رو ریزوم کنم گفت لینکت خرابه!

میبینید که لینک امضام هم خرابه! همش تقصیر برادران رزمنده هست که وظن دانلود رو هیلتر کردن.

sh_2500K
2012/12/15, 23:39
سلام دوست عزیز اگه میشه عکس هارو جای دیگه یا دوباره آپ کنید چون دیگه نمیشه دید. و ارم یک سایت هستش.